Resultater for Køge Open 2017 Køge
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 11 november 2017 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 20:12 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 24, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 1919-2006 |
Årg. 1919-2006: SK Laxen 2:03.10 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lf Piger 1 :-) | 2000 | 585 | 2:03.47 | ||||||
Startfællesskabet LF-SWIM | 2:01.90 | |||||||||
Melanie Eggertsen | 2002 | 30.44 | 30.44 | |||||||
Malou Carlsen | 2000 | 36.37 | 1:06.81 | |||||||
Thyra Jørgensen | 2002 | 28.85 | 1:35.66 | |||||||
Clara Neumann | 2001 | 27.81 | 2:03.47 | |||||||
2 | Køge Piger 1 | 2000 | 565 | 2:04.85 | ||||||
Køge Svømmeklub | 2:16.00 | |||||||||
Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 31.70 | 31.70 | |||||||
Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 35.50 | 1:07.20 | |||||||
Caroline Eskildsen | 1995 | 29.70 | 1:36.90 | |||||||
Naya Modin Thomsen | 2003 | 27.95 | 2:04.85 | |||||||
3 | Mk Juniorpiger | 2001 | 547 | 2:06.26 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:10.87 | |||||||||
Lærke Rask Sander | 2002 | 32.18 | 32.18 | |||||||
Nønne Christensen | 2004 | 37.06 | 1:09.24 | |||||||
Sofie Bruun Høvring | 2004 | 29.21 | 1:38.45 | |||||||
Thippe de Neergaard | 2003 | 27.81 | 2:06.26 | |||||||
4 | Vest Damer | 1997 | 523 | 2:08.10 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:08.00 | |||||||||
Xenia Bonnén Sjøgren | 1997 | 33.49 | 33.49 | |||||||
Amalie V. Sørensen | 2002 | 36.07 | 1:09.56 | |||||||
Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 30.19 | 1:39.75 | |||||||
Emilie Larsen | 2001 | 28.35 | 2:08.10 | |||||||
5 | Køge Piger 2 | 2002 | 512 | 2:09.03 | ||||||
Køge Svømmeklub | 2:22.00 | |||||||||
Pernille Pedersen | 2001 | 32.17 | 32.17 | |||||||
Benedicte Them Jensen | 2004 | 35.36 | 1:07.53 | |||||||
Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 32.11 | 1:39.64 | |||||||
Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 29.39 | 2:09.03 | |||||||
6 | Farum Piger 1 | 2004 | 487 | 2:11.24 | ||||||
Farum Svømmeklub | 2:11.48 | |||||||||
Maya Ehlers Hansen | 2004 | 33.97 | 33.97 | |||||||
Dagmar Boeck | 2004 | 35.34 | 1:09.31 | |||||||
Sarah Holm Clausen | 2004 | 31.66 | 1:40.97 | |||||||
Malou Nielsen | 2005 | 30.27 | 2:11.24 | |||||||
7 | Pink Piger Panthers | 2002 | 482 | 2:11.63 | ||||||
VAT Copenhagen | 2:11.99 | |||||||||
Mathilde P. Mathiesen | 2004 | 34.58 | 34.58 | |||||||
Lærke Blond | 2003 | 37.83 | 1:12.41 | |||||||
Schastine Skifter Tabor | 2005 | 31.06 | 1:43.47 | |||||||
Josephine B. U. Danielsen | 2003 | 28.16 | 2:11.63 | |||||||
8 | Mk Årgangspiger 1 | 2004 | 460 | 2:13.75 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:11.38 | |||||||||
Isabella Rosenberg | 2003 | 34.74 | 34.74 | |||||||
Cecilie Hjarsø | 2001 | 37.52 | 1:12.26 | |||||||
Emilia C. R. Olsen | 2004 | 32.80 | 1:45.06 | |||||||
Liva Søby | 2004 | 28.69 | 2:13.75 | |||||||
9 | Sisvim 1 Piger | 2003 | 459 | 2:13.86 | ||||||
Suðuroyar Svimjifelag | ||||||||||
Lilja D Jacobsen | 2003 | 35.19 | 35.19 | |||||||
Petra A. Nielsen | 2003 | 37.07 | 1:12.26 | |||||||
Alisa Vestergård | 2003 | 31.12 | 1:43.38 | |||||||
Elin Christiansen | 2004 | 30.48 | 2:13.86 | |||||||
10 | Vg17 Vest Piger 1 | 2002 | 453 | 2:14.45 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:13.04 | |||||||||
Emma Vega Thorsen | 2004 | 34.44 | 34.44 | |||||||
Delphine Møller | 1999 | 38.02 | 1:12.46 | |||||||
Anne Sofie Devantier | 2004 | 31.83 | 1:44.29 | |||||||
Mia Witt | 2002 | 30.16 | 2:14.45 | |||||||
11 | Gti Piger 1 | 2004 | 452 | 2:14.51 | ||||||
GTI | 2:10.44 | |||||||||
Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 34.14 | 34.14 | |||||||
Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 37.41 | 1:11.55 | |||||||
Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 32.61 | 1:44.16 | |||||||
Mathilde Svendsen | 2004 | 30.35 | 2:14.51 | |||||||
12 | Køge Piger 3 | 2003 | 443 | 2:15.37 | ||||||
Køge Svømmeklub | 2:27.00 | |||||||||
Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 34.82 | 34.82 | |||||||
Elisabeth Them Jensen | 2004 | 36.74 | 1:11.56 | |||||||
Olivia Møller | 2004 | 32.96 | 1:44.52 | |||||||
Olivia Mai Gustafson | 2005 | 30.85 | 2:15.37 | |||||||
13 | Mk Årgangspiger 2 | 2005 | 415 | 2:18.43 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:26.43 | |||||||||
Emma Kjer Rasmussen | 2004 | 37.13 | 37.13 | |||||||
Hannah B. Pedersen | 2005 | 37.67 | 1:14.80 | |||||||
Kajsa Salomonsen | 2005 | 33.67 | 1:48.47 | |||||||
Cille Kirketerp | 2005 | 29.96 | 2:18.43 | |||||||
14 | Vsk The Team | 2000 | 411 | 2:18.89 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 2:20.00 | |||||||||
Freja Søndergaard | 2004 | 35.98 | 35.98 | |||||||
Léa Zoé Bingler | 2000 | 39.34 | 1:15.32 | |||||||
Nana Hansen | 2000 | 31.03 | 1:46.35 | |||||||
Maja Raalund | 2003 | 32.54 | 2:18.89 | |||||||
15 | Lf Piger 2 :-) | 2000 | 393 | 2:20.91 | ||||||
Startfællesskabet LF-SWIM | 2:16.10 | |||||||||
Ida Kjølby | 2003 | 37.30 | 37.30 | |||||||
Trine Rübner-Petersen | 1997 | 39.05 | 1:16.35 | |||||||
Julie Bruun Jørgensen | 2003 | 34.13 | 1:50.48 | |||||||
Anastasia Hansen | 2002 | 30.43 | 2:20.91 | |||||||
16 | Solrød Piger 02 | 2002 | 393 | 2:20.93 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 2:27.94 | |||||||||
Sofia Levisen | 2002 | 35.62 | 35.62 | |||||||
Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 40.64 | 1:16.26 | |||||||
Julie Silberg | 2002 | 34.06 | 1:50.32 | |||||||
Silje Juhl Nielsen | 2003 | 30.61 | 2:20.93 | |||||||
17 | Vg17 Gsk Piger | 2004 | 387 | 2:21.69 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 2:21.33 | |||||||||
Laura L. Hørning | 2004 | 34.39 | 34.39 | |||||||
Freya Ry Nielsen | 2005 | 40.40 | 1:14.79 | |||||||
Thea Mikkelsen | 2005 | 34.66 | 1:49.45 | |||||||
Julie Dahl | 2004 | 32.24 | 2:21.69 | |||||||
18 | Roskilde Skjoldmøer | 2000 | 381 | 2:22.33 | ||||||
Roskilde Svømning | 2:10.00 | |||||||||
Juliane Bo Andersen | 2005 | 37.08 | 37.08 | |||||||
Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 42.50 | 1:19.58 | |||||||
Emma Enevoldsen | 2003 | 32.45 | 1:52.03 | |||||||
Antoinette Zafra | 2005 | 30.30 | 2:22.33 | |||||||
19 | Gti Piger 2 | 2004 | 360 | 2:25.11 | ||||||
GTI | 2:18.30 | |||||||||
Clara Schmedes | 2004 | 35.63 | 35.63 | |||||||
Ida Mørk | 2004 | 42.27 | 1:17.90 | |||||||
Annika Britt Larsen | 2005 | 35.55 | 1:53.45 | |||||||
Nomi I. K. Schau | 2004 | 31.66 | 2:25.11 | |||||||
20 | Vg17 Vest Piger 2 | 2003 | 346 | 2:27.10 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:30.52 | |||||||||
Ella Gohr Metz | 2005 | 39.68 | 39.68 | |||||||
Mathilde U. Thorborg | 2005 | 40.77 | 1:20.45 | |||||||
Lykke Gøttrup Jensen | 2004 | 35.72 | 1:56.17 | |||||||
Annika Egenhardt | 2003 | 30.93 | 2:27.10 | |||||||
21 | Køge S Piger | 2006 | 340 | 2:27.84 | ||||||
Køge Svømmeklub | 2:31.80 | |||||||||
Klara-Sofie Bollmann | 2006 | 40.30 | 40.30 | |||||||
Annette Toft | 2006 | 41.36 | 1:21.66 | |||||||
Andrea Nøhr Petersen | 2006 | 35.17 | 1:56.83 | |||||||
Julie Brix Østergaard | 2006 | 31.01 | 2:27.84 | |||||||
22 | Køge Piger 4 | 2004 | 339 | 2:28.07 | ||||||
Køge Svømmeklub | 2:35.00 | |||||||||
Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | 37.08 | 37.08 | |||||||
Anna Hjorth Christensen | 2006 | 47.16 | 1:24.24 | |||||||
Line Nøhr Petersen | 2003 | 33.47 | 1:57.71 | |||||||
Sophia Christensen | 2003 | 30.36 | 2:28.07 | |||||||
23 | Gti 3 Girls | 2002 | 333 | 2:28.95 | ||||||
GTI | 2:31.83 | |||||||||
Julie Segato | 2005 | 36.78 | 36.78 | |||||||
Mathilde Willumsen | 2006 | 44.91 | 1:21.69 | |||||||
Julie Liv Madsen | 2006 | 32.60 | 1:54.29 | |||||||
Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | 34.66 | 2:28.95 | |||||||
24 | Reysta - Gellurnar | 2004 | 323 | 2:30.39 | ||||||
Svimjifelagið REYSTI | ||||||||||
Bjørk L Sørensen | 2004 | 41.41 | 41.41 | |||||||
Bjørt Askham Sigurðsson | 2004 | 41.31 | 1:22.72 | |||||||
Malan Jóhansdóttir | 2004 | 36.91 | 1:59.63 | |||||||
Emma L Nagurset | 2004 | 30.76 | 2:30.39 | |||||||
25 | Hs 3 Bluesharks | 2004 | 318 | 2:31.26 | ||||||
Havnar Svimjifelag | 2:28.42 | |||||||||
Signa Vár Dávadóttir | 1998 | 39.28 | 39.28 | |||||||
Miriam Mortensen | 2004 | 45.00 | 1:24.28 | |||||||
Anna Højgaard | 2004 | 1:06.98 | 2:31.26 | |||||||
Ró Holm Magnadóttir | 2002 | 2:31.26 | ||||||||
26 | Lf Piger 3 :-) | 2000 | 314 | 2:31.78 | ||||||
Startfællesskabet LF-SWIM | 2:44.50 | |||||||||
Mille Marie Ullerup | 2004 | 38.30 | 38.30 | |||||||
Josephine Frederiksen | 2005 | 42.77 | 1:21.07 | |||||||
Signe Bagge Møller | 2004 | 37.90 | 1:58.97 | |||||||
Ida Marie Bundgaard Ravn | 2004 | 32.81 | 2:31.78 | |||||||
27 | Reysta - Diddurnar | 2005 | 275 | 2:38.67 | ||||||
Svimjifelagið REYSTI | ||||||||||
Jonna Joensen | 2005 | 36.10 | 36.10 | |||||||
Sára Thomsen | 2005 | 47.17 | 1:23.27 | |||||||
Marjun Hjelm | 2005 | 41.60 | 2:04.87 | |||||||
Krista Justinussen | 2005 | 33.80 | 2:38.67 | |||||||
- | Hs 3 Ambassadors | 2002 | DSQ | SW 10.14=3sv på bane | ||||||
Havnar Svimjifelag | 2:19.90 | |||||||||
Bjørg Ólavsdóttir | 2004 | 35.38 | 35.38 | |||||||
Nancy N. Dam | 2005 | 38.04 | 1:13.42 | |||||||
Elisabeth Erlendsdóttir | 2005 | 33.48 | 1:46.90 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 november 2017 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:12 |