2020-10-27   06:52:38
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Färsingadoppet 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 4 09:00

Document
Resultat
Färsingadoppet 2018
Arrangör:
Plats: Orebadet Sjöbo Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 jun 2018 till den 17 jun 2018
Event 69, 100m Ryggsim Damer 14-14 - Final
Sponsor: The Lodge
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elsa Andersson 2004 Helsingborgs Simsällskap 530 1:11.77
50m: 35.07
100m: 1:11.77
(36.70)
2 Nina Podric 2004 Helsingborgs Simsällskap 512 1:12.62 +0.85
50m: 35.27
100m: 1:12.62
(37.35)
3 Maja Blomliden 2004 Simklubben Triton 508 1:12.79 +1.02
50m: 35.66
100m: 1:12.79
(37.13)
4 Ella Gutenwik 2004 Simklubben Hajen 484 1:13.99 +2.22
50m: 35.88
100m: 1:13.99
(38.11)
5 Liva Søby 2004 VAT Copenhagen-MK31 446 1:15.99 +4.22
50m: 37.00
100m: 1:15.99
(38.99)
6 Tyra Öhlin 2004 Simklubben Triton 419 1:17.64 +5.87
50m: 37.34
100m: 1:17.64
(40.30)
7 Julia  Olsson 2004 Kiviks Simklubb 397 1:19.00 +7.23
50m: 37.81
100m: 1:19.00
(41.19)
8 Anna Marie Nielsen 2004 Hvidovre Svømme Klub 396 1:19.06 +7.29
50m: 38.72
100m: 1:19.06
(40.34)
9 Nønne Christensen 2004 VAT Copenhagen-MK31 379 1:20.22 +8.45
50m: 38.76
100m: 1:20.22
(41.46)
10 Nanna Udby Laugesen 2004 Hvidovre Svømme Klub 375 1:20.55 +8.78
50m: 38.26
100m: 1:20.55
(42.29)
11 Isabel Persson 2004 Simklubben Triton 369 1:21.00 +9.23
50m: 39.54
100m: 1:21.00
(41.46)
12 Laura Jørgensen 2004 Helsinge Svømmeklub 360 1:21.61 +9.84
50m: 39.62
100m: 1:21.61
(41.99)
13 Svea Raihle 2004 Helsingborgs Simsällskap 353 1:22.16 +10.39
50m: 40.39
100m: 1:22.16
(41.77)
14 Nora Kejser 2004 VAT Copenhagen-MK31 338 1:23.34 +11.57
50m: 40.61
100m: 1:23.34
(42.73)
15 Thea Greco 2004 Karlskrona Simsällskap 331 1:23.97 +12.20
50m: 39.52
100m: 1:23.97
(44.45)
16 Johanna Hofvendahl 2004 Helsingborgs Simsällskap 331 1:23.99 +12.22
50m: 40.61
100m: 1:23.99
(43.38)
17 Fanny Hess 2004 Landskrona Simsällskap 328 1:24.19 +12.42
50m: 40.66
100m: 1:24.19
(43.53)
18 Emelie Stridh 2004 Simklubben Poseidon 318 1:25.05 +13.28
50m: 41.60
100m: 1:25.05
(43.45)
19 Isabella Hejlesen 2004 SVØM Korsør 304 1:26.35 +14.58
50m: 42.28
100m: 1:26.35
(44.07)
20 Elsa Kanth 2004 Falkenbergs Simklubb 292 1:27.49 +15.72
50m: 43.15
100m: 1:27.49
(44.34)
21 Andrea Wollentz 2004 Simklubben Laxen 289 1:27.79 +16.02
50m: 42.42
100m: 1:27.79
(45.37)
22 Tilda Westergren 2004 Simklubben Laxen 287 1:28.04 +16.27
50m: 41.44
100m: 1:28.04
(46.60)
23 Elsa Jonsson 2004 Simklubben Laxen 273 1:29.48 +17.71
50m: 43.93
100m: 1:29.48
(45.55)
24 Frederikke Elster 2004 Lyngby Svømmeklub 271 1:29.74 +17.97
50m: 44.03
100m: 1:29.74
(45.71)
25 Rebecka Ungureanu 2004 Bromöllaortens Simsällskap 270 1:29.86 +18.09
50m: 43.68
100m: 1:29.86
(46.18)
26 Izabelle Andersson 2004 Falkenbergs Simklubb 268 1:30.01 +18.24
50m: 43.38
100m: 1:30.01
(46.63)
27 Ebba Jakobsson 2004 SK Stimmet 261 1:30.80 +19.03
50m: 43.66
100m: 1:30.80
(47.14)
28 Nikita Reljanovic 2004 Simklubben Laxen 258 1:31.21 +19.44
50m: 43.21
100m: 1:31.21
(48.00)
29 Emilia Kryger 2004 Sjöbo Simsällskap 251 1:32.09 +20.32
50m: 44.11
100m: 1:32.09
(47.98)
30 Elsa Bergelin 2004 Karlskrona Simsällskap 243 1:33.04 +21.27
50m: 46.06
100m: 1:33.04
(46.98)
31 Louise Hörup 2004 Simklubben Poseidon 240 1:33.39 +21.62
50m: 45.92
100m: 1:33.39
(47.47)
32 Laura Kroman 2004 SVØM Korsør 225 1:35.40 +23.63
50m: 46.10
100m: 1:35.40
(49.30)
33 Josephine Nørmark Larsen 2004 SVØM Korsør 217 1:36.61 +24.84
50m: 46.80
100m: 1:36.61
(49.81)
34 Emilia Sandström 2004 Simklubben Sydsim 206 1:38.35 +26.58
50m: 47.59
100m: 1:38.35
(50.76)
35 Gry Therkelsen 2004 Helsinge Svømmeklub 203 1:38.83 +27.06
50m: 47.57
100m: 1:38.83
(51.26)
36 Alberte Stoltz 2004 Rønne Svømme Klub 181 1:42.67 +30.90
50m: 47.59
100m: 1:42.67
(55.08)
- Sofie Bruun Høvring 2004 VAT Copenhagen-MK31 DNS
- Emilia C. R. Olsen 2004 VAT Copenhagen-MK31 DNS
2018-06-17 11:47:42 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Sjöbo Simsällskap

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner