2017-11-21   12:56:47
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Køge Open 2017 Køge

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open, Køge    Udskriftsdato  10 november 2017   
  Stævne by  Køge    Udskriftstidspunkt  19:56   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 november 2017         
 
 
Løb 5, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
Sponsor: LMS Multiservice 
Årg. 2005-2006: Thyra Jørgensen (2002) 2:19.38 2013-11-17 
Årg. 2003-2004: Sofie Louise Nimb (2001) 2:10.41 2015-11-29 
Årg. 1919-2002: Elspa Mørkøre (1991) 2:06.76 2008-11-30 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Liva Lund Hansen  2005  Vallensbæk IF Af 1939    33.49  1:10.78  1:48.71    2:24.07   
Cille Kirketerp  2005  VAT Copenhagen-MK31    33.30  1:10.85  1:49.65    2:25.71   
Kristina Í Skála  2005  Havnar Svimjifelag    32.75  1:10.11  1:49.29    2:27.98   
Anne Sepstrup-Skjoldner  2005  Solrød Svømmeklub    33.55  1:10.73  1:50.42    2:28.40   
Hannah B. Pedersen  2005  VAT Copenhagen-MK31    33.63  1:11.60  1:50.57    2:28.54   
Julie Liv Madsen  2006  GTI    34.43  1:12.08  1:50.74    2:29.71   
Mikkeline Timmerman  2005  Hvidovre Svømme Klub    34.77  1:13.92  1:52.91    2:30.66   
Kajsa Salomonsen  2005  VAT Copenhagen-MK31    34.21  1:12.50  1:51.99    2:30.73   
Filippa Eiler  2005  VAT Copenhagen-MK31    34.84  1:14.47  1:53.67    2:30.99   
10  Annika Britt Larsen  2005  GTI    34.68  1:12.78  1:52.42    2:31.40   
11  Jonna Joensen  2005  Svimjifelagið REYSTI    34.75  1:14.66  1:55.15    2:31.49   
12  Malou Nielsen  2005  Farum Svømmeklub    33.91  1:12.76  1:53.03    2:32.30   
13  Nancy N. Dam  2005  Havnar Svimjifelag    35.37  1:16.02  1:56.63    2:34.65   
14  Agnes Dalgas Frederiksen  2005  Køge Svømmeklub    34.10  1:13.40  1:56.23    2:35.10   
15  Annika Køhn  2005  Vallensbæk IF Af 1939    36.07  1:15.52  1:56.01    2:35.21   
16  Julie Brix Østergaard  2006  Køge Svømmeklub    37.14  1:16.78  1:58.38    2:36.40   
17  Natacha Munch  2005  Solrød Svømmeklub    34.49  1:14.08  1:56.89    2:36.99   
18  Signe Holm Hansen  2005  Værløse Svømmeklub    35.04  1:14.77  1:56.40    2:37.33   
19  Mille Korndal-Henriksen  2005  Farum Svømmeklub    36.61  1:17.41  1:58.98    2:37.98   
20  Emma Hou Theilade Klausen  2005  GTI    35.89  1:15.66  1:58.57    2:41.05   
21  Helena Fogh Kronborg  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH    38.24  1:20.02  2:01.77    2:42.70   
22  Klara-Sofie Bollmann  2006  Køge Svømmeklub    36.35  1:17.95  2:01.17    2:42.99   
23  Luna Luminari  2005  VAT Copenhagen-MK31    37.26  1:18.89  2:01.98    2:43.09   
24  Dicte Laurberg Vedel  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH    38.37  1:21.44  2:03.80    2:45.00   
25  Krista Justinussen  2005  Svimjifelagið REYSTI    37.04  1:21.02  2:05.10    2:47.31   
26  Sarah Højlund  2006  VAT Copenhagen-MK31    39.33  1:23.22  2:06.41    2:48.94   
27  Marjun Hjelm  2005  Svimjifelagið REYSTI    36.43  1:19.41  2:05.85    2:48.98   
28  Sabrina Meldgaard Pejø  2006  GTI    38.44  1:23.14  2:07.74    2:49.15   
29  Mathilde Thor Møller  2005  Farum Svømmeklub    38.03  1:21.70  2:06.75    2:49.48   
30  Natascha Packert-Frandsen  2005  Vest-Brøndby    38.30  1:22.61  2:07.50    2:50.36   
31  Josefine Meng Langhorn  2006  Svømmeklubben Syd    39.67  1:24.09  2:09.26    2:52.81   
32  Caroline Rygaard Hansen  2006  Solrød Svømmeklub    38.94  1:23.27  2:09.05    2:53.37   
33  Nicole Damhøj Andersen  2006  GTI    40.82  1:26.73  2:12.73    2:53.95   
34  Alberte Crone Larsen  2006  GTI    39.38  1:24.09  2:10.44    2:53.97   
35  Emilie Larsen  2005  Svømmeklubben Syd    38.53  1:23.64  2:12.13    2:57.81   
36  Annette Toft  2006  Køge Svømmeklub    40.51  1:25.96  2:12.52    2:58.62   
37  Amanda F. Christiansen  2005  Vordingborg Svømme Klub    39.06  1:24.85  2:14.13    2:58.94   
38  Josephine N. Østergaard  2005  Svømmeklubben Syd    40.31  1:26.78  2:16.35    3:04.40   
39  Sára Thomsen  2005  Svimjifelagið REYSTI    42.06  1:31.34  2:21.90    3:07.57   
40  Rósa Hansen  2006  Svimjifelagið REYSTI    39.38  1:26.23  2:17.81    3:08.71   
41  Birgit Thomsen  2006  Suðuroyar Svimjifelag    43.37  1:32.02  2:23.21    3:11.36   
Amalie Jensen  2005  Hvidovre Svømme Klub              Akut syg 
                     
 
Løb 5, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
Sponsor: LMS Multiservice 
Årg. 2005-2006: Thyra Jørgensen (2002) 2:19.38 2013-11-17 
Årg. 2003-2004: Sofie Louise Nimb (2001) 2:10.41 2015-11-29 
Årg. 1919-2002: Elspa Mørkøre (1991) 2:06.76 2008-11-30 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Naya Modin Thomsen  2003  Køge Svømmeklub    29.83  1:01.71  1:34.36    2:06.63  14-15 Aldersgruppe Rekord 
Caroline Gøttrup Bagge  2003  Køge Svømmeklub    30.67  1:04.28  1:39.14    2:13.08   
Alisa Vestergård  2003  Suðuroyar Svimjifelag    29.87  1:03.67  1:38.79    2:13.11   
Sofie Bruun Høvring  2004  VAT Copenhagen-MK31    30.98  1:05.12  1:40.00    2:13.60   
Thippe de Neergaard  2003  VAT Copenhagen-MK31    31.22  1:05.38  1:40.35    2:13.65   
Line Nøhr Petersen  2003  Køge Svømmeklub    33.30  1:07.04  1:41.04    2:14.71   
Julie Bruun Jørgensen  2003  Svømmeklubben Syd    33.25  1:07.93  1:43.08    2:17.77   
Josephine B. U. Danielsen  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH    32.01  1:08.18  1:43.88    2:18.74   
Emilia C. R. Olsen  2004  VAT Copenhagen-MK31    30.77  1:05.63  1:42.04    2:18.81   
10  Nønne Christensen  2004  VAT Copenhagen-MK31    32.36  1:07.38  1:43.55    2:18.94   
11  Liva Søby  2004  VAT Copenhagen-MK31    33.35  1:08.59  1:44.95    2:19.90   
12  Kathrine Sofie Jensen  2003  Køge Svømmeklub    33.03  1:08.58  1:44.32    2:20.85   
13  Sofie Lund-Scherbeck  2003  Værløse Svømmeklub    32.49  1:08.56  1:45.95    2:22.28   
14  Isabella Rosenberg  2003  VAT Copenhagen-MK31    32.72  1:08.63  1:45.71    2:22.49   
15  Anna Marie Nielsen  2004  Hvidovre Svømme Klub    33.05  1:09.92  1:47.51    2:24.75   
16  Maya Ehlers Hansen  2004  Farum Svømmeklub    32.42  1:09.42  1:47.59    2:25.04   
17  Clara Hartvig-Olsen  2004  Vallensbæk IF Af 1939    33.94  1:11.67  1:49.62    2:26.43   
18  Olivia Møller  2004  Køge Svømmeklub    33.06  1:11.52  1:50.74    2:26.69   
19  Bjørt Askham Sigurðsson  2004  Svimjifelagið REYSTI    34.09  1:11.94  1:49.83    2:26.89   
20  Petra A. Nielsen  2003  Suðuroyar Svimjifelag    33.45  1:11.56  1:50.20    2:27.94   
21  Nicoline H. Baadsgaard  2004  GTI    34.36  1:11.94  1:50.45    2:28.54   
22  Mathilde P. Mathiesen  2004  Albertslund IF    35.38  1:14.98  1:52.24    2:28.88   
23  Josefine Arbo Sørensen  2004  GTI    34.84  1:13.23  1:51.75    2:29.16   
24  Sarah Holm Clausen  2004  Farum Svømmeklub    34.32  1:12.77  1:51.53    2:29.17   
25  Astrid Høffer  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH    35.74  1:14.59  1:52.89    2:29.23   
26  Elin Christiansen  2004  Suðuroyar Svimjifelag    34.59  1:13.13  1:52.04    2:29.44   
27  Julie Wolter  2003  GTI    35.19  1:14.08  1:53.05    2:30.76   
28  Karoline Nielsen  2004  Slagelse Svømmeklub    35.33  1:13.88  1:52.04    2:31.08   
29  Emma L Nagurset  2004  Svimjifelagið REYSTI    35.31  1:14.06  1:54.53    2:31.89   
30  Annika Egenhardt  2003  Vest-Brøndby    34.57  1:13.71  1:53.20    2:32.15   
31  Anne Sofie Devantier  2004  Vest-Brøndby    35.15  1:13.73  1:53.60    2:32.88   
32  Emma Kjer Rasmussen  2004  VAT Copenhagen-MK31    35.65  1:14.48  1:54.42    2:33.03   
33  Maya Baltser  2004  Nakskov Svømme Klub    34.74  1:14.55  1:56.24    2:33.89   
34  Asta Kristensen  2004  Albertslund IF    36.01  1:15.10  1:55.31    2:34.10   
35  Naya Dige  2003  Farum Svømmeklub    34.94  1:14.54  1:55.59    2:34.40   
36  Mathilde Svendsen  2004  GTI    34.49  1:13.11  1:54.33    2:34.69   
37  Malan Jóhansdóttir  2004  Svimjifelagið REYSTI    34.93  1:13.98  1:55.09    2:35.72   
38  Nomi I. K. Schau  2004  GTI    35.36  1:15.57  1:56.65    2:35.88   
39  Jóhanna H. Eidesgaard  2004  Havnar Svimjifelag    35.19  1:16.38  1:57.84    2:36.39   
40  Lykke Gøttrup Jensen  2004  Vest-Brøndby    35.03  1:15.26  1:57.38    2:38.41   
41  Emma Ahrenkiel Karløv  2003  Slagelse Svømmeklub    35.97  1:15.82  1:56.63    2:40.08   
42  Laura Thomadsen  2004  Albertslund IF    36.51  1:17.81  1:59.53    2:41.13   
43  Signe Bagge Møller  2004  Svømmeklubben Syd    36.04  1:17.72  2:00.14    2:41.25   
44  Nora Kejser  2004  VAT Copenhagen-MK31    36.63  1:17.90  2:00.69    2:42.21   
45  Sarah Møller Jakobsen  2004  Nakskov Svømme Klub    37.91  1:19.27  2:02.52    2:43.02   
46  Bjørk L Sørensen  2004  Svimjifelagið REYSTI    38.18  1:20.55  2:03.76    2:46.31   
47  Bára D. Nattestad  2004  Havnar Svimjifelag    39.24  1:24.34  2:12.09    2:56.60   
48  Birita Við Gil  2004  Svimjifelagið REYSTI    38.67  1:24.22  2:11.72    2:58.26   
Silje Juhl Nielsen  2003  Solrød Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 5, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2002 
Sponsor: LMS Multiservice 
Årg. 2005-2006: Thyra Jørgensen (2002) 2:19.38 2013-11-17 
Årg. 2003-2004: Sofie Louise Nimb (2001) 2:10.41 2015-11-29 
Årg. 1919-2002: Elspa Mørkøre (1991) 2:06.76 2008-11-30 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Clara Neumann  2001  Svømmeklubben Syd    30.45  1:03.05  1:36.29    2:09.51   
Sara Mortensen  2001  Vallensbæk IF Af 1939    31.08  1:05.09  1:40.44    2:14.58   
Xenia Bonnén Sjøgren  1997  Vest-Brøndby    31.12  1:05.86  1:41.18    2:14.94   
Lærke Rask Sander  2002  VAT Copenhagen-MK31    32.29  1:07.28  1:44.01    2:20.47   
Malou Carlsen  2000  Nakskov Svømme Klub    34.19  1:10.04  1:45.41    2:20.48   
Simone Jørgensen  1999  Farum Svømmeklub    31.85  1:07.80  1:44.56    2:21.41   
Sólvá A. Sigurðsson  2002  Ægir Klaksvik    32.72  1:10.07  1:46.48    2:21.72   
Natascha Bonnén Sjøgren  2000  Vest-Brøndby    33.23  1:09.12  1:46.04    2:22.00   
Maya Nykjær  2001  Vordingborg Svømme Klub    33.14  1:09.55  1:45.81    2:22.36   
Pernille Pedersen  2001  Køge Svømmeklub    32.45  1:07.47  1:44.54    2:22.36   
11  Mia Witt  2002  Vest-Brøndby    33.45  1:10.48  1:48.22    2:25.01   
12  Mia Krüger  2002  Farum Svømmeklub    33.86  1:10.09  1:47.80    2:25.63   
13  Cecilie Hjarsø  2001  VAT Copenhagen-MK31    33.38  1:09.97  1:48.24    2:26.59   
14  Freja Petersen  2000  Vordingborg Svømme Klub    32.06  1:08.84  1:47.61    2:26.84   
15  Ró Holm Magnadóttir  2002  Havnar Svimjifelag    34.32  1:13.02  1:54.39    2:35.22   
16  Lærke Samsø Svenningsen  2002  Solrød Svømmeklub    35.46  1:16.36  1:57.71    2:35.84   
17  Signa Vár Dávadóttir  1998  Havnar Svimjifelag    36.75  1:17.92  1:59.68    2:40.03   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  10 november 2017 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:56 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare