2020-02-18   02:31:21
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sundsvall Arena Cup 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 3

Document
Resultat
Sundsvall Arena Cup 2018
Arrangör:
Plats: Njurundahallen Sundsvalls Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 29 sep 2018 till den 30 sep 2018
Event 26, 400m Frisim Herrar 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Viktor Svärd 2005 Simklubben Ägir +0.80 4:42.62
50m: 31.47
100m: 1:06.47
(35.00)
150m: 1:42.81
(36.34)
200m: 2:19.61
(36.80)
250m: 2:56.77
(37.16)
300m: 3:32.45
(35.68)
350m: 4:08.63
(36.18)
400m: 4:42.62
(33.99)
2 Jason Walterstad 2004 Sundsvalls Simsällskap +0.69 5:03.70 +21.08
50m: 33.62
100m: 1:11.92
(38.30)
150m: 1:50.91
(38.99)
200m: 2:29.96
(39.05)
250m: 3:09.25
(39.29)
300m: 3:48.58
(39.33)
350m: 4:27.26
(38.68)
400m: 5:03.70
(36.44)
3 Ludvig Utterström 2004 Njurunda Simsällskap +0.79 5:04.31 +21.69
50m: 33.10
100m: 1:11.84
(38.74)
150m: 1:51.78
(39.94)
200m: 2:31.41
(39.63)
250m: 3:10.71
(39.30)
300m: 3:49.21
(38.50)
350m: 4:27.47
(38.26)
400m: 5:04.31
(36.84)
4 Alexander Rydefjord 2005 Simklubben Ägir +0.60 5:32.40 +49.78
50m: 35.79
100m: 1:16.86
(41.07)
150m: 2:00.03
(43.17)
200m: 2:42.55
(42.52)
250m: 3:24.84
(42.29)
300m: 4:07.63
(42.79)
350m: 4:50.94
(43.31)
400m: 5:32.40
(41.46)
5 Edvin Johansson 2005 Simklubben Ägir +0.69 6:05.97 +1:23.35
50m: 37.14
100m: 1:21.54
(44.40)
150m: 2:08.51
(46.97)
200m: 2:56.16
(47.65)
250m: 3:45.42
(49.26)
300m: 4:32.92
(47.50)
350m: 5:20.41
(47.49)
400m: 6:05.97
(45.56)
Event 26, 400m Frisim Herrar 15 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Joel Berglund 2002 Sundsvalls Simsällskap +0.78 4:16.83
50m: 28.74
100m: 1:00.05
(31.31)
150m: 1:32.35
(32.30)
200m: 2:05.71
(33.36)
250m: 2:38.11
(32.40)
300m: 3:11.39
(33.28)
350m: 3:45.29
(33.90)
400m: 4:16.83
(31.54)
2 Johan Ekengren 2001 Sundsvalls Simsällskap +0.75 4:16.95 +0.12
50m: 29.14
100m: 1:00.52
(31.38)
150m: 1:32.58
(32.06)
200m: 2:05.71
(33.13)
250m: 2:38.52
(32.81)
300m: 3:11.42
(32.90)
350m: 3:45.13
(33.71)
400m: 4:16.95
(31.82)
3 Johan Björklund 1999 Njurunda Simsällskap +0.60 4:19.79 +2.96
50m: 28.33
100m: 1:00.20
(31.87)
150m: 1:32.99
(32.79)
200m: 2:06.14
(33.15)
250m: 2:39.27
(33.13)
300m: 3:13.41
(34.14)
350m: 3:47.37
(33.96)
400m: 4:19.79
(32.42)
4 Viktor Näslund 2001 Sundsvalls Simsällskap +0.75 4:25.51 +8.68
50m: 29.09
100m: 1:01.85
(32.76)
150m: 1:35.76
(33.91)
200m: 2:10.91
(35.15)
250m: 2:46.58
(35.67)
300m: 3:18.93
(32.35)
350m: 3:53.12
(34.19)
400m: 4:25.51
(32.39)
5 Jakob Wassberg 2003 Simklubben Ägir +0.65 4:25.73 +8.90
50m: 29.23
100m: 1:01.90
(32.67)
150m: 1:35.40
(33.50)
200m: 2:09.29
(33.89)
250m: 2:44.01
(34.72)
300m: 3:18.40
(34.39)
350m: 3:52.79
(34.39)
400m: 4:25.73
(32.94)
6 Robin Björklund 2002 Njurunda Simsällskap +0.66 4:26.15 +9.32
50m: 28.07
100m: 59.51
(31.44)
150m: 1:33.12
(33.61)
200m: 2:07.04
(33.92)
250m: 2:41.84
(34.80)
300m: 3:16.90
(35.06)
350m: 3:51.57
(34.67)
400m: 4:26.15
(34.58)
7 Simon Lundgren 2001 Simklubben Ägir +0.79 4:29.40 +12.57
50m: 28.96
100m: 1:00.71
(31.75)
150m: 1:33.65
(32.94)
200m: 2:07.51
(33.86)
250m: 2:42.02
(34.51)
300m: 3:17.79
(35.77)
350m: 3:54.20
(36.41)
400m: 4:29.40
(35.20)
8 Jonathan Nilsson 2003 Sundsvalls Simsällskap +0.64 4:39.01 +22.18
50m: 32.10
100m: 1:07.09
(34.99)
150m: 1:41.70
(34.61)
200m: 2:16.57
(34.87)
250m: 2:51.99
(35.42)
300m: 3:27.98
(35.99)
350m: 4:03.85
(35.87)
400m: 4:39.01
(35.16)
9 Mattias Gillgren 2003 Njurunda Simsällskap +0.70 4:51.79 +34.96
50m: 31.67
100m: 1:07.33
(35.66)
150m: 1:44.72
(37.39)
200m: 2:21.56
(36.84)
250m: 2:58.85
(37.29)
300m: 3:36.25
(37.40)
350m: 4:14.00
(37.75)
400m: 4:51.79
(37.79)
10 Roine Epäilys 2003 Simklubben Ägir +0.70 4:54.83 +38.00
50m: 30.16
100m: 1:05.93
(35.77)
150m: 1:43.26
(37.33)
200m: 2:20.41
(37.15)
250m: 2:58.67
(38.26)
300m: 3:37.61
(38.94)
350m: 4:17.19
(39.58)
400m: 4:54.83
(37.64)
11 Anton Hansson 2003 Njurunda Simsällskap +0.81 4:59.18 +42.35
50m: 34.86
100m: 1:11.83
(36.97)
150m: 1:49.61
(37.78)
200m: 2:28.01
(38.40)
250m: 3:05.60
(37.59)
300m: 3:43.63
(38.03)
350m: 4:21.77
(38.14)
400m: 4:59.18
(37.41)
12 Viggo Reit 2003 Hudiksvalls Simsällskap +0.80 5:01.70 +44.87
50m: 32.98
100m: 1:11.86
(38.88)
150m: 1:51.53
(39.67)
200m: 2:31.14
(39.61)
250m: 3:10.82
(39.68)
300m: 3:49.81
(38.99)
350m: 4:25.31
(35.50)
400m: 5:01.70
(36.39)
13 Gustav  Ljungberg 1991 KFUK-KFUM Kometerna +0.75 5:23.37 +1:06.54
50m: 34.31
100m: 1:12.33
(38.02)
150m: 1:52.75
(40.42)
200m: 2:34.30
(41.55)
250m: 3:16.45
(42.15)
300m: 3:59.47
(43.02)
350m: 4:41.81
(42.34)
400m: 5:23.37
(41.56)
2018-09-30 11:27:09 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner