Resultater for UGP 2 2017-2018, Kristinehamn
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018 Kristinehamn |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Kristinehamn |
|
Utskriftstid |
14:27 |
|
|
Arrangör |
Kristinehamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Saga Grandelius |
2001 |
Karlskoga Simförening |
|
34.78 |
1:16.12 |
2:01.21 |
|
2:39.67 |
|
2 |
Ellen Eriksson |
2001 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
37.53 |
1:18.16 |
2:03.78 |
|
2:41.30 |
|
3 |
Sanna Lekberg |
2001 |
Karlskoga Simförening |
|
35.27 |
1:20.57 |
2:08.07 |
|
2:45.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elsa Bylin |
2002 |
Örebro Simallians |
|
39.47 |
1:23.09 |
2:12.52 |
|
2:50.78 |
|
2 |
Emma Sebelius |
2002 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
40.03 |
1:26.47 |
2:16.25 |
|
2:53.88 |
|
- |
Anesa Gacic |
2002 |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Josefine Stenman |
2002 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 15 år |
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erica Segerström |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
|
38.00 |
1:23.55 |
2:13.74 |
|
2:53.77 |
|
2 |
Minea Dautbegovic |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
|
39.58 |
1:23.57 |
2:15.09 |
|
2:54.03 |
|
3 |
Elin Eriksson |
2004 |
Lindesbergs Simsällskap |
|
37.42 |
1:25.61 |
2:15.84 |
|
2:55.72 |
|
4 |
Alice Bergström |
2004 |
Karlskoga Simförening |
|
39.62 |
1:26.70 |
2:17.83 |
|
2:57.30 |
|
5 |
Sanna Axelsson |
2004 |
Arvika Simsällskap |
|
42.47 |
1:30.08 |
2:19.75 |
|
2:59.66 |
|
6 |
Maja Nyberg |
2004 |
Karlskoga Simförening |
|
37.47 |
1:24.50 |
2:18.59 |
|
3:00.13 |
|
7 |
Linnéa Fredriksson |
2004 |
Katrineholms Simsällskap |
|
40.82 |
1:28.57 |
2:21.43 |
|
3:04.17 |
|
8 |
Ella Hagelvik |
2004 |
Örebro Simallians |
|
43.26 |
1:33.10 |
2:30.66 |
|
3:13.25 |
|
9 |
Tess Fransson |
2004 |
Örebro Simallians |
|
46.98 |
1:40.53 |
2:39.78 |
|
3:28.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linnea Lindberg |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
35.62 |
1:18.41 |
2:03.77 |
|
2:40.17 |
|
2 |
Joline Bakken |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
36.05 |
1:17.47 |
2:07.18 |
|
2:44.01 |
|
3 |
Linnea Larsson |
2005 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
38.71 |
1:25.43 |
2:15.46 |
|
2:50.30 |
|
4 |
Tilde Halldan |
2005 |
Säffle Simsällskap |
|
39.93 |
1:23.49 |
2:15.36 |
|
2:51.87 |
|
5 |
Linnéa Bruce-Holm |
2005 |
Säffle Simsällskap |
|
38.35 |
1:23.14 |
2:13.41 |
|
2:52.48 |
|
6 |
Isabelle Johansson |
2005 |
Karlskoga Simförening |
|
39.73 |
1:27.72 |
2:15.37 |
|
2:53.37 |
|
7 |
Agnes Wilde |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
38.11 |
1:25.45 |
2:15.38 |
|
2:53.56 |
|
8 |
Alice Johnson |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
38.47 |
1:25.67 |
2:20.23 |
|
2:58.50 |
|
9 |
Ella Sjöbom |
2005 |
Grums Simsällskap |
|
39.30 |
1:29.06 |
2:20.27 |
|
3:00.37 |
|
10 |
Felicia Sobotka |
2005 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
39.01 |
1:27.69 |
2:21.51 |
|
3:03.54 |
|
11 |
Runa Eriksson |
2005 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
45.20 |
1:37.83 |
2:37.79 |
|
3:22.90 |
|
12 |
Linneá Therus |
2005 |
Karlskoga Simförening |
|
44.42 |
1:38.88 |
2:37.86 |
|
3:23.58 |
|
13 |
Ellen Lindner |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
46.24 |
1:38.96 |
2:39.47 |
|
3:23.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund |
Utskriftstid |
14:27 |
|