Results for Køge Open 2017 Køge
Below are all results from the competition shown by session.
Lørdag indledende
Resultat Løb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 11 november 2017 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 10:10 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 10, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Link Logistics |
Årg. 2007-2018: Julie Liv Madsen (2006) 34.71 2016-11-19 |
Årg. 2005-2006: Julie Laugesen (2003) 30.44 2015-11-28 |
Årg. 2003-2004: Nicoline Reinstrup (1998) 29.13 2014-11-22 |
Årg. 1919-2002: Malin Ekstrand (1991) 28.12 2009-10-24 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | 489 | 30.93 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 30.33 | |||||||||
2 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 446 | 31.89 | ||||||
Køge Svømmeklub | 31.78 | |||||||||
3 | Elisabeth Erlendsdóttir | 2005 | 424 | 32.45 | ||||||
Havnar Svimjifelag | 32.52 | |||||||||
4 | Julie Liv Madsen | 2006 | 419 | 32.57 | ||||||
GTI | 32.26 | |||||||||
5 | Antoinette Zafra | 2005 | 394 | 33.25 | ||||||
Roskilde Svømning | 33.60 | |||||||||
6 | Sofie Lykke Petersen | 2005 | 383 | 33.56 | ||||||
Roskilde Svømning | 33.59 | |||||||||
7 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 380 | 33.64 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 35.01 | |||||||||
8 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 379 | 33.66 | ||||||
Køge Svømmeklub | 34.61 | |||||||||
9 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 359 | 34.29 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 34.17 | |||||||||
10 | Thea Mikkelsen | 2005 | 347 | 34.67 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 33.71 | |||||||||
11 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | 324 | 35.48 | ||||||
Køge Svømmeklub | 36.47 | |||||||||
12 | Cille Kirketerp | 2005 | 323 | 35.50 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 36.44 | |||||||||
13 | Ella Gohr Metz | 2005 | 312 | 35.93 | ||||||
Vest-Brøndby | 37.33 | |||||||||
14 | Alma Møller-Ern | 2006 | 310 | 36.01 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 34.69 | |||||||||
15 | Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | 306 | 36.16 | ||||||
Køge Svømmeklub | 41.18 | |||||||||
16 | Freya Ry Nielsen | 2005 | 305 | 36.21 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 36.62 | |||||||||
17 | Juliane Bo Andersen | 2005 | 299 | 36.45 | ||||||
Roskilde Svømning | 36.31 | |||||||||
18 | Annika Britt Larsen | 2005 | 296 | 36.57 | ||||||
GTI | 35.57 | |||||||||
19 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | 295 | 36.59 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 38.35 | |||||||||
20 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | 291 | 36.75 | ||||||
Køge Svømmeklub | 38.15 | |||||||||
21 | Julie Brix Østergaard | 2006 | 286 | 37.00 | ||||||
Køge Svømmeklub | 36.65 | |||||||||
22 | Filippa Eiler | 2005 | 269 | 37.73 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 39.01 | |||||||||
23 | Natacha Munch | 2005 | 268 | 37.80 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 39.72 | |||||||||
24 | Ida Jacobsen | 2005 | 259 | 38.23 | ||||||
Vest-Brøndby | 39.78 | |||||||||
25 | Mikkeline Timmerman | 2005 | 250 | 38.65 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 38.66 | |||||||||
26 | Asta Palmund | 2005 | 249 | 38.72 | ||||||
Roskilde Svømning | 42.16 | |||||||||
27 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | 245 | 38.92 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.12 | |||||||||
28 | Signe Holm Hansen | 2005 | 240 | 39.19 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 39.20 | |||||||||
29 | Luna Luminari | 2005 | 239 | 39.25 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 39.13 | |||||||||
30 | Anna Østerby | 2005 | 237 | 39.39 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 39.75 | |||||||||
31 | Julie Segato | 2005 | 235 | 39.47 | ||||||
GTI | 40.02 | |||||||||
32 | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | 232 | 39.66 | ||||||
GTI | 43.08 | |||||||||
33 | Nancy N. Dam | 2005 | 230 | 39.75 | ||||||
Havnar Svimjifelag | 38.53 | |||||||||
34 | Line Pedersen | 2005 | 229 | 39.81 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 39.29 | |||||||||
35 | Emma Hou Theilade Klausen | 2005 | 228 | 39.90 | ||||||
GTI | 40.90 | |||||||||
36 | Sofie Larsen | 2006 | 223 | 40.16 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 42.14 | |||||||||
37 | Mathilde Thor Møller | 2005 | 222 | 40.24 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
38 | Josefine Meng Langhorn | 2006 | 220 | 40.36 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 52.02 | |||||||||
39 | Rikke Parkhøi | 2006 | 213 | 40.78 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 40.48 | |||||||||
40 | Annika Køhn | 2005 | 205 | 41.34 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 43.42 | |||||||||
41 | Mille Korndal-Henriksen | 2005 | 198 | 41.82 | ||||||
Farum Svømmeklub | 42.10 | |||||||||
42 | Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | 194 | 42.09 | ||||||
GTI | 42.97 | |||||||||
43 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 190 | 42.38 | ||||||
Vest-Brøndby | 42.09 | |||||||||
44 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | 184 | 42.80 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.00 | |||||||||
45 | Anna Hjorth Christensen | 2006 | 167 | 44.27 | ||||||
Køge Svømmeklub | 55.91 | |||||||||
46 | Lærke Marie Clausen | 2005 | 153 | 45.53 | ||||||
GTI | 47.27 | |||||||||
47 | Mille Giolbas | 2006 | 152 | 45.68 | ||||||
GTI | 44.41 | |||||||||
48 | Josephine N. Østergaard | 2005 | 149 | 45.92 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 52.02 | |||||||||
49 | Olga Cermak | 2006 | 133 | 47.69 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 45.78 | |||||||||
50 | Sophie Amalie Rasmussen | 2006 | 129 | 48.19 | ||||||
GTI | 46.76 | |||||||||
51 | Marie Skole Sørensen | 2006 | 114 | 50.21 | ||||||
GTI | 48.74 | |||||||||
52 | Signe Gyldenkærne | 2006 | 104 | 51.75 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 55.00 | |||||||||
53 | Laura Friis Justesen | 2006 | 72 | 58.45 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:05.00 | |||||||||
- | Celina Lindholm Hansen | 2006 | DSQ | Ej samt. berør 25 m | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
- | Ella Heide | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Syd | 50.11 | |||||||||
Løb 10, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Link Logistics |
Årg. 2007-2018: Julie Liv Madsen (2006) 34.71 2016-11-19 |
Årg. 2005-2006: Julie Laugesen (2003) 30.44 2015-11-28 |
Årg. 2003-2004: Nicoline Reinstrup (1998) 29.13 2014-11-22 |
Årg. 1919-2002: Malin Ekstrand (1991) 28.12 2009-10-24 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 536 | 30.01 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 29.07 | |||||||||
2 | Benedicte Them Jensen | 2004 | 497 | 30.77 | ||||||
Køge Svømmeklub | 32.84 | |||||||||
3 | Alisa Vestergård | 2003 | 489 | 30.93 | ||||||
Suðuroyar Svimjifelag | 30.52 | |||||||||
4 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 487 | 30.98 | ||||||
Køge Svømmeklub | 31.61 | |||||||||
5 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 473 | 31.29 | ||||||
Vest-Brøndby | 32.29 | |||||||||
6 | Maj Jensen | 2003 | 463 | 31.50 | ||||||
Farum Svømmeklub | 33.11 | |||||||||
7 | Thippe de Neergaard | 2003 | 462 | 31.52 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 30.53 | |||||||||
8 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 452 | 31.75 | ||||||
Køge Svømmeklub | 31.32 | |||||||||
9 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 445 | 31.91 | ||||||
Køge Svømmeklub | 32.55 | |||||||||
10 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | 442 | 31.99 | ||||||
Køge Svømmeklub | 35.32 | |||||||||
11 | Olivia Møller | 2004 | 440 | 32.03 | ||||||
Køge Svømmeklub | 32.19 | |||||||||
12 | Emma Vega Thorsen | 2004 | 426 | 32.39 | ||||||
Vest-Brøndby | 31.73 | |||||||||
13 | Sarah Holm Clausen | 2004 | 415 | 32.67 | ||||||
Farum Svømmeklub | 32.91 | |||||||||
14 | Julie Wolter | 2003 | 410 | 32.81 | ||||||
GTI | 32.22 | |||||||||
15 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | 409 | 32.82 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 33.18 | |||||||||
16 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 406 | 32.90 | ||||||
GTI | 33.85 | |||||||||
17 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 403 | 33.00 | ||||||
GTI | 32.11 | |||||||||
18 | Liva Søby | 2004 | 401 | 33.06 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 32.57 | |||||||||
19 | Emma Enevoldsen | 2003 | 397 | 33.15 | ||||||
Roskilde Svømning | 33.14 | |||||||||
20 | Anne Sofie Devantier | 2004 | 394 | 33.25 | ||||||
Vest-Brøndby | 32.40 | |||||||||
21 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 376 | 33.77 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 34.41 | |||||||||
22 | Petra A. Nielsen | 2003 | 346 | 34.72 | ||||||
Suðuroyar Svimjifelag | 31.63 | |||||||||
23 | Sophia Christensen | 2003 | 342 | 34.83 | ||||||
Køge Svømmeklub | 34.48 | |||||||||
24 | Elin Christiansen | 2004 | 335 | 35.09 | ||||||
Suðuroyar Svimjifelag | 33.46 | |||||||||
25 | Laura L. Hørning | 2004 | 330 | 35.27 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 35.80 | |||||||||
26 | Asta Kristensen | 2004 | 328 | 35.32 | ||||||
Albertslund IF | 36.75 | |||||||||
27 | Astrid Høffer | 2004 | 328 | 35.35 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.98 | |||||||||
28 | Ulrika Paaske | 2004 | 327 | 35.38 | ||||||
Roskilde Svømning | 34.82 | |||||||||
29 | Anna Højgaard | 2004 | 324 | 35.49 | ||||||
Havnar Svimjifelag | 36.32 | |||||||||
30 | Clara Kongsfelt | 2003 | 314 | 35.85 | ||||||
Herlev Svømning | 37.00 | |||||||||
31 | Mathilde Svendsen | 2004 | 313 | 35.87 | ||||||
GTI | 36.48 | |||||||||
32 | Marike Nevermann | 2003 | 313 | 35.90 | ||||||
Farum Svømmeklub | 36.25 | |||||||||
33 | Clara Schmedes | 2004 | 312 | 35.91 | ||||||
GTI | 36.52 | |||||||||
34 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | 311 | 35.98 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 35.28 | |||||||||
35 | Emma Ahrenkiel Karløv | 2003 | 310 | 36.02 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 39.56 | |||||||||
36 | Malan Jóhansdóttir | 2004 | 306 | 36.17 | ||||||
Svimjifelagið REYSTI | 37.94 | |||||||||
37 | Annika Egenhardt | 2003 | 298 | 36.49 | ||||||
Vest-Brøndby | 35.83 | |||||||||
38 | Lykke Gøttrup Jensen | 2004 | 293 | 36.70 | ||||||
Vest-Brøndby | 36.33 | |||||||||
39 | Julie Dahl | 2004 | 278 | 37.32 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 35.89 | |||||||||
40 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | 273 | 37.58 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 39.07 | |||||||||
41 | Nomi I. K. Schau | 2004 | 262 | 38.07 | ||||||
GTI | 39.98 | |||||||||
42 | Miriam Mortensen | 2004 | 230 | 39.79 | ||||||
Havnar Svimjifelag | 37.19 | |||||||||
43 | Isabel Valsted Bavnbæk | 2003 | 226 | 40.01 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 39.73 | |||||||||
44 | Signe Bagge Møller | 2004 | 222 | 40.21 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 39.14 | |||||||||
45 | Laura Winther | 2004 | 221 | 40.28 | ||||||
Suðuroyar Svimjifelag | 39.84 | |||||||||
46 | Nora Kejser | 2004 | 212 | 40.86 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 45.36 | |||||||||
47 | Emilia Sander-Bjerge | 2003 | 189 | 42.48 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 42.96 | |||||||||
48 | Bára D. Nattestad | 2004 | 174 | 43.64 | ||||||
Havnar Svimjifelag | 45.02 | |||||||||
Løb 10, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 1919-2002 |
Sponsor: Link Logistics |
Årg. 2007-2018: Julie Liv Madsen (2006) 34.71 2016-11-19 |
Årg. 2005-2006: Julie Laugesen (2003) 30.44 2015-11-28 |
Årg. 2003-2004: Nicoline Reinstrup (1998) 29.13 2014-11-22 |
Årg. 1919-2002: Malin Ekstrand (1991) 28.12 2009-10-24 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thyra Jørgensen | 2002 | 570 | 29.40 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 29.27 | |||||||||
2 | Caroline Eskildsen | 1995 | 555 | 29.65 | ||||||
Køge Svømmeklub | 29.58 | |||||||||
3 | Lærke Rask Sander | 2002 | 539 | 29.94 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 28.68 | |||||||||
4 | Xenia Bonnén Sjøgren | 1997 | 511 | 30.49 | ||||||
Vest-Brøndby | 29.10 | |||||||||
5 | Clara Marott Schelde | 2000 | 499 | 30.72 | ||||||
Farum Svømmeklub | 29.39 | |||||||||
6 | Melanie Eggertsen | 2002 | 484 | 31.04 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 30.48 | |||||||||
7 | Emilie Larsen | 2001 | 478 | 31.16 | ||||||
Vest-Brøndby | 29.78 | |||||||||
8 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | 478 | 31.17 | ||||||
Farum Svømmeklub | 30.24 | |||||||||
9 | Pernille Pedersen | 2001 | 459 | 31.60 | ||||||
Køge Svømmeklub | 32.24 | |||||||||
10 | Cecilie Hjarsø | 2001 | 436 | 32.15 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 32.87 | |||||||||
11 | Simone Jørgensen | 1999 | 426 | 32.38 | ||||||
Farum Svømmeklub | 32.13 | |||||||||
12 | Sara Mortensen | 2001 | 425 | 32.41 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 31.93 | |||||||||
13 | Maria Borre Jacobsen | 2001 | 406 | 32.91 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 31.58 | |||||||||
14 | Maya Nykjær | 2001 | 389 | 33.38 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 31.95 | |||||||||
15 | Volena Dimitrova | 1999 | 387 | 33.43 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.35 | |||||||||
16 | Ida Holm Hansen | 2002 | 385 | 33.51 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 33.57 | |||||||||
17 | Amalie V. Sørensen | 2002 | 375 | 33.79 | ||||||
Vest-Brøndby | 32.55 | |||||||||
18 | Julie Silberg | 2002 | 330 | 35.27 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 33.80 | |||||||||
19 | Anastasia Hansen | 2002 | 278 | 37.34 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 38.07 | |||||||||
20 | Signa Vár Dávadóttir | 1998 | 259 | 38.22 | ||||||
Havnar Svimjifelag | 37.60 | |||||||||
- | Mia Krüger | 2002 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | 34.47 | |||||||||
- | Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | 30.60 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 november 2017 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:10 |