2020-06-05   04:27:01
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Results for UGP 1 2018-2019, Sjöbo

Below are all results from the competition shown by session.

Document
Resultat
UGP 1 Sjöbo 2018-10-13
Arrangör:
Plats: Sjöbo Simanläggning Skånesim och Sjöbo Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 13 okt 2018 till den 14 okt 2018
Event 1, 200m Frisim Damer 12 år - Final
Sponsor: Sparbanken Skåne
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alice Bitzén 2006 Simklubben Hajen 391 2:30.97
50m: 34.65
100m: 1:13.21
(38.56)
150m: 1:52.38
(39.17)
200m: 2:30.97
(38.59)
2 Julia Erkselius 2006 SK Triton +0.79 384 2:31.92 +0.95
50m: 34.00
100m: 1:12.02
(38.02)
150m: 1:52.30
(40.28)
200m: 2:31.92
(39.62)
3 Ajla Causevic 2006 Vellinge-Näsets Simklubb +0.84 361 2:35.07 +4.10
50m: 35.36
100m: 1:14.95
(39.59)
150m: 1:56.02
(41.07)
200m: 2:35.07
(39.05)
4 Hedda Baxman 2006 Vellinge-Näsets Simklubb +0.96 302 2:44.52 +13.55
50m: 36.02
100m: 1:18.46
(42.44)
150m: 2:02.96
(44.50)
200m: 2:44.52
(41.56)
5 Lykke Lagerholm-Nord 2006 Sjöbo Simsällskap 295 2:45.88 +14.91
50m: 37.02
100m: 1:19.25
(42.23)
150m: 2:04.13
(44.88)
200m: 2:45.88
(41.75)
6 Maja Rödin 2006 Vellinge-Näsets Simklubb +0.68 282 2:48.39 +17.42
50m: 37.21
100m: 1:20.82
(43.61)
150m: 2:05.28
(44.46)
200m: 2:48.39
(43.11)
7 Nellie Hånell 2006 SK Triton 200 3:08.75 +37.78
50m: 40.60
100m: 1:28.83
(48.23)
150m: 2:19.91
(51.08)
200m: 3:08.75
(48.84)
Event 1, 200m Frisim Damer 13 år - Final
Sponsor: Sparbanken Skåne
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Maja Björnström 2005 SK Triton +0.84 522 2:17.11
50m: 32.27
100m: 1:07.07
(34.80)
150m: 1:42.11
(35.04)
200m: 2:17.11
(35.00)
2 Erma Duratovic 2005 Föreningen Trelleborg Sim +0.46 515 2:17.75 +0.64
50m: 30.41
100m: 1:05.18
(34.77)
150m: 1:41.67
(36.49)
200m: 2:17.75
(36.08)
3 Julia Henriksson 2005 Simklubben Hajen +0.74 496 2:19.49 +2.38
50m: 32.76
100m: 1:08.70
(35.94)
150m: 1:45.13
(36.43)
200m: 2:19.49
(34.36)
4 Alicia Sjögren 2005 Föreningen Trelleborg Sim +0.65 469 2:22.12 +5.01
50m: 31.29
100m: 1:05.69
(34.40)
150m: 1:43.17
(37.48)
200m: 2:22.12
(38.95)
5 Amanda Persson 2005 Malmö Kappsimningsklubb +0.75 455 2:23.49 +6.38
50m: 32.74
100m: 1:09.22
(36.48)
150m: 1:47.56
(38.34)
200m: 2:23.49
(35.93)
6 Teodora Petric 2005 Malmö Kappsimningsklubb +0.71 405 2:29.15 +12.04
50m: 34.24
100m: 1:12.16
(37.92)
150m: 1:51.31
(39.15)
200m: 2:29.15
(37.84)
7 Beatrice Ask 2005 Malmö Kappsimningsklubb +0.78 403 2:29.43 +12.32
50m: 33.94
100m: 1:11.74
(37.80)
150m: 1:50.44
(38.70)
200m: 2:29.43
(38.99)
8 Amanda Pålsson 2005 SK Triton +0.66 351 2:36.50 +19.39
50m: 34.88
100m: 1:13.51
(38.63)
150m: 1:55.11
(41.60)
200m: 2:36.50
(41.39)
9 Hilda Nilsson-Halvardsson 2005 Sjöbo Simsällskap +0.91 335 2:38.99 +21.88
50m: 35.09
100m: 1:16.08
(40.99)
150m: 1:58.74
(42.66)
200m: 2:38.99
(40.25)
10 Lina Plantin 2005 SK Triton +0.79 325 2:40.48 +23.37
50m: 35.62
100m: 1:15.59
(39.97)
150m: 1:58.02
(42.43)
200m: 2:40.48
(42.46)
11 Cassandra Strömqvist-Malmst 2005 Sjöbo Simsällskap 322 2:40.99 +23.88
50m: 36.16
100m: 1:16.44
(40.28)
150m: 1:58.55
(42.11)
200m: 2:40.99
(42.44)
12 Mimmi Palm 2005 Sjöbo Simsällskap 303 2:44.28 +27.17
50m: 36.58
100m: 1:18.80
(42.22)
150m: 2:03.09
(44.29)
200m: 2:44.28
(41.19)
13 Melina Mercourios 2005 SK Triton +0.89 261 2:52.71 +35.60
50m: 38.16
100m: 1:22.63
(44.47)
150m: 2:07.77
(45.14)
200m: 2:52.71
(44.94)
- Nelly Ahmadi 2005 Vellinge-Näsets Simklubb DNS
Event 1, 200m Frisim Damer 14 år - Final
Sponsor: Sparbanken Skåne
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Mica Nolén 2004 SK Triton +0.71 559 2:14.00
50m: 31.89
100m: 1:06.07
(34.18)
150m: 1:39.59
(33.52)
200m: 2:14.00
(34.41)
2 Maja Blomliden 2004 SK Triton +0.82 535 2:15.97 +1.97
50m: 32.19
100m: 1:07.07
(34.88)
150m: 1:41.56
(34.49)
200m: 2:15.97
(34.41)
3 Irma Nilsson 2004 Ystads Simsällskap 501 2:19.03 +5.03
50m: 32.03
100m: 1:07.35
(35.32)
150m: 1:43.52
(36.17)
200m: 2:19.03
(35.51)
4 Tyra Öhlin 2004 SK Triton +0.69 466 2:22.35 +8.35
50m: 32.90
100m: 1:09.73
(36.83)
150m: 1:46.75
(37.02)
200m: 2:22.35
(35.60)
5 Kajsa Söderholm 2004 Vellinge-Näsets Simklubb +0.75 463 2:22.66 +8.66
50m: 32.97
100m: 1:09.56
(36.59)
150m: 1:46.64
(37.08)
200m: 2:22.66
(36.02)
6 Lova Persson 2004 Simklubben Hajen +0.54 449 2:24.16 +10.16
50m: 34.42
100m: 1:10.84
(36.42)
150m: 1:47.61
(36.77)
200m: 2:24.16
(36.55)
7 Isabel Persson 2004 SK Triton +0.69 436 2:25.56 +11.56
50m: 33.04
100m: 1:09.67
(36.63)
150m: 1:47.66
(37.99)
200m: 2:25.56
(37.90)
8 Tova Kjellberg 2004 Föreningen Trelleborg Sim +0.77 421 2:27.24 +13.24
50m: 33.09
100m: 1:09.69
(36.60)
150m: 1:48.29
(38.60)
200m: 2:27.24
(38.95)
9 Olivia Pantzar 2004 Simklubben Hajen +0.75 403 2:29.48 +15.48
50m: 34.97
100m: 1:13.15
(38.18)
150m: 1:51.44
(38.29)
200m: 2:29.48
(38.04)
10 Sanna Westerberg 2004 Föreningen Trelleborg Sim +0.77 385 2:31.75 +17.75
50m: 33.52
100m: 1:13.10
(39.58)
150m: 1:53.19
(40.09)
200m: 2:31.75
(38.56)
11 Alice Devinder 2004 Vellinge-Näsets Simklubb +0.81 372 2:33.41 +19.41
50m: 33.86
100m: 1:12.87
(39.01)
150m: 1:53.63
(40.76)
200m: 2:33.41
(39.78)
12 Emma Ramic 2004 SK Triton 371 2:33.67 +19.67
50m: 33.97
100m: 1:13.06
(39.09)
150m: 1:53.74
(40.68)
200m: 2:33.67
(39.93)
13 Hilma Sörum 2004 Malmö Kappsimningsklubb +0.85 369 2:33.84 +19.84
50m: 34.93
100m: 1:13.36
(38.43)
150m: 1:53.47
(40.11)
200m: 2:33.84
(40.37)
14 Linn Martinsson 2004 Ystads Simsällskap +0.55 350 2:36.62 +22.62
50m: 34.33
100m: 1:14.21
(39.88)
150m: 1:55.87
(41.66)
200m: 2:36.62
(40.75)
15 Mollie Dalengran 2004 SK Triton +0.63 350 2:36.65 +22.65
50m: 35.30
100m: 1:14.97
(39.67)
150m: 1:55.95
(40.98)
200m: 2:36.65
(40.70)
16 Mathilde Berild Andersen 2004 Sjöbo Simsällskap 344 2:37.53 +23.53
50m: 35.50
100m: 1:16.04
(40.54)
150m: 1:57.11
(41.07)
200m: 2:37.53
(40.42)
17 Liv Martinsson 2004 Ystads Simsällskap +0.77 328 2:40.09 +26.09
50m: 35.09
100m: 1:14.62
(39.53)
150m: 1:56.53
(41.91)
200m: 2:40.09
(43.56)
Event 1, 200m Frisim Damer 15 år - Final
Sponsor: Sparbanken Skåne
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Mollie Morfelt 2003 Malmö Kappsimningsklubb +0.76 590 2:11.64
50m: 30.28
100m: 1:03.88
(33.60)
150m: 1:38.66
(34.78)
200m: 2:11.64
(32.98)
2 Ester Eilertsson 2003 Malmö Kappsimningsklubb 532 2:16.27 +4.63
50m: 31.29
100m: 1:05.99
(34.70)
150m: 1:41.18
(35.19)
200m: 2:16.27
(35.09)
3 Antonia Sandblom 2003 SK Triton +0.73 436 2:25.53 +13.89
50m: 32.54
100m: 1:08.10
(35.56)
150m: 1:46.84
(38.74)
200m: 2:25.53
(38.69)
4 Emy Ek 2003 Sjöbo Simsällskap +0.75 415 2:28.01 +16.37
50m: 31.81
100m: 1:08.34
(36.53)
150m: 1:47.99
(39.65)
200m: 2:28.01
(40.02)
5 Mikaela Virc 2003 Malmö Kappsimningsklubb +0.74 386 2:31.54 +19.90
50m: 34.16
100m: 1:12.31
(38.15)
150m: 1:51.44
(39.13)
200m: 2:31.54
(40.10)
6 Elin Kjellberg 2003 Ystads Simsällskap +0.57 373 2:33.38 +21.74
50m: 33.36
100m: 1:12.60
(39.24)
150m: 1:53.30
(40.70)
200m: 2:33.38
(40.08)
7 Moa Järnegren 2003 SK Triton +0.87 291 2:46.52 +34.88
50m: 37.01
100m: 1:19.59
(42.58)
150m: 2:04.61
(45.02)
200m: 2:46.52
(41.91)
8 Sabina Rosengren 2003 Sjöbo Simsällskap +0.56 233 2:59.23 +47.59
50m: 39.28
100m: 1:24.34
(45.06)
150m: 2:13.28
(48.94)
200m: 2:59.23
(45.95)
- Clara Steen 2003 Sjöbo Simsällskap +0.79 DSQ
Event 1, 200m Frisim Damer 16-17 år - Final
Sponsor: Sparbanken Skåne
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Johanna Ingner 2002 Malmö Kappsimningsklubb +0.69 583 2:12.13
50m: 30.92
100m: 1:04.88
(33.96)
150m: 1:39.07
(34.19)
200m: 2:12.13
(33.06)
2 Minna Larsson 2002 Sjöbo Simsällskap +0.75 543 2:15.35 +3.22
50m: 31.46
100m: 1:06.56
(35.10)
150m: 1:41.41
(34.85)
200m: 2:15.35
(33.94)
3 Emmy Johnsson 2001 Sjöbo Simsällskap +0.68 527 2:16.64 +4.51
50m: 30.82
100m: 1:05.25
(34.43)
150m: 1:40.73
(35.48)
200m: 2:16.64
(35.91)
4 Sara Melgar 2002 Ystads Simsällskap +0.76 455 2:23.53 +11.40
50m: 32.53
100m: 1:08.79
(36.26)
150m: 1:46.33
(37.54)
200m: 2:23.53
(37.20)
5 Ulrika von Buxhoeveden 2001 Sjöbo Simsällskap +0.82 433 2:25.90 +13.77
50m: 31.61
100m: 1:08.44
(36.83)
150m: 1:47.03
(38.59)
200m: 2:25.90
(38.87)
6 Nina Nolén 2002 SK Triton +0.69 425 2:26.77 +14.64
50m: 33.95
100m: 1:11.52
(37.57)
150m: 1:49.58
(38.06)
200m: 2:26.77
(37.19)
- Mathilda Kamper-Johnsson 2002 Vellinge-Näsets Simklubb DNS
2018-10-13 14:32:02 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Sjöbo Simsällskap
Document
Resultat
UGP 1 Sjöbo 2018-10-13
Arrangör:
Plats: Sjöbo Simanläggning Skånesim och Sjöbo Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 13 okt 2018 till den 14 okt 2018
Event 2, 100m Fjärilsim Herrar 12 år - Final
Sponsor: Sparbanken Skåne
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jonatan Bååth 2006 Föreningen Trelleborg Sim +0.60 137 1:33.08
50m: 41.10
100m: 1:33.08
(51.98)
Event 2, 100m Fjärilsim Herrar 13 år - Final
Sponsor: Sparbanken Skåne
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Bill Beckman 2005 Malmö Kappsimningsklubb +0.66 424 1:03.99
50m: 29.78
100m: 1:03.99
(34.21)
2 Seth Nillund 2005 Malmö Kappsimningsklubb 381 1:06.30 +2.31
50m: 30.49
100m: 1:06.30
(35.81)
3 Isaac Barrett 2005 Vellinge-Näsets Simklubb +0.68 348 1:08.31 +4.32
50m: 32.03
100m: 1:08.31
(36.28)
4 Victor Borg 2005 SK Triton +0.73 298 1:11.93 +7.94
50m: 32.82
100m: 1:11.93
(39.11)
5 Jonathan Ravn Rehnström 2005 Föreningen Trelleborg Sim +0.62 283 1:13.22 +9.23
50m: 33.84
100m: 1:13.22
(39.38)
6 Daniel Choinski Nielsen 2005 Föreningen Trelleborg Sim +0.60 225 1:19.05 +15.06
50m: 34.31
100m: 1:19.05
(44.74)
7 Jens Magnusson 2005 SK Triton +0.82 168 1:27.06 +23.07
50m: 38.79
100m: 1:27.06
(48.27)
Event 2, 100m Fjärilsim Herrar 14 år - Final
Sponsor: Sparbanken Skåne
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hugo Lennartsson 2004 Malmö Kappsimningsklubb +0.66 474 1:01.64
50m: 29.12
100m: 1:01.64
(32.52)
2 Jonathan Palminger 2004 SK Triton +0.73 456 1:02.43 +0.79
50m: 29.60
100m: 1:02.43
(32.83)
3 Noel Ahlbin 2004 Vellinge-Näsets Simklubb +0.69 382 1:06.21 +4.57
50m: 30.45
100m: 1:06.21
(35.76)
4 Max Ringström 2004 Föreningen Trelleborg Sim +0.70 337 1:09.08 +7.44
50m: 31.42
100m: 1:09.08
(37.66)
5 Aron Persson 2004 Ystads Simsällskap +0.67 282 1:13.29 +11.65
50m: 33.49
100m: 1:13.29
(39.80)
Event 2, 100m Fjärilsim Herrar 15 år - Final
Sponsor: Sparbanken Skåne
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 David Falk 2003 Malmö Kappsimningsklubb +0.61 562 58.24
50m: 27.04
100m: 58.24
(31.20)
2 Linus Forsgren 2003 SK Triton +0.67 447 1:02.85 +4.61
50m: 29.68
100m: 1:02.85
(33.17)
3 Liam Bech 2003 Malmö Kappsimningsklubb +0.64 381 1:06.31 +8.07
50m: 30.83
100m: 1:06.31
(35.48)
4 Jonatan Holmquist 2003 Vellinge-Näsets Simklubb +0.64 360 1:07.55 +9.31
50m: 30.57
100m: 1:07.55
(36.98)
5 Alfred Rosberg 2003 Sjöbo Simsällskap +0.71 339 1:08.90 +10.66
50m: 31.99
100m: 1:08.90
(36.91)
6 Viktor Hansson 2003 Vellinge-Näsets Simklubb +0.73 330 1:09.51 +11.27
50m: 31.59
100m: 1:09.51
(37.92)
7 Hampus Olsson 2003 Sjöbo Simsällskap +0.97 327 1:09.74 +11.50
50m: 32.04
100m: 1:09.74
(37.70)
8 Svante Vilhelmsson 2003 Malmö Kappsimningsklubb +0.74 263 1:15.04 +16.80
50m: 33.55
100m: 1:15.04
(41.49)
9 Max Alm 2003 SK Triton +0.69 182 1:24.81 +26.57
50m: 36.39
100m: 1:24.81
(48.42)
- Petter Jörud 2003 Vellinge-Näsets Simklubb DSQ
- Arvid Nilsson 2003 SK Triton DNS
Event 2, 100m Fjärilsim Herrar 16-17 år - Final
Sponsor: Sparbanken Skåne
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Max Persson 2001 Ystads Simsällskap +0.72 497 1:00.69
50m: 28.09
100m: 1:00.69
(32.60)
2 Filip Hinderup 2001 Malmö Kappsimningsklubb +0.66 456 1:02.46 +1.77
50m: 28.34
100m: 1:02.46
(34.12)
3 Karl Liljegren 2001 Malmö Kappsimningsklubb +0.69 455 1:02.50 +1.81
50m: 29.05
100m: 1:02.50
(33.45)
4 Bo Beckman 2002 Malmö Kappsimningsklubb +0.72 441 1:03.15 +2.46
50m: 29.65
100m: 1:03.15
(33.50)
5 Carl Ewertz 2002 Malmö Kappsimningsklubb +0.68 420 1:04.17 +3.48
50m: 29.88
100m: 1:04.17
(34.29)
6 Emil Jespersen 2001 Ystads Simsällskap +0.77 419 1:04.25 +3.56
50m: 28.91
100m: 1:04.25
(35.34)
7 Noel Persson 2002 SK Triton +0.79 391 1:05.70 +5.01
50m: 30.43
100m: 1:05.70
(35.27)
8 Philip Primetta 2002 Vellinge-Näsets Simklubb +0.81 296 1:12.10 +11.41
50m: 32.61
100m: 1:12.10
(39.49)
2018-10-13 14:32:39 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Sjöbo Simsällskap
Document
Resultat
UGP 1 Sjöbo 2018-10-13
Arrangör:
Plats: Sjöbo Simanläggning Skånesim och Sjöbo Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 13 okt 2018 till den 14 okt 2018
Event 3, 100m Bröstsim Damer 12 år - Final
Sponsor: Sparbanken Skåne
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Isa Ståhl 2006 SK Triton +0.63 387 1:25.57
50m: 40.10
100m: 1:25.57
(45.47)
2 Julia Erkselius 2006 SK Triton 338 1:29.45 +3.88
50m: 42.06
100m: 1:29.45
(47.39)
3 Maja Rödin 2006 Vellinge-Näsets Simklubb 278 1:35.46 +9.89
50m: 44.99
100m: 1:35.46
(50.47)
4 Alice Bitzén 2006 Simklubben Hajen +0.73 253 1:38.50 +12.93
50m: 46.66
100m: 1:38.50
(51.84)
5 Ajla Causevic 2006 Vellinge-Näsets Simklubb 242 1:39.98 +14.41
50m: 46.79
100m: 1:39.98
(53.19)
6 Saga Tretinjak 2006 Simklubben Hajen +0.68 209 1:45.07 +19.50
50m: 49.96
100m: 1:45.07
(55.11)
7 Linn Klinge 2006 Sjöbo Simsällskap +0.85 191 1:48.11 +22.54
50m: 51.02
100m: 1:48.11
(57.09)
8 Nellie Hånell 2006 SK Triton 166 1:53.44 +27.87
50m: 52.58
100m: 1:53.44
(1:00.86)
Event 3, 100m Bröstsim Damer 13 år - Final
Sponsor: Sparbanken Skåne
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Maja Björnström 2005 SK Triton +0.81 499 1:18.57
50m: 37.12
100m: 1:18.57
(41.45)
2 Zinna Bengtsson Nimander 2005 SK Triton +0.73 453 1:21.17 +2.60
50m: 38.30
100m: 1:21.17
(42.87)
3 Erma Duratovic 2005 Föreningen Trelleborg Sim +0.71 448 1:21.44 +2.87
50m: 37.97
100m: 1:21.44
(43.47)
4 Amanda Persson 2005 Malmö Kappsimningsklubb +0.77 436 1:22.19 +3.62
50m: 39.64
100m: 1:22.19
(42.55)
5 Beatrice Ask 2005 Malmö Kappsimningsklubb +0.76 392 1:25.14 +6.57
50m: 40.35
100m: 1:25.14
(44.79)
6 Lina Plantin 2005 SK Triton +0.78 307 1:32.40 +13.83
50m: 42.27
100m: 1:32.40
(50.13)
7 Cassandra Strömqvist-Malmst 2005 Sjöbo Simsällskap +0.72 306 1:32.50 +13.93
50m: 43.51
100m: 1:32.50
(48.99)
8 Jacquline Rengbrandt 2005 Föreningen Trelleborg Sim +0.74 302 1:32.86 +14.29
50m: 43.66
100m: 1:32.86
(49.20)
9 Amanda Pålsson 2005 SK Triton +0.88 277 1:35.62 +17.05
50m: 45.48
100m: 1:35.62
(50.14)
10 Jenny Nilsson 2005 SK Triton +0.83 225 1:42.44 +23.87
50m: 47.69
100m: 1:42.44
(54.75)
11 Melina Mercourios 2005 SK Triton +0.89 213 1:44.39 +25.82
50m: 49.94
100m: 1:44.39
(54.45)
Event 3, 100m Bröstsim Damer 14 år - Final
Sponsor: Sparbanken Skåne
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Olivia Pantzar 2004 Simklubben Hajen +0.78 394 1:25.04
50m: 40.15
100m: 1:25.04
(44.89)
2 Irma Nilsson 2004 Ystads Simsällskap +0.70 393 1:25.08 +0.04
50m: 39.85
100m: 1:25.08
(45.23)
3 Emma Ramic 2004 SK Triton +0.81 392 1:25.18 +0.14
50m: 40.31
100m: 1:25.18
(44.87)
4 Isabel Persson 2004 SK Triton 390 1:25.29 +0.25
50m: 40.22
100m: 1:25.29
(45.07)
5 Sanna Westerberg 2004 Föreningen Trelleborg Sim +0.85 358 1:27.75 +2.71
50m: 41.43
100m: 1:27.75
(46.32)
6 Tova Kjellberg 2004 Föreningen Trelleborg Sim +0.80 352 1:28.30 +3.26
50m: 41.21
100m: 1:28.30
(47.09)
7 Alice Devinder 2004 Vellinge-Näsets Simklubb +0.72 336 1:29.66 +4.62
50m: 42.63
100m: 1:29.66
(47.03)
8 Mollie Dalengran 2004 SK Triton +0.68 315 1:31.57 +6.53
50m: 44.29
100m: 1:31.57
(47.28)
9 Hilma Sörum 2004 Malmö Kappsimningsklubb +0.82 298 1:33.28 +8.24
50m: 45.11
100m: 1:33.28
(48.17)
Event 3, 100m Bröstsim Damer 15 år - Final
Sponsor: Sparbanken Skåne
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Siri Bokander 2003 SK Triton +0.82 514 1:17.82
50m: 36.06
100m: 1:17.82
(41.76)
2 Agnes Gustafson 2003 Malmö Kappsimningsklubb +0.71 451 1:21.30 +3.48
50m: 38.23
100m: 1:21.30
(43.07)
3 Moa Järnegren 2003 SK Triton +0.84 398 1:24.76 +6.94
50m: 39.46
100m: 1:24.76
(45.30)
4 Antonia Sandblom 2003 SK Triton +0.74 369 1:26.89 +9.07
50m: 40.46
100m: 1:26.89
(46.43)
5 Mikaela Virc 2003 Malmö Kappsimningsklubb +0.72 362 1:27.45 +9.63
50m: 40.83
100m: 1:27.45
(46.62)
6 Elvira Eriksson 2003 Ystads Simsällskap +0.78 342 1:29.13 +11.31
50m: 41.77
100m: 1:29.13
(47.36)
7 Elin Kjellberg 2003 Ystads Simsällskap +0.70 317 1:31.42 +13.60
50m: 40.84
100m: 1:31.42
(50.58)
8 Sabina Rosengren 2003 Sjöbo Simsällskap +0.68 262 1:37.42 +19.60
50m: 45.71
100m: 1:37.42
(51.71)
Event 3, 100m Bröstsim Damer 16-17 år - Final
Sponsor: Sparbanken Skåne
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emmy Johnsson 2001 Sjöbo Simsällskap 412 1:23.77
50m: 39.29
100m: 1:23.77
(44.48)
2 Felicia Jartelius 2001 SK Triton +0.82 316 1:31.51 +7.74
50m: 40.06
100m: 1:31.51
(51.45)
3 Julia Stenström 2002 SK Triton +0.58 276 1:35.71 +11.94
50m: 45.25
100m: 1:35.71
(50.46)
- Sofia Stålnacke 2001 Sjöbo Simsällskap DNS
- Mathilda Kamper-Johnsson 2002 Vellinge-Näsets Simklubb DNS
2018-10-13 14:33:06 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Sjöbo Simsällskap
Document
Resultat
UGP 1 Sjöbo 2018-10-13
Arrangör:
Plats: Sjöbo Simanläggning Skånesim och Sjöbo Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 13 okt 2018 till den 14 okt 2018
Event 4, 200m Bröstsim Herrar 12 år - Final
Sponsor: Sparbanken Skåne
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jonatan Bååth 2006 Föreningen Trelleborg Sim +0.61 217 3:20.40
50m: 45.85
100m: 1:37.43
(51.58)
150m: 2:29.30
(51.87)
200m: 3:20.40
(51.10)
Event 4, 200m Bröstsim Herrar 13 år - Final
Sponsor: Sparbanken Skåne
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Bill Beckman 2005 Malmö Kappsimningsklubb +0.63 417 2:41.09
50m: 36.66
100m: 1:17.94
(41.28)
150m: 1:59.22
(41.28)
200m: 2:41.09
(41.87)
2 Stefan Bondzic-Rasic 2005 Vellinge-Näsets Simklubb +0.84 318 2:56.35 +15.26
50m: 38.51
100m: 1:23.24
(44.73)
150m: 2:09.88
(46.64)
200m: 2:56.35
(46.47)
3 Jens Magnusson 2005 SK Triton +0.84 221 3:19.10 +38.01
50m: 44.96
100m: 1:35.25
(50.29)
150m: 2:26.85
(51.60)
200m: 3:19.10
(52.25)
Event 4, 200m Bröstsim Herrar 14 år - Final
Sponsor: Sparbanken Skåne
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Malte Laurén 2004 Simklubben Hajen +0.62 400 2:43.37
50m: 37.41
100m: 1:19.68
(42.27)
150m: 2:01.97
(42.29)
200m: 2:43.37
(41.40)
2 Aron Persson 2004 Ystads Simsällskap +0.69 359 2:49.46 +6.09
50m: 37.94
100m: 1:21.51
(43.57)
150m: 2:06.09
(44.58)
200m: 2:49.46
(43.37)
3 Max Ringström 2004 Föreningen Trelleborg Sim +0.68 343 2:51.94 +8.57
50m: 37.37
100m: 1:21.25
(43.88)
150m: 2:06.22
(44.97)
200m: 2:51.94
(45.72)
4 Gabriel Olsson 2004 Föreningen Trelleborg Sim +0.41 304 2:59.02 +15.65
50m: 39.05
100m: 1:24.77
(45.72)
150m: 2:11.90
(47.13)
200m: 2:59.02
(47.12)
Event 4, 200m Bröstsim Herrar 15 år - Final
Sponsor: Sparbanken Skåne
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jakob Strömland 2003 Malmö Kappsimningsklubb +0.64 408 2:42.27
50m: 36.10
100m: 1:17.50
(41.40)
150m: 1:59.19
(41.69)
200m: 2:42.27
(43.08)
2 Petter Jörud 2003 Vellinge-Näsets Simklubb +0.66 384 2:45.64 +3.37
50m: 38.27
100m: 1:20.11
(41.84)
150m: 2:02.50
(42.39)
200m: 2:45.64
(43.14)
3 Svante Vilhelmsson 2003 Malmö Kappsimningsklubb +0.84 371 2:47.59 +5.32
50m: 38.62
100m: 1:21.40
(42.78)
150m: 2:04.50
(43.10)
200m: 2:47.59
(43.09)
4 Alexander Nilsson 2003 Sjöbo Simsällskap +0.90 254 3:09.97 +27.70
50m: 39.85
100m: 1:27.80
(47.95)
150m: 2:18.33
(50.53)
200m: 3:09.97
(51.64)
Event 4, 200m Bröstsim Herrar 16-17 år - Final
Sponsor: Sparbanken Skåne
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Bo Beckman 2002 Malmö Kappsimningsklubb +0.73 489 2:32.83
50m: 34.87
100m: 1:13.74
(38.87)
150m: 1:53.06
(39.32)
200m: 2:32.83
(39.77)
2 Axel Andrén 2001 Malmö Kappsimningsklubb +0.73 489 2:32.86 +0.03
50m: 34.70
100m: 1:13.27
(38.57)
150m: 1:53.21
(39.94)
200m: 2:32.86
(39.65)
3 Max Persson 2001 Ystads Simsällskap +0.76 477 2:34.04 +1.21
50m: 35.29
100m: 1:14.20
(38.91)
150m: 1:54.29
(40.09)
200m: 2:34.04
(39.75)
4 Fredrik Nilsson 2002 SK Triton +0.74 391 2:44.67 +11.84
50m: 35.45
100m: 1:16.98
(41.53)
150m: 2:00.50
(43.52)
200m: 2:44.67
(44.17)
5 Alexander Kulagowski 2002 Malmö Kappsimningsklubb +0.74 357 2:49.64 +16.81
50m: 36.42
100m: 1:17.91
(41.49)
150m: 2:03.02
(45.11)
200m: 2:49.64
(46.62)
6 Carl Ewertz 2002 Malmö Kappsimningsklubb +0.78 347 2:51.29 +18.46
50m: 38.89
100m: 1:22.60
(43.71)
150m: 2:06.97
(44.37)
200m: 2:51.29
(44.32)
7 Philip Primetta 2002 Vellinge-Näsets Simklubb +0.78 327 2:54.76 +21.93
50m: 38.40
100m: 1:22.83
(44.43)
150m: 2:08.80
(45.97)
200m: 2:54.76
(45.96)
8 Jacob Hansson 2002 Simklubben Hajen +0.75 285 3:02.96 +30.13
50m: 41.15
100m: 1:26.80
(45.65)
150m: 2:15.08
(48.28)
200m: 3:02.96
(47.88)
- Gustaf Persson 2001 Ystads Simsällskap DNS
2018-10-13 14:33:15 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Sjöbo Simsällskap
Document
Resultat
UGP 1 Sjöbo 2018-10-13
Arrangör:
Plats: Sjöbo Simanläggning Skånesim och Sjöbo Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 13 okt 2018 till den 14 okt 2018
Event 5, 400m Medley Damer 12 år - Final
Sponsor: Sparbanken Skåne
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tea Stark Friis 2006 Ystads Simsällskap +0.73 359 6:04.28
50m: 36.77
100m: 1:24.59
(47.82)
150m: 2:13.44
(48.85)
200m: 3:00.36
(46.92)
250m: 3:48.35
(47.99)
300m: 4:38.78
(50.43)
350m: 5:23.87
(45.09)
400m: 6:04.28
(40.41)
2 Isa Ståhl 2006 SK Triton +0.64 327 6:15.67 +11.39
50m: 40.67
100m: 1:32.95
(52.28)
150m: 2:19.57
(46.62)
200m: 3:06.13
(46.56)
250m: 3:58.08
(51.95)
300m: 4:50.99
(52.91)
350m: 5:34.11
(43.12)
400m: 6:15.67
(41.56)
3 Maja Rödin 2006 Vellinge-Näsets Simklubb +0.76 277 6:37.09 +32.81
50m: 44.96
100m: 1:42.14
(57.18)
150m: 2:32.97
(50.83)
200m: 3:21.98
(49.01)
250m: 4:15.48
(53.50)
300m: 5:09.65
(54.17)
350m: 5:53.43
(43.78)
400m: 6:37.09
(43.66)
Event 5, 400m Medley Damer 13 år - Final
Sponsor: Sparbanken Skåne
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alicia Sjögren 2005 Föreningen Trelleborg Sim +0.71 421 5:45.28
50m: 35.27
100m: 1:18.84
(43.57)
150m: 2:04.15
(45.31)
200m: 2:48.14
(43.99)
250m: 3:36.59
(48.45)
300m: 4:25.94
(49.35)
350m: 5:05.94
(40.00)
400m: 5:45.28
(39.34)
2 Teodora Petric 2005 Malmö Kappsimningsklubb +0.78 373 5:59.68 +14.40
50m: 41.39
100m: 1:29.21
(47.82)
150m: 2:15.43
(46.22)
200m: 2:59.48
(44.05)
250m: 3:49.53
(50.05)
300m: 4:39.33
(49.80)
350m: 5:20.76
(41.43)
400m: 5:59.68
(38.92)
3 Zinna Bengtsson Nimander 2005 SK Triton +0.79 357 6:05.00 +19.72
50m: 40.48
100m: 1:32.57
(52.09)
150m: 2:18.40
(45.83)
200m: 3:06.01
(47.61)
250m: 3:56.09
(50.08)
300m: 4:46.24
(50.15)
350m: 5:26.94
(40.70)
400m: 6:05.00
(38.06)
4 Jacquline Rengbrandt 2005 Föreningen Trelleborg Sim +0.85 292 6:30.05 +44.77
50m: 43.34
100m: 1:37.35
(54.01)
150m: 2:27.42
(50.07)
200m: 3:15.81
(48.39)
250m: 4:10.65
(54.84)
300m: 5:06.51
(55.86)
350m: 5:49.64
(43.13)
400m: 6:30.05
(40.41)
Event 5, 400m Medley Damer 14 år - Final
Sponsor: Sparbanken Skåne
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Kristina Orban 2004 Malmö Kappsimningsklubb +0.71 554 5:15.21
50m: 33.45
100m: 1:11.60
(38.15)
150m: 1:53.58
(41.98)
200m: 2:34.44
(40.86)
250m: 3:19.70
(45.26)
300m: 4:04.74
(45.04)
350m: 4:41.16
(36.42)
400m: 5:15.21
(34.05)
2 Maja Blomliden 2004 SK Triton +0.79 503 5:25.53 +10.32
50m: 34.70
100m: 1:16.18
(41.48)
150m: 1:56.89
(40.71)
200m: 2:37.23
(40.34)
250m: 3:24.55
(47.32)
300m: 4:11.81
(47.26)
350m: 4:48.58
(36.77)
400m: 5:25.53
(36.95)
3 Julia Osterman 2004 Malmö Kappsimningsklubb 465 5:34.04 +18.83
50m: 34.21
100m: 1:14.85
(40.64)
150m: 1:59.70
(44.85)
200m: 2:44.07
(44.37)
250m: 3:33.33
(49.26)
300m: 4:22.81
(49.48)
350m: 4:59.08
(36.27)
400m: 5:34.04
(34.96)
4 Tyra Öhlin 2004 SK Triton +0.78 405 5:49.91 +34.70
50m: 37.96
100m: 1:24.18
(46.22)
150m: 2:07.91
(43.73)
200m: 2:50.69
(42.78)
250m: 3:41.69
(51.00)
300m: 4:32.70
(51.01)
350m: 5:11.77
(39.07)
400m: 5:49.91
(38.14)
Event 5, 400m Medley Damer 15 år - Final
Sponsor: Sparbanken Skåne
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Mollie Morfelt 2003 Malmö Kappsimningsklubb +0.75 559 5:14.19
50m: 35.18
100m: 1:17.01
(41.83)
150m: 1:57.02
(40.01)
200m: 2:34.78
(37.76)
250m: 3:20.67
(45.89)
300m: 4:05.69
(45.02)
350m: 4:41.75
(36.06)
400m: 5:14.19
(32.44)
2 Clara Steen 2003 Sjöbo Simsällskap +0.89 521 5:21.79 +7.60
50m: 32.15
100m: 1:10.53
(38.38)
150m: 1:52.85
(42.32)
200m: 2:35.20
(42.35)
250m: 3:21.10
(45.90)
300m: 4:08.55
(47.45)
350m: 4:45.77
(37.22)
400m: 5:21.79
(36.02)
Event 5, 400m Medley Damer 16-17 år - Final
Sponsor: Sparbanken Skåne
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Julia Stenström 2002 SK Triton +0.57 267 6:41.64
50m: 42.48
100m: 1:32.71
(50.23)
150m: 2:27.03
(54.32)
200m: 3:19.60
(52.57)
250m: 4:13.28
(53.68)
300m: 5:08.98
(55.70)
350m: 5:56.26
(47.28)
400m: 6:41.64
(45.38)
2018-10-13 14:33:42 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Sjöbo Simsällskap
Document
Resultat
UGP 1 Sjöbo 2018-10-13
Arrangör:
Plats: Sjöbo Simanläggning Skånesim och Sjöbo Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 13 okt 2018 till den 14 okt 2018
Event 6, 1500m Frisim Herrar 15 år - Final
Sponsor: Sparbanken Skåne
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Max Alm 2003 SK Triton +0.66 310 20:52.78
50m: 33.95
100m: 1:13.60
(39.65)
150m: 1:54.03
(40.43)
200m: 2:34.66
(40.63)
250m: 3:15.29
(40.63)
300m: 3:56.64
(41.35)
350m: 4:39.70
(43.06)
400m: 5:21.05
(41.35)
450m: 6:02.61
(41.56)
500m: 6:43.82
(41.21)
550m: 7:25.35
(41.53)
600m: 8:08.10
(42.75)
650m: 8:50.00
(41.90)
700m: 9:32.13
(42.13)
750m: 10:14.66
(42.53)
800m: 10:57.16
(42.50)
850m: 11:39.95
(42.79)
900m: 12:21.37
(41.42)
950m: 13:04.18
(42.81)
1000m: 13:47.32
(43.14)
1050m: 14:29.60
(42.28)
1100m: 15:12.44
(42.84)
1150m: 15:54.56
(42.12)
1200m: 16:36.70
(42.14)
1250m: 17:21.01
(44.31)
1300m: 18:04.48
(43.47)
1350m: 18:47.69
(43.21)
1400m: 19:30.18
(42.49)
1450m: 20:12.35
(42.17)
1500m: 20:52.78
(40.43)
Event 6, 1500m Frisim Herrar 16-17 år - Final
Sponsor: Sparbanken Skåne
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Noel Persson 2002 SK Triton +0.84 465 18:14.63
50m: 30.29
100m: 1:05.73
(35.44)
150m: 1:41.48
(35.75)
200m: 2:18.12
(36.64)
250m: 2:54.50
(36.38)
300m: 3:31.26
(36.76)
350m: 4:07.67
(36.41)
400m: 4:45.11
(37.44)
450m: 5:21.44
(36.33)
500m: 5:58.63
(37.19)
550m: 6:35.79
(37.16)
600m: 7:14.08
(38.29)
650m: 7:49.00
(34.92)
700m: 8:26.47
(37.47)
750m: 9:04.30
(37.83)
800m: 9:42.07
(37.77)
850m: 10:18.72
(36.65)
900m: 10:54.40
(35.68)
950m: 11:31.45
(37.05)
1000m: 12:09.06
(37.61)
1050m: 12:45.20
(36.14)
1100m: 13:23.39
(38.19)
1150m: 14:00.83
(37.44)
1200m: 14:38.51
(37.68)
1250m: 15:15.17
(36.66)
1300m: 15:51.27
(36.10)
1350m: 16:27.64
(36.37)
1400m: 17:04.56
(36.92)
1450m: 17:40.55
(35.99)
1500m: 18:14.63
(34.08)
2018-10-13 14:33:48 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Sjöbo Simsällskap
Document
Resultat
UGP 1 Sjöbo 2018-10-13
Arrangör:
Plats: Sjöbo Simanläggning Skånesim och Sjöbo Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 13 okt 2018 till den 14 okt 2018
Event 7, 800m Frisim Herrar 13 år - Final
Sponsor: Sparbanken Skåne
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jonathan Ravn Rehnström 2005 Föreningen Trelleborg Sim +0.64 402 10:00.40
50m: 33.24
100m: 1:10.27
(37.03)
150m: 1:47.63
(37.36)
200m: 2:24.88
(37.25)
250m: 3:02.32
(37.44)
300m: 3:40.31
(37.99)
350m: 4:18.07
(37.76)
400m: 4:55.68
(37.61)
450m: 5:33.64
(37.96)
500m: 6:11.55
(37.91)
550m: 6:50.00
(38.45)
600m: 7:28.14
(38.14)
650m: 8:06.62
(38.48)
700m: 8:44.85
(38.23)
750m: 9:23.17
(38.32)
800m: 10:00.40
(37.23)
2 Isaac Barrett 2005 Vellinge-Näsets Simklubb 368 10:18.32 +17.92
50m: 32.91
100m: 1:10.70
(37.79)
150m: 1:49.44
(38.74)
200m: 2:29.01
(39.57)
250m: 3:08.90
(39.89)
300m: 3:48.60
(39.70)
350m: 4:28.61
(40.01)
400m: 5:09.24
(40.63)
450m: 5:49.43
(40.19)
500m: 6:30.59
(41.16)
550m: 7:09.65
(39.06)
600m: 7:49.08
(39.43)
650m: 8:27.30
(38.22)
700m: 9:06.57
(39.27)
750m: 9:43.96
(37.39)
800m: 10:18.32
(34.36)
3 Victor Borg 2005 SK Triton +0.75 357 10:24.61 +24.21
50m: 34.76
100m: 1:14.71
(39.95)
150m: 1:54.74
(40.03)
200m: 2:34.21
(39.47)
250m: 3:15.61
(41.40)
300m: 3:56.29
(40.68)
350m: 4:37.22
(40.93)
400m: 5:17.35
(40.13)
450m: 5:58.65
(41.30)
500m: 6:39.28
(40.63)
550m: 7:19.57
(40.29)
600m: 7:59.98
(40.41)
650m: 8:36.77
(36.79)
700m: 9:14.12
(37.35)
750m: 9:49.59
(35.47)
800m: 10:24.61
(35.02)
Event 7, 800m Frisim Herrar 14 år - Final
Sponsor: Sparbanken Skåne
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hugo Lennartsson 2004 Malmö Kappsimningsklubb +0.68 533 9:06.62
50m: 30.91
100m: 1:03.85
(32.94)
150m: 1:37.45
(33.60)
200m: 2:10.80
(33.35)
250m: 2:44.84
(34.04)
300m: 3:19.12
(34.28)
350m: 3:53.19
(34.07)
400m: 4:28.10
(34.91)
450m: 5:02.58
(34.48)
500m: 5:37.37
(34.79)
550m: 6:12.50
(35.13)
600m: 6:47.45
(34.95)
650m: 7:22.79
(35.34)
700m: 7:57.79
(35.00)
750m: 8:33.08
(35.29)
800m: 9:06.62
(33.54)
Event 7, 800m Frisim Herrar 15 år - Final
Sponsor: Sparbanken Skåne
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 David Falk 2003 Malmö Kappsimningsklubb +0.72 597 8:46.32
50m: 29.62
100m: 1:02.02
(32.40)
150m: 1:34.65
(32.63)
200m: 2:07.86
(33.21)
250m: 2:40.84
(32.98)
300m: 3:13.94
(33.10)
350m: 3:47.54
(33.60)
400m: 4:21.17
(33.63)
450m: 4:54.41
(33.24)
500m: 5:27.89
(33.48)
550m: 6:01.55
(33.66)
600m: 6:35.50
(33.95)
650m: 7:08.63
(33.13)
700m: 7:42.36
(33.73)
750m: 8:15.61
(33.25)
800m: 8:46.32
(30.71)
2 Petter Jörud 2003 Vellinge-Näsets Simklubb +0.72 448 9:39.31 +52.99
50m: 33.44
100m: 1:10.16
(36.72)
150m: 1:46.82
(36.66)
200m: 2:23.83
(37.01)
250m: 3:00.76
(36.93)
300m: 3:37.75
(36.99)
350m: 4:14.18
(36.43)
400m: 4:51.04
(36.86)
450m: 5:27.48
(36.44)
500m: 6:03.89
(36.41)
550m: 6:40.21
(36.32)
600m: 7:16.23
(36.02)
650m: 7:51.99
(35.76)
700m: 8:27.79
(35.80)
750m: 9:03.94
(36.15)
800m: 9:39.31
(35.37)
3 Alfred Rosberg 2003 Sjöbo Simsällskap 443 9:41.48 +55.16
50m: 32.79
100m: 1:09.27
(36.48)
150m: 1:46.15
(36.88)
200m: 2:22.73
(36.58)
250m: 3:00.12
(37.39)
300m: 3:36.90
(36.78)
350m: 4:14.19
(37.29)
400m: 4:51.01
(36.82)
450m: 5:27.96
(36.95)
500m: 6:04.66
(36.70)
550m: 6:41.20
(36.54)
600m: 7:18.06
(36.86)
650m: 7:54.26
(36.20)
700m: 8:30.96
(36.70)
750m: 9:06.94
(35.98)
800m: 9:41.48
(34.54)
4 Gustav Conradsen 2003 Vellinge-Näsets Simklubb +0.70 442 9:41.74 +55.42
50m: 32.67
100m: 1:08.00
(35.33)
150m: 1:44.69
(36.69)
200m: 2:21.46
(36.77)
250m: 2:57.50
(36.04)
300m: 3:33.96
(36.46)
350m: 4:10.16
(36.20)
400m: 4:47.19
(37.03)
450m: 5:23.75
(36.56)
500m: 6:00.83
(37.08)
550m: 6:37.64
(36.81)
600m: 7:14.66
(37.02)
650m: 7:51.64
(36.98)
700m: 8:29.26
(37.62)
750m: 9:06.44
(37.18)
800m: 9:41.74
(35.30)
5 Viktor Hansson 2003 Vellinge-Näsets Simklubb +0.75 409 9:57.28 +1:10.96
50m: 32.86
100m: 1:08.71
(35.85)
150m: 1:45.47
(36.76)
200m: 2:22.75
(37.28)
250m: 2:59.51
(36.76)
300m: 3:36.66
(37.15)
350m: 4:14.64
(37.98)
400m: 4:53.61
(38.97)
450m: 5:29.93
(36.32)
500m: 6:07.44
(37.51)
550m: 6:45.51
(38.07)
600m: 7:24.11
(38.60)
650m: 8:02.39
(38.28)
700m: 8:40.90
(38.51)
750m: 9:19.07
(38.17)
800m: 9:57.28
(38.21)
- Arvid Nilsson 2003 SK Triton DNS
Event 7, 800m Frisim Herrar 16-17 år - Final
Sponsor: Sparbanken Skåne
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Karl Liljegren 2001 Malmö Kappsimningsklubb +0.65 596 8:46.80
50m: 29.42
100m: 1:01.87
(32.45)
150m: 1:34.90
(33.03)
200m: 2:07.72
(32.82)
250m: 2:41.22
(33.50)
300m: 3:13.79
(32.57)
350m: 3:47.50
(33.71)
400m: 4:21.22
(33.72)
450m: 4:54.34
(33.12)
500m: 5:27.72