Resultater for DMÃ… Kortbane - Vollsmose
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Vollsmose | Udskriftsdato | 04 februar 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 16:28 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & H2Odense | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 februar 2018 |
Løb 28, 4X100m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 0-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kvik Kastrup Mix | 2005 | 4:09.99 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:21.07 | |||||||||
Sejer Andersen | 2005 | 30.84 | 1:03.74 | 1:03.74 | ||||||
Casper Puggaard | 2005 | 28.86 | 1:01.50 | 2:05.24 | ||||||
Lise Refsgaard | 2005 | 28.99 | 1:02.25 | 3:07.49 | ||||||
Emma Karoline Guldberg | 2005 | 28.60 | 1:02.50 | 4:09.99 | ||||||
2 | Hovedstads Mix 1 | 2005 | 4:13.71 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:11.70 | |||||||||
Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 29.31 | 1:01.73 | 1:01.73 | ||||||
Mads Møller | 2005 | 30.71 | 1:03.80 | 2:05.53 | ||||||
Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | 29.87 | 1:02.96 | 3:08.49 | ||||||
Mikkel Andersen | 2005 | 31.07 | 1:05.22 | 4:13.71 | ||||||
3 | Sigma Mix 1 | 2005 | 4:14.99 | |||||||
Sigma Swim | 4:20.08 | |||||||||
Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | 30.72 | 1:02.80 | 1:02.80 | ||||||
Caroline Bach Mindested | 2005 | 30.35 | 1:03.18 | 2:05.98 | ||||||
Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 32.41 | 1:07.80 | 3:13.78 | ||||||
Tobias Rosengaard | 2005 | 29.15 | 1:01.21 | 4:14.99 | ||||||
4 | Gentofte Mix 1 | 0 | 4:15.78 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 4:24.60 | |||||||||
Cecilie C. Helmark | 2005 | 29.80 | 1:01.48 | 1:01.48 | ||||||
August Arup Neergaard | 2005 | 30.49 | 1:03.00 | 2:04.48 | ||||||
Carl Emil Lundgaard | 2005 | 31.98 | 1:07.57 | 3:12.05 | ||||||
Kristine Nilsson Norby | 2005 | 29.92 | 1:03.73 | 4:15.78 | ||||||
5 | Aalborg Mix 1 | 2005 | 4:16.39 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 4:23.10 | |||||||||
Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 31.90 | 1:06.15 | 1:06.15 | ||||||
Christoffer P. Voldbjerg | 2005 | 30.39 | 1:03.73 | 2:09.88 | ||||||
Karoline Kjelstrup | 2006 | 31.66 | 1:05.15 | 3:15.03 | ||||||
Morten H. Kobbelgaard | 2005 | 29.64 | 1:01.36 | 4:16.39 | ||||||
6 | Roskilde Mix | 0 | 4:19.45 | |||||||
Roskilde Svømning | 4:32.52 | |||||||||
Asta Palmund | 2005 | 31.74 | 1:06.23 | 1:06.23 | ||||||
Antoinette Zafra | 2005 | 31.02 | 1:05.97 | 2:12.20 | ||||||
Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 31.45 | 1:04.42 | 3:16.62 | ||||||
Carl-Emil Echardt | 2005 | 29.82 | 1:02.83 | 4:19.45 | ||||||
7 | Hovedstads Mix 2 | 2005 | 4:25.40 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:30.33 | |||||||||
Coco Li Fuhrmann | 2006 | 29.67 | 1:01.61 | 1:01.61 | ||||||
Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 30.40 | 1:03.75 | 2:05.36 | ||||||
Matthias Slot | 2005 | 33.85 | 1:11.74 | 3:17.10 | ||||||
Gustav Abildgaard | 2005 | 32.61 | 1:08.30 | 4:25.40 | ||||||
8 | Agf Mix 1 | 2005 | 4:27.95 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 4:30.21 | |||||||||
Anders Sanggaard | 2005 | 30.72 | 1:05.10 | 1:05.10 | ||||||
Malou Sejr | 2005 | 31.46 | 1:05.97 | 2:11.07 | ||||||
Ida Emilie Hindberg | 2005 | 31.95 | 1:06.33 | 3:17.40 | ||||||
Viggo Lind Toustrup | 2005 | 33.14 | 1:10.55 | 4:27.95 | ||||||
9 | Gti3S Matador Mix | 0 | 4:28.06 | |||||||
GTI | 4:38.99 | |||||||||
Daniel Bastholm | 2005 | 32.33 | 1:08.10 | 1:08.10 | ||||||
Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 30.59 | 1:05.54 | 2:13.64 | ||||||
Annika Britt Larsen | 2005 | 32.68 | 1:08.59 | 3:22.23 | ||||||
Julie Liv Madsen | 2006 | 31.23 | 1:05.83 | 4:28.06 | ||||||
10 | Hils All Stars | 2005 | 4:29.79 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 4:46.80 | |||||||||
Louie Uldall | 2005 | 31.00 | 1:03.50 | 1:03.50 | ||||||
Morten Lindblom Andersen | 2005 | 29.50 | 1:02.06 | 2:05.56 | ||||||
Caroline Henning | 2005 | 33.84 | 1:11.74 | 3:17.30 | ||||||
Athena Haugsted Pihl | 2006 | 33.52 | 1:12.49 | 4:29.79 | ||||||
11 | Roskilde Mix 2 | 0 | 4:31.64 | |||||||
Roskilde Svømning | 4:37.26 | |||||||||
Juliane Bo Andersen | 2005 | 33.40 | 1:10.48 | 1:10.48 | ||||||
Sofie Lykke Petersen | 2005 | 32.42 | 1:09.21 | 2:19.69 | ||||||
Emil Isaksen | 2005 | 31.44 | 1:06.31 | 3:26.00 | ||||||
William Breuner | 2005 | 30.70 | 1:05.64 | 4:31.64 | ||||||
12 | Sigma Mix 2 | 2005 | 4:31.91 | |||||||
Sigma Swim | 4:36.56 | |||||||||
Magnus Tullberg | 2005 | 34.11 | 1:09.33 | 1:09.33 | ||||||
Astrid Mulipola | 2006 | 32.11 | 1:08.20 | 2:17.53 | ||||||
Malthe Funk Larsen | 2005 | 32.59 | 1:08.30 | 3:25.83 | ||||||
Agnete Boelt | 2006 | 31.26 | 1:06.08 | 4:31.91 | ||||||
13 | Isk Super Mix | 2005 | 4:33.38 | |||||||
Ikast Svømmeklub | 4:42.73 | |||||||||
Katrine Bøeg Thormann | 2006 | 32.70 | 1:08.01 | 1:08.01 | ||||||
Kasper Jensen | 2005 | 33.95 | 1:10.77 | 2:18.78 | ||||||
Theis Nelander | 2005 | 31.20 | 1:04.67 | 3:23.45 | ||||||
Weronika L. Bjørn | 2005 | 32.67 | 1:09.93 | 4:33.38 | ||||||
14 | Gentofte Mix 2 | 0 | 4:35.68 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 4:39.99 | |||||||||
Laurits Boserup | 2005 | 33.09 | 1:09.24 | 1:09.24 | ||||||
Alba Mantoni | 2006 | 32.15 | 1:08.65 | 2:17.89 | ||||||
Anna R. Strøbek | 2005 | 33.20 | 1:09.77 | 3:27.66 | ||||||
Louie Hansen | 2005 | 32.54 | 1:08.02 | 4:35.68 | ||||||
15 | Gsc Mix 2 Yngste | 2005 | 4:36.12 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:34.44 | |||||||||
William Bogø Andersen | 2005 | 31.67 | 1:07.00 | 1:07.00 | ||||||
Luna Christensen | 2005 | 34.01 | 1:11.89 | 2:18.89 | ||||||
Monika Dragieva | 2006 | 33.43 | 1:11.48 | 3:30.37 | ||||||
William Bendix Schmidt | 2005 | 30.87 | 1:05.75 | 4:36.12 | ||||||
16 | 1 Vejle | 0 | 4:36.37 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 4:49.06 | |||||||||
Sebastian K Eriksen | 2005 | 30.73 | 1:04.46 | 1:04.46 | ||||||
Thor Majgård | 2005 | 32.44 | 1:09.56 | 2:14.02 | ||||||
Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 33.71 | 1:11.76 | 3:25.78 | ||||||
Emilie Moberg | 2005 | 32.62 | 1:10.59 | 4:36.37 | ||||||
17 | Gsc Mix 3 Yngste | 2005 | 4:37.63 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:42.58 | |||||||||
Jasmine Løkkegaard | 2006 | 33.62 | 1:11.06 | 1:11.06 | ||||||
Vincent Matras | 2005 | 31.16 | 1:06.47 | 2:17.53 | ||||||
Alma Gotfredsen | 2005 | 33.64 | 1:14.02 | 3:31.55 | ||||||
Nicholas H. Hansen | 2005 | 30.81 | 1:06.08 | 4:37.63 | ||||||
18 | Nyborg Mix | 0 | 4:39.42 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 4:38.38 | |||||||||
Nina Seirup | 2005 | 33.39 | 1:10.29 | 1:10.29 | ||||||
Mikkel Bredal Larsen | 2005 | 33.71 | 1:12.19 | 2:22.48 | ||||||
Maja Johanne Pedersen | 2005 | 32.26 | 1:07.88 | 3:30.36 | ||||||
Teodor Thuelund | 2005 | 32.36 | 1:09.06 | 4:39.42 | ||||||
19 | Esbjerg 1 | 2005 | 4:39.71 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 4:38.30 | |||||||||
Nicolas Duvander | 2005 | 32.44 | 1:08.27 | 1:08.27 | ||||||
Emilie Øhlenschlæger | 2006 | 34.06 | 1:11.46 | 2:19.73 | ||||||
Andreas Nikolajsen | 2005 | 32.29 | 1:08.37 | 3:28.10 | ||||||
Karoline R. Frederiksen | 2006 | 33.07 | 1:11.61 | 4:39.71 | ||||||
20 | Vs Mix | 0 | 4:45.19 | |||||||
Viborg Svømme Klub | 4:36.52 | |||||||||
Kristian Svenstrup | 2005 | 34.17 | 1:12.73 | 1:12.73 | ||||||
Louise Sunesen | 2005 | 33.46 | 1:09.24 | 2:21.97 | ||||||
Anna Varming | 2005 | 32.68 | 1:08.23 | 3:30.20 | ||||||
Tobias Jakobsen | 2005 | 35.43 | 1:14.99 | 4:45.19 | ||||||
21 | Vg17 Vest Mix | 0 | 4:55.92 | |||||||
Vest-Brøndby | 5:02.25 | |||||||||
Mauritz Otzen | 2005 | 36.41 | 1:17.85 | 1:17.85 | ||||||
Rikke Therp | 2006 | 35.04 | 1:14.04 | 2:31.89 | ||||||
Axel Føns Voss | 2005 | 32.42 | 1:09.07 | 3:40.96 | ||||||
Marie Nissov-Johansen | 2006 | 34.73 | 1:14.96 | 4:55.92 | ||||||
- | Vat Copenhagen | 0 | DNS | |||||||
VAT Copenhagen | 4:35.41 | |||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Gsc Mix 1 Yngste | 2005 | DSQ | SW10.12 Forkert rækk | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:20.76 | |||||||||
Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 29.85 | 1:02.57 | 1:02.57 | ||||||
- | Herlev Killers | 2005 | DSQ | SW10.11 Tyvstart | ||||||
Herlev Svømning | 4:22.42 | |||||||||
Josephine Thomsen | 2005 | 30.66 | 1:04.26 | 1:04.26 | ||||||
Emil Kruse Enemærke | 2005 | 31.74 | 1:06.77 | 2:11.03 | ||||||
- | Horsens 2 | 0 | DSQ | SW10.11 Tyvstart | ||||||
Horsens Svømmeklub | 4:50.12 | |||||||||
Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | 31.97 | 1:08.58 | 1:08.58 | ||||||
- | Hørsholm Mix | 0 | DSQ | SW 10.11 Tyvstart | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 4:33.00 | |||||||||
Illia Bulba | 2005 | 31.50 | 1:06.22 | 1:06.22 | ||||||
Oscar Svensson | 2005 | 31.74 | 1:07.76 | 2:13.98 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 04 februar 2018 |
Licens til Frem Odense | Udskriftstidspunkt | 16:28 |