Tulokset Vest Kortbane Mesterskaber 2009
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 21 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 26 september 2009 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 11:01 | |||
Arrangør | AGF & Dansk Svømmeunion |
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Louise Ørnstedt (1985) 58.51 2005-01-23 |
Dansk Rekord Junior: Louise Ørnstedt (1985) 59.56 2001-03-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Pernille Larsen | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 30.61 | 1:02.16 | |||||
2 | Line Gregersen | 1994 | O.S.L.F. | 30.69 | 1:02.51 | |||||
3 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 30.95 | 1:03.81 | |||||
4 | Cecilie Hansen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 31.67 | 1:05.68 | |||||
5 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | Thisted Svømmeklub | 32.51 | 1:06.48 | |||||
6 | Line Møller Pedersen | 1989 | Frem Odense | 32.80 | 1:06.92 | |||||
7 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 32.53 | 1:07.18 | |||||
8 | Rikke Møller Pedersen | 1989 | Frem Odense | 32.54 | 1:07.34 | |||||
9 | Mette Marie Blæsbjerg | 1993 | Holstebro Svømme Club | 33.25 | 1:07.99 | |||||
10 | Sarah Harder Bruun | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 33.64 | 1:08.61 | |||||
11 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | West Swim Esbjerg | 33.35 | 1:08.73 | |||||
12 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 33.73 | 1:09.65 | |||||
13 | Astrid Brink Hundebøl | 1991 | Holstebro Svømme Club | 34.14 | 1:09.84 | |||||
14 | Cecilia Jespersen | 1993 | Herning Svømmeklub | 34.50 | 1:10.36 | |||||
15 | Josefine Møller Jeppesen | 1995 | Odense Svømme Klub | 34.88 | 1:10.81 | |||||
16 | Asvatha P. Veerasingham | 1993 | Nyborg Svømmeklub | 34.18 | 1:10.98 | |||||
17 | Runa Dalby | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 33.99 | 1:11.15 | |||||
18 | Louise Frederiksen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 33.78 | 1:11.21 | |||||
19 | Maja Jørgensen Bruun | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 34.39 | 1:11.34 | |||||
20 | Mette Rasmussen | 1994 | Svømmeklubben Grindsted | 34.36 | 1:11.46 | |||||
21 | Cecilie Villadsen | 1995 | O.S.L.F. | 35.12 | 1:11.51 | |||||
22 | Katarina S. Thomsen | 1991 | Holstebro Svømme Club | 34.64 | 1:12.03 | |||||
23 | Amalie Sundstrup | 1994 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.39 | 1:12.06 | |||||
24 | Isabella K. Sørensen | 1994 | Hobro Svømmeklub | 34.57 | 1:12.29 | |||||
25 | Sofie Ramsgaard | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 35.36 | 1:12.41 | |||||
26 | Hanne Welinder | 1995 | Odense Svømme Klub | 35.17 | 1:12.52 | |||||
27 | Frederikke Hedegaard | 1993 | West Swim Esbjerg | 35.72 | 1:12.64 | |||||
28 | Diana Rank | 1991 | Lyseng IF | 34.71 | 1:12.67 | |||||
29 | Solvej Mathiasen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 34.78 | 1:12.69 | |||||
30 | Henriette Ahrenkiel | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 35.61 | 1:12.76 | |||||
31 | Trine Fredsø Rasmussen | 1989 | Lyseng IF | 34.81 | 1:12.77 | |||||
32 | Laura Jacobsen Barlo | 1992 | Swim Team Esbjerg | 35.35 | 1:12.79 | |||||
33 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 35.03 | 1:12.90 | |||||
34 | Emilie Nordfeldt West | 1996 | Herning Svømmeklub | 36.55 | 1:13.06 | |||||
35 | Camilla L. Jacobsen | 1994 | Nyborg Svømmeklub | 35.54 | 1:13.12 | |||||
36 | Maria Søe Beith | 1996 | Thisted Svømmeklub | 35.59 | 1:13.16 | |||||
37 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | Lyseng IF | 35.32 | 1:13.45 | |||||
38 | Anna Katrine Jørgensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 35.51 | 1:13.73 | |||||
39 | Lena Torsland Pedersen | 1992 | Holstebro Svømme Club | 35.56 | 1:14.32 | |||||
40 | Pernille Strømbeck | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 36.36 | 1:14.74 | |||||
41 | Charlotte Thor | 1995 | IHF Svømning | 36.27 | 1:14.99 | |||||
42 | Mette Grauballe | 1995 | Swim Team Esbjerg | 36.36 | 1:16.19 | |||||
43 | Amalie Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 37.81 | 1:17.45 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 26 september 2009 |
Licens til Dansk Svømmeunion Region Vest | Udskriftstidspunkt | 11:01 |