Results for Rema 1000 Horsens Cup indledende
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Indl. søndag
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Cup Horsens | Udskriftsdato | 10 december 2017 | |||
Stævne by | Hosrens | Udskriftstidspunkt | 13:29 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 december 2017 |
Løb 34, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Roesgaard & Partners |
Årg. 2002-2003: Julie Pavon Friis (1999) 1:12.91 |
Årg. 2004-2005: Mathilde Hager (2001) 1:16.81 |
Årg. 2006-2007: Anna Bull Guldbrandsen (2004) 1:25.67 |
Årg. 2008-2018: Alberte Kirk Langschwager (2007) 1:45.61 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Liva Schmid | 2000 | 36.48 | 1:17.71 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:13.94 | |||||||||
2 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 36.81 | 1:17.85 | ||||||
Aarhus Swim | 1:21.20 | |||||||||
3 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 37.76 | 1:19.98 | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:22.35 | |||||||||
4 | Mie Buch Nielsen | 2001 | 39.78 | 1:25.37 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:24.67 | |||||||||
5 | Christie Prøhl | 1998 | 42.11 | 1:28.50 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 1:33.64 | |||||||||
- | Anna Andreasen | 2001 | DNS | |||||||
Aabybro Idrætsforening | 1:50.48 | |||||||||
- | Julie Søgaard | 2001 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | 1:21.89 | |||||||||
Løb 34, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Roesgaard & Partners |
Årg. 2002-2003: Julie Pavon Friis (1999) 1:12.91 |
Årg. 2004-2005: Mathilde Hager (2001) 1:16.81 |
Årg. 2006-2007: Anna Bull Guldbrandsen (2004) 1:25.67 |
Årg. 2008-2018: Alberte Kirk Langschwager (2007) 1:45.61 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Brink | 2003 | 34.93 | 1:13.42 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:13.09 | |||||||||
2 | Emilie Meng | 2003 | 35.58 | 1:15.63 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:13.23 | |||||||||
3 | Cecilie Grøndal | 2002 | 36.02 | 1:16.23 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:18.98 | |||||||||
4 | Julia Harpøth | 2002 | 35.43 | 1:16.39 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:18.81 | |||||||||
5 | Caroline Lysgaard | 2003 | 36.87 | 1:16.88 | ||||||
Aarhus Swim | 1:14.95 | |||||||||
6 | Amalie Nielsen | 2003 | 37.04 | 1:17.41 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:17.48 | |||||||||
7 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 36.83 | 1:17.67 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 1:17.28 | |||||||||
8 | Amalie Michelsen | 2003 | 36.63 | 1:18.03 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:18.10 | |||||||||
9 | Louise D. Liboriussen | 2002 | 37.80 | 1:20.71 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 1:17.54 | |||||||||
10 | Sarah Bundgaard | 2003 | 38.99 | 1:22.56 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 1:22.74 | |||||||||
11 | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | 39.86 | 1:23.49 | ||||||
Herning Svømmeklub | 1:20.94 | |||||||||
12 | Chastine Melhede | 2002 | 40.01 | 1:23.92 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:34.56 | |||||||||
13 | Ida Kjærdgaard | 2003 | 40.28 | 1:24.84 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:23.92 | |||||||||
14 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | 40.53 | 1:25.04 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:25.48 | |||||||||
15 | Rebekka Giessing | 2003 | 39.97 | 1:25.23 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:24.40 | |||||||||
16 | Josefine Mikkelsen | 2002 | 40.46 | 1:25.85 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:21.14 | |||||||||
17 | Louise Houe Andersen | 2003 | 40.28 | 1:26.11 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 1:29.21 | |||||||||
18 | Camilla Falck | 2003 | 40.50 | 1:27.14 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:29.22 | |||||||||
19 | Amalie Antonsen | 2003 | 41.84 | 1:27.47 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:30.36 | |||||||||
20 | Freja Gjerløv | 2003 | 41.31 | 1:27.84 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:29.10 | |||||||||
21 | Celeste Pind Therkildsen | 2002 | 41.46 | 1:28.86 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 1:24.92 | |||||||||
22 | Amalie Kristensen | 2003 | 41.62 | 1:29.23 | ||||||
Herning Svømmeklub | 1:21.00 | |||||||||
23 | Astrid Crone Jespersen | 2002 | 42.13 | 1:29.42 | ||||||
Aarhus Swim | 1:27.61 | |||||||||
24 | Ida Troldborg | 2003 | 41.83 | 1:29.59 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 1:27.23 | |||||||||
25 | Sofie S. Aaby Nielsen | 2003 | 42.92 | 1:30.67 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:29.35 | |||||||||
26 | Kirstine Kjær Sørensen | 2003 | 46.35 | 1:38.71 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:39.44 | |||||||||
27 | Julie Londorf | 2003 | 47.50 | 1:42.33 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Sille Lindberg | 2003 | 50.85 | 1:45.75 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 1:51.76 | |||||||||
- | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:25.68 | |||||||||
Løb 34, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Roesgaard & Partners |
Årg. 2002-2003: Julie Pavon Friis (1999) 1:12.91 |
Årg. 2004-2005: Mathilde Hager (2001) 1:16.81 |
Årg. 2006-2007: Anna Bull Guldbrandsen (2004) 1:25.67 |
Årg. 2008-2018: Alberte Kirk Langschwager (2007) 1:45.61 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Kildahl | 2004 | 36.65 | 1:17.36 | ||||||
Aarhus Swim | 1:16.45 | |||||||||
2 | Laura Marie Dige | 2004 | 39.18 | 1:21.65 | ||||||
Aarhus Swim | 1:23.10 | |||||||||
3 | Sia Aagaard | 2004 | 39.55 | 1:23.98 | ||||||
Aarhus Swim | 1:24.02 | |||||||||
4 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 39.06 | 1:24.33 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:23.01 | |||||||||
5 | Maria Østergaard Nielsen | 2004 | 1:25.58 | |||||||
Viborg Svømme Klub | 1:25.18 | |||||||||
6 | Agnes Bojsen Jensen | 2004 | 40.30 | 1:25.65 | ||||||
Aarhus Swim | 1:24.72 | |||||||||
7 | Clara Skrydstrup | 2004 | 40.85 | 1:26.41 | ||||||
Aarhus Swim | 1:26.60 | |||||||||
8 | Marie Jensen | 2005 | 41.87 | 1:28.09 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:28.28 | |||||||||
9 | Frida Saks Justesen | 2004 | 41.95 | 1:28.84 | ||||||
Aarhus Swim | 1:31.40 | |||||||||
10 | Malena Pind Therkildsen | 2004 | 43.05 | 1:29.51 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 1:33.34 | |||||||||
11 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | 43.07 | 1:30.67 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:36.17 | |||||||||
12 | Louise Lauridsen | 2005 | 42.80 | 1:30.75 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Freja Jungersen Nielsen | 2004 | 43.12 | 1:31.40 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 1:28.18 | |||||||||
14 | Maria Aakmann Andersen | 2004 | 43.57 | 1:31.41 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 1:30.39 | |||||||||
15 | Majken Haarup | 2004 | 43.18 | 1:31.88 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 1:27.23 | |||||||||
16 | Ida Jacobsen | 2005 | 43.36 | 1:32.23 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:50.27 | |||||||||
17 | Amalie Marie Wienberg | 2005 | 43.26 | 1:34.11 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:39.39 | |||||||||
18 | Elisabeth Vingborg | 2005 | 44.53 | 1:36.23 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 1:38.86 | |||||||||
19 | Andrea Dahl Eriksen | 2004 | 45.74 | 1:38.20 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Alberthe Skovborg Hansen | 2004 | 47.14 | 1:38.90 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 1:43.52 | |||||||||
21 | Sille Mortensen | 2004 | 46.00 | 1:38.99 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 1:40.17 | |||||||||
22 | Maria Dyrhauge Winther | 2004 | 46.60 | 1:39.98 | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:39.49 | |||||||||
23 | Astrid Gregersen | 2005 | 48.72 | 1:42.63 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:46.15 | |||||||||
24 | Natasha Børsting | 2004 | 47.51 | 1:43.35 | ||||||
Aarhus Swim | 1:38.72 | |||||||||
25 | Liv Juhl Jensen | 2005 | 48.48 | 1:43.47 | ||||||
Aarhus Swim | 1:48.41 | |||||||||
26 | Mathilde Olesen | 2005 | 48.12 | 1:43.75 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:41.54 | |||||||||
27 | Teresa Juel Winther | 2005 | 50.23 | 1:45.18 | ||||||
Herning Svømmeklub | 1:52.98 | |||||||||
28 | Dicte Westphal | 2005 | 51.43 | 1:53.28 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
29 | Julie Møller | 2005 | 55.02 | 1:56.34 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:54.20 | |||||||||
30 | Thilde Østergaard | 2005 | 57.43 | 2:02.27 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
31 | Julie Langberg Olesen | 2005 | 57.96 | 2:06.00 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 2:14.09 | |||||||||
- | Eva Hjort | 2004 | DNS | |||||||
Aarhus Swim | 1:18.99 | |||||||||
- | Josefine Bundgaard | 2005 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | 1:49.52 | |||||||||
- | Line Lindhardt Nielsen | 2004 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | 1:45.45 | |||||||||
- | Signe Vandborg Madsen | 2005 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | 1:50.73 | |||||||||
Løb 34, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Roesgaard & Partners |
Årg. 2002-2003: Julie Pavon Friis (1999) 1:12.91 |
Årg. 2004-2005: Mathilde Hager (2001) 1:16.81 |
Årg. 2006-2007: Anna Bull Guldbrandsen (2004) 1:25.67 |
Årg. 2008-2018: Alberte Kirk Langschwager (2007) 1:45.61 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emilie Øhlenschlæger | 2006 | 42.90 | 1:29.66 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:34.13 | |||||||||
2 | Karoline R. Frederiksen | 2006 | 44.24 | 1:34.13 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:35.04 | |||||||||
3 | Maria Lysgaard Sørensen | 2006 | 47.33 | 1:39.40 | ||||||
Aarhus Swim | 1:40.95 | |||||||||
4 | Stella Harpøth | 2006 | 47.41 | 1:39.68 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:47.00 | |||||||||
5 | Sarah Laursen | 2007 | 49.10 | 1:39.76 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:41.78 | |||||||||
6 | Mille Holmberg | 2006 | 48.34 | 1:39.89 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:41.32 | |||||||||
7 | Helene Siegenthaler | 2006 | 47.70 | 1:43.01 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 1:41.10 | |||||||||
8 | Therese J Helt | 2006 | 49.45 | 1:43.17 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 1:44.99 | |||||||||
9 | Sigrid Poza-Frøkjær | 2006 | 52.45 | 1:50.67 | ||||||
Aarhus Swim | 1:47.83 | |||||||||
10 | Filippa Juul Jensen | 2007 | 55.94 | 1:55.14 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 2:00.72 | |||||||||
11 | Eline Sofie K. Rasmussen | 2007 | 55.15 | 1:55.76 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:55.30 | |||||||||
12 | Laura Sofie K. Jørgensen | 2007 | 55.26 | 1:56.33 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:56.90 | |||||||||
13 | Freja Hyttel Jensen | 2007 | 55.77 | 1:57.20 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 2:05.61 | |||||||||
14 | Anne U. Struntze Sørensen | 2006 | 57.91 | 1:59.12 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 1:56.95 | |||||||||
15 | Julie Guldmann Møller | 2007 | 56.86 | 1:59.97 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 2:03.31 | |||||||||
16 | Gabrielle Haahr Uhd | 2007 | 1:01.12 | 2:06.72 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 2:07.44 | |||||||||
17 | Mathilde D. Liboriussen | 2007 | 1:00.29 | 2:07.23 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 2:20.13 | |||||||||
- | Olivia Sehested Mogensen | 2006 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Penelope Kamp Teglgård | 2006 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 34, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Sponsor: Roesgaard & Partners |
Årg. 2002-2003: Julie Pavon Friis (1999) 1:12.91 |
Årg. 2004-2005: Mathilde Hager (2001) 1:16.81 |
Årg. 2006-2007: Anna Bull Guldbrandsen (2004) 1:25.67 |
Årg. 2008-2018: Alberte Kirk Langschwager (2007) 1:45.61 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karla Nøhr Rixen | 2008 | 56.10 | 1:58.75 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 2:06.47 | |||||||||
2 | Alma Ehrenreich-Birn | 2008 | 58.46 | 2:02.81 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 2:28.84 | |||||||||
3 | Lea Romer Jørgensen | 2008 | 1:12.85 | 2:35.63 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Freja Rønsholt | 2008 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 december 2017 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 13:29 |