Resultater for Ringsted cup 2018
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted cup 2018 | Udskriftsdato | 23 september 2018 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 12:48 | |||
Arrangør | Mamaluxus | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 september 2018 |
Løb 21, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1920-2004 |
Sponsor: Netto Næstvedvej |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen | 28.72 | ||||||
2 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.11 | ||||||
3 | Frida Bang Stanelt | 2004 | Kalundborg SK | 29.50 | ||||||
4 | Johanna Berthelsen | 2000 | VAT Copenhagen | 29.52 | ||||||
5 | Josefine B. Pedersen | 1999 | VAT Copenhagen | 29.61 | ||||||
6 | Liva Palmund | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.68 | ||||||
7 | Marie Uglebjerg | 2002 | Kalundborg SK | 30.14 | ||||||
8 | Julie Bak | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.23 | ||||||
9 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.46 | ||||||
10 | Josephine Holst Vinther | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 30.47 | ||||||
11 | Camilla Hougaard | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.58 | ||||||
12 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 31.34 | ||||||
13 | Wilma Anker | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 31.46 | ||||||
14 | Thippe de Neergaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.52 | ||||||
15 | Maike Kozelnik | 2002 | Schwerin | 31.68 | ||||||
16 | Julie Darlem Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.74 | ||||||
17 | Emma Bækgaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.89 | ||||||
18 | Malou Carlsen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 31.91 | ||||||
19 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.96 | ||||||
20 | Freja Søndergaard | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 31.97 | ||||||
21 | Maya Nykjær | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 32.00 | ||||||
22 | Liva Søby | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.05 | ||||||
23 | Anne Sofie Evald | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 32.07 | ||||||
24 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.13 | ||||||
25 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.15 | ||||||
26 | Maria Szokody | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 32.50 | ||||||
27 | Sophie Grandjean | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 32.63 | ||||||
28 | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.68 | ||||||
29 | Amalie Schou | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 32.69 | ||||||
30 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.71 | ||||||
31 | Caroline Holm | 2004 | Kalundborg SK | 32.72 | ||||||
32 | Anna Larsen | 2004 | Kalundborg SK | 32.82 | ||||||
33 | Clara Toft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 32.98 | ||||||
34 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 33.11 | ||||||
35 | Mette Toftte Jørgensen | 2003 | Rønne Svømme Klub | 33.63 | ||||||
36 | Mie Mørkedal | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 33.84 | ||||||
37 | Mathilde P. Mathiesen | 2004 | VAT Copenhagen | 34.23 | ||||||
38 | Cathrine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 34.24 | ||||||
39 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.29 | ||||||
40 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.50 | ||||||
41 | Anna Marott Hansen | 2004 | Kalundborg SK | 34.51 | ||||||
42 | Ida Larsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 35.29 | ||||||
43 | Gaya Josefine Maar | 2003 | Næstved IF | 35.38 | ||||||
44 | Emma M. Andersen | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 35.54 | ||||||
45 | Astrid Permin | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 36.81 | ||||||
46 | Laura Kroman | 2004 | SVØM Korsør | 37.44 | ||||||
47 | Maja Olson | 2003 | Karlshamns Simklubb | 38.15 | ||||||
48 | Emilia Høffer | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.17 | ||||||
49 | Katrine Mørkeberg | 2004 | Næstved IF | 38.71 | ||||||
50 | Maya Baltser | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 39.11 | ||||||
51 | Julie Hansen Schilling | 2004 | Haslev Svømmeklub | 39.68 | ||||||
52 | Jasmin Danielsen | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 51.98 | ||||||
- | Emilie Højen Meyer | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 21, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Netto Næstvedvej |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Carøe Helmark | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 29.44 | ||||||
2 | Sofie Lykke Petersen | 2005 | Roskilde Svømning | 31.66 | ||||||
3 | Antoinette Zafra | 2005 | Roskilde Svømning | 32.34 | ||||||
4 | Sisse Berg Olesen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 32.54 | ||||||
5 | Josephine Frederiksen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 32.61 | ||||||
6 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 32.67 | ||||||
7 | Liva Lund Hansen | 2005 | VAT Copenhagen | 32.77 | ||||||
8 | Petrine R. E. Sørensen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 32.83 | ||||||
9 | Alma Møller-Ern | 2006 | VAT Copenhagen | 32.87 | ||||||
10 | Elida Thornsen | 2005 | SVØM Korsør | 32.92 | ||||||
11 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | VAT Copenhagen | 33.14 | ||||||
12 | Kajsa Salomonsen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.24 | ||||||
13 | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.30 | ||||||
14 | Cille Kirketerp | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.86 | ||||||
15 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.91 | ||||||
16 | Malene Reynolds | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 33.96 | ||||||
17 | Frederikke B. Hansen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.13 | ||||||
18 | Filippa Eiler | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.01 | ||||||
19 | Josefine Meng Langhorn | 2006 | Svømmeklubben Syd | 35.34 | ||||||
20 | Sarah Højlund | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.44 | ||||||
21 | Sveda Naima Grude | 2006 | Schwerin | 35.46 | ||||||
22 | Agnes Barner Hansen | 2005 | Næstved IF | 35.53 | ||||||
23 | Liv Salhauge | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.65 | ||||||
24 | Anna Mundt Karup | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 35.97 | ||||||
24 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | Kalundborg SK | 35.97 | ||||||
26 | Sofie Larsen | 2006 | VAT Copenhagen | 36.10 | ||||||
27 | Silje Mathiasen | 2006 | SVØM Korsør | 36.11 | ||||||
28 | Lara W. S. Olsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 36.21 | ||||||
29 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | VAT Copenhagen | 36.29 | ||||||
30 | Freja Juul | 2006 | Næstved IF | 36.34 | ||||||
31 | Nora Briskog | 2006 | Karlshamns Simklubb | 36.77 | ||||||
32 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.79 | ||||||
33 | Alba Seneca | 2005 | Kalundborg SK | 37.93 | ||||||
34 | Liva Mayland | 2006 | Næstved IF | 38.22 | ||||||
35 | Signe Schnabelrauch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.24 | ||||||
36 | Rosa Cornelia Barrisøe | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.07 | ||||||
37 | Katrine Drygaard | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.39 | ||||||
38 | Mathilde Hjort Lodstrup | 2005 | Haslev Svømmeklub | 39.42 | ||||||
39 | Anna Hinsch Lauritzen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 39.69 | ||||||
40 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | VAT Copenhagen | 40.21 | ||||||
41 | Freja Katrine Raunholt | 2006 | Næstved IF | 40.41 | ||||||
42 | Daniella Li West | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.43 | ||||||
43 | Sofia Mohammadi | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.44 | ||||||
44 | Leonora Franck | 2006 | Næstved IF | 40.79 | ||||||
45 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | Næstved IF | 40.85 | ||||||
45 | Mie Visler | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.85 | ||||||
47 | Fanny Grange | 2006 | Roskilde Svømning | 41.28 | ||||||
48 | Dicte Maar | 2006 | Næstved IF | 42.09 | ||||||
49 | Isabella Holme Bjerborg | 2005 | Kalundborg SK | 42.64 | ||||||
50 | Mathilde Grønnehøj | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 42.92 | ||||||
51 | Luna Hein | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 43.11 | ||||||
52 | Laura Friis Justesen | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 43.37 | ||||||
53 | Isabella Koch Juhl | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.04 | ||||||
54 | Frederikke Olsen | 2006 | Roskilde Svømning | 44.95 | ||||||
55 | Nicoline Bohn Jacobsen | 2006 | Haslev Svømmeklub | 45.46 | ||||||
56 | Victoria Paulsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 47.03 | ||||||
57 | Emmy Hulte | 2005 | Karlshamns Simklubb | 47.09 | ||||||
58 | Johanne Jensen-Mattebjerg | 2006 | SVØM Korsør | 48.48 | ||||||
59 | Maja Hansen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 51.17 | ||||||
60 | Shauli Mortensen | 2006 | Kalundborg SK | 51.92 | ||||||
61 | Line Stærmose | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 55.46 | ||||||
- | Johanne Hummelmose | 2006 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Lotta Valcke | 2006 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | Viola Brandt-Brofeldt | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | DNS | ||||||
Løb 21, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2015 |
Sponsor: Netto Næstvedvej |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andrea Strandby | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.76 | ||||||
2 | Erica Veggerby Grønlund | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.61 | ||||||
3 | Sophie Flamand | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 39.58 | ||||||
4 | Nadia Walløe | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 39.98 | ||||||
5 | Antonia Czech | 2008 | Schwerin | 39.99 | ||||||
6 | Rebecca Skov Vinding | 2007 | Kalundborg SK | 40.99 | ||||||
7 | Karla Bergmann | 2007 | Rønne Svømme Klub | 42.75 | ||||||
8 | Malou Danefred Nielsen | 2007 | Vordingborg Svømme Klub | 44.12 | ||||||
9 | Ida Sohn | 2008 | Rønne Svømme Klub | 44.17 | ||||||
10 | Frederikke Jørgensen | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 45.48 | ||||||
11 | Amanda Fafner | 2007 | Kalundborg SK | 45.90 | ||||||
12 | Silje Egeberg Nordhald | 2007 | Vordingborg Svømme Klub | 46.06 | ||||||
13 | Leila Christina Rohde | 2007 | Schwerin | 46.22 | ||||||
14 | Ellen Sofie Jespersen | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 46.82 | ||||||
15 | Maja Vejborg | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 47.23 | ||||||
16 | Caroline Risager Strate | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 50.76 | ||||||
17 | Amalie Møller | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 52.81 | ||||||
18 | Sara Kaiser | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 53.45 | ||||||
19 | Merle Blomberg Jensen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 54.20 | ||||||
20 | Shaya Mortensen | 2008 | Kalundborg SK | 1:01.86 | ||||||
- | Ella Emilia Soelberg | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | DNS | ||||||
- | Lærke Jensen | 2008 | Kalundborg SK | DNS | ||||||
- | Mila Sophie Brade | 2007 | Schwerin | DNS | ||||||
- | Caroline Fobian Hvidberg | 2008 | Kalundborg SK | DSQ | sw 8,4 v 25m | |||||
- | Clara Ylva Pickenbach | 2007 | Schwerin | DSQ | sw 8.4 v 25m | |||||
- | Viktoria Annabel Graulund | 2007 | SVØM Korsør | DSQ | sw 8,4 v 25 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 september 2018 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:48 |