Results for Höstsimiaden 2017, Åkersberga
Below are all results from the competition shown by session.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:13 | |||
Arrangör | Åkersberga SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 1, 4X50m Frisim Mixed, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Täby Sim Mix [2007] Lag 1 | 2007 | Täby Sim | 2:14.27 | ||||||
Jan Danovskij | 2007 | 34.35 | 34.35 | |||||||
Emma Alsén | 2007 | 33.84 | 1:08.19 | |||||||
Sixten Ersson | 2007 | 33.34 | 1:41.53 | |||||||
Emmy Hällkvist | 2008 | 32.74 | 2:14.27 | |||||||
2 | SK Neptun Mix 10Oy Lag 1 | 2007 | Simklubben Neptun | 2:19.47 | ||||||
Theodor Gladare | 2007 | 34.63 | 34.63 | |||||||
Oliver Rundström | 2008 | 35.21 | 1:09.84 | |||||||
Sofia Bang | 2007 | 34.51 | 1:44.35 | |||||||
Anna Eneroth | 2007 | 35.12 | 2:19.47 | |||||||
3 | SK Neptun Mix 10Oy Lag 2 | 2007 | Simklubben Neptun | 2:33.85 | ||||||
Milton Eriksson | 2007 | 37.01 | 37.01 | |||||||
Vincent Forss | 2007 | 38.75 | 1:15.76 | |||||||
Frida Forsmark | 2008 | 39.49 | 1:55.25 | |||||||
Delara Ronquist | 2007 | 38.60 | 2:33.85 | |||||||
4 | Täby Sim Mix [2007] Lag 2 | 2007 | Täby Sim | 2:35.78 | ||||||
Edward Watson | 2008 | 37.29 | 37.29 | |||||||
Stina Pedersen | 2007 | 38.71 | 1:16.00 | |||||||
Hanna Gong | 2007 | 37.78 | 1:53.78 | |||||||
Troy Sevonen | 2008 | 42.00 | 2:35.78 | |||||||
5 | SK Neptun Mix 10Oy Lag 3 | 2007 | Simklubben Neptun | 2:40.90 | ||||||
Simon Rehn | 2008 | 40.87 | 40.87 | |||||||
Vincent Nordlander | 2007 | 40.41 | 1:21.28 | |||||||
Alicia Dahlberg | 2007 | 40.27 | 2:01.55 | |||||||
Hedvig Duit | 2008 | 39.35 | 2:40.90 | |||||||
6 | Täby Sim Mix [2007] Lag 4 | 2007 | Täby Sim | 2:46.12 | ||||||
Olivia Allert | 2007 | 41.78 | 41.78 | |||||||
Carl Olsson | 2008 | 40.45 | 1:22.23 | |||||||
Emma Wahlqvist | 2007 | 40.67 | 2:02.90 | |||||||
Gideon Larsson | 2008 | 43.22 | 2:46.12 | |||||||
7 | SK Neptun Mix 10Oy Lag 4 | 2007 | Simklubben Neptun | 2:49.13 | ||||||
Marco Blix Grimaldi | 2007 | 42.57 | 42.57 | |||||||
William Forsberg Meinhart | 2007 | 40.87 | 1:23.44 | |||||||
Lovis Carltoft | 2008 | 43.63 | 2:07.07 | |||||||
Hilma Stenbeck | 2008 | 42.06 | 2:49.13 | |||||||
8 | Lidingö SK Mix | 2007 | Lidingö Simklubb | 3:22.17 | ||||||
Lovisa Damico | 2008 | 47.79 | 47.79 | |||||||
Alicia Hult | 2008 | 1:55.13 | 2:42.92 | |||||||
Ebba Sundberg | 2008 | 39.25 | 3:22.17 | |||||||
Sofia Glifberg | 2008 | 3:22.17 | ||||||||
- | Täby Sim Mix [2007] Lag 3 | 2007 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 09:13 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:27 | |||
Arrangör | Åkersberga SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 2, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emmy Hällkvist | 2008 | Täby Sim | 38.00 | 1:26.35 | |||||
2 | Frida Forsmark | 2008 | Simklubben Neptun | 45.45 | 1:43.02 | |||||
3 | Hilma Stenbeck | 2008 | Simklubben Neptun | 47.57 | 1:44.63 | |||||
4 | Molly Brodd | 2008 | Simklubben Neptun | 51.89 | 1:47.76 | |||||
5 | Sofia Glifberg | 2008 | Lidingö Simklubb | 50.42 | 1:47.93 | |||||
6 | Lovis Carltoft | 2008 | Simklubben Neptun | 50.33 | 1:49.96 | |||||
7 | Idun Nelin | 2008 | Simklubben Neptun | 51.49 | 1:52.42 | |||||
8 | Fanny Lidegran | 2008 | Simklubben Neptun | 51.36 | 1:52.77 | |||||
9 | Hedvig Duit | 2008 | Simklubben Neptun | 52.46 | 1:53.69 | |||||
10 | Sofia Sundström Curstedt | 2008 | Danderyds Sim | 52.61 | 1:56.07 | |||||
11 | Elsa Ericsson | 2008 | Simklubben Neptun | 55.19 | 1:57.98 | |||||
12 | Stella Burman Kindgren | 2008 | Simklubben Neptun | 55.15 | 1:59.10 | |||||
13 | Malva Sjödahl | 2009 | Simklubben Neptun | 59.36 | 2:01.06 | |||||
14 | Louise Löfström | 2008 | Simklubben Neptun | 1:00.25 | 2:07.28 | |||||
15 | Amy Sterby | 2008 | Simklubben Neptun | 1:06.15 | 2:09.37 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 09:27 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:28 | |||
Arrangör | Åkersberga SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 3, 100m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oliver Rundström | 2008 | Simklubben Neptun | 41.81 | 1:31.90 | |||||
2 | Edward Watson | 2008 | Täby Sim | 43.80 | 1:35.40 | |||||
3 | Albin Holmgren | 2009 | Täby Sim | 48.21 | 1:40.92 | |||||
4 | Carl Olsson | 2008 | Täby Sim | 47.92 | 1:42.93 | |||||
5 | Simon Rehn | 2008 | Simklubben Neptun | 47.66 | 1:44.60 | |||||
6 | Felix Bang | 2009 | Simklubben Neptun | 57.01 | 1:52.89 | |||||
7 | Leon Simoes Grundell | 2008 | Simklubben Neptun | 51.39 | 1:53.75 | |||||
- | Jonathan Nilsson | 2008 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Troy Sevonen | 2008 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 09:28 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:35 | |||
Arrangör | Åkersberga SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 4, 50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Rebecka Barkvall | 2007 | Danderyds Sim | 34.80 | ||||||
2 | Emma Alsén | 2007 | Täby Sim | 34.89 | ||||||
3 | Sofia Bang | 2007 | Simklubben Neptun | 34.97 | ||||||
4 | Anna Eneroth | 2007 | Simklubben Neptun | 35.64 | ||||||
5 | Hanna Gong | 2007 | Täby Sim | 38.34 | ||||||
6 | Delara Ronquist | 2007 | Simklubben Neptun | 38.50 | ||||||
7 | Beatrice Hlawatsch | 2007 | Täby Sim | 38.73 | ||||||
8 | Alicia Dahlberg | 2007 | Simklubben Neptun | 39.99 | ||||||
9 | Stina Pedersen | 2007 | Täby Sim | 40.76 | ||||||
10 | Viola Leander | 2007 | Lidingö Simklubb | 41.52 | ||||||
11 | Emma Wahlqvist | 2007 | Täby Sim | 42.15 | ||||||
12 | Hannah Sommar | 2007 | Täby Sim | 42.29 | ||||||
13 | Hanna Wickström | 2007 | Danderyds Sim | 42.64 | ||||||
14 | Olivia Allert | 2007 | Täby Sim | 42.76 | ||||||
15 | Nicole Dvali | 2007 | Åkersberga Simsällskap | 43.66 | ||||||
16 | Vivyan Wallqvist | 2007 | Simklubben Neptun | 44.86 | ||||||
17 | Olivia Strömberg | 2007 | Simklubben Neptun | 44.96 | ||||||
18 | Adella Nordin | 2007 | Åkersberga Simsällskap | 46.51 | ||||||
19 | Estelle Liljeblad | 2007 | Åkersberga Simsällskap | 47.80 | ||||||
20 | Jacqueline Callin Bartlett | 2007 | Lidingö Simklubb | 48.54 | ||||||
21 | Emma Filippou | 2007 | Åkersberga Simsällskap | 50.13 | ||||||
22 | Irma Nerman | 2007 | Simklubben Neptun | 51.93 | ||||||
23 | Alma Sandström | 2007 | Simklubben Neptun | 52.96 | ||||||
24 | Alma Pennhag | 2007 | Åkersberga Simsällskap | 57.11 | ||||||
- | Hanna Gustavsson | 2007 | Lidingö Simklubb | DSQ | ||||||
- | Julia Lundgren | 2007 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 09:35 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:39 | |||
Arrangör | Åkersberga SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 5, 50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sixten Ersson | 2007 | Täby Sim | 33.66 | ||||||
2 | Jan Danovskij | 2007 | Täby Sim | 34.05 | ||||||
3 | Theodor Gladare | 2007 | Simklubben Neptun | 34.24 | ||||||
4 | Milton Eriksson | 2007 | Simklubben Neptun | 37.16 | ||||||
5 | Vincent Forss | 2007 | Simklubben Neptun | 39.82 | ||||||
6 | Vincent Nordlander | 2007 | Simklubben Neptun | 40.42 | ||||||
6 | Yichen Sun | 2007 | Täby Sim | 40.42 | ||||||
8 | Theo Thermaenius | 2007 | Täby Sim | 40.99 | ||||||
9 | Oscar Andersson | 2007 | Lidingö Simklubb | 41.77 | ||||||
10 | Vide Kling | 2007 | Åkersberga Simsällskap | 42.80 | ||||||
11 | Erik Rosander | 2007 | Danderyds Sim | 43.95 | ||||||
12 | Marco Blix Grimaldi | 2007 | Simklubben Neptun | 44.29 | ||||||
13 | Zacharias Sandström | 2007 | Simklubben Neptun | 45.09 | ||||||
14 | Theo Priftakis Abascal | 2007 | Simklubben Neptun | 46.68 | ||||||
15 | Gustav L Rosdahl | 2007 | Simklubben Neptun | 47.98 | ||||||
16 | Simon Boström | 2007 | Simklubben Neptun | 53.41 | ||||||
- | Hugo Holmlund | 2007 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Viggo Asplund | 2007 | Lidingö Simklubb | DSQ | ||||||
- | William Forsberg Meinhart | 2007 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 09:39 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:07 | |||
Arrangör | Åkersberga SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 6, 25m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emmy Hällkvist | 2008 | Täby Sim | 15.70 | ||||||
2 | Lovis Carltoft | 2008 | Simklubben Neptun | 21.08 | ||||||
3 | Hilma Stenbeck | 2008 | Simklubben Neptun | 21.25 | ||||||
4 | Frida Forsmark | 2008 | Simklubben Neptun | 22.94 | ||||||
5 | Sofia Sundström Curstedt | 2008 | Danderyds Sim | 23.02 | ||||||
6 | Idun Nelin | 2008 | Simklubben Neptun | 23.44 | ||||||
7 | Fanny Lidegran | 2008 | Simklubben Neptun | 24.08 | ||||||
8 | Malva Sjödahl | 2009 | Simklubben Neptun | 24.12 | ||||||
9 | Elsa Ericsson | 2008 | Simklubben Neptun | 24.28 | ||||||
10 | Stella Burman Kindgren | 2008 | Simklubben Neptun | 24.65 | ||||||
11 | Molly Brodd | 2008 | Simklubben Neptun | 24.88 | ||||||
12 | Amy Sterby | 2008 | Simklubben Neptun | 28.04 | ||||||
- | Hedvig Duit | 2008 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Isabelle Wallqvist | 2009 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Louise Löfström | 2008 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Nora Schäder Johansson | 2008 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Sofia Glifberg | 2008 | Lidingö Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 10:07 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:07 | |||
Arrangör | Åkersberga SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 7, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Oliver Rundström | 2008 | Simklubben Neptun | 17.55 | ||||||
2 | Edward Watson | 2008 | Täby Sim | 19.04 | ||||||
3 | Simon Rehn | 2008 | Simklubben Neptun | 19.82 | ||||||
4 | Troy Sevonen | 2008 | Täby Sim | 20.06 | ||||||
5 | Albin Holmgren | 2009 | Täby Sim | 20.72 | ||||||
6 | Carl Olsson | 2008 | Täby Sim | 22.33 | ||||||
7 | Leon Simoes Grundell | 2008 | Simklubben Neptun | 22.97 | ||||||
8 | Gideon Larsson | 2008 | Täby Sim | 24.22 | ||||||
9 | Felix Bang | 2009 | Simklubben Neptun | 25.02 | ||||||
10 | Jonathan Nilsson | 2008 | Simklubben Neptun | 26.21 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 10:07 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:08 | |||
Arrangör | Åkersberga SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 8, 25m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emma Alsén | 2007 | Täby Sim | 16.62 | ||||||
2 | Anna Eneroth | 2007 | Simklubben Neptun | 16.98 | ||||||
3 | Rebecka Barkvall | 2007 | Danderyds Sim | 18.48 | ||||||
4 | Sofia Bang | 2007 | Simklubben Neptun | 19.11 | ||||||
5 | Delara Ronquist | 2007 | Simklubben Neptun | 19.13 | ||||||
6 | Viola Leander | 2007 | Lidingö Simklubb | 19.28 | ||||||
7 | Hanna Gong | 2007 | Täby Sim | 20.28 | ||||||
8 | Stina Pedersen | 2007 | Täby Sim | 20.56 | ||||||
9 | Alicia Dahlberg | 2007 | Simklubben Neptun | 21.06 | ||||||
10 | Julia Lundgren | 2007 | Simklubben Neptun | 22.07 | ||||||
11 | Emma Wahlqvist | 2007 | Täby Sim | 22.84 | ||||||
12 | Jacqueline Callin Bartlett | 2007 | Lidingö Simklubb | 23.78 | ||||||
13 | Hannah Sommar | 2007 | Täby Sim | 24.71 | ||||||
14 | Evelina Dahlberg | 2007 | Åkersberga Simsällskap | 24.78 | ||||||
15 | Olivia Strömberg | 2007 | Simklubben Neptun | 25.00 | ||||||
16 | Irma Nerman | 2007 | Simklubben Neptun | 26.04 | ||||||
17 | Vivyan Wallqvist | 2007 | Simklubben Neptun | 29.58 | ||||||
- | Adella Nordin | 2007 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Beatrice Hlawatsch | 2007 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Hanna Wickström | 2007 | Danderyds Sim | DSQ | ||||||
- | Olivia Allert | 2007 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 10:08 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:06 | |||
Arrangör | Åkersberga SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 9, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jan Danovskij | 2007 | Täby Sim | 16.97 | ||||||
2 | Theodor Gladare | 2007 | Simklubben Neptun | 17.29 | ||||||
3 | Sixten Ersson | 2007 | Täby Sim | 18.45 | ||||||
4 | Milton Eriksson | 2007 | Simklubben Neptun | 19.17 | ||||||
5 | Vincent Forss | 2007 | Simklubben Neptun | 19.74 | ||||||
6 | Theo Thermaenius | 2007 | Täby Sim | 21.38 | ||||||
7 | William Forsberg Meinhart | 2007 | Simklubben Neptun | 21.87 | ||||||
8 | Vincent Nordlander | 2007 | Simklubben Neptun | 21.94 | ||||||
9 | Theo Priftakis Abascal | 2007 | Simklubben Neptun | 22.22 | ||||||
10 | Hugo Holmlund | 2007 | Simklubben Neptun | 23.39 | ||||||
11 | Erik Rosander | 2007 | Danderyds Sim | 23.91 | ||||||
12 | Zacharias Sandström | 2007 | Simklubben Neptun | 24.59 | ||||||
13 | Marco Blix Grimaldi | 2007 | Simklubben Neptun | 24.88 | ||||||
14 | Yichen Sun | 2007 | Täby Sim | 24.95 | ||||||
15 | Vide Kling | 2007 | Åkersberga Simsällskap | 26.93 | ||||||
- | Erik Talipov | 2007 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Gustav L Rosdahl | 2007 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Simon Boström | 2007 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 10:06 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:24 | |||
Arrangör | Åkersberga SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 10, 50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emmy Hällkvist | 2008 | Täby Sim | 32.40 | ||||||
2 | Frida Forsmark | 2008 | Simklubben Neptun | 40.68 | ||||||
3 | Hedvig Duit | 2008 | Simklubben Neptun | 42.50 | ||||||
4 | Sofia Glifberg | 2008 | Lidingö Simklubb | 42.90 | ||||||
5 | Molly Brodd | 2008 | Simklubben Neptun | 43.13 | ||||||
6 | Fanny Lidegran | 2008 | Simklubben Neptun | 43.20 | ||||||
7 | Lovis Carltoft | 2008 | Simklubben Neptun | 44.48 | ||||||
8 | Sofia Sundström Curstedt | 2008 | Danderyds Sim | 44.76 | ||||||
9 | Hilma Stenbeck | 2008 | Simklubben Neptun | 45.15 | ||||||
10 | Idun Nelin | 2008 | Simklubben Neptun | 45.27 | ||||||
10 | Stella Burman Kindgren | 2008 | Simklubben Neptun | 45.27 | ||||||
12 | Malva Sjödahl | 2009 | Simklubben Neptun | 47.71 | ||||||
13 | Lovisa Damico | 2008 | Lidingö Simklubb | 49.57 | ||||||
14 | Elsa Ericsson | 2008 | Simklubben Neptun | 50.61 | ||||||
15 | Louise Löfström | 2008 | Simklubben Neptun | 51.84 | ||||||
16 | Alicia Hult | 2008 | Lidingö Simklubb | 52.82 | ||||||
17 | Nellie Bocké | 2008 | Åkersberga Simsällskap | 53.02 | ||||||
18 | Amy Sterby | 2008 | Simklubben Neptun | 53.61 | ||||||
19 | Nora Schäder Johansson | 2008 | Simklubben Neptun | 54.93 | ||||||
20 | Ebba Lindberg | 2008 | Åkersberga Simsällskap | 1:05.40 | ||||||
- | Ebba Sundberg | 2008 | Lidingö Simklubb | DNS | ||||||
- | Isabelle Wallqvist | 2009 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 10:24 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:27 | |||
Arrangör | Åkersberga SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 11, 50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Oliver Rundström | 2008 | Simklubben Neptun | 36.76 | ||||||
2 | Edward Watson | 2008 | Täby Sim | 38.09 | ||||||
3 | Troy Sevonen | 2008 | Täby Sim | 40.38 | ||||||
4 | Carl Olsson | 2008 | Täby Sim | 40.70 | ||||||
5 | Simon Rehn | 2008 | Simklubben Neptun | 40.80 | ||||||
6 | Albin Holmgren | 2009 | Täby Sim | 41.25 | ||||||
7 | Felix Bang | 2009 | Simklubben Neptun | 44.31 | ||||||
8 | Leon Simoes Grundell | 2008 | Simklubben Neptun | 44.37 | ||||||
9 | Tor Carlén | 2008 | Täby Sim | 44.49 | ||||||
10 | Gideon Larsson | 2008 | Täby Sim | 45.61 | ||||||
11 | Jonathan Nilsson | 2008 | Simklubben Neptun | 46.42 | ||||||
12 | Frank Börjesson | 2008 | Lidingö Simklubb | 49.75 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 10:27 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:35 | |||
Arrangör | Åkersberga SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 12, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anna Eneroth | 2007 | Simklubben Neptun | 39.90 | 1:25.95 | |||||
2 | Rebecka Barkvall | 2007 | Danderyds Sim | 40.55 | 1:26.67 | |||||
3 | Emma Alsén | 2007 | Täby Sim | 40.74 | 1:28.51 | |||||
4 | Sofia Bang | 2007 | Simklubben Neptun | 41.88 | 1:30.54 | |||||
5 | Stina Pedersen | 2007 | Täby Sim | 44.17 | 1:36.81 | |||||
6 | Beatrice Hlawatsch | 2007 | Täby Sim | 47.86 | 1:39.11 | |||||
7 | Hanna Gong | 2007 | Täby Sim | 49.04 | 1:41.39 | |||||
8 | Delara Ronquist | 2007 | Simklubben Neptun | 45.95 | 1:43.48 | |||||
9 | Alicia Dahlberg | 2007 | Simklubben Neptun | 46.24 | 1:45.48 | |||||
10 | Julia Lundgren | 2007 | Simklubben Neptun | 53.08 | 1:50.43 | |||||
11 | Irma Nerman | 2007 | Simklubben Neptun | 59.10 | 1:59.73 | |||||
- | Nicole Dvali | 2007 | Åkersberga Simsällskap | DNS | ||||||
- | Hanna Wickström | 2007 | Danderyds Sim | DSQ | ||||||
- | Olivia Strömberg | 2007 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Vivyan Wallqvist | 2007 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 10:35 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:47 | |||
Arrangör | Åkersberga SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 13, 100m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sixten Ersson | 2007 | Täby Sim | 40.90 | 1:27.32 | |||||
2 | Jan Danovskij | 2007 | Täby Sim | 40.40 | 1:29.64 | |||||
3 | Milton Eriksson | 2007 | Simklubben Neptun | 41.53 | 1:31.27 | |||||
4 | Theodor Gladare | 2007 | Simklubben Neptun | 41.37 | 1:32.11 | |||||
5 | Vincent Nordlander | 2007 | Simklubben Neptun | 52.24 | 1:45.03 | |||||
6 | Marco Blix Grimaldi | 2007 | Simklubben Neptun | 54.33 | 1:51.60 | |||||
7 | Theo Priftakis Abascal | 2007 | Simklubben Neptun | 59.30 | 1:59.25 | |||||
- | Erik Rosander | 2007 | Danderyds Sim | DSQ | ||||||
- | Gustav L Rosdahl | 2007 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Hugo Holmlund | 2007 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Vide Kling | 2007 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
- | William Forsberg Meinhart | 2007 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Vincent Forss | 2007 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Zacharias Sandström | 2007 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 10:47 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:55 | |||
Arrangör | Åkersberga SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 14, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Täby Sim Damer Lag 1 | 2007 | Täby Sim | 2:41.11 | ||||||
Stina Pedersen | 2007 | 43.46 | 43.46 | |||||||
Hanna Gong | 2007 | 47.47 | 1:30.93 | |||||||
Emmy Hällkvist | 2008 | 36.03 | 2:06.96 | |||||||
Emma Alsén | 2007 | 34.15 | 2:41.11 | |||||||
2 | SK Neptun F 10Oy Lag 1 | 2007 | Simklubben Neptun | 2:50.52 | ||||||
Sofia Bang | 2007 | 42.49 | 42.49 | |||||||
Hilma Stenbeck | 2008 | 50.00 | 1:32.49 | |||||||
Anna Eneroth | 2007 | 38.71 | 2:11.20 | |||||||
Frida Forsmark | 2008 | 39.32 | 2:50.52 | |||||||
3 | Täby Sim Damer Lag 2 | 2007 | Täby Sim | 3:12.39 | ||||||
Olivia Allert | 2007 | 49.62 | 49.62 | |||||||
Emma Wahlqvist | 2007 | 50.80 | 1:40.42 | |||||||
Beatrice Hlawatsch | 2007 | 50.84 | 2:31.26 | |||||||
Hannah Sommar | 2007 | 41.13 | 3:12.39 | |||||||
4 | SK Neptun F 10Oy Lag 3 | 2007 | Simklubben Neptun | 3:18.73 | ||||||
Idun Nelin | 2008 | 50.22 | 50.22 | |||||||
Vivyan Wallqvist | 2007 | 52.79 | 1:43.01 | |||||||
Lovis Carltoft | 2008 | 49.95 | 2:32.96 | |||||||
Stella Burman Kindgren | 2008 | 45.77 | 3:18.73 | |||||||
5 | SK Neptun F 10Oy Lag 4 | 2007 | Simklubben Neptun | 3:42.14 | ||||||
Irma Nerman | 2007 | 54.89 | 54.89 | |||||||
Elsa Ericsson | 2008 | 53.81 | 1:48.70 | |||||||
Amy Sterby | 2008 | 1:06.13 | 2:54.83 | |||||||
Malva Sjödahl | 2009 | 47.31 | 3:42.14 | |||||||
- | SK Neptun F 10Oy Lag 2 | 2007 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | SK Neptun F 10Oy Lag 5 | 2007 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 10:55 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:02 | |||
Arrangör | Åkersberga SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 15, 4X50m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SK Neptun P 10Oy Lag 1 | 2007 | Simklubben Neptun | 2:45.20 | ||||||
Milton Eriksson | 2007 | 41.11 | 41.11 | |||||||
Zacharias Sandström | 2007 | 48.24 | 1:29.35 | |||||||
Oliver Rundström | 2008 | 41.10 | 2:10.45 | |||||||
Theodor Gladare | 2007 | 34.75 | 2:45.20 | |||||||
2 | Täby Sim Herrar Lag 1 | 2007 | Täby Sim | 2:49.02 | ||||||
Albin Holmgren | 2009 | 46.34 | 46.34 | |||||||
Edward Watson | 2008 | 50.59 | 1:36.93 | |||||||
Jan Danovskij | 2007 | 38.60 | 2:15.53 | |||||||
Sixten Ersson | 2007 | 33.49 | 2:49.02 | |||||||
3 | SK Neptun P 10Oy Lag 2 | 2007 | Simklubben Neptun | 3:11.74 | ||||||
Simon Rehn | 2008 | 50.07 | 50.07 | |||||||
Vincent Nordlander | 2007 | 53.06 | 1:43.13 | |||||||
Vincent Forss | 2007 | 47.60 | 2:30.73 | |||||||
William Forsberg Meinhart | 2007 | 41.01 | 3:11.74 | |||||||
4 | Täby Sim Herrar Lag 2 | 2007 | Täby Sim | 3:13.39 | ||||||
Carl Olsson | 2008 | 47.83 | 47.83 | |||||||
Tor Carlén | 2008 | 56.22 | 1:44.05 | |||||||
Troy Sevonen | 2008 | 46.84 | 2:30.89 | |||||||
Theo Thermaenius | 2007 | 42.50 | 3:13.39 | |||||||
5 | SK Neptun P 10Oy Lag 3 | 2007 | Simklubben Neptun | 3:28.90 | ||||||
Jonathan Nilsson | 2008 | 50.14 | 50.14 | |||||||
Felix Bang | 2009 | 57.39 | 1:47.53 | |||||||
Theo Priftakis Abascal | 2007 | 54.66 | 2:42.19 | |||||||
Hugo Holmlund | 2007 | 46.71 | 3:28.90 | |||||||
- | SK Neptun P 10Oy Lag 4 | 2007 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 11:02 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:18 | |||
Arrangör | Åkersberga SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 16, 4X50m Medley Mixed, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Täby Sim Mix [2007] Lag 1 | 2007 | Täby Sim | 2:39.27 | ||||||
Sixten Ersson | 2007 | 41.04 | 41.04 | |||||||
Hanna Gong | 2007 | 47.92 | 1:28.96 | |||||||
Jan Danovskij | 2007 | 37.95 | 2:06.91 | |||||||
Emmy Hällkvist | 2008 | 32.36 | 2:39.27 | |||||||
2 | SK Neptun Mix 10Oy Lag 1 | 2007 | Simklubben Neptun | 2:40.36 | ||||||
Milton Eriksson | 2007 | 40.00 | 40.00 | |||||||
Anna Eneroth | 2007 | 45.07 | 1:25.07 | |||||||
Oliver Rundström | 2008 | 41.21 | 2:06.28 | |||||||
Sofia Bang | 2007 | 34.08 | 2:40.36 | |||||||
3 | SK Neptun Mix 10Oy Lag 2 | 2007 | Simklubben Neptun | 2:59.18 | ||||||
Theodor Gladare | 2007 | 40.87 | 40.87 | |||||||
Hilma Stenbeck | 2008 | 51.93 | 1:32.80 | |||||||
Vincent Forss | 2007 | 46.78 | 2:19.58 | |||||||
Frida Forsmark | 2008 | 39.60 | 2:59.18 | |||||||
4 | SK Neptun Mix 10Oy Lag 4 | 2007 | Simklubben Neptun | 3:21.59 | ||||||
Idun Nelin | 2008 | 48.75 | 48.75 | |||||||
Vincent Nordlander | 2007 | 55.01 | 1:43.76 | |||||||
Marco Blix Grimaldi | 2007 | 55.37 | 2:39.13 | |||||||
Hedvig Duit | 2008 | 42.46 | 3:21.59 | |||||||
- | SK Neptun Mix 10Oy Lag 3 | 2007 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Täby Sim Mix [2007] Lag 2 | 2007 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Stina Pedersen | 2007 | 42.63 | 42.63 | |||||||
Beatrice Hlawatsch | 2007 | 48.19 | 1:30.82 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 15:18 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:24 | |||
Arrangör | Åkersberga SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 17, 50m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emmy Hällkvist | 2008 | Täby Sim | 41.49 | ||||||
2 | Sofia Glifberg | 2008 | Lidingö Simklubb | 46.92 | ||||||
3 | Hilma Stenbeck | 2008 | Simklubben Neptun | 48.82 | ||||||
4 | Frida Forsmark | 2008 | Simklubben Neptun | 49.45 | ||||||
5 | Lovis Carltoft | 2008 | Simklubben Neptun | 50.27 | ||||||
6 | Idun Nelin | 2008 | Simklubben Neptun | 50.37 | ||||||
7 | Stella Burman Kindgren | 2008 | Simklubben Neptun | 52.64 | ||||||
8 | Sofia Sundström Curstedt | 2008 | Danderyds Sim | 54.49 | ||||||
9 | Andrea Dombos | 2008 | Åkersberga Simsällskap | 56.41 | ||||||
10 | Elsa Ericsson | 2008 | Simklubben Neptun | 56.79 | ||||||
11 | Isabelle Wallqvist | 2009 | Simklubben Neptun | 57.98 | ||||||
12 | Hedvig Duit | 2008 | Simklubben Neptun | 58.16 | ||||||
13 | Nora Schäder Johansson | 2008 | Simklubben Neptun | 1:04.58 | ||||||
- | Amy Sterby | 2008 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Ebba Lindberg | 2008 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Fanny Lidegran | 2008 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Louise Löfström | 2008 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Malva Sjödahl | 2009 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Molly Brodd | 2008 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 15:24 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:27 | |||
Arrangör | Åkersberga SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 18, 50m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Oliver Rundström | 2008 | Simklubben Neptun | 41.62 | ||||||
2 | Albin Holmgren | 2009 | Täby Sim | 44.55 | ||||||
3 | Edward Watson | 2008 | Täby Sim | 45.64 | ||||||
4 | Troy Sevonen | 2008 | Täby Sim | 45.92 | ||||||
5 | Simon Rehn | 2008 | Simklubben Neptun | 50.13 | ||||||
6 | Leon Simoes Grundell | 2008 | Simklubben Neptun | 50.51 | ||||||
7 | Gideon Larsson | 2008 | Täby Sim | 52.92 | ||||||
8 | Felix Bang | 2009 | Simklubben Neptun | 57.14 | ||||||
- | Jonathan Nilsson | 2008 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 15:27 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:30 | |||
Arrangör | Åkersberga SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 19, 50m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anna Eneroth | 2007 | Simklubben Neptun | 44.87 | ||||||
2 | Rebecka Barkvall | 2007 | Danderyds Sim | 45.81 | ||||||
3 | Sofia Bang | 2007 | Simklubben Neptun | 47.31 | ||||||
4 | Hanna Gong | 2007 | Täby Sim | 48.07 | ||||||
5 | Beatrice Hlawatsch | 2007 | Täby Sim | 48.22 | ||||||
6 | Viola Leander | 2007 | Lidingö Simklubb | 48.80 | ||||||
7 | Stina Pedersen | 2007 | Täby Sim | 50.05 | ||||||
8 | Hannah Sommar | 2007 | Täby Sim | 50.17 | ||||||
9 | Molly Ju | 2007 | Täby Sim | 51.33 | ||||||
10 | Vivyan Wallqvist | 2007 | Simklubben Neptun | 51.78 | ||||||
11 | Olivia Allert | 2007 | Täby Sim | 51.84 | ||||||
12 | Emma Wahlqvist | 2007 | Täby Sim | 52.88 | ||||||
13 | Delara Ronquist | 2007 | Simklubben Neptun | 53.88 | ||||||
14 | Evelina Dahlberg | 2007 | Åkersberga Simsällskap | 54.08 | ||||||
15 | Julia Lundgren | 2007 | Simklubben Neptun | 54.37 | ||||||
16 | Adella Nordin | 2007 | Åkersberga Simsällskap | 54.83 | ||||||
17 | Olivia Strömberg | 2007 | Simklubben Neptun | 55.45 | ||||||
18 | Nicole Dvali | 2007 | Åkersberga Simsällskap | 57.40 | ||||||
19 | Hanna Wickström | 2007 | Danderyds Sim | 57.54 | ||||||
20 | Irma Nerman | 2007 | Simklubben Neptun | 58.13 | ||||||
21 | Emma Filippou | 2007 | Åkersberga Simsällskap | 58.26 | ||||||
22 | Alicia Dahlberg | 2007 | Simklubben Neptun | 59.57 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 15:30 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:34 | |||
Arrangör | Åkersberga SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 20, 50m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jan Danovskij | 2007 | Täby Sim | 45.35 | ||||||
2 | Sixten Ersson | 2007 | Täby Sim | 46.83 | ||||||
3 | Oscar Andersson | 2007 | Lidingö Simklubb | 47.85 | ||||||
4 | Milton Eriksson | 2007 | Simklubben Neptun | 48.07 | ||||||
5 | Theodor Gladare | 2007 | Simklubben Neptun | 48.63 | ||||||
6 | Zacharias Sandström | 2007 | Simklubben Neptun | 49.42 | ||||||
7 | Vincent Nordlander | 2007 | Simklubben Neptun | 52.39 | ||||||
8 | Viggo Asplund | 2007 | Lidingö Simklubb | 54.27 | ||||||
9 | Erik Rosander | 2007 | Danderyds Sim | 55.38 | ||||||
10 | William Forsberg Meinhart | 2007 | Simklubben Neptun | 55.42 | ||||||
11 | Erik Talipov | 2007 | Täby Sim | 55.64 | ||||||
12 | Vincent Forss | 2007 | Simklubben Neptun | 55.68 | ||||||
13 | Theo Priftakis Abascal | 2007 | Simklubben Neptun | 55.85 | ||||||
14 | Marco Blix Grimaldi | 2007 | Simklubben Neptun | 56.14 | ||||||
15 | Anton Kamakin | 2007 | Åkersberga Simsällskap | 56.62 | ||||||
16 | Vide Kling | 2007 | Åkersberga Simsällskap | 59.01 | ||||||
17 | Yichen Sun | 2007 | Täby Sim | 59.36 | ||||||
18 | Gustav L Rosdahl | 2007 | Simklubben Neptun | 1:02.13 | ||||||
19 | Hugo Holmlund | 2007 | Simklubben Neptun | 1:02.56 | ||||||
- | Simon Boström | 2007 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 15:34 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:41 | |||
Arrangör | Åkersberga SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 21, 50m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emmy Hällkvist | 2008 | Täby Sim | 48.57 | ||||||
2 | Moa Eiving | 2008 | Åkersberga Simsällskap | 50.55 | ||||||
3 | Molly Brodd | 2008 | Simklubben Neptun | 52.52 | ||||||
4 | Hilma Stenbeck | 2008 | Simklubben Neptun | 52.59 | ||||||
5 | Elsa Ericsson | 2008 | Simklubben Neptun | 54.38 | ||||||
6 | Frida Forsmark | 2008 | Simklubben Neptun | 55.40 | ||||||
7 | Sofia Glifberg | 2008 | Lidingö Simklubb | 55.58 | ||||||
8 | Sofia Sundström Curstedt | 2008 | Danderyds Sim | 57.01 | ||||||
9 | Malva Sjödahl | 2009 | Simklubben Neptun | 57.30 | ||||||
10 | Stella Burman Kindgren | 2008 | Simklubben Neptun | 57.38 | ||||||
11 | Fanny Lidegran | 2008 | Simklubben Neptun | 58.78 | ||||||
12 | Lovis Carltoft | 2008 | Simklubben Neptun | 59.33 | ||||||
13 | Amy Sterby | 2008 | Simklubben Neptun | 59.74 | ||||||
14 | Nellie Bocké | 2008 | Åkersberga Simsällskap | 1:01.73 | ||||||
15 | Idun Nelin | 2008 | Simklubben Neptun | 1:02.47 | ||||||
16 | Isabelle Wallqvist | 2009 | Simklubben Neptun | 1:02.54 | ||||||
17 | Andrea Dombos | 2008 | Åkersberga Simsällskap | 1:03.08 | ||||||
18 | Louise Löfström | 2008 | Simklubben Neptun | 1:08.21 | ||||||
- | Hedvig Duit | 2008 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Nora Schäder Johansson | 2008 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 15:41 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:58 | |||
Arrangör | Åkersberga SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 22, 50m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Oliver Rundström | 2008 | Simklubben Neptun | 48.75 | ||||||
2 | Edward Watson | 2008 | Täby Sim | 52.51 | ||||||
3 | Albin Holmgren | 2009 | Täby Sim | 53.07 | ||||||
4 | Simon Rehn | 2008 | Simklubben Neptun | 55.96 | ||||||
5 | Felix Bang | 2009 | Simklubben Neptun | 56.23 | ||||||
6 | Tor Carlén | 2008 | Täby Sim | 56.30 | ||||||
7 | Carl Olsson | 2008 | Täby Sim | 56.77 | ||||||
8 | Gideon Larsson | 2008 | Täby Sim | 58.51 | ||||||
9 | Frank Börjesson | 2008 | Lidingö Simklubb | 1:04.12 | ||||||
10 | Leon Simoes Grundell | 2008 | Simklubben Neptun | 1:06.54 | ||||||
- | Jonathan Nilsson | 2008 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 15:58 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:03 | |||
Arrangör | Åkersberga SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 23, 50m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anna Eneroth | 2007 | Simklubben Neptun | 41.11 | ||||||
2 | Sofia Bang | 2007 | Simklubben Neptun | 41.80 | ||||||
3 | Stina Pedersen | 2007 | Täby Sim | 42.86 | ||||||
4 | Nicole Dvali | 2007 | Åkersberga Simsällskap | 46.71 | ||||||
5 | Beatrice Hlawatsch | 2007 | Täby Sim | 47.12 | ||||||
6 | Alicia Dahlberg | 2007 | Simklubben Neptun | 47.16 | ||||||
7 | Delara Ronquist | 2007 | Simklubben Neptun | 48.29 | ||||||
8 | Hanna Gustavsson | 2007 | Lidingö Simklubb | 49.14 | ||||||
9 | Hanna Gong | 2007 | Täby Sim | 50.89 | ||||||
10 | Vivyan Wallqvist | 2007 | Simklubben Neptun | 52.16 | ||||||
11 | Julia Lundgren | 2007 | Simklubben Neptun | 54.04 | ||||||
12 | Hanna Wickström | 2007 | Danderyds Sim | 54.81 | ||||||
13 | Irma Nerman | 2007 | Simklubben Neptun | 55.78 | ||||||
14 | Olivia Strömberg | 2007 | Simklubben Neptun | 55.88 | ||||||
15 | Alma Pennhag | 2007 | Åkersberga Simsällskap | 1:03.63 | ||||||
- | Estelle Liljeblad | 2007 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Rebecka Barkvall | 2007 | Danderyds Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 16:03 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:04 | |||
Arrangör | Åkersberga SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 24, 50m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Milton Eriksson | 2007 | Simklubben Neptun | 40.30 | ||||||
2 | Theodor Gladare | 2007 | Simklubben Neptun | 41.33 | ||||||
3 | Sixten Ersson | 2007 | Täby Sim | 42.58 | ||||||
4 | Jan Danovskij | 2007 | Täby Sim | 45.90 | ||||||
5 | Vincent Forss | 2007 | Simklubben Neptun | 46.46 | ||||||
6 | Oscar Andersson | 2007 | Lidingö Simklubb | 48.78 | ||||||
7 | Vide Kling | 2007 | Åkersberga Simsällskap | 48.81 | ||||||
8 | Theo Thermaenius | 2007 | Täby Sim | 50.20 | ||||||
9 | Zacharias Sandström | 2007 | Simklubben Neptun | 50.27 | ||||||
10 | Viggo Asplund | 2007 | Lidingö Simklubb | 50.85 | ||||||
11 | Marco Blix Grimaldi | 2007 | Simklubben Neptun | 51.13 | ||||||
12 | Hugo Holmlund | 2007 | Simklubben Neptun | 51.43 | ||||||
13 | William Forsberg Meinhart | 2007 | Simklubben Neptun | 52.00 | ||||||
14 | Erik Rosander | 2007 | Danderyds Sim | 52.29 | ||||||
15 | Vincent Nordlander | 2007 | Simklubben Neptun | 53.86 | ||||||
16 | Theo Priftakis Abascal | 2007 | Simklubben Neptun | 56.06 | ||||||
17 | Gustav L Rosdahl | 2007 | Simklubben Neptun | 56.62 | ||||||
18 | Simon Boström | 2007 | Simklubben Neptun | 1:00.17 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 16:04 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:14 | |||
Arrangör | Åkersberga SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 25, 4X50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Täby Sim Damer Lag 1 | 2007 | Täby Sim | 2:27.68 | ||||||
Hanna Gong | 2007 | 38.25 | 38.25 | |||||||
Stina Pedersen | 2007 | 38.86 | 1:17.11 | |||||||
Beatrice Hlawatsch | 2007 | 39.39 | 1:56.50 | |||||||
Emmy Hällkvist | 2008 | 31.18 | 2:27.68 | |||||||
2 | SK Neptun F 10Oy Lag 1 | 2007 | Simklubben Neptun | 2:29.89 | ||||||
Sofia Bang | 2007 | 35.79 | 35.79 | |||||||
Anna Eneroth | 2007 | 35.81 | 1:11.60 | |||||||
Frida Forsmark | 2008 | 38.79 | 1:50.39 | |||||||
Delara Ronquist | 2007 | 39.50 | 2:29.89 | |||||||
3 | SK Neptun F 10Oy Lag 2 | 2007 | Simklubben Neptun | 2:47.78 | ||||||
Alicia Dahlberg | 2007 | 40.96 | 40.96 | |||||||
Hedvig Duit | 2008 | 42.28 | 1:23.24 | |||||||
Hilma Stenbeck | 2008 | 43.71 | 2:06.95 | |||||||
Molly Brodd | 2008 | 40.83 | 2:47.78 | |||||||
4 | SK Neptun F 10Oy Lag 3 | 2007 | Simklubben Neptun | 3:03.49 | ||||||
Olivia Strömberg | 2007 | 48.04 | 48.04 | |||||||
Vivyan Wallqvist | 2007 | 45.88 | 1:33.92 | |||||||
Lovis Carltoft | 2008 | 43.75 | 2:17.67 | |||||||
Idun Nelin | 2008 | 45.82 | 3:03.49 | |||||||
5 | SK Neptun F 10Oy Lag 4 | 2007 | Simklubben Neptun | 3:09.25 | ||||||
Stella Burman Kindgren | 2008 | 44.36 | 44.36 | |||||||
Julia Lundgren | 2007 | 46.41 | 1:30.77 | |||||||
Malva Sjödahl | 2009 | 47.37 | 2:18.14 | |||||||
Elsa Ericsson | 2008 | 51.11 | 3:09.25 | |||||||
6 | SK Neptun F 10Oy Lag 5 | 2007 | Simklubben Neptun | 3:27.71 | ||||||
Fanny Lidegran | 2008 | 44.93 | 44.93 | |||||||
Irma Nerman | 2007 | 51.49 | 1:36.42 | |||||||
Louise Löfström | 2008 | 53.72 | 2:30.14 | |||||||
Nora Schäder Johansson | 2008 | 57.57 | 3:27.71 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 16:14 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:22 | |||
Arrangör | Åkersberga SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 26, 4X50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Täby Sim Herrar Lag 1 | 2007 | Täby Sim | 2:29.93 | ||||||
Sixten Ersson | 2007 | 35.00 | 35.00 | |||||||
Troy Sevonen | 2008 | 41.86 | 1:16.86 | |||||||
Jan Danovskij | 2007 | 35.75 | 1:52.61 | |||||||
Edward Watson | 2008 | 37.32 | 2:29.93 | |||||||
2 | SK Neptun P 10Oy Lag 1 | 2007 | Simklubben Neptun | 2:30.00 | ||||||
Theodor Gladare | 2007 | 35.68 | 35.68 | |||||||
Oliver Rundström | 2008 | 36.62 | 1:12.30 | |||||||
Milton Eriksson | 2007 | 37.57 | 1:49.87 | |||||||
Vincent Forss | 2007 | 40.13 | 2:30.00 | |||||||
3 | SK Neptun P 10Oy Lag 2 | 2007 | Simklubben Neptun | 2:46.68 | ||||||
Simon Rehn | 2008 | 1:20.07 | 1:20.07 | |||||||
Vincent Nordlander | 2007 | 43.01 | 2:03.08 | |||||||
Marco Blix Grimaldi | 2007 | 43.60 | 2:46.68 | |||||||
Zacharias Sandström | 2007 | 2:46.68 | ||||||||
4 | SK Neptun P 10Oy Lag 3 | 2007 | Simklubben Neptun | 2:51.75 | ||||||
Felix Bang | 2009 | 42.84 | 42.84 | |||||||
William Forsberg Meinhart | 2007 | 41.40 | 1:24.24 | |||||||
Theo Priftakis Abascal | 2007 | 43.28 | 2:07.52 | |||||||
Jonathan Nilsson | 2008 | 44.23 | 2:51.75 | |||||||
5 | SK Neptun P 10Oy Lag 4 | 2007 | Simklubben Neptun | 3:20.39 | ||||||
Hugo Holmlund | 2007 | 48.46 | 48.46 | |||||||
Leon Simoes Grundell | 2008 | 46.72 | 1:35.18 | |||||||
Gustav L Rosdahl | 2007 | 47.89 | 2:23.07 | |||||||
Simon Boström | 2007 | 57.32 | 3:20.39 | |||||||
- | Täby Sim Herrar Lag 2 | 2007 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Theo Thermaenius | 2007 | 42.83 | 42.83 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 16:22 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 03 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:29 | |||
Arrangör | Åkersberga SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 27, 4X100m Frisim Mixed, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | SK Neptun Mix 11-12 Lag 1 | 2005 | Simklubben Neptun | 4:23.18 | ||||||
Theo Djuphammar | 2005 | 29.49 | 1:02.85 | 1:02.85 | ||||||
Oliver Albinzon | 2005 | 30.72 | 1:05.25 | 2:08.10 | ||||||
Iris Martinsson | 2005 | 31.94 | 1:06.79 | 3:14.89 | ||||||
Nike Johnston | 2005 | 32.39 | 1:08.29 | 4:23.18 | ||||||
2 | SK Neptun Mix 11-12 Lag 2 | 2005 | Simklubben Neptun | 4:37.78 | ||||||
Jonatan Eriksson | 2006 | 31.42 | 1:07.13 | 1:07.13 | ||||||
Ferdinand Bang | 2005 | 31.62 | 1:07.37 | 2:14.50 | ||||||
Elisa Sundberg | 2005 | 34.80 | 1:13.92 | 3:28.42 | ||||||
Ingrid Lund | 2006 | 32.23 | 1:09.36 | 4:37.78 | ||||||
3 | SK Neptun Mix 11-12 Lag 3 | 2005 | Simklubben Neptun | 4:41.59 | ||||||
Uno Härmark | 2005 | 31.62 | 1:06.88 | 1:06.88 | ||||||
Philip Palmqvist | 2005 | 33.23 | 1:11.20 | 2:18.08 | ||||||
Molly Rantil | 2005 | 32.63 | 1:10.46 | 3:28.54 | ||||||
Melanie Blix Grimaldi | 2005 | 33.67 | 1:13.05 | 4:41.59 | ||||||
4 | SK Neptun Mix 11-12 Lag 4 | 2005 | Simklubben Neptun | 4:42.44 | ||||||
Gustav Edman | 2005 | 32.36 | 1:08.91 | 1:08.91 | ||||||
Hampus Bengtsson | 2005 | 32.81 | 1:10.01 | 2:18.92 | ||||||
Alice Stenbeck | 2006 | 33.50 | 1:12.38 | 3:31.30 | ||||||
Maja Wallberg | 2005 | 33.86 | 1:11.14 | 4:42.44 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 december 2017 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 09:29 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 03 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:23 | |||
Arrangör | Åkersberga SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 28, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ingrid Lund | 2006 | Simklubben Neptun | 35.95 | 1:17.24 | |||||
2 | Alice Stenbeck | 2006 | Simklubben Neptun | 37.38 | 1:22.26 | |||||
3 | Klara Klingberg | 2006 | Lidingö Simklubb | 37.40 | 1:22.41 | |||||
4 | Sara Lofter | 2006 | Simklubben Neptun | 37.35 | 1:22.80 | |||||
5 | Emilia Lind | 2006 | Simklubben Neptun | 37.26 | 1:24.70 | |||||
6 | Engla Blanco | 2006 | Simklubben Neptun | 41.24 | 1:25.43 | |||||
7 | Jessica Kuhlin | 2006 | Simklubben Neptun | 41.32 | 1:26.94 | |||||
8 | Karolina Tylets | 2006 | Åkersberga Simsällskap | 43.17 | 1:29.38 | |||||
9 | Ines Wijk | 2006 | Simklubben Neptun | 41.92 | 1:31.10 | |||||
10 | Amelia Gustafsson | 2006 | Simklubben Neptun | 42.84 | 1:32.36 | |||||
11 | Deniz Degerbalkan | 2006 | Täby Sim | 43.35 | 1:34.46 | |||||
12 | Elsa Ekenbäck | 2006 | Danderyds Sim | 47.16 | 1:36.60 | |||||
13 | Lea Rodin | 2006 | Simklubben Neptun | 43.79 | 1:37.82 | |||||
14 | Sheila Hedman | 2006 | Simklubben Neptun | 46.79 | 1:38.32 | |||||
15 | Mikaela Erneholm | 2006 | Danderyds Sim | 49.43 | 1:42.46 | |||||
15 | Ziyi Fang | 2006 | Danderyds Sim | 47.85 | 1:42.46 | |||||
17 | Hanna Bolinder | 2006 | Danderyds Sim | 49.06 | 1:43.78 | |||||
18 | Elsa Lundström | 2006 | Simklubben Neptun | 50.90 | 1:45.21 | |||||
19 | Rebecca Friberg | 2006 | Simklubben Neptun | 48.15 | 1:45.74 | |||||
20 | Mira Nelin | 2006 | Simklubben Neptun | 50.20 | 1:46.80 | |||||
21 | Jessica Atran | 2006 | Täby Sim | 52.08 | 1:47.42 | |||||
22 | Lova Skalin | 2006 | Simklubben Neptun | 53.15 | 1:52.85 | |||||
23 | Astrid Enbom | 2006 | Täby Sim | 1:01.73 | 2:01.16 | |||||
- | Irene Fidone | 2006 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 december 2017 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 09:23 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 03 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:31 | |||
Arrangör | Åkersberga SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 29, 100m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jonatan Eriksson | 2006 | Simklubben Neptun | 37.84 | 1:17.31 | |||||
2 | Aksel Hillerström Vagli | 2006 | Simklubben Neptun | 37.08 | 1:17.55 | |||||
3 | Måns Gunnarson | 2006 | Simklubben Neptun | 38.79 | 1:23.48 | |||||
4 | Tee Thern | 2006 | Simklubben Neptun | 38.71 | 1:24.99 | |||||
5 | Daniel Bebenek | 2006 | Täby Sim | 41.76 | 1:25.04 | |||||
6 | Ludvig Löfström | 2006 | Simklubben Neptun | 40.08 | 1:25.18 | |||||
7 | Marcus Lundgren | 2006 | Simklubben Neptun | 42.03 | 1:27.86 | |||||
8 | Axel Skott Storheden | 2006 | Simklubben Neptun | 41.04 | 1:28.33 | |||||
9 | Melvin Bosson | 2006 | Åkersberga Simsällskap | 42.05 | 1:29.76 | |||||
10 | Elvin Degerbalkan | 2006 | Täby Sim | 43.58 | 1:30.83 | |||||
11 | Walter Herulf | 2006 | Simklubben Neptun | 41.95 | 1:31.82 | |||||
12 | Christos Theodosiadis | 2006 | Simklubben Neptun | 44.48 | 1:32.11 | |||||
13 | Adam Joseph Michel | 2006 | Lidingö Simklubb | 40.06 | 1:32.57 | |||||
14 | Eric Fransson | 2006 | Täby Sim | 45.50 | 1:34.63 | |||||
15 | Allan Herulf | 2006 | Simklubben Neptun | 44.95 | 1:34.77 | |||||
16 | Benjamin Björk | 2006 | Simklubben Neptun | 45.43 | 1:34.80 | |||||
17 | William Zhao | 2006 | Täby Sim | 44.36 | 1:37.24 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 december 2017 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 09:31 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 03 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:41 | |||
Arrangör | Åkersberga SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 30, 100m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Iris Martinsson | 2005 | Simklubben Neptun | 32.88 | 1:06.81 | |||||
2 | Mathilda Sandberg | 2005 | Täby Sim | 33.19 | 1:08.59 | |||||
3 | Nike Johnston | 2005 | Simklubben Neptun | 33.40 | 1:08.89 | |||||
4 | Louise Franks | 2005 | Täby Sim | 33.98 | 1:09.99 | |||||
5 | Molly Rantil | 2005 | Simklubben Neptun | 34.43 | 1:11.44 | |||||
6 | Agnes Gustavsson | 2005 | Täby Sim | 34.20 | 1:11.92 | |||||
7 | Elisa Sundberg | 2005 | Simklubben Neptun | 35.13 | 1:13.05 | |||||
8 | Maja Wallberg | 2005 | Simklubben Neptun | 35.32 | 1:13.20 | |||||
9 | Ella Thermaenius | 2005 | Täby Sim | 35.86 | 1:13.81 | |||||
10 | Filippa Bonorden | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 36.05 | 1:14.00 | |||||
11 | Melanie Blix Grimaldi | 2005 | Simklubben Neptun | 36.15 | 1:14.42 | |||||
12 | Clara Westerdahl | 2005 | Täby Sim | 35.54 | 1:14.73 | |||||
13 | Lovisa Ramsten | 2005 | Simklubben Neptun | 35.42 | 1:15.13 | |||||
14 | Isabelle Lardner Klang | 2005 | Simklubben Neptun | 36.06 | 1:16.03 | |||||
15 | Ebba Rosander | 2005 | Danderyds Sim | 36.64 | 1:17.71 | |||||
16 | Magda Westberg | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 37.89 | 1:17.74 | |||||
17 | Nora Sundberg | 2005 | Täby Sim | 36.48 | 1:18.86 | |||||
18 | Filippa Emtemo | 2005 | Täby Sim | 38.70 | 1:19.81 | |||||
19 | Irma Ehrengren | 2005 | Danderyds Sim | 38.64 | 1:20.40 | |||||
20 | Alexandra Kanhamn | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 38.08 | 1:21.54 | |||||
21 | Nathalie Galway | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 36.75 | 1:22.22 | |||||
22 | Saga Lööf | 2005 | Simklubben Neptun | 37.52 | 1:23.44 | |||||
23 | Ebba Burman Kindgren | 2005 | Simklubben Neptun | 39.54 | 1:24.82 | |||||
24 | Signe Kling | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 39.48 | 1:25.13 | |||||
25 | Anna Wang | 2005 | Täby Sim | 39.41 | 1:25.87 | |||||
26 | Ida Lindqvist | 2005 | Täby Sim | 41.65 | 1:27.49 | |||||
27 | Ellie Söderholm | 2005 | Täby Sim | 41.85 | 1:28.12 | |||||
28 | Lara Bartlett | 2005 | Lidingö Simklubb | 41.70 | 1:29.97 | |||||
29 | Emma Olsson Sande | 2005 | Täby Sim | 42.39 | 1:30.12 | |||||
30 | Julia Isaksson | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 42.89 | 1:31.04 | |||||
31 | Alexandra Dombos | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 45.30 | 1:36.94 | |||||
32 | Sofia Markusson | 2005 | Danderyds Sim | 48.73 | 1:45.77 | |||||
- | Felicia Malkan-Juvelin | 2005 | Danderyds Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 december 2017 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 09:41 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 03 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:52 | |||
Arrangör | Åkersberga SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 31, 100m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Theo Djuphammar | 2005 | Simklubben Neptun | 30.43 | 1:02.83 | |||||
2 | Marcus Persson Taylor | 2005 | Täby Sim | 30.30 | 1:03.50 | |||||
3 | Oliver Albinzon | 2005 | Simklubben Neptun | 31.89 | 1:05.81 | |||||
4 | Wilhelm Arvidsson | 2005 | Danderyds Sim | 31.68 | 1:06.32 | |||||
5 | Ferdinand Bang | 2005 | Simklubben Neptun | 32.00 | 1:06.74 | |||||
6 | Uno Härmark | 2005 | Simklubben Neptun | 32.41 | 1:08.18 | |||||
7 | Gustav Edman | 2005 | Simklubben Neptun | 33.45 | 1:09.03 | |||||
8 | Benjamin Poehler | 2005 | Danderyds Sim | 33.65 | 1:09.32 | |||||
9 | Hampus Bengtsson | 2005 | Simklubben Neptun | 33.89 | 1:09.80 | |||||
10 | Daner Alex Tapia | 2005 | Simklubben Neptun | 33.66 | 1:09.85 | |||||
11 | Noah Juhlin Fredriksson | 2005 | Täby Sim | 33.70 | 1:09.95 | |||||
12 | Erik Sundström Curstedt | 2005 | Danderyds Sim | 33.78 | 1:11.63 | |||||
13 | Philip Palmqvist | 2005 | Simklubben Neptun | 34.79 | 1:12.47 | |||||
14 | Caspian Humble | 2005 | Täby Sim | 34.35 | 1:13.19 | |||||
15 | Axel Gustavsson | 2005 | Lidingö Simklubb | 34.33 | 1:13.99 | |||||
16 | Tim Rogersson | 2005 | Simklubben Neptun | 36.00 | 1:14.05 | |||||
17 | Oliver Haux | 2005 | Täby Sim | 37.86 | 1:22.41 | |||||
18 | Louie Gabrielsson | 2005 | Täby Sim | 38.61 | 1:24.21 | |||||
19 | Georgios Theodosiadis | 2005 | Simklubben Neptun | 39.90 | 1:24.90 | |||||
20 | Martin Gertz | 2005 | Lidingö Simklubb | 40.34 | 1:25.69 | |||||
21 | Oscar Blaus | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 40.69 | 1:28.47 | |||||
22 | Alexandros Ladis | 2005 | Täby Sim | 41.39 | 1:28.50 | |||||
23 | Arvid Thoresson | 2005 | Täby Sim | 43.29 | 1:31.59 | |||||
24 | Stanislav Shabaltas | 2005 | Täby Sim | 45.60 | 1:36.94 | |||||
- | Filip Norlin | 2005 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Ludvig Aronsson | 2005 | Lidingö Simklubb | DSQ | ||||||
- | Ludvig Berndtsson | 2005 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 december 2017 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 09:52 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 03 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:58 | |||
Arrangör | Åkersberga SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 32, 50m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ingrid Lund | 2006 | Simklubben Neptun | 33.41 | ||||||
2 | Amanda Björklund | 2006 | Täby Sim | 36.54 | ||||||
3 | Alice Stenbeck | 2006 | Simklubben Neptun | 36.99 | ||||||
4 | Jessica Kuhlin | 2006 | Simklubben Neptun | 37.82 | ||||||
5 | Emilia Lind | 2006 | Simklubben Neptun | 38.15 | ||||||
6 | Klara Klingberg | 2006 | Lidingö Simklubb | 38.39 | ||||||
7 | Sara Lofter | 2006 | Simklubben Neptun | 38.46 | ||||||
8 | Ines Wijk | 2006 | Simklubben Neptun | 42.11 | ||||||
9 | Engla Blanco | 2006 | Simklubben Neptun | 42.13 | ||||||
10 | Tuva Lundberg | 2006 | Täby Sim | 42.78 | ||||||
11 | Julia Anttila | 2006 | Danderyds Sim | 43.16 | ||||||
12 | Karolina Tylets | 2006 | Åkersberga Simsällskap | 43.36 | ||||||
13 | Rose Li | 2006 | Täby Sim | 43.84 | ||||||
14 | Amelia Gustafsson | 2006 | Simklubben Neptun | 44.27 | ||||||
15 | Tyra Korent | 2006 | Åkersberga Simsällskap | 44.42 | ||||||
16 | Elsa Ekenbäck | 2006 | Danderyds Sim | 44.66 | ||||||
17 | Linnea Wiberg | 2006 | Täby Sim | 46.23 | ||||||
18 | Lea Rodin | 2006 | Simklubben Neptun | 46.40 | ||||||
19 | Sheila Hedman | 2006 | Simklubben Neptun | 47.58 | ||||||
20 | Rebecca Friberg | 2006 | Simklubben Neptun | 48.51 | ||||||
21 | Elsa Lundström | 2006 | Simklubben Neptun | 49.31 | ||||||
22 | Deniz Degerbalkan | 2006 | Täby Sim | 50.19 | ||||||
23 | Ziyi Fang | 2006 | Danderyds Sim | 50.68 | ||||||
24 | Hanna Bolinder | 2006 | Danderyds Sim | 52.14 | ||||||
25 | Mikaela Erneholm | 2006 | Danderyds Sim | 54.47 | ||||||
26 | Lova Skalin | 2006 | Simklubben Neptun | 56.03 | ||||||
- | Mira Nelin | 2006 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 december 2017 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 09:58 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 03 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:04 | |||
Arrangör | Åkersberga SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 33, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jonatan Eriksson | 2006 | Simklubben Neptun | 33.69 | ||||||
2 | Leo Güleryüz | 2006 | Täby Sim | 34.95 | ||||||
3 | Måns Gunnarson | 2006 | Simklubben Neptun | 35.17 | ||||||
4 | Aksel Hillerström Vagli | 2006 | Simklubben Neptun | 35.74 | ||||||
5 | Walter Herulf | 2006 | Simklubben Neptun | 39.38 | ||||||
6 | Adam Joseph Michel | 2006 | Lidingö Simklubb | 39.73 | ||||||
7 | Axel Skott Storheden | 2006 | Simklubben Neptun | 39.79 | ||||||
8 | Tee Thern | 2006 | Simklubben Neptun | 40.42 | ||||||
9 | Marcus Lundgren | 2006 | Simklubben Neptun | 40.77 | ||||||
10 | Melvin Bosson | 2006 | Åkersberga Simsällskap | 43.05 | ||||||
11 | Elvin Degerbalkan | 2006 | Täby Sim | 43.64 | ||||||
12 | Ludvig Löfström | 2006 | Simklubben Neptun | 43.75 | ||||||
13 | Allan Herulf | 2006 | Simklubben Neptun | 45.53 | ||||||
14 | William Zhao | 2006 | Täby Sim | 46.76 | ||||||
- | Benjamin Björk | 2006 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Christos Theodosiadis | 2006 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Eric Fransson | 2006 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 december 2017 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 10:04 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 03 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:12 | |||
Arrangör | Åkersberga SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 34, 100m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nike Johnston | 2005 | Simklubben Neptun | 37.77 | 1:21.40 | |||||
2 | Molly Rantil | 2005 | Simklubben Neptun | 38.68 | 1:22.88 | |||||
3 | Iris Martinsson | 2005 | Simklubben Neptun | 37.85 | 1:23.74 | |||||
4 | Lovisa Ramsten | 2005 | Simklubben Neptun | 37.59 | 1:24.51 | |||||
5 | Maja Wallberg | 2005 | Simklubben Neptun | 38.46 | 1:26.27 | |||||
6 | Isabelle Lardner Klang | 2005 | Simklubben Neptun | 38.74 | 1:28.58 | |||||
7 | Mathilda Sandberg | 2005 | Täby Sim | 39.26 | 1:28.69 | |||||
8 | Agnes Gustavsson | 2005 | Täby Sim | 40.86 | 1:29.86 | |||||
9 | Elisa Sundberg | 2005 | Simklubben Neptun | 40.88 | 1:29.90 | |||||
10 | Melanie Blix Grimaldi | 2005 | Simklubben Neptun | 40.67 | 1:30.36 | |||||
11 | Louise Franks | 2005 | Täby Sim | 41.90 | 1:33.59 | |||||
12 | Ella Thermaenius | 2005 | Täby Sim | 43.73 | 1:35.66 | |||||
13 | Nora Sundberg | 2005 | Täby Sim | 42.29 | 1:36.24 | |||||
14 | Nathalie Galway | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 45.77 | 1:40.48 | |||||
15 | Filippa Bonorden | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 46.20 | 1:40.58 | |||||
16 | Saga Lööf | 2005 | Simklubben Neptun | 47.67 | 1:43.75 | |||||
17 | Magda Westberg | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 48.83 | 1:48.54 | |||||
18 | Signe Kling | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 52.43 | 1:57.15 | |||||
- | Ebba Burman Kindgren | 2005 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 december 2017 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 10:12 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 03 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:18 | |||
Arrangör | Åkersberga SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 35, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oliver Albinzon | 2005 | Simklubben Neptun | 32.82 | 1:09.99 | |||||
2 | Theo Djuphammar | 2005 | Simklubben Neptun | 34.54 | 1:16.51 | |||||
3 | Daner Alex Tapia | 2005 | Simklubben Neptun | 35.39 | 1:16.52 | |||||
4 | Gustav Edman | 2005 | Simklubben Neptun | 34.73 | 1:17.03 | |||||
5 | Ferdinand Bang | 2005 | Simklubben Neptun | 36.22 | 1:20.61 | |||||
6 | Marcus Persson Taylor | 2005 | Täby Sim | 34.71 | 1:22.35 | |||||
7 | Benjamin Poehler | 2005 | Danderyds Sim | 39.26 | 1:24.14 | |||||
8 | Noah Juhlin Fredriksson | 2005 | Täby Sim | 39.41 | 1:28.17 | |||||
9 | Uno Härmark | 2005 | Simklubben Neptun | 40.80 | 1:30.48 | |||||
10 | Hampus Bengtsson | 2005 | Simklubben Neptun | 44.71 | 1:35.91 | |||||
11 | Philip Palmqvist | 2005 | Simklubben Neptun | 44.37 | 1:36.22 | |||||
12 | Ludvig Berndtsson | 2005 | Täby Sim | 45.89 | 1:39.35 | |||||
13 | Georgios Theodosiadis | 2005 | Simklubben Neptun | 48.37 | 1:44.54 | |||||
- | Oliver Haux | 2005 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 december 2017 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 10:18 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 03 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:50 | |||
Arrangör | Åkersberga SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 36, 100m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ingrid Lund | 2006 | Simklubben Neptun | 33.36 | 1:09.53 | |||||
2 | Klara Klingberg | 2006 | Lidingö Simklubb | 34.07 | 1:09.85 | |||||
3 | Emilia Lind | 2006 | Simklubben Neptun | 33.92 | 1:12.61 | |||||
4 | Sara Lofter | 2006 | Simklubben Neptun | 34.23 | 1:13.59 | |||||
5 | Alice Stenbeck | 2006 | Simklubben Neptun | 34.79 | 1:13.67 | |||||
6 | Amanda Björklund | 2006 | Täby Sim | 34.92 | 1:13.73 | |||||
7 | Jessica Kuhlin | 2006 | Simklubben Neptun | 35.99 | 1:16.16 | |||||
8 | Engla Blanco | 2006 | Simklubben Neptun | 36.52 | 1:16.27 | |||||
9 | Rose Li | 2006 | Täby Sim | 36.53 | 1:17.73 | |||||
10 | Karolina Tylets | 2006 | Åkersberga Simsällskap | 36.54 | 1:19.05 | |||||
11 | Ines Wijk | 2006 | Simklubben Neptun | 38.67 | 1:21.48 | |||||
12 | Amelia Gustafsson | 2006 | Simklubben Neptun | 37.69 | 1:21.54 | |||||
13 | Tuva Lundberg | 2006 | Täby Sim | 40.24 | 1:22.41 | |||||
14 | Julia Anttila | 2006 | Danderyds Sim | 38.47 | 1:23.46 | |||||
15 | Tyra Korent | 2006 | Åkersberga Simsällskap | 40.64 | 1:26.19 | |||||
16 | Deniz Degerbalkan | 2006 | Täby Sim | 40.87 | 1:26.55 | |||||
17 | Lea Rodin | 2006 | Simklubben Neptun | 40.10 | 1:26.59 | |||||
18 | Elsa Ekenbäck | 2006 | Danderyds Sim | 43.10 | 1:27.59 | |||||
19 | Sheila Hedman | 2006 | Simklubben Neptun | 41.04 | 1:27.90 | |||||
20 | Linnea Wiberg | 2006 | Täby Sim | 42.42 | 1:28.18 | |||||
21 | Mikaela Erneholm | 2006 | Danderyds Sim | 44.31 | 1:32.18 | |||||
22 | Elsa Lundström | 2006 | Simklubben Neptun | 43.31 | 1:32.44 | |||||
23 | Hanna Bolinder | 2006 | Danderyds Sim | 44.58 | 1:35.75 | |||||
24 | Jessica Atran | 2006 | Täby Sim | 45.91 | 1:38.35 | |||||
25 | Ziyi Fang | 2006 | Danderyds Sim | 46.93 | 1:40.41 | |||||
26 | Mira Nelin | 2006 | Simklubben Neptun | 49.29 | 1:40.78 | |||||
27 | Elsa Samuelsson | 2006 | Täby Sim | 49.62 | 1:45.69 | |||||
28 | Tyra Törnqvist | 2006 | Täby Sim | 48.75 | 1:46.11 | |||||
29 | Rebecca Friberg | 2006 | Simklubben Neptun | 50.37 | 1:47.01 | |||||
30 | Lova Skalin | 2006 | Simklubben Neptun | 51.10 | 1:50.46 | |||||
- | Irene Fidone | 2006 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 december 2017 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 10:50 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 03 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:57 | |||
Arrangör | Åkersberga SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 37, 100m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jonatan Eriksson | 2006 | Simklubben Neptun | 32.68 | 1:06.68 | |||||
2 | Leo Güleryüz | 2006 | Täby Sim | 32.99 | 1:08.23 | |||||
3 | Måns Gunnarson | 2006 | Simklubben Neptun | 33.18 | 1:11.64 | |||||
4 | Aksel Hillerström Vagli | 2006 | Simklubben Neptun | 34.09 | 1:12.98 | |||||
5 | Daniel Bebenek | 2006 | Täby Sim | 35.44 | 1:13.95 | |||||
6 | Axel Skott Storheden | 2006 | Simklubben Neptun | 36.31 | 1:17.24 | |||||
7 | Benjamin Todorovac Hallongren | 2006 | Täby Sim | 36.53 | 1:17.65 | |||||
8 | Ludvig Löfström | 2006 | Simklubben Neptun | 37.21 | 1:18.35 | |||||
9 | Marcus Lundgren | 2006 | Simklubben Neptun | 38.36 | 1:18.87 | |||||
10 | Adam Joseph Michel | 2006 | Lidingö Simklubb | 37.20 | 1:19.11 | |||||
11 | Melvin Bosson | 2006 | Åkersberga Simsällskap | 37.94 | 1:20.52 | |||||
12 | Walter Herulf | 2006 | Simklubben Neptun | 38.31 | 1:21.27 | |||||
13 | Christos Theodosiadis | 2006 | Simklubben Neptun | 39.33 | 1:21.55 | |||||
14 | Elvin Degerbalkan | 2006 | Täby Sim | 38.63 | 1:21.57 | |||||
15 | Allan Herulf | 2006 | Simklubben Neptun | 39.13 | 1:21.62 | |||||
16 | Eric Fransson | 2006 | Täby Sim | 39.86 | 1:23.41 | |||||
17 | Benjamin Björk | 2006 | Simklubben Neptun | 40.87 | 1:25.93 | |||||
18 | Henrik Viberg | 2006 | Lidingö Simklubb | 40.81 | 1:29.40 | |||||
19 | Leon Bocké | 2006 | Åkersberga Simsällskap | 42.56 | 1:29.63 | |||||
20 | William Zhao | 2006 | Täby Sim | 41.84 | 1:33.57 | |||||
21 | Alexander Nilsson | 2006 | Lidingö Simklubb | 43.76 | 1:35.07 | |||||
22 | Aron Leon Salamon | 2006 | Danderyds Sim | 44.65 | 1:36.83 | |||||
- | Tee Thern | 2006 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 december 2017 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 10:57 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 03 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:18 | |||
Arrangör | Åkersberga SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 38, 200m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Iris Martinsson | 2005 | Simklubben Neptun | 36.87 | 1:18.72 | 2:06.04 | 2:43.28 | |||
2 | Nike Johnston | 2005 | Simklubben Neptun | 38.03 | 1:20.31 | 2:09.30 | 2:47.12 | |||
3 | Mathilda Sandberg | 2005 | Täby Sim | 40.45 | 1:24.98 | 2:14.49 | 2:55.76 | |||
4 | Maja Wallberg | 2005 | Simklubben Neptun | 38.12 | 1:25.78 | 2:18.12 | 2:57.87 | |||
5 | Elisa Sundberg | 2005 | Simklubben Neptun | 39.57 | 1:29.39 | 2:18.44 | 2:58.99 | |||
6 | Louise Franks | 2005 | Täby Sim | 39.54 | 1:23.49 | 2:18.59 | 2:59.84 | |||
7 | Lovisa Ramsten | 2005 | Simklubben Neptun | 37.17 | 1:24.71 | 2:18.61 | 3:02.22 | |||
8 | Agnes Gustavsson | 2005 | Täby Sim | 38.41 | 1:26.00 | 2:21.63 | 3:03.57 | |||
9 | Ella Thermaenius | 2005 | Täby Sim | 42.91 | 1:31.44 | 2:24.00 | 3:04.64 | |||
10 | Filippa Bonorden | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 45.47 | 1:30.36 | 2:24.77 | 3:06.31 | |||
11 | Melanie Blix Grimaldi | 2005 | Simklubben Neptun | 40.47 | 1:30.07 | 2:28.86 | 3:09.86 | |||
12 | Clara Westerdahl | 2005 | Täby Sim | 46.41 | 1:35.44 | 2:28.99 | 3:10.06 | |||
13 | Nora Sundberg | 2005 | Täby Sim | 43.32 | 1:32.47 | 2:27.66 | 3:11.87 | |||
14 | Ebba Rosander | 2005 | Danderyds Sim | 44.28 | 1:31.23 | 2:28.15 | 3:13.19 | |||
15 | Saga Lööf | 2005 | Simklubben Neptun | 46.77 | 1:35.56 | 2:30.17 | 3:15.73 | |||
16 | Isabelle Lardner Klang | 2005 | Simklubben Neptun | 41.77 | 1:34.28 | 2:31.56 | 3:18.73 | |||
17 | Magda Westberg | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 46.27 | 1:39.92 | 2:37.53 | 3:20.67 | |||
18 | Nathalie Galway | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 46.88 | 1:39.28 | 2:39.95 | 3:27.27 | |||
19 | Anna Wang | 2005 | Täby Sim | 42.83 | 1:35.36 | 2:39.65 | 3:29.00 | |||
20 | Ida Lindqvist | 2005 | Täby Sim | 51.37 | 1:43.41 | 2:43.70 | 3:32.01 | |||
21 | Alexandra Kanhamn | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 48.31 | 1:41.22 | 2:42.47 | 3:34.86 | |||
22 | Ebba Burman Kindgren | 2005 | Simklubben Neptun | 55.36 | 1:53.40 | 2:49.52 | 3:39.30 | |||
23 | Signe Kling | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 50.77 | 1:46.22 | 2:55.27 | 3:47.22 | |||
- | Alexandra Dombos | 2005 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Felicia Malkan-Juvelin | 2005 | Danderyds Sim | DSQ | ||||||
- | Molly Rantil | 2005 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 december 2017 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 11:18 |
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 03 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:30 | |||
Arrangör | Åkersberga SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 39, 200m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Theo Djuphammar | 2005 | Simklubben Neptun | 33.44 | 1:15.93 | 1:58.14 | 2:34.72 | |||
2 | Oliver Albinzon | 2005 | Simklubben Neptun | 33.48 | 1:15.10 | 2:00.52 | 2:37.13 | |||
3 | Marcus Persson Taylor | 2005 | Täby Sim | 33.42 | 1:17.82 | 2:03.16 | 2:41.45 | |||
4 | Ferdinand Bang | 2005 | Simklubben Neptun | 36.85 | 1:20.96 | 2:06.62 | 2:45.86 | |||
5 | Gustav Edman | 2005 | Simklubben Neptun | 36.31 | 1:22.10 | 2:10.36 | 2:48.63 | |||
6 | Benjamin Poehler | 2005 | Danderyds Sim | 40.03 | 1:26.87 | 2:14.47 | 2:50.50 | |||
7 | Uno Härmark | 2005 | Simklubben Neptun | 37.86 | 1:23.25 | 2:14.14 | 2:50.90 | |||
8 | Daner Alex Tapia | 2005 | Simklubben Neptun | 36.08 | 1:21.02 | 2:10.10 | 2:51.42 | |||
9 | Noah Juhlin Fredriksson | 2005 | Täby Sim | 38.85 | 1:22.60 | 2:14.78 | 2:51.57 | |||
10 | Caspian Humble | 2005 | Täby Sim | 40.80 | 1:29.53 | 2:22.46 | 3:01.45 | |||
11 | Erik Sundström Curstedt | 2005 | Danderyds Sim | 40.23 | 1:25.92 | 2:22.91 | 3:02.24 | |||
12 | Philip Palmqvist | 2005 | Simklubben Neptun | 43.21 | 1:28.37 | 2:31.22 | 3:08.97 | |||
13 | Tim Rogersson | 2005 | Simklubben Neptun | 43.61 | 1:34.74 | 2:34.31 | 3:15.04 | |||
14 | Axel Gustavsson | 2005 | Lidingö Simklubb | 46.07 | 1:38.23 | 2:34.37 | 3:17.27 | |||
15 | Oliver Haux | 2005 | Täby Sim | 45.58 | 1:38.60 | 2:35.83 | 3:23.59 | |||
- | Georgios Theodosiadis | 2005 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Hampus Bengtsson | 2005 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Ludvig Berndtsson | 2005 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 december 2017 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 11:30 |
Resultat Gren 40 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 03 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:52 | |||
Arrangör | Åkersberga SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 40, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SK Neptun F 11-12 Lag 1 | 2005 | Simklubben Neptun | 2:20.13 | ||||||
Nike Johnston | 2005 | 35.59 | 35.59 | |||||||
Elisa Sundberg | 2005 | 41.44 | 1:17.03 | |||||||
Ingrid Lund | 2006 | 32.53 | 1:49.56 | |||||||
Iris Martinsson | 2005 | 30.57 | 2:20.13 | |||||||
2 | SK Neptun F 11-12 Lag 2 | 2005 | Simklubben Neptun | 2:28.40 | ||||||
Alice Stenbeck | 2006 | 36.63 | 36.63 | |||||||
Engla Blanco | 2006 | 42.70 | 1:19.33 | |||||||
Emilia Lind | 2006 | 36.64 | 1:55.97 | |||||||
Molly Rantil | 2005 | 32.43 | 2:28.40 | |||||||
3 | SK Neptun F 11-12 Lag 3 | 2005 | Simklubben Neptun | 2:31.62 | ||||||
Jessica Kuhlin | 2006 | 40.13 | 40.13 | |||||||
Maja Wallberg | 2005 | 42.91 | 1:23.04 | |||||||
Lovisa Ramsten | 2005 | 35.45 | 1:58.49 | |||||||
Melanie Blix Grimaldi | 2005 | 33.13 | 2:31.62 | |||||||
4 | SK Neptun F 11-12 Lag 4 | 2005 | Simklubben Neptun | 2:38.61 | ||||||
Ines Wijk | 2006 | 43.00 | 43.00 | |||||||
Amelia Gustafsson | 2006 | 44.52 | 1:27.52 | |||||||
Isabelle Lardner Klang | 2005 | 38.67 | 2:06.19 | |||||||
Sara Lofter | 2006 | 32.42 | 2:38.61 | |||||||
5 | Åkersberga Damer | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 2:38.71 | ||||||
Filippa Bonorden | 2005 | 39.80 | 39.80 | |||||||
Karolina Tylets | 2006 | 43.14 | 1:22.94 | |||||||
Nathalie Galway | 2005 | 42.69 | 2:05.63 | |||||||
Magda Westberg | 2005 | 33.08 | 2:38.71 | |||||||
6 | Danderyd Lag 1[2005] | 2005 | Danderyds Sim | 2:42.39 | ||||||
Ebba Rosander | 2005 | 40.59 | 40.59 | |||||||
Irma Ehrengren | 2005 | 44.78 | 1:25.37 | |||||||
Felicia Malkan-Juvelin | 2005 | 38.99 | 2:04.36 | |||||||
Julia Anttila | 2006 | 38.03 | 2:42.39 | |||||||
7 | Täby Sim Damer Lag 3 | 2005 | Täby Sim | 2:44.86 | ||||||
Ida Lindqvist | 2005 | 43.94 | 43.94 | |||||||
Linnea Wiberg | 2006 | 46.13 | 1:30.07 | |||||||
Nora Sundberg | 2005 | 40.56 | 2:10.63 | |||||||
Filippa Emtemo | 2005 | 34.23 | 2:44.86 | |||||||
8 | SK Neptun F 11-12 Lag 5 | 2005 | Simklubben Neptun | 2:53.61 | ||||||
Mira Nelin | 2006 | 1:30.64 | 1:30.64 | |||||||
Saga Lööf | 2005 | 46.42 | 2:17.06 | |||||||
Sheila Hedman | 2006 | 36.55 | 2:53.61 | |||||||
Lea Rodin | 2006 | 2:53.61 | ||||||||
9 | Täby Sim Damer Lag 4 | 2005 | Täby Sim | 2:53.84 | ||||||
Deniz Degerbalkan | 2006 | 42.42 | 42.42 | |||||||
Emma Olsson Sande | 2005 | 48.24 | 1:30.66 | |||||||
Anna Wang | 2005 | 41.81 | 2:12.47 | |||||||
Jessica Atran | 2006 | 41.37 | 2:53.84 | |||||||
10 | Åkersberga Damer My1 | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 3:03.47 | ||||||
Alexandra Kanhamn | 2005 | 45.65 | 45.65 | |||||||
Julia Isaksson | 2005 | 51.16 | 1:36.81 | |||||||
Signe Kling | 2005 | 48.48 | 2:25.29 | |||||||
Tyra Korent | 2006 | 38.18 | 3:03.47 | |||||||
11 | SK Neptun F 11-12 Lag 6 | 2005 | Simklubben Neptun | 3:12.49 | ||||||
Rebecca Friberg | 2006 | 1:39.03 | 1:39.03 | |||||||
Ebba Burman Kindgren | 2005 | 47.57 | 2:26.60 | |||||||
Elsa Lundström | 2006 | 45.89 | 3:12.49 | |||||||
Lova Skalin | 2006 | 3:12.49 | ||||||||
12 | Täby Sim Damer Lag 5 | 2005 | Täby Sim | 3:22.58 | ||||||
Tyra Törnqvist | 2006 | 51.33 | 51.33 | |||||||
Astrid Enbom | 2006 | 55.87 | 1:47.20 | |||||||
Ellie Söderholm | 2005 | 49.98 | 2:37.18 | |||||||
Elsa Samuelsson | 2006 | 45.40 | 3:22.58 | |||||||
- | Danderyd Lag 2 [2005] | 2005 | Danderyds Sim | DSQ | ||||||
- | Täby Sim Damer Lag 1 | 2005 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Täby Sim Damer Lag 2 | 2005 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 december 2017 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 11:52 |
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 03 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 12:00 | |||
Arrangör | Åkersberga SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 41, 4X50m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SK Neptun P 11-12 Lag 1 | 2005 | Simklubben Neptun | 2:11.66 | ||||||
Oliver Albinzon | 2005 | 33.71 | 33.71 | |||||||
Theo Djuphammar | 2005 | 33.84 | 1:07.55 | |||||||
Jonatan Eriksson | 2006 | 33.37 | 1:40.92 | |||||||
Uno Härmark | 2005 | 30.74 | 2:11.66 | |||||||
2 | Täby Sim Herrar Lag 1 | 2005 | Täby Sim | 2:18.39 | ||||||
Noah Juhlin Fredriksson | 2005 | 35.45 | 35.45 | |||||||
Daniel Bebenek | 2006 | 40.90 | 1:16.35 | |||||||
Marcus Persson Taylor | 2005 | 32.19 | 1:48.54 | |||||||
Leo Güleryüz | 2006 | 29.85 | 2:18.39 | |||||||
3 | SK Neptun P 11-12 Lag 2 | 2005 | Simklubben Neptun | 2:19.02 | ||||||
Philip Palmqvist | 2005 | 36.83 | 36.83 | |||||||
Ferdinand Bang | 2005 | 37.78 | 1:14.61 | |||||||
Daner Alex Tapia | 2005 | 33.67 | 1:48.28 | |||||||
Hampus Bengtsson | 2005 | 30.74 | 2:19.02 | |||||||
4 | SK Neptun P 11-12 Lag 3 | 2005 | Simklubben Neptun | 2:23.32 | ||||||
Måns Gunnarson | 2006 | 36.75 | 36.75 | |||||||
Aksel Hillerström Vagli | 2006 | 38.51 | 1:15.26 | |||||||
Gustav Edman | 2005 | 34.58 | 1:49.84 | |||||||
Tim Rogersson | 2005 | 33.48 | 2:23.32 | |||||||
5 | Täby Sim Herrar Lag 2 | 2005 | Täby Sim | 2:35.84 | ||||||
Ludvig Berndtsson | 2005 | 38.42 | 38.42 | |||||||
Benjamin Todorovac Hallongren | 2006 | 42.70 | 1:21.12 | |||||||
Oliver Haux | 2005 | 42.13 | 2:03.25 | |||||||
Caspian Humble | 2005 | 32.59 | 2:35.84 | |||||||
6 | Danderyd Herrar [2005] | 2005 | Danderyds Sim | 2:40.23 | ||||||
Erik Sundström Curstedt | 2005 | 39.69 | 39.69 | |||||||
Benjamin Poehler | 2005 | 40.51 | 1:20.20 | |||||||
Wilhelm Arvidsson | 2005 | 37.78 | 1:57.98 | |||||||
Aron Leon Salamon | 2006 | 42.25 | 2:40.23 | |||||||
7 | SK Neptun P 11-12 Lag 5 | 2005 | Simklubben Neptun | 2:42.06 | ||||||
Georgios Theodosiadis | 2005 | 41.59 | 41.59 | |||||||
Christos Theodosiadis | 2006 | 46.12 | 1:27.71 | |||||||
Walter Herulf | 2006 | 39.71 | 2:07.42 | |||||||
Allan Herulf | 2006 | 34.64 | 2:42.06 | |||||||
8 | Täby Sim Herrar Lag 3 | 2005 | Täby Sim | 2:56.19 | ||||||
Elvin Degerbalkan | 2006 | 41.74 | 41.74 | |||||||
William Zhao | 2006 | 49.47 | 1:31.21 | |||||||
Eric Fransson | 2006 | 45.49 | 2:16.70 | |||||||
Arvid Thoresson | 2005 | 39.49 | 2:56.19 | |||||||
- | SK Neptun P 11-12 Lag 4 | 2005 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 december 2017 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 12:00 |
Resultat Gren 42 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 03 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:09 | |||
Arrangör | Åkersberga SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 42, 4X100m Medley Mixed, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | SK Neptun Mix 11-12 Lag 1 | 2005 | Simklubben Neptun | 4:52.38 | ||||||
Nike Johnston | 2005 | 35.81 | 1:14.14 | 1:14.14 | ||||||
Theo Djuphammar | 2005 | 35.67 | 1:17.99 | 2:32.13 | ||||||
Oliver Albinzon | 2005 | 33.92 | 1:13.01 | 3:45.14 | ||||||
Iris Martinsson | 2005 | 32.77 | 1:07.24 | 4:52.38 | ||||||
2 | SK Neptun Mix 11-12 Lag 2 | 2005 | Simklubben Neptun | 5:09.30 | ||||||
Alice Stenbeck | 2006 | 38.00 | 1:19.18 | 1:19.18 | ||||||
Ferdinand Bang | 2005 | 39.94 | 1:26.08 | 2:45.26 | ||||||
Ingrid Lund | 2006 | 33.90 | 1:13.61 | 3:58.87 | ||||||
Gustav Edman | 2005 | 32.60 | 1:10.43 | 5:09.30 | ||||||
3 | SK Neptun Mix 11-12 Lag 3 | 2005 | Simklubben Neptun | 5:18.39 | ||||||
Emilia Lind | 2006 | 39.25 | 1:20.63 | 1:20.63 | ||||||
Aksel Hillerström Vagli | 2006 | 41.32 | 1:27.34 | 2:47.97 | ||||||
Daner Alex Tapia | 2005 | 36.00 | 1:20.36 | 4:08.33 | ||||||
Molly Rantil | 2005 | 34.23 | 1:10.06 | 5:18.39 | ||||||
- | SK Neptun Mix 11-12 Lag 4 | 2005 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 december 2017 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 15:09 |
Resultat Gren 43 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 03 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:39 | |||
Arrangör | Åkersberga SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 43, 400m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Iris Martinsson | 2005 | Simklubben Neptun | 1:12.27 | 2:29.01 | 3:45.25 | 4:58.74 | |||
2 | Nike Johnston | 2005 | Simklubben Neptun | 1:16.07 | 2:37.95 | 3:58.99 | 5:16.66 | |||
3 | Mathilda Sandberg | 2005 | Täby Sim | 1:18.03 | 2:40.83 | 4:03.42 | 5:24.61 | |||
4 | Louise Franks | 2005 | Täby Sim | 1:19.10 | 2:42.87 | 4:08.53 | 5:31.85 | |||
5 | Elisa Sundberg | 2005 | Simklubben Neptun | 1:17.98 | 2:42.91 | 4:09.38 | 5:34.87 | |||
6 | Molly Rantil | 2005 | Simklubben Neptun | 1:20.69 | 2:46.01 | 4:11.58 | 5:35.40 | |||
7 | Johanna Torell | 2005 | Lidingö Simklubb | 1:17.40 | 2:44.28 | 4:13.06 | 5:36.92 | |||
8 | Maja Wallberg | 2005 | Simklubben Neptun | 1:21.75 | 2:50.79 | 4:19.21 | 5:43.52 | |||
9 | Lovisa Ramsten | 2005 | Simklubben Neptun | 1:21.92 | 2:50.99 | 4:19.88 | 5:44.56 | |||
10 | Clara Westerdahl | 2005 | Täby Sim | 1:20.37 | 2:50.34 | 4:20.46 | 5:44.97 | |||
11 | Ella Thermaenius | 2005 | Täby Sim | 1:19.23 | 2:48.20 | 4:18.24 | 5:45.73 | |||
12 | Agnes Gustavsson | 2005 | Täby Sim | 1:20.75 | 2:52.15 | 4:25.00 | 5:51.45 | |||
13 | Felicia Malkan-Juvelin | 2005 | Danderyds Sim | 1:22.07 | 2:53.90 | 4:25.71 | 5:53.42 | |||
14 | Ebba Rosander | 2005 | Danderyds Sim | 1:25.57 | 2:56.30 | 4:27.65 | 5:58.43 | |||
15 | Filippa Bonorden | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 1:26.23 | 2:59.21 | 4:28.74 | 6:02.56 | |||
16 | Irma Ehrengren | 2005 | Danderyds Sim | 1:25.46 | 3:01.20 | 4:37.79 | 6:09.27 | |||
17 | Filippa Emtemo | 2005 | Täby Sim | 1:28.68 | 3:02.55 | 4:36.23 | 6:11.04 | |||
18 | Signe Kling | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 1:38.10 | 3:28.13 | 5:16.36 | 6:56.80 | |||
- | Magda Westberg | 2005 | Åkersberga Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 december 2017 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 15:39 |
Resultat Gren 44 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 03 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:58 | |||
Arrangör | Åkersberga SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 44, 400m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Theo Djuphammar | 2005 | Simklubben Neptun | 1:09.31 | 2:24.73 | 3:41.73 | 4:56.65 | |||
2 | Oliver Albinzon | 2005 | Simklubben Neptun | 1:10.16 | 2:27.75 | 3:45.52 | 4:58.88 | |||
3 | Ferdinand Bang | 2005 | Simklubben Neptun | 1:12.43 | 2:32.21 | 3:53.01 | 5:11.55 | |||
4 | Hampus Bengtsson | 2005 | Simklubben Neptun | 1:14.98 | 2:37.51 | 4:00.19 | 5:19.17 | |||
5 | Uno Härmark | 2005 | Simklubben Neptun | 1:14.83 | 2:38.15 | 4:01.68 | 5:20.23 | |||
6 | Gustav Edman | 2005 | Simklubben Neptun | 1:16.44 | 2:41.37 | 4:07.63 | 5:30.87 | |||
7 | Noah Juhlin Fredriksson | 2005 | Täby Sim | 1:21.30 | 2:48.96 | 4:13.49 | 5:31.46 | |||
8 | Daner Alex Tapia | 2005 | Simklubben Neptun | 1:20.57 | 2:46.51 | 4:13.12 | 5:32.56 | |||
9 | Caspian Humble | 2005 | Täby Sim | 1:20.12 | 2:46.44 | 4:12.77 | 5:32.74 | |||
10 | Erik Sundström Curstedt | 2005 | Danderyds Sim | 1:17.88 | 2:43.39 | 4:10.35 | 5:33.38 | |||
11 | Ludvig Berndtsson | 2005 | Täby Sim | 1:26.76 | 3:00.62 | 4:35.12 | 6:01.14 | |||
12 | Oliver Haux | 2005 | Täby Sim | 1:31.41 | 3:15.21 | 4:58.92 | 6:37.52 | |||
13 | Arvid Thoresson | 2005 | Täby Sim | 1:36.59 | 3:25.17 | 5:15.05 | 7:00.57 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 december 2017 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 15:58 |
Resultat Gren 45 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 03 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:13 | |||
Arrangör | Åkersberga SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 45, 100m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Klara Klingberg | 2006 | Lidingö Simklubb | 36.20 | 1:14.74 | |||||
2 | Alice Stenbeck | 2006 | Simklubben Neptun | 38.01 | 1:18.69 | |||||
3 | Emilia Lind | 2006 | Simklubben Neptun | 39.25 | 1:21.16 | |||||
4 | Amanda Björklund | 2006 | Täby Sim | 39.47 | 1:21.45 | |||||
5 | Sara Lofter | 2006 | Simklubben Neptun | 40.92 | 1:24.33 | |||||
6 | Engla Blanco | 2006 | Simklubben Neptun | 43.83 | 1:25.93 | |||||
7 | Tuva Lundberg | 2006 | Täby Sim | 42.33 | 1:26.85 | |||||
8 | Rose Li | 2006 | Täby Sim | 43.20 | 1:27.85 | |||||
9 | Ines Wijk | 2006 | Simklubben Neptun | 44.65 | 1:29.61 | |||||
10 | Deniz Degerbalkan | 2006 | Täby Sim | 44.77 | 1:30.53 | |||||
11 | Linnea Wiberg | 2006 | Täby Sim | 45.10 | 1:32.30 | |||||
12 | Jessica Kuhlin | 2006 | Simklubben Neptun | 46.07 | 1:33.60 | |||||
13 | Amelia Gustafsson | 2006 | Simklubben Neptun | 46.14 | 1:35.42 | |||||
14 | Hanna Bolinder | 2006 | Danderyds Sim | 46.32 | 1:35.96 | |||||
15 | Tyra Korent | 2006 | Åkersberga Simsällskap | 48.02 | 1:37.23 | |||||
16 | Sheila Hedman | 2006 | Simklubben Neptun | 47.91 | 1:38.58 | |||||
17 | Julia Anttila | 2006 | Danderyds Sim | 47.79 | 1:39.41 | |||||
18 | Lea Rodin | 2006 | Simklubben Neptun | 47.34 | 1:39.63 | |||||
19 | Karolina Tylets | 2006 | Åkersberga Simsällskap | 48.21 | 1:40.09 | |||||
20 | Erika Dahlqvist | 2006 | Lidingö Simklubb | 50.93 | 1:43.71 | |||||
21 | Mikaela Erneholm | 2006 | Danderyds Sim | 49.95 | 1:44.03 | |||||
22 | Mira Nelin | 2006 | Simklubben Neptun | 52.20 | 1:44.38 | |||||
23 | Elsa Lundström | 2006 | Simklubben Neptun | 53.35 | 1:51.06 | |||||
24 | Irene Fidone | 2006 | Simklubben Neptun | 52.65 | 1:52.06 | |||||
25 | Agnes Arver | 2006 | Danderyds Sim | 53.57 | 1:54.33 | |||||
26 | Lova Skalin | 2006 | Simklubben Neptun | 55.59 | 1:54.64 | |||||
- | Elsa Ekenbäck | 2006 | Danderyds Sim | DSQ | ||||||
- | Ingrid Lund | 2006 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Rebecca Friberg | 2006 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 december 2017 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 16:13 |
Resultat Gren 46 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 03 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:19 | |||
Arrangör | Åkersberga SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 46, 100m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Leo Güleryüz | 2006 | Täby Sim | 37.77 | 1:18.23 | |||||
2 | Måns Gunnarson | 2006 | Simklubben Neptun | 39.21 | 1:21.97 | |||||
3 | Aksel Hillerström Vagli | 2006 | Simklubben Neptun | 40.82 | 1:23.97 | |||||
4 | Jonatan Eriksson | 2006 | Simklubben Neptun | 41.84 | 1:25.43 | |||||
5 | Ludvig Löfström | 2006 | Simklubben Neptun | 42.82 | 1:26.18 | |||||
6 | Elvin Degerbalkan | 2006 | Täby Sim | 44.63 | 1:30.20 | |||||
7 | Daniel Bebenek | 2006 | Täby Sim | 45.14 | 1:30.82 | |||||
8 | Melvin Bosson | 2006 | Åkersberga Simsällskap | 44.91 | 1:31.44 | |||||
9 | Marcus Lundgren | 2006 | Simklubben Neptun | 45.53 | 1:32.21 | |||||
10 | Axel Skott Storheden | 2006 | Simklubben Neptun | 46.19 | 1:33.48 | |||||
11 | Benjamin Björk | 2006 | Simklubben Neptun | 46.27 | 1:33.49 | |||||
12 | Walter Herulf | 2006 | Simklubben Neptun | 47.35 | 1:36.60 | |||||
13 | Henrik Viberg | 2006 | Lidingö Simklubb | 47.51 | 1:38.23 | |||||
14 | Leon Bocké | 2006 | Åkersberga Simsällskap | 48.45 | 1:38.63 | |||||
15 | Christos Theodosiadis | 2006 | Simklubben Neptun | 49.06 | 1:38.72 | |||||
16 | William Zhao | 2006 | Täby Sim | 47.23 | 1:38.94 | |||||
17 | Allan Herulf | 2006 | Simklubben Neptun | 49.98 | 1:41.13 | |||||
- | Adam Joseph Michel | 2006 | Lidingö Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 december 2017 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 16:19 |
Resultat Gren 47 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 03 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:29 | |||
Arrangör | Åkersberga SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 47, 100m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Iris Martinsson | 2005 | Simklubben Neptun | 41.06 | 1:25.43 | |||||
2 | Johanna Torell | 2005 | Lidingö Simklubb | 40.08 | 1:26.37 | |||||
3 | Mathilda Sandberg | 2005 | Täby Sim | 41.27 | 1:27.02 | |||||
4 | Elisa Sundberg | 2005 | Simklubben Neptun | 41.71 | 1:27.97 | |||||
5 | Nike Johnston | 2005 | Simklubben Neptun | 42.50 | 1:29.28 | |||||
6 | Clara Westerdahl | 2005 | Täby Sim | 43.19 | 1:32.36 | |||||
7 | Saga Lööf | 2005 | Simklubben Neptun | 45.67 | 1:35.49 | |||||
8 | Nora Sundberg | 2005 | Täby Sim | 45.72 | 1:35.54 | |||||
9 | Maja Wallberg | 2005 | Simklubben Neptun | 45.91 | 1:35.59 | |||||
10 | Irma Ehrengren | 2005 | Danderyds Sim | 46.78 | 1:37.00 | |||||
11 | Ella Thermaenius | 2005 | Täby Sim | 46.45 | 1:37.29 | |||||
12 | Lovisa Ramsten | 2005 | Simklubben Neptun | 46.09 | 1:37.49 | |||||
13 | Molly Rantil | 2005 | Simklubben Neptun | 46.44 | 1:39.25 | |||||
14 | Melanie Blix Grimaldi | 2005 | Simklubben Neptun | 46.60 | 1:39.32 | |||||
15 | Filippa Bonorden | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 49.09 | 1:40.02 | |||||
16 | Magda Westberg | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 48.34 | 1:40.95 | |||||
17 | Isabelle Lardner Klang | 2005 | Simklubben Neptun | 47.30 | 1:42.48 | |||||
18 | Alexandra Kanhamn | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 47.66 | 1:43.27 | |||||
19 | Ebba Burman Kindgren | 2005 | Simklubben Neptun | 49.43 | 1:43.79 | |||||
20 | Ebba Rosander | 2005 | Danderyds Sim | 49.61 | 1:44.92 | |||||
21 | Ida Lindqvist | 2005 | Täby Sim | 52.35 | 1:48.89 | |||||
22 | Emma Olsson Sande | 2005 | Täby Sim | 52.60 | 1:50.84 | |||||
23 | Alexandra Dombos | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 52.02 | 1:51.89 | |||||
24 | Sofia Markusson | 2005 | Danderyds Sim | 55.11 | 1:56.88 | |||||
25 | Julia Isaksson | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 55.34 | 1:56.95 | |||||
26 | Alexandra Jansson | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 52.30 | 1:57.17 | |||||
27 | Ellie Söderholm | 2005 | Täby Sim | 56.05 | 2:00.34 | |||||
28 | Signe Kling | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 58.36 | 2:06.29 | |||||
- | Lara Bartlett | 2005 | Lidingö Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 december 2017 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 16:29 |
Resultat Gren 48 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 03 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:50 | |||
Arrangör | Åkersberga SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 48, 100m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Theo Djuphammar | 2005 | Simklubben Neptun | 36.15 | 1:15.97 | |||||
2 | Marcus Persson Taylor | 2005 | Täby Sim | 37.93 | 1:20.51 | |||||
3 | Oliver Albinzon | 2005 | Simklubben Neptun | 40.48 | 1:23.86 | |||||
4 | Ferdinand Bang | 2005 | Simklubben Neptun | 39.54 | 1:24.28 | |||||
5 | Daner Alex Tapia | 2005 | Simklubben Neptun | 40.44 | 1:25.51 | |||||
6 | Benjamin Poehler | 2005 | Danderyds Sim | 41.83 | 1:26.83 | |||||
7 | Gustav Edman | 2005 | Simklubben Neptun | 41.59 | 1:27.92 | |||||
8 | Uno Härmark | 2005 | Simklubben Neptun | 42.07 | 1:28.20 | |||||
9 | Wilhelm Arvidsson | 2005 | Danderyds Sim | 43.57 | 1:32.74 | |||||
10 | Hampus Bengtsson | 2005 | Simklubben Neptun | 45.26 | 1:35.75 | |||||
11 | Louie Gabrielsson | 2005 | Täby Sim | 51.86 | 1:52.09 | |||||
12 | Axel Johansson | 2005 | Lidingö Simklubb | 54.84 | 2:06.57 | |||||
- | Caspian Humble | 2005 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Georgios Theodosiadis | 2005 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Martin Gertz | 2005 | Lidingö Simklubb | DSQ | ||||||
- | Tim Rogersson | 2005 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 december 2017 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 16:50 |
Resultat Gren 49 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 03 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:08 | |||
Arrangör | Åkersberga SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 49, 200m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ingrid Lund | 2006 | Simklubben Neptun | 33.76 | 1:12.53 | 1:52.24 | 2:31.03 | |||
2 | Klara Klingberg | 2006 | Lidingö Simklubb | 36.86 | 1:17.17 | 1:57.92 | 2:34.94 | |||
3 | Sara Lofter | 2006 | Simklubben Neptun | 35.93 | 1:17.23 | 1:58.51 | 2:38.41 | |||
4 | Amanda Björklund | 2006 | Täby Sim | 36.43 | 1:17.52 | 1:59.80 | 2:40.91 | |||
5 | Alice Stenbeck | 2006 | Simklubben Neptun | 36.71 | 1:18.33 | 2:02.68 | 2:42.26 | |||
6 | Emilia Lind | 2006 | Simklubben Neptun | 35.78 | 1:17.75 | 2:01.20 | 2:44.51 | |||
7 | Engla Blanco | 2006 | Simklubben Neptun | 38.72 | 1:21.58 | 2:05.57 | 2:45.68 | |||
8 | Jessica Kuhlin | 2006 | Simklubben Neptun | 39.17 | 1:24.33 | 2:10.41 | 2:51.77 | |||
9 | Rose Li | 2006 | Täby Sim | 39.47 | 1:24.78 | 2:09.92 | 2:53.79 | |||
10 | Ines Wijk | 2006 | Simklubben Neptun | 40.97 | 1:27.01 | 2:14.26 | 2:56.79 | |||
11 | Amelia Gustafsson | 2006 | Simklubben Neptun | 39.11 | 1:24.37 | 2:12.97 | 2:56.86 | |||
12 | Karolina Tylets | 2006 | Åkersberga Simsällskap | 38.26 | 1:22.19 | 2:07.79 | 2:57.22 | |||
13 | Tuva Lundberg | 2006 | Täby Sim | 42.10 | 1:29.51 | 2:17.93 | 3:01.35 | |||
14 | Deniz Degerbalkan | 2006 | Täby Sim | 41.50 | 1:30.78 | 2:20.04 | 3:06.11 | |||
15 | Julia Anttila | 2006 | Danderyds Sim | 40.98 | 1:30.34 | 2:20.66 | 3:06.18 | |||
16 | Elsa Ekenbäck | 2006 | Danderyds Sim | 42.24 | 1:30.28 | 2:20.59 | 3:07.42 | |||
17 | Sheila Hedman | 2006 | Simklubben Neptun | 42.40 | 1:31.24 | 2:21.11 | 3:09.41 | |||
18 | Lea Rodin | 2006 | Simklubben Neptun | 42.30 | 1:35.01 | 2:32.69 | 3:25.74 | |||
19 | Ziyi Fang | 2006 | Danderyds Sim | 45.52 | 1:40.30 | 2:37.13 | 3:32.87 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 december 2017 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 17:08 |
Resultat Gren 50 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 03 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:19 | |||
Arrangör | Åkersberga SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 50, 200m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jonatan Eriksson | 2006 | Simklubben Neptun | 33.98 | 1:10.23 | 1:48.14 | 2:25.47 | |||
2 | Leo Güleryüz | 2006 | Täby Sim | 33.98 | 1:12.69 | 1:54.53 | 2:33.65 | |||
3 | Aksel Hillerström Vagli | 2006 | Simklubben Neptun | 36.37 | 1:17.36 | 1:59.31 | 2:39.70 | |||
4 | Måns Gunnarson | 2006 | Simklubben Neptun | 35.79 | 1:18.41 | 2:02.33 | 2:41.28 | |||
5 | Daniel Bebenek | 2006 | Täby Sim | 38.18 | 1:21.42 | 2:05.45 | 2:48.09 | |||
6 | Axel Skott Storheden | 2006 | Simklubben Neptun | 38.65 | 1:22.05 | 2:06.65 | 2:48.79 | |||
7 | Marcus Lundgren | 2006 | Simklubben Neptun | 40.11 | 1:24.96 | 2:08.97 | 2:51.05 | |||
8 | Melvin Bosson | 2006 | Åkersberga Simsällskap | 39.06 | 1:23.23 | 2:08.22 | 2:52.43 | |||
9 | Ludvig Löfström | 2006 | Simklubben Neptun | 40.75 | 1:25.88 | 2:10.11 | 2:53.49 | |||
10 | Elvin Degerbalkan | 2006 | Täby Sim | 39.81 | 1:25.35 | 2:11.04 | 2:55.48 | |||
11 | Allan Herulf | 2006 | Simklubben Neptun | 39.67 | 1:25.41 | 2:13.42 | 2:59.76 | |||
12 | Benjamin Björk | 2006 | Simklubben Neptun | 42.47 | 1:30.03 | 2:18.24 | 3:02.82 | |||
13 | Walter Herulf | 2006 | Simklubben Neptun | 40.89 | 1:28.01 | 2:16.19 | 3:03.17 | |||
14 | Christos Theodosiadis | 2006 | Simklubben Neptun | 39.45 | 1:27.99 | 2:19.37 | 3:08.35 | |||
15 | William Zhao | 2006 | Täby Sim | 43.31 | 1:37.82 | 2:37.68 | 3:35.92 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 december 2017 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 17:19 |
Resultat Gren 51 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 03 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:31 | |||
Arrangör | Åkersberga SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 51, 100m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nike Johnston | 2005 | Simklubben Neptun | 36.83 | 1:15.77 | |||||
2 | Iris Martinsson | 2005 | Simklubben Neptun | 38.18 | 1:17.73 | |||||
3 | Agnes Gustavsson | 2005 | Täby Sim | 38.42 | 1:18.81 | |||||
4 | Louise Franks | 2005 | Täby Sim | 38.96 | 1:21.65 | |||||
5 | Filippa Bonorden | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 41.48 | 1:24.30 | |||||
6 | Maja Wallberg | 2005 | Simklubben Neptun | 41.83 | 1:24.55 | |||||
7 | Elisa Sundberg | 2005 | Simklubben Neptun | 40.74 | 1:24.65 | |||||
8 | Lovisa Ramsten | 2005 | Simklubben Neptun | 41.81 | 1:25.83 | |||||
9 | Ebba Rosander | 2005 | Danderyds Sim | 41.95 | 1:26.25 | |||||
10 | Molly Rantil | 2005 | Simklubben Neptun | 42.58 | 1:26.70 | |||||
11 | Filippa Emtemo | 2005 | Täby Sim | 42.82 | 1:27.45 | |||||
12 | Melanie Blix Grimaldi | 2005 | Simklubben Neptun | 42.50 | 1:27.53 | |||||
13 | Felicia Malkan-Juvelin | 2005 | Danderyds Sim | 41.78 | 1:28.49 | |||||
14 | Isabelle Lardner Klang | 2005 | Simklubben Neptun | 44.01 | 1:29.58 | |||||
15 | Magda Westberg | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 44.10 | 1:31.21 | |||||
16 | Nora Sundberg | 2005 | Täby Sim | 44.62 | 1:31.29 | |||||
17 | Irma Ehrengren | 2005 | Danderyds Sim | 46.09 | 1:33.87 | |||||
18 | Ida Lindqvist | 2005 | Täby Sim | 45.68 | 1:33.94 | |||||
19 | Signe Kling | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 46.34 | 1:36.84 | |||||
20 | Saga Lööf | 2005 | Simklubben Neptun | 48.60 | 1:37.66 | |||||
21 | Ellie Söderholm | 2005 | Täby Sim | 49.48 | 1:39.20 | |||||
22 | Alexandra Kanhamn | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 48.79 | 1:40.17 | |||||
23 | Julia Isaksson | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 49.87 | 1:42.32 | |||||
24 | Ebba Burman Kindgren | 2005 | Simklubben Neptun | 52.58 | 1:43.29 | |||||
25 | Lara Bartlett | 2005 | Lidingö Simklubb | 49.45 | 1:44.86 | |||||
26 | Sofia Markusson | 2005 | Danderyds Sim | 57.87 | 2:02.79 | |||||
- | Emma Olsson Sande | 2005 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 december 2017 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 17:31 |
Resultat Gren 52 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 03 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:40 | |||
Arrangör | Åkersberga SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 52, 100m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oliver Albinzon | 2005 | Simklubben Neptun | 35.76 | 1:12.28 | |||||
2 | Theo Djuphammar | 2005 | Simklubben Neptun | 35.76 | 1:12.77 | |||||
3 | Marcus Persson Taylor | 2005 | Täby Sim | 36.74 | 1:17.63 | |||||
4 | Hampus Bengtsson | 2005 | Simklubben Neptun | 39.19 | 1:19.56 | |||||
5 | Uno Härmark | 2005 | Simklubben Neptun | 40.15 | 1:21.51 | |||||
6 | Daner Alex Tapia | 2005 | Simklubben Neptun | 39.75 | 1:21.60 | |||||
7 | Erik Sundström Curstedt | 2005 | Danderyds Sim | 40.20 | 1:21.74 | |||||
8 | Ludvig Berndtsson | 2005 | Täby Sim | 41.42 | 1:24.85 | |||||
9 | Gustav Edman | 2005 | Simklubben Neptun | 41.86 | 1:24.91 | |||||
10 | Caspian Humble | 2005 | Täby Sim | 42.56 | 1:27.20 | |||||
11 | Tim Rogersson | 2005 | Simklubben Neptun | 45.82 | 1:32.19 | |||||
12 | Georgios Theodosiadis | 2005 | Simklubben Neptun | 46.15 | 1:32.75 | |||||
13 | Oliver Haux | 2005 | Täby Sim | 47.98 | 1:39.24 | |||||
14 | Arvid Thoresson | 2005 | Täby Sim | 50.29 | 1:46.85 | |||||
- | Ferdinand Bang | 2005 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Noah Juhlin Fredriksson | 2005 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 december 2017 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 17:40 |
Resultat Gren 53 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 03 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:52 | |||
Arrangör | Åkersberga SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 53, 100m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ingrid Lund | 2006 | Simklubben Neptun | 41.52 | 1:27.58 | |||||
2 | Amanda Björklund | 2006 | Täby Sim | 43.71 | 1:31.74 | |||||
3 | Engla Blanco | 2006 | Simklubben Neptun | 43.39 | 1:31.75 | |||||
4 | Alice Stenbeck | 2006 | Simklubben Neptun | 44.22 | 1:33.18 | |||||
5 | Karolina Tylets | 2006 | Åkersberga Simsällskap | 44.34 | 1:34.36 | |||||
6 | Linnea Wiberg | 2006 | Täby Sim | 46.88 | 1:38.37 | |||||
7 | Emilia Lind | 2006 | Simklubben Neptun | 46.85 | 1:38.93 | |||||
8 | Amelia Gustafsson | 2006 | Simklubben Neptun | 46.19 | 1:39.34 | |||||
9 | Jessica Kuhlin | 2006 | Simklubben Neptun | 47.60 | 1:40.83 | |||||
10 | Mikaela Erneholm | 2006 | Danderyds Sim | 48.72 | 1:43.54 | |||||
11 | Tyra Korent | 2006 | Åkersberga Simsällskap | 47.87 | 1:44.35 | |||||
12 | Elsa Ekenbäck | 2006 | Danderyds Sim | 50.87 | 1:45.47 | |||||
13 | Sheila Hedman | 2006 | Simklubben Neptun | 49.07 | 1:45.69 | |||||
14 | Ines Wijk | 2006 | Simklubben Neptun | 51.59 | 1:47.73 | |||||
15 | Lova Skalin | 2006 | Simklubben Neptun | 52.83 | 1:51.06 | |||||
16 | Elsa Lundström | 2006 | Simklubben Neptun | 52.58 | 1:51.47 | |||||
17 | Hanna Bolinder | 2006 | Danderyds Sim | 53.21 | 1:51.49 | |||||
18 | Deniz Degerbalkan | 2006 | Täby Sim | 53.59 | 1:52.10 | |||||
19 | Ziyi Fang | 2006 | Danderyds Sim | 53.54 | 1:53.09 | |||||
20 | Lea Rodin | 2006 | Simklubben Neptun | 54.70 | 1:56.19 | |||||
21 | Agnes Arver | 2006 | Danderyds Sim | 55.15 | 1:58.34 | |||||
22 | Astrid Enbom | 2006 | Täby Sim | 56.88 | 1:58.74 | |||||
23 | Mira Nelin | 2006 | Simklubben Neptun | 1:02.18 | 2:07.79 | |||||
24 | Rebecca Friberg | 2006 | Simklubben Neptun | 1:01.14 | 2:08.55 | |||||
25 | Irene Fidone | 2006 | Simklubben Neptun | 1:00.49 | 2:10.49 | |||||
- | Rose Li | 2006 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Sara Lofter | 2006 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 december 2017 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 17:52 |
Resultat Gren 54 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 03 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 18:01 | |||
Arrangör | Åkersberga SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 54, 100m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Aksel Hillerström Vagli | 2006 | Simklubben Neptun | 38.67 | 1:22.70 | |||||
2 | Jonatan Eriksson | 2006 | Simklubben Neptun | 39.28 | 1:25.37 | |||||
3 | Daniel Bebenek | 2006 | Täby Sim | 41.54 | 1:28.19 | |||||
4 | Leo Güleryüz | 2006 | Täby Sim | 45.06 | 1:35.04 | |||||
5 | Marcus Lundgren | 2006 | Simklubben Neptun | 45.20 | 1:36.16 | |||||
6 | Benjamin Todorovac Hallongren | 2006 | Täby Sim | 44.78 | 1:36.65 | |||||
7 | Melvin Bosson | 2006 | Åkersberga Simsällskap | 46.02 | 1:37.33 | |||||
8 | Christos Theodosiadis | 2006 | Simklubben Neptun | 47.10 | 1:38.41 | |||||
9 | Eric Granström | 2006 | Lidingö Simklubb | 47.12 | 1:38.94 | |||||
10 | Ludvig Löfström | 2006 | Simklubben Neptun | 47.57 | 1:39.45 | |||||
11 | Elvin Degerbalkan | 2006 | Täby Sim | 47.18 | 1:39.76 | |||||
12 | Måns Gunnarson | 2006 | Simklubben Neptun | 49.77 | 1:44.19 | |||||
13 | Carl Granström | 2006 | Lidingö Simklubb | 49.32 | 1:45.42 | |||||
14 | Allan Herulf | 2006 | Simklubben Neptun | 51.04 | 1:46.30 | |||||
15 | Walter Herulf | 2006 | Simklubben Neptun | 50.78 | 1:46.62 | |||||
16 | Axel Skott Storheden | 2006 | Simklubben Neptun | 51.71 | 1:49.75 | |||||
17 | Henrik Viberg | 2006 | Lidingö Simklubb | 51.81 | 1:51.00 | |||||
18 | Eric Fransson | 2006 | Täby Sim | 52.47 | 1:51.05 | |||||
19 | Benjamin Björk | 2006 | Simklubben Neptun | 55.85 | 1:55.42 | |||||
20 | Vilmer Sundman | 2006 | Danderyds Sim | 58.49 | 2:05.57 | |||||
21 | Aron Leon Salamon | 2006 | Danderyds Sim | 57.43 | 2:09.29 | |||||
- | Adam Joseph Michel | 2006 | Lidingö Simklubb | DSQ | ||||||
- | William Zhao | 2006 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 december 2017 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 18:01 |
Resultat Gren 55 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 03 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 18:20 | |||
Arrangör | Åkersberga SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 55, 4X50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SK Neptun F 11-12 Lag 1 | 2005 | Simklubben Neptun | 2:05.53 | ||||||
Nike Johnston | 2005 | 31.25 | 31.25 | |||||||
Iris Martinsson | 2005 | 30.41 | 1:01.66 | |||||||
Ingrid Lund | 2006 | 31.89 | 1:33.55 | |||||||
Molly Rantil | 2005 | 31.98 | 2:05.53 | |||||||
2 | Täby Sim Damer Lag 1 | 2005 | Täby Sim | 2:07.42 | ||||||
Agnes Gustavsson | 2005 | 32.50 | 32.50 | |||||||
Amanda Björklund | 2006 | 33.12 | 1:05.62 | |||||||
Mathilda Sandberg | 2005 | 30.09 | 1:35.71 | |||||||
Louise Franks | 2005 | 31.71 | 2:07.42 | |||||||
3 | SK Neptun F 11-12 Lag 2 | 2005 | Simklubben Neptun | 2:10.73 | ||||||
Maja Wallberg | 2005 | 32.51 | 32.51 | |||||||
Elisa Sundberg | 2005 | 32.02 | 1:04.53 | |||||||
Melanie Blix Grimaldi | 2005 | 32.95 | 1:37.48 | |||||||
Emilia Lind | 2006 | 33.25 | 2:10.73 | |||||||
4 | Täby Sim Damer Lag 2 | 2005 | Täby Sim | 2:16.63 | ||||||
Ella Thermaenius | 2005 | 33.52 | 33.52 | |||||||
Clara Westerdahl | 2005 | 33.96 | 1:07.48 | |||||||
Nora Sundberg | 2005 | 34.84 | 1:42.32 | |||||||
Filippa Emtemo | 2005 | 34.31 | 2:16.63 | |||||||
5 | SK Neptun F 11-12 Lag 3 | 2005 | Simklubben Neptun | 2:16.97 | ||||||
Alice Stenbeck | 2006 | 34.53 | 34.53 | |||||||
Engla Blanco | 2006 | 35.18 | 1:09.71 | |||||||
Sara Lofter | 2006 | 34.37 | 1:44.08 | |||||||
Lovisa Ramsten | 2005 | 32.89 | 2:16.97 | |||||||
6 | Åkersberga Damer | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 2:20.35 | ||||||
Karolina Tylets | 2006 | 35.04 | 35.04 | |||||||
Alexandra Kanhamn | 2005 | 37.75 | 1:12.79 | |||||||
Magda Westberg | 2005 | 33.87 | 1:46.66 | |||||||
Filippa Bonorden | 2005 | 33.69 | 2:20.35 | |||||||
7 | SK Neptun F 11-12 Lag 4 | 2005 | Simklubben Neptun | 2:20.69 | ||||||
Jessica Kuhlin | 2006 | 34.20 | 34.20 | |||||||
Isabelle Lardner Klang | 2005 | 34.53 | 1:08.73 | |||||||
Ines Wijk | 2006 | 36.39 | 1:45.12 | |||||||
Amelia Gustafsson | 2006 | 35.57 | 2:20.69 | |||||||
8 | Danderyd Lag 1[2005] | 2005 | Danderyds Sim | 2:20.97 | ||||||
Felicia Malkan-Juvelin | 2005 | 32.81 | 32.81 | |||||||
Irma Ehrengren | 2005 | 35.85 | 1:08.66 | |||||||
Ebba Rosander | 2005 | 34.36 | 1:43.02 | |||||||
Julia Anttila | 2006 | 37.95 | 2:20.97 | |||||||
9 | Lidingö SK Damer | 2005 | Lidingö Simklubb | 2:24.07 | ||||||
Johanna Torell | 2005 | 31.01 | 31.01 | |||||||
Klara Klingberg | 2006 | 32.26 | 1:03.27 | |||||||
Erika Dahlqvist | 2006 | 41.31 | 1:44.58 | |||||||
Lara Bartlett | 2005 | 39.49 | 2:24.07 | |||||||
10 | Täby Sim Damer Lag 3 | 2005 | Täby Sim | 2:26.22 | ||||||
Rose Li | 2006 | 35.80 | 35.80 | |||||||
Linnea Wiberg | 2006 | 39.58 | 1:15.38 | |||||||
Anna Wang | 2005 | 35.78 | 1:51.16 | |||||||
Tuva Lundberg | 2006 | 35.06 | 2:26.22 | |||||||
11 | Täby Sim Damer Lag 4 | 2005 | Täby Sim | 2:34.02 | ||||||
Deniz Degerbalkan | 2006 | 38.38 | 38.38 | |||||||
Ellie Söderholm | 2005 | 38.89 | 1:17.27 | |||||||
Emma Olsson Sande | 2005 | 40.04 | 1:57.31 | |||||||
Ida Lindqvist | 2005 | 36.71 | 2:34.02 | |||||||
12 | SK Neptun F 11-12 Lag 5 | 2005 | Simklubben Neptun | 2:34.07 | ||||||
Lea Rodin | 2006 | 39.42 | 39.42 | |||||||
Saga Lööf | 2005 | 37.48 | 1:16.90 | |||||||
Sheila Hedman | 2006 | 39.03 | 1:55.93 | |||||||
Ebba Burman Kindgren | 2005 | 38.14 | 2:34.07 | |||||||
13 | Åkersberga Damer My1 | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 2:42.51 | ||||||
Alexandra Jansson | 2005 | 46.10 | 46.10 | |||||||
Julia Isaksson | 2005 | 39.11 | 1:25.21 | |||||||
Signe Kling | 2005 | 38.61 | 2:03.82 | |||||||
Tyra Korent | 2006 | 38.69 | 2:42.51 | |||||||
14 | Danderyd Lag 2 [2005] | 2005 | Danderyds Sim | 2:46.90 | ||||||
Elsa Ekenbäck | 2006 | 40.36 | 40.36 | |||||||
Mikaela Erneholm | 2006 | 41.28 | 1:21.64 | |||||||
Sofia Markusson | 2005 | 44.13 | 2:05.77 | |||||||
Hanna Bolinder | 2006 | 41.13 | 2:46.90 | |||||||
15 | SK Neptun F 11-12 Lag 6 | 2005 | Simklubben Neptun | 2:47.67 | ||||||
Elsa Lundström | 2006 | 39.34 | 39.34 | |||||||
Rebecca Friberg | 2006 | 42.54 | 1:21.88 | |||||||
Mira Nelin | 2006 | 43.83 | 2:05.71 | |||||||
Irene Fidone | 2006 | 41.96 | 2:47.67 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 december 2017 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 18:20 |
Resultat Gren 56 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 03 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 18:29 | |||
Arrangör | Åkersberga SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 56, 4X50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SK Neptun P 11-12 Lag 1 | 2005 | Simklubben Neptun | 1:59.57 | ||||||
Theo Djuphammar | 2005 | 28.84 | 28.84 | |||||||
Oliver Albinzon | 2005 | 29.18 | 58.02 | |||||||
Jonatan Eriksson | 2006 | 30.97 | 1:28.99 | |||||||
Ferdinand Bang | 2005 | 30.58 | 1:59.57 | |||||||
2 | Täby Sim Herrar Lag 1 | 2005 | Täby Sim | 2:00.72 | ||||||
Marcus Persson Taylor | 2005 | 28.51 | 28.51 | |||||||
Noah Juhlin Fredriksson | 2005 | 30.45 | 58.96 | |||||||
Caspian Humble | 2005 | 32.19 | 1:31.15 | |||||||
Leo Güleryüz | 2006 | 29.57 | 2:00.72 | |||||||
3 | SK Neptun P 11-12 Lag 2 | 2005 | Simklubben Neptun | 2:06.33 | ||||||
Uno Härmark | 2005 | 31.36 | 31.36 | |||||||
Gustav Edman | 2005 | 31.62 | 1:02.98 | |||||||
Hampus Bengtsson | 2005 | 32.01 | 1:34.99 | |||||||
Daner Alex Tapia | 2005 | 31.34 | 2:06.33 | |||||||
4 | SK Neptun P 11-12 Lag 3 | 2005 | Simklubben Neptun | 2:14.10 | ||||||
Måns Gunnarson | 2006 | 31.58 | 31.58 | |||||||
Aksel Hillerström Vagli | 2006 | 32.66 | 1:04.24 | |||||||
Tim Rogersson | 2005 | 33.49 | 1:37.73 | |||||||
Marcus Lundgren | 2006 | 36.37 | 2:14.10 | |||||||
5 | Danderyd Herrar [2005] | 2005 | Danderyds Sim | 2:20.70 | ||||||
Wilhelm Arvidsson | 2005 | 31.18 | 31.18 | |||||||
Benjamin Poehler | 2005 | 32.32 | 1:03.50 | |||||||
Aron Leon Salamon | 2006 | 44.21 | 1:47.71 | |||||||
Erik Sundström Curstedt | 2005 | 32.99 | 2:20.70 | |||||||
6 | SK Neptun P 11-12 Lag 4 | 2005 | Simklubben Neptun | 2:25.31 | ||||||
Axel Skott Storheden | 2006 | 37.53 | 37.53 | |||||||
Ludvig Löfström | 2006 | 35.12 | 1:12.65 | |||||||
Walter Herulf | 2006 | 35.56 | 1:48.21 | |||||||
Christos Theodosiadis | 2006 | 37.10 | 2:25.31 | |||||||
7 | Täby Sim Herrar Lag 3 | 2005 | Täby Sim | 2:33.26 | ||||||
Oliver Haux | 2005 | 37.99 | 37.99 | |||||||
Louie Gabrielsson | 2005 | 37.40 | 1:15.39 | |||||||
Arvid Thoresson | 2005 | 40.52 | 1:55.91 | |||||||
Eric Fransson | 2006 | 37.35 | 2:33.26 | |||||||
8 | Lidingö SK Herrar | 2005 | Lidingö Simklubb | 2:51.86 | ||||||
Henrik Viberg | 2006 | 38.25 | 38.25 | |||||||
Carl Granström | 2006 | 47.67 | 1:25.92 | |||||||
Eric Granström | 2006 | 44.65 | 2:10.57 | |||||||
Alexander Nilsson | 2006 | 41.29 | 2:51.86 | |||||||
- | Täby Sim Herrar Lag 2 | 2005 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 december 2017 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 18:29 |