Results for Arena Sprint Meet
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja 4
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Sprint Meet | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Burlöv | Utskriftstid | 17:55 | |||
Arrangör | SK Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 03 februari 2018 |
Gren 20, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alan Jovic | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 35.98 | 1:15.96 | |||||
2 | Aron Persson | 2004 | Ystads Simsällskap | 36.31 | 1:16.53 | |||||
3 | Jakob Lindskoug | 2004 | Simklubben Poseidon | 36.37 | 1:18.02 | |||||
4 | Noah Malmgren | 2004 | S71 | 37.01 | 1:19.13 | |||||
5 | Vincent Hua | 2004 | Ringsjö Simklubb | 37.62 | 1:21.25 | |||||
6 | Anthon Huasson | 2004 | Ringsjö Simklubb | 38.15 | 1:21.71 | |||||
7 | Hugo Westholm | 2004 | Täby Sim | 38.88 | 1:22.00 | |||||
8 | Malte Laurén | 2004 | Simklubben Hajen | 39.57 | 1:23.55 | |||||
Gren 20, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Carl Gerstenfeld | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.31 | 1:10.47 | |||||
2 | Richard Ekholm | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 34.00 | 1:12.29 | |||||
3 | Oskar Axandersson | 2002 | Växjö Simsällskap | 33.68 | 1:13.50 | |||||
4 | Kalle Edelhamre | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 34.77 | 1:14.28 | |||||
5 | Simon Seel | 2003 | Täby Sim | 35.10 | 1:14.92 | |||||
6 | Jonatan Holmquist | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.75 | 1:15.29 | |||||
7 | Simon Persson | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 35.29 | 1:15.87 | |||||
8 | Filip Cederholm | 2003 | Landskrona Simsällskap | 36.15 | 1:17.30 | |||||
Gren 20, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 30.49 | 1:05.86 | |||||
2 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 31.47 | 1:07.26 | |||||
3 | Julius Ekstrand | 1998 | Landskrona Simsällskap | 30.74 | 1:07.42 | |||||
4 | Anton Dahlgren | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 32.74 | 1:09.04 | |||||
5 | Anton Persson | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.69 | 1:09.42 | |||||
6 | Gustav Englund | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.01 | 1:10.03 | |||||
7 | Erik Juliusson | 1998 | Ängelholms Simsällskap | 32.53 | 1:10.10 | |||||
8 | Hampus Dahlgren | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 32.98 | 1:11.66 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 17:55 |