2018-08-20   09:10:38
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Täby Sim KM 2017

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1, Insim kl 09.00 - 09.45

Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Täby Sim Klubbmästerskap 2017    Utskriftsdatum  17 december 2017   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  11:00   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  17 december 2017         
 
 
Gren 6, 100m Fjäril Herr (A, B,C), Finaler 13 - 14 år 
MR: 
Klass A Jacob Thulin -91 53.39 (2009) 
Klass B Filip Falkenborn -90 57.65 (2006) 
Klass C Jacob Thulin -91 1:01.20 (2005) 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Gustav Ahlqvist  2003    419  28.72        1:04.73   
  Täby Sim  1:06.31                 
                     
Isac Rune  2003    369  31.39        1:07.53   
  Täby Sim  1:06.22                 
                     
Isac Persson Taylor  2003    301  32.53        1:12.24   
  Täby Sim  1:10.36                 
                     
Erik Åstrand  2003    281  31.90        1:13.88   
  Täby Sim  1:09.83                 
                     
David Alonso  2003    275  33.06        1:14.47   
  Täby Sim  1:12.52                 
                     
Samuel Nilsson  2003    256  34.94        1:16.21   
  Täby Sim  1:19.28                 
                     
Simon Seel  2003    248  35.21        1:17.04   
  Täby Sim  1:19.12                 
                     
Hugo Westholm  2004    246  36.59        1:17.28   
  Täby Sim  1:16.73                 
                     
Tor Stein  2003    238  35.31        1:18.06   
  Täby Sim  1:17.64                 
                     
10  Albin Kappling  2003    189  38.11        1:24.33   
  Täby Sim  1:25.61                 
                     
Jousef Hanna  2003              DSQ   
  Täby Sim  1:26.13                 
                     
 
Gren 6, 100m Fjäril Herr (A, B,C), Finaler 15 - 16 år 
MR: 
Klass A Jacob Thulin -91 53.39 (2009) 
Klass B Filip Falkenborn -90 57.65 (2006) 
Klass C Jacob Thulin -91 1:01.20 (2005) 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Jonas Al-Khalili  2002    479  28.85        1:01.87   
  Täby Sim  1:01.90                 
                     
Wilhelm Muzikants  2001    467  28.92        1:02.42   
  Täby Sim  1:04.00                 
                     
Lukas Roosmark  2002    464  28.06        1:02.56   
  Täby Sim  1:04.03                 
                     
Julius Gustavsson  2002    453  29.07        1:03.06   
  Täby Sim  1:04.38                 
                     
Andres Pöllänen  2001    437  29.59        1:03.79   
  Täby Sim  1:03.55                 
                     
Erik Ahlqvist  2001    414  30.47        1:04.97   
  Täby Sim  1:05.21                 
                     
Axel von Goës  2002    390  29.97        1:06.27   
  Täby Sim  1:04.04                 
                     
Axel Nordén  2001    384  30.52        1:06.60   
  Täby Sim  1:10.42                 
                     
Anton Forsberg  2001    313  31.42        1:11.28   
  Täby Sim  1:14.15                 
                     
10  Alexander Bergström  2002    272  34.72        1:14.76   
  Täby Sim  1:19.21                 
                     
 
Gren 6, 100m Fjäril Herr (A, B,C), Finaler 17 - 99 år 
MR: 
Klass A Jacob Thulin -91 53.39 (2009) 
Klass B Filip Falkenborn -90 57.65 (2006) 
Klass C Jacob Thulin -91 1:01.20 (2005) 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Johan Mattsson  1977    679  26.02        55.09   
  Täby Sim  56.00                 
                     
Daniel Räisänen  1999    612  26.54        57.03   
  Täby Sim  57.06                 
                     
Josef Al-Khalili  2000    542  27.55        59.40   
  Täby Sim  58.10                 
                     
Isak Alin  1999    505  27.94        1:00.82   
  Täby Sim  1:02.32                 
                     
Tobias Fernandez  1999    494  28.45        1:01.27   
  Täby Sim  1:00.93                 
                     
Martin Magnusson  1995    490  28.32        1:01.44   
  Täby Sim  1:00.97                 
                     
Anton Sandberg  1999    408  28.24        1:05.30   
  Täby Sim  1:03.50                 
                     
Daniel Coleman  2000    369  29.04        1:07.51   
  Täby Sim  1:02.86                 
                     
Marcus Pellfolk  1986    362  30.98        1:07.94   
  Täby Sim  1:05.70                 
                     
10  Victor Simic  2000    360  29.84        1:08.09   
  Täby Sim  1:04.17                 
                     
11  Gustav Barnå  1999    356  31.07        1:08.34   
  Täby Sim  1:06.07                 
                     
12  Oliver Simic  1998    288  30.94        1:13.31   
  Täby Sim  1:08.63                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  17 december 2017 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  11:00 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner