2018-12-13   02:40:44
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Køge Open 2017 Køge

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open, Køge    Udskriftsdato  11 november 2017   
  Stævne by  Køge    Udskriftstidspunkt  10:27   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 november 2017         
 
 
Løb 1, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2005-2006 
Sponsor: LMS Multiservice 
Årg. 2005-2006: Sofie Bruun Høvring (2004) 1:11.68 2016-11-19 
Årg. 2003-2004: Alberte Kjærsgaard (2001) 1:08.71 2014-11-22 
Årg. 1919-2002: Henriette Brekker (1998) 1:02.89 2013-11-15 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Schastine Skifter Tabor  2005    539  31.81        1:09.63  12-13 Aldersgruppe Rekord 
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:13.44                 
                     
Maya Krogh Brønnicke  2005    436  34.58        1:14.70   
  Køge Svømmeklub  1:14.73                 
                     
Hannah B. Pedersen  2005    420  34.78        1:15.63   
  VAT Copenhagen-MK31  1:18.03                 
                     
Julie Liv Madsen  2006    419  33.82        1:15.70   
  GTI  1:18.24                 
                     
Anne Sepstrup-Skjoldner  2005    404  36.76        1:16.61   
  Solrød Svømmeklub  1:19.21                 
                     
Cille Kirketerp  2005    392  36.89        1:17.40   
  VAT Copenhagen-MK31  1:20.40                 
                     
Elisabeth Erlendsdóttir  2005    384  34.01        1:17.92   
  Havnar Svimjifelag  1:20.73                 
                     
Liva Lund Hansen  2005    373  36.30        1:18.67   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:20.41                 
                     
Thea Mikkelsen  2005    370  36.55        1:18.89   
  Glostrup Svømmeklub  1:21.80                 
                     
10  Freya Ry Nielsen  2005    370  37.65        1:18.91   
  Glostrup Svømmeklub  1:19.82                 
                     
11  Elisabeth Augusta Englev  2006    358  36.15        1:19.75   
  GTI  1:26.45                 
                     
12  Olivia Mai Gustafson  2005    355  37.75        1:19.97   
  Køge Svømmeklub  1:22.71                 
                     
13  Annika Britt Larsen  2005    354  37.53        1:20.08   
  GTI  1:19.55                 
                     
14  Kajsa Salomonsen  2005    342  37.40        1:21.01   
  VAT Copenhagen-MK31  1:20.35                 
                     
15  Nancy N. Dam  2005    336  38.82        1:21.50   
  Havnar Svimjifelag  1:22.55                 
                     
16  Ella Gohr Metz  2005    313  38.04        1:23.40   
  Vest-Brøndby  1:23.54                 
                     
17  Josephine Frederiksen  2005    311  38.51        1:23.59   
  Svømmeklubben Syd  1:24.71                 
                     
18  Luna Luminari  2005    308  40.62        1:23.85   
  VAT Copenhagen-MK31  1:26.07                 
                     
19  Julie Brix Østergaard  2006    307  39.93        1:23.96   
  Køge Svømmeklub  1:26.57                 
                     
20  Andrea Nøhr Petersen  2006    303  40.09        1:24.37   
  Køge Svømmeklub  1:25.21                 
                     
21  Frida Høj Andersen  2005    296  39.15        1:24.95   
  GTI  1:26.26                 
                     
22  Filippa Eiler  2005    296  38.70        1:24.97   
  VAT Copenhagen-MK31  1:24.54                 
                     
23  Klara-Sofie Bollmann  2006    294  37.75        1:25.22   
  Køge Svømmeklub  1:29.02                 
                     
24  Alberte Crone Larsen  2006    292  39.95        1:25.39   
  GTI  1:32.39                 
                     
25  Anna Østerby  2005    290  42.59        1:25.55   
  Glostrup Svømmeklub  1:26.58                 
                     
26  Emma Hou Theilade Klausen  2005    289  39.82        1:25.71   
  GTI  1:27.47                 
                     
27  Dicte Laurberg Vedel  2006    286  39.69        1:26.01   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:27.27                 
                     
28  Mathilde Holm Villadsen  2006    284  39.65        1:26.15   
  Solrød Svømmeklub  1:31.54                 
                     
29  Esther Haudrum Larsen  2005    284  38.28        1:26.19   
  Værløse Svømmeklub  1:29.43                 
                     
30  Annika Køhn  2005    283  41.18        1:26.30   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:26.03                 
                     
31  Signe Holm Hansen  2005    278  39.14        1:26.78   
  Værløse Svømmeklub  1:33.14                 
                     
32  Sarah Højlund  2006    277  40.60        1:26.90   
  VAT Copenhagen-MK31  1:32.02                 
                     
33  Julie Segato  2005    277  41.06        1:26.91   
  GTI  1:28.88                 
                     
34  Natascha Packert-Frandsen  2005    276  40.54        1:26.99   
  Vest-Brøndby  1:28.62                 
                     
35  Johanna Rasmussen  2006    266  42.60        1:28.08   
  VAT Copenhagen-MK31  1:37.64                 
                     
36  Caroline Rygaard Hansen  2006    261  43.74        1:28.65   
  Solrød Svømmeklub  1:32.13                 
                     
37  Sarah Ankjær Pedersen  2006    248  41.64        1:30.08   
  GTI  1:37.17                 
                     
38  Anna Hjorth Christensen  2006    248  42.23        1:30.19   
  Køge Svømmeklub  1:37.87                 
                     
39  Jaqueline Haack  2006    242  41.68        1:30.90   
  Solrød Svømmeklub  1:32.44                 
                     
40  Helena Fogh Kronborg  2005    240  43.48        1:31.12   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:35.99                 
                     
40  Nicole Damhøj Andersen  2006    240  42.92        1:31.12   
  GTI  1:36.76                 
                     
42  Sabrina Meldgaard Pejø  2006    238  43.29        1:31.34   
  GTI  1:29.76                 
                     
43  Ida Jacobsen  2005    232  41.66        1:32.15   
  Vest-Brøndby  1:29.13                 
                     
44  Josefine Meng Langhorn  2006    229  41.90        1:32.59   
  Svømmeklubben Syd  1:33.30                 
                     
45  Nynne Zandra Opperfelt  2006    226  43.87        1:32.91   
  Solrød Svømmeklub  1:37.41                 
                     
46  Mathilde Thor Møller  2005    224  43.11        1:33.19   
  Farum Svømmeklub                   
                     
47  Mathilde Rømer  2006    220  45.05        1:33.76   
  Farum Svømmeklub  1:39.87                 
                     
48  Mille Giolbas  2006    219  44.80        1:33.90   
  GTI  1:43.65                 
                     
49  Maja Zastrojevic  2006    216  46.24        1:34.35   
  VAT Copenhagen-MK31  1:38.97                 
                     
50  Line Pedersen  2005    209  43.51        1:35.36   
  Glostrup Svømmeklub  1:35.36                 
                     
51  Amanda F. Christiansen  2005    198  45.59        1:37.10   
  Vordingborg Svømme Klub  1:43.75                 
                     
52  Mathilde U. Thorborg  2005    197  49.67        1:37.24   
  Vest-Brøndby  1:37.17                 
                     
53  Luna Hein  2005    191  47.86        1:38.24   
  VAT Copenhagen-MK31  1:40.80                 
                     
54  Felicia N. Nielsen  2006    176  49.33        1:41.05   
  GTI  1:44.83                 
                     
55  Marie Skole Sørensen  2006    172  45.62        1:41.74   
  GTI  1:45.86                 
                     
56  Birgit Thomsen  2006    171  47.05        1:41.93   
  Suðuroyar Svimjifelag  1:51.89                 
                     
57  Signe Gyldenkærne  2006    170  49.40        1:42.25   
  Vordingborg Svømme Klub  2:08.00                 
                     
58  Malene Dithmar  2006    166  49.84        1:43.02   
  GTI  1:51.59                 
                     
59  Sophie Amalie Rasmussen  2006    164  49.33        1:43.34   
  GTI  1:40.65                 
                     
60  Laura Friis Justesen  2006    136  53.73        1:49.96   
  Vordingborg Svømme Klub  2:17.96                 
                     
61  Celina Lindholm Hansen  2006    126  54.06        1:53.01   
  Køge Svømmeklub  1:51.02                 
                     
Amalie Frost Fischer  2005              DNS   
  Farum Svømmeklub  1:40.71                 
                     
Annette Toft  2006              DSQ  Asynkr. v/25m 
  Køge Svømmeklub  1:30.98                 
                     
Malou Nielsen  2005              DSQ  Afslut på mav v/50m 
  Farum Svømmeklub  1:48.36                 
                     
Mille Korndal-Henriksen  2005              DSQ  Afsl.ryg på ma.v/50 
  Farum Svømmeklub  1:31.58                 
                     
 
Løb 1, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2003-2004 
Sponsor: LMS Multiservice 
Årg. 2005-2006: Sofie Bruun Høvring (2004) 1:11.68 2016-11-19 
Årg. 2003-2004: Alberte Kjærsgaard (2001) 1:08.71 2014-11-22 
Årg. 1919-2002: Henriette Brekker (1998) 1:02.89 2013-11-15 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Naya Modin Thomsen  2003    567  31.50        1:08.44  14-15 Aldersgruppe Rekord 
  Køge Svømmeklub  1:09.71                 
                     
Caroline Wiuff Jensen  2004    516  32.60        1:10.63   
  Vest-Brøndby  1:10.73                 
                     
Sofie Bruun Høvring  2004    509  32.41        1:10.94   
  VAT Copenhagen-MK31  1:09.71                 
                     
Caroline Gøttrup Bagge  2003    493  34.31        1:11.69   
  Køge Svømmeklub  1:12.94                 
                     
Line Nøhr Petersen  2003    486  35.22        1:12.04   
  Køge Svømmeklub  1:13.66                 
                     
Katja Skovdal Lorentzen  2003    483  32.07        1:12.20   
  Køge Svømmeklub  1:15.18                 
                     
Thippe de Neergaard  2003    479  33.41        1:12.40   
  VAT Copenhagen-MK31  1:12.21                 
                     
Sidse M. Ø. Engsbro  2004    470  33.75        1:12.87   
  GTI  1:13.59                 
                     
Kathrine Sofie Jensen  2003    457  33.78        1:13.55   
  Køge Svømmeklub  1:16.96                 
                     
10  Nønne Christensen  2004    453  34.70        1:13.77   
  VAT Copenhagen-MK31  1:15.24                 
                     
11  Clara Hartvig-Olsen  2004    446  35.77        1:14.16   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:16.92                 
                     
12  Nicoline H. Baadsgaard  2004    443  34.50        1:14.33   
  GTI  1:15.08                 
                     
13  Maj Jensen  2003    436  32.28        1:14.73   
  Farum Svømmeklub  1:19.70                 
                     
14  Liva Søby  2004    432  34.32        1:14.93   
  VAT Copenhagen-MK31  1:16.26                 
                     
15  Olivia Møller  2004    428  33.79        1:15.15   
  Køge Svømmeklub  1:18.42                 
                     
16  Sofie Lund-Scherbeck  2003    427  34.47        1:15.22   
  Værløse Svømmeklub  1:18.08                 
                     
17  Freja Søndergaard  2004    425  35.08        1:15.36   
  Vordingborg Svømme Klub  1:20.14                 
                     
18  Mathilde P. Mathiesen  2004    416  34.69        1:15.86   
  Albertslund IF  1:16.07                 
                     
19  Laura L. Hørning  2004    414  35.52        1:16.00   
  Glostrup Svømmeklub  1:14.79                 
                     
20  Isabella Rosenberg  2003    402  35.07        1:16.77   
  VAT Copenhagen-MK31  1:18.02                 
                     
21  Bjørt Askham Sigurðsson  2004    399  36.42        1:16.96   
  Svimjifelagið REYSTI  1:17.76                 
                     
22  Petra A. Nielsen  2003    398  34.94        1:17.00   
  Suðuroyar Svimjifelag  1:13.88                 
                     
23  Karoline Nielsen  2004    396  36.43        1:17.12   
  Slagelse Svømmeklub  1:16.30                 
                     
24  Josefine Arbo Sørensen  2004    388  34.49        1:17.66   
  GTI  1:15.90                 
                     
25  Anne Sofie Devantier  2004    383  35.07        1:18.02   
  Vest-Brøndby  1:18.27                 
                     
26  Elin Christiansen  2004    382  35.08        1:18.10   
  Suðuroyar Svimjifelag  1:18.72                 
                     
27  Karoline K. Larsen  2004    370  37.06        1:18.92   
  Farum Svømmeklub  1:23.39                 
                     
28  Lilja D Jacobsen  2003    369  36.65        1:18.96   
  Suðuroyar Svimjifelag  1:16.20                 
                     
29  Sarah Holm Clausen  2004    369  35.34        1:18.99   
  Farum Svømmeklub  1:23.16                 
                     
30  Line Thode Møller  2004    364  37.83        1:19.33   
  Farum Svømmeklub  1:33.52                 
                     
31  Marike Nevermann  2003    350  37.93        1:20.39   
  Farum Svømmeklub  1:18.17                 
                     
32  Clara Schmedes  2004    340  36.95        1:21.15   
  GTI  1:22.73                 
                     
33  Bjørg Ólavsdóttir  2004    339  36.40        1:21.20   
  Havnar Svimjifelag  1:23.64                 
                     
34  Mathilde Svendsen  2004    337  38.37        1:21.36   
  GTI  1:23.03                 
                     
35  Sophia Christensen  2003    337  36.26        1:21.38   
  Køge Svømmeklub  1:22.21                 
                     
36  Nomi I. K. Schau  2004    335  38.74        1:21.53   
  GTI  1:25.07                 
                     
37  Nanna Udby Laugesen  2004    333  37.04        1:21.68   
  Hvidovre Svømme Klub  1:26.41                 
                     
38  Astrid Høffer  2004    330  38.67        1:21.97   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:20.12                 
                     
39  Lykke Gøttrup Jensen  2004    328  38.43        1:22.09   
  Vest-Brøndby  1:23.10                 
                     
40  Ida Mørk  2004    327  37.93        1:22.19   
  GTI  1:23.23                 
                     
41  Malan Jóhansdóttir  2004    326  39.20        1:22.31   
  Svimjifelagið REYSTI  1:33.83                 
                     
42  Julie Dahl  2004    326  38.28        1:22.32   
  Glostrup Svømmeklub  1:23.63                 
                     
43  Asta Kristensen  2004    318  37.59        1:22.98   
  Albertslund IF  1:29.58                 
                     
44  Anna Højgaard  2004    318  36.19        1:23.00   
  Havnar Svimjifelag  1:25.58                 
                     
45  Laura Thomadsen  2004    317  40.13        1:23.03   
  Albertslund IF  1:24.71                 
                     
46  Silja Nøhr Mortensen  2003    314  38.28        1:23.35   
  Albertslund IF  1:29.57                 
                     
47  Miriam Mortensen  2004    312  37.73        1:23.52   
  Havnar Svimjifelag  1:39.77                 
                     
48  Jóhanna H. Eidesgaard  2004    309  40.39        1:23.77   
  Havnar Svimjifelag  1:27.02                 
                     
49  Signe Bagge Møller  2004    305  39.55        1:24.11   
  Svømmeklubben Syd  1:26.67                 
                     
50  Laura Winther  2004    282  40.40        1:26.32   
  Suðuroyar Svimjifelag  1:26.31                 
                     
51  Mille Marie Ullerup  2004    268  39.72        1:27.86   
  Svømmeklubben Syd  1:32.12                 
                     
52  Kristina K. Hansen  2003    267  39.88        1:27.92   
  Ægir Klaksvik  1:29.73                 
                     
53  Maya Baltser  2004    254  40.89        1:29.42   
  Nakskov Svømme Klub  1:30.49                 
                     
54  Malou Hansen  2004    253  43.26        1:29.55   
  Nakskov Svømme Klub  1:30.05                 
                     
55  Laura Sonne Steen  2004    238  43.94        1:31.40   
  Hvidovre Svømme Klub  1:31.45                 
                     
56  Sarah Møller Jakobsen  2004    219  46.43        1:33.95   
  Nakskov Svømme Klub                   
                     
57  Line Høj  2004    214  43.09        1:34.62   
  Nakskov Svømme Klub  1:36.18                 
                     
Bára D. Nattestad  2004              DNS   
  Havnar Svimjifelag  1:34.00                 
                     
Emma Ahrenkiel Karløv  2003              DSQ  Ej samt. berør. v/75 
  Slagelse Svømmeklub  1:29.71                 
                     
Josephine B. U. Danielsen  2003              DSQ  Tyvstart 
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:12.09                 
                     
 
Løb 1, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 1919-2002 
Sponsor: LMS Multiservice 
Årg. 2005-2006: Sofie Bruun Høvring (2004) 1:11.68 2016-11-19 
Årg. 2003-2004: Alberte Kjærsgaard (2001) 1:08.71 2014-11-22 
Årg. 1919-2002: Henriette Brekker (1998) 1:02.89 2013-11-15 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Xenia Bonnén Sjøgren  1997    520  32.54        1:10.43   
  Vest-Brøndby  1:09.53                 
                     
Lærke Rask Sander  2002    520  32.19        1:10.45   
  VAT Copenhagen-MK31  1:08.79                 
                     
Natascha Bonnén Sjøgren  2000    505  32.70        1:11.16   
  Vest-Brøndby  1:11.78                 
                     
Sara Mortensen  2001    494  33.67        1:11.68   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:11.94                 
                     
Clara Marott Schelde  2000    489  32.83        1:11.91   
  Farum Svømmeklub  1:10.09                 
                     
Stine Saaby Schmidt  2002    476  32.94        1:12.57   
  Farum Svømmeklub  1:11.91                 
                     
Freja Petersen  2000    447  34.08        1:14.08   
  Vordingborg Svømme Klub  1:16.26                 
                     
Cecilie Hjarsø  2001    428  34.78        1:15.19   
  VAT Copenhagen-MK31  1:16.42                 
                     
Mia Witt  2002    389  36.18        1:17.60   
  Vest-Brøndby  1:20.07                 
                     
10  Léa Zoé Bingler  2000    374  38.16        1:18.61   
  Vordingborg Svømme Klub  1:19.37                 
                     
11  Mia Krüger  2002    371  35.96        1:18.86   
  Farum Svømmeklub  1:19.31                 
                     
12  Anastasia Hansen  2002    332  39.03        1:21.83   
  Svømmeklubben Syd  1:31.79                 
                     
13  Julie Silberg  2002    296  39.36        1:24.96   
  Solrød Svømmeklub  1:22.68                 
                     
14  Signa Vár Dávadóttir  1998    293  38.26        1:25.29   
  Havnar Svimjifelag  1:26.71                 
                     
15  Ida Bekker Poulsen  2002    271  42.20        1:27.53   
  Solrød Svømmeklub  1:28.98                 
                     
Amalie V. Sørensen  2002              DNS   
  Vest-Brøndby  1:17.20                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  11 november 2017 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:27 
 
Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Køge Open, Køge    Udskriftsdato  12 november 2017   
  Stævne by  Køge    Udskriftstidspunkt  19:16   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 november 2017         
 
 
Løb 1, 100m Medley Damer, Finaler 
Sponsor: LMS Multiservice 
Årg. 2005-2006: Sofie Bruun Høvring (2004) 1:11.68 2016-11-19 
Årg. 2003-2004: Alberte Kjærsgaard (2001) 1:08.71 2014-11-22 
Årg. 1919-2002: Henriette Brekker (1998) 1:02.89 2013-11-15 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Naya Modin Thomsen  2003  Køge Svømmeklub    31.41        1:08.27  14-15 Aldersgruppe Rekord 
Schastine Skifter Tabor  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH    32.78        1:09.34  12-13 Aldersgruppe Rekord 
Caroline Wiuff Jensen  2004  Vest-Brøndby    32.75        1:09.68   
Xenia Bonnén Sjøgren  1997  Vest-Brøndby    32.06        1:09.70   
Sofie Bruun Høvring  2004  VAT Copenhagen-MK31    31.89        1:09.97   
Lærke Rask Sander  2002  VAT Copenhagen-MK31    32.05        1:10.56   
Sara Mortensen  2001  Vallensbæk IF Af 1939    33.29        1:10.94   
Katja Skovdal Lorentzen  2003  Køge Svømmeklub    31.96        1:10.98   
Stine Saaby Schmidt  2002  Farum Svømmeklub    32.53        1:11.26   
10  Caroline Gøttrup Bagge  2003  Køge Svømmeklub    34.78        1:11.84   
11  Line Nøhr Petersen  2003  Køge Svømmeklub    34.53        1:11.98   
12  Clara Marott Schelde  2000  Farum Svømmeklub    32.99        1:12.08   
13  Maya Krogh Brønnicke  2005  Køge Svømmeklub    33.18        1:13.11   
14  Hannah B. Pedersen  2005  VAT Copenhagen-MK31    34.93        1:14.60   
15  Julie Liv Madsen  2006  GTI    33.70        1:14.61   
16  Anne Sepstrup-Skjoldner  2005  Solrød Svømmeklub    36.76        1:16.67   
17  Cille Kirketerp  2005  VAT Copenhagen-MK31    37.12        1:18.00   
Natascha Bonnén Sjøgren  2000  Vest-Brøndby            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 november 2017 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:16 
 
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open, Køge    Udskriftsdato  11 november 2017   
  Stævne by  Køge    Udskriftstidspunkt  10:59   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 november 2017         
 
 
Løb 2, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2004-2005 
Sponsor: Link Logistics 
Årg. 2004-2005: Arthur Dalén Ellegaard (2001) 1:02.41 2014-11-28 
Årg. 2002-2003: Mikkel S. Hansen (2000) 1:00.14 2015-11-27 
Årg. 1919-2001: Teodor Widerberg (1998) 57.43 2015-11-28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nicklas Plank  2004    373  31.93        1:09.85   
  GTI  1:09.34                 
                     
Oliver Kjærsgaard Mølbak  2004    371  32.11        1:09.99   
  GTI  1:12.37                 
                     
Alexander Marcus Englev  2004    368  32.62        1:10.14  Deltager ikke i finalen 
  GTI  1:10.78                 
                     
Matias Munkholm  2004    366  33.08        1:10.30   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:15.43                 
                     
Andreas Stampe Dalgaard  2004    359  33.05        1:10.74   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:15.08                 
                     
Casper Madsen  2004    345  33.31        1:11.70   
  Slagelse Svømmeklub  1:13.56                 
                     
Nicolai D. B. Hansen  2004    338  32.96        1:12.18   
  GTI  1:15.07                 
                     
Alexander Slente  2004    318  35.58        1:13.65   
  Svømmeklubben Syd  1:16.89                 
                     
Oliver Schultz  2004    314  36.07        1:13.97   
  Køge Svømmeklub  1:15.82                 
                     
10  Oscar Isberg  2004    313  34.21        1:14.02   
  GTI  1:17.38                 
                     
11  Eren Kaya  2004    306  35.37        1:14.60   
  Køge Svømmeklub  1:20.41                 
                     
12  Esben Rasmussen  2004    305  36.09        1:14.69   
  Vest-Brøndby  1:15.01                 
                     
13  Daniel Bornhøft Nielsen  2004    303  33.51        1:14.88   
  Vest-Brøndby  1:15.84                 
                     
14  Jannik Jørgensen  2004    282  37.07        1:16.66   
  Slagelse Svømmeklub  1:15.85                 
                     
15  Alexander Cueto Rasmussen  2004    277  37.35        1:17.09   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:19.05                 
                     
16  Anton Skov Grell  2004    275  36.27        1:17.28   
  Glostrup Svømmeklub  1:17.44                 
                     
17  Stefan Rasmussen  2004    270  36.72        1:17.75   
  Svømmeklubben Syd  1:18.70                 
                     
18  Tobias Bjørnsteen  2005    269  35.23        1:17.85   
  Svømmeklubben Syd  1:20.36                 
                     
19  August K Madsen  2004    269  34.74        1:17.87   
  Nakskov Svømme Klub  1:22.53                 
                     
20  Lauritz Johansen  2004    266  35.84        1:18.15   
  Glostrup Svømmeklub  1:18.77                 
                     
21  Magnus Ulrik Larsen  2005    265  35.15        1:18.24   
  GTI  1:19.96                 
                     
22  Benjamin Koch Andersen  2004    263  36.83        1:18.48   
  Solrød Svømmeklub  1:20.23                 
                     
23  Tue Vestergaard Jürs  2004    254  37.59        1:19.39   
  Svømmeklubben Syd  1:20.38                 
                     
24  Villads Brasch Jensen  2004    248  37.08        1:20.03   
  GTI  1:21.17                 
                     
25  Bertram Krak  2004    245  36.62        1:20.30   
  VAT Copenhagen-MK31  1:22.50                 
                     
26  Daniel Bastholm  2005    240  37.68        1:20.85   
  GTI  1:27.26                 
                     
27  Gustav B. Frederiksen  2004    239  39.23        1:21.01   
  Vordingborg Svømme Klub  1:26.74                 
                     
28  Rúni Dahl  2004    236  38.45        1:21.38   
  Suðuroyar Svimjifelag  1:30.30                 
                     
29  Stefan Helding Danielsen  2005    229  39.88        1:22.10   
  Køge Svømmeklub  1:22.44                 
                     
30  Andreas Velschow Malmolin  2005    227  38.92        1:22.45   
  Farum Svømmeklub  1:30.51                 
                     
31  Philip H. Christensen  2004    224  38.27        1:22.80   
  Køge Svømmeklub  1:28.91                 
                     
32  Kalle Gerner Knudsen  2004    219  41.42        1:23.39   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:30.84                 
                     
33  Bertram T. Aunsholm  2004    217  39.03        1:23.64   
  Hvidovre Svømme Klub  1:26.52                 
                     
34  Magnus Kiemer  2005    216  37.07        1:23.75   
  Værløse Svømmeklub  1:28.48                 
                     
35  Símun G. Nielsen  2005    209  39.46        1:24.68   
  Havnar Svimjifelag  1:28.08                 
                     
36  Thorbjørn Bjerrum  2004    203  39.24        1:25.54   
  Vest-Brøndby  1:28.63                 
                     
37  Grigory Selivanov  2004    201  38.97        1:25.81   
  VAT Copenhagen-MK31  1:25.31                 
                     
38  Mathias Olsen  2005    194  40.77        1:26.77   
  GTI  1:31.79                 
                     
39  Jonas Vollquartz Svensson  2004    189  41.75        1:27.62   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:39.26                 
                     
40  William Mitchell  2004    183  40.03        1:28.53   
  Vest-Brøndby  1:36.94                 
                     
41  Lucas Emil Heinze  2005    181  41.95        1:28.84   
  Køge Svømmeklub  1:38.03                 
                     
42  Rasmus Capion  2005    176  39.32        1:29.75   
  Vordingborg Svømme Klub  1:30.90                 
                     
43  Johan Madvig Kristensen  2004    173  39.85        1:30.16   
  Værløse Svømmeklub  1:35.43                 
                     
44  Mathias W. Rasmussen  2005    168  41.57        1:30.98   
  GTI  1:39.87                 
                     
45  Frederik Skytte Nielsen  2005    158  43.82        1:32.86   
  Svømmeklubben Syd  1:41.50                 
                     
46  Villads Lund Larsen  2004    139  46.58        1:37.09   
  Hvidovre Svømme Klub  1:43.56                 
                     
47  Hans Jón Debess Bech  2004    135  44.41        1:38.01   
  Suðuroyar Svimjifelag  1:38.04                 
                     
Jákup Búason  2005              DSQ  Asynkr. ben 50-75m 
  Suðuroyar Svimjifelag  1:38.48                 
                     
 
Løb 2, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2002-2003 
Sponsor: Link Logistics 
Årg. 2004-2005: Arthur Dalén Ellegaard (2001) 1:02.41 2014-11-28 
Årg. 2002-2003: Mikkel S. Hansen (2000) 1:00.14 2015-11-27 
Årg. 1919-2001: Teodor Widerberg (1998) 57.43 2015-11-28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gustav Haugård Hansen  2002    457  29.28        1:05.29   
  Hvidovre Svømme Klub  1:05.31                 
                     
Mohammed Ghizzaui  2003    456  30.77        1:05.34   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:06.03                 
                     
Theodor L Munch-Jensen  2002    446  29.48        1:05.81   
  Solrød Svømmeklub  1:07.05                 
                     
August Ryom  2002    428  30.38        1:06.73   
  Køge Svømmeklub  1:05.55                 
                     
August Schade Cantby  2002    419  30.09        1:07.18   
  Slagelse Svømmeklub  1:06.09                 
                     
Silas Lykke  2003    412  30.99        1:07.55   
  Slagelse Svømmeklub  1:08.70                 
                     
Nikolai Pagh Pedersen  2002    401  29.90        1:08.16   
  Nakskov Svømme Klub  1:11.72                 
                     
Elias Rought  2003    399  32.94        1:08.29   
  Slagelse Svømmeklub  1:06.93                 
                     
Oscar Thinghøjen  2003    395  31.93        1:08.55   
  VAT Copenhagen-MK31  1:09.06                 
                     
10  Mads Lind  2002    390  31.37        1:08.82   
  Hvidovre Svømme Klub  1:07.94                 
                     
11  Marco Knudsen  2003    386  32.05        1:09.07   
  GTI  1:10.40                 
                     
12  Jónas Hansen  2002    378  31.69        1:09.52   
  Svimjifelagið REYSTI  1:15.48                 
                     
13  Ole Hovmand  2003    373  32.32        1:09.82   
  Svømmeklubben Syd  1:10.48                 
                     
14  Peter Vinge-Maigaard  2003    371  32.20        1:09.96   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:12.38                 
                     
15  Høgni H. Thomassen  2002    367  33.07        1:10.23   
  Havnar Svimjifelag  1:11.90                 
                     
16  Tobias Lindberg  2003    357  33.40        1:10.90   
  Nakskov Svømme Klub  1:13.84                 
                     
17  Magnus Juul Hansen  2003    351  33.20        1:11.25   
  Vordingborg Svømme Klub  1:17.40                 
                     
18  Laurids Isling Kurtzmann  2002    349  33.90        1:11.43   
  Svømmeklubben Syd  1:14.13                 
                     
19  Daniel Mir  2003    344  32.69        1:11.72   
  Slagelse Svømmeklub  1:13.70                 
                     
20  Simon Bergendorff  2002    344  32.56        1:11.75   
  VAT Copenhagen-MK31  1:11.74                 
                     
21  Nicholas Svane  2002    344  33.59        1:11.76   
  Sigma Swim Allerød  1:20.19                 
                     
22  Nicklas Taylor  2002    339  32.80        1:12.08   
  Sigma Swim Allerød  1:15.40                 
                     
23  Tobias Davidsen  2003    338  32.66        1:12.16   
  Vest-Brøndby  1:10.78                 
                     
24  Jónas Lindenskov Schiller  2003    331  34.12        1:12.66   
  Havnar Svimjifelag  1:14.58                 
                     
25  Jonathan F. K. Jensen  2002    331  31.87        1:12.70   
  Vordingborg Svømme Klub  1:13.72                 
                     
26  Michael Elliks  2002    324  34.11        1:13.18   
  VAT Copenhagen-MK31  1:13.37                 
                     
27  Bertram Dalgas Frederikse  2003    315  34.37        1:13.88   
  Køge Svømmeklub  1:12.67                 
                     
28  Esben Brasch Jensen  2003    306  35.16        1:14.59   
  GTI  1:15.33                 
                     
29  Kristoffer H. Jensen  2003    305  33.78        1:14.67   
  GTI  1:16.82                 
                     
30  Joachim L Andersen  2003    304  35.75        1:14.75   
  Slagelse Svømmeklub  1:22.74                 
                     
31  Lars Reber Knudsen  2003    299  34.58        1:15.15   
  Farum Svømmeklub  1:20.15                 
                     
32  Hans Jacob Hjelm  2003    268  37.02        1:18.01   
  Suðuroyar Svimjifelag  1:20.83                 
                     
33  Lucas Linnebjerg  2003    257  35.60        1:19.11   
  Vordingborg Svømme Klub  1:31.61                 
                     
34  Pauli Jacobsen  2002    217  38.61        1:23.70   
  Havnar Svimjifelag  1:25.43                 
                     
35  Rókur Zivanovic Í Lágabø  2003    201  40.87        1:25.82   
  Suðuroyar Svimjifelag  1:28.19                 
                     
36  Kasper Kusk  2003    186  40.21        1:28.08   
  Hvidovre Svømme Klub  1:31.58                 
                     
Heini Hansen  2003              DSQ  Ej saml. berør.v/75m 
  Suðuroyar Svimjifelag  1:28.19                 
                     
Nicolai Schuster Gath  2003              DSQ  Ej berø beg.hænd.v75 
  GTI  1:13.29                 
                     
 
Løb 2, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 1919-2001 
Sponsor: Link Logistics 
Årg. 2004-2005: Arthur Dalén Ellegaard (2001) 1:02.41 2014-11-28 
Årg. 2002-2003: Mikkel S. Hansen (2000) 1:00.14 2015-11-27 
Årg. 1919-2001: Teodor Widerberg (1998) 57.43 2015-11-28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Philip Krogh Brønnicke  2000    567  28.48        1:00.77   
  Køge Svømmeklub  1:00.93                 
                     
Mert Kaya  2001    518  29.37        1:02.62   
  Køge Svømmeklub  1:04.42                 
                     
Malthe Letting  2001    497  28.30        1:03.50   
  Farum Svømmeklub  1:04.28                 
                     
Andreas L. Damgård  2000    490  30.43        1:03.77  Deltager ikke i finalen 
  Køge Svømmeklub  1:04.58                 
                     
Erling Johansen  2000    467  29.98        1:04.80   
  Nakskov Svømme Klub  1:03.39                 
                     
Emil Mølholm Johansen  2000    449  30.32        1:05.65   
  Slagelse Svømmeklub  1:11.39                 
                     
August Hertz Bugge  2000    443  29.87        1:05.98   
  VAT Copenhagen-MK31  1:07.19                 
                     
Mathias Hatting Petersen  2000    436  31.57        1:06.33  Deltager ikke i finalen 
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:11.36                 
                     
Lucas Jensen  2001    407  31.18        1:07.87   
  Vest-Brøndby  1:09.52                 
                     
10  Morten Kilhof  2000    331  33.88        1:12.65   
  Solrød Svømmeklub  1:15.58                 
                     
11  Colins Anthony George  2001    329  33.28        1:12.82   
  Nakskov Svømme Klub  1:17.91                 
                     
12  Andreas Hausner  1999    292  34.21        1:15.78   
  Nakskov Svømme Klub  1:17.17                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  11 november 2017 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:59 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open, Køge    Udskriftsdato  11 november 2017   
  Stævne by  Køge    Udskriftstidspunkt  17:18   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 november 2017         
 
 
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
Sponsor: Link Logistics 
Årg. 2004-2005: Arthur Dalén Ellegaard (2001) 1:02.41 2014-11-28 
Årg. 2002-2003: Mikkel S. Hansen (2000) 1:00.14 2015-11-27 
Årg. 1919-2001: Teodor Widerberg (1998) 57.43 2015-11-28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Matias Munkholm  2004    407  31.99        1:07.83   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:15.43                 
                     
Nicklas Plank  2004    379  31.48        1:09.49   
  GTI  1:09.34                 
                     
Oliver Kjærsgaard Mølbak  2004    369  32.19        1:10.08   
  GTI  1:12.37                 
                     
Andreas Stampe Dalgaard  2004    364  32.84        1:10.41   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:15.08                 
                     
Nicolai D. B. Hansen  2004    337  33.01        1:12.27   
  GTI  1:15.07                 
                     
Casper Madsen  2004              DSQ  Ej samtid. berør 75m 
  Slagelse Svømmeklub  1:13.56                 
                     
 
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
Sponsor: Link Logistics 
Årg. 2004-2005: Arthur Dalén Ellegaard (2001) 1:02.41 2014-11-28 
Årg. 2002-2003: Mikkel S. Hansen (2000) 1:00.14 2015-11-27 
Årg. 1919-2001: Teodor Widerberg (1998) 57.43 2015-11-28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mohammed Ghizzaui  2003    485  29.99        1:04.02   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:06.03                 
                     
August Ryom  2002    484  29.94        1:04.04   
  Køge Svømmeklub  1:05.55                 
                     
August Schade Cantby  2002    455  29.93        1:05.36   
  Slagelse Svømmeklub  1:06.09                 
                     
Theodor L Munch-Jensen  2002    454  29.59        1:05.43   
  Solrød Svømmeklub  1:07.05                 
                     
Gustav Haugård Hansen  2002    442  29.58        1:06.02   
  Hvidovre Svømme Klub  1:05.31                 
                     
Silas Lykke  2003    412  30.90        1:07.59   
  Slagelse Svømmeklub  1:08.70                 
                     
 
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1919-2001 
Sponsor: Link Logistics 
Årg. 2004-2005: Arthur Dalén Ellegaard (2001) 1:02.41 2014-11-28 
Årg. 2002-2003: Mikkel S. Hansen (2000) 1:00.14 2015-11-27 
Årg. 1919-2001: Teodor Widerberg (1998) 57.43 2015-11-28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Philip Krogh Brønnicke  2000    540  28.89        1:01.75   
  Køge Svømmeklub  1:00.93                 
                     
Mert Kaya  2001    524  28.95        1:02.39   
  Køge Svømmeklub  1:04.42                 
                     
Malthe Letting  2001    521  28.11        1:02.48   
  Farum Svømmeklub  1:04.28                 
                     
Erling Johansen  2000    478  29.78        1:04.33   
  Nakskov Svømme Klub  1:03.39                 
                     
August Hertz Bugge  2000    446  29.89        1:05.82   
  VAT Copenhagen-MK31  1:07.19                 
                     
Emil Mølholm Johansen  2000    433  30.40        1:06.48   
  Slagelse Svømmeklub  1:11.39                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  11 november 2017 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  17:18 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open, Køge    Udskriftsdato  10 november 2017   
  Stævne by  Køge    Udskriftstidspunkt  18:39   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 november 2017         
 
 
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
Sponsor: LMS Multiservice 
Årg. 2004-2005: Cecilie Elkjær (2001) 2:25.10 2012-11-30 
Årg. 2002-2003: Melanie Eggertsen (2002) 2:21.57 2016-11-18 
Årg. 1918-2001: Ida Börjesson (1985) 2:20.18 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kristina Í Skála  2005    426  37.14  1:17.24  1:58.27    2:38.44   
  Havnar Svimjifelag  2:43.95                 
                     
Amalie Jensen  2005    367  40.51  1:23.33  2:05.19    2:46.50   
  Hvidovre Svømme Klub  2:51.46                 
                     
Lærke Dann-Nielsen  2005    352  41.03  1:23.48  2:06.86    2:48.82   
  Hvidovre Svømme Klub  2:55.32                 
                     
Andrea Nøhr Petersen  2006    316  41.15  1:25.64  2:11.50    2:54.93   
  Køge Svømmeklub  2:56.74                 
                     
Elisabeth Augusta Englev  2006    295  42.57  1:28.48  2:15.29    2:58.93   
  GTI  3:18.58                 
                     
Ella Gohr Metz  2005    289  42.05  1:28.59  2:15.36    3:00.14   
  Vest-Brøndby  2:51.54                 
                     
Esther Haudrum Larsen  2005    277  42.45  1:28.89  2:15.96    3:02.69   
  Værløse Svømmeklub  3:09.27                 
                     
Lærke Marie Clausen  2005    228  45.18  1:35.06  2:25.97    3:15.08   
  GTI  3:34.19                 
                     
Mathilde U. Thorborg  2005    156  52.18  1:50.07  2:46.98    3:41.07   
  Vest-Brøndby  3:29.70                 
                     
Ella Heide  2005              DSQ  ej forts.bevæg.v/75m 
  Svømmeklubben Syd                   
                     
Jonna Joensen  2005              DSQ  EFB ved 75 m 
  Svimjifelagið REYSTI  2:48.56                 
                     
 
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
Sponsor: LMS Multiservice 
Årg. 2004-2005: Cecilie Elkjær (2001) 2:25.10 2012-11-30 
Årg. 2002-2003: Melanie Eggertsen (2002) 2:21.57 2016-11-18 
Årg. 1918-2001: Ida Börjesson (1985) 2:20.18 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Katja Skovdal Lorentzen  2003    553  33.73  1:11.04  1:48.77    2:25.24   
  Køge Svømmeklub  2:23.32                 
                     
Alisa Vestergård  2003    519  33.07  1:10.06  1:49.33    2:28.29   
  Suðuroyar Svimjifelag  2:27.26                 
                     
Benedicte Them Jensen  2004    479  34.61  1:13.01  1:52.80    2:32.28   
  Køge Svømmeklub  2:38.74                 
                     
Maya Ehlers Hansen  2004    443  35.98  1:15.14  1:55.94    2:36.29   
  Farum Svømmeklub  2:40.91                 
                     
Emma Vega Thorsen  2004    442  36.89  1:15.75  1:56.19    2:36.44   
  Vest-Brøndby  2:41.13                 
                     
Maj Jensen  2003    418  35.69  1:16.60  1:58.16    2:39.36   
  Farum Svømmeklub  2:48.54                 
                     
Karoline K. Larsen  2004    413  38.20  1:18.15  2:00.28    2:40.03   
  Farum Svømmeklub  2:48.36                 
                     
Elisabeth Them Jensen  2004    408  36.84  1:18.19  1:59.76    2:40.73   
  Køge Svømmeklub  2:46.31                 
                     
Nanna Udby Laugesen  2004    407  38.86  1:19.85  2:00.97    2:40.84   
  Hvidovre Svømme Klub  2:42.51                 
                     
10  Freja Søndergaard  2004    392  37.93  1:19.69  2:01.58    2:42.80   
  Vordingborg Svømme Klub  2:50.61                 
                     
11  Emma Kjer Rasmussen  2004    385  39.05  1:20.71  2:02.84    2:43.76   
  VAT Copenhagen-MK31  2:49.59                 
                     
12  Bjørg Ólavsdóttir  2004    383  37.79  1:19.50  2:01.93    2:44.05   
  Havnar Svimjifelag  2:51.60                 
                     
13  Annika Egenhardt  2003    360  38.35  1:20.01  2:03.72    2:47.46   
  Vest-Brøndby  2:43.27                 
                     
14  Ida Kjølby  2003    358  40.16  1:22.53  2:05.49    2:47.89   
  Svømmeklubben Syd  2:47.30                 
                     
15  Sophia Christensen  2003    355  40.00  1:22.74  2:06.46    2:48.24   
  Køge Svømmeklub  2:47.15                 
                     
16  Clara Schmedes  2004    349  39.69  1:21.96  2:05.88    2:49.32   
  GTI  2:46.99                 
                     
17  Marike Nevermann  2003    344  41.46  1:24.11  2:07.29    2:50.12   
  Farum Svømmeklub  2:42.58                 
                     
18  Anna Højgaard  2004    320  39.51  1:25.15  2:10.85    2:54.16   
  Havnar Svimjifelag  3:00.13                 
                     
19  Silja Nøhr Mortensen  2003    317  41.07  1:25.57  2:11.16    2:54.74   
  Albertslund IF  3:17.80                 
                     
20  Miriam Mortensen  2004    268  43.09  1:29.69  2:18.60    3:04.84   
  Havnar Svimjifelag  3:04.50                 
                     
21  Ida Marie Bundgaard Ravn  2004    251  45.61  1:33.02  2:21.32    3:08.84   
  Svømmeklubben Syd  3:14.66                 
                     
22  Bjørk L Sørensen  2004    249  45.16  1:33.11  2:21.70    3:09.38   
  Svimjifelagið REYSTI  3:20.13                 
                     
23  Emilia Sander-Bjerge  2003    207  46.23  1:37.05  2:29.19    3:21.26   
  Svømmeklubben Syd  3:22.13                 
                     
Sofie Bak  2003              DNS   
  Hvidovre Svømme Klub  3:18.72                 
                     
Nora Kejser  2004              DSQ  ej forts.bevæg.v/75m 
  VAT Copenhagen-MK31  2:59.70                 
                     
 
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2002 
Sponsor: LMS Multiservice 
Årg. 2004-2005: Cecilie Elkjær (2001) 2:25.10 2012-11-30 
Årg. 2002-2003: Melanie Eggertsen (2002) 2:21.57 2016-11-18 
Årg. 1918-2001: Ida Börjesson (1985) 2:20.18 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Melanie Eggertsen  2002    628  32.51  1:07.62  1:43.81    2:19.20  16-99 Aldersgruppe Rekord 
  Nakskov Svømme Klub  2:20.28                 
                     
Pernille Pedersen  2001    540  33.96  1:10.08  1:47.54    2:26.41   
  Køge Svømmeklub  2:26.03                 
                     
Maya Nykjær  2001    421  37.11  1:17.66  1:58.14    2:38.96   
  Vordingborg Svømme Klub  2:41.36                 
                     
Sofia Levisen  2002    374  37.81  1:18.73  2:02.09    2:45.42   
  Solrød Svømmeklub  2:46.96                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  10 november 2017 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:39 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open, Køge    Udskriftsdato  10 november 2017   
  Stævne by  Køge    Udskriftstidspunkt  19:11   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 november 2017         
 
 
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
Sponsor: LMS Multiservice 
Årg. 2003-2004: Arthur Dalen Ellegaard (2001) 2:18.81 2014-11-21 
Årg. 2001-2002: Kristinn Thóransson (1996) 2:08.92 
Årg. 1918-2000: Mark Vogel (1970) 2:04.55 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jeppe Kjær  2004    365  35.15  1:13.22  1:51.68    2:27.79   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:38.37                 
                     
Emil Søby  2004    347  35.23  1:13.67  1:52.85    2:30.28   
  GTI  2:31.33                 
                     
Nicolai D. B. Hansen  2004    347  34.92  1:12.42  1:51.92    2:30.29   
  GTI  2:32.01                 
                     
Cornelius Olsen  2005    307  35.86  1:15.70  1:56.34    2:36.55   
  Farum Svømmeklub  2:38.65                 
                     
Daniel Bornhøft Nielsen  2004    302  36.24  1:16.48  1:57.33    2:37.42   
  Vest-Brøndby  3:03.31                 
                     
Valdemar Jensen  2004    271  38.73  1:20.42  2:01.96    2:43.09   
  Nakskov Svømme Klub  2:55.71                 
                     
Jannik Jørgensen  2004    260  39.61  1:22.01  2:04.50    2:45.48   
  Slagelse Svømmeklub  3:09.48                 
                     
Mikkel Roed  2004    259  38.79  1:21.25  2:03.76    2:45.58   
  Køge Svømmeklub  2:41.58                 
                     
Magnus Kiemer  2005    243  40.36  1:23.23  2:06.79    2:49.21   
  Værløse Svømmeklub  3:02.08                 
                     
10  Bertram Krak  2004    229  40.51  1:24.64  2:09.19    2:52.45   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
11  Stefan Helding Danielsen  2005    223  42.54  1:26.57  2:11.36    2:54.03   
  Køge Svømmeklub  2:53.23                 
                     
12  Johan Madvig Kristensen  2004    187  43.17  1:30.59  2:18.91    3:04.47   
  Værløse Svømmeklub  3:21.46                 
                     
13  Lucas Emil Heinze  2005    182  45.21  1:32.89  2:20.69    3:06.26   
  Køge Svømmeklub  3:24.00                 
                     
14  Teitur Winther  2005    153  44.99  1:35.96  2:26.25    3:17.22   
  Suðuroyar Svimjifelag  3:12.45                 
                     
15  Frederik Skytte Nielsen  2005    141  47.93  1:40.50  2:33.14    3:22.79   
  Svømmeklubben Syd  3:38.19                 
                     
Thorbjørn Bjerrum  2004              DSQ  EFB ved 125 m 
  Vest-Brøndby  3:32.94                 
                     
 
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
Sponsor: LMS Multiservice 
Årg. 2003-2004: Arthur Dalen Ellegaard (2001) 2:18.81 2014-11-21 
Årg. 2001-2002: Kristinn Thóransson (1996) 2:08.92 
Årg. 1918-2000: Mark Vogel (1970) 2:04.55 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nickolas Kofoed Thestrup  2003    484  31.69  1:05.46  1:40.20    2:14.47   
  GTI  2:17.96                 
                     
Anders Skousen  2002    482  31.41  1:05.23  1:39.82    2:14.72   
  Hvidovre Svømme Klub  2:16.07                 
                     
Mads Baltzer  2002    419  34.11  1:10.45  1:46.37    2:21.09   
  GTI  2:24.51                 
                     
Óðin Jákupsson  2002    413  33.23  1:09.20  1:45.82    2:21.77   
  Havnar Svimjifelag  2:22.45                 
                     
Oscar Cleemann  2003    405  32.68  1:08.23  1:45.89    2:22.66   
  Hvidovre Svømme Klub  2:28.67                 
                     
Bartal Debess  2002    385  31.93  1:08.25  1:46.73    2:25.17   
  Suðuroyar Svimjifelag  2:42.02                 
                     
Laurids Isling Kurtzmann  2002    330  36.14  1:14.87  1:54.87    2:32.85   
  Svømmeklubben Syd  2:30.95                 
                     
Simon Bergendorff  2002    320  36.01  1:14.99  1:54.43    2:34.42   
  VAT Copenhagen-MK31  2:37.94                 
                     
Joachim L Andersen  2003    288  38.68  1:18.40  1:59.54    2:39.78   
  Slagelse Svømmeklub  2:56.17                 
                     
10  Jonathan F. K. Jensen  2002    276  36.86  1:19.04  2:01.78    2:42.08   
  Vordingborg Svømme Klub  2:42.21                 
                     
11  Rúni Bech  2002    268  35.55  1:17.09  2:00.62    2:43.73   
  Suðuroyar Svimjifelag  2:44.35                 
                     
12  Malte Hjalholt  2003    267  38.97  1:20.35  2:02.18    2:43.88   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:48.41                 
                     
13  Oliver Gadegaard  2003    248  39.55  1:22.14  2:05.48    2:48.00   
  Køge Svømmeklub  3:00.54                 
                     
Bertram Dalgas Frederikse  2003              DNS   
  Køge Svømmeklub  2:36.38                 
                     
 
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2001 
Sponsor: LMS Multiservice 
Årg. 2003-2004: Arthur Dalen Ellegaard (2001) 2:18.81 2014-11-21 
Årg. 2001-2002: Kristinn Thóransson (1996) 2:08.92 
Årg. 1918-2000: Mark Vogel (1970) 2:04.55 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jonas Gram-Lange  1999    472  32.52  1:06.60  1:41.86    2:15.60   
  Svømmeklubben Syd  2:15.21                 
                     
Mathias Riff Alexandersen  2001    408  33.83  1:10.36  1:46.90    2:22.31   
  Sigma Swim Birkerød  2:25.15                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  10 november 2017 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:11 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open, Køge    Udskriftsdato  10 november 2017   
  Stævne by  Køge    Udskriftstidspunkt  19:56   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 november 2017         
 
 
Løb 5, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
Sponsor: LMS Multiservice 
Årg. 2005-2006: Thyra Jørgensen (2002) 2:19.38 2013-11-17 
Årg. 2003-2004: Sofie Louise Nimb (2001) 2:10.41 2015-11-29 
Årg. 1919-2002: Elspa Mørkøre (1991) 2:06.76 2008-11-30 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Liva Lund Hansen  2005  Vallensbæk IF Af 1939    33.49  1:10.78  1:48.71    2:24.07   
Cille Kirketerp  2005  VAT Copenhagen-MK31    33.30  1:10.85  1:49.65    2:25.71   
Kristina Í Skála  2005  Havnar Svimjifelag    32.75  1:10.11  1:49.29    2:27.98   
Anne Sepstrup-Skjoldner  2005  Solrød Svømmeklub    33.55  1:10.73  1:50.42    2:28.40   
Hannah B. Pedersen  2005  VAT Copenhagen-MK31    33.63  1:11.60  1:50.57    2:28.54   
Julie Liv Madsen  2006  GTI    34.43  1:12.08  1:50.74    2:29.71   
Mikkeline Timmerman  2005  Hvidovre Svømme Klub    34.77  1:13.92  1:52.91    2:30.66   
Kajsa Salomonsen  2005  VAT Copenhagen-MK31    34.21  1:12.50  1:51.99    2:30.73   
Filippa Eiler  2005  VAT Copenhagen-MK31    34.84  1:14.47  1:53.67    2:30.99   
10  Annika Britt Larsen  2005  GTI    34.68  1:12.78  1:52.42    2:31.40   
11  Jonna Joensen  2005  Svimjifelagið REYSTI    34.75  1:14.66  1:55.15    2:31.49   
12  Malou Nielsen  2005  Farum Svømmeklub    33.91  1:12.76  1:53.03    2:32.30   
13  Nancy N. Dam  2005  Havnar Svimjifelag    35.37  1:16.02  1:56.63    2:34.65   
14  Agnes Dalgas Frederiksen  2005  Køge Svømmeklub    34.10  1:13.40  1:56.23    2:35.10   
15  Annika Køhn  2005  Vallensbæk IF Af 1939    36.07  1:15.52  1:56.01    2:35.21   
16  Julie Brix Østergaard  2006  Køge Svømmeklub    37.14  1:16.78  1:58.38    2:36.40   
17  Natacha Munch  2005  Solrød Svømmeklub    34.49  1:14.08  1:56.89    2:36.99   
18  Signe Holm Hansen  2005  Værløse Svømmeklub    35.04  1:14.77  1:56.40    2:37.33   
19  Mille Korndal-Henriksen  2005  Farum Svømmeklub    36.61  1:17.41  1:58.98    2:37.98   
20  Emma Hou Theilade Klausen  2005  GTI    35.89  1:15.66  1:58.57    2:41.05   
21  Helena Fogh Kronborg  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH    38.24  1:20.02  2:01.77    2:42.70   
22  Klara-Sofie Bollmann  2006  Køge Svømmeklub    36.35  1:17.95  2:01.17    2:42.99   
23  Luna Luminari  2005  VAT Copenhagen-MK31    37.26  1:18.89  2:01.98    2:43.09   
24  Dicte Laurberg Vedel  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH    38.37  1:21.44  2:03.80    2:45.00   
25  Krista Justinussen  2005  Svimjifelagið REYSTI    37.04  1:21.02  2:05.10    2:47.31   
26  Sarah Højlund  2006  VAT Copenhagen-MK31    39.33  1:23.22  2:06.41    2:48.94   
27  Marjun Hjelm  2005  Svimjifelagið REYSTI    36.43  1:19.41  2:05.85    2:48.98   
28  Sabrina Meldgaard Pejø  2006  GTI    38.44  1:23.14  2:07.74    2:49.15   
29  Mathilde Thor Møller  2005  Farum Svømmeklub    38.03  1:21.70  2:06.75    2:49.48   
30  Natascha Packert-Frandsen  2005  Vest-Brøndby    38.30  1:22.61  2:07.50    2:50.36   
31  Josefine Meng Langhorn  2006  Svømmeklubben Syd    39.67  1:24.09  2:09.26    2:52.81   
32  Caroline Rygaard Hansen  2006  Solrød Svømmeklub    38.94  1:23.27  2:09.05    2:53.37   
33  Nicole Damhøj Andersen  2006  GTI    40.82  1:26.73  2:12.73    2:53.95   
34  Alberte Crone Larsen  2006  GTI    39.38  1:24.09  2:10.44    2:53.97   
35  Emilie Larsen  2005  Svømmeklubben Syd    38.53  1:23.64  2:12.13    2:57.81   
36  Annette Toft  2006  Køge Svømmeklub    40.51  1:25.96  2:12.52    2:58.62   
37  Amanda F. Christiansen  2005  Vordingborg Svømme Klub    39.06  1:24.85  2:14.13    2:58.94   
38  Josephine N. Østergaard  2005  Svømmeklubben Syd    40.31  1:26.78  2:16.35    3:04.40   
39  Sára Thomsen  2005  Svimjifelagið REYSTI    42.06  1:31.34  2:21.90    3:07.57   
40  Rósa Hansen  2006  Svimjifelagið REYSTI    39.38  1:26.23  2:17.81    3:08.71   
41  Birgit Thomsen  2006  Suðuroyar Svimjifelag    43.37  1:32.02  2:23.21    3:11.36   
Amalie Jensen  2005  Hvidovre Svømme Klub              Akut syg 
                     
 
Løb 5, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
Sponsor: LMS Multiservice 
Årg. 2005-2006: Thyra Jørgensen (2002) 2:19.38 2013-11-17 
Årg. 2003-2004: Sofie Louise Nimb (2001) 2:10.41 2015-11-29 
Årg. 1919-2002: Elspa Mørkøre (1991) 2:06.76 2008-11-30 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Naya Modin Thomsen  2003  Køge Svømmeklub    29.83  1:01.71  1:34.36    2:06.63  14-15 Aldersgruppe Rekord 
Caroline Gøttrup Bagge  2003  Køge Svømmeklub    30.67  1:04.28  1:39.14    2:13.08   
Alisa Vestergård  2003  Suðuroyar Svimjifelag    29.87  1:03.67  1:38.79    2:13.11   
Sofie Bruun Høvring  2004  VAT Copenhagen-MK31    30.98  1:05.12  1:40.00    2:13.60   
Thippe de Neergaard  2003  VAT Copenhagen-MK31    31.22  1:05.38  1:40.35    2:13.65   
Line Nøhr Petersen  2003  Køge Svømmeklub    33.30  1:07.04  1:41.04    2:14.71   
Julie Bruun Jørgensen  2003  Svømmeklubben Syd    33.25  1:07.93  1:43.08    2:17.77   
Josephine B. U. Danielsen  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH    32.01  1:08.18  1:43.88    2:18.74   
Emilia C. R. Olsen  2004  VAT Copenhagen-MK31    30.77  1:05.63  1:42.04    2:18.81   
10  Nønne Christensen  2004  VAT Copenhagen-MK31    32.36  1:07.38  1:43.55    2:18.94   
11  Liva Søby  2004  VAT Copenhagen-MK31    33.35  1:08.59  1:44.95    2:19.90   
12  Kathrine Sofie Jensen  2003  Køge Svømmeklub    33.03  1:08.58  1:44.32    2:20.85   
13  Sofie Lund-Scherbeck  2003  Værløse Svømmeklub    32.49  1:08.56  1:45.95    2:22.28   
14  Isabella Rosenberg  2003  VAT Copenhagen-MK31    32.72  1:08.63  1:45.71    2:22.49   
15  Anna Marie Nielsen  2004  Hvidovre Svømme Klub    33.05  1:09.92  1:47.51    2:24.75   
16  Maya Ehlers Hansen  2004  Farum Svømmeklub    32.42  1:09.42  1:47.59    2:25.04   
17  Clara Hartvig-Olsen  2004  Vallensbæk IF Af 1939    33.94  1:11.67  1:49.62    2:26.43   
18  Olivia Møller  2004  Køge Svømmeklub    33.06  1:11.52  1:50.74    2:26.69   
19  Bjørt Askham Sigurðsson  2004  Svimjifelagið REYSTI    34.09  1:11.94  1:49.83    2:26.89   
20  Petra A. Nielsen  2003  Suðuroyar Svimjifelag    33.45  1:11.56  1:50.20    2:27.94   
21  Nicoline H. Baadsgaard  2004  GTI    34.36  1:11.94  1:50.45    2:28.54   
22  Mathilde P. Mathiesen  2004  Albertslund IF    35.38  1:14.98  1:52.24    2:28.88   
23  Josefine Arbo Sørensen  2004  GTI    34.84  1:13.23  1:51.75    2:29.16   
24  Sarah Holm Clausen  2004  Farum Svømmeklub    34.32  1:12.77  1:51.53    2:29.17   
25  Astrid Høffer  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH    35.74  1:14.59  1:52.89    2:29.23   
26  Elin Christiansen  2004  Suðuroyar Svimjifelag    34.59  1:13.13  1:52.04    2:29.44   
27  Julie Wolter  2003  GTI    35.19  1:14.08  1:53.05    2:30.76   
28  Karoline Nielsen  2004  Slagelse Svømmeklub    35.33  1:13.88  1:52.04    2:31.08   
29  Emma L Nagurset  2004  Svimjifelagið REYSTI    35.31  1:14.06  1:54.53    2:31.89   
30  Annika Egenhardt  2003  Vest-Brøndby    34.57  1:13.71  1:53.20    2:32.15   
31  Anne Sofie Devantier  2004  Vest-Brøndby    35.15  1:13.73  1:53.60    2:32.88   
32  Emma Kjer Rasmussen  2004  VAT Copenhagen-MK31    35.65  1:14.48  1:54.42    2:33.03   
33  Maya Baltser  2004  Nakskov Svømme Klub    34.74  1:14.55  1:56.24    2:33.89   
34  Asta Kristensen  2004  Albertslund IF    36.01  1:15.10  1:55.31    2:34.10   
35  Naya Dige  2003  Farum Svømmeklub    34.94  1:14.54  1:55.59    2:34.40   
36  Mathilde Svendsen  2004  GTI    34.49  1:13.11  1:54.33    2:34.69   
37  Malan Jóhansdóttir  2004  Svimjifelagið REYSTI    34.93  1:13.98  1:55.09    2:35.72   
38  Nomi I. K. Schau  2004  GTI    35.36  1:15.57  1:56.65    2:35.88   
39  Jóhanna H. Eidesgaard  2004  Havnar Svimjifelag    35.19  1:16.38  1:57.84    2:36.39   
40  Lykke Gøttrup Jensen  2004  Vest-Brøndby    35.03  1:15.26  1:57.38    2:38.41   
41  Emma Ahrenkiel Karløv  2003  Slagelse Svømmeklub    35.97  1:15.82  1:56.63    2:40.08   
42  Laura Thomadsen  2004  Albertslund IF    36.51  1:17.81  1:59.53    2:41.13   
43  Signe Bagge Møller  2004  Svømmeklubben Syd    36.04  1:17.72  2:00.14    2:41.25   
44  Nora Kejser  2004  VAT Copenhagen-MK31    36.63  1:17.90  2:00.69    2:42.21   
45  Sarah Møller Jakobsen  2004  Nakskov Svømme Klub    37.91  1:19.27  2:02.52    2:43.02   
46  Bjørk L Sørensen  2004  Svimjifelagið REYSTI    38.18  1:20.55  2:03.76    2:46.31   
47  Bára D. Nattestad  2004  Havnar Svimjifelag    39.24  1:24.34  2:12.09    2:56.60   
48  Birita Við Gil  2004  Svimjifelagið REYSTI    38.67  1:24.22  2:11.72    2:58.26   
Silje Juhl Nielsen  2003  Solrød Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 5, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2002 
Sponsor: LMS Multiservice 
Årg. 2005-2006: Thyra Jørgensen (2002) 2:19.38 2013-11-17 
Årg. 2003-2004: Sofie Louise Nimb (2001) 2:10.41 2015-11-29 
Årg. 1919-2002: Elspa Mørkøre (1991) 2:06.76 2008-11-30 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Clara Neumann  2001  Svømmeklubben Syd    30.45  1:03.05  1:36.29    2:09.51   
Sara Mortensen  2001  Vallensbæk IF Af 1939    31.08  1:05.09  1:40.44    2:14.58   
Xenia Bonnén Sjøgren  1997  Vest-Brøndby    31.12  1:05.86  1:41.18    2:14.94   
Lærke Rask Sander  2002  VAT Copenhagen-MK31    32.29  1:07.28  1:44.01    2:20.47   
Malou Carlsen  2000  Nakskov Svømme Klub    34.19  1:10.04  1:45.41    2:20.48   
Simone Jørgensen  1999  Farum Svømmeklub    31.85  1:07.80  1:44.56    2:21.41   
Sólvá A. Sigurðsson  2002  Ægir Klaksvik    32.72  1:10.07  1:46.48    2:21.72   
Natascha Bonnén Sjøgren  2000  Vest-Brøndby    33.23  1:09.12  1:46.04    2:22.00   
Maya Nykjær  2001  Vordingborg Svømme Klub    33.14  1:09.55  1:45.81    2:22.36   
Pernille Pedersen  2001  Køge Svømmeklub    32.45  1:07.47  1:44.54    2:22.36   
11  Mia Witt  2002  Vest-Brøndby    33.45  1:10.48  1:48.22    2:25.01   
12  Mia Krüger  2002  Farum Svømmeklub    33.86  1:10.09  1:47.80    2:25.63   
13  Cecilie Hjarsø  2001  VAT Copenhagen-MK31    33.38  1:09.97  1:48.24    2:26.59   
14  Freja Petersen  2000  Vordingborg Svømme Klub    32.06  1:08.84  1:47.61    2:26.84   
15  Ró Holm Magnadóttir  2002  Havnar Svimjifelag    34.32  1:13.02  1:54.39    2:35.22   
16  Lærke Samsø Svenningsen  2002  Solrød Svømmeklub    35.46  1:16.36  1:57.71    2:35.84   
17  Signa Vár Dávadóttir  1998  Havnar Svimjifelag    36.75  1:17.92  1:59.68    2:40.03   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  10 november 2017 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:56 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open, Køge    Udskriftsdato  10 november 2017   
  Stævne by  Køge    Udskriftstidspunkt  20:48   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 november 2017         
 
 
Løb 6, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
Sponsor: LMS Multiservice 
Årg. 2004-2005: Carl-Emil Lønborg (2002) 2:07.50 2015-12-27 
Årg. 2002-2003: Jacob Holst (1991) 1:56.47 
Årg. 1919-2001: Kenneth Thestrup (1976) 1:52.80 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Casper Madsen  2004  Slagelse Svømmeklub    30.62  1:03.87  1:36.95    2:09.66   
Nicklas Plank  2004  GTI    30.53  1:04.39  1:38.72    2:11.71   
Oscar Isberg  2004  GTI    30.46  1:04.44  1:39.12    2:12.76   
Oliver Kjærsgaard Mølbak  2004  GTI    30.17  1:04.52  1:39.25    2:14.36   
Matias Munkholm  2004  Vallensbæk IF Af 1939    31.23  1:06.02  1:41.06    2:14.76   
Marius Kjær Hoelgaard  2004  Hvidovre Svømme Klub    31.17  1:05.69  1:41.97    2:17.90   
Tobias Bjørnsteen  2005  Svømmeklubben Syd    32.44  1:07.75  1:44.36    2:20.09   
Stefan Rasmussen  2004  Svømmeklubben Syd    34.02  1:09.43  1:45.14    2:20.11   
Oskar Bondo Siegumfeldt  2004  Hvidovre Svømme Klub    31.55  1:06.94  1:44.61    2:21.08   
10  Jeppe Kjær  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH    32.83  1:09.04  1:46.92    2:21.09   
11  Cornelius Olsen  2005  Farum Svømmeklub    32.39  1:08.78  1:45.61    2:21.77   
12  Valdemar Jensen  2004  Nakskov Svømme Klub    34.21  1:12.68  1:49.93    2:25.85   
13  Alexander Slente  2004  Svømmeklubben Syd    34.15  1:12.11  1:49.50    2:26.12   
14  Esben Rasmussen  2004  Vest-Brøndby    32.62  1:10.95  1:51.09    2:26.24   
15  Gustav B. Frederiksen  2004  Vordingborg Svømme Klub    35.38  1:13.98  1:53.98    2:32.75   
15  Kalle Gerner Knudsen  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH    35.75  1:15.73  1:55.13    2:32.75   
17  Rúni Dahl  2004  Suðuroyar Svimjifelag    34.49  1:14.12  1:55.46    2:34.79   
18  Bertram T. Aunsholm  2004  Hvidovre Svømme Klub    36.14  1:16.18  1:57.00    2:36.29   
19  Philip H. Christensen  2004  Køge Svømmeklub    34.75  1:13.63  1:55.12    2:36.57   
20  Villads Brasch Jensen  2004  GTI    35.13  1:16.05  1:57.81    2:37.46   
21  Benjamin Koch Andersen  2004  Solrød Svømmeklub    34.48  1:14.51  1:56.69    2:37.58   
22  Símun G. Nielsen  2005  Havnar Svimjifelag    36.89  1:18.53  2:02.03    2:42.84   
23  Grigory Selivanov  2004  VAT Copenhagen-MK31    36.12  1:19.52  2:02.01    2:44.24   
24  Frederik Skytte Nielsen  2005  Svømmeklubben Syd    39.40  1:24.29  2:10.51    2:52.40   
25  Marius Mains  2005  GTI    39.02  1:24.72  2:13.56    2:59.39   
26  Teitur Winther  2005  Suðuroyar Svimjifelag    43.34  1:31.42  2:18.77    3:04.38   
                     
 
Løb 6, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
Sponsor: LMS Multiservice 
Årg. 2004-2005: Carl-Emil Lønborg (2002) 2:07.50 2015-12-27 
Årg. 2002-2003: Jacob Holst (1991) 1:56.47 
Årg. 1919-2001: Kenneth Thestrup (1976) 1:52.80 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
August Ryom  2002  Køge Svømmeklub    27.84  58.95  1:30.83    2:01.70   
August Schade Cantby  2002  Slagelse Svømmeklub    27.79  58.92  1:31.08    2:02.74   
Rasmus Thode Møller  2002  Farum Svømmeklub    29.08  59.32  1:31.75    2:04.57   
Frederik Jørgensen  2003  Farum Svømmeklub    28.63  59.95  1:32.28    2:04.81   
Mohammed Ghizzaui  2003  Vallensbæk IF Af 1939    29.32  1:01.31  1:34.41    2:06.85   
Høgni H. Thomassen  2002  Havnar Svimjifelag    28.94  1:00.96  1:34.71    2:07.11   
Theodor L Munch-Jensen  2002  Solrød Svømmeklub    28.32  1:00.36  1:34.08    2:08.99   
Ole Hovmand  2003  Svømmeklubben Syd    29.47  1:01.88  1:35.75    2:09.23   
Nikolai Pagh Pedersen  2002  Nakskov Svømme Klub    30.09  1:03.81  1:38.58    2:10.29   
10  Oscar Thinghøjen  2003  VAT Copenhagen-MK31    30.73  1:04.12  1:38.26    2:11.45   
11  Elias Rought  2003  Slagelse Svømmeklub    30.63  1:03.72  1:37.82    2:11.67   
12  Christoffer Jensen  2002  Nakskov Svømme Klub    29.64  1:03.30  1:37.70    2:12.01   
13  Óðin Jákupsson  2002  Havnar Svimjifelag    31.77  1:06.04  1:40.90    2:13.68   
14  Marco Knudsen  2003  GTI    30.54  1:05.52  1:40.71    2:13.75   
15  Magnus Juul Hansen  2003  Vordingborg Svømme Klub    29.39  1:03.35  1:38.78    2:13.91   
16  Mads Baltzer  2002  GTI    31.13  1:05.08  1:39.64    2:14.29   
17  Nicolai Schuster Gath  2003  GTI    31.35  1:05.76  1:41.44    2:14.44   
18  Tobias Davidsen  2003  Vest-Brøndby    30.72  1:04.70  1:39.87    2:14.52   
19  Tobias Lindberg  2003  Nakskov Svømme Klub    31.25  1:06.24  1:41.97    2:16.00   
20  Xander Pontoppidan  2003  Hvidovre Svømme Klub    31.33  1:05.76  1:41.03    2:16.25   
21  Sebastian Rasmussen  2003  Vallensbæk IF Af 1939    30.88  1:06.13  1:41.72    2:17.39   
22  Jónas Hansen  2002  Svimjifelagið REYSTI    31.94  1:06.98  1:42.82    2:18.25   
23  Kristoffer H. Jensen  2003  GTI    31.99  1:07.54  1:43.92    2:19.33   
24  Michael Elliks  2002  VAT Copenhagen-MK31    32.02  1:07.28  1:43.80    2:19.79   
25  Simon Als-Nielsen  2003  Farum Svømmeklub    31.33  1:07.21  1:44.40    2:20.52   
26  Rúni Bech  2002  Suðuroyar Svimjifelag    30.95  1:09.13  1:49.44    2:26.82   
27  Jóhannis Erlendsson  2003  Havnar Svimjifelag    32.90  1:11.17  1:50.64    2:28.57   
Benjamin Hougaard  2003  Farum Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 6, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2001 
Sponsor: LMS Multiservice 
Årg. 2004-2005: Carl-Emil Lønborg (2002) 2:07.50 2015-12-27 
Årg. 2002-2003: Jacob Holst (1991) 1:56.47 
Årg. 1919-2001: Kenneth Thestrup (1976) 1:52.80 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Philip Krogh Brønnicke  2000  Køge Svømmeklub    26.60  56.23  1:26.65    1:57.30   
Erling Johansen  2000  Nakskov Svømme Klub    28.20  58.90  1:30.52    2:01.95   
Scott Steenberg  2000  Farum Svømmeklub    28.66  59.58  1:31.23    2:02.27   
Jacob Sanchez Witthøfft  2001  Nakskov Svømme Klub    29.21  1:01.25  1:34.40    2:06.64   
Andreas L. Damgård  2000  Køge Svømmeklub    29.50  1:01.30  1:34.53    2:06.71   
August Hertz Bugge  2000  VAT Copenhagen-MK31    28.79  1:00.37  1:33.36    2:06.81   
Sebastian Jensen  2001  Nakskov Svømme Klub    29.58  1:02.66  1:36.11    2:09.01   
Emil Mølholm Johansen  2000  Slagelse Svømmeklub    30.40  1:03.48  1:37.72    2:10.99   
Frederik Helms  2001  Vest-Brøndby    29.91  1:03.70  1:38.84    2:13.73   
10  Colins Anthony George  2001  Nakskov Svømme Klub    31.45  1:05.81  1:41.48    2:17.21   
11  Morten Kilhof  2000  Solrød Svømmeklub    30.54  1:05.93  1:42.69    2:17.23   
12  Andreas Hausner  1999  Nakskov Svømme Klub    32.35  1:08.47  1:46.25    2:22.93   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  10 november 2017 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:48 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open, Køge    Udskriftsdato  10 november 2017   
  Stævne by  Køge    Udskriftstidspunkt  20:50   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 november 2017         
 
 
Løb 7, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1919-2006 
Sponsor: LMS Multiservice 
Årg. 1919-2006: Ida Börjesson (1985) 5:04.25 2006-11-27 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Thyra Jørgensen  2002  Svømmeklubben Syd    1:06.32  2:35.57  4:09.80    5:20.49   
Elisabeth Them Jensen  2004  Køge Svømmeklub    1:17.19  2:42.33  4:14.63    5:27.80   
Sidse M. Ø. Engsbro  2004  GTI    1:17.63  2:39.75  4:15.53    5:28.01   
Caroline Wiuff Jensen  2004  Vest-Brøndby    1:20.31  2:44.14  4:16.50    5:33.81   
Emilia C. R. Olsen  2004  VAT Copenhagen-MK31    1:17.91  2:42.85  4:18.32    5:34.99   
Amalie Wichmann Larsen  2005  Køge Svømmeklub    1:16.74  2:44.03  4:25.29    5:37.30   
Sólvá A. Sigurðsson  2002  Ægir Klaksvik    1:20.10  2:49.46  4:19.51    5:40.72   
Maya Krogh Brønnicke  2005  Køge Svømmeklub    1:16.49  2:45.45  4:29.69    5:48.76   
Hannah B. Pedersen  2005  VAT Copenhagen-MK31    1:22.89  2:52.68  4:30.93    5:50.38   
10  Lilja D Jacobsen  2003  Suðuroyar Svimjifelag    1:26.36  2:54.25  4:30.74    5:54.88   
11  Lærke Blond  2003  Vallensbæk IF Af 1939    1:20.70  2:55.82  4:31.16    5:59.10   
12  Emma Vega Thorsen  2004  Vest-Brøndby    1:22.77  2:51.27  4:38.72    6:02.93   
13  Josephine Frederiksen  2005  Svømmeklubben Syd    1:24.54  2:58.66  4:45.19    6:11.31   
14  Frida Høj Andersen  2005  GTI    1:34.83  3:07.50  4:49.50    6:12.65   
15  Bára D. Nattestad  2004  Havnar Svimjifelag    1:50.30  3:33.49  5:30.30    7:03.11   
Ida Mørk  2004  GTI            DSQ  EFB ved 175m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  10 november 2017 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:50 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open, Køge    Udskriftsdato  10 november 2017   
  Stævne by  Køge    Udskriftstidspunkt  21:08   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 november 2017         
 
 
Løb 8, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1919-2005 
Sponsor: LMS Multiservice 
Årg. 1919-2005: Mathias Rysgaard (1998) 4:38.35 2012-11-16 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Philip Krogh Brønnicke  2000    593  1:01.50  2:14.49  3:36.62    4:40.25   
  Køge Svømmeklub  4:39.72                 
                     
Mert Kaya  2001    504  1:07.63  2:22.41  3:49.80    4:55.91   
  Køge Svømmeklub  5:00.11                 
                     
Nickolas Kofoed Thestrup  2003    434  1:10.27  2:26.81  3:57.89    5:10.91   
  GTI  5:35.39                 
                     
Jonathan Eskildsen  2003    414  1:07.89  2:33.22  4:03.45    5:15.88   
  Køge Svømmeklub  5:22.91                 
                     
Silas Lykke  2003    410  1:07.81  2:28.35  3:58.84    5:16.97   
  Slagelse Svømmeklub  7:30.99                 
                     
Mathias Parkhøi  2003    387  1:14.61  2:38.03  4:11.39    5:23.15   
  Hvidovre Svømme Klub  5:38.94                 
                     
Mathias Riff Alexandersen  2001    385  1:20.75  2:39.24  4:10.80    5:23.50   
  Sigma Swim Birkerød  5:32.48                 
                     
Frederik Helms  2001    380  1:14.20  2:37.09  4:12.64    5:24.88   
  Vest-Brøndby  6:36.15                 
                     
Emil Søby  2004    368  1:16.59  2:41.06  4:14.02    5:28.39   
  GTI  5:23.60                 
                     
10  Bertram Dalgas Frederikse  2003    366  1:18.60  2:42.74  4:15.18    5:28.99   
  Køge Svømmeklub  5:29.45                 
                     
11  Alexander Marcus Englev  2004    349  1:15.02  2:44.42  4:14.17    5:34.29   
  GTI  5:48.82                 
                     
12  Esben Brasch Jensen  2003    346  1:19.69  2:44.96  4:16.70    5:35.24   
  GTI  5:31.00                 
                     
13  Oliver Schultz  2004    326  1:16.25  2:51.57  4:25.96    5:41.94   
  Køge Svømmeklub                   
                     
14  Malte Hjalholt  2003    298  1:23.71  2:55.59  4:37.86    5:52.52   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  5:37.84                 
                     
15  Oliver Gadegaard  2003    266  1:24.04  2:57.33  4:44.34    6:06.13   
  Køge Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  10 november 2017 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  21:08 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open, Køge    Udskriftsdato  10 november 2017   
  Stævne by  Køge    Udskriftstidspunkt  21:30   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 november 2017         
 
 
Løb 9, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 1919-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lf Swim 1  2000              1:58.08   
  Startfællesskabet LF-SWIM  1:55.90                 
  Melanie Eggertsen  2002      30.55        30.55   
  Malou Carlsen  2000      35.34        1:05.89   
  Sebastian Jensen  2001      27.33        1:33.22   
  Erling Johansen  2000      24.86        1:58.08   
                     
Køge Mix 1  2000              1:58.48   
  Køge Svømmeklub  2:12.00                 
  Pernille Pedersen  2001      32.34        32.34   
  Andreas L. Damgård  2000      30.37        1:02.71   
  Philip Krogh Brønnicke  2000      27.93        1:30.64   
  Naya Modin Thomsen  2003      27.84        1:58.48   
                     
Mk Mix 1  2000              2:01.64   
  VAT Copenhagen-MK31  2:00.23                 
  Oscar Thinghøjen  2003      31.68        31.68   
  Sofie Bruun Høvring  2004      36.03        1:07.71   
  Lærke Rask Sander  2002      28.58        1:36.29   
  August Hertz Bugge  2000      25.35        2:01.64   
                     
Lf Swim 2  2000              2:01.73   
  Startfællesskabet LF-SWIM  2:01.90                 
  Jonas Gram-Lange  1999      29.91        29.91   
  Clara Neumann  2001      36.94        1:06.85   
  Thyra Jørgensen  2002      29.51        1:36.36   
  Nikolai Pagh Pedersen  2002      25.37        2:01.73   
                     
Vest Mix  1997              2:02.99   
  Vest-Brøndby  2:05.00                 
  Tobias Davidsen  2003      31.61        31.61   
  Caroline Wiuff Jensen  2004      36.35        1:07.96   
  Asbjørn Floor-Bøjden  2002      26.71        1:34.67   
  Emilie Larsen  2001      28.32        2:02.99   
                     
Gti 1  2000              2:03.63   
  GTI  2:04.90                 
  Nickolas Kofoed Thestrup  2003      29.73        29.73   
  Nicoline H. Baadsgaard  2004      36.92        1:06.65   
  Nicklas Plank  2004      28.83        1:35.48   
  Sidse M. Ø. Engsbro  2004      28.15        2:03.63   
                     
Susvim 2  2002              2:06.44   
  Suðuroyar Svimjifelag  2:19.20                 
  Bartal Debess  2002      30.52        30.52   
  Petra A. Nielsen  2003      37.87        1:08.39   
  Alisa Vestergård  2003      30.42        1:38.81   
  Rúni Bech  2002      27.63        2:06.44   
                     
Gti 2  2000              2:08.06   
  GTI  2:06.90                 
  Annika Britt Larsen  2005      36.75        36.75   
  Alexander Marcus Englev  2004      32.74        1:09.49   
  Josefine Arbo Sørensen  2004      32.20        1:41.69   
  Marco Knudsen  2003      26.37        2:08.06   
                     
Solrød Mix 1  2000              2:09.47   
  Solrød Svømmeklub  2:08.99                 
  Sofia Levisen  2002      35.35        35.35   
  Anne Sepstrup-Skjoldner  2005      38.15        1:13.50   
  Theodor L Munch-Jensen  2002      27.79        1:41.29   
  Morten Kilhof  2000      28.18        2:09.47   
                     
10  Køge Mix 3  2002              2:09.74   
  Køge Svømmeklub  2:25.00                 
  Elisabeth Them Jensen  2004      34.42        34.42   
  Bertram Dalgas Frederikse  2003      37.89        1:12.31   
  Jonathan Eskildsen  2003      28.48        1:40.79   
  Maya Krogh Brønnicke  2005      28.95        2:09.74   
                     
11  Vg17 Vest 1  2001              2:10.56   
  Vest-Brøndby  2:07.51                 
  Emma Vega Thorsen  2004      34.11        34.11   
  Frederik Helms  2001      38.47        1:12.58   
  Lucas Jensen  2001      28.38        1:40.96   
  Anne Sofie Devantier  2004      29.60        2:10.56   
                     
12  Køge Mix 4  2003              2:11.33   
  Køge Svømmeklub  2:30.00                 
  Sophia Christensen  2003      35.76        35.76   
  Caroline Gøttrup Bagge  2003      34.86        1:10.62   
  Oliver Schultz  2004      31.12        1:41.74   
  Mikkel Roed  2004      29.59        2:11.33   
                     
13  Mk Mix 2  2004              2:11.56   
  VAT Copenhagen-MK31  2:10.36                 
  Simon Bergendorff  2002      33.95        33.95   
  Nønne Christensen  2004      37.41        1:11.36   
  Thippe de Neergaard  2003      31.31        1:42.67   
  Michael Elliks  2002      28.89        2:11.56   
                     
14  Vordingborg Mix 1  2002              2:11.59   
  Vordingborg Svømme Klub  2:20.00                 
  Jonathan F. K. Jensen  2002      32.37        32.37   
  Freja Petersen  2000      38.82        1:11.19   
  Maya Nykjær  2001      32.78        1:43.97   
  Magnus Juul Hansen  2003      27.62        2:11.59   
                     
15  Hs 3 Bluesharks  2002              2:16.20   
  Havnar Svimjifelag  2:14.50                 
  Anna Højgaard  2004      35.50        35.50   
  Jónas Lindenskov Schiller  2003      35.49        1:10.99   
  Jóhannis Erlendsson  2003      34.26        1:45.25   
  Bjørg Ólavsdóttir  2004      30.95        2:16.20   
                     
16  Gsk Vg17  2004              2:17.97   
  Glostrup Svømmeklub  2:22.93                 
  Laura L. Hørning  2004      35.27        35.27   
  Freya Ry Nielsen  2005      39.51        1:14.78   
  Anton Skov Grell  2004      33.64        1:48.42   
  Lauritz Johansen  2004      29.55        2:17.97   
                     
17  Vg17 Vest 2  2002              2:18.05   
  Vest-Brøndby  2:16.31                 
  Daniel Bornhøft Nielsen  2004      33.87        33.87   
  Esben Rasmussen  2004      38.07        1:11.94   
  Lykke Gøttrup Jensen  2004      35.76        1:47.70   
  Mia Witt  2002      30.35        2:18.05   
                     
18  Gti 5  1980              2:18.09   
  GTI  2:22.90                 
  Nicolai D. B. Hansen  2004      33.67        33.67   
  Ida Mørk  2004      41.77        1:15.44   
  Mathilde Svendsen  2004      34.78        1:50.22   
  Nicolai Schuster Gath  2003      27.87        2:18.09   
                     
19  Hs 3 Ambassadors  2002              2:19.20   
  Havnar Svimjifelag  2:11.30                 
  Óðin Jákupsson  2002      32.67        32.67   
  Pauli Jacobsen  2002      41.33        1:14.00   
  Elisabeth Erlendsdóttir  2005      32.55        1:46.55   
  Jóhanna H. Eidesgaard  2004      32.65        2:19.20   
                     
20  Gti 4  2002              2:19.69   
  GTI  2:10.90                 
  Clara Schmedes  2004      36.97        36.97   
  Oliver Kjærsgaard Mølbak  2004      36.11        1:13.08   
  Esben Brasch Jensen  2003      32.66        1:45.74   
  Frida Høj Andersen  2005      33.95        2:19.69   
                     
21  Gti 3  2000              2:20.11   
  GTI  2:08.90                 
  Emil Søby  2004      31.98        31.98   
  Nomi I. K. Schau  2004      43.49        1:15.47   
  Kristoffer H. Jensen  2003      31.47        1:46.94   
  Emma Hou Theilade Klausen  2005      33.17        2:20.11   
                     
22  Vordingborg Mix 2  2005              2:20.61   
  Vordingborg Svømme Klub  2:45.00                 
  Lucas Linnebjerg  2003      36.60        36.60   
  Gustav B. Frederiksen  2004      38.67        1:15.27   
  Freja Søndergaard  2004      34.89        1:50.16   
  Léa Zoé Bingler  2000      30.45        2:20.61   
                     
23  Hs 3 Mako Sharks  2004              2:24.89   
  Havnar Svimjifelag  2:40.00                 
  Miriam Mortensen  2004      37.43        37.43   
  Pætur Højgaard  1999      39.98        1:17.41   
  Høgni H. Thomassen  2002      31.72        1:49.13   
  Bára D. Nattestad  2004      35.76        2:24.89   
                     
24  Køge Mix 6  2004              2:25.87   
  Køge Svømmeklub  2:40.00                 
  Stefan Helding Danielsen  2005      36.81        36.81   
  Amalie Wichmann Larsen  2005      43.14        1:19.95   
  Olivia Møller  2004      32.73        1:52.68   
  Philip H. Christensen  2004      33.19        2:25.87   
                     
25  Susvim 1  2000              2:26.72   
  Suðuroyar Svimjifelag  2:20.22                 
  Lilja D Jacobsen  2003      36.30        36.30   
  Rókur Zivanovic Í Lágabø  2003      45.04        1:21.34   
  Hans Jacob Hjelm  2003      34.41        1:55.75   
  Elin Christiansen  2004      30.97        2:26.72   
                     
26  Hs 3 Wahoos  2002              2:27.24   
  Havnar Svimjifelag  2:28.29                 
  Kristina Í Skála  2005      35.74        35.74   
  Nancy N. Dam  2005      40.10        1:15.84   
  Símun G. Nielsen  2005      36.85        1:52.69   
  Erling Erlendsson  2007      34.55        2:27.24   
                     
27  Køge Mix 5  2004              2:28.38   
  Køge Svømmeklub  2:35.00                 
  Agnes Dalgas Frederiksen  2005      37.75        37.75   
  Olivia Mai Gustafson  2005      40.60        1:18.35   
  Eren Kaya  2004      32.47        1:50.82   
  Oliver Gadegaard  2003      37.56        2:28.38   
                     
28  Gti 3 Mix  2000              2:28.92   
  GTI  2:28.12                 
  Elisabeth Augusta Englev  2006      41.25        41.25   
  Julie Liv Madsen  2006      43.19        1:24.44   
  Magnus Ulrik Larsen  2005      33.96        1:58.40   
  Daniel Bastholm  2005      30.52        2:28.92   
                     
29  Vg17 Vest 3  2003              2:31.66   
  Vest-Brøndby  2:37.12                 
  Annika Egenhardt  2003      37.18        37.18   
  Mathilde U. Thorborg  2005      41.15        1:18.33   
  Thorbjørn Bjerrum  2004      37.78        1:56.11   
  William Mitchell  2004      35.55        2:31.66   
                     
30  Susvim 3  2004              2:40.41   
  Suðuroyar Svimjifelag  2:40.89                 
  Birgit Thomsen  2006      48.45        48.45   
  Rúni Dahl  2004      42.20        1:30.65   
  Heini Hansen  2003      36.19        2:06.84   
  Laura Winther  2004      33.57        2:40.41   
                     
Reysta Diddurnar  2004              DNS   
  Svimjifelagið REYSTI  2:46.62                 
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Reysta Genturnar  2005              DNS   
  Svimjifelagið REYSTI                   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Køge Mix 2  2001              DSQ  Ej samt.berør.v/75m 
  Køge Svømmeklub  2:20.00                 
  Katja Skovdal Lorentzen  2003      31.86        31.86   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  10 november 2017 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  21:30 
 
Resultat Løb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open, Køge    Udskriftsdato  11 november 2017   
  Stævne by  Køge    Udskriftstidspunkt  10:10   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 november 2017         
 
 
Løb 10, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2005-2006 
Sponsor: Link Logistics 
Årg. 2007-2018: Julie Liv Madsen (2006) 34.71 2016-11-19 
Årg. 2005-2006: Julie Laugesen (2003) 30.44 2015-11-28 
Årg. 2003-2004: Nicoline Reinstrup (1998) 29.13 2014-11-22 
Årg. 1919-2002: Malin Ekstrand (1991) 28.12 2009-10-24 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Schastine Skifter Tabor  2005    489          30.93   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  30.33                 
Maya Krogh Brønnicke  2005    446          31.89   
  Køge Svømmeklub  31.78                 
Elisabeth Erlendsdóttir  2005    424          32.45   
  Havnar Svimjifelag  32.52                 
Julie Liv Madsen  2006    419          32.57   
  GTI  32.26                 
Antoinette Zafra  2005    394          33.25   
  Roskilde Svømning  33.60                 
Sofie Lykke Petersen  2005    383          33.56   
  Roskilde Svømning  33.59                 
Hannah B. Pedersen  2005    380          33.64   
  VAT Copenhagen-MK31  35.01                 
Amalie Wichmann Larsen  2005    379          33.66   
  Køge Svømmeklub  34.61                 
Kajsa Salomonsen  2005    359          34.29   
  VAT Copenhagen-MK31  34.17                 
10  Thea Mikkelsen  2005    347          34.67   
  Glostrup Svømmeklub  33.71                 
11  Andrea Nøhr Petersen  2006    324          35.48   
  Køge Svømmeklub  36.47                 
12  Cille Kirketerp  2005    323          35.50   
  VAT Copenhagen-MK31  36.44                 
13  Ella Gohr Metz  2005    312          35.93   
  Vest-Brøndby  37.33                 
14  Alma Møller-Ern  2006    310          36.01   
  Vallensbæk IF Af 1939  34.69                 
15  Agnes Dalgas Frederiksen  2005    306          36.16   
  Køge Svømmeklub  41.18                 
16  Freya Ry Nielsen  2005    305          36.21   
  Glostrup Svømmeklub  36.62                 
17  Juliane Bo Andersen  2005    299          36.45   
  Roskilde Svømning  36.31                 
18  Annika Britt Larsen  2005    296          36.57   
  GTI  35.57                 
19  Esther Haudrum Larsen  2005    295          36.59   
  Værløse Svømmeklub  38.35                 
20  Klara-Sofie Bollmann  2006    291          36.75   
  Køge Svømmeklub  38.15                 
21  Julie Brix Østergaard  2006    286          37.00   
  Køge Svømmeklub  36.65                 
22  Filippa Eiler  2005    269          37.73   
  VAT Copenhagen-MK31  39.01                 
23  Natacha Munch  2005    268          37.80   
  Solrød Svømmeklub  39.72                 
24  Ida Jacobsen  2005    259          38.23   
  Vest-Brøndby  39.78                 
25  Mikkeline Timmerman  2005    250          38.65   
  Hvidovre Svømme Klub  38.66                 
26  Asta Palmund  2005    249          38.72   
  Roskilde Svømning  42.16                 
27  Dicte Laurberg Vedel  2006    245          38.92   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  39.12                 
28  Signe Holm Hansen  2005    240          39.19   
  Værløse Svømmeklub  39.20                 
29  Luna Luminari  2005    239          39.25   
  VAT Copenhagen-MK31  39.13                 
30  Anna Østerby  2005    237          39.39   
  Glostrup Svømmeklub  39.75                 
31  Julie Segato  2005    235          39.47   
  GTI  40.02                 
32  Nicole Damhøj Andersen  2006    232          39.66   
  GTI  43.08                 
33  Nancy N. Dam  2005    230          39.75   
  Havnar Svimjifelag  38.53                 
34  Line Pedersen  2005    229          39.81   
  Glostrup Svømmeklub  39.29                 
35  Emma Hou Theilade Klausen  2005    228          39.90   
  GTI  40.90                 
36  Sofie Larsen  2006    223          40.16   
  Vallensbæk IF Af 1939  42.14                 
37  Mathilde Thor Møller  2005    222          40.24   
  Farum Svømmeklub                   
38  Josefine Meng Langhorn  2006    220          40.36   
  Svømmeklubben Syd  52.02                 
39  Rikke Parkhøi  2006    213          40.78   
  Hvidovre Svømme Klub  40.48                 
40