2020-07-05   03:02:44
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Results for UGP 1 2018-2019, Sj÷bo

Below are all results from the competition shown by session.

Pass 1 l÷rdag fm

Document
Resultat
UGP 1 Sjöbo 2018-10-13
Arrangör:
Plats: Sjöbo Simanläggning Skånesim och Sjöbo Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 13 okt 2018 till den 14 okt 2018
Event 4, 200m Bröstsim Herrar 12 år - Final
Sponsor: Sparbanken Skåne
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jonatan Bååth 2006 Föreningen Trelleborg Sim +0.61 217 3:20.40
50m: 45.85
100m: 1:37.43
(51.58)
150m: 2:29.30
(51.87)
200m: 3:20.40
(51.10)
Event 4, 200m Bröstsim Herrar 13 år - Final
Sponsor: Sparbanken Skåne
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Bill Beckman 2005 Malmö Kappsimningsklubb +0.63 417 2:41.09
50m: 36.66
100m: 1:17.94
(41.28)
150m: 1:59.22
(41.28)
200m: 2:41.09
(41.87)
2 Stefan Bondzic-Rasic 2005 Vellinge-Näsets Simklubb +0.84 318 2:56.35 +15.26
50m: 38.51
100m: 1:23.24
(44.73)
150m: 2:09.88
(46.64)
200m: 2:56.35
(46.47)
3 Jens Magnusson 2005 SK Triton +0.84 221 3:19.10 +38.01
50m: 44.96
100m: 1:35.25
(50.29)
150m: 2:26.85
(51.60)
200m: 3:19.10
(52.25)
Event 4, 200m Bröstsim Herrar 14 år - Final
Sponsor: Sparbanken Skåne
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Malte Laurén 2004 Simklubben Hajen +0.62 400 2:43.37
50m: 37.41
100m: 1:19.68
(42.27)
150m: 2:01.97
(42.29)
200m: 2:43.37
(41.40)
2 Aron Persson 2004 Ystads Simsällskap +0.69 359 2:49.46 +6.09
50m: 37.94
100m: 1:21.51
(43.57)
150m: 2:06.09
(44.58)
200m: 2:49.46
(43.37)
3 Max Ringström 2004 Föreningen Trelleborg Sim +0.68 343 2:51.94 +8.57
50m: 37.37
100m: 1:21.25
(43.88)
150m: 2:06.22
(44.97)
200m: 2:51.94
(45.72)
4 Gabriel Olsson 2004 Föreningen Trelleborg Sim +0.41 304 2:59.02 +15.65
50m: 39.05
100m: 1:24.77
(45.72)
150m: 2:11.90
(47.13)
200m: 2:59.02
(47.12)
Event 4, 200m Bröstsim Herrar 15 år - Final
Sponsor: Sparbanken Skåne
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jakob Strömland 2003 Malmö Kappsimningsklubb +0.64 408 2:42.27
50m: 36.10
100m: 1:17.50
(41.40)
150m: 1:59.19
(41.69)
200m: 2:42.27
(43.08)
2 Petter Jörud 2003 Vellinge-Näsets Simklubb +0.66 384 2:45.64 +3.37
50m: 38.27
100m: 1:20.11
(41.84)
150m: 2:02.50
(42.39)
200m: 2:45.64
(43.14)
3 Svante Vilhelmsson 2003 Malmö Kappsimningsklubb +0.84 371 2:47.59 +5.32
50m: 38.62
100m: 1:21.40
(42.78)
150m: 2:04.50
(43.10)
200m: 2:47.59
(43.09)
4 Alexander Nilsson 2003 Sjöbo Simsällskap +0.90 254 3:09.97 +27.70
50m: 39.85
100m: 1:27.80
(47.95)
150m: 2:18.33
(50.53)
200m: 3:09.97
(51.64)
Event 4, 200m Bröstsim Herrar 16-17 år - Final
Sponsor: Sparbanken Skåne
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Bo Beckman 2002 Malmö Kappsimningsklubb +0.73 489 2:32.83
50m: 34.87
100m: 1:13.74
(38.87)
150m: 1:53.06
(39.32)
200m: 2:32.83
(39.77)
2 Axel Andrén 2001 Malmö Kappsimningsklubb +0.73 489 2:32.86 +0.03
50m: 34.70
100m: 1:13.27
(38.57)
150m: 1:53.21
(39.94)
200m: 2:32.86
(39.65)
3 Max Persson 2001 Ystads Simsällskap +0.76 477 2:34.04 +1.21
50m: 35.29
100m: 1:14.20
(38.91)
150m: 1:54.29
(40.09)
200m: 2:34.04
(39.75)
4 Fredrik Nilsson 2002 SK Triton +0.74 391 2:44.67 +11.84
50m: 35.45
100m: 1:16.98
(41.53)
150m: 2:00.50
(43.52)
200m: 2:44.67
(44.17)
5 Alexander Kulagowski 2002 Malmö Kappsimningsklubb +0.74 357 2:49.64 +16.81
50m: 36.42
100m: 1:17.91
(41.49)
150m: 2:03.02
(45.11)
200m: 2:49.64
(46.62)
6 Carl Ewertz 2002 Malmö Kappsimningsklubb +0.78 347 2:51.29 +18.46
50m: 38.89
100m: 1:22.60
(43.71)
150m: 2:06.97
(44.37)
200m: 2:51.29
(44.32)
7 Philip Primetta 2002 Vellinge-Näsets Simklubb +0.78 327 2:54.76 +21.93
50m: 38.40
100m: 1:22.83
(44.43)
150m: 2:08.80
(45.97)
200m: 2:54.76
(45.96)
8 Jacob Hansson 2002 Simklubben Hajen +0.75 285 3:02.96 +30.13
50m: 41.15
100m: 1:26.80
(45.65)
150m: 2:15.08
(48.28)
200m: 3:02.96
(47.88)
- Gustaf Persson 2001 Ystads Simsällskap DNS
2018-10-13 14:33:15 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Sjöbo Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner