2020-09-23   05:53:44
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Färsingadoppet 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 2 09:00

Document
Resultat
Färsingadoppet 2018
Arrangör:
Plats: Orebadet Sjöbo Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 jun 2018 till den 17 jun 2018
Event 33, 100m Bröstsim Damer 14-14 - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elsa Jonsson 2004 Simklubben Laxen 527 1:19.37
50m: 37.90
100m: 1:19.37
(41.47)
2 Anna Marie Nielsen 2004 Hvidovre Svømme Klub 467 1:22.60 +3.23
50m: 38.87
100m: 1:22.60
(43.73)
3 Nina Podric 2004 Helsingborgs Simsällskap 437 1:24.45 +5.08
50m: 39.94
100m: 1:24.45
(44.51)
4 Julia  Olsson 2004 Kiviks Simklubb 430 1:24.92 +5.55
50m: 40.06
100m: 1:24.92
(44.86)
5 Cajsa Wöhl 2004 Helsingborgs Simsällskap 428 1:25.06 +5.69
50m: 40.06
100m: 1:25.06
(45.00)
6 Nønne Christensen 2004 VAT Copenhagen-MK31 409 1:26.36 +6.99
50m: 41.26
100m: 1:26.36
(45.10)
7 Elsa Andersson 2004 Helsingborgs Simsällskap 398 1:27.18 +7.81
50m: 41.11
100m: 1:27.18
(46.07)
8 Svea Raihle 2004 Helsingborgs Simsällskap 397 1:27.24 +7.87
50m: 41.54
100m: 1:27.24
(45.70)
9 Emilia C. R. Olsen 2004 VAT Copenhagen-MK31 394 1:27.43 +8.06
50m: 41.49
100m: 1:27.43
(45.94)
10 Olivia Olsson 2004 Simklubben Poseidon 392 1:27.60 +8.23
50m: 40.55
100m: 1:27.60
(47.05)
11 Olivia Pantzar 2004 Simklubben Hajen 390 1:27.72 +8.35
50m: 40.79
100m: 1:27.72
(46.93)
12 Tindra d'Aubigné 2004 Simklubben Hajen 389 1:27.81 +8.44
50m: 40.71
100m: 1:27.81
(47.10)
13 Marie Juul-Olsen 2004 Lyngby Svømmeklub 387 1:27.95 +8.58
50m: 41.91
100m: 1:27.95
(46.04)
14 Lova Persson 2004 Simklubben Hajen 384 1:28.21 +8.84
100m: 1:28.21
(1:28.21)
15 Kornelia Pavlovic 2004 Helsingborgs Simsällskap 383 1:28.24 +8.87
50m: 41.80
100m: 1:28.24
(46.44)
16 Isabel Persson 2004 Simklubben Triton 381 1:28.46 +9.09
50m: 41.25
100m: 1:28.46
(47.21)
17 Andrea Wollentz 2004 Simklubben Laxen 359 1:30.23 +10.86
50m: 41.80
100m: 1:30.23
(48.43)
18 Liva Søby 2004 VAT Copenhagen-MK31 354 1:30.58 +11.21
50m: 41.65
100m: 1:30.58
(48.93)
19 Emelie Stridh 2004 Simklubben Poseidon 351 1:30.84 +11.47
50m: 42.54
100m: 1:30.84
(48.30)
20 Fanny Hess 2004 Landskrona Simsällskap 348 1:31.10 +11.73
50m: 42.90
100m: 1:31.10
(48.20)
21 Alma Mårtensson 2004 Simklubben Hajen 341 1:31.75 +12.38
50m: 44.04
100m: 1:31.75
(47.71)
22 Emilia Kryger 2004 Sjöbo Simsällskap 338 1:32.06 +12.69
50m: 43.40
100m: 1:32.06
(48.66)
23 Thea Greco 2004 Karlskrona Simsällskap 331 1:32.66 +13.29
50m: 44.10
100m: 1:32.66
(48.56)
24 Tuva Edvinsson 2004 Helsingborgs Simsällskap 329 1:32.83 +13.46
50m: 43.60
100m: 1:32.83
(49.23)
25 Emma Kjer Rasmussen 2004 Hvidovre Svømme Klub 327 1:33.08 +13.71
50m: 44.20
100m: 1:33.08
(48.88)
26 Johanna Hofvendahl 2004 Helsingborgs Simsällskap 324 1:33.36 +13.99
50m: 44.29
100m: 1:33.36
(49.07)
27 Frederikke Elster 2004 Lyngby Svømmeklub 293 1:36.50 +17.13
50m: 45.10
100m: 1:36.50
(51.40)
28 Izabelle Andersson 2004 Falkenbergs Simklubb 292 1:36.59 +17.22
50m: 44.92
100m: 1:36.59
(51.67)
29 Elsa Bergelin 2004 Karlskrona Simsällskap 291 1:36.75 +17.38
50m: 46.40
100m: 1:36.75
(50.35)
30 Emma Nilsson 2004 Helsingborgs Simsällskap 288 1:37.06 +17.69
50m: 45.53
100m: 1:37.06
(51.53)
31 Mille Bergmann 2004 Rønne Svømme Klub 288 1:37.09 +17.72
50m: 46.15
100m: 1:37.09
(50.94)
32 Lovisa Yngvesson 2004 Simklubben Sydsim 262 1:40.17 +20.80
50m: 46.96
100m: 1:40.17
(53.21)
32 Rebecka Ungureanu 2004 Bromöllaortens Simsällskap 262 1:40.17 +20.80
50m: 45.04
100m: 1:40.17
(55.13)
34 Alberte Stoltz 2004 Rønne Svømme Klub 262 1:40.19 +20.82
50m: 46.53
100m: 1:40.19
(53.66)
35 Isabella Hejlesen 2004 SVØM Korsør 259 1:40.51 +21.14
50m: 47.38
100m: 1:40.51
(53.13)
36 Laura Kroman 2004 SVØM Korsør 256 1:40.99 +21.62
50m: 48.35
100m: 1:40.99
(52.64)
37 Mollie Dalengran 2004 Simklubben Triton 254 1:41.19 +21.82
50m: 46.10
100m: 1:41.19
(55.09)
38 Louise Hörup 2004 Simklubben Poseidon 253 1:41.34 +21.97
50m: 47.88
100m: 1:41.34
(53.46)
39 Gry Therkelsen 2004 Helsinge Svømmeklub 249 1:41.85 +22.48
50m: 48.56
100m: 1:41.85
(53.29)
40 Tilda Westergren 2004 Simklubben Laxen 237 1:43.50 +24.13
50m: 47.66
100m: 1:43.50
(55.84)
41 Elsa Kanth 2004 Falkenbergs Simklubb 231 1:44.50 +25.13
50m: 48.57
100m: 1:44.50
(55.93)
42 Josephine Nørmark Larsen 2004 SVØM Korsør 225 1:45.43 +26.06
50m: 49.62
100m: 1:45.43
(55.81)
43 Emilia Sandström 2004 Simklubben Sydsim 224 1:45.57 +26.20
50m: 50.32
100m: 1:45.57
(55.25)
44 Kajsa Sjöström Andersson 2004 Simklubben Ran 106 2:15.49 +56.12
50m: 1:02.99
100m: 2:15.49
(1:12.50)
- Nikita Reljanovic 2004 Simklubben Laxen DSQ
- Ebba Jakobsson 2004 SK Stimmet DSQ
- Rakel Johannisson 2004 Simklubben Sydsim DNS
- Sofie Bruun Høvring 2004 VAT Copenhagen-MK31 DNS
2018-06-16 11:46:53 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Sjöbo Simsällskap

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner