Resultater for Vest Kortbane Mesterskaber 2009
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag kl. 9.30
Resultat Løb 16 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 26 september 2009 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 10:16 | |||
Arrangør | AGF & Dansk Svømmeunion |
Løb 16, 200m Frisvømning Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jacob Carstensen (1978) 1:45.56 1998-12-12 |
Dansk Rekord Junior: Jon Rud (1986) 1:48.69 2004-05-22 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | Aalborg Svømmeklub | 25.98 | 54.45 | 1:23.39 | 1:51.82 | |||
2 | Viktor B. Bromer | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 26.59 | 55.15 | 1:23.83 | 1:51.84 | |||
3 | Frans Johannessen | 1992 | West Swim Esbjerg | 26.64 | 55.05 | 1:23.63 | 1:52.47 | |||
4 | Nikolaj Kirketerp-Møller | 1990 | West Swim Esbjerg | 25.95 | 54.60 | 1:24.63 | 1:55.14 | |||
5 | Mikkel Munk Sørensen | 1992 | Aalborg Svømmeklub | 27.54 | 56.73 | 1:26.24 | 1:55.51 | |||
6 | Jonas Graversen | 1990 | Aalborg Svømmeklub | 27.25 | 56.35 | 1:25.93 | 1:55.75 | |||
7 | Søren Dahl | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 27.54 | 57.39 | 1:27.22 | 1:56.22 | |||
8 | Jacob Holst | 1991 | Frem Odense | 27.00 | 56.38 | 1:26.55 | 1:56.55 | |||
9 | Nicklas Luplau | 1989 | West Swim Esbjerg | 27.21 | 56.72 | 1:27.18 | 1:57.24 | |||
10 | Martin Sander Pedersen | 1992 | West Swim Esbjerg | 27.52 | 56.94 | 1:27.50 | 1:58.29 | |||
11 | Karsten Schütt | 1991 | West Swim Esbjerg | 26.71 | 56.52 | 1:27.58 | 1:58.53 | |||
12 | Ruben Arent | 1989 | Agfs Svømmeafdeling | 27.39 | 57.52 | 1:27.96 | 1:58.88 | |||
13 | David Jakobsen | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 27.80 | 58.06 | 1:28.80 | 1:59.34 | |||
14 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | Lyseng IF | 27.68 | 57.77 | 1:28.83 | 2:00.05 | |||
15 | Alexander Rosager | 1991 | Herning Svømmeklub | 28.24 | 58.60 | 1:29.75 | 2:00.48 | |||
16 | Johan Seistrup | 1989 | Delta Svøm | 28.23 | 58.03 | 1:29.34 | 2:00.61 | |||
17 | Mads Andersen | 1990 | Svømmeklubben Sønderborg | 27.82 | 58.41 | 1:29.90 | 2:01.02 | |||
18 | Marcus Orloff Søemod | 1991 | West Swim Esbjerg | 27.90 | 58.83 | 1:30.07 | 2:01.19 | |||
19 | Martin Duedahl | 1985 | Herning Svømmeklub | 28.43 | 58.60 | 1:30.02 | 2:01.28 | |||
20 | Henrik Kingo | 1991 | Svendborg Svømme Klub | 27.42 | 57.75 | 1:29.68 | 2:01.69 | |||
21 | Mikkel Knudsen | 1990 | Aalborg Svømmeklub | 28.86 | 59.68 | 1:31.39 | 2:03.16 | |||
22 | Peter Lund Hansen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 28.58 | 59.63 | 1:31.47 | 2:03.20 | |||
23 | Sørin Martin Johannessen | 1991 | West Swim Esbjerg | 27.28 | 58.39 | 1:31.19 | 2:03.40 | |||
24 | Jonas Andersen | 1992 | Svendborg Svømme Klub | 28.84 | 1:00.74 | 1:32.31 | 2:03.43 | |||
25 | Christian Smidt Bonnesen | 1993 | Svømmeklubben Sønderborg | 28.71 | 1:00.13 | 1:31.92 | 2:03.51 | |||
26 | Morten Steen Christensen | 1992 | Struer Svømmeklub | 29.73 | 1:00.28 | 1:32.23 | 2:03.81 | |||
27 | Frederik H. Lyngdorf | 1992 | Lyseng IF | 27.84 | 1:31.81 | 2:04.16 | ||||
28 | Rasmus Busk Sørensen | 1991 | Holstebro Svømme Club | 28.78 | 1:00.14 | 1:32.55 | 2:04.36 | |||
29 | Henrik Rathschau Sørensen | 1993 | West Swim Esbjerg | 28.89 | 1:32.19 | 2:04.48 | ||||
30 | Morten Hansen | 1993 | Swim Team Esbjerg | 27.68 | 58.60 | 1:31.52 | 2:04.87 | |||
31 | Steffen L. Nielsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 29.46 | 1:00.90 | 1:33.21 | 2:04.89 | |||
32 | Andreas B. Hiltmar | 1993 | Herning Svømmeklub | 29.49 | 1:01.42 | 1:34.05 | 2:06.04 | |||
32 | Kristoffer Salomonsen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 29.22 | 1:01.60 | 1:34.16 | 2:06.04 | |||
34 | Kasper Holm Morsø | 1993 | Odense Svømme Klub | 29.02 | 1:01.36 | 1:34.01 | 2:06.11 | |||
35 | Tonni Kristensen | 1992 | Herning Svømmeklub | 29.15 | 1:01.41 | 1:34.70 | 2:06.48 | |||
36 | Emil Weis | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 29.19 | 1:01.27 | 1:34.18 | 2:06.65 | |||
37 | Morten Søndergaard | 1993 | Odense Svømme Klub | 29.04 | 1:01.09 | 1:34.05 | 2:06.70 | |||
38 | Christian R. Svejstrup | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 29.18 | 1:01.64 | 1:34.62 | 2:06.73 | |||
39 | Niclas Bro Sørensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 29.26 | 1:01.58 | 1:34.54 | 2:07.34 | |||
40 | Kasper Møller | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 29.36 | 1:01.67 | 1:34.42 | 2:07.46 | |||
41 | Anton B. Pedersen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 28.99 | 1:00.53 | 1:34.29 | 2:08.07 | |||
42 | Lasse Sangild | 1990 | Herning Svømmeklub | 29.91 | 1:02.00 | 1:35.11 | 2:08.12 | |||
43 | Morten Lundby Pedersen | 1994 | West Swim Esbjerg | 29.47 | 1:01.85 | 1:35.59 | 2:09.65 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 26 september 2009 |
Licens til Dansk Svømmeunion Region Vest | Udskriftstidspunkt | 10:16 |