Tulokset Arena Lyngby Open 2018, Trongården
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 19 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 20:09 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Løve Apotek |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.49 | ||||||
2 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 31.38 | ||||||
3 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.70 | ||||||
4 | Anna Marie Nielsen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 32.87 | ||||||
5 | Fiona Andrea Have | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 32.96 | ||||||
6 | Kajsa Salomonsen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.27 | ||||||
7 | Mathilde Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 33.30 | ||||||
8 | Sarah Holm Clausen | 2004 | Farum Svømmeklub | 33.34 | ||||||
9 | Anastasia Smirnov | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 33.80 | ||||||
9 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.80 | ||||||
11 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.95 | ||||||
12 | Cille Kirketerp | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.01 | ||||||
13 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 34.36 | ||||||
14 | Frederikke Elster | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 34.41 | ||||||
15 | Asta Kristensen | 2004 | Albertslund IF | 35.04 | ||||||
16 | Filippa Eiler | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.28 | ||||||
17 | Alma Olivarius | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 35.58 | ||||||
18 | Esmée Mulder | 2004 | Orca Nederland | 36.22 | ||||||
19 | Kathrine E. Larsen | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 36.40 | ||||||
20 | Mathilde Klintby | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 36.43 | ||||||
21 | Luna Luminari | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.94 | ||||||
22 | Amélie Wortel | 2005 | Orca Nederland | 37.85 | ||||||
23 | Nora Kejser | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 39.77 | ||||||
24 | Mathilde Thor Møller | 2005 | Farum Svømmeklub | 40.71 | ||||||
25 | Marie Juul-Olsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 40.79 | ||||||
26 | Patricia Petersen | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 40.95 | ||||||
27 | Astrid Kruuse | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 41.83 | ||||||
28 | Kaisa Falkenberg Lending | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 42.07 | ||||||
29 | Ambersophie Bakker | 2005 | Orca Nederland | 42.91 | ||||||
30 | Emma Skjold Sørensen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 42.98 | ||||||
- | Emma Sahl Rasmussen | 2004 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Laura Møller Sørensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Liva Søby | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2006-2018 |
Sponsor: Løve Apotek |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Liva la Cour | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 34.05 | ||||||
2 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.65 | ||||||
3 | Anna E.e. Balle | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 37.93 | ||||||
4 | Johanne Hummelmose | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 38.00 | ||||||
5 | Marie Elster | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 38.53 | ||||||
6 | Sarah Højlund | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.58 | ||||||
7 | Maica Jensen | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 39.80 | ||||||
8 | Victoria Wiingaard | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 40.36 | ||||||
9 | Sofia Yuwei Zhang | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 41.15 | ||||||
10 | Johanna Rasmussen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 42.93 | ||||||
11 | Wilma Berg | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 43.90 | ||||||
12 | Alma Lind Babin | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 44.61 | ||||||
13 | Wilma Adelhart Madsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 53.38 | ||||||
- | Rikke Parkhøi | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | DSQ | ej samt. ber. | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 19 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:09 |
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 19 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 20:09 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Peugeot |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 26.42 | ||||||
2 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 28.51 | ||||||
3 | Oscar Cleemann | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 29.25 | ||||||
4 | Oscar Thinghøjen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.65 | ||||||
5 | Lars Reber Knudsen | 2003 | Farum Svømmeklub | 30.91 | ||||||
6 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 31.08 | ||||||
7 | Sebastian Rasmussen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.31 | ||||||
8 | Mathias Parkhøi | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 31.97 | ||||||
9 | Christoffer Skinhøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 32.09 | ||||||
10 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 32.13 | ||||||
11 | Michael Halck | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 32.27 | ||||||
12 | Bror Textor-Broch | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 32.44 | ||||||
13 | Christoffer W Frederiksen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 32.57 | ||||||
14 | Xander Pontoppidan | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 32.70 | ||||||
15 | Kasper Thorn | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 33.06 | ||||||
16 | Jeppe Kjær | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.18 | ||||||
17 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.38 | ||||||
18 | Oliver Sperling | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 33.47 | ||||||
19 | Oskar Clausen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 33.61 | ||||||
20 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 33.72 | ||||||
21 | Alex Baes Maidens | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.19 | ||||||
22 | Leonard Steen Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 35.69 | ||||||
23 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 35.76 | ||||||
24 | Grigory Selivanov | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.45 | ||||||
25 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.42 | ||||||
26 | Kasper Kusk | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 38.46 | ||||||
27 | Jonas Vollquartz Svensson | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.55 | ||||||
28 | Frederik Stubbe Lundsby | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 42.33 | ||||||
- | Simon Als-Nielsen | 2003 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2005-2018 |
Sponsor: Peugeot |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Domingo Kuipers | 2005 | Orca Nederland | 32.62 | ||||||
2 | Cornelius Olsen | 2005 | Farum Svømmeklub | 32.91 | ||||||
3 | Nicholas Simson | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.29 | ||||||
4 | Andreas Hammer Dohn | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 34.49 | ||||||
5 | Toke Olsen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.80 | ||||||
6 | Zacharias Houmann | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 35.49 | ||||||
7 | August Taul | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 36.73 | ||||||
8 | David Johannes Dahl | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 37.75 | ||||||
9 | Jakob Nikolai Haldan | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 39.13 | ||||||
10 | Victor Hemmingsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 39.43 | ||||||
11 | Eise Zee | 2005 | Orca Nederland | 41.88 | ||||||
12 | Sander F. Høyrup Johnsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 42.36 | ||||||
13 | Oscar Rybak-Andersen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 44.54 | ||||||
14 | Viktor Bernstein | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 44.75 | ||||||
15 | Mathias Bidsted Hansen | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 46.71 | ||||||
16 | Asbjørn Schou | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 48.77 | ||||||
- | Jonathan Piontek | 2005 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mads Emil Christiansen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Asbjørn Nybroe | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | DSQ | Ej samt. ber. | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 19 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:09 |
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 08:10 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Focus Lightning |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.47 | ||||||
2 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 34.04 | ||||||
3 | Maya Ehlers Hansen | 2004 | Farum Svømmeklub | 34.87 | ||||||
4 | Anastasia Smirnov | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 35.22 | ||||||
5 | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.41 | ||||||
5 | Liva Søby | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.41 | ||||||
7 | Karoline K. Larsen | 2004 | Farum Svømmeklub | 35.56 | ||||||
8 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 35.57 | ||||||
9 | Emily Maack | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 35.70 | ||||||
10 | Line Thode Møller | 2004 | Farum Svømmeklub | 36.04 | ||||||
11 | Malou Nielsen | 2005 | Farum Svømmeklub | 36.16 | ||||||
12 | Kajsa Salomonsen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.66 | ||||||
13 | Asta Kristensen | 2004 | Albertslund IF | 37.86 | ||||||
14 | Nora Kejser | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.09 | ||||||
15 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 38.12 | ||||||
16 | Mille Korndal-Henriksen | 2005 | Farum Svømmeklub | 38.39 | ||||||
17 | Filippa Eiler | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.42 | ||||||
18 | Fleur Bos | 2005 | Orca Nederland | 38.45 | ||||||
19 | Laura Thomadsen | 2004 | Albertslund IF | 39.80 | ||||||
20 | Annika Køhn | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.98 | ||||||
21 | Amélie Wortel | 2005 | Orca Nederland | 40.27 | ||||||
22 | Luna Hein | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 45.03 | ||||||
- | Laura Møller Sørensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Ambersophie Bakker | 2005 | Orca Nederland | DSQ | Ej forts. bev. 25m | |||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2018 |
Sponsor: Focus Lightning |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emily Reuter | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 38.30 | ||||||
2 | Sarah Højlund | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.78 | ||||||
3 | Mathilde Rømer | 2006 | Farum Svømmeklub | 40.84 | ||||||
4 | Laura Cecilie Salling | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 40.86 | ||||||
5 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 41.57 | ||||||
6 | Wilma Berg | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 44.38 | ||||||
7 | Lara W. S. Olsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 44.49 | ||||||
8 | Maja Zastrojevic | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 44.53 | ||||||
9 | Rebecca Bell | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 45.46 | ||||||
10 | Ellen Textor-Broch | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 47.90 | ||||||
10 | Nikoline E. Larsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 47.90 | ||||||
12 | Alvilda Højberg | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 48.54 | ||||||
13 | Sofie Ross | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 49.07 | ||||||
14 | Olivia Barfoed | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 53.30 | ||||||
15 | Maria Weiste | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 55.57 | ||||||
16 | Mathilde Juul Bay | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 56.16 | ||||||
17 | Sara Kjær Bollesen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 57.33 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:10 |
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 19 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 20:09 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Lyngby Storcenter |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oscar Cleemann | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 30.86 | ||||||
2 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.25 | ||||||
3 | Oscar Thinghøjen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.57 | ||||||
4 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.14 | ||||||
5 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 35.07 | ||||||
6 | Mats Krüger | 2004 | Farum Svømmeklub | 36.44 | ||||||
7 | Malte Hjalholt | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.97 | ||||||
8 | Alex Baes Maidens | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.52 | ||||||
9 | Bertram Krak | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.61 | ||||||
10 | Villads Lund Larsen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 42.48 | ||||||
11 | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 42.61 | ||||||
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2018 |
Sponsor: Lyngby Storcenter |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Domingo Kuipers | 2005 | Orca Nederland | 33.03 | ||||||
2 | Nicholas Simson | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.16 | ||||||
3 | Zacharias Houmann | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 37.92 | ||||||
4 | Anton Rytter Bech | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 38.11 | ||||||
5 | Jakob Nikolai Haldan | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 38.42 | ||||||
6 | Toke Olsen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.35 | ||||||
7 | Oscar Rybak-Andersen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 40.94 | ||||||
8 | Max Bendixen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 41.04 | ||||||
9 | Mathias Hemmingsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 41.32 | ||||||
10 | Jakob Stærmose | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 41.90 | ||||||
11 | Christian Nimb | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 43.40 | ||||||
12 | Jasper Dijks | 2005 | Orca Nederland | 43.50 | ||||||
13 | Viktor Bernstein | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 44.33 | ||||||
14 | Alexander Hartvigsen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 44.91 | ||||||
15 | Christian L-Gregersen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 49.82 | ||||||
16 | Mathias Riis | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 53.73 | ||||||
17 | Jonas Bendixen | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 55.39 | ||||||
18 | Anton Marinus Andreassen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 59.78 | ||||||
- | Andreas Nordquist | 2009 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | Ej ber i vending | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 19 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:09 |
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 19 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 20:09 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Spar Nord |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Dagmar Boeck | 2004 | Farum Svømmeklub | 34.93 | ||||||
2 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.79 | ||||||
3 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 37.57 | ||||||
4 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 37.77 | ||||||
5 | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.26 | ||||||
6 | Cille Kirketerp | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.46 | ||||||
7 | Mathilde Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 38.84 | ||||||
8 | Emily Maack | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 38.94 | ||||||
9 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 39.05 | ||||||
10 | Asta Højberg | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 40.30 | ||||||
11 | Esmée Mulder | 2004 | Orca Nederland | 40.52 | ||||||
12 | Sofie Wilhjelm Tobberup | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 40.89 | ||||||
13 | Marie Juul-Olsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 40.97 | ||||||
14 | Laura Thomadsen | 2004 | Albertslund IF | 41.79 | ||||||
15 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 41.81 | ||||||
16 | Luna Luminari | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 42.23 | ||||||
17 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 42.73 | ||||||
18 | Patricia Petersen | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 42.82 | ||||||
19 | Fiona Andrea Have | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 42.90 | ||||||
20 | Amalie Frost Fischer | 2005 | Farum Svømmeklub | 44.26 | ||||||
21 | Kathrine E. Larsen | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 45.43 | ||||||
22 | Kaisa Falkenberg Lending | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 45.88 | ||||||
23 | Luna Hein | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 49.43 | ||||||
24 | Emma Skjold Sørensen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 49.91 | ||||||
25 | Mathilde F Handberg | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 52.00 | ||||||
- | Laura Borre Jacobsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2018 |
Sponsor: Spar Nord |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathilde Severs | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 37.77 | ||||||
2 | Mathilde Rømer | 2006 | Farum Svømmeklub | 41.98 | ||||||
3 | Emily Reuter | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 42.18 | ||||||
4 | Johanna Rasmussen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 44.44 | ||||||
5 | Victoria Wiingaard | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 45.41 | ||||||
6 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 45.56 | ||||||
7 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 45.65 | ||||||
8 | Nina Katrine N. Nissen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 45.70 | ||||||
9 | Maica Jensen | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 46.34 | ||||||
10 | Marie Elster | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 46.73 | ||||||
11 | Wilma Adelhart Madsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 48.92 | ||||||
12 | Lara W. S. Olsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 49.24 | Deltager ikke i finalen | |||||
13 | Olga Cermak | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 49.33 | ||||||
14 | Maja Zastrojevic | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 50.90 | ||||||
15 | Nikoline E. Larsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 51.10 | ||||||
16 | Ingrid Due Nygaard | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 52.57 | ||||||
17 | Rebecca Bell | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 53.12 | ||||||
18 | Juuliie Jørgensen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 53.26 | ||||||
19 | Ellen Textor-Broch | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 53.63 | ||||||
20 | Sofie Lind | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 53.73 | ||||||
21 | Amilia Peick-Kristensen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 54.09 | ||||||
22 | Celine van Breugel | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 54.78 | ||||||
23 | Freya Fenger | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 56.54 | ||||||
24 | Sofie Ross | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:03.49 | ||||||
25 | Liva Bang | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:04.82 | ||||||
26 | Ella Simonsgaard | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:10.37 | ||||||
27 | Olivia Barfoed | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 1:10.39 | ||||||
28 | Sara Ljusheva | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 1:16.79 | ||||||
- | Alberte Berner Mikkelsen | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | DSQ | 2 armtag u vand v st | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 19 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:09 |
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 19 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 20:09 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Zenlir Sundhedscenter |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.95 | ||||||
2 | Frederik Jørgensen | 2003 | Farum Svømmeklub | 34.04 | ||||||
3 | Rasmus Nickelsen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 34.11 | Deltager ikke i finalen | |||||
4 | Oscar Cleemann | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 34.81 | ||||||
5 | Christoffer W Frederiksen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 35.32 | ||||||
6 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 35.56 | ||||||
7 | Bror Textor-Broch | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 37.23 | ||||||
8 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 37.47 | ||||||
9 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 37.54 | ||||||
10 | Christoffer Skinhøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 38.33 | ||||||
11 | Michael Halck | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 38.90 | ||||||
12 | Kasper Thorn | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 39.70 | ||||||
13 | Bertram Krak | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 43.17 | ||||||
14 | Bertram T. Aunsholm | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 44.97 | ||||||
15 | Frederik Stubbe Lundsby | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 45.50 | ||||||
16 | Grigory Selivanov | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 45.55 | ||||||
- | Benjamin Hougaard | 2003 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Harald Riisager | 2003 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2018 |
Sponsor: Zenlir Sundhedscenter |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Mølbak | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 39.86 | ||||||
2 | Andreas Velschow Malmolin | 2005 | Farum Svømmeklub | 40.84 | ||||||
3 | Andreas Hammer Dohn | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 43.14 | ||||||
4 | Jonathan Piontek | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 44.77 | ||||||
5 | Asbjørn Nybroe | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 45.85 | ||||||
6 | Victor Hemmingsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 46.34 | ||||||
7 | Mads Emil Christiansen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 46.51 | ||||||
8 | Marcus Hammergart | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 48.81 | ||||||
9 | Magnus Hartmann Mortensen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 51.60 | ||||||
10 | Karl Marcussen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 52.04 | ||||||
11 | Marco Gundel Harmens | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 53.56 | ||||||
12 | Benjamin Bonde | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 53.97 | ||||||
13 | Hugo Silfen-Jensen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 57.11 | ||||||
14 | Christian L-Gregersen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:01.95 | ||||||
- | Domingo Kuipers | 2005 | Orca Nederland | DNS | ||||||
- | Bertram Wagner | 2008 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | 3 flyben v start | |||||
- | Hubert Fosbøl | 2007 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 19 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:09 |
Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 08:10 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 7, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Focus Lightning |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 28.81 | ||||||
2 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.11 | ||||||
3 | Liva Søby | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.18 | Deltager ikke i finalen | |||||
4 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.20 | ||||||
5 | Cille Kirketerp | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.35 | ||||||
6 | Anna Marie Nielsen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 29.93 | ||||||
7 | Filippa Eiler | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.74 | ||||||
8 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.83 | ||||||
9 | Dagmar Boeck | 2004 | Farum Svømmeklub | 30.91 | ||||||
10 | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.95 | ||||||
11 | Line Thode Møller | 2004 | Farum Svømmeklub | 31.25 | ||||||
12 | Kajsa Salomonsen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.43 | ||||||
13 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 31.48 | ||||||
14 | Frederikke Elster | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 31.50 | ||||||
15 | Malou Nielsen | 2005 | Farum Svømmeklub | 31.56 | ||||||
16 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.63 | ||||||
17 | Mikkeline Timmerman | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 31.66 | ||||||
18 | Mille Korndal-Henriksen | 2005 | Farum Svømmeklub | 31.68 | ||||||
19 | Sarah Holm Clausen | 2004 | Farum Svømmeklub | 31.70 | ||||||
20 | Karoline K. Larsen | 2004 | Farum Svømmeklub | 31.72 | ||||||
21 | Asta Højberg | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 31.75 | ||||||
22 | Alma Olivarius | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 32.23 | ||||||
23 | Fleur Bos | 2005 | Orca Nederland | 32.32 | ||||||
24 | Mathilde Klintby | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 32.64 | ||||||
25 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 32.81 | ||||||
25 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 32.81 | ||||||
27 | Annika Køhn | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.04 | ||||||
28 | Nora Kejser | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.05 | ||||||
29 | Amélie Wortel | 2005 | Orca Nederland | 33.36 | ||||||
30 | Luna Luminari | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.24 | ||||||
31 | Mathilde Thor Møller | 2005 | Farum Svømmeklub | 34.32 | ||||||
32 | Amalie Frost Fischer | 2005 | Farum Svømmeklub | 35.01 | ||||||
33 | Astrid Kruuse | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 35.56 | ||||||
34 | Luna Hein | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.26 | ||||||
35 | Ambersophie Bakker | 2005 | Orca Nederland | 37.71 | ||||||
36 | Mathilde F Handberg | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 41.19 | ||||||
- | Emma Sahl Rasmussen | 2004 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Laura Møller Sørensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Maya Ehlers Hansen | 2004 | Farum Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 7, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2018 |
Sponsor: Focus Lightning |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathilde Severs | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 30.78 | ||||||
2 | Liva la Cour | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 31.44 | ||||||
3 | Johanne Hummelmose | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 34.05 | ||||||
4 | Sarah Højlund | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.40 | ||||||
5 | Johanna Rasmussen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.12 | ||||||
6 | Rikke Parkhøi | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 35.14 | ||||||
7 | Laura Cecilie Salling | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 35.74 | ||||||
8 | Sofia Yuwei Zhang | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 36.02 | ||||||
9 | Anna E.e. Balle | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 36.14 | ||||||
10 | Alma Lind Babin | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 36.86 | ||||||
11 | Maja Zastrojevic | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.68 | ||||||
12 | Nina Katrine N. Nissen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 37.88 | ||||||
13 | Olga Cermak | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 38.64 | ||||||
14 | Alberte Berner Mikkelsen | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 39.68 | ||||||
15 | Freya Fenger | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 40.91 | ||||||
16 | Ingrid Due Nygaard | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 41.20 | ||||||
17 | Juuliie Jørgensen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 41.71 | ||||||
18 | Alvilda Højberg | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 42.81 | ||||||
19 | Celine van Breugel | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 45.16 | ||||||
20 | Mathilde Juul Bay | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 52.15 | ||||||
21 | Maria Weiste | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 52.80 | ||||||
22 | Sara Kjær Bollesen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 53.51 | ||||||
23 | Sara Ljusheva | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 58.20 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:10 |
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 19 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 20:09 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Spar Nord |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Jørgensen | 2003 | Farum Svømmeklub | 26.33 | ||||||
2 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 27.34 | ||||||
3 | Oscar Cleemann | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 27.76 | ||||||
4 | Oscar Thinghøjen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 27.99 | Deltager ikke i finalen | |||||
5 | Sebastian Rasmussen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 28.05 | ||||||
6 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 28.32 | ||||||
7 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 28.37 | ||||||
8 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 28.58 | ||||||
9 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 28.66 | ||||||
10 | Xander Pontoppidan | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 29.00 | ||||||
11 | Michael Halck | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 29.44 | ||||||
12 | Jeppe Kjær | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.47 | ||||||
13 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 30.25 | ||||||
14 | Mats Krüger | 2004 | Farum Svømmeklub | 30.34 | ||||||
15 | Alex Baes Maidens | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.56 | ||||||
16 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 30.69 | ||||||
17 | Oskar Clausen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 30.82 | ||||||
18 | Malte Hjalholt | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 30.94 | ||||||
19 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 31.18 | ||||||
20 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.89 | ||||||
21 | Bertram T. Aunsholm | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 31.96 | ||||||
22 | Leonard Steen Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 32.31 | ||||||
23 | Bertram Krak | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.30 | ||||||
24 | Jonas Vollquartz Svensson | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.59 | ||||||
25 | Kasper Kusk | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 35.20 | ||||||
26 | Villads Lund Larsen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 35.58 | ||||||
27 | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 36.38 | ||||||
- | Benjamin Hougaard | 2003 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Lars Reber Knudsen | 2003 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Simon Als-Nielsen | 2003 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Grigory Selivanov | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2018 |
Sponsor: Spar Nord |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicholas Simson | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.56 | ||||||
2 | Domingo Kuipers | 2005 | Orca Nederland | 29.64 | ||||||
3 | Cornelius Olsen | 2005 | Farum Svømmeklub | 30.80 | ||||||
4 | Toke Olsen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.85 | ||||||
5 | August Taul | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 32.17 | ||||||
6 | Andreas Mølbak | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 33.39 | ||||||
7 | Andreas Velschow Malmolin | 2005 | Farum Svømmeklub | 33.74 | ||||||
8 | Eise Zee | 2005 | Orca Nederland | 34.32 | ||||||
9 | Jakob Stærmose | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 34.51 | ||||||
10 | David Johannes Dahl | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 35.18 | ||||||
11 | Sander F. Høyrup Johnsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 35.43 | ||||||
12 | Oscar Rybak-Andersen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 35.44 | ||||||
13 | Max Bendixen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 36.19 | ||||||
14 | Christian Nimb | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 36.73 | ||||||
15 | Karl Marcussen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 38.65 | ||||||
16 | Mathias Hemmingsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 39.11 | ||||||
17 | Marcus Hammergart | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 39.44 | ||||||
18 | Jasper Dijks | 2005 | Orca Nederland | 40.89 | ||||||
19 | Alexander Hartvigsen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 41.29 | ||||||
20 | Benjamin Bonde | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 42.26 | ||||||
21 | Asbjørn Schou | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 42.98 | ||||||
22 | Bertram Wagner | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 44.92 | ||||||
23 | Hugo Silfen-Jensen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 44.94 | ||||||
24 | Mathias Riis | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 46.00 | ||||||
25 | Jonas Bendixen | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 49.21 | ||||||
26 | Anton Marinus Andreassen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 49.64 | ||||||
27 | Andreas Nordquist | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 54.55 | ||||||
- | Anton Rytter Bech | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 19 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:09 |
Resultat Løb 11 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 11:07 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Lyngby Storcenter |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Karoline K. Larsen | 2004 | Farum Svømmeklub | 1:13.97 | ||||||
2 | Maya Ehlers Hansen | 2004 | Farum Svømmeklub | 1:14.38 | ||||||
3 | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:14.73 | ||||||
4 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:15.42 | ||||||
5 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 1:15.52 | ||||||
6 | Malou Nielsen | 2005 | Farum Svømmeklub | 1:16.22 | ||||||
7 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:17.17 | ||||||
8 | Fiona Andrea Have | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:18.45 | ||||||
9 | Fleur Bos | 2005 | Orca Nederland | 1:18.82 | ||||||
10 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 1:19.37 | ||||||
11 | Filippa Eiler | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:20.58 | ||||||
12 | Nora Kejser | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:21.04 | ||||||
13 | Asta Kristensen | 2004 | Albertslund IF | 1:22.46 | ||||||
14 | Mille Korndal-Henriksen | 2005 | Farum Svømmeklub | 1:23.23 | ||||||
15 | Kathrine E. Larsen | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 1:23.46 | ||||||
16 | Amélie Wortel | 2005 | Orca Nederland | 1:23.57 | ||||||
17 | Laura Thomadsen | 2004 | Albertslund IF | 1:24.00 | ||||||
18 | Kaisa Falkenberg Lending | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 1:26.12 | ||||||
19 | Patricia Petersen | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 1:26.21 | ||||||
20 | Rebecca Chur Fischer | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 1:26.40 | ||||||
21 | Mathilde Klintby | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 1:27.85 | ||||||
22 | Amalie Frost Fischer | 2005 | Farum Svømmeklub | 1:31.22 | ||||||
23 | Mathilde Thor Møller | 2005 | Farum Svømmeklub | 1:31.91 | ||||||
24 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:32.29 | ||||||
25 | Luna Hein | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:38.32 | ||||||
26 | Mathilde F Handberg | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 1:40.78 | ||||||
27 | Emma Skjold Sørensen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 1:44.37 | ||||||
- | Ambersophie Bakker | 2005 | Orca Nederland | DSQ | EFB 25 m | |||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2018 |
Sponsor: Lyngby Storcenter |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Molly Sczzepanski | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 1:22.46 | Deltager ikke i finalen | |||||
2 | Emily Reuter | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 1:23.22 | ||||||
3 | Stella Demuth Andersen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 1:24.78 | Deltager ikke i finalen | |||||
4 | Laura Cecilie Salling | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 1:25.74 | ||||||
5 | Victoria Wiingaard | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 1:25.84 | ||||||
6 | Sarah Højlund | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:26.03 | ||||||
7 | Mathilde Rømer | 2006 | Farum Svømmeklub | 1:26.46 | ||||||
8 | Anna E.e. Balle | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 1:27.36 | ||||||
9 | Wilma Berg | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:28.16 | ||||||
10 | Alma Lind Babin | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 1:28.72 | ||||||
11 | Rikke Parkhøi | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 1:29.26 | ||||||
12 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 1:30.04 | ||||||
13 | Nina Katrine N. Nissen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 1:30.32 | ||||||
14 | Maja Zastrojevic | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:32.58 | ||||||
15 | Marie Elster | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 1:33.43 | ||||||
16 | Ingrid Due Nygaard | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 1:37.28 | ||||||
17 | Ellen Textor-Broch | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 1:41.36 | ||||||
18 | Amilia Peick-Kristensen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:42.07 | ||||||
19 | Katarina A. Jørgensen | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 1:43.68 | ||||||
20 | Freya Fenger | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 1:47.65 | ||||||
21 | Alvilda Højberg | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:49.03 | ||||||
22 | Sofie Ross | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:51.60 | ||||||
23 | Liva Bang | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:51.87 | ||||||
24 | Ella Simonsgaard | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 2:01.19 | ||||||
25 | Mathilde Juul Bay | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 2:06.58 | ||||||
26 | Sara Kjær Bollesen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 2:06.81 | ||||||
27 | Sara Ljusheva | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 2:14.77 | ||||||
- | Olivia Barfoed | 2007 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | Ej fortsat. be. 75m | |||||
- | Rebecca Bell | 2007 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:07 |
Resultat Løb 12 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 10:26 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Focus Lightning |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 59.94 | ||||||
2 | Oscar Cleemann | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 1:06.18 | ||||||
3 | Daniel Mir | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 1:09.35 | ||||||
4 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:10.21 | ||||||
5 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 1:10.41 | ||||||
6 | Leonard Steen Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:11.38 | ||||||
7 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:11.96 | ||||||
8 | Christoffer W Frederiksen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:12.18 | ||||||
9 | Xander Pontoppidan | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 1:14.18 | ||||||
10 | Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:15.30 | ||||||
11 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:15.46 | ||||||
12 | Sebastian Rasmussen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:15.88 | ||||||
13 | Mats Krüger | 2004 | Farum Svømmeklub | 1:16.94 | ||||||
14 | Oliver Sperling | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:18.60 | ||||||
15 | Alexander Griffin | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:18.75 | ||||||
16 | Alex Baes Maidens | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:19.61 | ||||||
17 | Bertram Krak | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:20.00 | ||||||
18 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:21.27 | ||||||
19 | Bertram T. Aunsholm | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 1:21.77 | ||||||
20 | Grigory Selivanov | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:22.30 | ||||||
21 | Villads Lund Larsen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 1:28.71 | ||||||
- | Frederik Stubbe Lundsby | 2004 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | ej berør i vend 25m | |||||
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2018 |
Sponsor: Focus Lightning |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Domingo Kuipers | 2005 | Orca Nederland | 1:11.14 | ||||||
2 | Cornelius Olsen | 2005 | Farum Svømmeklub | 1:15.18 | ||||||
3 | Andreas Hammer Dohn | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 1:15.67 | ||||||
4 | Nicholas Simson | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:16.60 | ||||||
5 | Zacharias Houmann | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 1:19.05 | ||||||
6 | Andreas Mølbak | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 1:19.93 | ||||||
7 | Jonathan Piontek | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 1:21.24 | ||||||
8 | Jakob Nikolai Haldan | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 1:21.80 | ||||||
9 | Joakim Hjulmand-Lassen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 1:21.93 | ||||||
10 | Oscar Rybak-Andersen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 1:25.29 | ||||||
11 | August Taul | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 1:25.55 | ||||||
12 | Eise Zee | 2005 | Orca Nederland | 1:26.81 | ||||||
13 | Mathias Bidsted Hansen | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 1:28.07 | ||||||
14 | Mathias Hemmingsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 1:29.21 | ||||||
15 | Jakob Stærmose | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 1:29.43 | ||||||
16 | Max Bendixen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 1:32.19 | ||||||
17 | Jasper Dijks | 2005 | Orca Nederland | 1:32.53 | ||||||
18 | Christian Nimb | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 1:33.30 | ||||||
19 | Asbjørn Schou | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:35.59 | ||||||
20 | Viktor Bernstein | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 1:39.05 | ||||||
21 | Christian L-Gregersen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:43.45 | ||||||
22 | Hubert Fosbøl | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 1:46.11 | ||||||
23 | Benjamin Bonde | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 1:48.98 | ||||||
24 | Hugo Silfen-Jensen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 1:50.69 | ||||||
25 | Mathias Riis | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:51.76 | ||||||
26 | Bertram Wagner | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:52.19 | ||||||
27 | Anton Marinus Andreassen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:54.18 | ||||||
28 | Jonas Bendixen | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 2:03.69 | ||||||
- | Andreas Nordquist | 2009 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | Sv på mave eft 50 m | |||||
- | Nicholas Nordquist | 2008 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | EFB 75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:26 |
Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 10:47 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 13, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Peugeot |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:05.19 | ||||||
2 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:14.30 | ||||||
3 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:14.89 | ||||||
4 | Anna Marie Nielsen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 1:15.45 | ||||||
5 | Sarah Holm Clausen | 2004 | Farum Svømmeklub | 1:16.45 | ||||||
6 | Kajsa Salomonsen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:17.29 | ||||||
7 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 1:17.93 | ||||||
8 | Frederikke Elster | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:20.54 | ||||||
9 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:23.03 | ||||||
10 | Emma S. Kristensen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 1:23.99 | ||||||
11 | Esmée Mulder | 2004 | Orca Nederland | 1:24.44 | ||||||
12 | Alma Olivarius | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 1:26.30 | ||||||
13 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 1:28.47 | ||||||
14 | Mathilde Klintby | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 1:29.04 | ||||||
15 | Asta Højberg | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 1:32.19 | ||||||
16 | Marie Juul-Olsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:32.28 | ||||||
17 | Astrid Kruuse | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 1:40.53 | ||||||
Løb 13, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2006-2018 |
Sponsor: Peugeot |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Liva la Cour | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 1:18.92 | ||||||
2 | Dikte Johanne Schrøder | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 1:33.11 | Deltager ikke i finalen | |||||
- | Johanne Hummelmose | 2006 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | asynkron arme v 100m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:47 |
Resultat Løb 14 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 10:31 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 14, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Løve Apotek |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Silas Lykke | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 1:05.91 | ||||||
2 | Casper Madsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 1:07.60 | ||||||
3 | Frederik Jørgensen | 2003 | Farum Svømmeklub | 1:08.26 | ||||||
4 | Lars Reber Knudsen | 2003 | Farum Svømmeklub | 1:08.66 | ||||||
5 | Bror Textor-Broch | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:11.75 | ||||||
6 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:11.85 | ||||||
7 | Mathias Parkhøi | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 1:12.19 | ||||||
8 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:13.02 | ||||||
9 | Oskar Clausen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:15.55 | ||||||
10 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:16.07 | ||||||
11 | Daniel Mir | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 1:16.51 | ||||||
12 | Kasper Thorn | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:17.78 | ||||||
13 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 1:18.52 | ||||||
14 | William Hoffmann Hyldig | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:25.72 | ||||||
15 | Jonas Vollquartz Svensson | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:33.02 | ||||||
16 | Mikkel Holm Pedersen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 1:35.31 | ||||||
- | Kasper Kusk | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | DSQ | asynkron ben 60m | |||||
Løb 14, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2005-2018 |
Sponsor: Løve Apotek |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Toke Olsen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:20.55 | ||||||
2 | August Sølvsteen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 1:24.48 | ||||||
3 | David Johannes Dahl | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 1:27.19 | ||||||
4 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 1:29.24 | Deltager ikke i finalen | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:31 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 11:09 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 15, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Min Altan |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:07.95 | ||||||
2 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:08.99 | ||||||
3 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:09.40 | ||||||
4 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:13.37 | ||||||
5 | Mathilde Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 1:14.54 | ||||||
6 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:14.59 | ||||||
7 | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:15.03 | ||||||
8 | Fiona Andrea Have | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:16.99 | ||||||
9 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:17.08 | ||||||
10 | Cille Kirketerp | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:17.24 | ||||||
11 | Dagmar Boeck | 2004 | Farum Svømmeklub | 1:17.29 | ||||||
12 | Anastasia Smirnov | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:17.46 | ||||||
13 | Emma S. Kristensen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 1:18.72 | ||||||
14 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 1:19.00 | ||||||
15 | Filippa Eiler | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:19.83 | ||||||
16 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 1:20.13 | ||||||
17 | Alma Olivarius | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 1:20.22 | ||||||
18 | Fleur Bos | 2005 | Orca Nederland | 1:20.36 | ||||||
19 | Kajsa Salomonsen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:20.77 | ||||||
20 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:20.88 | ||||||
21 | Rebecca Chur Fischer | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 1:20.96 | ||||||
22 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 1:21.60 | ||||||
23 | Luna Luminari | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:22.98 | ||||||
24 | Asta Kristensen | 2004 | Albertslund IF | 1:23.18 | ||||||
25 | Nora Kejser | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:23.25 | ||||||
26 | Kathrine E. Larsen | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 1:23.50 | ||||||
27 | Annika Køhn | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:24.09 | ||||||
28 | Amélie Wortel | 2005 | Orca Nederland | 1:25.26 | ||||||
29 | Kaisa Falkenberg Lending | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 1:26.33 | ||||||
30 | Patricia Petersen | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 1:27.96 | ||||||
31 | Luna Hein | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:34.50 | ||||||
- | Emily Maack | 2004 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | afslut på mave 50 m | |||||
Løb 15, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Sponsor: Min Altan |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathilde Severs | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 1:15.73 | ||||||
2 | Emily Reuter | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 1:21.42 | ||||||
3 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:22.06 | ||||||
4 | Molly Sczzepanski | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 1:23.47 | ||||||
5 | Dikte Johanne Schrøder | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 1:23.89 | ||||||
6 | Stella Demuth Andersen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 1:24.22 | ||||||
7 | Sarah Højlund | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:25.72 | ||||||
8 | Victoria Wiingaard | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 1:26.43 | ||||||
9 | Maica Jensen | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 1:26.48 | ||||||
10 | Marie Elster | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 1:27.62 | ||||||
11 | Johanna Rasmussen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:28.66 | ||||||
12 | Sofia Yuwei Zhang | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 1:28.69 | ||||||
13 | Johanne Hummelmose | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 1:29.17 | ||||||
14 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 1:30.28 | ||||||
15 | Nina Katrine N. Nissen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 1:32.61 | ||||||
16 | Alma Lind Babin | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 1:33.62 | ||||||
17 | Wilma Berg | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:34.20 | ||||||
18 | Olga Cermak | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 1:35.76 | ||||||
19 | Sofie Lind | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 1:36.17 | ||||||
20 | Maja Zastrojevic | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:36.80 | ||||||
21 | Rebecca Bell | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 1:37.18 | ||||||
22 | Juuliie Jørgensen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 1:41.89 | ||||||
23 | Ingrid Due Nygaard | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 1:42.01 | ||||||
24 | Wilma Adelhart Madsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:42.16 | ||||||
25 | Nikoline E. Larsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 1:42.40 | ||||||
26 | Amilia Peick-Kristensen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:43.47 | ||||||
27 | Alberte Berner Mikkelsen | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 1:45.72 | ||||||
28 | Celine van Breugel | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 1:48.24 | ||||||
29 | Alvilda Højberg | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:57.25 | ||||||
30 | Olivia Barfoed | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 2:05.09 | ||||||
31 | Sofie Ross | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 2:08.09 | ||||||
32 | Mathilde Juul Bay | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 2:11.00 | ||||||
33 | Sara Kjær Bollesen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 2:15.56 | ||||||
34 | Sara Ljusheva | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 2:23.42 | ||||||
- | Anna E.e. Balle | 2006 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | afslut mave 50m | |||||
- | Ella Simonsgaard | 2008 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | afslut på mave v 50m | |||||
- | Ellen Textor-Broch | 2009 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Katarina A. Jørgensen | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | DSQ | asynkrone arme | |||||
- | Liva Bang | 2008 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | afslut på mave 50m | |||||
- | Maria Weiste | 2009 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | asynkron ben 20m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:09 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 11:38 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Min Altan |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.68 | 1:05.68 | |||||
2 | Christoffer W Frederiksen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 31.68 | 1:06.06 | |||||
3 | Oscar Cleemann | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 30.00 | 1:07.63 | |||||
4 | Silas Lykke | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 31.29 | 1:08.35 | |||||
5 | Jeppe Kjær | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.55 | 1:10.06 | |||||
6 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.53 | 1:10.23 | |||||
7 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 33.45 | 1:10.73 | |||||
8 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 34.27 | 1:12.38 | |||||
9 | Michael Halck | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 33.45 | 1:12.77 | |||||
10 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 34.37 | 1:14.99 | |||||
11 | Malte Hjalholt | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.55 | 1:15.80 | |||||
12 | Oskar Clausen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 35.56 | 1:16.42 | |||||
13 | Alexander Griffin | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 37.19 | 1:17.80 | |||||
14 | Alex Baes Maidens | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.05 | 1:18.01 | |||||
15 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.36 | 1:18.19 | |||||
16 | Oliver Sperling | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 35.44 | 1:18.51 | |||||
17 | Kasper Thorn | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 35.12 | 1:19.49 | |||||
18 | Bertram Krak | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.61 | 1:20.86 | |||||
19 | William Hoffmann Hyldig | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 37.31 | 1:22.17 | |||||
20 | Grigory Selivanov | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 39.55 | 1:27.57 | |||||
21 | Frederik Stubbe Lundsby | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 44.95 | 1:30.11 | |||||
22 | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 41.96 | 1:31.10 | |||||
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Sponsor: Min Altan |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Domingo Kuipers | 2005 | Orca Nederland | 33.41 | 1:12.86 | |||||
2 | Nicholas Simson | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.48 | 1:14.69 | |||||
3 | Andreas Hammer Dohn | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 35.79 | 1:18.34 | |||||
4 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 38.54 | 1:19.61 | |||||
5 | Zacharias Houmann | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 36.80 | 1:20.62 | |||||
6 | Jakob Nikolai Haldan | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 37.68 | 1:23.10 | |||||
7 | David Johannes Dahl | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 39.06 | 1:24.18 | |||||
8 | August Taul | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 41.35 | 1:24.41 | |||||
9 | Toke Olsen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.76 | 1:24.43 | |||||
10 | Jonathan Piontek | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 40.48 | 1:25.53 | |||||
11 | Mads Emil Christiansen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 41.09 | 1:26.54 | |||||
12 | Victor Hemmingsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 40.10 | 1:26.86 | |||||
13 | Eise Zee | 2005 | Orca Nederland | 40.38 | 1:28.28 | |||||
14 | Oscar Rybak-Andersen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 41.88 | 1:30.19 | |||||
15 | Sander F. Høyrup Johnsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 42.36 | 1:30.26 | |||||
16 | Magnus Hartmann Mortensen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 43.25 | 1:31.02 | |||||
17 | Max Bendixen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 43.09 | 1:33.11 | OD1 | ||||
18 | Christian Nimb | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 43.61 | 1:33.11 | OD2 | ||||
19 | Mathias Bidsted Hansen | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 42.67 | 1:33.77 | |||||
20 | Karl Marcussen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 44.89 | 1:35.26 | |||||
21 | Viktor Bernstein | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 46.20 | 1:37.21 | |||||
22 | Asbjørn Nybroe | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 47.89 | 1:37.42 | |||||
23 | Marco Gundel Harmens | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 46.72 | 1:37.96 | |||||
24 | Mathias Hemmingsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 45.87 | 1:39.79 | |||||
25 | Alexander Hartvigsen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 45.94 | 1:40.98 | |||||
26 | Marcus Hammergart | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 50.15 | 1:41.54 | |||||
27 | Benjamin Bonde | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 51.88 | 1:44.97 | |||||
28 | Asbjørn Schou | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 48.08 | 1:46.38 | |||||
29 | Hubert Fosbøl | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 53.15 | 1:48.55 | |||||
30 | Hugo Silfen-Jensen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 53.24 | 1:49.96 | |||||
31 | Christian L-Gregersen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 50.58 | 1:50.19 | |||||
32 | Bertram Wagner | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 51.90 | 1:52.63 | |||||
33 | Mathias Riis | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 57.46 | 2:00.38 | |||||
34 | Jonas Bendixen | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 1:00.13 | 2:00.55 | |||||
35 | Anton Marinus Andreassen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:00.97 | 2:02.33 | |||||
- | August Sølvsteen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | afslut på mave i ryg | |||||
- | Joakim Hjulmand-Lassen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | 2 fuld armt.br. 50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:38 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 11:55 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 17, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Trævarefabrikkernes Udsal |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.87 | 1:04.76 | 1:39.85 | 2:13.28 | |||
2 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.90 | 1:04.82 | 1:39.75 | 2:13.29 | |||
3 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:07.54 | 1:43.19 | 2:18.26 | ||||
4 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 31.81 | 1:06.57 | 1:43.56 | 2:20.07 | |||
5 | Anna Marie Nielsen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 32.67 | 1:08.21 | 1:45.65 | 2:22.21 | |||
6 | Maya Ehlers Hansen | 2004 | Farum Svømmeklub | 32.06 | 1:08.81 | 1:46.54 | 2:23.22 | |||
7 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.92 | 1:09.92 | 1:46.88 | 2:23.56 | |||
8 | Filippa Eiler | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.55 | 1:09.04 | 1:47.49 | 2:24.47 | |||
9 | Cille Kirketerp | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.57 | 1:09.70 | 1:47.83 | 2:24.65 | |||
10 | Anastasia Smirnov | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 33.87 | 1:10.18 | 1:48.39 | 2:27.47 | |||
11 | Line Thode Møller | 2004 | Farum Svømmeklub | 33.52 | 1:11.31 | 1:50.44 | 2:27.62 | |||
12 | Kajsa Salomonsen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.87 | 1:11.43 | 1:50.21 | 2:27.88 | |||
13 | Malou Nielsen | 2005 | Farum Svømmeklub | 33.93 | 1:12.05 | 1:50.76 | 2:28.11 | |||
14 | Emily Maack | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 33.23 | 1:11.50 | 1:50.76 | 2:28.53 | |||
15 | Sarah Holm Clausen | 2004 | Farum Svømmeklub | 34.08 | 1:12.00 | 1:51.14 | 2:29.24 | |||
16 | Mikkeline Timmerman | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 32.81 | 1:10.46 | 1:50.51 | 2:29.83 | |||
17 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 35.15 | 1:12.30 | 1:51.72 | 2:30.64 | |||
18 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 34.51 | 1:13.30 | 1:53.30 | 2:31.32 | |||
19 | Annika Køhn | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.34 | 1:15.78 | 1:54.35 | 2:32.71 | |||
20 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 35.26 | 1:14.23 | 1:55.69 | 2:35.43 | |||
21 | Mille Korndal-Henriksen | 2005 | Farum Svømmeklub | 35.82 | 1:15.81 | 1:57.01 | 2:35.71 | |||
22 | Frederikke Elster | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 34.68 | 1:14.21 | 1:55.58 | 2:36.73 | |||
23 | Luna Luminari | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.99 | 1:16.22 | 1:57.39 | 2:37.70 | |||
24 | Nora Kejser | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.78 | 1:16.25 | 1:57.68 | 2:37.84 | |||
25 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.34 | 1:18.81 | 2:00.53 | 2:41.21 | |||
26 | Mathilde Thor Møller | 2005 | Farum Svømmeklub | 36.62 | 1:19.17 | 2:02.22 | 2:43.11 | |||
27 | Amalie Frost Fischer | 2005 | Farum Svømmeklub | 39.07 | 1:22.83 | 2:08.59 | 2:51.36 | |||
28 | Luna Hein | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.78 | 1:24.02 | 2:09.58 | 2:53.05 | |||
29 | Emma Skjold Sørensen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 41.16 | 1:27.02 | 2:14.55 | 3:00.43 | |||
- | Karoline K. Larsen | 2004 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 17, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Sponsor: Trævarefabrikkernes Udsal |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Maica Jensen | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 36.51 | 1:15.86 | 1:57.57 | 2:38.30 | |||
2 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.80 | 1:17.15 | 1:57.87 | 2:38.70 | |||
3 | Sarah Højlund | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.80 | 1:18.89 | 2:01.80 | 2:44.48 | |||
4 | Laura Cecilie Salling | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 38.73 | 1:21.90 | 2:05.32 | 2:45.37 | |||
5 | Johanna Rasmussen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.70 | 1:21.13 | 2:04.96 | 2:47.28 | |||
6 | Rikke Parkhøi | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 38.01 | 1:20.56 | 2:04.40 | 2:47.36 | |||
7 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 38.61 | 1:21.95 | 2:06.75 | 2:47.69 | |||
8 | Johanne Hummelmose | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 36.71 | 1:19.81 | 2:04.75 | 2:48.61 | |||
9 | Anna E.e. Balle | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 39.31 | 1:23.95 | 2:09.08 | 2:51.91 | |||
10 | Maja Zastrojevic | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.24 | 1:22.21 | 2:08.68 | 2:54.61 | |||
11 | Sofie Lind | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 40.06 | 1:25.36 | 2:13.46 | 2:59.78 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:55 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 12:13 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Trævarefabrikkernes udsal |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 25.86 | 55.54 | 1:26.47 | 1:59.36 | |||
2 | Frederik Jørgensen | 2003 | Farum Svømmeklub | 28.53 | 1:01.37 | 1:34.01 | 2:05.77 | |||
3 | Casper Madsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 30.30 | 1:03.49 | 1:37.64 | 2:11.39 | |||
4 | Xander Pontoppidan | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 31.71 | 1:06.56 | 1:41.45 | 2:16.77 | |||
5 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 32.16 | 1:07.08 | 1:42.59 | 2:17.23 | |||
6 | Jeppe Kjær | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.06 | 1:07.27 | 1:44.26 | 2:18.18 | |||
7 | Sebastian Rasmussen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.46 | 1:06.20 | 1:42.51 | 2:18.84 | |||
8 | Malte Hjalholt | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.50 | 1:07.66 | 1:43.77 | 2:19.92 | |||
9 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 31.93 | 1:07.89 | 1:44.61 | 2:20.97 | |||
10 | Michael Halck | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 31.73 | 1:08.11 | 1:45.55 | 2:22.01 | |||
11 | Lars Reber Knudsen | 2003 | Farum Svømmeklub | 33.55 | 1:09.22 | 1:46.49 | 2:22.35 | |||
12 | Alex Baes Maidens | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.36 | 1:08.94 | 1:46.57 | 2:22.52 | |||
13 | Mats Krüger | 2004 | Farum Svømmeklub | 32.31 | 1:09.35 | 1:46.67 | 2:22.87 | |||
14 | Oskar Clausen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 32.61 | 1:08.86 | 1:46.41 | 2:22.89 | |||
15 | Daniel Mir | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 30.96 | 1:05.45 | 1:44.95 | 2:23.65 | |||
16 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.55 | 1:11.46 | 1:49.74 | 2:27.47 | |||
17 | Leonard Steen Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 33.09 | 1:11.25 | 1:49.58 | 2:28.05 | |||
18 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.29 | 1:13.89 | 1:51.44 | 2:28.35 | |||
19 | Bertram T. Aunsholm | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 34.68 | 1:13.75 | 1:53.91 | 2:32.11 | |||
20 | Mikkel Holm Pedersen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 38.19 | 1:20.25 | 2:02.62 | 2:41.83 | |||
21 | Villads Lund Larsen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 38.54 | 1:19.37 | 2:01.25 | 2:41.92 | |||
22 | Jonas Vollquartz Svensson | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.65 | 1:19.21 | 2:01.99 | 2:41.98 | |||
23 | Frederik Stubbe Lundsby | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 38.45 | 1:22.24 | 2:06.44 | 2:48.70 | |||
- | Benjamin Hougaard | 2003 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Simon Als-Nielsen | 2003 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Sponsor: Trævarefabrikkernes udsal |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Cornelius Olsen | 2005 | Farum Svømmeklub | 31.35 | 1:06.76 | 1:43.44 | 2:19.59 | |||
2 | Nicholas Simson | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.49 | 1:07.48 | 1:44.45 | 2:20.63 | |||
3 | Toke Olsen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.56 | 1:12.74 | 1:53.24 | 2:32.42 | |||
4 | Jakob Stærmose | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 36.55 | 1:16.12 | 1:55.61 | 2:32.78 | |||
5 | August Taul | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 34.99 | 1:16.97 | 1:59.75 | 2:39.62 | |||
6 | Oscar Rybak-Andersen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 38.61 | 1:20.40 | 2:03.07 | 2:43.13 | |||
7 | Andreas Velschow Malmolin | 2005 | Farum Svømmeklub | 37.03 | 1:20.21 | 2:04.38 | 2:45.86 | |||
8 | Magnus Hartmann Mortensen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 37.83 | 1:20.69 | 2:04.91 | 2:47.90 | |||
9 | Christian Nimb | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 38.53 | 1:25.20 | 2:10.56 | 2:56.47 | |||
10 | Marco Gundel Harmens | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 38.69 | 1:24.09 | 2:12.19 | 3:00.98 | |||
11 | Jasper Dijks | 2005 | Orca Nederland | 41.81 | 1:32.00 | 2:23.02 | 3:10.34 | |||
12 | Alexander Hartvigsen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 42.99 | 1:34.93 | 2:28.34 | 3:20.01 | |||
13 | Andreas Nordquist | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 54.53 | 1:57.66 | 3:00.39 | 3:58.73 | |||
14 | Nicholas Nordquist | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 54.53 | 2:04.46 | 3:14.52 | 4:17.35 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:13 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 12:49 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Scandic |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Dagmar Boeck | 2004 | Farum Svømmeklub | 2:53.74 | ||||||
2 | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:59.60 | ||||||
3 | Mathilde Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 3:00.37 | ||||||
4 | Line Thode Møller | 2004 | Farum Svømmeklub | 3:00.38 | ||||||
5 | Asta Højberg | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 3:01.70 | ||||||
6 | Marie Juul-Olsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 3:06.72 | ||||||
7 | Cille Kirketerp | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 3:08.26 | ||||||
8 | Esmée Mulder | 2004 | Orca Nederland | 3:10.75 | ||||||
9 | Fleur Bos | 2005 | Orca Nederland | 3:11.19 | ||||||
10 | Patricia Petersen | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 3:13.56 | ||||||
11 | Laura Thomadsen | 2004 | Albertslund IF | 3:14.06 | ||||||
12 | Luna Luminari | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 3:14.84 | ||||||
13 | Alma Olivarius | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 3:19.98 | ||||||
14 | Astrid Kruuse | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 3:43.57 | ||||||
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Sponsor: Scandic |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathilde Severs | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 2:59.63 | ||||||
2 | Emily Reuter | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 3:15.14 | ||||||
3 | Mathilde Rømer | 2006 | Farum Svømmeklub | 3:19.30 | ||||||
4 | Sofia Yuwei Zhang | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 3:22.55 | ||||||
5 | Johanna Rasmussen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 3:27.07 | ||||||
6 | Alma Lind Babin | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 3:42.10 | ||||||
7 | Wilma Adelhart Madsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 3:54.01 | ||||||
8 | Nikoline E. Larsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 3:55.31 | ||||||
9 | Juuliie Jørgensen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 3:58.13 | ||||||
10 | Celine van Breugel | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 4:06.14 | ||||||
11 | Freya Fenger | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 4:14.32 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:49 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 12:57 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Scandic |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:40.39 | ||||||
2 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:42.85 | ||||||
3 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 2:44.47 | ||||||
4 | Bror Textor-Broch | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 2:52.59 | ||||||
5 | Mathias Parkhøi | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 2:53.14 | ||||||
6 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 2:53.25 | ||||||
7 | Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 3:00.66 | ||||||
8 | Kasper Thorn | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 3:02.33 | ||||||
- | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | Asynkrone ben | |||||
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Sponsor: Scandic |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Domingo Kuipers | 2005 | Orca Nederland | 3:01.27 | ||||||
2 | Andreas Velschow Malmolin | 2005 | Farum Svømmeklub | 3:17.44 | ||||||
3 | Victor Hemmingsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 3:24.64 | ||||||
4 | David Johannes Dahl | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 3:24.86 | ||||||
5 | Mads Emil Christiansen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 3:25.10 | ||||||
6 | Marcus Hammergart | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 3:47.23 | ||||||
7 | Sander F. Høyrup Johnsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 3:47.39 | ||||||
8 | Karl Marcussen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 3:52.96 | ||||||
- | Andreas Mølbak | 2006 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | 2 armt. u.vand start | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:57 |
Resultat Løb 21 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 10:28 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 21, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Spar Nord |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.28 | 1:00.41 | |||||
2 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 30.31 | 1:01.81 | |||||
3 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.91 | 1:01.85 | |||||
4 | Maya Ehlers Hansen | 2004 | Farum Svømmeklub | 31.19 | 1:04.33 | |||||
5 | Cille Kirketerp | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.23 | 1:05.14 | |||||
6 | Anna Marie Nielsen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 31.38 | 1:05.24 | |||||
7 | Marie Louise B Andersen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 30.78 | 1:05.36 | |||||
8 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.07 | 1:06.34 | |||||
9 | Filippa Eiler | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.64 | 1:06.70 | |||||
10 | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.28 | 1:06.97 | |||||
11 | Anastasia Smirnov | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 32.17 | 1:07.25 | |||||
12 | Sarah Holm Clausen | 2004 | Farum Svømmeklub | 32.22 | 1:07.59 | |||||
13 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.23 | 1:07.67 | |||||
14 | Emily Maack | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:08.07 | ||||||
15 | Mikkeline Timmerman | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 32.42 | 1:08.46 | |||||
16 | Malou Nielsen | 2005 | Farum Svømmeklub | 32.69 | 1:08.76 | |||||
17 | Line Thode Møller | 2004 | Farum Svømmeklub | 33.26 | 1:08.92 | |||||
18 | Asta Højberg | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 33.08 | 1:09.10 | |||||
19 | Emma S. Kristensen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 33.46 | 1:09.49 | |||||
20 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 54.33 | 1:09.98 | |||||
21 | Fleur Bos | 2005 | Orca Nederland | 33.91 | 1:10.13 | |||||
22 | Mille Korndal-Henriksen | 2005 | Farum Svømmeklub | 33.09 | 1:10.91 | |||||
23 | Annika Køhn | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.84 | 1:10.95 | |||||
24 | Amélie Wortel | 2005 | Orca Nederland | 34.65 | 1:12.00 | |||||
25 | Nora Kejser | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.62 | 1:12.32 | |||||
26 | Esmée Mulder | 2004 | Orca Nederland | 34.75 | 1:12.35 | |||||
27 | Asta Kristensen | 2004 | Albertslund IF | 34.63 | 1:12.50 | |||||
28 | Luna Luminari | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.75 | 1:12.58 | |||||
29 | Mathilde Klintby | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 34.15 | 1:12.92 | |||||
30 | Rebecca Chur Fischer | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 34.69 | 1:13.06 | |||||
31 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 35.32 | 1:13.10 | |||||
32 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 36.28 | 1:13.52 | |||||
33 | Kathrine E. Larsen | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 36.67 | 1:14.39 | |||||
34 | Kaisa Falkenberg Lending | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 35.76 | 1:15.45 | |||||
35 | Amalie Frost Fischer | 2005 | Farum Svømmeklub | 37.00 | 1:16.19 | |||||
36 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.88 | 1:16.27 | |||||
37 | Patricia Petersen | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 37.42 | 1:18.44 | |||||
38 | Luna Hein | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.76 | 1:18.88 | |||||
39 | Astrid Kruuse | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 37.73 | 1:20.16 | |||||
40 | Ambersophie Bakker | 2005 | Orca Nederland | 37.96 | 1:23.23 | |||||
41 | Emma Skjold Sørensen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 39.93 | 1:24.60 | |||||
- | Liva Søby | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | DNS | ||||||
- | Kajsa Salomonsen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 21, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2018 |
Sponsor: Spar Nord |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathilde Severs | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 31.38 | 1:06.93 | |||||
2 | Liva la Cour | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 33.88 | 1:11.90 | Deltager ikke i finalen | ||||
3 | Dikte Johanne Schrøder | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 35.10 | 1:11.97 | Deltager ikke i finalen | ||||
4 | Molly Sczzepanski | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 34.99 | 1:12.21 | Deltager ikke i finalen | ||||
5 | Sarah Højlund | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.79 | 1:14.74 | |||||
6 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 36.63 | 1:15.61 | |||||
7 | Victoria Wiingaard | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 36.33 | 1:17.06 | |||||
8 | Rikke Parkhøi | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 37.23 | 1:17.33 | |||||
9 | Emily Reuter | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 36.65 | 1:17.73 | |||||
10 | Laura Cecilie Salling | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 37.61 | 1:17.82 | |||||
11 | Johanne Hummelmose | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 36.60 | 1:18.78 | |||||
12 | Sofia Yuwei Zhang | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 37.44 | 1:19.16 | |||||
13 | Maja Zastrojevic | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.68 | 1:19.38 | |||||
14 | Lara W. S. Olsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 38.29 | 1:19.59 | |||||
15 | Marie Elster | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 37.61 | 1:20.39 | |||||
16 | Olga Cermak | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 39.46 | 1:22.60 | |||||
17 | Nina Katrine N. Nissen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 39.68 | 1:22.63 | |||||
18 | Alberte Berner Mikkelsen | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 40.60 | 1:24.63 | |||||
19 | Amilia Peick-Kristensen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 43.94 | 1:31.60 | |||||
20 | Katarina A. Jørgensen | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 42.57 | 1:32.55 | |||||
21 | Liva Bang | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 47.80 | 1:45.30 | |||||
22 | Ella Simonsgaard | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 52.86 | 1:47.64 | |||||
23 | Maria Weiste | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 50.78 | 1:51.52 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:28 |
Resultat Løb 22 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 11:20 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 22, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Focus Lightning |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik Jørgensen | 2003 | Farum Svømmeklub | 27.12 | 57.06 | |||||
2 | Oscar Thinghøjen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.02 | 1:00.68 | |||||
3 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.51 | 1:01.22 | |||||
4 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.50 | 1:01.53 | |||||
5 | Daniel Mir | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 29.84 | 1:02.46 | |||||
6 | Jeppe Kjær | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 30.39 | 1:02.60 | Deltager ikke i finalen | ||||
7 | Lars Reber Knudsen | 2003 | Farum Svømmeklub | 30.53 | 1:02.94 | |||||
8 | Bror Textor-Broch | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 30.42 | 1:03.58 | |||||
8 | Michael Halck | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 31.00 | 1:03.58 | |||||
10 | Xander Pontoppidan | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 30.13 | 1:04.65 | |||||
11 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 31.26 | 1:05.60 | |||||
12 | Malte Hjalholt | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.14 | 1:05.75 | |||||
13 | Oskar Clausen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 32.04 | 1:05.91 | |||||
14 | Alex Baes Maidens | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.60 | 1:06.17 | |||||
15 | Kasper Thorn | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 31.46 | 1:06.58 | |||||
16 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.54 | 1:06.69 | |||||
17 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 32.28 | 1:07.04 | |||||
18 | Leonard Steen Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 32.14 | 1:07.81 | |||||
19 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.84 | 1:07.92 | |||||
20 | Bertram T. Aunsholm | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 33.23 | 1:08.70 | |||||
21 | Alexander Griffin | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 33.96 | 1:10.58 | |||||
22 | Grigory Selivanov | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.76 | 1:12.63 | |||||
23 | Bertram Krak | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.12 | 1:13.73 | |||||
24 | Jonas Vollquartz Svensson | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.97 | 1:13.77 | |||||
25 | Kasper Kusk | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 35.61 | 1:14.40 | |||||
26 | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 36.32 | 1:15.33 | |||||
27 | Frederik Stubbe Lundsby | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 37.10 | 1:16.91 | |||||
- | Rasmus Nickelsen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 26.06 | 54.06 | EXTRA | ||||
- | Benjamin Hougaard | 2003 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Bertram Krak | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | DNS | ||||||
- | Simon Als-Nielsen | 2003 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 22, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2018 |
Sponsor: Focus Lightning |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nicholas Simson | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.61 | 1:04.35 | |||||
2 | Cornelius Olsen | 2005 | Farum Svømmeklub | 31.36 | 1:06.34 | |||||
3 | Jakob Nikolai Haldan | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 32.53 | 1:07.41 | |||||
4 | Andreas Hammer Dohn | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 32.73 | 1:07.44 | |||||
5 | Toke Olsen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.98 | 1:09.55 | |||||
6 | Louie Hansen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 34.23 | 1:10.67 | Deltager ikke i finalen | ||||
7 | August Taul | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 34.13 | 1:11.93 | |||||
8 | Joakim Hjulmand-Lassen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 35.12 | 1:13.46 | Deltager ikke i finalen | ||||
9 | Jonathan Piontek | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 35.51 | 1:13.55 | |||||
10 | August Sølvsteen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 35.72 | 1:14.15 | |||||
11 | Victor Hemmingsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 36.75 | 1:16.05 | |||||
12 | David Johannes Dahl | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 35.93 | 1:16.17 | |||||
13 | Eise Zee | 2005 | Orca Nederland | 36.03 | 1:16.73 | |||||
14 | Viktor Bernstein | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 36.62 | 1:16.79 | |||||
15 | Mads Emil Christiansen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 36.75 | 1:17.62 | |||||
16 | Christian Nimb | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 37.64 | 1:18.74 | |||||
17 | Mathias Bidsted Hansen | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 39.11 | 1:22.47 | |||||
18 | Asbjørn Nybroe | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 39.95 | 1:26.08 | |||||
19 | Hubert Fosbøl | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 41.96 | 1:26.42 | |||||
20 | Jasper Dijks | 2005 | Orca Nederland | 41.03 | 1:28.09 | |||||
- | Oscar Rybak-Andersen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:20 |
Resultat Løb 23 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 11:33 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Zenlir Sundhedscenter |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Dagmar Boeck | 2004 | Farum Svømmeklub | 37.40 | 1:18.26 | |||||
2 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.65 | 1:19.87 | |||||
3 | Emily Maack | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 39.48 | 1:22.99 | |||||
4 | Mathilde Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 39.33 | 1:24.34 | |||||
5 | Karoline Nielsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 40.13 | 1:24.75 | |||||
6 | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.64 | 1:24.95 | |||||
7 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 40.63 | 1:24.97 | |||||
8 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 39.97 | 1:25.82 | |||||
9 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.82 | 1:25.87 | |||||
10 | Fiona Andrea Have | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 41.01 | 1:26.57 | |||||
11 | Marie Juul-Olsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 41.21 | 1:26.86 | |||||
12 | Cille Kirketerp | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 41.63 | 1:28.47 | |||||
13 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 42.73 | 1:29.63 | |||||
14 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 43.05 | 1:30.66 | |||||
15 | Alma Olivarius | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 42.83 | 1:31.68 | |||||
16 | Luna Luminari | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 43.35 | 1:31.75 | |||||
17 | Laura Thomadsen | 2004 | Albertslund IF | 43.63 | 1:31.97 | |||||
18 | Patricia Petersen | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 44.04 | 1:32.21 | |||||
19 | Frederikke Elster | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 43.65 | 1:32.33 | |||||
20 | Sofie Wilhjelm Tobberup | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 43.55 | 1:34.10 | |||||
21 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 50.93 | 1:46.50 | |||||
22 | Mathilde F Handberg | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 53.92 | 1:55.93 | |||||
- | Liva Søby | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | DNS | ||||||
- | Ambersophie Bakker | 2005 | Orca Nederland | DSQ | flyb eft brystb 75 | |||||
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2018 |
Sponsor: Zenlir Sundhedscenter |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathilde Severs | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 40.29 | 1:24.39 | |||||
2 | Alba Mantoni | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 43.22 | 1:29.81 | Deltager ikke i finalen | ||||
3 | Mathilde Rømer | 2006 | Farum Svømmeklub | 43.44 | 1:32.87 | |||||
4 | Emily Reuter | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 44.19 | 1:34.11 | |||||
5 | Stella Demuth Andersen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 44.05 | 1:35.05 | Deltager ikke i finalen | ||||
6 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 44.85 | 1:35.56 | |||||
7 | Johanna Rasmussen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 46.77 | 1:39.24 | |||||
8 | Nina Katrine N. Nissen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 46.79 | 1:39.32 | |||||
9 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 47.08 | 1:41.12 | |||||
10 | Johanne Hummelmose | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 47.75 | 1:42.11 | |||||
11 | Alma Lind Babin | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 50.30 | 1:45.39 | |||||
12 | Anna E.e. Balle | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 49.87 | 1:45.84 | |||||
13 | Sofie Lind | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 54.63 | 1:56.17 | |||||
14 | Katarina A. Jørgensen | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 55.87 | 1:57.51 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:33 |
Resultat Løb 24 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 11:00 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 24, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Spar Nord |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Elias Rought | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 33.16 | 1:11.69 | |||||
2 | Christoffer W Frederiksen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 35.38 | 1:15.18 | |||||
3 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.20 | 1:15.80 | |||||
4 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 36.98 | 1:17.60 | |||||
5 | Oscar Cleemann | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 36.25 | 1:18.41 | Deltager ikke i finalen | ||||
6 | Joachim L Andersen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 37.69 | 1:20.44 | |||||
7 | Mathias Parkhøi | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 37.94 | 1:21.02 | |||||
8 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 38.50 | 1:21.47 | |||||
9 | Jannik Jørgensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 38.43 | 1:22.07 | |||||
10 | Daniel Mir | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 39.18 | 1:22.85 | |||||
11 | Michael Halck | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 39.55 | 1:23.17 | |||||
12 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 38.04 | 1:23.31 | |||||
13 | Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 40.24 | 1:25.41 | |||||
14 | Oskar Clausen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 40.33 | 1:25.55 | |||||
15 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 40.78 | 1:28.44 | |||||
16 | Bertram Krak | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 44.33 | 1:34.89 | |||||
17 | Mikkel Holm Pedersen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 45.46 | 1:36.65 | |||||
18 | Grigory Selivanov | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 46.99 | 1:38.29 | |||||
19 | Frederik Stubbe Lundsby | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 47.81 | 1:39.46 | |||||
- | Bertram Krak | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | DNS | ||||||
- | Simon Als-Nielsen | 2003 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 24, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2018 |
Sponsor: Spar Nord |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Domingo Kuipers | 2005 | Orca Nederland | 39.41 | 1:24.01 | |||||
2 | Andreas Mølbak | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 41.06 | 1:28.70 | |||||
3 | Andreas Velschow Malmolin | 2005 | Farum Svømmeklub | 43.15 | 1:31.43 | |||||
4 | Zacharias Houmann | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 44.41 | 1:32.12 | |||||
5 | Jakob Stærmose | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 46.53 | 1:38.73 | |||||
6 | Asbjørn Nybroe | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 47.69 | 1:43.18 | |||||
7 | Magnus Hartmann Mortensen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 52.39 | 1:50.94 | |||||
8 | Marco Gundel Harmens | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 1:01.08 | 1:52.77 | |||||
9 | Christian Nimb | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 54.25 | 1:55.68 | |||||
- | Oscar Rybak-Andersen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:00 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 11:01 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 27, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Team Elite |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Karoline K. Larsen | 2004 | Farum Svømmeklub | 38.76 | 1:19.85 | 2:00.32 | 2:36.70 | |||
2 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 37.45 | 1:17.19 | 1:58.01 | 2:36.84 | |||
3 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.09 | 1:17.47 | 1:58.29 | 2:37.72 | |||
4 | Malou Nielsen | 2005 | Farum Svømmeklub | 38.61 | 1:19.82 | 2:01.85 | 2:42.89 | |||
5 | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 39.42 | 1:21.03 | 2:02.64 | 2:43.03 | |||
6 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.00 | 1:21.56 | 2:03.25 | 2:43.25 | |||
7 | Anna Marie Nielsen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 40.22 | 1:22.22 | 2:04.26 | 2:44.64 | |||
8 | Asta Højberg | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 39.76 | 1:21.61 | 2:04.46 | 2:45.27 | |||
9 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 39.57 | 1:20.96 | 2:03.74 | 2:46.50 | |||
10 | Nora Kejser | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.53 | 1:23.51 | 2:06.89 | 2:49.22 | |||
11 | Asta Kristensen | 2004 | Albertslund IF | 40.93 | 1:24.49 | 2:08.45 | 2:51.07 | |||
12 | Frederikke Elster | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 43.33 | 1:29.31 | 2:16.05 | 3:00.55 | |||
13 | Mille Korndal-Henriksen | 2005 | Farum Svømmeklub | 42.44 | 1:29.16 | 2:16.11 | 3:03.23 | |||
14 | Mathilde Klintby | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 42.50 | 1:29.42 | 2:18.44 | 3:05.58 | |||
15 | Astrid Kruuse | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 48.47 | 1:40.32 | 2:33.31 | 3:22.97 | |||
- | Karoline Nielsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Liva Søby | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | DNS | ||||||
- | Mikkeline Timmerman | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | DSQ | EB 125 og 175m | |||||
Løb 27, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Sponsor: Team Elite |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Alba Mantoni | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 38.84 | 1:20.05 | 2:00.96 | 2:39.63 | |||
2 | Laura Cecilie Salling | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 42.46 | 1:27.52 | 2:13.56 | 2:56.88 | |||
3 | Sarah Højlund | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 42.03 | 1:27.39 | 2:13.73 | 2:58.62 | |||
4 | Alma Lind Babin | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 44.98 | 1:30.93 | 2:16.71 | 3:01.08 | |||
5 | Mathilde Rømer | 2006 | Farum Svømmeklub | 48.79 | 1:38.48 | 2:26.79 | 3:11.96 | |||
6 | Maica Jensen | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 44.10 | 1:33.21 | 2:22.53 | 3:12.89 | |||
7 | Sofie Lind | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 46.62 | 1:38.42 | 2:29.65 | 3:17.89 | |||
8 | Amilia Peick-Kristensen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 52.79 | 1:50.30 | 2:46.99 | 3:41.33 | |||
9 | Liva Bang | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 53.20 | 1:53.40 | 2:52.87 | 3:51.91 | |||
10 | Alvilda Højberg | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 55.33 | 1:56.23 | 2:56.79 | 3:52.41 | |||
11 | Sofie Ross | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:00.08 | 2:04.30 | 3:07.79 | 4:04.86 | |||
12 | Olivia Barfoed | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 1:00.73 | 2:04.15 | 3:06.11 | 4:05.28 | |||
13 | Maria Weiste | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 1:01.93 | 2:08.20 | 3:14.58 | 4:15.87 | |||
14 | Sara Kjær Bollesen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:02.33 | 2:11.30 | 3:19.61 | 4:25.33 | |||
15 | Sara Ljusheva | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 1:03.50 | 2:12.82 | 3:23.17 | 4:27.79 | |||
- | Alberte Berner Mikkelsen | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | DSQ | EFB v 175m | |||||
- | Ella Simonsgaard | 2008 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | EFB v 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:01 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 11:28 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 28, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Team Elite |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Oscar Cleemann | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 32.76 | 1:10.04 | 1:48.76 | 2:25.74 | |||
2 | Jeppe Kjær | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.56 | 1:12.89 | 1:49.88 | 2:26.18 | |||
3 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 34.56 | 1:11.99 | 1:50.83 | 2:29.16 | |||
4 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.33 | 1:16.06 | 1:55.47 | 2:33.30 | |||
5 | Leonard Steen Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 36.32 | 1:15.79 | 1:55.60 | 2:33.91 | |||
6 | Xander Pontoppidan | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 36.97 | 1:16.34 | 1:56.46 | 2:36.32 | |||
7 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 37.70 | 1:17.55 | 1:58.11 | 2:38.61 | |||
8 | William Hoffmann Hyldig | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 37.02 | 1:18.29 | 1:59.88 | 2:39.90 | |||
9 | Kasper Thorn | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 37.94 | 1:20.61 | 2:03.34 | 2:45.30 | |||
10 | Bertram Krak | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.24 | 1:23.83 | 2:08.44 | 2:53.27 | |||
11 | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 45.04 | 1:33.74 | 2:22.36 | 3:09.33 | |||
- | Rasmus Nickelsen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 32.23 | 1:07.64 | 1:42.93 | 2:17.70 | EXTRA | ||
- | Bertram Krak | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | DNS | ||||||
- | Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Joachim L Andersen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | EFB v 175m | |||||
Løb 28, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Sponsor: Team Elite |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Domingo Kuipers | 2005 | Orca Nederland | 35.41 | 1:14.51 | 1:54.01 | 2:31.82 | |||
2 | Cornelius Olsen | 2005 | Farum Svømmeklub | 37.43 | 1:18.49 | 2:00.24 | 2:40.89 | |||
3 | Jakob Nikolai Haldan | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 40.90 | 1:26.43 | 2:13.02 | 2:56.23 | |||
4 | August Sølvsteen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 41.56 | 1:26.78 | 2:13.96 | 2:58.05 | |||
5 | August Taul | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 42.15 | 1:29.74 | 2:17.03 | 3:02.14 | |||
6 | David Johannes Dahl | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 43.82 | 1:31.94 | 2:19.51 | 3:04.33 | |||
7 | Hubert Fosbøl | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 54.89 | 1:51.22 | 2:47.27 | 3:40.32 | |||
8 | Benjamin Bonde | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 53.29 | 1:51.39 | 2:48.28 | 3:41.33 | |||
9 | Bertram Wagner | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 56.08 | 1:54.97 | 2:55.12 | 3:51.74 | |||
10 | Hugo Silfen-Jensen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 54.04 | 1:54.58 | 2:56.47 | 3:54.80 | |||
11 | Mathias Riis | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 55.89 | 1:56.80 | 2:57.39 | 3:55.17 | |||
12 | Anton Marinus Andreassen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:00.56 | 2:05.00 | 3:08.63 | 4:08.34 | |||
13 | Jonas Bendixen | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 1:00.66 | 2:07.67 | 3:07.31 | 4:13.89 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:28 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 11:59 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 29, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: ProAlign |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.69 | 1:08.87 | 1:53.19 | 2:27.49 | |||
2 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.57 | 1:10.94 | 1:54.06 | 2:28.31 | |||
3 | Fiona Andrea Have | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 33.24 | 1:15.91 | 2:02.64 | 2:37.41 | |||
3 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 34.23 | 1:13.62 | 2:01.45 | 2:37.41 | |||
5 | Mathilde Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 34.93 | 1:15.47 | 2:04.35 | 2:41.31 | |||
6 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 35.92 | 1:15.72 | 2:05.64 | 2:43.90 | |||
7 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 36.55 | 1:17.87 | 2:06.31 | 2:45.16 | |||
8 | Karoline Nielsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 35.25 | 1:17.16 | 2:06.80 | 2:45.63 | |||
9 | Cille Kirketerp | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.31 | 1:21.03 | 2:10.04 | 2:46.08 | |||
10 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.84 | 1:16.08 | 2:07.25 | 2:46.20 | |||
11 | Anastasia Smirnov | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 35.44 | 1:17.55 | 2:07.73 | 2:46.84 | |||
12 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 37.93 | 1:24.07 | 2:07.87 | 2:48.99 | |||
13 | Line Thode Møller | 2004 | Farum Svømmeklub | 39.64 | 1:23.67 | 2:11.76 | 2:50.37 | |||
14 | Marie Louise B Andersen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 36.67 | 1:20.71 | 2:14.61 | 2:51.59 | |||
15 | Fleur Bos | 2005 | Orca Nederland | 38.76 | 1:22.90 | 2:13.45 | 2:51.94 | |||
16 | Karoline K. Larsen | 2004 | Farum Svømmeklub | 37.73 | 1:21.62 | 2:14.52 | 2:52.03 | |||
17 | Esmée Mulder | 2004 | Orca Nederland | 36.72 | 1:22.34 | 2:11.87 | 2:52.55 | |||
18 | Laura Thomadsen | 2004 | Albertslund IF | 38.31 | 1:23.77 | 2:13.09 | 2:52.80 | |||
19 | Emma S. Kristensen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 37.81 | 1:23.51 | 2:12.88 | 2:53.15 | |||
20 | Kajsa Salomonsen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.77 | 1:21.98 | 2:15.81 | 2:53.79 | |||
21 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 39.66 | 1:23.41 | 2:13.04 | 2:54.37 | |||
22 | Alma Olivarius | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 39.05 | 1:22.49 | 2:14.74 | 2:54.86 | |||
23 | Rebecca Chur Fischer | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 37.01 | 1:21.76 | 2:12.80 | 2:56.82 | |||
24 | Frederikke Elster | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 37.18 | 1:23.59 | 2:16.87 | 2:57.22 | |||
25 | Luna Luminari | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.40 | 1:26.06 | 2:16.21 | 2:57.36 | |||
26 | Annika Køhn | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 42.02 | 1:27.65 | 2:20.44 | 2:58.10 | |||
27 | Kathrine E. Larsen | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 38.07 | 1:23.52 | 2:17.53 | 2:59.45 | |||
28 | Marie Juul-Olsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 42.27 | 1:29.38 | 2:17.55 | 3:00.06 | |||
29 | Amélie Wortel | 2005 | Orca Nederland | 39.49 | 1:24.96 | 2:17.67 | 3:01.28 | |||
30 | Kaisa Falkenberg Lending | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 40.68 | 1:27.32 | 2:21.86 | 3:04.99 | |||
31 | Patricia Petersen | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 44.27 | 1:32.43 | 2:24.47 | 3:09.69 | |||
32 | Luna Hein | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 48.63 | 1:42.18 | 2:42.51 | 3:24.39 | |||
33 | Emma Skjold Sørensen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 45.83 | 1:42.42 | 2:41.84 | 3:29.03 | |||
- | Filippa Eiler | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Mathilde F Handberg | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | DSQ | EFB v 75m | |||||
Løb 29, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Sponsor: ProAlign |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Liva la Cour | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 36.65 | 1:21.14 | 2:11.92 | 2:51.89 | |||
2 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.13 | 1:21.67 | 2:14.78 | 2:56.18 | |||
3 | Dikte Johanne Schrøder | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 40.50 | 1:24.49 | 2:18.84 | 2:59.96 | |||
4 | Molly Sczzepanski | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 39.96 | 1:25.30 | 2:19.79 | 3:01.23 | |||
5 | Stella Demuth Andersen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 40.69 | 1:26.35 | 2:21.45 | 3:01.43 | |||
6 | Victoria Wiingaard | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 43.61 | 1:30.61 | 2:26.75 | 3:08.11 | |||
7 | Sofia Yuwei Zhang | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 42.21 | 1:29.68 | 2:24.41 | 3:08.20 | |||
8 | Johanne Hummelmose | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 41.55 | 1:30.32 | 2:26.38 | 3:10.90 | |||
9 | Anna E.e. Balle | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 42.63 | 1:32.20 | 2:28.45 | 3:12.05 | |||
10 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 46.51 | 1:39.06 | 2:32.28 | 3:12.34 | |||
11 | Lara W. S. Olsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 41.26 | 1:32.13 | 2:31.33 | 3:13.94 | |||
12 | Marie Elster | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 41.31 | 1:33.90 | 2:29.74 | 3:14.18 | |||
13 | Johanna Rasmussen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 49.17 | 1:40.76 | 2:34.29 | 3:17.07 | |||
14 | Maja Zastrojevic | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 47.20 | 1:36.48 | 2:35.40 | 3:19.24 | |||
15 | Olga Cermak | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 47.65 | 1:42.66 | 2:43.79 | 3:26.91 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:59 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 12:36 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 30, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: ProAlign |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Christoffer W Frederiksen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 31.46 | 1:09.29 | 1:49.35 | 2:23.01 | |||
2 | Elias Rought | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 31.99 | 1:11.09 | 1:50.34 | 2:24.76 | |||
3 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 31.27 | 1:08.08 | 1:51.49 | 2:25.75 | |||
4 | Frederik Jørgensen | 2003 | Farum Svømmeklub | 31.50 | 1:10.99 | 1:52.17 | 2:25.87 | |||
5 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.01 | 1:09.07 | 1:52.23 | 2:27.51 | |||
6 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 32.18 | 1:10.40 | 1:51.20 | 2:28.41 | |||
7 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 34.06 | 1:14.53 | 1:57.69 | 2:32.85 | |||
8 | Mathias Parkhøi | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 33.81 | 1:14.21 | 1:58.79 | 2:33.28 | |||
9 | Bror Textor-Broch | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 32.52 | 1:13.16 | 1:58.04 | 2:35.68 | |||
10 | Daniel Mir | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 33.45 | 1:12.52 | 2:00.99 | 2:37.13 | |||
11 | Michael Halck | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 34.37 | 1:15.73 | 2:03.17 | 2:39.11 | |||
12 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 34.46 | 1:15.92 | 2:02.66 | 2:39.47 | |||
13 | Joachim L Andersen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 35.92 | 1:17.29 | 2:03.01 | 2:41.40 | |||
14 | Oskar Clausen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 34.59 | 1:17.68 | 2:07.39 | 2:43.49 | |||
15 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.03 | 1:20.06 | 2:06.12 | 2:46.31 | |||
16 | Alex Baes Maidens | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.19 | 1:18.86 | 2:08.91 | 2:47.54 | |||
17 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 35.04 | 1:20.75 | 2:10.26 | 2:47.87 | |||
18 | Jannik Jørgensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 37.03 | 1:20.51 | 2:08.59 | 2:48.19 | |||
19 | Malte Hjalholt | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.63 | 1:19.56 | 2:12.25 | 2:48.79 | |||
20 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.38 | 1:26.21 | 2:11.35 | 2:50.33 | |||
21 | Bertram T. Aunsholm | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 38.87 | 1:22.81 | 2:14.06 | 2:53.01 | |||
22 | William Hoffmann Hyldig | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 41.08 | 1:23.51 | 2:14.94 | 2:53.48 | |||
23 | Kasper Kusk | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 39.39 | 1:25.00 | 2:20.01 | 2:58.97 | |||
24 | Grigory Selivanov | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 39.38 | 1:28.39 | 2:22.28 | 3:02.02 | |||
25 | Jonas Vollquartz Svensson | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.64 | 1:30.54 | 2:26.88 | 3:10.83 | |||
26 | Mikkel Holm Pedersen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 42.10 | 1:35.23 | 2:30.96 | 3:11.07 | |||
27 | Frederik Stubbe Lundsby | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 47.41 | 1:42.32 | 2:37.05 | 3:18.65 | |||
- | Alexander Griffin | 2004 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | sv på ryg eft 25m | |||||
- | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | 2 flyben e 125m | |||||
Løb 30, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Sponsor: ProAlign |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nicholas Simson | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.76 | 1:16.12 | 2:06.60 | 2:43.82 | |||
2 | Andreas Hammer Dohn | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 36.09 | 1:17.68 | 2:10.12 | 2:47.88 | |||
3 | Andreas Mølbak | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 38.38 | 1:21.41 | 2:10.23 | 2:48.92 | |||
4 | Louie Hansen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 37.30 | 1:18.70 | 2:10.47 | 2:50.45 | |||
5 | Zacharias Houmann | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 38.72 | 1:24.31 | 2:17.20 | 2:55.33 | |||
6 | Joakim Hjulmand-Lassen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 36.73 | 1:21.72 | 2:17.64 | 2:56.41 | |||
7 | Toke Olsen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.68 | 1:24.63 | 2:18.12 | 2:56.48 | |||
8 | David Johannes Dahl | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 40.33 | 1:27.40 | 2:22.49 | 3:02.95 | |||
9 | August Taul | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 43.59 | 1:31.27 | 2:25.39 | 3:03.55 | |||
10 | August Sølvsteen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 39.39 | 1:24.90 | 2:23.70 | 3:04.83 | |||
11 | Mads Emil Christiansen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 41.14 | 1:30.93 | 2:23.16 | 3:05.04 | |||
12 | Jonathan Piontek | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 44.05 | 1:28.63 | 2:23.60 | 3:05.05 | |||
13 | Victor Hemmingsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 42.57 | 1:30.35 | 2:23.59 | 3:05.31 | |||
14 | Andreas Velschow Malmolin | 2005 | Farum Svømmeklub | 42.78 | 1:34.15 | 2:24.89 | 3:08.90 | |||
15 | Jakob Stærmose | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 45.38 | 1:33.88 | 2:28.27 | 3:09.07 | |||
16 | Eise Zee | 2005 | Orca Nederland | 43.54 | 1:30.01 | 2:27.37 | 3:10.45 | |||
17 | Christian Nimb | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 48.18 | 1:39.06 | 2:38.69 | 3:19.94 | |||
18 | Magnus Hartmann Mortensen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 45.23 | 1:39.01 | 2:39.87 | 3:22.26 | |||
19 | Mathias Bidsted Hansen | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 46.93 | 1:35.42 | 2:40.15 | 3:24.57 | |||
20 | Jasper Dijks | 2005 | Orca Nederland | 50.45 | 1:41.25 | 2:48.48 | 3:37.22 | |||
21 | Marco Gundel Harmens | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 52.31 | 1:49.46 | 2:53.03 | 3:40.25 | |||
- | Oscar Rybak-Andersen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:36 |