Results for Arena Lyngby Open 2018, Stadion
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 13:17 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 30, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1919-1999 |
Sponsor: ProAlign |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:08.10 | ||||||
2 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 2:10.24 | ||||||
3 | Sebastian Ovesen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:10.66 | ||||||
4 | Kristian Khodatskii | 1999 | Russia | 2:11.05 | ||||||
5 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:15.68 | ||||||
6 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 2:17.24 | ||||||
7 | Magnus Carstensen | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 2:17.32 | ||||||
8 | Magnus B. Høgild | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 2:19.11 | ||||||
9 | Mads Midtbøll | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:20.33 | ||||||
10 | Oliver Degn | 1996 | Odder Svømmeklub | 2:20.98 | ||||||
11 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:21.33 | ||||||
12 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:22.60 | ||||||
13 | Frederik Nerving | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:23.83 | ||||||
14 | Emil Hedegaard | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:24.13 | ||||||
15 | Ingi Þór Ólafsson | 1999 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 2:24.25 | ||||||
16 | Mikkel Møller-Jensen | 1995 | Hvidovre Svømme Klub | 2:27.95 | ||||||
17 | Auke Jan Ytsma | 1999 | Orca Nederland | 2:31.12 | ||||||
18 | Lucas Dybendal Maack | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:48.13 | ||||||
- | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Riyan Salem | 1998 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
Løb 30, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2002 |
Sponsor: ProAlign |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:17.37 | ||||||
2 | Gustav Jørgensen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 2:17.80 | ||||||
3 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:19.86 | ||||||
4 | Ferdinand Wahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:20.06 | ||||||
5 | Morten Østergaard | 2002 | A6 | 2:23.28 | ||||||
6 | Frederik Bojesen | 2002 | A6 | 2:23.54 | ||||||
7 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Roskilde Svømning | 2:24.12 | ||||||
8 | Anders Dam Frandsen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 2:24.59 | ||||||
9 | Alexander Søgaard | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 2:25.62 | ||||||
10 | Thor G. Nedergaard | 2002 | Odder Svømmeklub | 2:25.73 | ||||||
11 | Jens Bomgaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:26.23 | ||||||
12 | Jannick Hansen | 2001 | Sigma Swim Allerød | 2:26.57 | ||||||
13 | Magnus Nygaard | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 2:26.86 | ||||||
14 | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:27.03 | ||||||
15 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:27.04 | ||||||
16 | Magnus Løhr | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:27.36 | ||||||
17 | Alexander Rendlev | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:27.46 | ||||||
18 | Daniel Schytte | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 2:27.70 | ||||||
19 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:28.09 | ||||||
20 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 2:28.67 | ||||||
21 | Jakob Mose | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 2:28.91 | ||||||
22 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 2:28.95 | ||||||
23 | Laurits Kenskov | 2001 | Herlev Svømning | 2:28.98 | ||||||
24 | Gustav Nissen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:31.25 | ||||||
25 | Carl Terp Larsen | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:31.64 | ||||||
26 | Luis Velasquez | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 2:32.64 | ||||||
27 | Emil Steenberg | 2002 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:32.75 | ||||||
28 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:33.24 | ||||||
29 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:33.81 | ||||||
30 | Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | Roskilde Svømning | 2:35.35 | ||||||
31 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:35.78 | ||||||
32 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 2:35.91 | ||||||
33 | Oliver Breuner | 2002 | Roskilde Svømning | 2:38.33 | ||||||
34 | Alfred Nissen | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:42.04 | ||||||
35 | Nicholas Bundgaard | 2002 | Odder Svømmeklub | 2:46.26 | ||||||
36 | Affou Adlouni | 2002 | Roskilde Svømning | 2:57.14 | ||||||
- | Frede Meincke | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:17 |