2018-08-16   23:36:42
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Filbyter Cup

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 2

Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  02 juni 2018   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  10:55   
  Arrangör  LASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  01 juni 2018         
 
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Miranda Wahlstedt  2006  Karlstads Simsällskap    1:13.30  2:32.62  3:50.79    5:07.34   
Leija Johansson Junttila  2006  Motala Simsällskap    1:14.19  2:37.09  4:00.65    5:20.83   
Greta Sjögren  2007  Motala Simsällskap    1:17.74  2:42.90  4:09.08    5:32.52   
Mia Larsson  2006  Karlskoga Simförening    1:19.70  2:48.69  4:17.59    5:40.05   
Althaea Süsskind  2007  Linköpings Allmänna SS    1:20.08  2:50.39  4:19.75    5:44.55   
Hanna Manninen  2006  Motala Simsällskap    1:23.02  2:54.37  4:24.26    5:50.49   
Freja Vesterlund  2006  Ösmo Simsällskap    1:23.53  2:56.81  4:30.92    5:57.84   
Karolina Tylets  2006  Åkersberga Simsällskap    1:23.97  2:58.84  4:33.19    6:01.12   
Ebba Mattisson  2006  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    1:25.58  3:00.37  4:35.12    6:05.85   
10  Josefin Klintåker  2006  Linköpings Allmänna SS    1:26.03  3:00.53  4:36.30    6:07.13   
11  Agnes Öhman  2006  Ösmo Simsällskap    1:31.75  3:11.14  4:48.12    6:17.34   
12  Meja Thunvall  2006  Ösmo Simsällskap    1:30.74  3:11.27  4:49.90    6:17.53   
13  Edith Nyman  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:27.41  3:05.62  4:44.05    6:17.95   
14  Tuva Lovinge  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:29.75  3:08.36  4:48.08    6:24.66   
15  Alwa Merenius  2006  Linköpings Allmänna SS    1:28.67  3:10.93  4:52.05    6:30.11   
16  Ella Hagström  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:34.23  3:20.84  5:08.84    6:51.15   
17  Jonna Klasén  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:41.68  3:34.32  5:30.00    7:10.31   
18  Nicole Dvali  2007  Åkersberga Simsällskap    1:33.82  3:25.94  5:20.88    7:11.16   
19  Alicia Wallberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:43.80  3:34.45  5:25.66    7:11.34   
20  Alicia Bohlemark  2007  Filipstads Simklubb    1:56.04  4:10.70  6:19.98    8:15.13   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Ebba Bladh Hazard  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:09.99  2:25.20  3:39.17    4:50.46   
Thilde Smedbäck  2004  Linköpings Allmänna SS    1:10.80  2:25.85  3:39.76    4:51.17   
Olivia Gustafsson  2004  Linköpings Allmänna SS    1:11.67  2:26.55  3:42.41    4:55.00   
Linnea Lindberg  2005  Karlstads Simsällskap    1:09.45  2:26.90  3:44.67    5:01.44   
Ebba Holgersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:14.31  2:33.50  3:50.76    5:04.71   
Joline Bakken  2005  Karlstads Simsällskap    1:11.09  2:30.13  3:50.36    5:09.74   
Ida Ekström  2005  Oskarshamns Simsällskap    1:14.56  2:35.47  3:55.51    5:15.11   
Märta Högfeldt  2005  Linköpings Allmänna SS    1:16.36  2:38.46  4:01.45    5:19.51   
Alice Johnson  2005  Karlstads Simsällskap    1:15.16  2:36.88  3:59.78    5:22.64   
10  Minea Dautbegovic  2004  Karlstads Simsällskap    1:14.69  2:37.10  4:00.24    5:22.86   
11  Elvira Nilsson  2004  Linköpings Allmänna SS    1:15.43  2:38.65  4:02.86    5:23.78   
12  Kasandra Svan  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:17.33  2:44.41  4:08.95    5:26.67   
13  Maja Arnell  2004  Linköpings Allmänna SS    1:15.79  2:40.18  4:05.50    5:28.40   
14  Andrea Höglund  2005  Linköpings Allmänna SS    1:16.71  2:41.26  4:07.50    5:28.95   
15  Maja Nyberg  2004  Karlskoga Simförening    1:17.73  2:42.98  4:07.44    5:28.99   
16  Lollobelle Nordström-Rehnlund  2005  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    1:15.84  2:40.64  4:06.21    5:29.23   
17  Fiona Karlsson  2004  Ösmo Simsällskap    1:15.33  2:41.14  4:06.28    5:33.05   
18  Sofia Hansen  2004  Kalmar Simsällskap    1:16.58  2:43.89  4:11.42    5:35.20   
19  Ylva Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:19.84  2:47.85  4:15.58    5:36.44   
20  Sofia Wallin  2005  Linköpings Allmänna SS    1:18.56  2:46.83  4:16.41    5:43.72   
21  Emma Werner  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:20.94  2:50.56  4:19.72    5:45.10   
22  Frida Holmqvist  2005  Linköpings Allmänna SS    1:18.14  2:48.37  4:20.73    5:48.01   
23  Ida Nygren  2004  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    1:18.33  2:47.86  4:20.59    5:49.16   
23  Isabelle Frisk  2004  Linköpings Allmänna SS    1:18.31  2:48.02  4:19.28    5:49.16   
25  Nova Johansson  2004  Filipstads Simklubb    1:19.86  2:49.12  4:21.11    5:49.18   
26  Elina Ifwarson  2005  Kalmar Simsällskap    1:18.11  2:50.05  4:22.59    5:50.37   
27  Nora Rönnbro  2004  Åkersberga Simsällskap    1:24.84  2:56.64  4:27.03    5:52.09   
28  Julia Arildsson  2005  Linköpings Allmänna SS    1:24.63  2:54.53  4:25.43    5:54.06   
29  Julia Kantolouto  2005  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    1:25.56  2:59.68  4:31.33    6:00.98   
30  Astrid Rosén  2005  Motala Simsällskap    1:25.09  2:59.25  4:34.93    6:01.87   
31  Stella Åqvist  2005  Linköpings Allmänna SS    1:26.28  2:59.57  4:33.35    6:02.13   
32  Sally Wetterskog  2005  Filipstads Simklubb    1:26.01  3:00.86  4:34.67    6:04.03   
33  Emma Kindberg  2004  Västerviks Simsällskap    1:22.76  2:57.50  4:33.23    6:05.30   
34  Magda Westberg  2005  Åkersberga Simsällskap    1:23.59  2:59.85  4:35.65    6:05.65   
35  Anna Vikström  2004  Linköpings Allmänna SS    1:26.71  3:04.44  4:40.61    6:12.03   
36  Sofia Marcusson  2005  Kalmar Simsällskap    1:27.06  3:03.88  4:41.16    6:15.91   
37  Smilla Löthgren  2004  Karlskoga Simförening    1:29.54  3:06.14  4:43.19    6:16.47   
38  Nathalie Galway  2005  Åkersberga Simsällskap    1:23.70  3:00.44  4:45.63    6:27.88   
39  Ella Olsson  2004  Åkersberga Simsällskap    1:24.91  3:04.71  4:49.29    6:30.91   
40  Ellen Lindner  2005  Karlstads Simsällskap    1:30.94  3:14.11  4:56.48    6:34.02   
41  Sofie Engvall  2005  Karlstads Simsällskap    1:35.85  3:19.94  5:03.64    6:45.47   
42  Signe Kling  2005  Åkersberga Simsällskap    1:30.88  3:14.65  5:01.97    6:46.38   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Vera Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS    1:08.40  2:20.85  3:33.73    4:45.34   
Elin Gunnarsson  2002  Linköpings Allmänna SS    1:07.67  2:21.98  3:38.46    4:55.94   
Zeline Bengtson  2003  Södertörns Simsällskap    1:09.21  2:24.46  3:40.70    4:57.08   
Amanda Weiding  2003  Linköpings Allmänna SS    1:11.34  2:29.15  3:47.71    5:05.05   
Victoria Danielsson  2002  Jönköpings Simsällskap    1:12.68  2:32.55  3:52.32    5:09.96   
Darja Koutchinskaia  2003  Linköpings Allmänna SS    1:12.03  2:31.02  3:51.48    5:10.24   
Nora Björklund  2003  Oskarshamns Simsällskap    1:16.28  2:37.09  3:58.26    5:16.64   
Elsa Linné  2003  Linköpings Allmänna SS    1:15.61  2:37.07  3:58.84    5:17.52   
Wilma Stendrake  2003  Åkersberga Simsällskap    1:17.17  2:42.80  4:05.66    5:26.18   
10  Jenny Fröstberg  2002  Kalmar Simsällskap    1:14.05  2:35.79  3:59.98    5:26.37   
11  Ingrid Hellgren  2003  Karlstads Simsällskap    1:17.78  2:42.64  4:07.83    5:29.24   
12  Alva Udell  2003  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    1:16.13  2:41.59  4:08.28    5:32.47   
13  Emma Bengtsson  2002  Motala Simsällskap    1:17.01  2:41.77  4:08.13    5:33.13   
14  Maja Berngrim  2003  Solna Sundbyberg SS 04    1:19.47  2:49.07  4:19.34    5:39.34   
15  Elin Nylander  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:19.75  2:47.57  4:15.13    5:40.88   
16  Hilma Broden  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:19.24  2:47.31  4:17.05    5:44.27   
17  Stefanie Petrovic  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:25.58  3:00.70  4:33.95    6:02.01   
18  Klara Isaksson  2003  Åkersberga Simsällskap    1:24.48  3:03.88  4:39.76    6:09.66   
19  Josefin Karlsson  2003  Härnösands Simsällskap    1:25.58  3:00.95  4:38.22    6:11.30   
20  Matilda Söderberg  2003  Tranås Simsällskap    1:31.45  3:13.70  4:53.71    6:31.37   
21  Wilma Silvander  2003  Tranås Simsällskap    1:30.56  3:16.18  5:02.75    6:47.27   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Emma Magnusson  1998  Linköpings Allmänna SS    1:05.05  2:15.55  3:24.95    4:32.96   
Miranda Arvidsson  1998  Kalmar Simsällskap    1:05.90  2:15.24  3:25.87    4:35.64   
Sofia Henell  1997  Linköpings Allmänna SS    1:04.98  2:15.35  3:25.99    4:36.72   
Wilma Johansson  2001  Jönköpings Simsällskap    1:07.74  2:19.69  3:32.18    4:41.94   
Filippa Sundström  2001  Ängelholms Simsällskap    1:07.37  2:19.67  3:32.31    4:43.82   
Sara Wallberg  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:06.02  2:18.45  3:32.11    4:46.73   
Andrea Palm  2000  Linköpings Allmänna SS    1:08.74  2:21.87  3:35.68    4:47.21   
Angelica Stark  1999  Jönköpings Simsällskap    1:08.44  2:20.86  3:34.57    4:47.24   
Klara Eriksson  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:08.46  2:22.40  3:36.12    4:49.04   
10  Sandra Mokhtari  2001  Linköpings Allmänna SS    1:13.93  2:32.79  3:52.06    5:10.83   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  02 juni 2018 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  10:55 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner