Resultat för ENA Games 2018
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Gren 1 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA Games | Utskriftsdatum | 20 januari 2018 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 09:32 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 januari 2018 |
Gren 1, 50m Ryggsim Herrar, Försök 12 år och yngre |
Sponsor: Ackes Färgcenter |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Malte Franzén | 2007 | Upsala Simsällskap | 39.45 | ||||||
2 | Gabriel Klinge | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 39.73 | ||||||
3 | Ludvig Glantz | 2006 | Upsala Simsällskap | 40.02 | ||||||
4 | Adam Wahlberg | 2006 | Upsala Simsällskap | 40.44 | ||||||
5 | Eskil Bränström | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 41.74 | ||||||
6 | Filip Hallin | 2006 | Upsala Simsällskap | 43.71 | ||||||
7 | Arvid Högström | 2006 | Upsala Simsällskap | 45.18 | ||||||
8 | Sigvard Göransson | 2007 | Strängnäs Simklubb | 45.30 | ||||||
9 | Johannes Fischer | 2007 | Upsala Simsällskap | 48.50 | ||||||
10 | Pontus Asp Almström | 2008 | Simklubben Ena | 49.79 | ||||||
11 | Casper Klinge | 2008 | Skuru Idrottsklubb | 54.56 | ||||||
- | Gabriel Leijon | 2006 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 20 januari 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 09:32 |
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA Games | Utskriftsdatum | 20 januari 2018 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 15:31 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 januari 2018 |
Gren 1, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: Ackes Färgcenter |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Malte Franzén | 2007 | Upsala Simsällskap | 39.06 | ||||||
2 | Ludvig Glantz | 2006 | Upsala Simsällskap | 39.19 | ||||||
3 | Gabriel Klinge | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 39.62 | ||||||
4 | Adam Wahlberg | 2006 | Upsala Simsällskap | 40.61 | ||||||
5 | Eskil Bränström | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 42.24 | ||||||
6 | Filip Hallin | 2006 | Upsala Simsällskap | 44.50 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 20 januari 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 15:31 |
Resultat Gren 2 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA Games | Utskriftsdatum | 20 januari 2018 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 09:42 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 januari 2018 |
Gren 2, 50m Ryggsim Damer, Försök 12 år och yngre |
Sponsor: Ackes Färgcenter |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nora Kovacs | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 37.29 | ||||||
2 | Cecilia Brunzell | 2006 | Västerås Simsällskap | 38.40 | ||||||
3 | Emilia Dahlström | 2006 | Västerås Simsällskap | 38.76 | ||||||
4 | Olivia Budden | 2007 | Bålsta Simklubb | 38.90 | ||||||
5 | Nike Söderström | 2007 | Upsala Simsällskap | 38.93 | ||||||
6 | Alva Furingsten | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 39.05 | ||||||
7 | Agnes Salmi | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 39.58 | ||||||
8 | Ebba Lundqvist | 2007 | Upsala Simsällskap | 41.39 | ||||||
9 | Nora Högström | 2007 | Upsala Simsällskap | 41.74 | ||||||
10 | Ida Svensson | 2006 | Upsala Simsällskap | 42.69 | ||||||
11 | Johanna Holmberg | 2007 | Västerås Simsällskap | 43.25 | ||||||
12 | Thea Lundgren | 2006 | Strängnäs Simklubb | 43.75 | ||||||
13 | Alva Stadell | 2006 | Upsala Simsällskap | 43.95 | ||||||
14 | Ebba Rosenberg | 2007 | Bålsta Simklubb | 44.93 | ||||||
15 | Thea Eriksson | 2006 | Simklubben Ena | 45.13 | ||||||
16 | Linnea Bäckström | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 45.42 | ||||||
17 | Louise Mårtensson | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 45.43 | ||||||
18 | Molly Brinck | 2007 | Bålsta Simklubb | 45.61 | ||||||
19 | Alicia Ståhlberg | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 47.30 | ||||||
20 | Märta Säfsten | 2006 | Upsala Simsällskap | 47.50 | ||||||
21 | Isabelle Pettersson | 2006 | Upsala Simsällskap | 47.58 | ||||||
22 | Julia Rodriguez Räms | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 47.85 | ||||||
23 | Ella Andersson | 2007 | Upsala Simsällskap | 48.39 | ||||||
24 | Tindra Bärgård | 2006 | Simklubben Ena | 49.17 | ||||||
25 | Tilde Furingsten | 2008 | Skuru Idrottsklubb | 49.73 | ||||||
26 | Aurora Pinho | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 49.74 | ||||||
27 | Elna Zetterberg | 2007 | Simklubben Ena | 51.07 | ||||||
28 | Lilly Winblad | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 51.17 | ||||||
29 | Märta Hamberg | 2007 | Upsala Simsällskap | 51.31 | ||||||
30 | Nora Pitic | 2008 | Upsala Simsällskap | 53.51 | ||||||
31 | Linnea Alvin | 2006 | Simklubben Ena | 53.78 | ||||||
32 | Aziza Osman | 2008 | Simklubben Ena | 56.63 | ||||||
33 | Astrid Eriksson | 2006 | Västerås Simsällskap | 57.15 | ||||||
34 | Tuva Bärgård | 2009 | Simklubben Ena | 1:09.53 | ||||||
- | Alva Marhold | 2007 | Upsala Simsällskap | DNS | ||||||
- | Clara Strand | 2006 | Västerås Simsällskap | DNS | ||||||
- | Nova Redlund | 2010 | Simklubben Ena | DNS | ||||||
- | Maja Ahlén | 2006 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 20 januari 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 09:42 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA Games | Utskriftsdatum | 20 januari 2018 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 15:52 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 januari 2018 |
Gren 2, 50m Ryggsim Damer, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: Ackes Färgcenter |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nora Kovacs | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 37.02 | ||||||
2 | Cecilia Brunzell | 2006 | Västerås Simsällskap | 38.56 | ||||||
3 | Emilia Dahlström | 2006 | Västerås Simsällskap | 39.18 | ||||||
4 | Alva Furingsten | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 39.42 | ||||||
5 | Nike Söderström | 2007 | Upsala Simsällskap | 39.78 | ||||||
6 | Olivia Budden | 2007 | Bålsta Simklubb | 40.86 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 20 januari 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 15:52 |
Resultat Gren 3 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA Games | Utskriftsdatum | 20 januari 2018 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 09:53 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 januari 2018 |
Gren 3, 100m Ryggsim Herrar, Försök 13 - 14 år |
Sponsor: Konsultgruppen |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Adi Ramovic | 2004 | Upsala Simsällskap | 33.12 | 1:07.88 | |||||
2 | Joel Brewitz | 2005 | Västerås Simsällskap | 35.56 | 1:13.35 | |||||
3 | Lukas Höglund | 2004 | Upsala Simsällskap | 36.33 | 1:14.07 | |||||
4 | Danny Simaleza | 2005 | Upsala Simsällskap | 36.51 | 1:18.64 | |||||
5 | Felix Do | 2004 | Upsala Simsällskap | 41.20 | 1:22.52 | |||||
6 | Markus Brenning | 2005 | Upsala Simsällskap | 41.83 | 1:24.50 | |||||
7 | Tomas Fröman | 2005 | Upsala Simsällskap | 45.14 | 1:31.11 | |||||
8 | Manfred Bränström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 44.46 | 1:31.42 | |||||
9 | Nils Fröman | 2005 | Upsala Simsällskap | 44.92 | 1:32.42 | |||||
10 | Mikael Lanestrand | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 45.61 | 1:33.90 | |||||
11 | Viggo Redlund | 2005 | Simklubben Ena | 47.78 | 1:35.79 | |||||
12 | Daniel Hamberg | 2005 | Upsala Simsällskap | 48.82 | 1:42.99 | |||||
- | Botvid Wiell | 2005 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Edvin Pitic | 2005 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 3, 100m Ryggsim Herrar, Försök 15 - 16 år |
Sponsor: Konsultgruppen |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johan Allberg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 32.24 | 1:06.61 | |||||
2 | Lukas Malmström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 32.53 | 1:07.16 | |||||
3 | Linus Björk | 2002 | Västerås Simsällskap | 33.38 | 1:08.68 | |||||
4 | Oskar Andersson | 2003 | Upsala Simsällskap | 35.11 | 1:11.45 | |||||
5 | Elias Holst | 2002 | Upsala Simsällskap | 35.26 | 1:13.02 | |||||
6 | Alexander Karlsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 36.77 | 1:15.85 | |||||
7 | Gustav Ulfvebrand | 2003 | Västerås Simsällskap | 37.19 | 1:15.95 | |||||
8 | Joel Fischer | 2003 | Upsala Simsällskap | 38.83 | 1:19.19 | |||||
9 | Victor Bäckström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 38.41 | 1:20.33 | |||||
10 | Gustav Sartor | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 39.56 | 1:22.02 | |||||
11 | Samuel Delvenne | 2003 | Upsala Simsällskap | 41.16 | 1:24.33 | |||||
Gren 3, 100m Ryggsim Herrar, Försök 17 år och äldre |
Sponsor: Konsultgruppen |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erik Forsström | 1999 | Upsala Simsällskap | 32.24 | 1:07.48 | |||||
2 | Philip Rosvall | 2001 | Upsala Simsällskap | 33.72 | 1:10.37 | |||||
3 | Gabriel Henkel | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 35.18 | 1:13.36 | |||||
4 | Jonatan Fischer | 2001 | Upsala Simsällskap | 36.29 | 1:16.37 | |||||
5 | Roman Milkin | 1999 | Upsala Simsällskap | 47.50 | 1:36.32 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 20 januari 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 09:53 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA Games | Utskriftsdatum | 20 januari 2018 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 15:42 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 januari 2018 |
Gren 3, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Konsultgruppen |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Adi Ramovic | 2004 | Upsala Simsällskap | 31.34 | 1:04.65 | |||||
2 | Danny Simaleza | 2005 | Upsala Simsällskap | 35.60 | 1:12.78 | |||||
3 | Joel Brewitz | 2005 | Västerås Simsällskap | 36.04 | 1:13.13 | |||||
4 | Lukas Höglund | 2004 | Upsala Simsällskap | 36.60 | 1:14.05 | |||||
5 | Felix Do | 2004 | Upsala Simsällskap | 39.50 | 1:20.98 | |||||
6 | Markus Brenning | 2005 | Upsala Simsällskap | 41.27 | 1:23.82 | |||||
Gren 3, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Konsultgruppen |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johan Allberg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 31.91 | 1:04.93 | |||||
2 | Lukas Malmström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 33.09 | 1:07.66 | |||||
3 | Linus Björk | 2002 | Västerås Simsällskap | 34.05 | 1:08.84 | |||||
4 | Alexander Karlsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 35.02 | 1:12.10 | |||||
5 | Oskar Andersson | 2003 | Upsala Simsällskap | 35.71 | 1:12.55 | |||||
6 | Elias Holst | 2002 | Upsala Simsällskap | 35.53 | 1:13.20 | |||||
Gren 3, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Sponsor: Konsultgruppen |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erik Forsström | 1999 | Upsala Simsällskap | 30.56 | 1:03.68 | |||||
2 | Philip Rosvall | 2001 | Upsala Simsällskap | 32.07 | 1:07.62 | |||||
3 | Gabriel Henkel | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 34.13 | 1:10.00 | |||||
4 | Jonatan Fischer | 2001 | Upsala Simsällskap | 35.26 | 1:14.50 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 20 januari 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 15:42 |
Resultat Gren 4 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA Games | Utskriftsdatum | 20 januari 2018 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 10:15 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 januari 2018 |
Gren 4, 100m Ryggsim Damer, Försök 13 - 14 år |
Sponsor: ENA-Håbo Tidningen |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Amanda Viksten | 2004 | Upsala Simsällskap | 36.25 | 1:14.58 | |||||
2 | Clara Frykberg | 2005 | Upsala Simsällskap | 37.01 | 1:14.87 | |||||
3 | Klara Pettersson | 2004 | Upsala Simsällskap | 36.71 | 1:15.67 | |||||
4 | Elsa Bäckström | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 36.38 | 1:15.82 | |||||
5 | Matilda Olausson | 2004 | Västerås Simsällskap | 36.32 | 1:16.47 | |||||
6 | Matilda Holmström | 2005 | Upsala Simsällskap | 38.10 | 1:16.64 | |||||
7 | Sarah von der Burg | 2004 | Västerås Simsällskap | 38.41 | 1:18.82 | |||||
8 | Astrid Engström | 2004 | Västerås Simsällskap | 38.63 | 1:21.06 | |||||
9 | Malva Morell | 2004 | Upsala Simsällskap | 39.27 | 1:21.16 | |||||
10 | Isabelle Persson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 40.02 | 1:22.34 | |||||
11 | Felicia Heintz | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 40.15 | 1:22.43 | |||||
12 | Kajsa Franzén | 2004 | Upsala Simsällskap | 40.64 | 1:22.61 | |||||
13 | Ida Edvinsson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 39.78 | 1:22.78 | |||||
14 | Joanna Sundqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 40.88 | 1:23.62 | |||||
15 | Elin Furingsten | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 41.05 | 1:24.47 | |||||
16 | Alma Bergqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 41.59 | 1:24.59 | |||||
17 | Matilda Bergström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 40.84 | 1:26.41 | |||||
18 | Emilia Åhlén | 2005 | Upsala Simsällskap | 45.73 | 1:29.48 | |||||
19 | Lovis Lång | 2005 | Upsala Simsällskap | 44.69 | 1:29.62 | |||||
20 | Matilda Tukler | 2004 | Upsala Simsällskap | 42.92 | 1:29.85 | |||||
21 | Elsa Stjerna | 2004 | Upsala Simsällskap | 43.61 | 1:30.06 | |||||
22 | Alice Törnkvist | 2004 | Upsala Simsällskap | 45.21 | 1:32.92 | |||||
23 | Klara Mattiasson | 2005 | Upsala Simsällskap | 45.37 | 1:33.52 | |||||
24 | Nina Nilsson | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 46.68 | 1:38.00 | |||||
25 | Filippa Bergman | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 48.33 | 1:38.01 | |||||
26 | Edith Lindhagen | 2004 | Upsala Simsällskap | 48.61 | 1:44.09 | |||||
27 | Elwira Heldeskog | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 49.89 | 1:44.99 | |||||
28 | Gabrielle Paul | 2004 | Upsala Simsällskap | 50.69 | 1:47.40 | |||||
29 | Linnea Ekman | 2004 | Upsala Simsällskap | 52.79 | 1:48.46 | |||||
- | Ella Wahlström | 2005 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Felicia Bergman | 2005 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Lovisa Niska Söderqvist | 2004 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Nora Östman | 2004 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Gren 4, 100m Ryggsim Damer, Försök 15 - 16 år |
Sponsor: ENA-Håbo Tidningen |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jonna Löding | 2002 | Upsala Simsällskap | 36.41 | 1:15.40 | |||||
2 | Matilda Lantz | 2002 | Upsala Simsällskap | 36.70 | 1:15.55 | |||||
3 | Tora Hansson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 36.49 | 1:16.12 | |||||
4 | Vera Hermansson | 2003 | Upsala Simsällskap | 36.86 | 1:16.29 | |||||
5 | Malla Myrelid | 2002 | Upsala Simsällskap | 37.87 | 1:18.24 | |||||
6 | Linnea Bergqvist | 2003 | Upsala Simsällskap | 38.31 | 1:18.88 | |||||
7 | Olivia Östlund | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 38.82 | 1:19.19 | |||||
8 | Ebba Wolfbrandt | 2003 | Västerås Simsällskap | 39.01 | 1:19.65 | |||||
9 | Wilma Nääf | 2002 | Västerås Simsällskap | 38.10 | 1:19.94 | |||||
10 | Emma Alfredeen | 2003 | Upsala Simsällskap | 40.55 | 1:21.17 | |||||
11 | Geshin Zarei | 2003 | Upsala Simsällskap | 37.89 | 1:22.09 | |||||
12 | Mira Myllylä | 2002 | Västerås Simsällskap | 39.69 | 1:22.49 | |||||
13 | Tuva Sikström | 2003 | Västerås Simsällskap | 41.17 | 1:24.78 | |||||
14 | Ulrika Jansson | 2002 | Västerås Simsällskap | 41.17 | 1:25.10 | |||||
15 | Sofi Holmberg | 2003 | Västerås Simsällskap | 41.12 | 1:25.41 | |||||
16 | Wilda Furberg | 2003 | Västerås Simsällskap | 41.78 | 1:26.77 | |||||
17 | Matilda Bohman | 2002 | Upsala Simsällskap | 41.69 | 1:27.73 | |||||
18 | Alva Olsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 42.72 | 1:28.92 | |||||
Gren 4, 100m Ryggsim Damer, Försök 17 år och äldre |
Sponsor: ENA-Håbo Tidningen |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Salma Gabot | 2001 | Upsala Simsällskap | 34.91 | 1:12.58 | |||||
2 | Tova Franzén | 2001 | Upsala Simsällskap | 35.83 | 1:14.17 | |||||
3 | Jeanna Wiell | 2001 | Upsala Simsällskap | 35.48 | 1:14.55 | |||||
4 | Ella Langell Högblom | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 41.85 | 1:26.11 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 20 januari 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 10:15 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA Games | Utskriftsdatum | 20 januari 2018 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 15:51 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 januari 2018 |
Gren 4, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: ENA-Håbo Tidningen |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Clara Frykberg | 2005 | Upsala Simsällskap | 36.23 | 1:14.46 | |||||
2 | Amanda Viksten | 2004 | Upsala Simsällskap | 36.33 | 1:14.66 | |||||
3 | Klara Pettersson | 2004 | Upsala Simsällskap | 36.51 | 1:14.92 | |||||
4 | Matilda Olausson | 2004 | Västerås Simsällskap | 36.48 | 1:15.23 | |||||
5 | Elsa Bäckström | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 36.68 | 1:16.69 | |||||
6 | Matilda Holmström | 2005 | Upsala Simsällskap | 37.66 | 1:16.84 | |||||
Gren 4, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: ENA-Håbo Tidningen |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jonna Löding | 2002 | Upsala Simsällskap | 36.63 | 1:14.81 | |||||
2 | Matilda Lantz | 2002 | Upsala Simsällskap | 37.19 | 1:15.05 | |||||
3 | Vera Hermansson | 2003 | Upsala Simsällskap | 37.31 | 1:15.59 | |||||
4 | Malla Myrelid | 2002 | Upsala Simsällskap | 38.14 | 1:17.55 | |||||
5 | Linnea Bergqvist | 2003 | Upsala Simsällskap | 38.56 | 1:19.10 | |||||
- | Tora Hansson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Gren 4, 100m Ryggsim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Sponsor: ENA-Håbo Tidningen |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jeanna Wiell | 2001 | Upsala Simsällskap | 34.87 | 1:13.16 | |||||
2 | Salma Gabot | 2001 | Upsala Simsällskap | 35.34 | 1:13.75 | |||||
3 | Tova Franzén | 2001 | Upsala Simsällskap | 36.23 | 1:14.73 | |||||
4 | Ella Langell Högblom | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 39.95 | 1:23.09 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 20 januari 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 15:51 |
Resultat Gren 5 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA Games | Utskriftsdatum | 20 januari 2018 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 10:19 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 januari 2018 |
Gren 5, 50m Fjärilsim Herrar, Försök 12 år och yngre |
Sponsor: Enköpings T.A.K Bygg AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Malte Franzén | 2007 | Upsala Simsällskap | 39.66 | ||||||
2 | Adam Wahlberg | 2006 | Upsala Simsällskap | 40.46 | ||||||
3 | Gabriel Klinge | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 40.64 | ||||||
4 | Emil Cosini | 2006 | Västerås Simsällskap | 41.67 | ||||||
5 | Sigvard Göransson | 2007 | Strängnäs Simklubb | 41.87 | ||||||
6 | Ludvig Glantz | 2006 | Upsala Simsällskap | 43.83 | ||||||
7 | Filip Hallin | 2006 | Upsala Simsällskap | 44.52 | ||||||
8 | Arvid Högström | 2006 | Upsala Simsällskap | 46.18 | ||||||
9 | Eskil Bränström | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 48.13 | ||||||
10 | Gabriel Leijon | 2006 | Upsala Simsällskap | 48.98 | ||||||
- | Johannes Fischer | 2007 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 20 januari 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 10:19 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA Games | Utskriftsdatum | 20 januari 2018 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 16:06 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 januari 2018 |
Gren 5, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: Enköpings T.A.K Bygg AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Malte Franzén | 2007 | Upsala Simsällskap | 39.16 | ||||||
2 | Adam Wahlberg | 2006 | Upsala Simsällskap | 40.27 | ||||||
3 | Gabriel Klinge | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 40.86 | ||||||
4 | Sigvard Göransson | 2007 | Strängnäs Simklubb | 41.37 | ||||||
5 | Emil Cosini | 2006 | Västerås Simsällskap | 41.91 | ||||||
6 | Ludvig Glantz | 2006 | Upsala Simsällskap | 45.26 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 20 januari 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 16:06 |
Resultat Gren 6 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA Games | Utskriftsdatum | 20 januari 2018 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 10:27 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 januari 2018 |
Gren 6, 50m Fjärilsim Damer, Försök 12 år och yngre |
Sponsor: HusmanHagberg |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nora Kovacs | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 33.41 | ||||||
2 | Alva Furingsten | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 36.05 | ||||||
3 | Olivia Budden | 2007 | Bålsta Simklubb | 37.74 | ||||||
4 | Cecilia Brunzell | 2006 | Västerås Simsällskap | 38.73 | ||||||
5 | Emilia Dahlström | 2006 | Västerås Simsällskap | 38.76 | ||||||
6 | Nike Söderström | 2007 | Upsala Simsällskap | 39.08 | ||||||
7 | Nora Högström | 2007 | Upsala Simsällskap | 40.24 | ||||||
8 | Alma Forsman | 2007 | Köpings Simsällskap | 41.32 | ||||||
9 | Linnea Bäckström | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 43.20 | ||||||
10 | Johanna Holmberg | 2007 | Västerås Simsällskap | 43.94 | ||||||
11 | Alva Stadell | 2006 | Upsala Simsällskap | 44.32 | ||||||
12 | Thea Eriksson | 2006 | Simklubben Ena | 44.89 | ||||||
13 | Alicia Ståhlberg | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 46.26 | ||||||
14 | Ida Svensson | 2006 | Upsala Simsällskap | 47.50 | ||||||
15 | Molly Brinck | 2007 | Bålsta Simklubb | 48.89 | ||||||
16 | Ebba Lundqvist | 2007 | Upsala Simsällskap | 49.81 | ||||||
17 | Tilde Furingsten | 2008 | Skuru Idrottsklubb | 50.44 | ||||||
18 | Thea Lundgren | 2006 | Strängnäs Simklubb | 50.62 | ||||||
19 | Märta Säfsten | 2006 | Upsala Simsällskap | 50.74 | ||||||
20 | Aurora Pinho | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 52.59 | ||||||
21 | Ebba Rosenberg | 2007 | Bålsta Simklubb | 54.41 | ||||||
22 | Ella Andersson | 2007 | Upsala Simsällskap | 54.65 | ||||||
23 | Nora Pitic | 2008 | Upsala Simsällskap | 54.83 | ||||||
24 | Maja Ahlén | 2006 | Upsala Simsällskap | 56.06 | ||||||
25 | Tindra Bärgård | 2006 | Simklubben Ena | 56.45 | ||||||
26 | Aziza Osman | 2008 | Simklubben Ena | 1:22.21 | ||||||
- | Alva Marhold | 2007 | Upsala Simsällskap | DNS | ||||||
- | Clara Strand | 2006 | Västerås Simsällskap | DNS | ||||||
- | Nova Redlund | 2010 | Simklubben Ena | DNS | ||||||
- | Sofia Saranen | 2006 | Bålsta Simklubb | DNS | ||||||
- | Linnea Alvin | 2006 | Simklubben Ena | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 20 januari 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 10:27 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA Games | Utskriftsdatum | 20 januari 2018 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 16:08 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 januari 2018 |
Gren 6, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: HusmanHagberg |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nora Kovacs | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 33.52 | ||||||
2 | Alva Furingsten | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 37.19 | ||||||
3 | Cecilia Brunzell | 2006 | Västerås Simsällskap | 38.51 | ||||||
4 | Olivia Budden | 2007 | Bålsta Simklubb | 39.30 | ||||||
5 | Nike Söderström | 2007 | Upsala Simsällskap | 39.71 | ||||||
6 | Emilia Dahlström | 2006 | Västerås Simsällskap | 40.22 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 20 januari 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 16:08 |
Resultat Gren 7 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA Games | Utskriftsdatum | 20 januari 2018 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 10:51 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 januari 2018 |
Gren 7, 100m Fjärilsim Herrar, Försök 13 - 14 år |
Sponsor: Trädgårdsakuten I Södersk |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Adi Ramovic | 2004 | Upsala Simsällskap | 32.57 | 1:12.33 | |||||
2 | Danny Simaleza | 2005 | Upsala Simsällskap | 34.19 | 1:14.27 | |||||
3 | Lukas Höglund | 2004 | Upsala Simsällskap | 37.89 | 1:21.69 | |||||
4 | Botvid Wiell | 2005 | Upsala Simsällskap | 39.09 | 1:26.49 | |||||
5 | Felix Do | 2004 | Upsala Simsällskap | 41.00 | 1:28.70 | |||||
6 | Markus Brenning | 2005 | Upsala Simsällskap | 41.19 | 1:30.92 | |||||
7 | Manfred Bränström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 42.72 | 1:33.07 | |||||
8 | Tomas Fröman | 2005 | Upsala Simsällskap | 43.79 | 1:36.00 | |||||
9 | Nils Fröman | 2005 | Upsala Simsällskap | 49.78 | 1:49.43 | |||||
- | Edvin Pitic | 2005 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 7, 100m Fjärilsim Herrar, Försök 15 - 16 år |
Sponsor: Trädgårdsakuten I Södersk |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lukas Malmström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 31.56 | 1:07.18 | |||||
2 | Lukas Åkerblom | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 31.22 | 1:09.20 | |||||
3 | Linus Björk | 2002 | Västerås Simsällskap | 34.09 | 1:12.27 | |||||
4 | Victor Bäckström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 33.66 | 1:13.41 | |||||
5 | Alexander Karlsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 33.72 | 1:13.94 | |||||
6 | Joel Fischer | 2003 | Upsala Simsällskap | 35.47 | 1:18.31 | |||||
7 | Elias Holst | 2002 | Upsala Simsällskap | 35.95 | 1:19.83 | |||||
8 | Johan Allberg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 34.85 | 1:20.44 | |||||
9 | Gustav Ulfvebrand | 2003 | Västerås Simsällskap | 38.02 | 1:20.69 | |||||
10 | Oskar Andersson | 2003 | Upsala Simsällskap | 37.26 | 1:20.79 | |||||
11 | Gustav Sartor | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 38.42 | 1:24.42 | |||||
12 | Samuel Delvenne | 2003 | Upsala Simsällskap | 43.49 | 1:32.27 | |||||
Gren 7, 100m Fjärilsim Herrar, Försök 17 år och äldre |
Sponsor: Trädgårdsakuten I Södersk |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Philip Rosvall | 2001 | Upsala Simsällskap | 29.11 | 1:02.89 | |||||
2 | Gabriel Henkel | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 32.97 | 1:08.73 | |||||
3 | Erik Forsström | 1999 | Upsala Simsällskap | 32.55 | 1:09.41 | |||||
4 | Jonatan Fischer | 2001 | Upsala Simsällskap | 33.31 | 1:13.68 | |||||
5 | Anton Waller-Kaustinen | 2000 | Upsala Simsällskap | 34.92 | 1:16.12 | |||||
- | Roman Milkin | 1999 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 20 januari 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 10:51 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA Games | Utskriftsdatum | 20 januari 2018 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 16:17 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 januari 2018 |
Gren 7, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Trädgårdsakuten I Södersk |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Adi Ramovic | 2004 | Upsala Simsällskap | 30.37 | 1:06.03 | |||||
2 | Danny Simaleza | 2005 | Upsala Simsällskap | 34.27 | 1:14.48 | |||||
3 | Lukas Höglund | 2004 | Upsala Simsällskap | 38.00 | 1:20.45 | |||||
4 | Botvid Wiell | 2005 | Upsala Simsällskap | 39.00 | 1:23.64 | |||||
5 | Felix Do | 2004 | Upsala Simsällskap | 40.65 | 1:28.20 | |||||
6 | Markus Brenning | 2005 | Upsala Simsällskap | 41.80 | 1:32.51 | |||||
Gren 7, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Trädgårdsakuten I Södersk |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lukas Malmström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 31.29 | 1:06.06 | |||||
2 | Alexander Karlsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 31.83 | 1:09.06 | |||||
3 | Linus Björk | 2002 | Västerås Simsällskap | 33.83 | 1:12.01 | |||||
4 | Victor Bäckström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 32.58 | 1:12.49 | |||||
5 | Joel Fischer | 2003 | Upsala Simsällskap | 35.06 | 1:17.72 | |||||
- | Lukas Åkerblom | 2002 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Gren 7, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Sponsor: Trädgårdsakuten I Södersk |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Philip Rosvall | 2001 | Upsala Simsällskap | 29.31 | 1:01.95 | |||||
2 | Gabriel Henkel | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 31.03 | 1:04.59 | |||||
3 | Erik Forsström | 1999 | Upsala Simsällskap | 29.92 | 1:05.18 | |||||
4 | Anton Waller-Kaustinen | 2000 | Upsala Simsällskap | 32.62 | 1:11.20 | |||||
5 | Jonatan Fischer | 2001 | Upsala Simsällskap | 33.37 | 1:15.29 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 20 januari 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 16:17 |
Resultat Gren 8 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA Games | Utskriftsdatum | 20 januari 2018 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 11:08 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 januari 2018 |
Gren 8, 100m Fjärilsim Damer, Försök 13 - 14 år |
Sponsor: A3 Träningscenter |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Felicia Heintz | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 34.82 | 1:15.93 | |||||
2 | Amanda Viksten | 2004 | Upsala Simsällskap | 36.08 | 1:17.39 | |||||
3 | Alicia Budden | 2004 | Bålsta Simklubb | 35.75 | 1:17.93 | |||||
4 | Elin Furingsten | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 35.97 | 1:18.11 | |||||
5 | Tara Klarbo Egan | 2005 | Västerås Simsällskap | 35.52 | 1:18.80 | |||||
6 | Astrid Engström | 2004 | Västerås Simsällskap | 38.17 | 1:21.74 | |||||
7 | Klara Pettersson | 2004 | Upsala Simsällskap | 37.55 | 1:22.12 | |||||
8 | Alma Bergqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 40.76 | 1:23.78 | |||||
9 | Matilda Olausson | 2004 | Västerås Simsällskap | 36.93 | 1:24.32 | |||||
10 | Alvida Forsman | 2004 | Köpings Simsällskap | 37.22 | 1:24.80 | |||||
11 | Matilda Holmström | 2005 | Upsala Simsällskap | 40.30 | 1:26.20 | |||||
12 | Ida Edvinsson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 40.13 | 1:27.73 | |||||
13 | Joanna Sundqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 39.01 | 1:29.48 | |||||
14 | Isabelle Persson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 40.76 | 1:29.70 | |||||
15 | Clara Frykberg | 2005 | Upsala Simsällskap | 41.45 | 1:31.33 | |||||
16 | Lovisa Niska Söderqvist | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 43.20 | 1:33.43 | |||||
17 | Kajsa Franzén | 2004 | Upsala Simsällskap | 42.56 | 1:33.62 | |||||
18 | Malva Morell | 2004 | Upsala Simsällskap | 40.56 | 1:33.72 | |||||
19 | Elsa Stjerna | 2004 | Upsala Simsällskap | 43.55 | 1:39.12 | |||||
20 | Klara Mattiasson | 2005 | Upsala Simsällskap | 46.24 | 1:39.31 | |||||
21 | Lovis Lång | 2005 | Upsala Simsällskap | 45.43 | 1:39.42 | |||||
22 | Matilda Tukler | 2004 | Upsala Simsällskap | 45.59 | 1:42.51 | |||||
23 | Emilia Åhlén | 2005 | Upsala Simsällskap | 48.02 | 1:45.07 | |||||
- | Astrid Schankin_lembke | 2004 | Västerås Simsällskap | DNS | ||||||
- | Ella Wahlström | 2005 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 8, 100m Fjärilsim Damer, Försök 15 - 16 år |
Sponsor: A3 Träningscenter |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 34.15 | 1:13.35 | |||||
2 | Geshin Zarei | 2003 | Upsala Simsällskap | 34.88 | 1:15.19 | |||||
3 | Matilda Lantz | 2002 | Upsala Simsällskap | 37.02 | 1:16.41 | |||||
4 | Tora Hansson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 35.60 | 1:17.34 | |||||
5 | Ulrika Jansson | 2002 | Västerås Simsällskap | 35.00 | 1:18.04 | |||||
6 | Malla Myrelid | 2002 | Upsala Simsällskap | 37.86 | 1:20.20 | |||||
7 | Emma Alfredeen | 2003 | Upsala Simsällskap | 36.70 | 1:21.16 | |||||
8 | Vera Hermansson | 2003 | Upsala Simsällskap | 35.60 | 1:21.69 | |||||
9 | Klara Hjalt | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 37.57 | 1:22.95 | |||||
10 | Alice Johansson | 2003 | Simklubben Ena | 36.21 | 1:24.00 | |||||
11 | Sofi Holmberg | 2003 | Västerås Simsällskap | 38.48 | 1:24.91 | |||||
12 | Linnea Bergqvist | 2003 | Upsala Simsällskap | 39.25 | 1:28.02 | |||||
13 | Alva Olsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 41.70 | 1:29.61 | |||||
14 | Johanna Uzelac | 2003 | Västerås Simsällskap | 43.21 | 1:35.11 | |||||
15 | Matilda Bohman | 2002 | Upsala Simsällskap | 43.49 | 1:36.28 | |||||
16 | Tuva Sikström | 2003 | Västerås Simsällskap | 46.46 | 1:41.39 | |||||
- | Ebba Wolfbrandt | 2003 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 8, 100m Fjärilsim Damer, Försök 17 år och äldre |
Sponsor: A3 Träningscenter |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tova Franzén | 2001 | Upsala Simsällskap | 34.08 | 1:12.28 | |||||
2 | Salma Gabot | 2001 | Upsala Simsällskap | 36.91 | 1:23.57 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 20 januari 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 11:08 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA Games | Utskriftsdatum | 20 januari 2018 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 16:25 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 januari 2018 |
Gren 8, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: A3 Träningscenter |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Felicia Heintz | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 34.56 | 1:12.22 | |||||
2 | Amanda Viksten | 2004 | Upsala Simsällskap | 35.34 | 1:15.84 | |||||
3 | Tara Klarbo Egan | 2005 | Västerås Simsällskap | 35.56 | 1:16.98 | |||||
4 | Elin Furingsten | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 35.61 | 1:17.22 | |||||
5 | Alicia Budden | 2004 | Bålsta Simklubb | 36.48 | 1:20.00 | |||||
6 | Astrid Engström | 2004 | Västerås Simsällskap | 36.62 | 1:23.23 | |||||
Gren 8, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: A3 Träningscenter |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 33.89 | 1:12.84 | |||||
2 | Matilda Lantz | 2002 | Upsala Simsällskap | 35.48 | 1:14.87 | |||||
3 | Geshin Zarei | 2003 | Upsala Simsällskap | 34.61 | 1:15.24 | |||||
4 | Tora Hansson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 36.69 | 1:18.97 | |||||
5 | Malla Myrelid | 2002 | Upsala Simsällskap | 38.02 | 1:19.63 | |||||
- | Ulrika Jansson | 2002 | Västerås Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 8, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Sponsor: A3 Träningscenter |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tova Franzén | 2001 | Upsala Simsällskap | 34.18 | 1:12.36 | |||||
2 | Salma Gabot | 2001 | Upsala Simsällskap | 38.94 | 1:24.67 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 20 januari 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 16:25 |
Resultat Gren 9 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA Games | Utskriftsdatum | 20 januari 2018 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 11:14 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 januari 2018 |
Gren 9, 100m Medley Herrar, Försök 12 år och yngre |
Sponsor: ENA Energi AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Malte Franzén | 2007 | Upsala Simsällskap | 41.06 | 1:27.89 | |||||
2 | Gabriel Klinge | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 42.58 | 1:28.48 | |||||
3 | Ludvig Glantz | 2006 | Upsala Simsällskap | 42.95 | 1:29.97 | |||||
4 | Filip Hallin | 2006 | Upsala Simsällskap | 43.58 | 1:30.14 | |||||
5 | Adam Wahlberg | 2006 | Upsala Simsällskap | 41.79 | 1:33.48 | |||||
6 | Sigvard Göransson | 2007 | Strängnäs Simklubb | 46.84 | 1:39.05 | |||||
7 | Gabriel Leijon | 2006 | Upsala Simsällskap | 46.48 | 1:40.83 | |||||
8 | Eskil Bränström | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 47.75 | 1:42.56 | |||||
9 | Arvid Högström | 2006 | Upsala Simsällskap | 49.69 | 1:46.95 | |||||
- | Johannes Fischer | 2007 | Upsala Simsällskap | DNF | ||||||
- | Casper Klinge | 2008 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Emil Cosini | 2006 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 20 januari 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 11:14 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA Games | Utskriftsdatum | 20 januari 2018 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 16:29 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 januari 2018 |
Gren 9, 100m Medley Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: ENA Energi AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Malte Franzén | 2007 | Upsala Simsällskap | 39.64 | 1:25.70 | |||||
2 | Gabriel Klinge | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 40.94 | 1:28.47 | |||||
3 | Filip Hallin | 2006 | Upsala Simsällskap | 43.53 | 1:30.97 | |||||
4 | Ludvig Glantz | 2006 | Upsala Simsällskap | 42.86 | 1:31.44 | |||||
5 | Adam Wahlberg | 2006 | Upsala Simsällskap | 43.10 | 1:33.85 | |||||
6 | Sigvard Göransson | 2007 | Strängnäs Simklubb | 44.76 | 1:37.14 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 20 januari 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 16:29 |
Resultat Gren 10 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA Games | Utskriftsdatum | 20 januari 2018 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 11:27 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 januari 2018 |
Gren 10, 100m Medley Damer, Försök 12 år och yngre |
Sponsor: HusmanHagberg |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alva Furingsten | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 38.01 | 1:22.00 | |||||
2 | Nora Kovacs | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 37.59 | 1:23.36 | |||||
3 | Olivia Budden | 2007 | Bålsta Simklubb | 39.56 | 1:25.03 | |||||
4 | Emilia Dahlström | 2006 | Västerås Simsällskap | 39.62 | 1:26.23 | |||||
5 | Nike Söderström | 2007 | Upsala Simsällskap | 40.55 | 1:26.42 | |||||
6 | Agnes Salmi | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 39.00 | 1:26.94 | |||||
7 | Cecilia Brunzell | 2006 | Västerås Simsällskap | 40.71 | 1:29.35 | |||||
8 | Nora Högström | 2007 | Upsala Simsällskap | 41.49 | 1:30.08 | |||||
9 | Alma Forsman | 2007 | Köpings Simsällskap | 42.57 | 1:32.08 | |||||
10 | Linnea Bäckström | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 43.90 | 1:34.34 | |||||
11 | Alva Stadell | 2006 | Upsala Simsällskap | 45.88 | 1:34.54 | |||||
12 | Thea Eriksson | 2006 | Simklubben Ena | 43.84 | 1:34.88 | |||||
13 | Ida Svensson | 2006 | Upsala Simsällskap | 43.30 | 1:35.07 | |||||
14 | Ebba Lundqvist | 2007 | Upsala Simsällskap | 48.03 | 1:36.63 | |||||
15 | Alicia Ståhlberg | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 46.78 | 1:37.23 | |||||
16 | Thea Lundgren | 2006 | Strängnäs Simklubb | 45.41 | 1:37.41 | |||||
17 | Johanna Holmberg | 2007 | Västerås Simsällskap | 44.88 | 1:38.63 | |||||
18 | Molly Brinck | 2007 | Bålsta Simklubb | 46.34 | 1:39.99 | |||||
19 | Louise Mårtensson | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 47.72 | 1:40.29 | |||||
20 | Ebba Rosenberg | 2007 | Bålsta Simklubb | 51.19 | 1:45.09 | |||||
21 | Maja Ahlén | 2006 | Upsala Simsällskap | 51.89 | 1:46.24 | |||||
22 | Ella Andersson | 2007 | Upsala Simsällskap | 51.18 | 1:47.33 | |||||
23 | Tindra Bärgård | 2006 | Simklubben Ena | 52.31 | 1:47.64 | |||||
24 | Märta Säfsten | 2006 | Upsala Simsällskap | 52.15 | 1:48.79 | |||||
25 | Tilde Furingsten | 2008 | Skuru Idrottsklubb | 51.13 | 1:49.31 | |||||
26 | Nora Pitic | 2008 | Upsala Simsällskap | 57.25 | 1:54.98 | |||||
27 | Linnea Alvin | 2006 | Simklubben Ena | 59.36 | 2:00.96 | |||||
- | Alva Marhold | 2007 | Upsala Simsällskap | DNS | ||||||
- | Lilly Winblad | 2007 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Sofia Saranen | 2006 | Bålsta Simklubb | DNS | ||||||
- | Aziza Osman | 2008 | Simklubben Ena | DSQ | ||||||
- | Elna Zetterberg | 2007 | Simklubben Ena | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 20 januari 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 11:27 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA Games | Utskriftsdatum | 20 januari 2018 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 16:32 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 januari 2018 |
Gren 10, 100m Medley Damer, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: HusmanHagberg |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nora Kovacs | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 37.62 | 1:21.63 | |||||
2 | Alva Furingsten | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 38.01 | 1:21.92 | |||||
3 | Agnes Salmi | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 38.27 | 1:26.58 | |||||
4 | Nike Söderström | 2007 | Upsala Simsällskap | 40.31 | 1:27.51 | |||||
5 | Olivia Budden | 2007 | Bålsta Simklubb | 40.94 | 1:27.55 | |||||
6 | Emilia Dahlström | 2006 | Västerås Simsällskap | 40.05 | 1:28.43 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 20 januari 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 16:32 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA Games | Utskriftsdatum | 20 januari 2018 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 15:20 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 januari 2018 |
Gren 11, 800m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: ENA Energi AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 1:09.15 | 2:22.20 | 3:35.73 | 4:49.52 | 9:41.31 | ||
6:02.32 | 7:15.87 | 8:29.68 | ||||||||
2 | Matilda Lantz | 2002 | Upsala Simsällskap | 1:11.84 | 2:27.08 | 3:43.52 | 5:00.99 | 10:07.94 | ||
6:17.93 | 7:36.21 | 8:53.67 | ||||||||
3 | Tara Klarbo Egan | 2005 | Västerås Simsällskap | 1:11.64 | 2:28.43 | 3:45.50 | 5:05.04 | 10:24.63 | ||
6:24.35 | 7:44.61 | 9:06.29 | ||||||||
4 | Vera Hermansson | 2003 | Upsala Simsällskap | 1:11.06 | 2:28.57 | 3:48.39 | 5:09.13 | 10:30.06 | ||
6:30.53 | 7:51.17 | 9:12.66 | ||||||||
5 | Matilda Holmström | 2005 | Upsala Simsällskap | 1:18.03 | 2:39.60 | 4:02.21 | 5:23.06 | 10:36.37 | ||
6:42.98 | 8:01.41 | 9:20.63 | ||||||||
6 | Astrid Engström | 2004 | Västerås Simsällskap | 1:16.20 | 2:39.03 | 4:02.00 | 5:21.81 | 10:36.78 | ||
6:41.18 | 8:01.05 | 9:20.76 | ||||||||
7 | Joanna Sundqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 1:17.42 | 2:41.18 | 4:03.86 | 5:24.56 | 10:37.02 | ||
6:43.91 | 8:01.83 | 9:22.06 | ||||||||
8 | Alicia Budden | 2004 | Bålsta Simklubb | 1:14.33 | 2:34.25 | 3:55.58 | 5:18.08 | 10:44.19 | ||
6:40.95 | 8:03.40 | 9:25.72 | ||||||||
9 | Salma Gabot | 2001 | Upsala Simsällskap | 1:13.51 | 2:34.90 | 3:56.73 | 5:19.36 | 10:45.13 | ||
6:41.91 | 8:04.33 | 9:26.41 | ||||||||
10 | Linnea Bergqvist | 2003 | Upsala Simsällskap | 1:15.00 | 2:36.49 | 3:58.67 | 5:21.50 | 10:48.94 | ||
6:43.69 | 8:06.33 | 9:29.10 | ||||||||
11 | Elin Furingsten | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 1:16.78 | 2:40.52 | 4:05.71 | 5:30.34 | 10:56.82 | ||
6:54.81 | 8:18.01 | 9:38.77 | ||||||||
12 | Ella Langell Högblom | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 1:13.83 | 2:34.52 | 3:57.88 | 5:20.51 | 11:01.09 | ||
6:45.57 | 8:13.30 | 9:38.23 | ||||||||
13 | Alma Bergqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 1:16.66 | 2:40.77 | 4:05.49 | 5:30.53 | 11:02.60 | ||
6:55.38 | 8:19.23 | 9:42.64 | ||||||||
14 | Emma Alfredeen | 2003 | Upsala Simsällskap | 1:18.17 | 2:42.03 | 4:04.83 | 5:29.32 | 11:04.68 | ||
6:52.91 | 8:17.76 | 9:42.26 | ||||||||
15 | Klara Pettersson | 2004 | Upsala Simsällskap | 1:18.93 | 2:44.00 | 4:10.55 | 5:36.90 | 11:15.00 | ||
7:03.07 | 8:29.10 | 9:53.60 | ||||||||
16 | Wilma Nääf | 2002 | Västerås Simsällskap | 1:19.66 | 2:46.01 | 4:14.96 | 5:44.75 | 11:45.69 | ||
7:14.92 | 8:45.72 | 10:17.05 | ||||||||
17 | Lovis Westman | 2003 | Strängnäs Simklubb | 1:21.25 | 2:51.17 | 4:20.77 | 5:50.83 | 11:49.65 | ||
7:21.48 | 8:52.19 | 10:22.93 | ||||||||
18 | Alice Johansson | 2003 | Simklubben Ena | 1:18.56 | 2:48.50 | 4:20.08 | 5:51.86 | 11:51.66 | ||
7:22.59 | 8:53.84 | 10:25.34 | ||||||||
19 | Alva Olsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 1:21.64 | 2:54.34 | 4:26.41 | 5:58.39 | 12:03.06 | ||
7:31.43 | 9:02.40 | 10:34.97 | ||||||||
20 | Olivia Budden | 2007 | Bålsta Simklubb | 1:29.09 | 3:07.82 | 4:49.44 | 6:27.33 | 12:44.03 | ||
8:04.66 | 9:40.43 | 11:14.37 | ||||||||
21 | Ebba Rosenberg | 2007 | Bålsta Simklubb | 1:35.30 | 3:23.24 | 5:11.84 | 6:59.07 | 13:44.21 | ||
8:44.75 | 10:26.57 | 12:08.02 | ||||||||
- | Astrid Schankin_lembke | 2004 | Västerås Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 20 januari 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 15:20 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA Games | Utskriftsdatum | 20 januari 2018 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 15:28 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 januari 2018 |
Gren 12, 4X50m Medley Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: Enköpings T.A.K Bygg AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Skuru Ik Herrar Lag 1 | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 1:57.56 | ||||||
Johan Allberg | 2002 | 30.56 | 30.56 | |||||||
Lukas Malmström | 2003 | 32.03 | 1:02.59 | |||||||
Lukas Åkerblom | 2002 | 28.91 | 1:31.50 | |||||||
Gabriel Henkel | 2001 | 26.06 | 1:57.56 | |||||||
2 | Upsala S Herrar Lag 1 | 1999 | Upsala Simsällskap | 1:59.00 | ||||||
Erik Forsström | 1999 | 29.99 | 29.99 | |||||||
Philip Rosvall | 2001 | 33.88 | 1:03.87 | |||||||
Adi Ramovic | 2004 | 28.18 | 1:32.05 | |||||||
Alexander Karlsson | 2002 | 26.95 | 1:59.00 | |||||||
3 | Upsala S Herrar Lag 2 | 2003 | Upsala Simsällskap | 2:11.38 | ||||||
Oskar Andersson | 2003 | 35.28 | 35.28 | |||||||
Anton Waller-Kaustinen | 2000 | 35.24 | 1:10.52 | |||||||
Jonatan Fischer | 2001 | 32.73 | 1:43.25 | |||||||
Danny Simaleza | 2005 | 28.13 | 2:11.38 | |||||||
4 | Upsala S Herrar Lag 3 | 2002 | Upsala Simsällskap | 2:17.34 | ||||||
Botvid Wiell | 2005 | 37.83 | 37.83 | |||||||
Elias Holst | 2002 | 34.92 | 1:12.75 | |||||||
Joel Fischer | 2003 | 34.68 | 1:47.43 | |||||||
Lukas Höglund | 2004 | 29.91 | 2:17.34 | |||||||
5 | Västerås Herrar | 0 | Västerås Simsällskap | 2:23.41 | ||||||
Joel Brewitz | 2005 | 33.33 | 33.33 | |||||||
Linus Björk | 2002 | 36.64 | 1:09.97 | |||||||
Gustav Ulfvebrand | 2003 | 35.87 | 1:45.84 | |||||||
Emil Cosini | 2006 | 37.57 | 2:23.41 | |||||||
6 | Skuru Ik Herrar Lag 2 | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 2:31.63 | ||||||
Gustav Sartor | 2003 | 37.96 | 37.96 | |||||||
Manfred Bränström | 2005 | 44.28 | 1:22.24 | |||||||
Victor Bäckström | 2003 | 31.22 | 1:53.46 | |||||||
Mikael Lanestrand | 2005 | 38.17 | 2:31.63 | |||||||
7 | Upsala S Herrar Lag 4 | 2002 | Upsala Simsällskap | 2:37.95 | ||||||
Ludvig Glantz | 2006 | 40.57 | 40.57 | |||||||
Filip Hallin | 2006 | 46.18 | 1:26.75 | |||||||
Adam Wahlberg | 2006 | 38.81 | 2:05.56 | |||||||
Malte Franzén | 2007 | 32.39 | 2:37.95 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 20 januari 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 15:28 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA Games | Utskriftsdatum | 20 januari 2018 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 16:49 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 januari 2018 |
Gren 13, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 13 år och äldre |
Sponsor: ENA Energi AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Upsala S Mix Lag 1 | 2002 | Upsala Simsällskap | 1:53.69 | ||||||
Erik Forsström | 1999 | 27.00 | 27.00 | |||||||
Adi Ramovic | 2004 | 26.97 | 53.97 | |||||||
Matilda Lantz | 2002 | 30.00 | 1:23.97 | |||||||
Jonna Löding | 2002 | 29.72 | 1:53.69 | |||||||
2 | Upsala S Mix Lag 2 | 1999 | Upsala Simsällskap | 1:56.69 | ||||||
Anton Waller-Kaustinen | 2000 | 28.67 | 28.67 | |||||||
Alexander Karlsson | 2002 | 27.23 | 55.90 | |||||||
Vera Hermansson | 2003 | 30.74 | 1:26.64 | |||||||
Salma Gabot | 2001 | 30.05 | 1:56.69 | |||||||
3 | Västerås Mix Lag 1 | 0 | Västerås Simsällskap | 1:57.95 | ||||||
Linus Björk | 2002 | 28.16 | 28.16 | |||||||
Joel Brewitz | 2005 | 30.72 | 58.88 | |||||||
Astrid Engström | 2004 | 30.08 | 1:28.96 | |||||||
Matilda Olausson | 2004 | 28.99 | 1:57.95 | |||||||
4 | Skuru Ik Mix 2 | 0 | Skuru Idrottsklubb | 1:58.58 | ||||||
Felicia Östlund | 2002 | 30.47 | 30.47 | |||||||
Johan Allberg | 2002 | 27.80 | 58.27 | |||||||
Ella Langell Högblom | 2001 | 32.74 | 1:31.01 | |||||||
Lukas Åkerblom | 2002 | 27.57 | 1:58.58 | |||||||
5 | Upsala S Mix Lag 3 | 2001 | Upsala Simsällskap | 2:00.41 | ||||||
Philip Rosvall | 2001 | 28.41 | 28.41 | |||||||
Danny Simaleza | 2005 | 28.74 | 57.15 | |||||||
Geshin Zarei | 2003 | 31.36 | 1:28.51 | |||||||
Tova Franzén | 2001 | 31.90 | 2:00.41 | |||||||
6 | Upsala S Mix Lag 4 | 2001 | Upsala Simsällskap | 2:01.53 | ||||||
Elias Holst | 2002 | 28.95 | 28.95 | |||||||
Lukas Höglund | 2004 | 30.61 | 59.56 | |||||||
Linnea Bergqvist | 2003 | 30.17 | 1:29.73 | |||||||
Amanda Viksten | 2004 | 31.80 | 2:01.53 | |||||||
7 | Skuru Ik Mix 3 | 0 | Skuru Idrottsklubb | 2:02.49 | ||||||
Victor Bäckström | 2003 | 29.56 | 29.56 | |||||||
Elsa Bäckström | 2004 | 31.15 | 1:00.71 | |||||||
Olivia Östlund | 2003 | 31.21 | 1:31.92 | |||||||
Gustav Sartor | 2003 | 30.57 | 2:02.49 | |||||||
8 | Västerås Mix Lag 2 | 0 | Västerås Simsällskap | 2:11.75 | ||||||
Ulrika Jansson | 2002 | 30.87 | 30.87 | |||||||
Wilma Nääf | 2002 | 31.25 | 1:02.12 | |||||||
Gustav Ulfvebrand | 2003 | 31.10 | 1:33.22 | |||||||
Emil Cosini | 2006 | 38.53 | 2:11.75 | |||||||
- | Skuru Ik Mix 1 | 0 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Felicia Heintz | 2004 | 30.08 | 30.08 | |||||||
- | Skuru Ik Mix 4 | 0 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 20 januari 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 16:49 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA Games | Utskriftsdatum | 20 januari 2018 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 16:52 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 januari 2018 |
Gren 14, 4X50m Medley Mixed, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: "Hemlig sponsor" |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Skuru Ik Mix [2006] | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 2:33.26 | ||||||
Eskil Bränström | 2006 | 41.69 | 41.69 | |||||||
Alva Furingsten | 2006 | 41.98 | 1:23.67 | |||||||
Nora Kovacs | 2006 | 33.94 | 1:57.61 | |||||||
Gabriel Klinge | 2006 | 35.65 | 2:33.26 | |||||||
2 | Upsala S Mix [2006] | 2006 | Upsala Simsällskap | 2:42.12 | ||||||
Nike Söderström | 2007 | 40.85 | 40.85 | |||||||
Filip Hallin | 2006 | 45.60 | 1:26.45 | |||||||
Malte Franzén | 2007 | 39.58 | 2:06.03 | |||||||
Ebba Lundqvist | 2007 | 36.09 | 2:42.12 | |||||||
3 | Upsala S Mix Lag 2 [06] | 2006 | Upsala Simsällskap | 2:45.61 | ||||||
Ludvig Glantz | 2006 | 41.17 | 41.17 | |||||||
Alva Stadell | 2006 | 48.80 | 1:29.97 | |||||||
Adam Wahlberg | 2006 | 39.83 | 2:09.80 | |||||||
Ida Svensson | 2006 | 35.81 | 2:45.61 | |||||||
- | Västerås Mix Lag 1 | 2006 | Västerås Simsällskap | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 20 januari 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 16:52 |
Resultat Gren 15 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA Games | Utskriftsdatum | 21 januari 2018 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 14:30 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 januari 2018 |
Gren 15, 100m Bröstsim Herrar, Försök 13 - 14 år |
Sponsor: Enköping Bowling |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Adi Ramovic | 2004 | Upsala Simsällskap | 38.15 | 1:21.72 | |||||
2 | Lukas Höglund | 2004 | Upsala Simsällskap | 40.26 | 1:24.26 | |||||
3 | Botvid Wiell | 2005 | Upsala Simsällskap | 40.99 | 1:26.74 | |||||
4 | Danny Simaleza | 2005 | Upsala Simsällskap | 41.09 | 1:27.34 | |||||
5 | Ravi Parekh | 2005 | Upsala Simsällskap | 41.90 | 1:28.23 | |||||
6 | Tomas Fröman | 2005 | Upsala Simsällskap | 46.98 | 1:36.30 | |||||
7 | Markus Brenning | 2005 | Upsala Simsällskap | 46.08 | 1:37.47 | |||||
8 | Gustav Löfqvist | 2005 | Västerås Simsällskap | 46.85 | 1:38.51 | |||||
9 | Manfred Bränström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 46.40 | 1:38.76 | |||||
10 | Nils Fröman | 2005 | Upsala Simsällskap | 47.92 | 1:40.73 | |||||
11 | Edvin Pitic | 2005 | Upsala Simsällskap | 50.37 | 1:44.50 | |||||
12 | Viggo Redlund | 2005 | Simklubben Ena | 51.24 | 1:49.34 | |||||
13 | Daniel Hamberg | 2005 | Upsala Simsällskap | 53.53 | 1:54.64 | |||||
14 | Mikael Lanestrand | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 55.64 | 2:00.43 | |||||
15 | Gabriel Lekander | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 1:02.07 | 2:11.69 | |||||
- | Artur Norman | 2005 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Felix Do | 2004 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Johan Widén | 2004 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 15, 100m Bröstsim Herrar, Försök 15 - 16 år |
Sponsor: Enköping Bowling |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lukas Malmström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 35.26 | 1:14.37 | |||||
2 | Lukas Åkerblom | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 39.02 | 1:18.93 | |||||
3 | Elias Holst | 2002 | Upsala Simsällskap | 37.43 | 1:19.79 | |||||
4 | Linus Björk | 2002 | Västerås Simsällskap | 37.64 | 1:20.29 | |||||
5 | Johan Allberg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 38.36 | 1:22.91 | |||||
6 | Victor Bäckström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 39.01 | 1:23.84 | |||||
7 | Samuel Delvenne | 2003 | Upsala Simsällskap | 42.20 | 1:27.12 | |||||
8 | Oskar Andersson | 2003 | Upsala Simsällskap | 41.05 | 1:27.30 | |||||
9 | Gustav Ulfvebrand | 2003 | Västerås Simsällskap | 42.34 | 1:27.54 | |||||
10 | Artur Romin | 2003 | Strängnäs Simklubb | 41.56 | 1:29.36 | |||||
11 | Gustav Sartor | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 43.46 | 1:31.33 | |||||
12 | Joel Fischer | 2003 | Upsala Simsällskap | 45.17 | 1:37.81 | |||||
Gren 15, 100m Bröstsim Herrar, Försök 17 år och äldre |
Sponsor: Enköping Bowling |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Philip Rosvall | 2001 | Upsala Simsällskap | 34.67 | 1:13.47 | |||||
2 | Erik Forsström | 1999 | Upsala Simsällskap | 34.96 | 1:15.32 | |||||
3 | Anton Waller-Kaustinen | 2000 | Upsala Simsällskap | 38.98 | 1:21.58 | |||||
4 | Jonatan Fischer | 2001 | Upsala Simsällskap | 40.68 | 1:26.35 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 21 januari 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 14:30 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA Games | Utskriftsdatum | 21 januari 2018 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 16:09 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 januari 2018 |
Gren 15, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Enköping Bowling |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Adi Ramovic | 2004 | Upsala Simsällskap | 35.32 | 1:16.09 | |||||
2 | Lukas Höglund | 2004 | Upsala Simsällskap | 40.14 | 1:23.79 | |||||
3 | Botvid Wiell | 2005 | Upsala Simsällskap | 41.42 | 1:26.88 | |||||
4 | Danny Simaleza | 2005 | Upsala Simsällskap | 42.28 | 1:27.22 | |||||
5 | Ravi Parekh | 2005 | Upsala Simsällskap | 41.74 | 1:28.28 | |||||
6 | Tomas Fröman | 2005 | Upsala Simsällskap | 48.29 | 1:43.11 | |||||
Gren 15, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Enköping Bowling |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lukas Malmström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 33.89 | 1:11.25 | |||||
2 | Lukas Åkerblom | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 35.41 | 1:14.61 | |||||
3 | Johan Allberg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 37.31 | 1:18.41 | |||||
4 | Elias Holst | 2002 | Upsala Simsällskap | 37.46 | 1:19.46 | |||||
5 | Linus Björk | 2002 | Västerås Simsällskap | 37.72 | 1:20.28 | |||||
6 | Victor Bäckström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 40.03 | 1:25.33 | |||||
Gren 15, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Sponsor: Enköping Bowling |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erik Forsström | 1999 | Upsala Simsällskap | 33.80 | 1:11.97 | |||||
2 | Philip Rosvall | 2001 | Upsala Simsällskap | 35.12 | 1:12.27 | |||||
3 | Anton Waller-Kaustinen | 2000 | Upsala Simsällskap | 38.30 | 1:20.28 | |||||
4 | Jonatan Fischer | 2001 | Upsala Simsällskap | 39.00 | 1:22.85 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 21 januari 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 16:09 |
Resultat Gren 16 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA Games | Utskriftsdatum | 21 januari 2018 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 12:22 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 januari 2018 |
Gren 16, 100m Bröstsim Damer, Försök 13 - 14 år |
Sponsor: Enköpings T.A.K Bygg AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Matilda Olausson | 2004 | Västerås Simsällskap | 39.87 | 1:22.75 | |||||
2 | Estelle Gyoni | 2004 | Västerås Simsällskap | 39.42 | 1:23.07 | |||||
3 | Malva Morell | 2004 | Upsala Simsällskap | 39.33 | 1:25.02 | |||||
4 | Alvida Forsman | 2004 | Köpings Simsällskap | 39.82 | 1:25.38 | Deltar ej i final | ||||
5 | Matilda Holmström | 2005 | Upsala Simsällskap | 40.16 | 1:25.78 | |||||
6 | Amanda Viksten | 2004 | Upsala Simsällskap | 41.04 | 1:25.90 | |||||
7 | Astrid Engström | 2004 | Västerås Simsällskap | 41.26 | 1:28.01 | |||||
8 | Klara Pettersson | 2004 | Upsala Simsällskap | 42.10 | 1:28.79 | |||||
9 | Alma Bergqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 42.40 | 1:28.95 | |||||
10 | Elsa Bäckström | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 42.67 | 1:29.38 | |||||
11 | Elin Furingsten | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 42.44 | 1:29.55 | |||||
12 | Alma Norgren | 2004 | Bålsta Simklubb | 42.39 | 1:30.24 | |||||
13 | Lisen Myrelid | 2005 | Upsala Simsällskap | 43.93 | 1:32.02 | |||||
14 | Sofia Högdin | 2004 | Upsala Simsällskap | 43.17 | 1:32.25 | |||||
15 | Tilde Svegårdh | 2005 | Upsala Simsällskap | 44.58 | 1:33.12 | |||||
16 | Emma Lidell | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 44.13 | 1:33.24 | |||||
17 | Olivia Punga | 2005 | Upsala Simsällskap | 44.19 | 1:33.67 | |||||
18 | Joanna Sundqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 44.16 | 1:33.84 | |||||
19 | Isabelle Persson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 45.15 | 1:33.91 | |||||
20 | Moa Westerberg | 2004 | Strängnäs Simklubb | 43.46 | 1:34.48 | |||||
21 | Doris Larsson | 2004 | Upsala Simsällskap | 45.79 | 1:34.74 | |||||
22 | Lora Encheva | 2004 | Strängnäs Simklubb | 44.43 | 1:35.33 | |||||
23 | Kajsa Franzén | 2004 | Upsala Simsällskap | 45.51 | 1:35.53 | |||||
24 | Clara Frykberg | 2005 | Upsala Simsällskap | 45.02 | 1:36.08 | |||||
25 | Elsa Stjerna | 2004 | Upsala Simsällskap | 48.16 | 1:38.01 | |||||
26 | Alice Törnkvist | 2004 | Upsala Simsällskap | 46.72 | 1:39.65 | |||||
27 | Emilia Eriksson | 2004 | Köpings Simsällskap | 46.65 | 1:40.05 | |||||
28 | Gabrielle Paul | 2004 | Upsala Simsällskap | 47.24 | 1:40.77 | |||||
29 | Klara Mattiasson | 2005 | Upsala Simsällskap | 48.34 | 1:40.93 | |||||
30 | Tyra Jalmert | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 47.88 | 1:42.00 | |||||
31 | Vera Romin | 2005 | Strängnäs Simklubb | 47.00 | 1:42.04 | |||||
32 | Emilia Åhlén | 2005 | Upsala Simsällskap | 49.85 | 1:42.11 | |||||
33 | Matilda Tukler | 2004 | Upsala Simsällskap | 47.86 | 1:42.17 | |||||
34 | Selma Hartelius-Wallertz | 2005 | Västerås Simsällskap | 47.97 | 1:42.70 | |||||
35 | Frida Håkanson Reneström | 2005 | Strängnäs Simklubb | 51.65 | 1:43.02 | |||||
36 | Emilia Romberg | 2005 | Västerås Simsällskap | 49.31 | 1:43.27 | |||||
37 | Edith Lindhagen | 2004 | Upsala Simsällskap | 48.53 | 1:43.37 | |||||
38 | Tilda Hägbom | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 49.28 | 1:44.54 | |||||
39 | Lovis Lång | 2005 | Upsala Simsällskap | 50.26 | 1:44.56 | |||||
40 | Ella Wahlström | 2005 | Västerås Simsällskap | 51.06 | 1:45.13 | |||||
41 | Terese Lundberg | 2004 | Västerås Simsällskap | 51.29 | 1:47.97 | |||||
42 | Elwira Heldeskog | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 53.22 | 1:49.80 | |||||
43 | Alice Belic | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 51.03 | 1:49.83 | |||||
44 | Alice Lindroos | 2005 | Bålsta Simklubb | 51.73 | 1:50.63 | |||||
45 | Felicia Bergman | 2005 | Upsala Simsällskap | 55.22 | 1:58.18 | |||||
- | Ebba Willstrand | 2004 | Strängnäs Simklubb | DNS | ||||||
- | Evelina Killiner | 2004 | Västerås Simsällskap | DNS | ||||||
- | Ida Edvinsson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Emma Lundberg | 2005 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Linnea Ekman | 2004 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Nina Nilsson | 2005 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Gren 16, 100m Bröstsim Damer, Försök 15 - 16 år |
Sponsor: Enköpings T.A.K Bygg AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 37.84 | 1:20.17 | |||||
2 | Elsa Staaf | 2003 | Strängnäs Simklubb | 38.26 | 1:21.47 | |||||
3 | Matilda Lantz | 2002 | Upsala Simsällskap | 40.49 | 1:22.67 | |||||
4 | Tora Hansson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 40.37 | 1:23.12 | |||||
5 | Matilda Bohman | 2002 | Upsala Simsällskap | 39.25 | 1:23.13 | |||||
6 | Ulrika Jansson | 2002 | Västerås Simsällskap | 41.02 | 1:25.82 | |||||
7 | Jonna Löding | 2002 | Upsala Simsällskap | 41.24 | 1:26.22 | |||||
8 | Linnea Bergqvist | 2003 | Upsala Simsällskap | 40.40 | 1:26.45 | |||||
9 | Alva Olsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 41.28 | 1:27.93 | |||||
10 | Klara Hjalt | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 41.80 | 1:28.57 | |||||
11 | Vera Hermansson | 2003 | Upsala Simsällskap | 42.34 | 1:29.01 | |||||
12 | Geshin Zarei | 2003 | Upsala Simsällskap | 44.10 | 1:32.05 | |||||
13 | Alice Johansson | 2003 | Simklubben Ena | 42.05 | 1:32.51 | |||||
14 | Emma Alfredeen | 2003 | Upsala Simsällskap | 43.71 | 1:32.80 | |||||
15 | Lovis Westman | 2003 | Strängnäs Simklubb | 43.42 | 1:32.86 | |||||
16 | Tyra Håkanson Reneström | 2003 | Strängnäs Simklubb | 44.08 | 1:33.36 | |||||
17 | Malla Myrelid | 2002 | Upsala Simsällskap | 44.70 | 1:35.34 | |||||
18 | Alva Beckman | 2003 | Simklubben Ena | 46.42 | 1:37.97 | |||||
19 | Olivia Nyberg Borgelin | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 48.10 | 1:44.19 | |||||
Gren 16, 100m Bröstsim Damer, Försök 17 år och äldre |
Sponsor: Enköpings T.A.K Bygg AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jeanna Wiell | 2001 | Upsala Simsällskap | 42.42 | 1:31.27 | |||||
- | Tova Franzén | 2001 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 21 januari 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 12:22 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA Games | Utskriftsdatum | 21 januari 2018 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 16:18 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 januari 2018 |
Gren 16, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Enköpings T.A.K Bygg AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Matilda Olausson | 2004 | Västerås Simsällskap | 38.03 | 1:20.77 | |||||
2 | Estelle Gyoni | 2004 | Västerås Simsällskap | 39.18 | 1:22.07 | |||||
3 | Malva Morell | 2004 | Upsala Simsällskap | 38.71 | 1:22.30 | |||||
4 | Matilda Holmström | 2005 | Upsala Simsällskap | 40.07 | 1:23.74 | |||||
5 | Amanda Viksten | 2004 | Upsala Simsällskap | 40.43 | 1:25.79 | |||||
6 | Astrid Engström | 2004 | Västerås Simsällskap | 40.28 | 1:26.04 | |||||
Gren 16, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Enköpings T.A.K Bygg AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 37.57 | 1:19.75 | |||||
2 | Matilda Lantz | 2002 | Upsala Simsällskap | 38.41 | 1:20.60 | |||||
3 | Matilda Bohman | 2002 | Upsala Simsällskap | 38.96 | 1:22.23 | |||||
4 | Elsa Staaf | 2003 | Strängnäs Simklubb | 39.38 | 1:23.09 | |||||
5 | Tora Hansson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 40.31 | 1:24.23 | |||||
6 | Ulrika Jansson | 2002 | Västerås Simsällskap | 40.09 | 1:24.51 | |||||
Gren 16, 100m Bröstsim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Sponsor: Enköpings T.A.K Bygg AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jeanna Wiell | 2001 | Upsala Simsällskap | 42.03 | 1:29.73 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 21 januari 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 16:18 |
Resultat Gren 17 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA Games | Utskriftsdatum | 21 januari 2018 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 12:22 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 januari 2018 |
Gren 17, 50m Bröstsim Herrar, Försök 12 år och yngre |
Sponsor: ENA Energi AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ludvig Glantz | 2006 | Upsala Simsällskap | 45.16 | ||||||
2 | Filip Hallin | 2006 | Upsala Simsällskap | 45.48 | ||||||
3 | Gabriel Klinge | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 46.83 | ||||||
4 | Malte Franzén | 2007 | Upsala Simsällskap | 47.08 | ||||||
5 | Adam Wahlberg | 2006 | Upsala Simsällskap | 48.34 | ||||||
6 | Algot Rådman | 2006 | Västerås Simsällskap | 50.90 | ||||||
7 | Gabriel Leijon | 2006 | Upsala Simsällskap | 51.10 | ||||||
8 | Lego Wallin | 2007 | Upsala Simsällskap | 51.39 | ||||||
9 | Martin Johnsson | 2007 | Upsala Simsällskap | 52.75 | ||||||
10 | Eskil Bränström | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 53.21 | ||||||
11 | Johannes Fischer | 2007 | Upsala Simsällskap | 56.27 | ||||||
12 | Stig Larsson | 2006 | Upsala Simsällskap | 56.62 | ||||||
13 | Arvid Högström | 2006 | Upsala Simsällskap | 58.86 | ||||||
14 | Casper Klinge | 2008 | Skuru Idrottsklubb | 1:00.11 | ||||||
- | Pontus Asp Almström | 2008 | Simklubben Ena | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 21 januari 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 12:22 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA Games | Utskriftsdatum | 21 januari 2018 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 16:20 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 januari 2018 |
Gren 17, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: ENA Energi AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ludvig Glantz | 2006 | Upsala Simsällskap | 43.55 | ||||||
2 | Filip Hallin | 2006 | Upsala Simsällskap | 44.07 | ||||||
3 | Gabriel Klinge | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 45.50 | ||||||
4 | Malte Franzén | 2007 | Upsala Simsällskap | 46.79 | ||||||
5 | Adam Wahlberg | 2006 | Upsala Simsällskap | 49.20 | ||||||
6 | Algot Rådman | 2006 | Västerås Simsällskap | 52.31 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 21 januari 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 16:20 |
Resultat Gren 18 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA Games | Utskriftsdatum | 21 januari 2018 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 12:22 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 januari 2018 |
Gren 18, 50m Bröstsim Damer, Försök 12 år och yngre |
Sponsor: HusmanHagberg |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alva Furingsten | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 42.31 | ||||||
2 | Emilia Dahlström | 2006 | Västerås Simsällskap | 43.36 | ||||||
3 | Olivia Budden | 2007 | Bålsta Simklubb | 44.98 | ||||||
4 | Agnes Salmi | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 45.59 | ||||||
5 | Thea Eriksson | 2006 | Simklubben Ena | 45.71 | ||||||
6 | Nike Söderström | 2007 | Upsala Simsällskap | 45.98 | ||||||
7 | Felicia Eriksson | 2006 | Köpings Simsällskap | 46.55 | ||||||
8 | Nora Kovacs | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 47.19 | ||||||
9 | Linnea Bäckström | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 47.48 | ||||||
10 | Ebba Rosenberg | 2007 | Bålsta Simklubb | 47.62 | ||||||
11 | Louise Mårtensson | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 49.69 | ||||||
12 | Alva Stadell | 2006 | Upsala Simsällskap | 50.04 | ||||||
13 | Nora Högström | 2007 | Upsala Simsällskap | 50.16 | ||||||
14 | Alma Forsman | 2007 | Köpings Simsällskap | 50.27 | ||||||
15 | Linnea Alvin | 2006 | Simklubben Ena | 50.46 | ||||||
16 | Ida Svensson | 2006 | Upsala Simsällskap | 50.75 | ||||||
17 | Thea Lundgren | 2006 | Strängnäs Simklubb | 51.05 | ||||||
18 | Tilde Furingsten | 2008 | Skuru Idrottsklubb | 52.96 | ||||||
19 | Nora Pitic | 2008 | Upsala Simsällskap | 53.47 | ||||||
20 | Maja Ahlén | 2006 | Upsala Simsällskap | 53.87 | ||||||
21 | Liv Ahlqvist Lundberg | 2008 | Strängnäs Simklubb | 54.29 | ||||||
22 | Märta Hamberg | 2007 | Upsala Simsällskap | 54.40 | ||||||
23 | Ella Andersson | 2007 | Upsala Simsällskap | 54.99 | ||||||
24 | Elvira Isakson | 2008 | Skuru Idrottsklubb | 55.78 | ||||||
25 | Signe Mueller | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 55.91 | ||||||
26 | Isabelle Pettersson | 2006 | Upsala Simsällskap | 56.19 | ||||||
27 | Tindra Bärgård | 2006 | Simklubben Ena | 56.20 | ||||||
28 | Astrid Eriksson | 2006 | Västerås Simsällskap | 56.68 | ||||||
29 | Elna Zetterberg | 2007 | Simklubben Ena | 57.13 | ||||||
30 | Julia Rodriguez Räms | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 57.31 | ||||||
31 | Molly Brinck | 2007 | Bålsta Simklubb | 57.96 | ||||||
32 | Aziza Osman | 2008 | Simklubben Ena | 58.67 | ||||||
33 | Märta Säfsten | 2006 | Upsala Simsällskap | 59.05 | ||||||
34 | Tuva Bärgård | 2009 | Simklubben Ena | 1:07.21 | ||||||
- | Clara Strand | 2006 | Västerås Simsällskap | DNS | ||||||
- | Märta Almert | 2010 | Simklubben Ena | DSQ | ||||||
- | Nova Redlund | 2010 | Simklubben Ena | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 21 januari 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 12:22 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA Games | Utskriftsdatum | 21 januari 2018 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 16:24 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 januari 2018 |
Gren 18, 50m Bröstsim Damer, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: HusmanHagberg |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alva Furingsten | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 42.27 | ||||||
2 | Agnes Salmi | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 44.81 | ||||||
3 | Olivia Budden | 2007 | Bålsta Simklubb | 45.22 | ||||||
4 | Nike Söderström | 2007 | Upsala Simsällskap | 45.45 | ||||||
5 | Thea Eriksson | 2006 | Simklubben Ena | 46.29 | ||||||
- | Emilia Dahlström | 2006 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 21 januari 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 16:24 |
Resultat Gren 19 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA Games | Utskriftsdatum | 21 januari 2018 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 12:22 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 januari 2018 |
Gren 19, 100m Frisim Herrar, Försök 13 - 14 år |
Sponsor: Konsultgruppen |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Adi Ramovic | 2004 | Upsala Simsällskap | 28.77 | 59.47 | |||||
2 | Danny Simaleza | 2005 | Upsala Simsällskap | 30.12 | 1:02.19 | |||||
3 | Lukas Höglund | 2004 | Upsala Simsällskap | 31.95 | 1:05.51 | |||||
4 | Joel Brewitz | 2005 | Västerås Simsällskap | 31.97 | 1:06.22 | |||||
5 | Botvid Wiell | 2005 | Upsala Simsällskap | 32.97 | 1:09.35 | |||||
6 | Markus Brenning | 2005 | Upsala Simsällskap | 34.21 | 1:10.53 | |||||
7 | Felix Do | 2004 | Upsala Simsällskap | 36.61 | 1:15.66 | |||||
8 | Manfred Bränström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 36.35 | 1:15.96 | |||||
9 | Ravi Parekh | 2005 | Upsala Simsällskap | 36.85 | 1:20.11 | |||||
10 | Tomas Fröman | 2005 | Upsala Simsällskap | 39.50 | 1:22.00 | |||||
11 | Johan Widén | 2004 | Västerås Simsällskap | 39.27 | 1:22.38 | |||||
12 | Viggo Redlund | 2005 | Simklubben Ena | 41.35 | 1:24.67 | |||||
13 | Gustav Löfqvist | 2005 | Västerås Simsällskap | 41.12 | 1:26.04 | |||||
14 | Nils Fröman | 2005 | Upsala Simsällskap | 40.76 | 1:27.18 | |||||
15 | Daniel Hamberg | 2005 | Upsala Simsällskap | 41.89 | 1:27.98 | |||||
16 | Artur Norman | 2005 | Upsala Simsällskap | 42.76 | 1:27.99 | |||||
17 | Edvin Pitic | 2005 | Upsala Simsällskap | 42.78 | 1:31.56 | |||||
18 | Mikael Lanestrand | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 44.17 | 1:33.93 | |||||
19 | Gabriel Lekander | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 52.17 | 1:49.32 | |||||
Gren 19, 100m Frisim Herrar, Försök 15 - 16 år |
Sponsor: Konsultgruppen |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lukas Malmström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 28.12 | 58.40 | |||||
2 | Alexander Karlsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 28.44 | 1:00.45 | |||||
3 | Linus Björk | 2002 | Västerås Simsällskap | 29.55 | 1:00.93 | |||||
4 | Johan Allberg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 30.30 | 1:03.45 | |||||
5 | Victor Bäckström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 30.44 | 1:03.54 | |||||
6 | Oskar Andersson | 2003 | Upsala Simsällskap | 32.06 | 1:05.83 | |||||
7 | Elias Holst | 2002 | Upsala Simsällskap | 32.26 | 1:07.03 | |||||
8 | Gustav Sartor | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 32.08 | 1:07.78 | |||||
9 | Gustav Ulfvebrand | 2003 | Västerås Simsällskap | 33.29 | 1:09.92 | |||||
10 | Artur Romin | 2003 | Strängnäs Simklubb | 34.20 | 1:11.21 | |||||
11 | Joel Fischer | 2003 | Upsala Simsällskap | 34.42 | 1:11.80 | |||||
12 | Samuel Delvenne | 2003 | Upsala Simsällskap | 34.67 | 1:12.13 | |||||
Gren 19, 100m Frisim Herrar, Försök 17 år och äldre |
Sponsor: Konsultgruppen |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gabriel Henkel | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 28.82 | 58.71 | |||||
2 | Erik Forsström | 1999 | Upsala Simsällskap | 28.30 | 1:00.24 | |||||
3 | Johan Ljunggren | 2001 | Upsala Simsällskap | 29.91 | 1:02.33 | |||||
4 | Jonatan Fischer | 2001 | Upsala Simsällskap | 30.93 | 1:04.77 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 21 januari 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 12:22 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA Games | Utskriftsdatum | 21 januari 2018 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 16:44 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 januari 2018 |
Gren 19, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Konsultgruppen |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Adi Ramovic | 2004 | Upsala Simsällskap | 29.02 | 1:00.02 | |||||
2 | Danny Simaleza | 2005 | Upsala Simsällskap | 29.86 | 1:01.95 | |||||
3 | Lukas Höglund | 2004 | Upsala Simsällskap | 31.82 | 1:05.81 | |||||
4 | Joel Brewitz | 2005 | Västerås Simsällskap | 31.97 | 1:06.51 | |||||
5 | Botvid Wiell | 2005 | Upsala Simsällskap | 33.88 | 1:09.30 | |||||
6 | Markus Brenning | 2005 | Upsala Simsällskap | 35.52 | 1:13.31 | |||||
Gren 19, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Konsultgruppen |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lukas Malmström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 28.05 | 57.77 | |||||
2 | Alexander Karlsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 28.51 | 59.62 | |||||
3 | Linus Björk | 2002 | Västerås Simsällskap | 29.62 | 1:01.01 | |||||
4 | Johan Allberg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 29.10 | 1:01.23 | |||||
5 | Victor Bäckström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 29.86 | 1:02.26 | |||||
6 | Oskar Andersson | 2003 | Upsala Simsällskap | 32.08 | 1:06.43 | |||||
Gren 19, 100m Frisim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Sponsor: Konsultgruppen |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gabriel Henkel | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 27.91 | 56.56 | |||||
2 | Erik Forsström | 1999 | Upsala Simsällskap | 27.78 | 57.20 | |||||
3 | Johan Ljunggren | 2001 | Upsala Simsällskap | 29.48 | 1:01.40 | |||||
4 | Jonatan Fischer | 2001 | Upsala Simsällskap | 30.57 | 1:04.83 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 21 januari 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 16:44 |
Resultat Gren 20 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA Games | Utskriftsdatum | 21 januari 2018 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 14:32 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 januari 2018 |
Gren 20, 100m Frisim Damer, Försök 13 - 14 år |
Sponsor: Magasinet Träning & Häls |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tara Klarbo Egan | 2005 | Västerås Simsällskap | 31.02 | 1:04.61 | |||||
2 | Felicia Heintz | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 30.79 | 1:04.89 | |||||
3 | Astrid Engström | 2004 | Västerås Simsällskap | 31.83 | 1:06.96 | |||||
4 | Elin Furingsten | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 32.84 | 1:07.88 | |||||
5 | Alma Norgren | 2004 | Bålsta Simklubb | 32.72 | 1:08.52 | Deltar ej i final | ||||
6 | Joanna Sundqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 33.85 | 1:09.16 | |||||
7 | Elsa Bäckström | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 33.21 | 1:09.25 | |||||
8 | Estelle Gyoni | 2004 | Västerås Simsällskap | 32.99 | 1:09.81 | |||||
9 | Matilda Holmström | 2005 | Upsala Simsällskap | 34.26 | 1:10.59 | |||||
10 | Alma Bergqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 34.43 | 1:10.84 | |||||
11 | Isabelle Persson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 34.43 | 1:11.51 | |||||
12 | Kajsa Franzén | 2004 | Upsala Simsällskap | 34.84 | 1:12.05 | |||||
13 | Clara Frykberg | 2005 | Upsala Simsällskap | 34.27 | 1:12.11 | |||||
14 | Emilia Åhlén | 2005 | Upsala Simsällskap | 35.36 | 1:12.24 | |||||
15 | Sarah von der Burg | 2004 | Västerås Simsällskap | 34.56 | 1:12.80 | |||||
16 | Emma Lidell | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 35.14 | 1:12.98 | |||||
17 | Klara Pettersson | 2004 | Upsala Simsällskap | 35.24 | 1:13.19 | |||||
18 | Ida Edvinsson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 34.49 | 1:13.86 | |||||
19 | Astrid Schankin_lembke | 2004 | Västerås Simsällskap | 34.69 | 1:14.12 | |||||
20 | Lovisa Niska Söderqvist | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 35.83 | 1:14.24 | |||||
21 | Matilda Bergström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 34.61 | 1:14.67 | |||||
22 | Lisen Myrelid | 2005 | Upsala Simsällskap | 35.45 | 1:14.81 | |||||
23 | Sofia Högdin | 2004 | Upsala Simsällskap | 36.34 | 1:16.23 | |||||
24 | Tilde Svegårdh | 2005 | Upsala Simsällskap | 36.94 | 1:16.34 | |||||
25 | Moa Westerberg | 2004 | Strängnäs Simklubb | 37.38 | 1:16.48 | |||||
26 | Malva Morell | 2004 | Upsala Simsällskap | 36.81 | 1:16.88 | |||||
27 | Lovis Lång | 2005 | Upsala Simsällskap | 37.59 | 1:17.03 | |||||
28 | Emma Lundberg | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 36.11 | 1:17.82 | |||||
29 | Vera Romin | 2005 | Strängnäs Simklubb | 36.22 | 1:18.43 | |||||
30 | Matilda Tukler | 2004 | Upsala Simsällskap | 37.37 | 1:19.12 | |||||
31 | Lora Encheva | 2004 | Strängnäs Simklubb | 37.21 | 1:20.19 | |||||
32 | Klara Mattiasson | 2005 | Upsala Simsällskap | 38.12 | 1:21.82 | |||||
33 | Elsa Stjerna | 2004 | Upsala Simsällskap | 39.85 | 1:21.96 | |||||
34 | Doris Larsson | 2004 | Upsala Simsällskap | 39.63 | 1:22.51 | |||||
35 | Ella Wahlström | 2005 | Västerås Simsällskap | 41.19 | 1:23.65 | |||||
36 | Olivia Punga | 2005 | Upsala Simsällskap | 41.06 | 1:24.49 | |||||
37 | Felicia Bergman | 2005 | Upsala Simsällskap | 40.90 | 1:25.10 | |||||
38 | Tyra Jalmert | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 42.26 | 1:26.87 | |||||
39 | Tilda Hägbom | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 40.85 | 1:26.89 | |||||
40 | Alice Törnkvist | 2004 | Upsala Simsällskap | 42.12 | 1:28.37 | |||||
41 | Filippa Bergman | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 42.87 | 1:28.88 | |||||
42 | Edith Lindhagen | 2004 | Upsala Simsällskap | 42.29 | 1:29.05 | |||||
43 | Emilia Torgén | 2005 | Bålsta Simklubb | 41.98 | 1:29.53 | |||||
44 | Frida Håkanson Reneström | 2005 | Strängnäs Simklubb | 42.62 | 1:29.61 | |||||
45 | Alice Belic | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 42.54 | 1:29.62 | |||||
46 | Gabrielle Paul | 2004 | Upsala Simsällskap | 43.43 | 1:30.98 | |||||
47 | Elwira Heldeskog | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 45.37 | 1:32.46 | |||||
48 | Selma Hartelius-Wallertz | 2005 | Västerås Simsällskap | 42.40 | 1:34.03 | |||||
49 | Emilia Romberg | 2005 | Västerås Simsällskap | 45.96 | 1:34.46 | |||||
50 | Linnea Ekman | 2004 | Upsala Simsällskap | 45.37 | 1:34.75 | |||||
51 | Terese Lundberg | 2004 | Västerås Simsällskap | 45.94 | 1:34.83 | |||||
52 | Nina Nilsson | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 45.45 | 1:36.63 | |||||
- | Evelina Killiner | 2004 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 20, 100m Frisim Damer, Försök 15 - 16 år |
Sponsor: Magasinet Träning & Häls |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 31.79 | 1:04.41 | |||||
2 | Elsa Staaf | 2003 | Strängnäs Simklubb | 31.78 | 1:05.97 | |||||
3 | Jonna Löding | 2002 | Upsala Simsällskap | 31.88 | 1:06.53 | |||||
4 | Vera Hermansson | 2003 | Upsala Simsällskap | 32.12 | 1:06.68 | |||||
5 | Linnea Bergqvist | 2003 | Upsala Simsällskap | 32.41 | 1:07.05 | |||||
6 | Olivia Östlund | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 32.80 | 1:07.65 | |||||
7 | Tora Hansson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 32.40 | 1:07.76 | |||||
8 | Malla Myrelid | 2002 | Upsala Simsällskap | 33.34 | 1:08.66 | |||||
9 | Alice Johansson | 2003 | Simklubben Ena | 33.08 | 1:08.86 | |||||
10 | Klara Hjalt | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 33.49 | 1:10.10 | |||||
11 | Emma Alfredeen | 2003 | Upsala Simsällskap | 34.34 | 1:11.34 | |||||
12 | Wilma Nääf | 2002 | Västerås Simsällskap | 33.62 | 1:11.35 | |||||
13 | Ulrika Jansson | 2002 | Västerås Simsällskap | 34.68 | 1:11.58 | |||||
14 | Geshin Zarei | 2003 | Upsala Simsällskap | 33.77 | 1:11.96 | |||||
15 | Ebba Wolfbrandt | 2003 | Västerås Simsällskap | 34.04 | 1:12.27 | |||||
16 | Matilda Bohman | 2002 | Upsala Simsällskap | 34.93 | 1:13.24 | |||||
17 | Johanna Uzelac | 2003 | Västerås Simsällskap | 35.59 | 1:14.80 | |||||
18 | Alva Beckman | 2003 | Simklubben Ena | 35.78 | 1:14.84 | |||||
19 | Lovis Westman | 2003 | Strängnäs Simklubb | 35.75 | 1:15.35 | |||||
20 | Alva Olsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 36.44 | 1:16.33 | |||||
21 | Tyra Håkanson Reneström | 2003 | Strängnäs Simklubb | 36.74 | 1:16.40 | |||||
22 | Tuva Sikström | 2003 | Västerås Simsällskap | 37.22 | 1:18.05 | |||||
23 | Wilda Furberg | 2003 | Västerås Simsällskap | 36.58 | 1:18.83 | |||||
24 | Olivia Nyberg Borgelin | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 42.62 | 1:30.28 | |||||
Gren 20, 100m Frisim Damer, Försök 17 år och äldre |
Sponsor: Magasinet Träning & Häls |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Salma Gabot | 2001 | Upsala Simsällskap | 31.67 | 1:07.47 | |||||
2 | Ella Langell Högblom | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 32.69 | 1:08.98 | |||||
3 | Jeanna Wiell | 2001 | Upsala Simsällskap | 32.13 | 1:09.07 | |||||
4 | Tova Franzén | 2001 | Upsala Simsällskap | 33.98 | 1:11.21 | Deltar ej i final | ||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 21 januari 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 14:32 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA Games | Utskriftsdatum | 21 januari 2018 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 16:52 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 januari 2018 |
Gren 20, 100m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Magasinet Träning & Häls |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tara Klarbo Egan | 2005 | Västerås Simsällskap | 31.05 | 1:04.22 | |||||
2 | Astrid Engström | 2004 | Västerås Simsällskap | 31.89 | 1:06.24 | |||||
3 | Felicia Heintz | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 32.10 | 1:06.37 | |||||
4 | Elin Furingsten | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 32.25 | 1:06.74 | |||||
5 | Joanna Sundqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 33.24 | 1:08.13 | |||||
6 | Elsa Bäckström | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 33.13 | 1:08.55 | |||||
Gren 20, 100m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Magasinet Träning & Häls |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 32.01 | 1:05.16 | |||||
2 | Elsa Staaf | 2003 | Strängnäs Simklubb | 32.01 | 1:05.47 | |||||
3 | Vera Hermansson | 2003 | Upsala Simsällskap | 31.51 | 1:05.63 | |||||
4 | Jonna Löding | 2002 | Upsala Simsällskap | 32.22 | 1:05.66 | |||||
5 | Linnea Bergqvist | 2003 | Upsala Simsällskap | 32.44 | 1:06.50 | |||||
6 | Olivia Östlund | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 32.77 | 1:07.35 | |||||
Gren 20, 100m Frisim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Sponsor: Magasinet Träning & Häls |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Salma Gabot | 2001 | Upsala Simsällskap | 31.29 | 1:05.87 | |||||
2 | Ella Langell Högblom | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 32.15 | 1:07.41 | |||||
3 | Jeanna Wiell | 2001 | Upsala Simsällskap | 32.34 | 1:09.28 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 21 januari 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 16:52 |
Resultat Gren 21 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA Games | Utskriftsdatum | 21 januari 2018 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 12:22 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 januari 2018 |
Gren 21, 50m Frisim Herrar, Försök 12 år och yngre |
Sponsor: 73 Fastigheter AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Malte Franzén | 2007 | Upsala Simsällskap | 32.44 | ||||||
2 | Gabriel Klinge | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 34.41 | ||||||
3 | Adam Wahlberg | 2006 | Upsala Simsällskap | 34.98 | ||||||
4 | Filip Hallin | 2006 | Upsala Simsällskap | 35.57 | ||||||
5 | Ludvig Glantz | 2006 | Upsala Simsällskap | 35.98 | ||||||
6 | Eskil Bränström | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 37.56 | ||||||
7 | Gabriel Leijon | 2006 | Upsala Simsällskap | 38.33 | ||||||
8 | Adam Lindholm | 2006 | Strängnäs Simklubb | 38.51 | ||||||
9 | Johannes Fischer | 2007 | Upsala Simsällskap | 40.76 | ||||||
10 | Martin Johnsson | 2007 | Upsala Simsällskap | 40.77 | ||||||
11 | Stig Larsson | 2006 | Upsala Simsällskap | 40.79 | ||||||
12 | Lego Wallin | 2007 | Upsala Simsällskap | 45.93 | ||||||
13 | Pontus Asp Almström | 2008 | Simklubben Ena | 47.22 | ||||||
14 | Algot Rådman | 2006 | Västerås Simsällskap | 48.39 | ||||||
15 | Casper Klinge | 2008 | Skuru Idrottsklubb | 48.64 | ||||||
- | Arvid Högström | 2006 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 21 januari 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 12:22 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA Games | Utskriftsdatum | 21 januari 2018 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 16:54 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 januari 2018 |
Gren 21, 50m Frisim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: 73 Fastigheter AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Malte Franzén | 2007 | Upsala Simsällskap | 32.25 | ||||||
2 | Gabriel Klinge | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 34.82 | ||||||
3 | Filip Hallin | 2006 | Upsala Simsällskap | 35.37 | ||||||
4 | Ludvig Glantz | 2006 | Upsala Simsällskap | 35.78 | ||||||
5 | Eskil Bränström | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 38.21 | ||||||
- | Adam Wahlberg | 2006 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 21 januari 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 16:54 |
Resultat Gren 22 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA Games | Utskriftsdatum | 21 januari 2018 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 12:22 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 januari 2018 |
Gren 22, 50m Frisim Damer, Försök 12 år och yngre |
Sponsor: HusmanHagberg |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nora Kovacs | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 32.55 | ||||||
2 | Alva Furingsten | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 33.16 | ||||||
3 | Olivia Budden | 2007 | Bålsta Simklubb | 33.21 | ||||||
4 | Emilia Dahlström | 2006 | Västerås Simsällskap | 34.35 | ||||||
5 | Cecilia Brunzell | 2006 | Västerås Simsällskap | 34.41 | ||||||
6 | Nike Söderström | 2007 | Upsala Simsällskap | 34.54 | ||||||
7 | Agnes Salmi | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 35.34 | ||||||
8 | Alma Forsman | 2007 | Köpings Simsällskap | 36.25 | ||||||
9 | Nora Högström | 2007 | Upsala Simsällskap | 36.42 | ||||||
10 | Molly Brinck | 2007 | Bålsta Simklubb | 36.91 | ||||||
11 | Sara Axelsson | 2006 | Upsala Simsällskap | 36.99 | ||||||
12 | Louise Mårtensson | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 37.96 | ||||||
13 | Ebba Rosenberg | 2007 | Bålsta Simklubb | 38.01 | ||||||
14 | Alva Stadell | 2006 | Upsala Simsällskap | 38.16 | ||||||
15 | Ella Andersson | 2007 | Upsala Simsällskap | 38.29 | ||||||
16 | Thea Lundgren | 2006 | Strängnäs Simklubb | 38.43 | ||||||
17 | Felicia Eriksson | 2006 | Köpings Simsällskap | 38.48 | ||||||
18 | Tilde Furingsten | 2008 | Skuru Idrottsklubb | 38.65 | ||||||
19 | Thea Eriksson | 2006 | Simklubben Ena | 38.99 | ||||||
20 | Tindra Bärgård | 2006 | Simklubben Ena | 39.74 | ||||||
21 | Julia Rodriguez Räms | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 40.51 | ||||||
22 | Maja Ahlén | 2006 | Upsala Simsällskap | 41.23 | ||||||
23 | Isabelle Pettersson | 2006 | Upsala Simsällskap | 41.83 | ||||||
24 | Märta Säfsten | 2006 | Upsala Simsällskap | 43.42 | ||||||
25 | Märta Hamberg | 2007 | Upsala Simsällskap | 45.53 | ||||||
26 | Signe Mueller | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 45.66 | ||||||
27 | Elna Zetterberg | 2007 | Simklubben Ena | 46.58 | ||||||
28 | Linnea Alvin | 2006 | Simklubben Ena | 47.01 | ||||||
29 | Nora Pitic | 2008 | Upsala Simsällskap | 47.07 | ||||||
30 | Elvira Isakson | 2008 | Skuru Idrottsklubb | 47.61 | ||||||
31 | Aziza Osman | 2008 | Simklubben Ena | 55.05 | ||||||
32 | Nova Redlund | 2010 | Simklubben Ena | 1:00.09 | ||||||
33 | Märta Almert | 2010 | Simklubben Ena | 1:10.15 | ||||||
- | Clara Strand | 2006 | Västerås Simsällskap | DNS | ||||||
- | Ida Svensson | 2006 | Upsala Simsällskap | DNS | ||||||
- | Liv Ahlqvist Lundberg | 2008 | Strängnäs Simklubb | DNS | ||||||
- | Astrid Eriksson | 2006 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Linnea Bäckström | 2006 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 21 januari 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 12:22 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA Games | Utskriftsdatum | 21 januari 2018 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 16:56 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 januari 2018 |
Gren 22, 50m Frisim Damer, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: HusmanHagberg |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nora Kovacs | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 32.36 | ||||||
2 | Alva Furingsten | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 32.43 | ||||||
3 | Nike Söderström | 2007 | Upsala Simsällskap | 33.69 | ||||||
4 | Olivia Budden | 2007 | Bålsta Simklubb | 34.01 | ||||||
5 | Emilia Dahlström | 2006 | Västerås Simsällskap | 34.15 | ||||||
6 | Cecilia Brunzell | 2006 | Västerås Simsällskap | 35.21 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 21 januari 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 16:56 |
Resultat Gren 23 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA Games | Utskriftsdatum | 21 januari 2018 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 12:22 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 januari 2018 |
Gren 23, 200m Medley Herrar, Försök 13 - 14 år |
Sponsor: Stora Coop, Enköping |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Adi Ramovic | 2004 | Upsala Simsällskap | 31.39 | 1:09.00 | 1:51.81 | 2:24.03 | |||
2 | Danny Simaleza | 2005 | Upsala Simsällskap | 34.83 | 1:15.98 | 2:04.19 | 2:38.70 | |||
3 | Lukas Höglund | 2004 | Upsala Simsällskap | 37.79 | 1:17.41 | 2:05.77 | 2:42.22 | |||
4 | Botvid Wiell | 2005 | Upsala Simsällskap | 40.48 | 1:24.43 | 2:15.81 | 2:54.33 | |||
5 | Markus Brenning | 2005 | Upsala Simsällskap | 40.97 | 1:26.79 | 2:20.60 | 3:00.45 | |||
6 | Felix Do | 2004 | Upsala Simsällskap | 40.78 | 1:26.19 | 2:19.29 | 3:01.53 | |||
7 | Tomas Fröman | 2005 | Upsala Simsällskap | 45.34 | 1:35.67 | 2:33.33 | 3:17.36 | |||
8 | Edvin Pitic | 2005 | Upsala Simsällskap | 51.34 | 1:49.41 | 2:49.78 | 3:38.58 | |||
9 | Artur Norman | 2005 | Upsala Simsällskap | 52.33 | 1:48.57 | 2:54.65 | 3:41.93 | |||
- | Nils Fröman | 2005 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 23, 200m Medley Herrar, Försök 15 - 16 år |
Sponsor: Stora Coop, Enköping |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Lukas Malmström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 32.82 | 1:11.70 | 1:54.10 | 2:31.09 | |||
2 | Alexander Karlsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 33.98 | 1:13.99 | 2:01.53 | 2:35.76 | |||
3 | Lukas Åkerblom | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 31.96 | 1:16.79 | 1:56.85 | 2:36.46 | |||
4 | Johan Allberg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 34.96 | 1:14.91 | 2:01.99 | 2:39.67 | |||
5 | Oskar Andersson | 2003 | Upsala Simsällskap | 38.59 | 1:18.09 | 2:05.69 | 2:42.33 | |||
6 | Elias Holst | 2002 | Upsala Simsällskap | 36.12 | 1:20.37 | 2:07.70 | 2:46.27 | |||
7 | Gustav Ulfvebrand | 2003 | Västerås Simsällskap | 38.59 | 1:21.44 | 2:10.62 | 2:49.07 | |||
8 | Samuel Delvenne | 2003 | Upsala Simsällskap | 41.48 | 1:27.06 | 2:17.69 | 2:55.99 | |||
- | Joel Fischer | 2003 | Upsala Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 23, 200m Medley Herrar, Försök 17 år och äldre |
Sponsor: Stora Coop, Enköping |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Philip Rosvall | 2001 | Upsala Simsällskap | 29.96 | 1:07.65 | 1:50.19 | 2:24.41 | |||
2 | Erik Forsström | 1999 | Upsala Simsällskap | 30.80 | 1:06.66 | 1:51.38 | 2:27.66 | |||
3 | Anton Waller-Kaustinen | 2000 | Upsala Simsällskap | 33.22 | 1:15.10 | 2:00.73 | 2:35.64 | Deltar ej i final | ||
4 | Johan Ljunggren | 2001 | Upsala Simsällskap | 33.78 | 1:14.63 | 2:04.12 | 2:37.84 | |||
5 | Gabriel Henkel | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 33.53 | 1:16.17 | 2:03.41 | 2:40.65 | Deltar ej i final | ||
6 | Jonatan Fischer | 2001 | Upsala Simsällskap | 33.74 | 1:15.11 | 2:03.90 | 2:41.68 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 21 januari 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 12:22 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA Games | Utskriftsdatum | 21 januari 2018 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 17:10 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 januari 2018 |
Gren 23, 200m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Stora Coop, Enköping |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Adi Ramovic | 2004 | Upsala Simsällskap | 30.53 | 1:07.52 | 1:52.12 | 2:25.74 | |||
2 | Danny Simaleza | 2005 | Upsala Simsällskap | 35.09 | 1:15.87 | 2:03.91 | 2:39.97 | |||
3 | Lukas Höglund | 2004 | Upsala Simsällskap | 37.92 | 1:18.41 | 2:06.62 | 2:42.87 | |||
4 | Botvid Wiell | 2005 | Upsala Simsällskap | 41.40 | 1:26.15 | 2:16.58 | 2:56.96 | |||
5 | Felix Do | 2004 | Upsala Simsällskap | 40.14 | 1:25.56 | 2:17.56 | 2:59.20 | |||
6 | Markus Brenning | 2005 | Upsala Simsällskap | 42.35 | 1:28.95 | 2:23.88 | 3:03.67 | |||
Gren 23, 200m Medley Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Stora Coop, Enköping |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Lukas Malmström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 31.58 | 1:09.80 | 1:51.87 | 2:24.92 | |||
2 | Lukas Åkerblom | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 31.06 | 1:11.98 | 1:53.86 | 2:29.33 | |||
3 | Johan Allberg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 33.99 | 1:12.02 | 1:55.53 | 2:29.86 | |||
4 | Alexander Karlsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 32.47 | 1:11.52 | 1:58.53 | 2:32.44 | |||
5 | Oskar Andersson | 2003 | Upsala Simsällskap | 38.24 | 1:17.19 | 2:04.87 | 2:41.56 | |||
6 | Elias Holst | 2002 | Upsala Simsällskap | 36.33 | 1:20.01 | 2:06.58 | 2:44.94 | |||
Gren 23, 200m Medley Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Sponsor: Stora Coop, Enköping |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Erik Forsström | 1999 | Upsala Simsällskap | 31.11 | 1:07.19 | 1:48.07 | 2:22.04 | |||
2 | Philip Rosvall | 2001 | Upsala Simsällskap | 30.04 | 1:07.24 | 1:50.76 | 2:26.64 | |||
3 | Jonatan Fischer | 2001 | Upsala Simsällskap | 33.54 | 1:14.10 | 2:03.90 | 2:41.75 | |||
- | Johan Ljunggren | 2001 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 21 januari 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 17:10 |
Resultat Gren 24 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA Games | Utskriftsdatum | 21 januari 2018 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 14:32 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 januari 2018 |
Gren 24, 200m Medley Damer, Försök 13 - 14 år |
Sponsor: A3 Träningscenter |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Amanda Viksten | 2004 | Upsala Simsällskap | 36.27 | 1:17.47 | 2:02.97 | 2:40.69 | |||
2 | Estelle Gyoni | 2004 | Västerås Simsällskap | 38.00 | 1:20.74 | 2:06.80 | 2:46.28 | |||
3 | Matilda Holmström | 2005 | Upsala Simsällskap | 39.04 | 1:22.42 | 2:10.09 | 2:47.72 | |||
4 | Elin Furingsten | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 35.34 | 1:21.47 | 2:10.36 | 2:48.74 | |||
5 | Astrid Engström | 2004 | Västerås Simsällskap | 36.87 | 1:21.19 | 2:11.98 | 2:49.44 | |||
6 | Klara Pettersson | 2004 | Upsala Simsällskap | 37.76 | 1:20.39 | 2:09.48 | 2:49.45 | |||
7 | Matilda Olausson | 2004 | Västerås Simsällskap | 37.50 | 1:22.52 | 2:11.23 | 2:50.82 | |||
8 | Joanna Sundqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 38.73 | 1:22.84 | 2:12.73 | 2:50.84 | |||
9 | Alma Bergqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 39.65 | 1:25.75 | 2:14.54 | 2:52.99 | |||
10 | Alvida Forsman | 2004 | Köpings Simsällskap | 37.95 | 1:24.83 | 2:14.23 | 2:55.08 | |||
11 | Lovisa Niska Söderqvist | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 40.00 | 1:24.41 | 2:18.55 | 2:58.24 | |||
12 | Isabelle Persson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 40.64 | 1:26.32 | 2:18.94 | 2:59.19 | |||
13 | Lisen Myrelid | 2005 | Upsala Simsällskap | 41.17 | 1:27.74 | 2:19.59 | 2:59.88 | |||
14 | Clara Frykberg | 2005 | Upsala Simsällskap | 40.42 | 1:23.56 | 2:18.53 | 2:59.97 | |||
15 | Kajsa Franzén | 2004 | Upsala Simsällskap | 43.37 | 1:28.58 | 2:21.96 | 3:00.92 | |||
16 | Malva Morell | 2004 | Upsala Simsällskap | 41.04 | 1:26.30 | 2:18.54 | 3:00.95 | |||
17 | Emma Lidell | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 39.54 | 1:27.05 | 2:20.62 | 3:03.95 | |||
18 | Emilia Eriksson | 2004 | Köpings Simsällskap | 43.95 | 1:31.74 | 2:28.60 | 3:09.87 | |||
19 | Tilde Svegårdh | 2005 | Upsala Simsällskap | 43.84 | 1:32.88 | 2:25.77 | 3:09.90 | |||
20 | Matilda Bergström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 41.98 | 1:30.42 | 2:26.75 | 3:11.28 | |||
21 | Sofia Högdin | 2004 | Upsala Simsällskap | 46.77 | 1:36.16 | 2:28.14 | 3:12.24 | |||
22 | Doris Larsson | 2004 | Upsala Simsällskap | 46.90 | 1:40.73 | 2:32.36 | 3:13.21 | |||
23 | Olivia Punga | 2005 | Upsala Simsällskap | 44.67 | 1:37.94 | 2:31.47 | 3:15.47 | |||
24 | Lovis Lång | 2005 | Upsala Simsällskap | 47.58 | 1:38.96 | 2:36.57 | 3:18.89 | |||
25 | Moa Westerberg | 2004 | Strängnäs Simklubb | 43.68 | 1:36.35 | 2:32.01 | 3:18.93 | |||
26 | Elsa Stjerna | 2004 | Upsala Simsällskap | 44.34 | 1:35.69 | 2:32.80 | 3:19.03 | |||
27 | Matilda Tukler | 2004 | Upsala Simsällskap | 45.01 | 1:36.51 | 2:35.90 | 3:19.32 | |||
28 | Emilia Åhlén | 2005 | Upsala Simsällskap | 47.90 | 1:40.27 | 2:39.17 | 3:19.43 | |||
29 | Alice Törnkvist | 2004 | Upsala Simsällskap | 48.22 | 1:37.19 | 2:34.21 | 3:20.55 | |||
30 | Tilda Hägbom | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 52.23 | 1:44.33 | 2:45.36 | 3:30.87 | |||
31 | Alice Belic | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 47.76 | 1:41.33 | 2:41.59 | 3:31.68 | |||
32 | Emilia Romberg | 2005 | Västerås Simsällskap | 50.73 | 1:45.58 | 2:46.00 | 3:34.67 | |||
33 | Terese Lundberg | 2004 | Västerås Simsällskap | 52.06 | 1:48.56 | 2:49.23 | 3:40.55 | |||
34 | Gabrielle Paul | 2004 | Upsala Simsällskap | 48.61 | 1:52.13 | 2:51.81 | 3:41.61 | |||
35 | Filippa Bergman | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 52.41 | 1:48.33 | 2:55.60 | 3:44.81 | |||
- | Astrid Schankin_lembke | 2004 | Västerås Simsällskap | DNS | ||||||
- | Klara Mattiasson | 2005 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 24, 200m Medley Damer, Försök 15 - 16 år |
Sponsor: A3 Träningscenter |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 36.21 | 1:18.88 | 2:04.26 | 2:39.48 | |||
2 | Matilda Lantz | 2002 | Upsala Simsällskap | 34.96 | 1:19.36 | 2:04.12 | 2:40.56 | |||
3 | Vera Hermansson | 2003 | Upsala Simsällskap | 35.40 | 1:17.26 | 2:05.75 | 2:43.98 | |||
4 | Jonna Löding | 2002 | Upsala Simsällskap | 36.30 | 1:18.87 | 2:09.52 | 2:46.99 | |||
5 | Malla Myrelid | 2002 | Upsala Simsällskap | 37.65 | 1:19.78 | 2:11.49 | 2:49.35 | |||
6 | Tora Hansson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 36.50 | 1:20.54 | 2:08.90 | 2:49.76 | Deltar ej i final | ||
7 | Elsa Staaf | 2003 | Strängnäs Simklubb | 36.25 | 1:22.40 | 2:10.65 | 2:51.19 | |||
8 | Emma Alfredeen | 2003 | Upsala Simsällskap | 37.80 | 1:22.51 | 2:12.68 | 2:51.56 | |||
9 | Geshin Zarei | 2003 | Upsala Simsällskap | 35.34 | 1:19.60 | 2:12.44 | 2:53.57 | |||
10 | Linnea Bergqvist | 2003 | Upsala Simsällskap | 40.07 | 1:24.35 | 2:14.58 | 2:54.15 | |||
11 | Mira Myllylä | 2002 | Västerås Simsällskap | 37.96 | 1:25.47 | 2:16.95 | 2:56.52 | |||
12 | Ebba Wolfbrandt | 2003 | Västerås Simsällskap | 40.97 | 1:26.69 | 2:20.91 | 3:01.29 | |||
13 | Lovis Westman | 2003 | Strängnäs Simklubb | 42.92 | 1:28.91 | 2:19.48 | 3:02.55 | |||
14 | Alva Olsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 42.83 | 1:32.46 | 2:22.45 | 3:04.45 | |||
15 | Matilda Bohman | 2002 | Upsala Simsällskap | 43.92 | 1:32.99 | 2:22.52 | 3:04.71 | |||
16 | Alva Beckman | 2003 | Simklubben Ena | 43.68 | 1:33.24 | 2:30.04 | 3:12.71 | |||
17 | Tuva Sikström | 2003 | Västerås Simsällskap | 46.43 | 1:34.03 | 2:30.56 | 3:16.02 | |||
18 | Johanna Uzelac | 2003 | Västerås Simsällskap | 49.10 | 1:38.18 | 2:35.85 | 3:18.74 | |||
19 | Olivia Nyberg Borgelin | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 46.80 | 1:39.97 | 2:40.45 | 3:31.90 | |||
Gren 24, 200m Medley Damer, Försök 17 år och äldre |
Sponsor: A3 Träningscenter |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Salma Gabot | 2001 | Upsala Simsällskap | 35.15 | 1:14.88 | 2:03.10 | 2:41.23 | |||
2 | Tova Franzén | 2001 | Upsala Simsällskap | 35.14 | 1:16.95 | 2:05.94 | 2:44.28 | Deltar ej i final | ||
3 | Jeanna Wiell | 2001 | Upsala Simsällskap | 40.15 | 1:23.52 | 2:17.54 | 3:00.06 | |||
4 | Ella Langell Högblom | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 40.01 | 1:32.63 | 2:32.85 | 3:18.58 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 21 januari 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 14:32 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA Games | Utskriftsdatum | 21 januari 2018 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 17:23 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 januari 2018 |
Gren 24, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: A3 Träningscenter |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Amanda Viksten | 2004 | Upsala Simsällskap | 35.62 | 1:17.47 | 2:04.01 | 2:40.58 | |||
2 | Estelle Gyoni | 2004 | Västerås Simsällskap | 38.33 | 1:20.62 | 2:06.30 | 2:44.57 | |||
3 | Elin Furingsten | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 35.08 | 1:19.91 | 2:07.90 | 2:44.58 | |||
4 | Klara Pettersson | 2004 | Upsala Simsällskap | 37.02 | 1:18.66 | 2:07.18 | 2:46.15 | |||
5 | Astrid Engström | 2004 | Västerås Simsällskap | 35.88 | 1:18.95 | 2:09.03 | 2:46.52 | |||
6 | Matilda Holmström | 2005 | Upsala Simsällskap | 38.07 | 1:21.22 | 2:09.43 | 2:46.64 | |||
Gren 24, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: A3 Träningscenter |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 35.76 | 1:18.92 | 2:02.63 | 2:38.47 | |||
2 | Matilda Lantz | 2002 | Upsala Simsällskap | 35.08 | 1:18.13 | 2:03.19 | 2:39.68 | |||
3 | Jonna Löding | 2002 | Upsala Simsällskap | 37.13 | 1:20.13 | 2:06.61 | 2:44.36 | |||
4 | Elsa Staaf | 2003 | Strängnäs Simklubb | 37.38 | 1:23.31 | 2:11.09 | 2:51.76 | |||
5 | Malla Myrelid | 2002 | Upsala Simsällskap | 38.14 | 1:20.90 | 2:13.05 | 2:51.87 | |||
- | Vera Hermansson | 2003 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 24, 200m Medley Damer, Finaler 17 år och äldre |
Sponsor: A3 Träningscenter |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Salma Gabot | 2001 | Upsala Simsällskap | 35.63 | 1:17.11 | 2:04.52 | 2:42.08 | |||
2 | Jeanna Wiell | 2001 | Upsala Simsällskap | 39.82 | 1:23.10 | 2:15.45 | 2:56.46 | |||
3 | Ella Langell Högblom | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 37.53 | 1:21.31 | 2:18.77 | 3:00.10 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 21 januari 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 17:23 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA Games | Utskriftsdatum | 21 januari 2018 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 15:51 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 januari 2018 |
Gren 25, 800m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: ENA Energi AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Gabriel Henkel | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 1:04.57 | 2:14.01 | 3:22.84 | 4:32.13 | 9:08.44 | ||
5:41.43 | 6:50.73 | 7:59.56 | ||||||||
2 | Adi Ramovic | 2004 | Upsala Simsällskap | 1:06.05 | 2:16.28 | 3:25.86 | 4:37.10 | 9:21.49 | ||
5:47.38 | 7:00.36 | 8:12.78 | ||||||||
3 | Johan Allberg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 1:06.72 | 2:17.51 | 3:30.06 | 4:42.17 | 9:32.36 | ||
5:54.82 | 7:07.06 | 8:20.82 | ||||||||
4 | Johan Ljunggren | 2001 | Upsala Simsällskap | 1:06.77 | 2:18.21 | 3:30.25 | 4:44.42 | 9:42.45 | ||
6:00.76 | 7:15.97 | 8:29.87 | ||||||||
5 | Oskar Andersson | 2003 | Upsala Simsällskap | 1:09.59 | 2:23.00 | 3:37.27 | 4:51.56 | 9:46.06 | ||
6:05.21 | 7:19.73 | 8:33.45 | ||||||||
6 | Lukas Höglund | 2004 | Upsala Simsällskap | 1:10.56 | 2:25.72 | 3:42.59 | 4:58.18 | 9:58.57 | ||
6:14.33 | 7:30.41 | 8:45.93 | ||||||||
7 | Danny Simaleza | 2005 | Upsala Simsällskap | 1:11.44 | 2:28.11 | 3:44.77 | 5:02.07 | 10:07.54 | ||
6:19.93 | 7:37.57 | 8:55.76 | ||||||||
8 | Markus Brenning | 2005 | Upsala Simsällskap | 1:20.11 | 2:47.17 | 4:12.82 | 5:39.22 | 11:15.85 | ||
7:05.98 | 8:30.51 | 9:55.34 | ||||||||
9 | Samuel Delvenne | 2003 | Upsala Simsällskap | 1:20.98 | 2:47.75 | 4:13.91 | 5:41.74 | 11:26.45 | ||
7:07.93 | 8:34.83 | 10:01.31 | ||||||||
10 | Viggo Redlund | 2005 | Simklubben Ena | 1:27.26 | 3:02.04 | 4:37.69 | 6:14.17 | 12:27.73 | ||
7:50.17 | 9:24.81 | 10:58.57 | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 21 januari 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 15:51 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA Games | Utskriftsdatum | 21 januari 2018 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 16:00 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 januari 2018 |
Gren 26, 4X50m Medley Damer, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: HusmanHagberg |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Upsala S Damer Lag 1 | 2001 | Upsala Simsällskap | 2:13.49 | ||||||
Jeanna Wiell | 2001 | 34.15 | 34.15 | |||||||
Matilda Lantz | 2002 | 37.54 | 1:11.69 | |||||||
Geshin Zarei | 2003 | 32.49 | 1:44.18 | |||||||
Jonna Löding | 2002 | 29.31 | 2:13.49 | |||||||
2 | Skuru Ik Damer Lag 1 | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 2:13.57 | ||||||
Elsa Bäckström | 2004 | 35.60 | 35.60 | |||||||
Felicia Östlund | 2002 | 36.53 | 1:12.13 | |||||||
Felicia Heintz | 2004 | 32.14 | 1:44.27 | |||||||
Tora Hansson | 2002 | 29.30 | 2:13.57 | |||||||
3 | Västerås Damer Lag 1 | 0 | Västerås Simsällskap | 2:16.61 | ||||||
Wilma Nääf | 2002 | 36.08 | 36.08 | |||||||
Matilda Olausson | 2004 | 37.27 | 1:13.35 | |||||||
Tara Klarbo Egan | 2005 | 32.91 | 1:46.26 | |||||||
Astrid Engström | 2004 | 30.35 | 2:16.61 | |||||||
4 | Upsala S Damer Lag 2 | 2001 | Upsala Simsällskap | 2:17.54 | ||||||
Salma Gabot | 2001 | 33.96 | 33.96 | |||||||
Matilda Bohman | 2002 | 39.01 | 1:12.97 | |||||||
Amanda Viksten | 2004 | 34.48 | 1:47.45 | |||||||
Linnea Bergqvist | 2003 | 30.09 | 2:17.54 | |||||||
5 | Upsala S Damer Lag 3 | 2001 | Upsala Simsällskap | 2:18.61 | ||||||
Clara Frykberg | 2005 | 35.96 | 35.96 | |||||||
Malva Morell | 2004 | 38.41 | 1:14.37 | |||||||
Vera Hermansson | 2003 | 33.03 | 1:47.40 | |||||||
Joanna Sundqvist | 2005 | 31.21 | 2:18.61 | |||||||
6 | Skuru Ik Damer Lag 2 | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 2:21.00 | ||||||
Olivia Östlund | 2003 | 36.63 | 36.63 | |||||||
Klara Hjalt | 2003 | 40.25 | 1:16.88 | |||||||
Nora Kovacs | 2006 | 32.75 | 1:49.63 | |||||||
Ella Langell Högblom | 2001 | 31.37 | 2:21.00 | |||||||
7 | Västerås Damer Lag 2 | 0 | Västerås Simsällskap | 2:23.53 | ||||||
Sarah von der Burg | 2004 | 37.51 | 37.51 | |||||||
Ulrika Jansson | 2002 | 37.81 | 1:15.32 | |||||||
Ebba Wolfbrandt | 2003 | 36.28 | 1:51.60 | |||||||
Mira Myllylä | 2002 | 31.93 | 2:23.53 | |||||||
8 | Upsala S Damer Lag 4 | 2001 | Upsala Simsällskap | 2:25.80 | ||||||
Klara Pettersson | 2004 | 36.36 | 36.36 | |||||||
Matilda Holmström | 2005 | 40.01 | 1:16.37 | |||||||
Malla Myrelid | 2002 | 35.76 | 1:52.13 | |||||||
Alma Bergqvist | 2005 | 33.67 | 2:25.80 | |||||||
9 | Skuru Ik Damer Lag 3 | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 2:25.92 | ||||||
Ida Edvinsson | 2004 | 37.40 | 37.40 | |||||||
Emma Lidell | 2005 | 43.17 | 1:20.57 | |||||||
Elin Furingsten | 2004 | 32.35 | 1:52.92 | |||||||
Alva Furingsten | 2006 | 33.00 | 2:25.92 | |||||||
10 | Västerås Damer Lag 3 | 0 | Västerås Simsällskap | 2:38.01 | ||||||
Tuva Sikström | 2003 | 39.28 | 39.28 | |||||||
Emilia Romberg | 2005 | 46.96 | 1:26.24 | |||||||
Estelle Gyoni | 2004 | 36.83 | 2:03.07 | |||||||
Wilda Furberg | 2003 | 34.94 | 2:38.01 | |||||||
11 | Västerås Damer Lag 4 | 0 | Västerås Simsällskap | 2:44.04 | ||||||
Emilia Dahlström | 2006 | 41.02 | 41.02 | |||||||
Selma Hartelius-Wallertz | 2005 | 46.15 | 1:27.17 | |||||||
Cecilia Brunzell | 2006 | 39.94 | 2:07.11 | |||||||
Ella Wahlström | 2005 | 36.93 | 2:44.04 | |||||||
- | Skuru Ik Damer Lag 4 | 2004 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Matilda Bergström | 2005 | 40.32 | 40.32 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 21 januari 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 16:00 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA Games | Utskriftsdatum | 21 januari 2018 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 17:41 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 januari 2018 |
Gren 27, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: "Hemlig sponsor" |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Skuru Ik Mix [2006] | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 2:14.36 | ||||||
Alva Furingsten | 2006 | 32.72 | 32.72 | |||||||
Gabriel Klinge | 2006 | 33.65 | 1:06.37 | |||||||
Nora Kovacs | 2006 | 31.94 | 1:38.31 | |||||||
Eskil Bränström | 2006 | 36.05 | 2:14.36 | |||||||
2 | Upsala S Mix [2006] | 2006 | Upsala Simsällskap | 2:14.65 | ||||||
Malte Franzén | 2007 | 32.38 | 32.38 | |||||||
Adam Wahlberg | 2006 | 33.97 | 1:06.35 | |||||||
Nora Högström | 2007 | 35.42 | 1:41.77 | |||||||
Nike Söderström | 2007 | 32.88 | 2:14.65 | |||||||
3 | Upsala S Mix Lag 2 [06] | 2006 | Upsala Simsällskap | 2:28.54 | ||||||
Ludvig Glantz | 2006 | 36.49 | 36.49 | |||||||
Filip Hallin | 2006 | 36.36 | 1:12.85 | |||||||
Ella Andersson | 2007 | 38.26 | 1:51.11 | |||||||
Alva Stadell | 2006 | 37.43 | 2:28.54 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 21 januari 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 17:41 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA Games | Utskriftsdatum | 21 januari 2018 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 17:48 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 januari 2018 |
Gren 28, 4X50m Medley Mixed, Finaler 13 år och äldre |
Sponsor: "Hemlig sponsor" |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Upsala S Mix Lag 1 | 1999 | Upsala Simsällskap | 2:04.64 | ||||||
Erik Forsström | 1999 | 29.35 | 29.35 | |||||||
Matilda Lantz | 2002 | 38.14 | 1:07.49 | |||||||
Philip Rosvall | 2001 | 27.76 | 1:35.25 | |||||||
Jonna Löding | 2002 | 29.39 | 2:04.64 | |||||||
2 | Skuru Ik Mix 1 | 0 | Skuru Idrottsklubb | 2:06.55 | ||||||
Johan Allberg | 2002 | 30.90 | 30.90 | |||||||
Tora Hansson | 2002 | 37.78 | 1:08.68 | |||||||
Felicia Heintz | 2004 | 32.01 | 1:40.69 | |||||||
Gabriel Henkel | 2001 | 25.86 | 2:06.55 | |||||||
3 | Skuru Ik Mix 2 | 0 | Skuru Idrottsklubb | 2:07.31 | ||||||
Lukas Malmström | 2003 | 30.84 | 30.84 | |||||||
Felicia Östlund | 2002 | 36.33 | 1:07.17 | |||||||
Lukas Åkerblom | 2002 | 29.09 | 1:36.26 | |||||||
Ella Langell Högblom | 2001 | 31.05 | 2:07.31 | |||||||
4 | Upsala S Mix Lag 2 | 2001 | Upsala Simsällskap | 2:08.83 | ||||||
Adi Ramovic | 2004 | 30.76 | 30.76 | |||||||
Matilda Bohman | 2002 | 38.10 | 1:08.86 | |||||||
Geshin Zarei | 2003 | 33.09 | 1:41.95 | |||||||
Alexander Karlsson | 2002 | 26.88 | 2:08.83 | |||||||
5 | Upsala S Mix Lag 3 | 2001 | Upsala Simsällskap | 2:12.14 | ||||||
Jeanna Wiell | 2001 | 33.98 | 33.98 | |||||||
Elias Holst | 2002 | 35.64 | 1:09.62 | |||||||
Vera Hermansson | 2003 | 33.51 | 1:43.13 | |||||||
Johan Ljunggren | 2001 | 29.01 | 2:12.14 | |||||||
6 | Upsala S Mix Lag 4 | 2001 | Upsala Simsällskap | 2:13.07 | ||||||
Salma Gabot | 2001 | 34.13 | 34.13 | |||||||
Malva Morell | 2004 | 38.91 | 1:13.04 | |||||||
Jonatan Fischer | 2001 | 31.74 | 1:44.78 | |||||||
Danny Simaleza | 2005 | 28.29 | 2:13.07 | |||||||
7 | Västerås Mix Lag 1 | 0 | Västerås Simsällskap | 2:14.21 | ||||||
Joel Brewitz | 2005 | 34.60 | 34.60 | |||||||
Matilda Olausson | 2004 | 36.95 | 1:11.55 | |||||||
Ulrika Jansson | 2002 | 31.73 | 1:43.28 | |||||||
Gustav Ulfvebrand | 2003 | 30.93 | 2:14.21 | |||||||
8 | Skuru Ik Mix 3 | 0 | Skuru Idrottsklubb | 2:17.89 | ||||||
Olivia Östlund | 2003 | 36.54 | 36.54 | |||||||
Klara Hjalt | 2003 | 39.76 | 1:16.30 | |||||||
Victor Bäckström | 2003 | 31.55 | 1:47.85 | |||||||
Gustav Sartor | 2003 | 30.04 | 2:17.89 | |||||||
9 | Skuru Ik Mix 4 | 0 | Skuru Idrottsklubb | 2:33.14 | ||||||
Elsa Bäckström | 2004 | 36.58 | 36.58 | |||||||
Manfred Bränström | 2005 | 44.25 | 1:20.83 | |||||||
Elin Furingsten | 2004 | 33.72 | 1:54.55 | |||||||
Mikael Lanestrand | 2005 | 38.59 | 2:33.14 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 21 januari 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 17:48 |