2018-01-17   06:04:32
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Norrtäljedoppet

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Norrtäljedoppet    Utskriftsdatum  27 november 2017   
  Tävlingsort  Norrtälje    Utskriftstid  23:17   
  Arrangör  Norrtälje Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 november 2017         
 
 
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ted Wiker  2004  Gustavsbergs Simsällskap            33.61   
Max Roman  2000  Ålands Simförening            33.80   
Alexander Mattsson  2003  Ålands Simförening            35.40   
Hannes Olin  2003  Ålands Simförening            36.33   
Isak Widstrand  2004  Åkersberga Simsällskap            37.01   
Frej-Oskar Wikström  1999  Ålands Simförening            37.09   
Kalle Glassel  2003  Åkersberga Simsällskap            38.23   
Rasmus Kalvik  2004  Ålands Simförening            38.28   
Johannes Barkarö  2004  Åkersberga Simsällskap            38.47   
10  Filip Berardi  2003  Åkersberga Simsällskap            39.60   
11  Hannes Helling  2004  Ålands Simförening            39.83   
12  Elias Kling  2003  Åkersberga Simsällskap            43.83   
13  Tommy Pehrsson  2003  Ålands Simförening            43.86   
14  Joel Aggefors  2003  Gustavsbergs Simsällskap            44.49   
15  Alfred Lindberg  2004  Upplands-Bro Simsällskap            44.96   
                     
 
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oliver Aalto-Hardy  2005  Ålands Simförening            37.83   
Melvin Rinaldo  2005  Gustavsbergs Simsällskap            39.93   
Joa Metsola  2005  Ålands Simförening            41.56   
Melvin Bosson  2006  Åkersberga Simsällskap            43.73   
Milo Bergman  2006  Ålands Simförening            44.22   
Leon Bocké  2006  Åkersberga Simsällskap            44.97   
Oskar Jansson  2006  Norrtälje Simklubb            50.54   
Mathias Steffansson  2005  Gustavsbergs Simsällskap            54.12   
Emil Colling  2005  Åkersberga Simsällskap            54.22   
10  Hugo Mirén  2006  Ålands Simförening            1:10.67   
Axel Svensson  2006  Upplands-Bro Simsällskap            DSQ   
Måns Manelius  2006  Ålands Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 9 - 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filip Bjällås  2007  Upplands-Bro Simsällskap            46.08   
Albert Sjögren  2007  Upplands-Bro Simsällskap            46.68   
Vide Kling  2007  Åkersberga Simsällskap            49.23   
Emil Blomberg  2008  Norrtälje Simklubb            53.44   
Felix Flöjt  2007  Ålands Simförening            55.81   
William Ridderstad  2007  Norrtälje Simklubb            57.95   
Gabriel Hultin  2007  Norrtälje Simklubb            1:01.02   
                     
 
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 8 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonatan Lönngren  2009  Ålands Simförening            54.11   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  27 november 2017 
Licensierad till: Norrtälje Simklubb  Utskriftstid  23:17 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start