2017-11-21   12:57:14
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Køge Open 2017 Køge

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open, Køge    Udskriftsdato  10 november 2017   
  Stævne by  Køge    Udskriftstidspunkt  18:39   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 november 2017         
 
 
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
Sponsor: LMS Multiservice 
Årg. 2004-2005: Cecilie Elkjær (2001) 2:25.10 2012-11-30 
Årg. 2002-2003: Melanie Eggertsen (2002) 2:21.57 2016-11-18 
Årg. 1918-2001: Ida Börjesson (1985) 2:20.18 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kristina Í Skála  2005    426  37.14  1:17.24  1:58.27    2:38.44   
  Havnar Svimjifelag  2:43.95                 
                     
Amalie Jensen  2005    367  40.51  1:23.33  2:05.19    2:46.50   
  Hvidovre Svømme Klub  2:51.46                 
                     
Lærke Dann-Nielsen  2005    352  41.03  1:23.48  2:06.86    2:48.82   
  Hvidovre Svømme Klub  2:55.32                 
                     
Andrea Nøhr Petersen  2006    316  41.15  1:25.64  2:11.50    2:54.93   
  Køge Svømmeklub  2:56.74                 
                     
Elisabeth Augusta Englev  2006    295  42.57  1:28.48  2:15.29    2:58.93   
  GTI  3:18.58                 
                     
Ella Gohr Metz  2005    289  42.05  1:28.59  2:15.36    3:00.14   
  Vest-Brøndby  2:51.54                 
                     
Esther Haudrum Larsen  2005    277  42.45  1:28.89  2:15.96    3:02.69   
  Værløse Svømmeklub  3:09.27                 
                     
Lærke Marie Clausen  2005    228  45.18  1:35.06  2:25.97    3:15.08   
  GTI  3:34.19                 
                     
Mathilde U. Thorborg  2005    156  52.18  1:50.07  2:46.98    3:41.07   
  Vest-Brøndby  3:29.70                 
                     
Ella Heide  2005              DSQ  ej forts.bevæg.v/75m 
  Svømmeklubben Syd                   
                     
Jonna Joensen  2005              DSQ  EFB ved 75 m 
  Svimjifelagið REYSTI  2:48.56                 
                     
 
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
Sponsor: LMS Multiservice 
Årg. 2004-2005: Cecilie Elkjær (2001) 2:25.10 2012-11-30 
Årg. 2002-2003: Melanie Eggertsen (2002) 2:21.57 2016-11-18 
Årg. 1918-2001: Ida Börjesson (1985) 2:20.18 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Katja Skovdal Lorentzen  2003    553  33.73  1:11.04  1:48.77    2:25.24   
  Køge Svømmeklub  2:23.32                 
                     
Alisa Vestergård  2003    519  33.07  1:10.06  1:49.33    2:28.29   
  Suðuroyar Svimjifelag  2:27.26                 
                     
Benedicte Them Jensen  2004    479  34.61  1:13.01  1:52.80    2:32.28   
  Køge Svømmeklub  2:38.74                 
                     
Maya Ehlers Hansen  2004    443  35.98  1:15.14  1:55.94    2:36.29   
  Farum Svømmeklub  2:40.91                 
                     
Emma Vega Thorsen  2004    442  36.89  1:15.75  1:56.19    2:36.44   
  Vest-Brøndby  2:41.13                 
                     
Maj Jensen  2003    418  35.69  1:16.60  1:58.16    2:39.36   
  Farum Svømmeklub  2:48.54                 
                     
Karoline K. Larsen  2004    413  38.20  1:18.15  2:00.28    2:40.03   
  Farum Svømmeklub  2:48.36                 
                     
Elisabeth Them Jensen  2004    408  36.84  1:18.19  1:59.76    2:40.73   
  Køge Svømmeklub  2:46.31                 
                     
Nanna Udby Laugesen  2004    407  38.86  1:19.85  2:00.97    2:40.84   
  Hvidovre Svømme Klub  2:42.51                 
                     
10  Freja Søndergaard  2004    392  37.93  1:19.69  2:01.58    2:42.80   
  Vordingborg Svømme Klub  2:50.61                 
                     
11  Emma Kjer Rasmussen  2004    385  39.05  1:20.71  2:02.84    2:43.76   
  VAT Copenhagen-MK31  2:49.59                 
                     
12  Bjørg Ólavsdóttir  2004    383  37.79  1:19.50  2:01.93    2:44.05   
  Havnar Svimjifelag  2:51.60                 
                     
13  Annika Egenhardt  2003    360  38.35  1:20.01  2:03.72    2:47.46   
  Vest-Brøndby  2:43.27                 
                     
14  Ida Kjølby  2003    358  40.16  1:22.53  2:05.49    2:47.89   
  Svømmeklubben Syd  2:47.30                 
                     
15  Sophia Christensen  2003    355  40.00  1:22.74  2:06.46    2:48.24   
  Køge Svømmeklub  2:47.15                 
                     
16  Clara Schmedes  2004    349  39.69  1:21.96  2:05.88    2:49.32   
  GTI  2:46.99                 
                     
17  Marike Nevermann  2003    344  41.46  1:24.11  2:07.29    2:50.12   
  Farum Svømmeklub  2:42.58                 
                     
18  Anna Højgaard  2004    320  39.51  1:25.15  2:10.85    2:54.16   
  Havnar Svimjifelag  3:00.13                 
                     
19  Silja Nøhr Mortensen  2003    317  41.07  1:25.57  2:11.16    2:54.74   
  Albertslund IF  3:17.80                 
                     
20  Miriam Mortensen  2004    268  43.09  1:29.69  2:18.60    3:04.84   
  Havnar Svimjifelag  3:04.50                 
                     
21  Ida Marie Bundgaard Ravn  2004    251  45.61  1:33.02  2:21.32    3:08.84   
  Svømmeklubben Syd  3:14.66                 
                     
22  Bjørk L Sørensen  2004    249  45.16  1:33.11  2:21.70    3:09.38   
  Svimjifelagið REYSTI  3:20.13                 
                     
23  Emilia Sander-Bjerge  2003    207  46.23  1:37.05  2:29.19    3:21.26   
  Svømmeklubben Syd  3:22.13                 
                     
Sofie Bak  2003              DNS   
  Hvidovre Svømme Klub  3:18.72                 
                     
Nora Kejser  2004              DSQ  ej forts.bevæg.v/75m 
  VAT Copenhagen-MK31  2:59.70                 
                     
 
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2002 
Sponsor: LMS Multiservice 
Årg. 2004-2005: Cecilie Elkjær (2001) 2:25.10 2012-11-30 
Årg. 2002-2003: Melanie Eggertsen (2002) 2:21.57 2016-11-18 
Årg. 1918-2001: Ida Börjesson (1985) 2:20.18 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Melanie Eggertsen  2002    628  32.51  1:07.62  1:43.81    2:19.20  16-99 Aldersgruppe Rekord 
  Nakskov Svømme Klub  2:20.28                 
                     
Pernille Pedersen  2001    540  33.96  1:10.08  1:47.54    2:26.41   
  Køge Svømmeklub  2:26.03                 
                     
Maya Nykjær  2001    421  37.11  1:17.66  1:58.14    2:38.96   
  Vordingborg Svømme Klub  2:41.36                 
                     
Sofia Levisen  2002    374  37.81  1:18.73  2:02.09    2:45.42   
  Solrød Svømmeklub  2:46.96                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  10 november 2017 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:39 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare