Resultater for Arena Sprint Meet
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit 3
Resultat Gren 19 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Sprint Meet | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Burlöv | Utskriftstid | 12:32 | |||
Arrangör | SK Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 03 februari 2018 |
Gren 19, 100m Bröstsim Damer, Försök 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linnea Liljenfors | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.19 | 1:20.86 | |||||
2 | Sofia Frisk | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 38.62 | 1:22.15 | |||||
3 | Nina Podric | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 39.19 | 1:23.67 | |||||
4 | Olivia Olsson | 2004 | Simklubben Poseidon | 39.04 | 1:23.82 | |||||
5 | Erma Duratovic | 2005 | Trelleborg Sim | 39.11 | 1:23.88 | |||||
6 | Tove Pettersson | 2004 | Täby Sim | 39.29 | 1:23.97 | |||||
7 | Alicia Sjögren | 2005 | Trelleborg Sim | 39.65 | 1:24.04 | |||||
8 | Emma Hassling | 2004 | Landskrona Simsällskap | 39.16 | 1:24.15 | |||||
9 | Maya Wallström | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.81 | 1:24.62 | |||||
10 | Tindra Håbro Karjanmaa | 2004 | Täby Sim | 39.37 | 1:24.86 | |||||
11 | Julia Osterman | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.05 | 1:25.34 | |||||
12 | Kajsa Söderholm | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.39 | 1:25.48 | |||||
13 | Selma Seipp | 2005 | Osby Simsällskap | 39.81 | 1:26.77 | |||||
14 | Svea Raihle | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 41.79 | 1:26.98 | |||||
15 | Isabel Persson | 2004 | Simklubben Triton | 41.43 | 1:27.44 | |||||
16 | Isabel Smideberg | 2004 | Simklubben Lödde | 42.05 | 1:27.66 | |||||
17 | Olivia Pantzar | 2004 | Simklubben Hajen | 41.45 | 1:27.72 | |||||
18 | Emma Sommar | 2004 | Täby Sim | 41.23 | 1:29.37 | |||||
19 | Tindra D´aubigné | 2004 | Simklubben Hajen | 41.81 | 1:29.85 | |||||
20 | Vega Vollmer | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 41.84 | 1:30.06 | |||||
21 | Clara Ersson | 2004 | Täby Sim | 43.14 | 1:30.41 | |||||
22 | Amanda Borgfors | 2004 | Täby Sim | 43.36 | 1:30.60 | |||||
23 | Beatrice Ask | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.15 | 1:30.71 | |||||
24 | Julia Nilsson | 2004 | Simklubben Lödde | 42.25 | 1:30.72 | |||||
25 | Maja Olofsson | 2004 | Osby Simsällskap | 42.71 | 1:30.74 | |||||
26 | Thea Brünjes | 2004 | Kiviks Simklubb | 43.09 | 1:30.82 | |||||
27 | Elin Cronqvist | 2005 | Växjö Simsällskap | 43.16 | 1:31.11 | |||||
28 | Alma Mårtensson | 2004 | Simklubben Hajen | 43.65 | 1:31.57 | |||||
29 | Julia Olsson | 2004 | Kiviks Simklubb | 43.30 | 1:31.60 | |||||
30 | Alice Devinder | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 43.25 | 1:33.25 | |||||
31 | Teodora Petric | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.05 | 1:33.40 | |||||
32 | Hanne Husby | 2004 | Simklubben Lödde | 43.26 | 1:33.63 | |||||
33 | Emma Ramic | 2004 | Simklubben Triton | 45.62 | 1:34.50 | |||||
34 | Amanda Jälminger | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 46.06 | 1:35.20 | |||||
35 | Ebba Jönsson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 45.95 | 1:35.37 | |||||
36 | Klara Nilsson | 2004 | Simklubben Hajen | 44.03 | 1:35.44 | |||||
37 | Filippa Bolling | 2004 | Täby Sim | 45.36 | 1:35.97 | |||||
38 | Emily Li | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 46.11 | 1:37.59 | |||||
39 | Sahlina Lundgren | 2004 | Ljungby Simsällskap | 44.93 | 1:37.99 | |||||
40 | Agnes Hildebrand Westerberg | 2004 | Växjö Simsällskap | 46.86 | 1:39.24 | |||||
41 | Jennie Christiansen | 2004 | Simklubben Sydsim | 46.01 | 1:39.32 | |||||
42 | Lova Flemming | 2004 | Simklubben Sydsim | 47.48 | 1:39.87 | |||||
- | Alva Landälv | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Dina Larsson | 2004 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Engla Ellbrant | 2004 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Klara Harrysson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | DNS | ||||||
- | Liv Martinsson | 2004 | Ystads Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 19, 100m Bröstsim Damer, Försök 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ingrid Franks | 2003 | Täby Sim | 35.85 | 1:16.12 | |||||
2 | Elsa Bitzén | 2003 | Simklubben Hajen | 36.68 | 1:17.29 | |||||
3 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | 36.23 | 1:17.36 | |||||
4 | Johanna Andersson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.18 | 1:18.94 | |||||
5 | Edith Axelsson-Wiesel | 2002 | Ljungby Simsällskap | 37.32 | 1:19.74 | |||||
6 | Izabelle Lindberg | 2003 | Täby Sim | 37.70 | 1:21.03 | |||||
7 | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | 38.11 | 1:21.09 | |||||
8 | Jennifer Nyblom | 2003 | Täby Sim | 38.08 | 1:21.10 | |||||
9 | Moa Olofsson | 2002 | Osby Simsällskap | 38.32 | 1:21.47 | |||||
10 | Boel Bergquist | 2003 | Simklubben Poseidon | 38.89 | 1:22.00 | |||||
11 | Olivia Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 38.33 | 1:22.23 | |||||
12 | Thea Dahlqvist | 2003 | Simklubben Hajen | 38.54 | 1:22.37 | |||||
13 | Sara Kjellnäs | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 38.33 | 1:22.71 | |||||
14 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 38.88 | 1:23.01 | |||||
15 | Matilda Bengtsson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 38.67 | 1:23.25 | |||||
16 | Agnes Gustafson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.89 | 1:23.26 | |||||
17 | Frida Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 39.28 | 1:23.62 | |||||
18 | Siri Bokander | 2003 | Simklubben Triton | 39.23 | 1:24.34 | |||||
19 | Emmie Andersson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 39.52 | 1:24.40 | |||||
20 | Vilma Rudolf | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 38.84 | 1:24.47 | |||||
21 | Olivia Hansson | 2003 | Kiviks Simklubb | 39.51 | 1:24.68 | |||||
22 | Linnéa Persson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 38.59 | 1:24.87 | |||||
23 | Izabella Svensson | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 39.36 | 1:24.93 | |||||
24 | Louise Andersson | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 39.19 | 1:25.12 | |||||
25 | Tilda Joelsson | 2002 | Simsällskapet Delfin | 39.36 | 1:25.60 | |||||
26 | Linnéa Lindh | 2003 | Landskrona Simsällskap | 40.10 | 1:26.10 | |||||
27 | Tilde Röiseth | 2003 | Landskrona Simsällskap | 40.15 | 1:26.18 | |||||
28 | Emilia Olsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 40.58 | 1:26.25 | |||||
29 | Matilda Hoff | 2003 | Landskrona Simsällskap | 40.03 | 1:26.47 | |||||
30 | Elin Kjellberg | 2003 | Ystads Simsällskap | 39.36 | 1:26.52 | |||||
31 | Antonia Sandblom | 2003 | Simklubben Triton | 40.18 | 1:26.62 | |||||
32 | Filippa Philipsson Eriksson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 40.74 | 1:26.70 | |||||
33 | Amanda Sandberg | 2003 | Täby Sim | 41.82 | 1:27.15 | |||||
34 | Olivia Skog | 2002 | Simklubben Lödde | 40.77 | 1:27.50 | |||||
35 | Elna Jepsson | 2002 | Simklubben Ran | 40.77 | 1:27.61 | |||||
36 | Julia Rieschel | 2003 | Simklubben Poseidon | 41.87 | 1:27.62 | |||||
37 | Viktoria Andersson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 41.36 | 1:28.28 | |||||
38 | Felicia Karlsson | 2003 | Osby Simsällskap | 41.81 | 1:29.49 | |||||
39 | Michaela Ruzic | 2003 | S71 | 41.93 | 1:29.80 | |||||
40 | Ida Björkdahl | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.30 | 1:30.37 | |||||
41 | Lovisa Bjurnemark | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.26 | 1:30.47 | |||||
42 | Emelie Bergvall | 2003 | Täby Sim | 43.06 | 1:30.70 | |||||
43 | Julia Stenström | 2002 | Simklubben Triton | 41.34 | 1:31.03 | |||||
44 | Mathilda Kamper-Johnsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 42.56 | 1:33.03 | |||||
45 | Johanna Andersson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 43.08 | 1:33.27 | |||||
46 | Karla Stjepanetic | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 44.65 | 1:34.77 | |||||
- | Alma Lindberg | 2002 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
- | Moa Järnegren | 2003 | Simklubben Triton | DNS | ||||||
- | Sofia Hake | 2003 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
Gren 19, 100m Bröstsim Damer, Försök 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sara Jendbro | 2000 | Simklubben Poseidon | 35.61 | 1:15.04 | |||||
2 | Hanna Bergman | 2001 | Simklubben Poseidon | 36.19 | 1:16.33 | |||||
3 | Thilde Lantz | 2001 | Kristianstads SLS | 35.95 | 1:16.54 | |||||
4 | Louise Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 36.53 | 1:17.92 | |||||
5 | Stina Lindberg | 2000 | Simklubben Ran | 36.83 | 1:18.36 | |||||
6 | Nicola Parfitt | 2000 | Trelleborg Sim | 36.46 | 1:18.39 | |||||
7 | Nelly Rasmusson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 37.66 | 1:19.09 | |||||
8 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 36.73 | 1:19.50 | |||||
9 | Miranda Ingvarsson | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 37.05 | 1:19.94 | |||||
10 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 37.63 | 1:20.31 | |||||
11 | Olga Schubert | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 37.10 | 1:21.36 | |||||
12 | Elly Palm | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 39.09 | 1:21.63 | |||||
13 | Kristina Kulcsar | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.48 | 1:22.86 | |||||
14 | Julia Brinkhagen | 1999 | Landskrona Simsällskap | 38.60 | 1:23.29 | |||||
15 | Vickie Berg | 2000 | Simklubben Ran | 39.83 | 1:25.30 | |||||
16 | Alice Möller | 2000 | Simsällskapet Delfin | 39.72 | 1:25.32 | |||||
17 | Alicia Norberg Randowo | 1999 | Ystads Simsällskap | 38.94 | 1:25.39 | |||||
18 | Frida Tunheim-Glad | 2001 | Trelleborg Sim | 39.74 | 1:26.10 | |||||
19 | Belinda Vedlugaite | 2000 | Klippans Simsällskap | 39.92 | 1:26.21 | |||||
20 | Emilia Frederiksen | 2000 | Ystads Simsällskap | 40.81 | 1:27.57 | |||||
21 | Maria Tavemark | 2001 | Täby Sim | 41.41 | 1:27.85 | |||||
22 | Alice Bengtsson | 2000 | Kappsimningsklubben Karpen | 41.20 | 1:27.89 | |||||
23 | Emilia Eek | 2001 | Simklubben Sydsim | 41.36 | 1:29.64 | |||||
24 | Ida Andersson-Wulf | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 57.35 | 2:05.73 | |||||
- | Jenny Le | 2000 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
- | Julia Frederiksen | 2001 | Ystads Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 12:32 |