Results for UGP 2 2017-2018, Kristinehamn
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018 Kristinehamn |
|
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Kristinehamn |
|
Utskriftstid |
12:17 |
|
|
Arrangör |
Kristinehamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sanna Lekberg |
2001 |
Karlskoga Simförening |
|
32.29 |
1:07.19 |
1:43.81 |
|
2:19.68 |
|
2 |
Jennie Lundgren |
2001 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
33.71 |
1:10.90 |
1:49.86 |
|
2:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Josefine Stenman |
2002 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
32.97 |
1:09.44 |
1:46.65 |
|
2:23.44 |
|
2 |
Emma Sebelius |
2002 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
34.29 |
1:12.33 |
1:51.13 |
|
2:28.46 |
|
3 |
Elsa Bylin |
2002 |
Örebro Simallians |
|
34.13 |
1:13.92 |
1:55.89 |
|
2:35.01 |
|
4 |
Matilda Ek |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
36.28 |
1:16.27 |
1:58.28 |
|
2:40.09 |
|
5 |
Frida Lundström |
2002 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
43.36 |
1:29.67 |
2:16.93 |
|
3:03.18 |
|
6 |
Anesa Gacic |
2002 |
Örebro Simallians |
|
40.40 |
1:27.36 |
2:15.59 |
|
3:03.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Moa Hammarbäck |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
33.72 |
1:11.76 |
1:53.02 |
|
2:35.14 |
|
2 |
Smilla Holgersson Eliasson |
2003 |
Örebro Simallians |
|
36.39 |
1:18.38 |
2:02.94 |
|
2:47.09 |
|
3 |
Emelie Höök |
2003 |
Filipstads Simklubb |
|
37.42 |
1:20.69 |
2:05.76 |
|
2:50.35 |
|
4 |
Lydia Brättorp |
2003 |
Örebro Simallians |
|
48.57 |
1:43.12 |
2:41.43 |
|
3:36.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ida Lithner |
2004 |
Säffle Simsällskap |
|
31.74 |
1:06.64 |
1:42.88 |
|
2:17.70 |
|
2 |
Elise Tegin |
2004 |
Lindesbergs Simsällskap |
|
32.37 |
1:08.09 |
1:45.83 |
|
2:22.94 |
|
3 |
Filippa Karlsson |
2004 |
Katrineholms Simsällskap |
|
31.96 |
1:09.30 |
1:49.57 |
|
2:31.24 |
|
4 |
Elin Eriksson |
2004 |
Lindesbergs Simsällskap |
|
34.00 |
1:12.79 |
1:53.14 |
|
2:32.68 |
|
5 |
Minea Dautbegovic |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
|
34.85 |
1:13.92 |
1:54.67 |
|
2:34.24 |
|
6 |
Wilma Pettersson |
2004 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
35.36 |
1:15.18 |
1:56.51 |
|
2:36.56 |
|
7 |
Nova Johansson |
2004 |
Filipstads Simklubb |
|
34.42 |
1:14.54 |
1:56.35 |
|
2:37.61 |
|
8 |
Erica Segerström |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
|
35.64 |
1:15.57 |
1:57.49 |
|
2:39.11 |
|
9 |
Maja Nyberg |
2004 |
Karlskoga Simförening |
|
36.06 |
1:17.02 |
1:58.63 |
|
2:39.46 |
|
10 |
Alice Bergström |
2004 |
Karlskoga Simförening |
|
37.16 |
1:18.97 |
2:02.53 |
|
2:44.05 |
|
11 |
Ella Hagelvik |
2004 |
Örebro Simallians |
|
37.84 |
1:21.46 |
2:06.86 |
|
2:50.59 |
|
12 |
Smilla Löthgren |
2004 |
Karlskoga Simförening |
|
37.27 |
1:21.26 |
2:06.44 |
|
2:50.90 |
|
13 |
Tess Fransson |
2004 |
Örebro Simallians |
|
45.07 |
1:36.22 |
2:27.55 |
|
3:17.88 |
|
14 |
Linnea Eriksson |
2004 |
Örebro Simallians |
|
52.93 |
1:58.68 |
3:10.01 |
|
4:20.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Joline Bakken |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
32.93 |
1:10.69 |
1:46.90 |
|
2:22.40 |
|
2 |
Linnea Larsson |
2005 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
33.23 |
1:09.98 |
1:48.77 |
|
2:25.96 |
|
3 |
Agnes Wilde |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
33.05 |
1:11.22 |
1:50.18 |
|
2:29.10 |
|
4 |
Tilde Halldan |
2005 |
Säffle Simsällskap |
|
34.98 |
1:13.63 |
1:52.27 |
|
2:29.55 |
|
5 |
Ella Sjöbom |
2005 |
Grums Simsällskap |
|
32.93 |
1:11.55 |
1:51.55 |
|
2:30.90 |
|
6 |
Isabelle Johansson |
2005 |
Karlskoga Simförening |
|
33.21 |
1:12.49 |
1:52.81 |
|
2:32.51 |
|
7 |
Alice Johnson |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
34.79 |
1:14.88 |
1:56.06 |
|
2:36.09 |
|
8 |
Linnéa Bruce-Holm |
2005 |
Säffle Simsällskap |
|
36.38 |
1:17.23 |
1:58.96 |
|
2:38.38 |
|
9 |
Felicia Sobotka |
2005 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
35.96 |
1:16.44 |
1:59.37 |
|
2:43.55 |
|
10 |
Tyra Jacobsson |
2005 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
40.29 |
1:26.10 |
2:11.43 |
|
2:53.61 |
|
11 |
Sally Wetterskog |
2005 |
Filipstads Simklubb |
|
43.67 |
1:30.36 |
2:15.16 |
|
2:57.30 |
|
12 |
Sofie Leander |
2005 |
Säffle Simsällskap |
|
41.06 |
1:28.27 |
2:17.22 |
|
2:59.54 |
|
13 |
Runa Eriksson |
2005 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
41.10 |
1:27.50 |
2:15.44 |
|
2:59.74 |
|
14 |
Linneá Therus |
2005 |
Karlskoga Simförening |
|
40.63 |
1:27.54 |
2:16.62 |
|
3:02.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund |
Utskriftstid |
12:17 |
|