2020-10-23   11:13:34
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Färsingadoppet 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 2 09:00

Document
Resultat
Färsingadoppet 2018
Arrangör:
Plats: Orebadet Sjöbo Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 jun 2018 till den 17 jun 2018
Event 35, 100m Frisim Damer 13-13 - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Siri Lindén 2005 Karlskrona Simsällskap 552 1:03.00
50m: 29.79
100m: 1:03.00
(33.21)
2 Selma Seipp 2005 Osby Simsällskap 507 1:04.82 +1.82
50m: 30.83
100m: 1:04.82
(33.99)
3 Olivia Klint Ipsa 2005 Bromöllaortens Simsällskap 506 1:04.86 +1.86
50m: 31.28
100m: 1:04.86
(33.58)
4 Alicia Sjögren 2005 Trelleborg Sim 491 1:05.54 +2.54
50m: 31.15
100m: 1:05.54
(34.39)
5 Hannah B. Pedersen 2005 VAT Copenhagen-MK31 482 1:05.91 +2.91
50m: 32.26
100m: 1:05.91
(33.65)
6 Cille Kirketerp 2005 VAT Copenhagen-MK31 435 1:08.23 +5.23
50m: 32.49
100m: 1:08.23
(35.74)
7 Elida Thornsen 2005 SVØM Korsør 428 1:08.58 +5.58
50m: 32.79
100m: 1:08.58
(35.79)
8 Filippa Eiler 2005 VAT Copenhagen-MK31 420 1:09.02 +6.02
50m: 32.52
100m: 1:09.02
(36.50)
9 Elina Holgersson 2005 Osby Simsällskap 407 1:09.73 +6.73
50m: 33.16
100m: 1:09.73
(36.57)
10 Emily Hansen 2005 Helsinge Svømmeklub 407 1:09.74 +6.74
50m: 32.75
100m: 1:09.74
(36.99)
11 Jonna Möller 2005 Osby Simsällskap 398 1:10.28 +7.28
50m: 34.40
100m: 1:10.28
(35.88)
12 Kajsa Salomonsen 2005 VAT Copenhagen-MK31 394 1:10.50 +7.50
50m: 34.01
100m: 1:10.50
(36.49)
13 Amanda Pålsson 2005 Simklubben Triton 382 1:11.22 +8.22
50m: 32.81
100m: 1:11.22
(38.41)
14 Cassandra Strömqvist-Malmst 2005 Sjöbo Simsällskap 373 1:11.83 +8.83
50m: 33.98
100m: 1:11.83
(37.85)
15 Zinna Bengtsson Nimander 2005 Simklubben Triton 363 1:12.43 +9.43
50m: 34.80
100m: 1:12.43
(37.63)
16 Johanna Andersson Medhanie 2005 Simklubben Poseidon 358 1:12.76 +9.76
50m: 34.47
100m: 1:12.76
(38.29)
17 Hilda Nilsson-Halvardsson 2005 Sjöbo Simsällskap 358 1:12.82 +9.82
50m: 34.14
100m: 1:12.82
(38.68)
18 Jennifer Norlén 2005 Simklubben Sydsim 354 1:13.07 +10.07
50m: 34.15
100m: 1:13.07
(38.92)
19 Kathrine E. Larsen 2005 Lyngby Svømmeklub 352 1:13.17 +10.17
50m: 35.19
100m: 1:13.17
(37.98)
20 Elsa Pettersson 2005 SK Stimmet 343 1:13.83 +10.83
50m: 35.66
100m: 1:13.83
(38.17)
21 Beatrice Andersson 2005 Simklubben Laxen 339 1:14.16 +11.16
50m: 35.12
100m: 1:14.16
(39.04)
22 Luna Luminari 2005 VAT Copenhagen-MK31 335 1:14.40 +11.40
50m: 35.63
100m: 1:14.40
(38.77)
22 Linnea Ranvert 2005 Simsällskapet Delfin 335 1:14.40 +11.40
50m: 35.36
100m: 1:14.40
(39.04)
24 Patricia Petersen 2005 Lyngby Svømmeklub 334 1:14.48 +11.48
50m: 35.38
100m: 1:14.48
(39.10)
25 Lina Plantin 2005 Simklubben Triton 331 1:14.70 +11.70
50m: 35.54
100m: 1:14.70
(39.16)
26 Thea Qvarnström 2005 Falkenbergs Simklubb 313 1:16.15 +13.15
50m: 35.63
100m: 1:16.15
(40.52)
27 Myra Ramström-Andersson 2005 Karlskrona Simsällskap 312 1:16.16 +13.16
50m: 35.62
100m: 1:16.16
(40.54)
28 Kaisa Falkenberg Lending 2005 Lyngby Svømmeklub 312 1:16.18 +13.18
50m: 36.24
100m: 1:16.18
(39.94)
29 Elena Seitzberg 2005 Simklubben Ran 311 1:16.26 +13.26
50m: 36.47
100m: 1:16.26
(39.79)
30 Aurora Troldahl Jakobsen 2005 Helsinge Svømmeklub 305 1:16.81 +13.81
50m: 37.43
100m: 1:16.81
(39.38)
31 Gry Emilie Kudsk Olsen 2005 Hvidovre Svømme Klub 304 1:16.84 +13.84
50m: 36.58
100m: 1:16.84
(40.26)
32 Mimmi Palm 2005 Sjöbo Simsällskap 294 1:17.70 +14.70
50m: 36.76
100m: 1:17.70
(40.94)
33 Clara Hilfing 2005 Simklubben Sydsim 289 1:18.18 +15.18
50m: 35.27
100m: 1:18.18
(42.91)
34 Alice Öberg 2005 SK Stimmet 284 1:18.66 +15.66
50m: 37.64
100m: 1:18.66
(41.02)
35 Elicia  Allard 2005 Simklubben Laxen 279 1:19.05 +16.05
50m: 39.30
100m: 1:19.05
(39.75)
36 Luna Hein 2005 VAT Copenhagen-MK31 273 1:19.64 +16.64
50m: 37.72
100m: 1:19.64
(41.92)
37 Elin  Jannasch 2005 Simklubben Poseidon 272 1:19.78 +16.78
50m: 38.02
100m: 1:19.78
(41.76)
38 Cecila Lång Rune 2005 Simklubben Poseidon 267 1:20.26 +17.26
50m: 36.05
100m: 1:20.26
(44.21)
39 Ella Zetterström 2005 Simklubben Poseidon 252 1:21.80 +18.80
50m: 37.82
100m: 1:21.80
(43.98)
40 Alva Olofsson 2005 S71 210 1:26.99 +23.99
50m: 40.83
100m: 1:26.99
(46.16)
41 Vilma Wigren 2005 Simklubben Triton 207 1:27.30 +24.30
50m: 40.46
100m: 1:27.30
(46.84)
42 Mathilde F Handberg 2005 Hvidovre Svømme Klub 207 1:27.32 +24.32
50m: 40.74
100m: 1:27.32
(46.58)
43 Sofie Christiansen 2005 Rønne Svømme Klub 183 1:30.99 +27.99
50m: 43.28
100m: 1:30.99
(47.71)
44 Alma Quant 2005 Sjöbo Simsällskap 168 1:33.62 +30.62
50m: 40.63
100m: 1:33.62
(52.99)
45 Wilma Carlsson 2005 Falkenbergs Simklubb 164 1:34.36 +31.36
50m: 44.05
100m: 1:34.36
(50.31)
46 Luna Simonsson 2005 Ringsjö Simklubb 147 1:37.87 +34.87
50m: 44.59
100m: 1:37.87
(53.28)
47 Julia Lennartsson 2005 Vellinge-Näsets Simklubb 140 1:39.46 +36.46
50m: 44.19
100m: 1:39.46
(55.27)
48 Jamilla Zarakit 2005 Simklubben Ran 129 1:42.29 +39.29
50m: 46.56
100m: 1:42.29
(55.73)
49 Katarina Eskilsson 2005 Osby Simsällskap 126 1:43.09 +40.09
50m: 48.59
100m: 1:43.09
(54.50)
50 Emilia Ljunggren 2005 Simklubben Triton 106 1:49.12 +46.12
50m: 50.85
100m: 1:49.12
(58.27)
- Jenny Nilsson 2005 Simklubben Triton DSQ
- Emma Pjanic 2005 Simklubben Poseidon DNS
2018-06-16 11:49:46 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Sjöbo Simsällskap

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner