2020-02-23   22:20:22
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Färsingadoppet 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 5 15:00

Document
Resultat
Färsingadoppet 2018
Arrangör:
Plats: Orebadet Sjöbo Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 jun 2018 till den 17 jun 2018
Event 85, 100m Bröstsim Damer 15-99 - Final
Sponsor: Hyrmaskiner
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Josefine B. Pedersen 1999 VAT Copenhagen-MK31 738 1:10.96
50m: 33.43
100m: 1:10.96
(37.53)
2 Hanna Bergman 2001 Simklubben Poseidon 675 1:13.09 +2.13
50m: 35.27
100m: 1:13.09
(37.82)
3 Sara Jendbro 2000 Simklubben Poseidon 629 1:14.83 +3.87
50m: 35.19
100m: 1:14.83
(39.64)
4 Mary Lagoguez 2001 Simklubben Poseidon 478 1:21.99 +11.03
50m: 38.47
100m: 1:21.99
(43.52)
5 Olga Schubert 2000 Sjöbo Simsällskap 476 1:22.13 +11.17
50m: 38.11
100m: 1:22.13
(44.02)
6 Thea Dahlqvist 2003 Simklubben Hajen 461 1:23.00 +12.04
50m: 38.25
100m: 1:23.00
(44.75)
7 Siri Bokander 2003 Simklubben Triton 449 1:23.71 +12.75
50m: 38.52
100m: 1:23.71
(45.19)
8 Disa Gladher 2002 Karlskrona Simsällskap 433 1:24.71 +13.75
50m: 39.21
100m: 1:24.71
(45.50)
9 Emmy Johnsson 2001 Sjöbo Simsällskap 419 1:25.69 +14.73
50m: 40.40
100m: 1:25.69
(45.29)
10 Boel Bergquist 2003 Simklubben Poseidon 402 1:26.86 +15.90
50m: 41.16
100m: 1:26.86
(45.70)
11 Kinga Szczesniak 2001 SK Stimmet 352 1:30.79 +19.83
50m: 42.89
100m: 1:30.79
(47.90)
12 Ditte Oredsson 2003 Simklubben Poseidon 348 1:31.13 +20.17
50m: 43.20
100m: 1:31.13
(47.93)
13 Tufva Alexandersson 2002 Karlskrona Simsällskap 343 1:31.61 +20.65
50m: 42.10
100m: 1:31.61
(49.51)
14 Emma Bontidean 2003 Simklubben Poseidon 342 1:31.68 +20.72
50m: 43.38
100m: 1:31.68
(48.30)
15 Alma Lindberg 2002 Simklubben Poseidon 339 1:31.89 +20.93
50m: 43.56
100m: 1:31.89
(48.33)
16 Tova Nilsson 2002 S71 335 1:32.29 +21.33
50m: 43.30
100m: 1:32.29
(48.99)
17 Sofia Stålnacke 2001 Sjöbo Simsällskap 322 1:33.51 +22.55
50m: 42.76
100m: 1:33.51
(50.75)
18 Maja Marie Elmgreen 2003 Helsinge Svømmeklub 313 1:34.37 +23.41
50m: 44.65
100m: 1:34.37
(49.72)
19 Tove Lindén 2002 Karlskrona Simsällskap 313 1:34.44 +23.48
50m: 44.17
100m: 1:34.44
(50.27)
20 Sabina Rosengren 2003 Sjöbo Simsällskap 292 1:36.57 +25.61
50m: 45.44
100m: 1:36.57
(51.13)
21 Ebba Davidsson 2003 Falkenbergs Simklubb 278 1:38.15 +27.19
50m: 46.33
100m: 1:38.15
(51.82)
22 Aurora Nilsson 2002 Karlskrona Simsällskap 274 1:38.62 +27.66
50m: 46.58
100m: 1:38.62
(52.04)
23 Alexandra Petersen 2003 Simsällskapet Delfin 272 1:38.94 +27.98
50m: 45.87
100m: 1:38.94
(53.07)
24 Maja Feldhusen 2003 Falkenbergs Simklubb 268 1:39.41 +28.45
50m: 46.48
100m: 1:39.41
(52.93)
25 Madeleine Thornsen 2001 SVØM Korsør 256 1:40.88 +29.92
50m: 47.24
100m: 1:40.88
(53.64)
26 Cazzandra Lindblad 2003 Simklubben Laxen 241 1:42.99 +32.03
50m: 48.53
100m: 1:42.99
(54.46)
27 Astrid Nyblom 2002 Karlskrona Simsällskap 239 1:43.27 +32.31
50m: 47.80
100m: 1:43.27
(55.47)
28 Moa Fagerström 2003 SK Stimmet 210 1:47.87 +36.91
50m: 50.98
100m: 1:47.87
(56.89)
- Lina Nilsson 2002 Osby Simsällskap DSQ
- Rebecca Andersen 2003 Rønne Svømme Klub DNS
2018-06-17 16:32:01 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Sjöbo Simsällskap

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner