2018-07-19   11:13:53
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Nurmijärven Uinti Kevätuinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  NU Kevätuinnit    Tulostuspäivämäärä  20 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Rajamäki, Nurmijärvi    Tulostusaika  14:31   
  Järjestäjä  Nurmijärven Uinti         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  20 tammikuu 2018         
 
 
Laji 10, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Henri Korpi  2004    258  37.82        1:16.76   
  Octopus Lohja  1:16.91                 
                     
Miska Törmi  2004    232  39.17        1:19.59   
  Octopus Lohja  1:21.74                 
                     
Osmo Mäkelä  2004    190  40.16        1:24.97   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:21.62                 
                     
Akseli Soini  2004    183  41.19        1:26.08   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:19.77                 
                     
Joni Routamo  2005    159  43.08        1:30.19   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:30.92                 
                     
Veikka Leväsalo  2005    147  45.24        1:32.64   
  Tuusulan Uimaseura  1:34.97                 
                     
Eemil Perämäki  2004    123  47.53        1:38.28   
  Tuusulan Uimaseura  1:33.99                 
                     
Joona Jakoaho  2006    121  48.87        1:38.78   
  Hyvinkään Uimaseura  1:52.83                 
                     
Iiro Kyllönen  2005    99  51.48        1:45.66   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:53.81                 
                     
10  Eelis Wiberg  2004    96  51.09        1:46.58   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:41.63                 
                     
11  Sampo Rahikainen  2006    96  51.23        1:46.61   
  Tuusulan Uimaseura  1:50.39                 
                     
12  Kasper Borremans  2006    79  55.16        1:53.94   
  Nurmijärven Uinti                   
                     
Ahti Halttunen  2006              DSQ   
  Hyvinkään Uimaseura  1:46.91                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
Jesper Dolk  2005              DSQ   
  Nurmijärven Uinti                   
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
Urho Käkelä  2005              DSQ   
  Tuusulan Uimaseura  1:27.58                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 10, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joonas Cranston  2003    347  33.86        1:09.60   
  Nummelan Kisaajat  1:10.03                 
                     
Birger Niskanen  2002    259  37.17        1:16.67   
  Tuusulan Uimaseura  1:18.53                 
                     
Antti Malmberg  2003    233  38.78        1:19.49   
  Octopus Lohja  1:20.09                 
                     
Otto Ahvonen  2003    220  38.64        1:21.03   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:21.31                 
                     
Lasse Saarinen  2002    200  40.16        1:23.58   
  Octopus Lohja  1:31.16                 
                     
Jerry Saarelma  2003    197  40.98        1:23.95   
  Octopus Lohja  1:22.33                 
                     
Joonas Nieminen  2003    120  47.20        1:39.16   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:35.63                 
                     
Eero Ytti  2003    94  53.90        1:47.58   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:44.23                 
                     
 
Laji 10, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Elias Lampinen  1997    462  30.70        1:03.28   
  Nummelan Kisaajat  1:01.43                 
                     
Perttu Somero  2001    422  31.56        1:05.17   
  Lahden Kaleva  1:03.85                 
                     
Lenni Kukkonen  2001    209  39.36        1:22.39   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:19.61                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  20 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Nurmijärven Uinti  Tulostusaika  14:31 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner