2017-11-23   15:44:13
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Køge Open 2017 Køge

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag indledende

Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open, Køge    Udskriftsdato  11 november 2017   
  Stævne by  Køge    Udskriftstidspunkt  12:29   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 november 2017         
 
 
Løb 18, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
Sponsor: LMS Multiservice 
Årg. 2005-2006: Benedicte Them Jensen (2004) 2:48.59 2016-11-18 
Årg. 2003-2004: Alberte Kjærsgaard (2001) 2:39.54 2014-11-22 
Årg. 1919-2002: Elizaveta Kolobova (1998) 2:37.12 2014-11-22 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Freya Ry Nielsen  2005    397  41.61  1:28.59  2:15.78    3:03.00   
  Glostrup Svømmeklub  3:06.45                 
                     
Cille Winskov Rasmussen  2006    396  42.71  1:29.87  2:17.86    3:03.22   
  Roskilde Svømning  3:10.64                 
                     
Cille Kirketerp  2005    395  41.86  1:29.53  2:17.30    3:03.28   
  VAT Copenhagen-MK31  3:13.71                 
                     
Nancy N. Dam  2005    393  40.74  1:28.33  2:16.38    3:03.68   
  Havnar Svimjifelag  3:20.95                 
                     
Julie Liv Madsen  2006    358  43.68  1:32.12  2:21.05    3:09.47   
  GTI                   
                     
Anne Sepstrup-Skjoldner  2005    357  42.43  1:31.90  2:21.56    3:09.57   
  Solrød Svømmeklub  3:11.00                 
                     
Olivia Mai Gustafson  2005    341  43.75  1:34.08  2:23.66    3:12.46   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Emilie Hartvig-Olsen  2006    341  41.44  1:31.23  2:22.89    3:12.49   
  Vallensbæk IF Af 1939  3:24.62                 
                     
Natascha Packert-Frandsen  2005    331  44.22  1:34.03  2:25.03    3:14.46   
  Vest-Brøndby  3:17.47                 
                     
10  Mathilde U. Thorborg  2005    324  43.04  1:33.83  2:26.03    3:15.78   
  Vest-Brøndby  3:26.47                 
                     
11  Annette Toft  2006    324  44.65  1:34.42  2:25.25    3:15.89   
  Køge Svømmeklub  3:19.30                 
                     
12  Josephine Frederiksen  2005    321  44.60  1:34.80  2:25.49    3:16.44   
  Svømmeklubben Syd  3:38.06                 
                     
13  Frida Høj Andersen  2005    310  46.88  1:38.67  2:29.45    3:18.83   
  GTI  3:22.38                 
                     
14  Mathilde Rømer  2006    295  46.53  1:39.06  2:31.43    3:21.97   
  Farum Svømmeklub  3:32.39                 
                     
15  Johanna Rasmussen  2006    284  47.48  1:40.09  2:33.04    3:24.70   
  VAT Copenhagen-MK31  3:54.00                 
                     
16  Alberte Crone Larsen  2006    264  50.57  1:44.68  2:37.53    3:29.76   
  GTI  3:42.54                 
                     
17  Felicia N. Nielsen  2006    247  48.77  1:42.03  2:38.73    3:34.29   
  GTI  3:39.85                 
                     
18  Malene Dithmar  2006    221  51.61  1:48.42  2:46.23    3:42.30   
  GTI  3:51.95                 
                     
19  Krista Justinussen  2005    202  50.67  1:49.54  2:49.50    3:49.30   
  Svimjifelagið REYSTI                   
                     
20  Sára Thomsen  2005    192  50.56  1:50.36  2:51.31    3:53.22   
  Svimjifelagið REYSTI  3:59.24                 
                     
21  Birgit Thomsen  2006    139  57.94  2:06.23  3:13.96    4:19.19   
  Suðuroyar Svimjifelag  4:16.04                 
                     
Emilie Larsen  2005              DNF   
  Svømmeklubben Syd  3:51.20                 
                     
 
Løb 18, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
Sponsor: LMS Multiservice 
Årg. 2005-2006: Benedicte Them Jensen (2004) 2:48.59 2016-11-18 
Årg. 2003-2004: Alberte Kjærsgaard (2001) 2:39.54 2014-11-22 
Årg. 1919-2002: Elizaveta Kolobova (1998) 2:37.12 2014-11-22 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Benedicte Them Jensen  2004    529  36.70  1:19.09  2:02.42    2:46.38   
  Køge Svømmeklub  2:48.11                 
                     
Line Nøhr Petersen  2003    504  38.67  1:21.58  2:05.77    2:49.01   
  Køge Svømmeklub  2:42.97                 
                     
Dagmar Boeck  2004    469  37.85  1:22.71  2:08.41    2:53.13   
  Farum Svømmeklub  3:00.91                 
                     
Lærke Blond  2003    466  38.30  1:21.48  2:06.61    2:53.47   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:54.94                 
                     
Elisabeth Them Jensen  2004    437  39.06  1:25.37  2:11.82    2:57.32   
  Køge Svømmeklub  3:00.62                 
                     
Julie Wolter  2003    419  41.45  1:27.64  2:13.88    2:59.77   
  GTI  2:58.76                 
                     
Nicoline H. Baadsgaard  2004    418  41.54  1:28.31  2:13.88    2:59.84   
  GTI  3:01.18                 
                     
Lilja D Jacobsen  2003    394  40.96  1:27.41  2:15.23    3:03.56   
  Suðuroyar Svimjifelag  2:57.16                 
                     
Line Thode Møller  2004    387  42.15  1:28.90  2:17.19    3:04.64   
  Farum Svømmeklub  3:09.24                 
                     
10  Bjørt Askham Sigurðsson  2004    349  42.02  1:30.26  2:19.89    3:11.00   
  Svimjifelagið REYSTI  3:12.06                 
                     
11  Nomi I. K. Schau  2004    290  45.55  1:37.57  2:30.09    3:23.27   
  GTI  3:19.90                 
                     
12  Ida Mørk  2004    288  47.77  1:40.85  2:33.15    3:23.72   
  GTI  3:17.31                 
                     
13  Jóhanna H. Eidesgaard  2004    271  45.44  1:39.85  2:34.46    3:27.92   
  Havnar Svimjifelag  3:27.46                 
                     
14  Sofie Wilhjelm Tobberup  2004    262  45.27  1:37.52  2:33.07    3:30.16   
  Lyngby Svømmeklub  3:49.71                 
                     
Birita Við Gil  2004              DSQ  Ej samtid.berør 175m 
  Svimjifelagið REYSTI  3:42.10                 
                     
 
Løb 18, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2002 
Sponsor: LMS Multiservice 
Årg. 2005-2006: Benedicte Them Jensen (2004) 2:48.59 2016-11-18 
Årg. 2003-2004: Alberte Kjærsgaard (2001) 2:39.54 2014-11-22 
Årg. 1919-2002: Elizaveta Kolobova (1998) 2:37.12 2014-11-22 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sólvá A. Sigurðsson  2002    492  39.50  1:23.08  2:06.68    2:50.38   
  Ægir Klaksvik  2:46.58                 
                     
Malou Carlsen  2000    492  38.86  1:20.83  2:05.16    2:50.46   
  Nakskov Svømme Klub  2:47.55                 
                     
Delphine Møller  1999    469  39.39  1:23.38  2:07.96    2:53.15   
  Vest-Brøndby  2:50.12                 
                     
Clara Neumann  2001    459  39.34  1:22.64  2:08.10    2:54.42   
  Svømmeklubben Syd  3:02.01                 
                     
Maria Borre Jacobsen  2001    387  40.43  1:26.98  2:15.31    3:04.64   
  Lyngby Svømmeklub  2:55.85                 
                     
Trine Rübner-Petersen  1997    366  41.59  1:28.34  2:17.66    3:08.01   
  Svømmeklubben Syd  3:09.84                 
                     
Mia Witt  2002    351  43.87  1:32.46  2:22.04    3:10.77   
  Vest-Brøndby  3:09.15                 
                     
Ida Bekker Poulsen  2002    281  46.14  1:38.97  2:34.31    3:25.36   
  Solrød Svømmeklub  3:22.60                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  11 november 2017 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:29 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare