2019-10-14   17:37:43
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Julestævne 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag

Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Julestævne 2017    Udskriftsdato  10 december 2017   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  14:26   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 december 2017         
 
 
Løb 35, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 0-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Stv Mix 3  Slagelse Svømmeklub            1:45.02   
  Emil Mølholm Johansen  2000      25.24        25.24   
  Anders Dam Frandsen  2000      25.00        50.24   
  Regitze Gotthard  2002      27.14        1:17.38   
  Sofie Nielsen  2001      27.64        1:45.02   
                     
Stv Mix 1  Slagelse Svømmeklub            1:46.72   
  Matthias Hansen  2001      25.18        25.18   
  Jonas Hansen  2001      25.14        50.32   
  Clara Schade Cantby  2000      26.45        1:16.77   
  Marie Louise B Andersen  2005      29.95        1:46.72   
                     
Stv Mix 2  Slagelse Svømmeklub            1:46.91   
  Gustav Jørgensen  2000      25.02        25.02   
  August Schade Cantby  2002      25.33        50.35   
  Sofie Andersen  2001      27.86        1:18.21   
  Matilde Mantzius Mosegård  2003      28.70        1:46.91   
                     
Hg1  Herlufsholm Svømmeklub            1:53.13   
  Alfred Nissen  2002      28.54        28.54   
  Magnus Løhr  2001      26.09        54.63   
  Emma Bruhn  2002      28.27        1:22.90   
  Emilia Lønborg  2002      30.23        1:53.13   
                     
Stv Mix 4  Slagelse Svømmeklub            1:58.12   
  Magnus Nygaard  2000      27.03        27.03   
  Marcus Ipsen  2002      26.94        53.97   
  Karoline Nielsen  2004      31.60        1:25.57   
  Emma Ahrenkiel Karløv  2003      32.55        1:58.12   
                     
Korsør Mix 5  2004  Svøm Korsør            1:59.71   
  Johannes Forsbæk  2004      29.73        29.73   
  Elida Thornsen  2005      29.99        59.72   
  Tobias Wiegaard Hansen  2004      29.72        1:29.44   
  Madeleine Thornsen  2001      30.27        1:59.71   
                     
Stv Mix 5  Slagelse Svømmeklub            2:03.84   
  Silas Lykke  2003      28.22        28.22   
  Elias Rought  2003      27.59        55.81   
  Mathilde Rasmussen  2002      32.57        1:28.38   
  Sigrid B. Kristensen  2004      35.46        2:03.84   
                     
Korsør Mix 3  2005  Svøm Korsør            2:08.81   
  Tobias Rehder Knudsen  2005      31.30        31.30   
  Isabella Hejlesen  2004      32.92        1:04.22   
  Rasmus Bønsøe  2006      31.24        1:35.46   
  Laura Kroman  2004      33.35        2:08.81   
                     
Stv Mix 6  Slagelse Svømmeklub            2:13.81   
  Casper Madsen  2004      28.23        28.23   
  Andreas M Nielsen  2005      30.17        58.40   
  Tilde-Sofie Qwist  2005      36.25        1:34.65   
  Alberte Bendix Raunkjær  2007      39.16        2:13.81   
                     
10  Korsør Mix 2  2005  Svøm Korsør            2:18.09   
  Christian Søe Jepsen  2005      33.01        33.01   
  Josephine Nørmark Larsen  2004      36.61        1:09.62   
  Lucas Leal  2001      31.51        1:41.13   
  Astamaja Rought  2006      36.96        2:18.09   
                     
11  Korsør Mix 4  2004  Svøm Korsør            2:21.66   
  Viktor Holst Rasmussen  2003      30.89        30.89   
  Maja Wiegaard Hansen  2002      46.33        1:17.22   
  Konrad Clausen  2005      30.56        1:47.78   
  Silje Mathiasen  2006      33.88        2:21.66   
                     
12  Stv Mix 7  Slagelse Svømmeklub            2:24.43   
  Daniel Mir  2003      28.61        28.61   
  Jannik Jørgensen  2004      30.59        59.20   
  Elisabeth Tobel Nielsen  2007                 
  Silje Juul Kjeldsen  2008      2:24.43        2:24.43   
                     
13  Stv Mix 8  Slagelse Svømmeklub            2:34.25   
  Joachim L Andersen  2003      30.17        30.17   
  Julius Vadmand  2005      35.78        1:05.95   
  Emma Jørgensen  2005      40.82        1:46.77   
  Emma Attrup  2007      47.48        2:34.25   
                     
14  Stv Mix 9  Slagelse Svømmeklub            2:53.96   
  Johannes Tobel Nielsen  2004      34.27        34.27   
  Lucas Bülow Møller  2003      30.24        1:04.51   
  Maria Gandrup Nygaard  2010      1:04.41        2:08.92   
  Emma Grøntved  2009      45.04        2:53.96   
                     
15  Hg2  Herlufsholm Svømmeklub            2:57.57   
  Sebastian Svenningsen  2006      47.23        47.23   
  Frederikke Jørgensen  2007      45.13        1:32.36   
  Sebastian Aunt  2007      42.93        2:15.29   
  Merle Blomberg Jensen  2008      42.28        2:57.57   
                     
Korsør Mix 1  2005  Svøm Korsør            DNS   
  Lukas Kjeldsholm Knudsen  2004                 
  Benedichte Hallengreen  2005                 
  Frederik Schmidt Johansen  2002                 
  Johanne Jensen-Mattebjerg  2006              DNS   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  10 december 2017 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:26 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark