Results for DGI Landsdelsmesterskaber Nordj. 2018
Below are all results from the competition shown by session.
Lørdag
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DGI LDM Nordjylland 2018 |
|
Udskriftsdato |
06 januar 2018 |
|
|
Stævne by |
Aabybro |
|
Udskriftstidspunkt |
11:23 |
|
|
Arrangør |
Aabybro IF Svømning |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
06 januar 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Clara Hejndorff Bøgsted |
2006 |
|
294 |
41.67 |
1:28.23 |
2:15.30 |
|
2:59.28 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Therese J Helt |
2006 |
|
236 |
46.27 |
1:36.26 |
2:26.11 |
|
3:12.81 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Marlena Lundkvist |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
EFB 175m |
|
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Fenja Romanski |
2005 |
|
501 |
36.05 |
1:14.05 |
1:52.97 |
|
2:30.10 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
2:31.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Zille Haarh Svendsen |
2004 |
|
378 |
39.79 |
1:21.44 |
2:03.58 |
|
2:44.87 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:48.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Cassandra Spring |
2005 |
|
357 |
39.94 |
1:22.20 |
2:05.62 |
|
2:48.01 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ida Overgaard Thomassen |
2005 |
|
299 |
42.86 |
1:28.75 |
2:15.15 |
|
2:58.30 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
3:41.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Linea Lodberg Klein |
2005 |
|
268 |
44.28 |
1:31.99 |
2:19.85 |
|
3:04.85 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
3:31.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Emma W. Bojesen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Ej berø 125m |
|
Snedsted Svømmeklub |
3:14.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Stine Mejdahl |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
EFB 150m |
|
Svømmeklubben Søhesten |
2:48.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Signe Thomsen |
2003 |
|
456 |
36.91 |
1:16.18 |
1:55.91 |
|
2:34.84 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
2:35.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mathilde Wisborg Fog |
2003 |
|
398 |
37.70 |
1:18.53 |
2:00.79 |
|
2:41.96 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
2:38.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Amalie Juul Jakobsen |
2003 |
|
361 |
40.24 |
1:21.86 |
2:05.79 |
|
2:47.43 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
2:54.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Iben Kjær Bengtson |
2002 |
|
271 |
43.57 |
1:29.00 |
2:16.87 |
|
3:04.12 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
3:04.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Signe Møller Winther |
2002 |
|
212 |
45.42 |
1:34.45 |
2:22.71 |
|
3:19.67 |
|
|
Svømmeklubben Søhesten |
3:16.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1994-2001 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nete Lund Madsen |
2001 |
|
445 |
37.20 |
1:16.44 |
1:55.91 |
|
2:36.11 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:32.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mary Folkedal Hole |
2001 |
|
435 |
36.41 |
1:16.22 |
1:57.42 |
|
2:37.24 |
|
|
Frederikshavn Svømmeklub |
2:29.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lærke Juul Nielsen |
2000 |
|
419 |
37.57 |
1:17.42 |
1:58.23 |
|
2:39.22 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
2:33.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emma Steen |
2000 |
|
315 |
40.70 |
1:23.55 |
2:08.48 |
|
2:55.19 |
|
|
Svømmeklubben Søhesten |
2:53.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1987-1993 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Christina Mogensen |
1988 |
|
251 |
44.77 |
1:31.75 |
2:20.17 |
|
3:08.98 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
06 januar 2018 |
Licens til Aabybro Idrætsforening |
Udskriftstidspunkt |
11:23 |
|