Results for Regionsmesterskaber Region Nordjylland 2017, Vadum
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Regionsmesterskaber Nordj 2017 |
|
Udskriftsdato |
28 oktober 2017 |
|
|
Stævne by |
Vadum |
|
Udskriftstidspunkt |
11:22 |
|
|
Arrangør |
Svøm Region Nordjylland & Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
28 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anne Nielsen |
1999 |
|
554 |
31.20 |
1:05.08 |
1:40.52 |
|
2:14.84 |
|
|
Aars Svømmeklub |
2:10.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lærke Juul Nielsen |
2000 |
|
521 |
32.19 |
1:06.68 |
1:42.02 |
|
2:17.63 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
2:15.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Karoline Nielsen |
1997 |
|
407 |
34.58 |
1:12.26 |
1:50.86 |
|
2:29.45 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
2:28.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Amalie Falk Byrgesen |
1999 |
|
367 |
35.32 |
1:15.86 |
1:57.15 |
|
2:34.70 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:34.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emma Steen |
2000 |
|
361 |
36.27 |
1:16.03 |
1:56.31 |
|
2:35.53 |
|
|
Svømmeklubben Søhesten |
2:35.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nete Lund Madsen |
2001 |
|
492 |
32.57 |
1:07.97 |
1:44.08 |
|
2:20.25 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:21.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Maiken Kjærsgaard |
2002 |
|
485 |
32.71 |
1:08.68 |
1:45.59 |
|
2:20.99 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
2:20.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Therese Mardal |
2002 |
|
479 |
32.92 |
1:09.11 |
1:45.83 |
|
2:21.51 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:25.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mary Folkedal Hole |
2001 |
|
447 |
32.57 |
1:08.73 |
1:46.78 |
|
2:24.84 |
|
|
Frederikshavn Svømmeklub |
2:12.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Babette Thordal |
2001 |
|
369 |
36.65 |
1:14.55 |
1:54.41 |
|
2:34.36 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
2:32.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lykke Kanstrup |
2002 |
|
361 |
34.11 |
1:12.46 |
1:53.73 |
|
2:35.51 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
2:43.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Iben Kjær Bengtson |
2002 |
|
350 |
35.46 |
1:14.62 |
1:55.69 |
|
2:37.07 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:38.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Emma Rose Treney |
2002 |
|
328 |
35.73 |
1:15.80 |
1:57.60 |
|
2:40.50 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
2:35.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Emilie Sofie Hansen |
2001 |
|
326 |
35.88 |
1:16.17 |
1:59.99 |
|
2:40.96 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Julie Heby Kanstrup |
2002 |
|
260 |
39.36 |
1:24.96 |
2:10.66 |
|
2:53.44 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
2:44.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Signe Møller Winther |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Svømmeklubben Søhesten |
3:06.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Freja Friborg |
2004 |
|
434 |
33.42 |
1:11.24 |
1:50.94 |
|
2:26.26 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
2:25.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mathilde Wisborg Fog |
2003 |
|
419 |
32.46 |
1:08.60 |
1:47.98 |
|
2:27.93 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
2:25.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Camilla Tommerup Sørensen |
2003 |
|
417 |
33.25 |
1:10.83 |
1:50.01 |
|
2:28.24 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
2:30.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Thea Holm Thomsen |
2003 |
|
396 |
33.93 |
1:12.22 |
1:52.25 |
|
2:30.83 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:27.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Naja Laitinen Wigard |
2003 |
|
335 |
35.75 |
1:15.60 |
1:57.74 |
|
2:39.38 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
2:47.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ida Troldborg |
2003 |
|
324 |
35.83 |
1:16.92 |
1:59.33 |
|
2:41.23 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
2:45.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Anna Christine Pedersen |
2003 |
|
314 |
38.12 |
1:18.60 |
2:00.06 |
|
2:42.92 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:35.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mille Fischer Hovalt |
2004 |
|
313 |
36.56 |
1:17.61 |
2:01.07 |
|
2:43.05 |
|
|
Svømmeklubben Søhesten |
2:43.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Amelie Thordal |
2003 |
|
300 |
37.84 |
1:19.83 |
2:03.21 |
|
2:45.48 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
2:46.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Sarah Brix |
2004 |
|
282 |
37.71 |
1:20.54 |
2:05.50 |
|
2:48.78 |
|
|
Svømmeklubben Søhesten |
3:03.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sisse Ø. Nielsen |
2003 |
|
268 |
39.32 |
1:24.56 |
2:10.11 |
|
2:51.82 |
|
|
Svømmeklubben Søhesten |
2:56.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Marie Martens Christensen |
2004 |
|
250 |
40.02 |
1:25.62 |
2:11.27 |
|
2:55.80 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
2:48.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Emma Kjær Johannesen |
2004 |
|
208 |
42.48 |
1:31.20 |
2:21.07 |
|
3:06.91 |
|
|
Brønderslev SK08 |
3:09.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Anne K. B. Sørensen |
2004 |
|
200 |
41.23 |
1:30.64 |
2:20.63 |
|
3:09.43 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
3:56.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Fie Frost |
2003 |
|
188 |
43.66 |
1:34.30 |
2:26.72 |
|
3:13.15 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Sarah Rebsdorf |
2003 |
|
168 |
44.11 |
1:32.89 |
2:27.09 |
|
3:20.67 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Cecilie Billesø |
2003 |
|
134 |
47.18 |
1:42.58 |
2:40.86 |
|
3:35.99 |
|
|
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karoline Kjelstrup |
2006 |
|
417 |
35.35 |
1:13.29 |
1:52.26 |
|
2:28.20 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:34.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mathilde Bager |
2005 |
|
399 |
35.93 |
1:14.82 |
1:53.48 |
|
2:30.40 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:37.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
|
398 |
35.54 |
1:14.01 |
1:53.10 |
|
2:30.50 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:36.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Caroline Lærke Hyltoft |
2006 |
|
363 |
35.61 |
1:14.57 |
1:55.43 |
|
2:35.25 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:51.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ida Overgaard Thomassen |
2005 |
|
344 |
36.31 |
1:16.76 |
1:57.78 |
|
2:38.06 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
2:43.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Laura S. Olesen |
2005 |
|
343 |
36.47 |
1:16.07 |
1:57.67 |
|
2:38.22 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:42.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Josefine Høgh |
2005 |
|
272 |
40.32 |
1:26.12 |
2:10.03 |
|
2:50.77 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
2:58.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Aia Caroline Abel |
2006 |
|
271 |
39.22 |
1:24.14 |
2:09.29 |
|
2:51.18 |
|
|
Svømmeklubben Søhesten |
2:53.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Hannah Vixø Momme |
2005 |
|
270 |
39.29 |
1:24.37 |
2:10.35 |
|
2:51.21 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
3:00.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Stine Mejdahl |
2005 |
|
267 |
39.61 |
1:24.63 |
2:09.52 |
|
2:51.98 |
|
|
Svømmeklubben Søhesten |
2:58.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Marie Elisabeth Thorsted |
2006 |
|
201 |
40.67 |
1:27.85 |
2:18.54 |
|
3:08.98 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
3:25.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Alma Bach Larsen |
2006 |
|
198 |
44.77 |
1:33.27 |
2:24.52 |
|
3:09.86 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
3:23.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Sofia Jørgensen |
2006 |
|
176 |
46.97 |
1:36.96 |
2:30.36 |
|
3:17.60 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
3:30.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Marlena Lundkvist |
2006 |
|
162 |
48.23 |
1:41.12 |
2:34.35 |
|
3:22.84 |
|
|
Idrætsforening Jarl, Arden |
3:31.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Kristine Krogholm Haven |
2005 |
|
159 |
45.03 |
1:38.68 |
2:33.75 |
|
3:24.10 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2018 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
28 oktober 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
11:22 |
|