2018-10-20   02:11:39
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Køge Open 2017 Køge

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag indledende

Resultat Løb 17 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 17 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open, Køge    Udskriftsdato  11 november 2017   
  Stævne by  Køge    Udskriftstidspunkt  14:40   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 november 2017         
 
 
Løb 17, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2005 
Sponsor: LMS Multiservice 
Årg. 2004-2005: Arthur Dalén Ellegaard (2001) 1:03.55 2014-11-22 
Årg. 2002-2003: Mathias Rysgaard (1998) 57.58 2013-11-16 
Årg. 1919-2001: Mark Vogel (1970) 57.89 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jeppe Kjær  2004    344  34.27        1:09.78   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:12.27                 
                     
Emil Søby  2004    335  34.34        1:10.38   
  GTI  1:08.07                 
                     
Oscar Isberg  2004    318  35.28        1:11.63   
  GTI  1:16.72                 
                     
Cornelius Olsen  2005    286  36.03        1:14.22   
  Farum Svømmeklub  1:13.35                 
                     
Marius Kjær Hoelgaard  2004    274  36.92        1:15.25   
  Hvidovre Svømme Klub  1:17.97                 
                     
Bertram Nyegaard  2004    268  37.13        1:15.85   
  Roskilde Svømning  1:18.97                 
                     
Mikkel Roed  2004    253  37.38        1:17.34   
  Køge Svømmeklub  1:14.12                 
                     
Alexander Slente  2004    251  37.69        1:17.47   
  Svømmeklubben Syd  1:53.47                 
                     
Jannik Jørgensen  2004    235  39.99        1:19.22   
  Slagelse Svømmeklub  1:32.03                 
                     
10  William Breuner  2005    233  39.01        1:19.45   
  Roskilde Svømning  1:20.02                 
                     
11  Magnus Kiemer  2005    233  39.02        1:19.48   
  Værløse Svømmeklub  1:22.09                 
                     
12  Bertram Krak  2004    230  38.85        1:19.80   
  VAT Copenhagen-MK31  1:19.76                 
                     
13  Emil Isaksen  2005    229  39.86        1:19.96   
  Roskilde Svømning  1:22.81                 
                     
14  Stefan Helding Danielsen  2005    223  39.79        1:20.64   
  Køge Svømmeklub  1:22.12                 
                     
15  Daniel Bastholm  2005    213  40.03        1:21.88   
  GTI  1:26.86                 
                     
16  Philip H. Christensen  2004    203  40.71        1:23.12   
  Køge Svømmeklub  1:25.76                 
                     
17  Lauritz Johansen  2004    200  39.41        1:23.62   
  Glostrup Svømmeklub  1:21.65                 
                     
18  Bertram T. Aunsholm  2004    197  41.29        1:24.06   
  Hvidovre Svømme Klub  1:26.93                 
                     
19  Anton Rytter Bech  2005    196  40.65        1:24.13   
  Hvidovre Svømme Klub  1:26.16                 
                     
20  Johan Madvig Kristensen  2004    188  41.69        1:25.31   
  Værløse Svømmeklub  1:27.39                 
                     
21  Frode Sejlø Andersen  2004    176  42.93        1:27.18   
  Roskilde Svømning  1:26.33                 
                     
22  Mathias W. Rasmussen  2005    174  43.53        1:27.54   
  GTI  1:32.68                 
                     
23  Rasmus Capion  2005    167  41.75        1:28.79   
  Vordingborg Svømme Klub  1:30.23                 
                     
24  Thorbjørn Bjerrum  2004    164  42.99        1:29.31   
  Vest-Brøndby  1:27.99                 
                     
25  Teitur Winther  2005    145  45.54        1:33.03   
  Suðuroyar Svimjifelag  1:35.52                 
                     
26  Jákup Búason  2005    128  48.46        1:36.84   
  Suðuroyar Svimjifelag  1:45.64                 
                     
27  Frederik Skytte Nielsen  2005    120  48.85        1:38.93   
  Svømmeklubben Syd  1:38.98                 
                     
28  Hans Jón Debess Bech  2004    110  48.90        1:42.01   
  Suðuroyar Svimjifelag  1:38.68                 
                     
29  Magnus Hartmann Mortensen  2005    104  50.49        1:43.92   
  Hvidovre Svømme Klub  1:48.27                 
                     
 
Løb 17, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2003 
Sponsor: LMS Multiservice 
Årg. 2004-2005: Arthur Dalén Ellegaard (2001) 1:03.55 2014-11-22 
Årg. 2002-2003: Mathias Rysgaard (1998) 57.58 2013-11-16 
Årg. 1919-2001: Mark Vogel (1970) 57.89 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anders Skousen  2002    447  30.76        1:03.94   
  Hvidovre Svømme Klub  1:02.59                 
                     
Bartal Debess  2002    409  31.39        1:05.89   
  Suðuroyar Svimjifelag  1:15.99                 
                     
Mads Baltzer  2002    392  32.83        1:06.80   
  GTI  1:07.17                 
                     
August Schade Cantby  2002    362  33.56        1:08.61  Deltager ikke i finalen 
  Slagelse Svømmeklub  1:10.46                 
                     
Lucas Hagbarth Jørgensen  2002    350  33.20        1:09.39   
  Roskilde Svømning  1:09.59                 
                     
Laurids Isling Kurtzmann  2002    336  34.67        1:10.30   
  Svømmeklubben Syd  1:10.80                 
                     
Tobias Davidsen  2003    333  34.48        1:10.54   
  Vest-Brøndby  1:06.62                 
                     
Jonathan F. K. Jensen  2002    327  34.38        1:10.95   
  Vordingborg Svømme Klub  1:11.18                 
                     
Bertram Dalgas Frederikse  2003    325  34.63        1:11.09   
  Køge Svømmeklub  1:12.49                 
                     
10  Daniel Mir  2003    324  34.09        1:11.16   
  Slagelse Svømmeklub  1:16.62                 
                     
11  Christoffer Jensen  2002    323  34.46        1:11.26   
  Nakskov Svømme Klub  1:15.84                 
                     
12  Simon Bergendorff  2002    317  34.51        1:11.71   
  VAT Copenhagen-MK31  1:10.63                 
                     
13  Nicklas Taylor  2002    314  34.88        1:11.92   
  Sigma Swim Allerød  1:14.27                 
                     
14  Jonathan Eskildsen  2003    306  34.40        1:12.54   
  Køge Svømmeklub  1:11.38                 
                     
15  Kasper Feld Sørensen  2002    300  35.08        1:13.04   
  Lyngby Svømmeklub  1:11.85                 
                     
16  Jónas Hansen  2002    298  35.20        1:13.16   
  Svimjifelagið REYSTI  1:12.34                 
                     
17  Joachim L Andersen  2003    276  36.90        1:15.08   
  Slagelse Svømmeklub  1:23.98                 
                     
18  Rúni Bech  2002    273  34.80        1:15.41   
  Suðuroyar Svimjifelag  1:12.35                 
                     
19  Jóhannis Erlendsson  2003    256  37.58        1:17.01   
  Havnar Svimjifelag  1:20.23                 
                     
20  Lucas Linnebjerg  2003    246  37.34        1:17.99   
  Vordingborg Svømme Klub  1:24.04                 
                     
Mikkel Hemmingsen  2002              DNS   
  Vest-Brøndby  1:12.18                 
                     
 
Løb 17, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 1919-2001 
Sponsor: LMS Multiservice 
Årg. 2004-2005: Arthur Dalén Ellegaard (2001) 1:03.55 2014-11-22 
Årg. 2002-2003: Mathias Rysgaard (1998) 57.58 2013-11-16 
Årg. 1919-2001: Mark Vogel (1970) 57.89 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jacob Funch Jørgensen  1999    539  29.13        1:00.08   
  GTI  1:01.06                 
                     
Rasmus Danielsen  2001    491  29.54        1:01.97   
  Køge Svømmeklub  1:01.42                 
                     
Daniel Berg Wenk  2000    471  30.40        1:02.86   
  Roskilde Svømning  1:01.63                 
                     
Jeppe Mathiassen  2000    443  30.92        1:04.17  Deltager ikke i finalen 
  Lyngby Svømmeklub  1:02.70                 
                     
Jonas Gram-Lange  1999    422  31.42        1:05.22   
  Svømmeklubben Syd  1:04.84                 
                     
August Hertz Bugge  2000    413  31.44        1:05.66   
  VAT Copenhagen-MK31  1:06.51                 
                     
Kristoffer Buus Langkilde  1999    404  32.59        1:06.17  Deltager ikke i finalen 
  Lyngby Svømmeklub  1:04.40                 
                     
Lucas Jensen  2001    371  32.02        1:08.05   
  Vest-Brøndby  1:10.02                 
                     
Mathias Riff Alexandersen  2001    363  33.35        1:08.53   
  Sigma Swim Birkerød  1:08.65                 
                     
10  David Ajken Hansen  1999    348  33.47        1:09.54   
  Lyngby Svømmeklub  1:10.31                 
                     
11  Lucas Dybendal Maack  1999    307  35.20        1:12.48   
  Lyngby Svømmeklub  1:12.66                 
                     
12  Pætur Højgaard  1999    270  36.26        1:15.68   
  Havnar Svimjifelag  1:16.00                 
                     
13  Andreas Hausner  1999    247  37.20        1:17.90   
  Nakskov Svømme Klub  1:24.11                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  11 november 2017 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:40 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark