Resultater for Farum Cup 2010
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit 1
Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2010 | Udskriftsdato | 19 januar 2010 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 15:16 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub |
Løb 1, 400m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Niels Wissing Sørensen | 1993 | 659 | 1:01.97 | 2:05.73 | 3:10.45 | 4:15.83 | |||
GTI | ||||||||||
2 | Karsten Vedel | 1992 | 654 | 1:02.84 | 2:08.85 | 3:13.03 | 4:16.54 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jonas Hansen | 1991 | 639 | 1:03.01 | 2:08.40 | 3:14.64 | 4:18.59 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jonas Westergaard | 1990 | 636 | 1:02.54 | 2:07.67 | 3:13.00 | 4:18.89 | |||
GTI | ||||||||||
5 | Anders Blume | 1990 | 627 | 1:02.82 | 2:09.87 | 3:16.41 | 4:20.19 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mikkel Johansen | 1994 | 622 | 1:02.38 | 2:08.68 | 3:14.99 | 4:20.85 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
7 | Andreas Mouritsen | 1992 | 585 | 1:02.86 | 2:12.56 | 3:21.24 | 4:26.24 | |||
GTI | ||||||||||
8 | Niklas Hedegaard | 1990 | 584 | 1:02.18 | 2:11.32 | 3:20.81 | 4:26.42 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
9 | Christoffer Harms-Tefke | 1992 | 570 | 1:02.68 | 2:10.66 | 3:20.27 | 4:28.59 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Alexander Skov Andersen | 1993 | 569 | 1:02.34 | 2:09.85 | 3:19.95 | 4:28.68 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
11 | Nicolaj Kildevang Nielsen | 1994 | 566 | 1:05.88 | 2:16.39 | 3:24.44 | 4:29.27 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
12 | Martin Wagner | 1991 | 562 | 1:04.51 | 2:13.07 | 3:19.67 | 4:29.81 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
13 | Lasse Lykke Nielsen | 1995 | 557 | 1:06.30 | 2:16.82 | 3:23.83 | 4:30.71 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
14 | Andreas Gerlach | 1995 | 540 | 1:05.57 | 2:15.74 | 3:25.61 | 4:33.46 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Rasmus Ejby Nyeland | 1995 | 534 | 1:03.18 | 2:14.15 | 3:25.10 | 4:34.43 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
16 | Thomas Dahl Sørensen | 1992 | 533 | 1:05.55 | 2:16.56 | 3:25.76 | 4:34.68 | |||
GTI | ||||||||||
17 | Emil Eller | 1991 | 521 | 1:03.68 | 2:50.10 | 4:02.30 | 4:36.77 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
18 | Magnus Mouritsen | 1992 | 515 | 1:05.06 | 2:15.24 | 3:26.73 | 4:37.81 | |||
GTI | ||||||||||
19 | Laust Norgren | 1995 | 513 | 1:05.30 | 2:16.78 | 3:29.31 | 4:38.18 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
20 | Niklas Fritzbøger | 1992 | 508 | 1:05.81 | 2:16.79 | 3:28.02 | 4:39.00 | |||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
21 | Emil Møhl | 1994 | 502 | 1:07.03 | 2:18.73 | 3:30.18 | 4:40.23 | |||
GTI | ||||||||||
22 | Søren Fritzbøger | 1996 | 500 | 1:06.78 | 2:19.46 | 3:32.76 | 4:40.65 | |||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
23 | Rune Fyrstenborg | 1994 | 498 | 1:06.03 | 2:17.79 | 3:28.86 | 4:40.93 | |||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
24 | Mikkel Møller Jensen | 1995 | 495 | 1:07.20 | 2:20.34 | 3:32.90 | 4:41.48 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
25 | Christian Røssel | 1995 | 492 | 1:05.99 | 2:19.28 | 3:29.41 | 4:42.07 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
26 | Chris Johansen | 1996 | 491 | 1:08.04 | 2:19.48 | 3:31.58 | 4:42.27 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
27 | Oliver Grodt | 1994 | 487 | 1:05.34 | 2:17.62 | 3:30.91 | 4:42.95 | |||
GTI | ||||||||||
28 | Steffen Poulsen | 1994 | 474 | 1:08.64 | 2:21.89 | 3:35.65 | 4:45.58 | |||
GTI | ||||||||||
29 | Lasse Pittioni | 1995 | 469 | 1:06.88 | 2:59.15 | 4:13.60 | 4:46.63 | |||
GTI | ||||||||||
30 | Alexander Andersen | 1993 | 467 | 1:09.73 | 2:23.65 | 3:36.41 | 4:47.08 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
31 | Morten Voigt Larsen | 1995 | 459 | 1:06.71 | 2:58.15 | 4:48.71 | 4:48.71 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
32 | Nikolai Østergaard | 1996 | 458 | 1:07.72 | 2:20.89 | 3:34.20 | 4:48.92 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
33 | Alexander Grønfeldt | 1994 | 450 | 1:09.35 | 2:23.35 | 3:37.08 | 4:50.57 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
34 | Mads Nicolaj Larsen | 1994 | 445 | 1:09.36 | 2:24.37 | 3:39.44 | 4:51.60 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
35 | Martin Lund Djurhuus | 1995 | 443 | 1:09.47 | 2:26.06 | 3:41.73 | 4:52.12 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
36 | David Damhus | 1994 | 442 | 1:10.72 | 2:25.93 | 3:40.89 | 4:52.25 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
37 | Bjørn H. Bremholm Hansen | 1996 | 439 | 1:10.68 | 2:25.91 | 3:40.98 | 4:53.08 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
38 | Mads Kildholt | 1994 | 437 | 1:10.47 | 2:26.86 | 3:42.73 | 4:53.43 | |||
GTI | ||||||||||
39 | Christoffer Back Petersen | 1995 | 425 | 1:11.66 | 2:29.19 | 3:42.88 | 4:56.13 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
40 | Sebastian Merrildgaard | 1995 | 412 | 1:12.04 | 2:31.00 | 3:49.70 | 4:59.26 | |||
GTI | ||||||||||
41 | Johan Jørgensen | 1993 | 410 | 1:09.42 | 2:26.96 | 3:45.16 | 4:59.69 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
42 | Stefan Blidarevic | 1996 | 407 | 1:11.46 | 2:29.95 | 3:47.26 | 5:00.48 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
43 | Thorbjørn T. Peltz Bloch | 1993 | 405 | 1:11.10 | 2:28.81 | 3:45.87 | 5:00.92 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
44 | Frederik Jarfelt | 1992 | 405 | 1:07.65 | 2:24.31 | 3:43.01 | 5:01.03 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
45 | Frederik Høst Lorenzen | 1996 | 392 | 1:13.65 | 2:32.00 | 3:49.53 | 5:04.33 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
46 | Lars Breum Hansen | 1997 | 383 | 1:12.02 | 2:30.57 | 3:49.91 | 5:06.75 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
47 | Johannes E. Mariegaard | 1997 | 364 | 1:14.08 | 2:29.96 | 3:51.98 | 5:11.90 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
48 | Martin Friis | 1994 | 359 | 1:12.55 | 2:32.76 | 3:52.74 | 5:13.36 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
49 | Malthe Vestergaard | 1995 | 353 | 1:12.63 | 2:33.98 | 3:56.36 | 5:15.06 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
50 | Morten Jung Westermann | 1993 | 350 | 1:15.76 | 2:36.82 | 3:58.36 | 5:15.84 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
51 | Christian Jacobsen | 1995 | 339 | 1:14.06 | 2:34.99 | 3:56.82 | 5:19.49 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
52 | Mads Albæk Sørensen | 1993 | 335 | 1:14.11 | 2:36.98 | 3:59.61 | 5:20.62 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
53 | Patrick Rasmussen | 1997 | 312 | 1:16.51 | 2:40.09 | 4:05.32 | 5:28.21 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
54 | Philip Greve | 1998 | 293 | 1:18.56 | 2:44.57 | 4:10.59 | 5:35.40 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
55 | Sebastian Sylvest | 1996 | 279 | 2:03.17 | 4:57.19 | 5:40.78 | ||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
56 | Mathias Esbjerg | 1996 | 273 | 1:20.13 | 2:47.56 | 4:16.59 | 5:43.42 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
57 | Carl Juel Madsen | 1998 | 270 | 1:19.47 | 2:47.07 | 4:15.52 | 5:44.69 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
58 | Anders Lippert-Hansen | 1996 | 251 | 1:13.33 | 2:41.13 | 4:14.56 | 5:52.79 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
59 | Victor L. Munch-Jensen | 1996 | 246 | 1:19.73 | 2:51.07 | 4:23.60 | 5:55.35 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
60 | Sebastian Kallestrup | 1996 | 231 | 1:25.87 | 2:57.46 | 4:32.52 | 6:02.86 | |||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
61 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | 230 | 1:24.08 | 2:59.34 | 4:32.09 | 6:03.43 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
62 | Emil Brohus Nielsen | 1997 | 227 | 1:21.91 | 2:57.94 | 4:33.71 | 6:04.96 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
63 | Gustav Jacobsen | 1998 | 194 | 1:29.46 | 3:10.62 | 4:51.64 | 6:24.47 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
64 | Philip Agerskov | 1998 | 182 | 1:28.35 | 3:12.16 | 4:57.67 | 6:32.78 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Emil K. Mortensen | 1993 | DNS | |||||||
GTI | ||||||||||
- | Andreas Hallberg Jensen | 1992 | DNS | |||||||
Albertslund IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 19 januar 2010 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:16 |