2020-05-25   12:02:46
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Rema 1000 Horsens Cup indledende

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Indl. fredag

Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Rema 1000 Cup Horsens    Udskriftsdato  08 december 2017   
  Stævne by  Hosrens    Udskriftstidspunkt  18:14   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2017         
 
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 
Sponsor: Huset no10 
Årg. 2000-2001: Daniel Steen Andersen (1995) 27.17 
Årg. 2002-2003: Rasmus Udbye (2000) 28.34 
Årg. 2004-2005: Kristian B. Rasmussen (2003) 31.86 
Årg. 2006-2018: Anders Bredal Storgaard (2002) 36.05 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lasse Dall  1997              26.53   
  Odder Svømmeklub  25.98                 
Marcus Krøyer Svendsen  1997              28.50   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  29.46                 
Maris Lencevics  1986              28.51   
  Horsens Svømmeklub  27.89                 
Tais Andkjær Kristensen  1999              28.78   
  Horsens Svømmeklub  29.77                 
Frederik Nerving  1997              29.12   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  29.73                 
Emil Hedegaard  1999              29.24   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  31.86                 
Frederik Jessen  1998              29.45   
  Aarhus Swim  29.44                 
Rasmus D. Jensen  1998              32.42   
  Brædstrup Svømmeklub  33.35                 
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
Sponsor: Huset no10 
Årg. 2000-2001: Daniel Steen Andersen (1995) 27.17 
Årg. 2002-2003: Rasmus Udbye (2000) 28.34 
Årg. 2004-2005: Kristian B. Rasmussen (2003) 31.86 
Årg. 2006-2018: Anders Bredal Storgaard (2002) 36.05 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rasmus Udbye  2000              26.86  17-18 Aldersgruppe Rekord 
  Horsens Svømmeklub  26.05                 
Anton Borg Hjort  2000              27.67   
  Aarhus Swim  27.01                 
Nicolaj Løth Andersen  2001              28.79   
  Horsens Svømmeklub  29.43                 
Chris Lund Rasmussen  2001              28.81   
  Viborg Svømme Klub  29.95                 
Jonas M. Jørgensen  2001              28.82   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  28.53                 
Lucas Alexander Meng  2000              29.34   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  29.45                 
Magnus Mikkelsen  2001              29.39   
  Aarhus Swim  29.03                 
Thomas Frederiksen  2000              30.45   
  Odder Svømmeklub  28.72                 
Alexander Korsager Elkjær  2001              30.62   
  Aarhus Swim  30.90                 
10  Sebastian Møller Jürgense  2001              31.76   
  Odder Svømmeklub  30.79                 
11  Rasmus Abildgaard  2000              32.68   
  Aabybro Idrætsforening  31.14                 
12  Anton Kirkegaard Olesen  2000              33.00   
  Viborg Svømme Klub  32.16                 
13  Victor Bjerre  2001              34.02   
  Herning Svømmeklub  35.99                 
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
Sponsor: Huset no10 
Årg. 2000-2001: Daniel Steen Andersen (1995) 27.17 
Årg. 2002-2003: Rasmus Udbye (2000) 28.34 
Årg. 2004-2005: Kristian B. Rasmussen (2003) 31.86 
Årg. 2006-2018: Anders Bredal Storgaard (2002) 36.05 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jakob Strunge Nissen  2002              27.62  15-16 Aldersgruppe Rekord 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  28.04                 
Patrick Zakaryan Olsen  2002              28.83   
  Horsens Svømmeklub  29.01                 
Thor G. Nedergaard  2002              29.24   
  Odder Svømmeklub  29.75                 
Kasper Johnsen  2003              30.02   
  Odder Svømmeklub  30.14                 
Vilhelm Damm Thorsell  2002              30.36   
  Aarhus Swim  30.54                 
Ejnar Truelsen  2002              31.07   
  Herning Svømmeklub  30.62                 
Johan Bendixen Nissen  2002              31.08   
  Skanderborg Svømmeklub  31.57                 
Jonas Krammer Knudsen  2003              31.73   
  Esbjerg Svømmeklub  33.93                 
Daniel Østerballe  2003              32.15   
  Viborg Svømme Klub  31.45                 
10  Anders Elsborg  2003              32.49   
  Viborg Svømme Klub  32.68                 
11  Nicklas B. Christensen  2002              33.53   
  Skanderborg Svømmeklub  32.87                 
12  Alexander Johnsen  2003              35.58   
  Odder Svømmeklub  38.26                 
13  Jacob Toft  2003              37.01   
  Aabybro Idrætsforening  37.18                 
14  Anton Pedersen  2003              37.48   
  Esbjerg Svømmeklub  40.62                 
15  Sophus Lund Øe  2003              37.64   
  Skanderborg Svømmeklub  37.29                 
16  Markus Jessen  2003              37.80   
  Esbjerg Svømmeklub                   
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
Sponsor: Huset no10 
Årg. 2000-2001: Daniel Steen Andersen (1995) 27.17 
Årg. 2002-2003: Rasmus Udbye (2000) 28.34 
Årg. 2004-2005: Kristian B. Rasmussen (2003) 31.86 
Årg. 2006-2018: Anders Bredal Storgaard (2002) 36.05 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Peter Hansen  2004              29.75  13-14 Aldersgruppe Rekord 
  Viborg Svømme Klub  29.31                 
Mads Emil R. Hermansen  2005              33.37   
  Odder Svømmeklub  34.24                 
Sander Møller Jürgensen  2004              34.24   
  Odder Svømmeklub  35.73                 
Mathias H. Johannesen  2004              34.38   
  Horsens Svømmeklub  34.59                 
Gustav Dalby Østerberg  2005              35.01   
  Aarhus Swim  37.19                 
Tobias Nielsen  2004              36.18   
  Odder Svømmeklub  38.42                 
Tobias Jakobsen  2005              36.21   
  Viborg Svømme Klub  36.75                 
Sigurd Wemmelund  2005              37.13   
  Herning Svømmeklub                   
Casper Boest  2005              37.30   
  Aarhus Swim  39.48                 
10  Kristian Svenstrup  2005              38.42   
  Viborg Svømme Klub  40.05                 
11  Magnus Fogh  2005              38.49   
  Aarhus Swim  38.52                 
12  Lasse Metz Mondrup  2004              38.81   
  Esbjerg Svømmeklub  40.11                 
13  August Sand Jensen  2005              38.96   
  Viborg Svømme Klub  39.79                 
14  William Romer Jørgensen  2005              40.70   
  Svendborg Svømme Klub  47.54                 
15  David Kilsgaard Andersen  2005              40.84   
  Aarhus Swim  42.28                 
16  Alexander Drachmann  2005              41.49   
  Esbjerg Svømmeklub  42.10                 
17  Mads Berthold Schultz  2005              42.36   
  Horsens Svømmeklub  43.34                 
18  Mads Kristensen  2005              42.37   
  Svendborg Svømme Klub  49.25                 
19  Frej Liltorp  2004              42.89   
  Skanderborg Svømmeklub  1:01.47                 
20  Asger Schnieber Klausen  2005              43.66   
  Herning Svømmeklub  43.44                 
21  Mathias Westergaard  2004              45.55   
  Svendborg Svømme Klub  53.43                 
22  Gustav Nybro Søndergaard  2004              46.70   
  Horsens Svømmeklub  48.41                 
23  Andreas Visby Hansen  2004              48.58   
  Horsens Svømmeklub  55.55                 
24  Mateusz Majewski  2005              51.37   
  Horsens Svømmeklub                   
Daniel Landbo  2005              DNS   
  Horsens Svømmeklub  52.95                 
Thomas Johannesen  2005              DNS   
  Horsens Svømmeklub                   
Lucas Rosenborg  2004              DSQ  over 15 u/vand 
  Aarhus Swim  31.92                 
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 
Sponsor: Huset no10 
Årg. 2000-2001: Daniel Steen Andersen (1995) 27.17 
Årg. 2002-2003: Rasmus Udbye (2000) 28.34 
Årg. 2004-2005: Kristian B. Rasmussen (2003) 31.86 
Årg. 2006-2018: Anders Bredal Storgaard (2002) 36.05 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Marius Toustrup Elkjær  2007              39.52   
  Vejle Svømmeklub  39.54                 
Oskar Foss  2006              41.47   
  Esbjerg Svømmeklub  44.18                 
Lasse Hjorth Jørgensen  2006              42.50   
  Herning Svømmeklub  43.55                 
Lucas Lund Rasmussen  2007              42.79   
  Viborg Svømme Klub  44.44                 
Moritz Hartmann  2007              42.83   
  Vejle Svømmeklub  45.85                 
Jacob Varming  2007              45.08   
  Viborg Svømme Klub  45.34                 
Anders Bank Hansen  2006              45.20   
  Vejle Svømmeklub  48.66                 
Mads Emil Schwartz  2008              46.94   
  Vejle Svømmeklub  49.96                 
Andreas Lang Lassen  2007              47.15   
  Vejle Svømmeklub  46.68                 
10  Terkel Klinkowsky  2007              47.44   
  Vejle Svømmeklub  50.29                 
11  Tristan Bjerre  2007              49.96   
  Vejle Svømmeklub  1:05.87                 
Gustav Jensen  2007              DNS   
  Horsens Svømmeklub                   
Gustav Sundstrøm  2006              DNS   
  Vejle Svømmeklub                   
Simon Skovgård  2006              DNS   
  Horsens Svømmeklub                   
Villiam K. Carstensen  2007              DNS   
  Horsens Svømmeklub  59.56                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  08 december 2017 
Licens til Svømmeklubben Horsens  Udskriftstidspunkt  18:14 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark