Results for DGI Landsdelsmesterskaber Nordj. 2018
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI LDM Nordjylland 2018 | Udskriftsdato | 06 januar 2018 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 12:57 | |||
Arrangør | Aabybro IF Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 januar 2018 |
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | William Elliot Lumholtz | 2006 | 167 | 39.55 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 42.15 | |||||||||
2 | Mathias Ø. Barslev | 2006 | 124 | 43.63 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 44.99 | |||||||||
3 | Eigil Midboe Skou | 2006 | 111 | 45.23 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 46.44 | |||||||||
4 | Nikolaj Rytger Knudsen | 2006 | 111 | 45.28 | ||||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
5 | Marius Gorell Mackenhauer | 2006 | 82 | 50.12 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
- | Peter Høenhof Vesterskov | 2007 | DSQ | brystben v 26m | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 381 | 30.07 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 29.78 | |||||||||
2 | Oscar Pedersen | 2004 | 291 | 32.88 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 33.58 | |||||||||
3 | Malthe Spanggaard | 2004 | 257 | 34.25 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 38.75 | |||||||||
4 | Malte P Iversen | 2004 | 233 | 35.41 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 38.21 | |||||||||
5 | Marcus Dahl Burholt | 2004 | 207 | 36.81 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 41.93 | |||||||||
6 | Lukas Aarup-Kristiansen | 2004 | 206 | 36.87 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 36.64 | |||||||||
7 | Jacob Aagaard Andersen | 2004 | 176 | 38.86 | ||||||
Brønderslev SK08 | 43.92 | |||||||||
8 | Mathias T. Madsen | 2004 | 113 | 45.05 | ||||||
Snedsted Svømmeklub | 43.89 | |||||||||
9 | Magnus Horsbøll | 2005 | 102 | 46.65 | ||||||
Snedsted Svømmeklub | 46.96 | |||||||||
10 | Mathias Qvesel | 2004 | 100 | 46.90 | ||||||
Frederikshavn Svømmeklub | ||||||||||
11 | Gustav Brix Rasmussen | 2004 | 98 | 47.14 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 47.33 | |||||||||
12 | Johan Damsgaard Bossen | 2005 | 92 | 48.19 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 57.56 | |||||||||
13 | Ivan Hjermitslev | 2004 | 62 | 54.92 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
- | Mikkel Pedersen | 2004 | DSQ | tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 38.89 | |||||||||
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads B Jensen | 2002 | 341 | 31.20 | ||||||
Brønderslev SK08 | 34.44 | |||||||||
2 | Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | 328 | 31.59 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 33.01 | |||||||||
3 | Christoffer B. Lauridsen | 2002 | 310 | 32.20 | ||||||
Aars Svømmeklub | 31.17 | |||||||||
4 | Dion Drejer Delaney | 2003 | 276 | 33.48 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 55.72 | |||||||||
5 | David Tuan V. Valbjørn | 2002 | 274 | 33.53 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 32.03 | |||||||||
6 | Sander van der Pool | 2002 | 269 | 33.77 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 39.69 | |||||||||
7 | Oliver Pedersen | 2003 | 254 | 34.41 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 36.03 | |||||||||
8 | Frederik P Justesen | 2003 | 198 | 37.40 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 42.38 | |||||||||
9 | Mikkel Magnusson | 2002 | 134 | 42.53 | ||||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
- | Jeppe Borgen Elvensø | 2003 | DSQ | tyvstart | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 43.53 | |||||||||
- | Oliver Feldthusen | 2003 | DSQ | tyvstart | ||||||
Brønderslev SK08 | 35.36 | |||||||||
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1994-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lasse Jensen | 2000 | 412 | 29.29 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 29.20 | |||||||||
2 | Morten Kolbe Thomsen | 2001 | 389 | 29.86 | ||||||
Frederikshavn Svømmeklub | 29.28 | |||||||||
2 | Simon Andersen | 2000 | 389 | 29.86 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 28.83 | |||||||||
4 | Scott Stegenborg | 2000 | 383 | 30.01 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 28.84 | |||||||||
5 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | 323 | 31.75 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.49 | |||||||||
6 | Nikolaj Thuesen | 2001 | 128 | 43.15 | ||||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1987-1993 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Asger Winther | 1993 | 473 | 27.96 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 26.87 | |||||||||
2 | Mikkel Findinge | 1993 | 370 | 30.35 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 28.49 | |||||||||
3 | René Rebsdorf | 1990 | 274 | 33.53 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 39.86 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 januar 2018 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 12:57 |