2020-02-23   19:58:46
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Färsingadoppet 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 5 15:00

Document
Resultat
Färsingadoppet 2018
Arrangör:
Plats: Orebadet Sjöbo Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 jun 2018 till den 17 jun 2018
Event 92, 200m Ryggsim Herrar 00-99 - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Gabriel Agardh 2003 Simklubben Hajen 470 2:23.89
50m: 32.93
100m: 1:09.50
(36.57)
150m: 1:46.93
(37.43)
200m: 2:23.89
(36.96)
2 Alfred Persson 2000 Sjöbo Simsällskap 434 2:27.74 +3.85
50m: 35.00
100m: 1:13.07
(38.07)
150m: 1:51.19
(38.12)
200m: 2:27.74
(36.55)
3 Emil Pettersson 2002 Simklubben Poseidon 426 2:28.71 +4.82
50m: 34.18
100m: 1:11.47
(37.29)
150m: 1:49.77
(38.30)
200m: 2:28.71
(38.94)
4 Alexander Olsson 1996 Simklubben Poseidon 411 2:30.43 +6.54
50m: 35.26
100m: 1:13.31
(38.05)
150m: 1:52.08
(38.77)
200m: 2:30.43
(38.35)
5 Oscar Nordström 2003 Kiviks Simklubb 410 2:30.63 +6.74
50m: 34.39
100m: 1:12.79
(38.40)
150m: 1:52.76
(39.97)
200m: 2:30.63
(37.87)
6 Mads Ørsted Nielsen 1999 Swim Team Taastrup - VATCPH 409 2:30.72 +6.83
50m: 36.64
100m: 1:14.24
(37.60)
150m: 1:52.72
(38.48)
200m: 2:30.72
(38.00)
7 Xander Pontoppidan 2003 Hvidovre Svømme Klub 390 2:33.15 +9.26
50m: 36.37
100m: 1:15.59
(39.22)
150m: 1:54.54
(38.95)
200m: 2:33.15
(38.61)
8 Pontus Hake 2001 Simklubben Poseidon 370 2:35.87 +11.98
50m: 36.72
100m: 1:16.84
(40.12)
150m: 1:57.02
(40.18)
200m: 2:35.87
(38.85)
9 August Hertz Bugge 2000 VAT Copenhagen-MK31 366 2:36.38 +12.49
50m: 35.82
100m: 1:15.45
(39.63)
150m: 1:56.79
(41.34)
200m: 2:36.38
(39.59)
10 Anton Jansson 2002 Simklubben Poseidon 362 2:37.03 +13.14
50m: 36.52
100m: 1:16.63
(40.11)
150m: 1:57.19
(40.56)
200m: 2:37.03
(39.84)
11 Albin Ekstrand 2004 Simklubben Laxen 346 2:39.41 +15.52
50m: 36.71
100m: 1:17.54
(40.83)
150m: 1:58.95
(41.41)
200m: 2:39.41
(40.46)
12 Daniel Alim 2003 Simklubben Poseidon 342 2:39.89 +16.00
50m: 37.10
100m: 1:17.79
(40.69)
150m: 2:00.24
(42.45)
200m: 2:39.89
(39.65)
13 Måns Burmester-Lysell 2004 Simklubben Hajen 322 2:43.25 +19.36
50m: 38.79
100m: 1:20.40
(41.61)
150m: 2:02.49
(42.09)
200m: 2:43.25
(40.76)
14 Carl Elmer 2003 Simklubben Poseidon 307 2:45.80 +21.91
50m: 38.97
100m: 1:21.39
(42.42)
150m: 2:04.45
(43.06)
200m: 2:45.80
(41.35)
15 Lucas Bontidean 2005 Simklubben Poseidon 303 2:46.49 +22.60
50m: 39.68
100m: 1:21.67
(41.99)
150m: 2:04.84
(43.17)
200m: 2:46.49
(41.65)
16 August Anderud 2004 Simklubben Laxen 302 2:46.81 +22.92
50m: 39.61
100m: 1:22.09
(42.48)
150m: 2:04.48
(42.39)
200m: 2:46.81
(42.33)
17 Andreas Hammer Dohn 2006 Lyngby Svømmeklub 300 2:47.09 +23.20
50m: 39.36
100m: 1:22.14
(42.78)
150m: 2:04.44
(42.30)
200m: 2:47.09
(42.65)
18 Elias Löfström 2004 Simklubben Poseidon 293 2:48.32 +24.43
50m: 38.84
100m: 1:21.46
(42.62)
150m: 2:04.56
(43.10)
200m: 2:48.32
(43.76)
19 Sebastian Karlsson 1993 Karlskrona Simsällskap 287 2:49.51 +25.62
50m: 39.05
100m: 1:22.42
(43.37)
150m: 2:06.35
(43.93)
200m: 2:49.51
(43.16)
20 Alexander McAdam 2004 Falkenbergs Simklubb 280 2:50.92 +27.03
50m: 37.76
100m: 1:21.91
(44.15)
150m: 2:07.69
(45.78)
200m: 2:50.92
(43.23)
21 Ludvig Hoff 2005 Landskrona Simsällskap 271 2:52.76 +28.87
50m: 40.15
100m: 1:24.41
(44.26)
150m: 2:09.10
(44.69)
200m: 2:52.76
(43.66)
22 Alexander Ljungdahl 2006 SK Stimmet 267 2:53.67 +29.78
50m: 41.76
100m: 1:27.20
(45.44)
150m: 2:12.12
(44.92)
200m: 2:53.67
(41.55)
23 Bertram T. Aunsholm 2004 Hvidovre Svømme Klub 261 2:55.00 +31.11
50m: 42.56
100m: 1:27.05
(44.49)
150m: 2:11.30
(44.25)
200m: 2:55.00
(43.70)
24 Joel Bergstrand 2003 Simklubben Poseidon 251 2:57.34 +33.45
50m: 41.33
100m: 1:27.97
(46.64)
150m: 2:14.71
(46.74)
200m: 2:57.34
(42.63)
25 Alfred Thunell 2002 Landskrona Simsällskap 248 2:58.11 +34.22
50m: 40.68
100m: 1:25.86
(45.18)
150m: 2:13.39
(47.53)
200m: 2:58.11
(44.72)
26 Petter Bergdahl 2005 Simklubben Laxen 247 2:58.16 +34.27
50m: 41.89
100m: 1:27.85
(45.96)
150m: 2:14.31
(46.46)
200m: 2:58.16
(43.85)
27 Grigory Selivanov 2004 VAT Copenhagen-MK31 243 2:59.33 +35.44
50m: 41.37
100m: 1:27.71
(46.34)
150m: 2:13.84
(46.13)
200m: 2:59.33
(45.49)
28 Joel Meuller 2004 Simklubben Laxen 242 2:59.44 +35.55
50m: 41.57
100m: 1:27.42
(45.85)
150m: 2:14.32
(46.90)
200m: 2:59.44
(45.12)
29 Edvin Dahlén 2004 Simklubben Poseidon 241 2:59.73 +35.84
50m: 41.46
100m: 1:28.49
(47.03)
150m: 2:15.30
(46.81)
200m: 2:59.73
(44.43)
30 Viggo Holst 2006 Helsingborgs Simsällskap 234 3:01.50 +37.61
50m: 43.32
100m: 1:29.46
(46.14)
150m: 2:15.78
(46.32)
200m: 3:01.50
(45.72)
31 Olle Zetterström 2003 Simklubben Poseidon 221 3:05.08 +41.19
50m: 43.68
100m: 1:30.95
(47.27)
150m: 2:18.50
(47.55)
200m: 3:05.08
(46.58)
32 Axel Carlius 2006 Simklubben Poseidon 220 3:05.31 +41.42
50m: 46.09
100m: 1:34.36
(48.27)
150m: 2:20.57
(46.21)
200m: 3:05.31
(44.74)
33 Johannes Forsbæk 2004 SVØM Korsør 218 3:05.70 +41.81
50m: 44.96
100m: 1:32.25
(47.29)
150m: 2:22.35
(50.10)
200m: 3:05.70
(43.35)
34 Georgie Reljanovic 2006 Simklubben Laxen 203 3:10.21 +46.32
50m: 46.13
100m: 1:35.34
(49.21)
150m: 2:24.70
(49.36)
200m: 3:10.21
(45.51)
35 David Hagander 2006 Simklubben Poseidon 198 3:11.87 +47.98
50m: 46.48
100m: 1:37.53
(51.05)
150m: 2:26.65
(49.12)
200m: 3:11.87
(45.22)
36 Frederik Schmidt Johansen 2002 SVØM Korsør 197 3:12.14 +48.25
50m: 43.69
100m: 1:31.66
(47.97)
150m: 2:22.01
(50.35)
200m: 3:12.14
(50.13)
37 Neo Palenmark 2003 Simklubben Triton 194 3:13.11 +49.22
50m: 43.82
100m: 1:32.74
(48.92)
150m: 2:22.54
(49.80)
200m: 3:13.11
(50.57)
38 Sebastian Ljungdahl 2004 SK Stimmet 181 3:17.74 +53.85
50m: 47.53
100m: 1:39.29
(51.76)
150m: 2:30.46
(51.17)
200m: 3:17.74
(47.28)
39 Axel Wahlbeck 2004 Simklubben Laxen 180 3:18.04 +54.15
50m: 46.08
100m: 1:37.56
(51.48)
150m: 2:29.00
(51.44)
200m: 3:18.04
(49.04)
40 Filip Lönnerfors 2006 Simklubben Poseidon 179 3:18.42 +54.53
50m: 47.88
100m: 1:40.42
(52.54)
150m: 2:32.48
(52.06)
200m: 3:18.42
(45.94)
41 Melvin Losvall 2006 Helsingborgs Simsällskap 178 3:18.94 +55.05
50m: 45.97
100m: 1:37.29
(51.32)
150m: 2:28.17
(50.88)
200m: 3:18.94
(50.77)
42 Mathias Hemmingsen 2007 Lyngby Svømmeklub 176 3:19.45 +55.56
50m: 45.32
100m: 1:37.99
(52.67)
150m: 2:28.57
(50.58)
200m: 3:19.45
(50.88)
43 Alex Jemeljanov 2005 Sjöbo Simsällskap 156 3:27.47 +1:03.58
50m: 48.54
100m: 1:41.05
(52.51)
150m: 2:33.84
(52.79)
200m: 3:27.47
(53.63)
44 Anton Ymén 2005 Simklubben Laxen 152 3:29.50 +1:05.61
50m: 48.04
100m: 1:42.18
(54.14)
150m: 2:37.00
(54.82)
200m: 3:29.50
(52.50)
45 Magnus Hartmann Mortensen 2005 Hvidovre Svømme Klub 150 3:30.42 +1:06.53
50m: 51.34
100m: 1:47.39
(56.05)
150m: 2:39.41
(52.02)
200m: 3:30.42
(51.01)
46 Noah Vester Nielsen 2004 SVØM Korsør 131 3:40.10 +1:16.21
50m: 50.83
100m: 1:48.27
(57.44)
150m: 2:45.90
(57.63)
200m: 3:40.10
(54.20)
47 Marius Holmberg 2006 Simklubben Poseidon 110 3:53.03 +1:29.14
50m: 54.44
100m: 1:54.21
(59.77)
150m: 2:56.23
(1:02.02)
200m: 3:53.03
(56.80)
- Ludwig Jongen 2005 Simsällskapet Iden DSQ
- Simon Bergendorff 2002 VAT Copenhagen-MK31 DNS
- Tobias Rehder Knudsen 2005 SVØM Korsør DNS
2018-06-17 18:21:17 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Sjöbo Simsällskap

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner