2020-10-31   01:59:43
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Färsingadoppet 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 2 09:00

Document
Resultat
Färsingadoppet 2018
Arrangör:
Plats: Orebadet Sjöbo Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 jun 2018 till den 17 jun 2018
Event 27, 50m Ryggsim Damer 00-10 - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alma Persson 2008 Föreningen Österlen Sim 287 41.01
2 Philippa Lindgren 2008 Simklubben Sydsim 240 43.54 +2.53
3 Wilma Berg 2008 Lyngby Svømmeklub 238 43.65 +2.64
4 Signe Malmberg 2008 Osby Simsällskap 202 46.10 +5.09
5 Nirma Bååth 2008 Trelleborg Sim 201 46.13 +5.12
6 Anna Gutenwik 2008 Simklubben Hajen 188 47.20 +6.19
7 Gabriella Ljungdahl 2008 SK Stimmet 182 47.71 +6.70
8 Signe Nilsson 2008 SK Stimmet 181 47.77 +6.76
9 Karen Sander Fotland 2009 Lyngby Svømmeklub 171 48.74 +7.73
10 Amanda  Pantzar 2008 Simklubben Hajen 170 48.81 +7.80
11 Ida Mathiesen 2008 Lyngby Svømmeklub 169 48.85 +7.84
12 Isabella Nilsson 2008 Simklubben Poseidon 161 49.73 +8.72
13 Chloe Dahlberg 2008 Falkenbergs Simklubb 158 50.05 +9.04
14 Vilda Larsson 2008 Sjöbo Simsällskap 153 50.50 +9.49
15 Caroline Toftelund Larsen 2008 Lyngby Svømmeklub 153 50.54 +9.53
16 Karla Rosvall 2008 Simklubben Ran 146 51.32 +10.31
17 Isabella Stoltz 2008 Sjöbo Simsällskap 144 51.54 +10.53
18 Ellen-Mai Teilmann 2009 Lyngby Svømmeklub 143 51.69 +10.68
19 Laura Emilie Hoegh 2008 Lyngby Svømmeklub 141 51.99 +10.98
20 Agnes Nilsson 2009 Osby Simsällskap 139 52.15 +11.14
21 Kamille Drejer Mikkelsen 2009 Lyngby Svømmeklub 139 52.21 +11.20
22 Amilia Hart 2008 S71 130 53.40 +12.39
23 Sofie Ross 2008 Lyngby Svømmeklub 129 53.49 +12.48
24 Maria Weiste 2009 Lyngby Svømmeklub 129 53.53 +12.52
25 Isabella Danfelter 2010 Vellinge-Näsets Simklubb 124 54.19 +13.18
26 Elsa Mårtensson 2008 Simklubben Hajen 124 54.21 +13.20
27 Maria Holstein Arnesen 2010 Lyngby Svømmeklub 123 54.37 +13.36
28 Ebba Eriksson 2008 Simklubben Poseidon 121 54.69 +13.68
29 Alva Gustafsson 2009 Falkenbergs Simklubb 120 54.81 +13.80
30 Michalina Marciniak 2008 Vellinge-Näsets Simklubb 120 54.82 +13.81
31 Freja Itenov 2008 Lyngby Svømmeklub 115 55.57 +14.56
32 Lynneà Wikbourn 2008 Sjöbo Simsällskap 114 55.67 +14.66
32 Galina Duric 2008 Lyngby Svømmeklub 114 55.67 +14.66
34 Ella Nord 2009 Osby Simsällskap 113 55.84 +14.83
35 Caroline Madsen 2009 Lyngby Svømmeklub 113 55.86 +14.85
36 Ella Simonsgaard 2008 Lyngby Svømmeklub 113 55.97 +14.96
37 Tilde Nyborg 2008 Osby Simsällskap 102 57.82 +16.81
38 Neimi Carlsson 2009 Sjöbo Simsällskap 101 57.98 +16.97
39 Emma Hakobyan 2008 Simklubben Laxen 100 58.24 +17.23
40 Svea Viol Lindal Hoffmann 2010 Helsinge Svømmeklub 98 58.52 +17.51
41 Emma Mollerup 2009 Lyngby Svømmeklub 98 58.57 +17.56
42 Sara Kjær Bollesen 2008 Lyngby Svømmeklub 98 58.64 +17.63
43 Alva Holmberg 2008 Simklubben Poseidon 97 58.86 +17.85
44 Ellen Fenger 2009 Lyngby Svømmeklub 85 1:01.50 +20.49
45 Rebecca Ericsson 2009 Simsällskapet Iden 80 1:02.68 +21.67
46 Cirkeline Feldt-Sørensen 2010 Lyngby Svømmeklub 75 1:04.05 +23.04
47 Matilda Johansson 2008 Sjöbo Simsällskap 71 1:05.24 +24.23
48 Noomi Hullegård 2009 Simklubben Laxen 57 1:10.00 +28.99
- Ellen Bernhardsson 2008 Osby Simsällskap DSQ
- Vera Olofsson 2009 Landskrona Simsällskap DNS
- Mathilde Juul Bay 2008 Lyngby Svømmeklub DNS
2018-06-16 10:09:02 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Sjöbo Simsällskap

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner