2020-02-26   01:18:15
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Joulu-uinnit 2017

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Joulu-uinnit 2017    Tulostuspäivämäärä  16 joulukuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Raisio    Tulostusaika  16:03   
  Järjestäjä  RaisU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 joulukuu 2017         
 
 
Laji 6, 200m RU T14, N, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sylvia Kuusisto  2003    473  39.80  1:24.79  2:09.52    2:52.63   
  Aurajoen Uinti  3:04.24                 
                     
Tuuli Pippuri  2005    463  40.10  1:24.31  2:09.77    2:53.94   
  Cetus Espoo  3:08.17                 
                     
Anni Hyttinen  2004    436  41.02  1:26.09  2:12.44    2:57.37   
  Aurajoen Uinti  3:06.26                 
                     
Inka Vahtola  2005    430  40.69  1:26.95  2:13.36    2:58.25   
  Cetus Espoo  3:17.18                 
                     
Saana Yritys  2003    422  38.87  1:24.20  2:11.98    2:59.37   
  Uinti Hyvinkää  3:14.38                 
                     
Ella Alanko  2003    386  41.86  1:28.19  2:16.11    3:04.70   
  Aurajoen Uinti  3:03.47                 
                     
Lumi Luoma  2005    372  43.13  1:34.39  2:20.59    3:07.02   
  Uinti Hyvinkää                   
                     
Aino-Kaisa Paatos  2004    372  45.58  1:35.54  2:23.01    3:07.10   
  Raision Urheilijat                   
                     
Ciara Wacklin  2004    369  43.69  1:33.00  2:21.02    3:07.52   
  Cetus Espoo  3:03.09                 
                     
10  Sofia Rinne  2005    364  42.49  1:29.46  2:19.33    3:08.32   
  Cetus Espoo                   
                     
11  Alisa Ailanen  2004    354  40.81  1:29.70  2:19.90    3:10.15   
  Swimming Team Rauma  3:09.04                 
                     
12  Heidi Javanainen  2003    336  42.02  1:31.39  2:23.08    3:13.48   
  Swimming Team Rauma  3:41.03                 
                     
13  Elli Lenkkeri  2006    332  44.66  1:34.39  2:25.98    3:14.22   
  Uinti Hyvinkää                   
                     
14  Merituuli Lehtonen  2003    308  46.43  1:38.02  2:28.71    3:19.18   
  Porin Uimaseura  3:48.45                 
                     
15  Saara Seppälä  2005    307  44.82  1:37.31  2:29.96    3:19.34   
  Nummelan Kisaajat  3:31.47                 
                     
16  Emilia Pakkanen  2006    293  46.40  1:38.17  2:30.97    3:22.60   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:39.38                 
                     
17  Ronja Simsek  2005    288  48.88  1:40.90  2:32.78    3:23.77   
  Porin Uimaseura  3:38.67                 
                     
18  Emilia Rahola  2006    266  47.21  1:41.77  2:35.62    3:29.07   
  Porin Uimaseura  3:46.00                 
                     
19  Hilla Känkänen  2006    262  48.53  1:43.38  2:37.46    3:30.07   
  Porin Uimaseura  3:59.97                 
                     
20  Iida Lindholm  2005    243  49.42  1:43.92  2:38.90    3:35.58   
  Porin Uimaseura                   
                     
 
Laji 6, 200m RU T14, N, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Hilla Kortetjärvi  1996    616  36.20  1:16.36  1:57.28    2:38.10   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:43.96                 
                     
Helmi Heinonen  2002    474  49.72  1:25.86  2:10.90    2:52.57   
  Raision Urheilijat  3:02.27                 
                     
Vilma Iisalo  2001    471  39.50  1:23.48  2:08.27    2:52.88   
  Raision Urheilijat  2:48.94                 
                     
Sara Kazi  1999    373  42.97  1:29.97  2:19.19    3:06.79   
  Raision Urheilijat                   
                     
Jenni Lehtonen  2000    309  46.56  1:37.17  2:29.12    3:18.88   
  Aurajoen Uinti  3:20.85                 
                     
Ida Heino  2000    272  46.20  1:39.04  2:33.33    3:27.49   
  Porin Uimaseura  3:24.38                 
                     
Nea Viinikka  2002              DNS   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
Olivia Weuro  2002              DNF   
  Raision Urheilijat  2:56.92                 
                     
Reetta Rantakokko  2001              DNF   
  Aurajoen Uinti  2:47.11                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  16 joulukuu 2017 
Lisenssinhaltija: Raision Urheilijat  Tulostusaika  16:03 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner