2019-12-13   22:08:34
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Rosenlundsbadet Sprint 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Försök) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 1 (Försök) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Rosenlundsbadet Sprint 2018    Utskriftsdatum  27 april 2018   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  17:04   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 april 2018         
 
 
Gren 1, 50m Frisim F 12oy, Försök 0 år och äldre 
12 år och yngre: Molly Lund 29.66 2017-04-28 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Nina Mirkhan  2006    495          29.98   
  Värnamo Simsällskap  30.25                 
Agnes Holmblad  2006    476          30.39   
  Simklubben Elfsborg  30.14                 
Leija Johansson Junttila  2006    470          30.50   
  Motala Simsällskap  29.65                 
Elsa Sjöström  2006    456          30.81   
  Simklubben Elfsborg  31.33                 
Hilda Hou Vasiiliagou  2006    452          30.91   
  Simklubben Elfsborg  31.16                 
Ella Flyckt  2007    387          32.54   
  Simklubben Elfsborg  32.79                 
Emmy Fjeld  2006    385          32.61   
  Simklubben Elfsborg  33.88                 
Ella Sjö  2006    375          32.89   
  Växjö Simsällskap  33.97                 
Alma Berge Kleber  2006    366          33.16   
  Simklubben Elfsborg  33.17                 
10  Emelie Jansson  2006    346          33.79   
  Värnamo Simsällskap  34.12                 
11  Julia Andersson  2007    336          34.13   
  Ronneby Simsällskap  35.49                 
12  Hanna Manninen  2006    323          34.56   
  Motala Simsällskap  36.69                 
13  Alma Cosic  2006    316          34.82   
  Jönköpings Simsällskap  37.05                 
14  Enna Karanovic  2006    308          35.12   
  Simklubben Elfsborg  36.34                 
15  Mathilda Rångeby  2007    291          35.79   
  Nässjö SLS  36.00                 
16  Edith Fredriksson  2007    277          36.38   
  Simklubben Elfsborg  38.12                 
17  Ella Jansson  2007    277          36.40   
  Nässjö SLS  36.66                 
17  Ingrid Mann  2007    277          36.40   
  Värnamo Simsällskap  35.28                 
19  Tilda Andersson  2006    272          36.58   
  Jönköpings Simsällskap  37.77                 
20  Nora Parvin  2006    268          36.77   
  Värnamo Simsällskap  37.92                 
21  Emma Bergqvist  2007    244          37.96   
  Jönköpings Simsällskap  37.55                 
22  Alva Gunnarsson  2006    231          38.66   
  Ronneby Simsällskap  38.62                 
23  Alma Olofsson  2007    207          40.09   
  Ronneby Simsällskap  38.80                 
24  Emma Böhrén  2008    198          40.66   
  Simklubben Elfsborg  45.70                 
25  Ella Veenhuis  2007    192          41.07   
  Simklubben Blåkulla Oskarshamn  40.07                 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  27 april 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  17:04 
 
Resultat Gren 1 (Semifinaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Semifinaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Rosenlundsbadet Sprint 2018    Utskriftsdatum  29 april 2018   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  15:03   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 april 2018         
 
 
Gren 1, 50m Frisim F 12oy, Semifinaler 0 år och äldre 
12 år och yngre: Molly Lund 29.66 2017-04-28 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nina Mirkhan  2006  Värnamo Simsällskap            29.98   
Leija Johansson Junttila  2006  Motala Simsällskap            30.77   
Elsa Sjöström  2006  Simklubben Elfsborg            31.29   
Agnes Holmblad  2006  Simklubben Elfsborg            31.82   
Hilda Hou Vasiiliagou  2006  Simklubben Elfsborg            32.60   
Emmy Fjeld  2006  Simklubben Elfsborg            34.00   
Emelie Jansson  2006  Värnamo Simsällskap            34.31   
Ella Sjö  2006  Växjö Simsällskap            34.38   
Alma Cosic  2006  Jönköpings Simsällskap            34.75   
10  Alma Berge Kleber  2006  Simklubben Elfsborg            35.24   
11  Julia Andersson  2007  Ronneby Simsällskap            35.34   
12  Ingrid Mann  2007  Värnamo Simsällskap            35.35   
13  Hanna Manninen  2006  Motala Simsällskap            35.64   
14  Ella Jansson  2007  Nässjö SLS            36.69   
15  Enna Karanovic  2006  Simklubben Elfsborg            36.96   
Ella Flyckt  2007  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 april 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  15:03 
 
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Rosenlundsbadet Sprint 2018    Utskriftsdatum  29 april 2018   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  16:36   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 april 2018         
 
 
Gren 1, 50m Frisim F 12oy, Finaler 0 år och äldre 
12 år och yngre: Molly Lund 29.66 2017-04-28 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nina Mirkhan  2006  Värnamo Simsällskap            29.74   
Leija Johansson Junttila  2006  Motala Simsällskap            30.59   
Agnes Holmblad  2006  Simklubben Elfsborg            30.96   
Elsa Sjöström  2006  Simklubben Elfsborg            31.44   
Hilda Hou Vasiiliagou  2006  Simklubben Elfsborg            32.44   
Emmy Fjeld  2006  Simklubben Elfsborg            33.57   
Emelie Jansson  2006  Värnamo Simsällskap            33.68   
Ella Sjö  2006  Växjö Simsällskap            34.44   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 april 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  16:36 
 
Resultat Gren 2 (Försök) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 2 (Försök) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Rosenlundsbadet Sprint 2018    Utskriftsdatum  27 april 2018   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  17:25   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 april 2018         
 
 
Gren 2, 50m Frisim P 12oy, Försök 0 år och äldre 
12 år och yngre: Daniel Forndal (1997) 29.29 2009-05-08 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Alwin Edqvist  2006    322          30.50   
  Växjö Simsällskap  34.93                 
Leo Karlsson  2006    316          30.69   
  Hallsberg Kumla Simklubb  30.64                 
Lowe Stenberg  2006    270          32.32   
  Simklubben Elfsborg  31.81                 
Melker Åkesson  2006    241          33.57   
  Jönköpings Simsällskap  34.58                 
Theo Nordholm  2006    240          33.62   
  Jönköpings Simsällskap  33.93                 
Vincent Johnson  2006    222          34.52   
  Osby Simsällskap  34.12                 
Max Månsson  2006    216          34.81   
  Örebro Simallians  35.94                 
Daniel Sainz  2006    212          35.06   
  Jönköpings Simsällskap  34.09                 
Joel Hoflund Martinsson  2006    208          35.24   
  Jönköpings Simsällskap  36.34                 
10  Mathias Kördel  2006    205          35.44   
  Örebro Simallians  37.65                 
11  Troy Eriksson  2006    197          35.91   
  Motala Simsällskap  36.34                 
12  Victor Usurelu  2007    195          36.04   
  Värnamo Simsällskap  35.30                 
13  Markus Andelius  2007    187          36.55   
  Nässjö SLS  37.75                 
14  Frans Johansson  2006    174          37.41   
  Växjö Simsällskap  38.83                 
15  Ludvig Löfgren  2006    173          37.50   
  Oskarshamns Simsällskap  38.53                 
16  Philip Rångeby  2006    157          38.72   
  Nässjö SLS  38.94                 
17  Eskil Nilsson  2008    122          42.05   
  Ludvika Simsällskap  44.66                 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  27 april 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  17:25 
 
Resultat Gren 2 (Semifinaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Semifinaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Rosenlundsbadet Sprint 2018    Utskriftsdatum  29 april 2018   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  15:04   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 april 2018         
 
 
Gren 2, 50m Frisim P 12oy, Semifinaler 0 år och äldre 
12 år och yngre: Daniel Forndal (1997) 29.29 2009-05-08 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alwin Edqvist  2006  Växjö Simsällskap            31.23   
Lowe Stenberg  2006  Simklubben Elfsborg            32.20   
Leo Karlsson  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            32.54   
Theo Nordholm  2006  Jönköpings Simsällskap            34.11   
Melker Åkesson  2006  Jönköpings Simsällskap            34.46   
Daniel Sainz  2006  Jönköpings Simsällskap            34.59   
Joel Hoflund Martinsson  2006  Jönköpings Simsällskap            35.40   
Vincent Johnson  2006  Osby Simsällskap            35.53   
Troy Eriksson  2006  Motala Simsällskap            36.90   
10  Markus Andelius  2007  Nässjö SLS            37.60   
11  Frans Johansson  2006  Växjö Simsällskap            37.63   
12  Philip Rångeby  2006  Nässjö SLS            38.01   
13  Ludvig Löfgren  2006  Oskarshamns Simsällskap            38.37   
14  Max Månsson  2006  Örebro Simallians            38.44   
15  Victor Usurelu  2007  Värnamo Simsällskap            39.39   
16  Eskil Nilsson  2008  Ludvika Simsällskap            44.48   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 april 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  15:04 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Rosenlundsbadet Sprint 2018    Utskriftsdatum  29 april 2018   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  16:36   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 april 2018         
 
 
Gren 2, 50m Frisim P 12oy, Finaler 0 år och äldre 
12 år och yngre: Daniel Forndal (1997) 29.29 2009-05-08 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alwin Edqvist  2006  Växjö Simsällskap            30.74   
Leo Karlsson  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            31.08   
Lowe Stenberg  2006  Simklubben Elfsborg            32.11   
Melker Åkesson  2006  Jönköpings Simsällskap            33.82   
Daniel Sainz  2006  Jönköpings Simsällskap            34.22   
Theo Nordholm  2006  Jönköpings Simsällskap            34.46   
Joel Hoflund Martinsson  2006  Jönköpings Simsällskap            35.16   
Vincent Johnson  2006  Osby Simsällskap            38.63   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 april 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  16:36 
 
Resultat Gren 3 (Försök) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 3 (Försök) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Rosenlundsbadet Sprint 2018    Utskriftsdatum  27 april 2018   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  17:25   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 april 2018         
 
 
Gren 3, 50m Frisim F 13-14, Försök 0 år och äldre 
13-14 år: Céline Bertrand (1995) 27.35 2009-05-08 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Clara Kuggvik  2005    583          28.40   
  Västerviks Simsällskap  28.66                 
Sofia Henningsson  2004    570          28.61   
  Skövde Simsällskap  27.90                 
Ida Kristiansson  2004    563          28.73   
  Skövde Simsällskap  28.93                 
Ellen Havskog  2005    532          29.27   
  Hultsfreds Simsällskap  28.88                 
Clara Johansson  2005    527          29.37   
  Osby Simsällskap  28.70                 
Wilma Svensson  2004    522          29.47   
  Jönköpings Simsällskap  28.77                 
Nora Rogö  2004    515          29.60   
  Jönköpings Simsällskap  29.50                 
Selma Seipp  2005    510          29.70   
  Osby Simsällskap  29.32                 
Ida Rudelius  2004    509          29.72   
  Jönköpings Simsällskap  30.16                 
10  Hilma Ihreborn  2005    507          29.75   
  Värnamo Simsällskap  29.83                 
11  Moa Holmquist  2004    506          29.77   
  Jönköpings Simsällskap  29.16                 
12  Thilda Häll  2005    502          29.84   
  Simklubben Elfsborg  30.28                 
13  Siri Bälter  2004    496          29.97   
  Värnamo Simsällskap  29.59                 
14  Jane Elgh  2004    494          30.01   
  Jönköpings Simsällskap  30.66                 
15  Julia Jonsson  2004    481          30.27   
  Falköpings Simsällskap  29.57                 
16  Linnea Larsson  2005    467          30.57   
  Hallsberg Kumla Simklubb  29.86                 
17  Sofie Persson  2004    460          30.74   
  Simklubben Elfsborg  30.85                 
18  Linnea Haraldsson  2005    453          30.88   
  Hvetlanda Simsällskap  30.82                 
19  Alba Arberg  2005    450          30.96   
  Jönköpings Simsällskap  31.61                 
20  Alina Umbaeva  2005    449          30.98   
  Örebro Simallians  30.34                 
21  Maja Olofsson  2004    439          31.22   
  Osby Simsällskap  30.76                 
22  Josefina Näsén  2005    437          31.27   
  Örebro Simallians  31.25                 
23  Julia Pietsch  2005    434          31.33   
  Örebro Simallians  30.90                 
24  Elina Holgersson  2005    431          31.40   
  Osby Simsällskap  31.84                 
25  Hannah Lilja  2004    425          31.56   
  Simklubben Elfsborg  31.39                 
26  Amanda Böhrén  2005    424          31.57   
  Simklubben Elfsborg  31.60                 
27  Alva Claesén  2004    415          31.79   
  Västerviks Simsällskap  31.22                 
28  Jonna Möller  2005    413          31.86   
  Osby Simsällskap  31.44                 
29  Viola Wesslund Möll  2005    407          32.01   
  Simklubben Elfsborg  31.25                 
30  Johanna Fransson  2004    404          32.09   
  Oskarshamns Simsällskap  30.97                 
31  Signe Wahlberg  2005    392          32.42   
  Simklubben Elfsborg  31.80                 
32  Filippa Lind  2004    344          33.86   
  Falköpings Simsällskap  32.02                 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  27 april 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  17:25 
 
Resultat Gren 3 (Semifinaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Semifinaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Rosenlundsbadet Sprint 2018    Utskriftsdatum  29 april 2018   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  15:06   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 april 2018         
 
 
Gren 3, 50m Frisim F 13-14, Semifinaler 0 år och äldre 
13-14 år: Céline Bertrand (1995) 27.35 2009-05-08 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ida Kristiansson  2004  Skövde Simsällskap            28.49   
Clara Kuggvik  2005  Västerviks Simsällskap            29.19   
Sofia Henningsson  2004  Skövde Simsällskap            29.32   
Clara Johansson  2005  Osby Simsällskap            29.48   
Wilma Svensson  2004  Jönköpings Simsällskap            29.72   
Ellen Havskog  2005  Hultsfreds Simsällskap            29.92   
Nora Rogö  2004  Jönköpings Simsällskap            30.03   
Selma Seipp  2005  Osby Simsällskap            30.15   
Hilma Ihreborn  2005  Värnamo Simsällskap            30.20   
10  Siri Bälter  2004  Värnamo Simsällskap            30.30   
11  Julia Jonsson  2004  Falköpings Simsällskap            30.33   
12  Ida Rudelius  2004  Jönköpings Simsällskap            30.53   
13  Sofie Persson  2004  Simklubben Elfsborg            30.68   
14  Linnea Haraldsson  2005  Hvetlanda Simsällskap            31.02   
15  Alina Umbaeva  2005  Örebro Simallians            31.88   
Moa Holmquist  2004  Jönköpings Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 april 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  15:06 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Rosenlundsbadet Sprint 2018    Utskriftsdatum  29 april 2018   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  16:43   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 april 2018         
 
 
Gren 3, 50m Frisim F 13-14, Finaler 0 år och äldre 
13-14 år: Céline Bertrand (1995) 27.35 2009-05-08 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Henningsson  2004  Skövde Simsällskap            28.40   
Clara Kuggvik  2005  Västerviks Simsällskap            28.50   
Ida Kristiansson  2004  Skövde Simsällskap            28.81   
Clara Johansson  2005  Osby Simsällskap            29.41   
Ellen Havskog  2005  Hultsfreds Simsällskap            29.43   
Wilma Svensson  2004  Jönköpings Simsällskap            29.81   
Nora Rogö  2004  Jönköpings Simsällskap            29.90   
Selma Seipp  2005  Osby Simsällskap            30.02   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 april 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  16:43 
 
Resultat Gren 4 (Försök) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 4 (Försök) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Rosenlundsbadet Sprint 2018    Utskriftsdatum  27 april 2018   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  17:25   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 april 2018         
 
 
Gren 4, 50m Frisim P 13-14, Försök 0 år och äldre 
13-14 år: Filip Grimberg (1998) 25.96 2014 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Gabriel Eriksson  2004    455          27.18   
  Jönköpings Simsällskap  28.08                 
Kevin Söderqvist  2004    439          27.51   
  Simklubben Elfsborg  27.31                 
Gustav Askengren  2004    403          28.30   
  Simklubben Elfsborg  27.83                 
Leo Spogardh  2004    397          28.44   
  Karlshamns Simklubb  27.49                 
Max Grubesic  2004    394          28.52   
  Jönköpings Simsällskap  30.15                 
Fabian Lagström  2004    387          28.67   
  Oskarshamns Simsällskap  30.40                 
Gustav Fahlström  2005    386          28.70   
  Motala Simsällskap  28.25                 
Victor Ekblad  2004    375          28.99   
  Jönköpings Simsällskap  30.68                 
Leopold Grinnemo  2005    369          29.13   
  Jönköpings Simsällskap  28.52                 
10  Anton Hegmegi  2005    368          29.17   
  Jönköpings Simsällskap  29.01                 
11  Sebastian Florez  2004    360          29.39   
  Eksjö Sim- o Livräddnings SS  29.46                 
12  Adrian Spogardh  2004    358          29.43   
  Karlshamns Simklubb  29.42                 
13  David Liu  2004    355          29.53   
  Jönköpings Simsällskap  29.78                 
14  Tim Nageus  2005    335          30.08   
  Simklubben Elfsborg  29.80                 
15  Mircea Gabriel Hristodor  2004    323          30.46   
  Växjö Simsällskap  29.87                 
16  Hugo Ringblom  2004    312          30.82   
  Värnamo Simsällskap  31.08                 
17  Nathaniel Miles  2004    304          31.09   
  Örebro Simallians  32.19                 
18  David Eriksson  2004    301          31.17   
  Hallsberg Kumla Simklubb  30.26                 
19  August Jansson  2005    292          31.50   
  Örebro Simallians  30.57                 
20  Axel Skoglund  2004    277          32.04   
  Örebro Simallians  31.37                 
21  David Bergqvist  2005    276          32.08   
  Jönköpings Simsällskap  31.87                 
22  Edwin Brimalm  2005    272          32.27   
  Motala Simsällskap  32.24                 
23  Jacob Lindström  2005    261          32.71   
  Jönköpings Simsällskap  33.60                 
24  Marcus Manninen  2004    252          33.07   
  Motala Simsällskap  33.13                 
25  Hugo Hermansson  2004    237          33.78   
  Växjö Simsällskap  35.73                 
25  Rasmus Falk  2004    237          33.78   
  Örebro Simallians  34.85                 
27  Jakob Starkenberg  2004    235          33.87   
  Jönköpings Simsällskap  34.03                 
28  William Dahlqvist  2005    221          34.54   
  Simklubben Elfsborg  33.00                 
29  William Blixt  2004    220          34.60   
  Karlsborgs Simklubb  38.71                 
30  Anders Runeqvist  2005    207          35.30   
  Värnamo Simsällskap  35.69                 
31  Carl Thelin  2004    201          35.69   
  Värnamo Simsällskap  36.01                 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  27 april 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  17:25 
 
Resultat Gren 4 (Semifinaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Semifinaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Rosenlundsbadet Sprint 2018    Utskriftsdatum  29 april 2018   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  15:08   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 april 2018         
 
 
Gren 4, 50m Frisim P 13-14, Semifinaler 0 år och äldre 
13-14 år: Filip Grimberg (1998) 25.96 2014 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gabriel Eriksson  2004  Jönköpings Simsällskap            27.19   
Kevin Söderqvist  2004  Simklubben Elfsborg            27.96   
Fabian Lagström  2004  Oskarshamns Simsällskap            28.21   
Leo Spogardh  2004  Karlshamns Simklubb            28.71   
Max Grubesic  2004  Jönköpings Simsällskap            28.76   
Gustav Askengren  2004  Simklubben Elfsborg            28.81   
Leopold Grinnemo  2005  Jönköpings Simsällskap            29.06   
Sebastian Florez  2004  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            29.34   
Anton Hegmegi  2005  Jönköpings Simsällskap            29.40   
10  Victor Ekblad  2004  Jönköpings Simsällskap            29.46   
11  Adrian Spogardh  2004  Karlshamns Simklubb            29.48   
12  David Liu  2004  Jönköpings Simsällskap            29.64   
13  Gustav Fahlström  2005  Motala Simsällskap            29.83   
14  Tim Nageus  2005  Simklubben Elfsborg            30.42   
15  Mircea Gabriel Hristodor  2004  Växjö Simsällskap            30.49   
16  David Eriksson  2004  Hallsberg Kumla Simklubb            30.88   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 april 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  15:08 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Rosenlundsbadet Sprint 2018    Utskriftsdatum  29 april 2018   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  16:45   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 april 2018         
 
 
Gren 4, 50m Frisim P 13-14, Finaler 0 år och äldre 
13-14 år: Filip Grimberg (1998) 25.96 2014 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gabriel Eriksson  2004  Jönköpings Simsällskap            27.28   
Kevin Söderqvist  2004  Simklubben Elfsborg            27.52   
Fabian Lagström  2004  Oskarshamns Simsällskap            28.32   
Gustav Askengren  2004  Simklubben Elfsborg            28.47   
Max Grubesic  2004  Jönköpings Simsällskap            28.72   
Leo Spogardh  2004  Karlshamns Simklubb            28.79   
Sebastian Florez  2004  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            29.16   
Leopold Grinnemo  2005  Jönköpings Simsällskap            29.38   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 april 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  16:45 
 
Resultat Gren 5 (Försök) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 5 (Försök) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Rosenlundsbadet Sprint 2018    Utskriftsdatum  27 april 2018   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  17:22   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 april 2018         
 
 
Gren 5, 50m Frisim F 15-16, Försök 0 år och äldre 
15-16 år: Josefin Lindkvist 26.42 2009-05-08 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Trine Forss  2003    678          27.00   
  Skövde Simsällskap  26.00                 
Sofia Åstedt  2003    666          27.17   
  Simklubben Elfsborg  26.27                 
Hilja Schimmel  2003    613          27.93   
  Skövde Simsällskap  27.42                 
Nellie Myrlander  2003    550          28.96   
  Nässjö SLS  28.74                 
Ella Haraldsson  2003    530          29.32   
  Hvetlanda Simsällskap  29.18                 
Julia Månsson  2002    527          29.37   
  Örebro Simallians  29.37                 
Linda Fredriksson  2002    519          29.52   
  Simklubben Elfsborg  28.58                 
Linn Suchomel  2003    516          29.58   
  Skövde Simsällskap  29.25                 
Emma Cullberg  2002    514          29.61   
  Örebro Simallians  27.98                 
10  Stina Pernius  2002    510          29.70   
  Simklubben Blåkulla Oskarshamn  28.29                 
11  Alma Torkelsson  2003    505          29.79   
  Osby Simsällskap  29.00                 
12  Isabella Wahlström  2003    495          29.98   
  Skövde Simsällskap  30.33                 
13  Moa Olofsson  2002    494          30.01   
  Osby Simsällskap  28.61                 
14  Ellen Roslund  2003    489          30.10   
  Karlsborgs Simklubb  29.36                 
15  Magdalena Hagsten Skarda  2003    483          30.23   
  Örebro Simallians  29.29                 
16  Cornelia Johansson  2003    475          30.40   
  Örebro Simallians  29.53                 
16  Emmie Davis  2002    475          30.40   
  Jönköpings Simsällskap  29.83                 
18  Josefine Åhlund  2002    471          30.48   
  Örebro Simallians  29.14                 
19  Anna Krysén  2003    471          30.49   
  Ludvika Simsällskap  28.67                 
20  Natalie Stjärnås  2003    469          30.53   
  Jönköpings Simsällskap  29.60                 
21  Lisa Flaa  2002    458          30.78   
  Nässjö SLS  30.41                 
22  Elsa Jansson  2002    455          30.84   
  Hallsberg Kumla Simklubb  29.26                 
23  Nikita Kapron  2003    453          30.89   
  Skövde Simsällskap  29.57                 
24  Hanna Mirkhan  2003    442          31.14   
  Värnamo Simsällskap  29.59                 
25  Malin Vestman  2003    439          31.21   
  Skövde Simsällskap  30.38                 
26  Nora Björklund  2003    437          31.27   
  Oskarshamns Simsällskap  29.84                 
27  Tilda Carlsson  2003    432          31.39   
  Motala Simsällskap  29.49                 
28  Felicia Tubbin  2003    431          31.40   
  Jönköpings Simsällskap  30.60                 
29  Josefine Stenman  2002    425          31.55   
  Hallsberg Kumla Simklubb  30.17                 
30  Isadora Rosén  2002    417          31.75   
  Motala Simsällskap  29.93                 
31  Felicia Karlsson  2003    407          32.02   
  Osby Simsällskap  30.39                 
32  Ellen Kampe  2003    388          32.51   
  Mariestads Simsällskap  30.46                 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  27 april 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  17:22 
 
Resultat Gren 5 (Semifinaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Semifinaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Rosenlundsbadet Sprint 2018    Utskriftsdatum  29 april 2018   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  15:10   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 april 2018         
 
 
Gren 5, 50m Frisim F 15-16, Semifinaler 0 år och äldre 
15-16 år: Josefin Lindkvist 26.42 2009-05-08 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Trine Forss  2003  Skövde Simsällskap            27.57   
Sofia Åstedt  2003  Simklubben Elfsborg            27.62   
Hilja Schimmel  2003  Skövde Simsällskap            27.97   
Linda Fredriksson  2002  Simklubben Elfsborg            29.37   
Stina Pernius  2002  Simklubben Blåkulla Oskarshamn            29.42   
Nellie Myrlander  2003  Nässjö SLS            29.55   
Julia Månsson  2002  Örebro Simallians            29.73   
Emma Cullberg  2002  Örebro Simallians            29.85   
Magdalena Hagsten Skarda  2003  Örebro Simallians            30.01   
10  Isabella Wahlström  2003  Skövde Simsällskap            30.07   
11  Linn Suchomel  2003  Skövde Simsällskap            30.27   
12  Moa Olofsson  2002  Osby Simsällskap            30.43   
13  Alma Torkelsson  2003  Osby Simsällskap            30.50   
14  Ella Haraldsson  2003  Hvetlanda Simsällskap            30.83   
15  Cornelia Johansson  2003  Örebro Simallians            31.30   
16  Lisa Flaa  2002  Nässjö SLS            31.31   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 april 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  15:10 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Rosenlundsbadet Sprint 2018    Utskriftsdatum  29 april 2018   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  16:49   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 april 2018         
 
 
Gren 5, 50m Frisim F 15-16, Finaler 0 år och äldre 
15-16 år: Josefin Lindkvist 26.42 2009-05-08 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Trine Forss  2003  Skövde Simsällskap            26.90   
Sofia Åstedt  2003  Simklubben Elfsborg            27.45   
Hilja Schimmel  2003  Skövde Simsällskap            28.39   
Stina Pernius  2002  Simklubben Blåkulla Oskarshamn            29.26   
Nellie Myrlander  2003  Nässjö SLS            29.38   
Linda Fredriksson  2002  Simklubben Elfsborg            29.39   
Julia Månsson  2002  Örebro Simallians            29.84   
Emma Cullberg  2002  Örebro Simallians            29.89   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 april 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  16:49 
 
Resultat Gren 6 (Försök) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 6 (Försök) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Rosenlundsbadet Sprint 2018    Utskriftsdatum  27 april 2018   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  17:26   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 april 2018         
 
 
Gren 6, 50m Frisim P 15-16, Försök 0 år och äldre 
15-16 år: Filip Grimberg (1998) 24.45 2014-05-04 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Peter Jivanov  2002    596          24.84   
  Skara Simsällskap  25.54                 
Job Sanders  2003    529          25.85   
  Jönköpings Simsällskap  24.89                 
Daniel Agestav  2002    523          25.94   
  Jönköpings Simsällskap  25.15                 
Oscar Wilhelmsson  2002    518          26.02   
  Örebro Simallians  25.56                 
Hannes Börjel  2002    503          26.29   
  Örebro Simallians  25.87                 
Eldin Nukovic  2002    500          26.34   
  Jönköpings Simsällskap  25.81                 
William Nordkvist  2002    466          26.97   
  Mariestads Simsällskap  26.78                 
Henrik Duong  2003    465          26.98   
  Simklubben Blåkulla Oskarshamn  26.39                 
Adrijan Danqi  2002    459          27.09   
  Örebro Simallians  27.06                 
10  Henrik Eriksson  2002    448          27.32   
  Motala Simsällskap  26.05                 
11  Elliot Fielder  2003    443          27.42   
  Motala Simsällskap  26.71                 
12  Dennis Partanen  2003    442          27.44   
  Skövde Simsällskap  27.14                 
13  Stefanos Gavriliidis  2003    432          27.66   
  Västerviks Simsällskap  27.03                 
14  Arvid Svensson  2003    424          27.82   
  Ronneby Simsällskap  26.25                 
15  Ricky Bergwall  2002    417          27.98   
  Jönköpings Simsällskap  28.78                 
16  Carl Löfgren  2003    413          28.06   
  Simklubben Blåkulla Oskarshamn  26.89                 
17  Pavle Skoric  2003    394          28.52   
  Värnamo Simsällskap  29.15                 
18  Ludvig Johansson  2003    390          28.61   
  Skövde Simsällskap  28.85                 
19  Anton Svennberg  2002    389          28.64   
  Örebro Simallians  28.63                 
20  Anton Bäckman  2003    378          28.91   
  Värnamo Simsällskap  27.37                 
21  Daniel Shebalin  2002    363          29.29   
  Älmhults Simsällskap  29.94                 
22  Jakob Nyström  2003    307          30.99   
  Oskarshamns Simsällskap  32.69                 
23  Tobias Karlsson  2002    276          32.09   
  Jönköpings Simsällskap  31.73                 
24  William Forsström  2002    264          32.59   
  Örebro Simallians  30.54                 
25  Fabian Claeson  2002    237          33.76   
  Osby Simsällskap  33.26                 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  27 april 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  17:26 
 
Resultat Gren 6 (Semifinaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Semifinaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Rosenlundsbadet Sprint 2018    Utskriftsdatum  29 april 2018   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  15:12   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 april 2018         
 
 
Gren 6, 50m Frisim P 15-16, Semifinaler 0 år och äldre 
15-16 år: Filip Grimberg (1998) 24.45 2014-05-04 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Peter Jivanov  2002  Skara Simsällskap            25.16   
Oscar Wilhelmsson  2002  Örebro Simallians            25.95   
Job Sanders  2003  Jönköpings Simsällskap            26.14   
Daniel Agestav  2002  Jönköpings Simsällskap            26.17   
Eldin Nukovic  2002  Jönköpings Simsällskap            26.42   
Hannes Börjel  2002  Örebro Simallians            26.46   
Adrijan Danqi  2002  Örebro Simallians            27.31   
William Nordkvist  2002  Mariestads Simsällskap            27.54   
Henrik Duong  2003  Simklubben Blåkulla Oskarshamn            27.71   
10  Henrik Eriksson  2002  Motala Simsällskap            28.11   
10  Stefanos Gavriliidis  2003  Västerviks Simsällskap            28.11   
12  Arvid Svensson  2003  Ronneby Simsällskap            28.13   
13  Elliot Fielder  2003  Motala Simsällskap            28.16   
14  Carl Löfgren  2003  Simklubben Blåkulla Oskarshamn            28.22   
15  Dennis Partanen  2003  Skövde Simsällskap            28.42   
16  Ricky Bergwall  2002  Jönköpings Simsällskap            29.31   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 april 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  15:12 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Rosenlundsbadet Sprint 2018    Utskriftsdatum  29 april 2018   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  16:51   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 april 2018         
 
 
Gren 6, 50m Frisim P 15-16, Finaler 0 år och äldre 
15-16 år: Filip Grimberg (1998) 24.45 2014-05-04 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Peter Jivanov  2002  Skara Simsällskap            24.94   
Job Sanders  2003  Jönköpings Simsällskap            25.58   
Oscar Wilhelmsson  2002  Örebro Simallians            25.86   
Eldin Nukovic  2002  Jönköpings Simsällskap            26.22   
Hannes Börjel  2002  Örebro Simallians            26.49   
Daniel Agestav  2002  Jönköpings Simsällskap            26.57   
William Nordkvist  2002  Mariestads Simsällskap            27.00   
Adrijan Danqi  2002  Örebro Simallians            27.90   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 april 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  16:51 
 
Resultat Gren 7 (Försök) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 7 (Försök) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Rosenlundsbadet Sprint 2018    Utskriftsdatum  27 april 2018   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  17:32   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 april 2018         
 
 
Gren 7, 50m Frisim F 17oä, Försök 0 år och äldre 
17 år och äldre: Hanna Eriksson 26.24 2007-05-17 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Vera Fransson  2001    632          27.64   
  Skövde Simsällskap  26.46                 
Alice Müllern  1998    621          27.80   
  Jönköpings Simsällskap  26.35                 
Nikki Brockmar  1999    615          27.89   
  Skövde Simsällskap  26.41                 
Wilma Johansson  2001    610          27.97   
  Jönköpings Simsällskap  27.29                 
Ida Lövgren  2001    591          28.27   
  Skövde Simsällskap  26.74                 
Lova Andersson  2000    578          28.48   
  Jönköpings Simsällskap  26.70                 
Liesel Williamsson  2000    564          28.72   
  Skövde Simsällskap  27.78                 
Nilla Atzmannstorfer  1998    564          28.72   
  Jönköpings Simsällskap  28.49                 
Felicia Claesén  2001    561          28.76   
  Västerviks Simsällskap  28.04                 
Sandra Rääf  2000    561          28.76   
  Örebro Simallians  27.46                 
11  Elin Ristl  1999    555          28.86   
  Jönköpings Simsällskap  27.51                 
12  Angelica Stark  1999    546          29.03   
  Jönköpings Simsällskap                   
13  Ebba Olsson  2001    542          29.10   
  Mariestads Simsällskap  28.27                 
14  Tilda Öman  2000    541          29.12   
  Simklubben Elfsborg  28.28                 
15  Clara Momats  2000    540          29.13   
  Örebro Simallians  28.06                 
16  Agnes Cato  2001    529          29.33   
  Osby Simsällskap  27.74                 
17  Alice Nordkvist  2000    527          29.37   
  Mariestads Simsällskap  28.38                 
18  Emma Roos  1999    522          29.46   
  Jönköpings Simsällskap  28.44                 
19  Agnes Wedel  2000    512          29.65   
  Västerviks Simsällskap  28.07                 
20  Jennie Johansson  2001    507          29.75   
  Klippans Simsällskap  32.18                 
21  Ellen Torkelsson  2000    500          29.89   
  Osby Simsällskap  29.29                 
22  Simone Karlsson  2001    489          30.10   
  Osby Simsällskap  27.25                 
23  Mariam Istiphan  2001    487          30.15   
  Jönköpings Simsällskap  29.88                 
24  Agnes Arberg  2001    485          30.19   
  Jönköpings Simsällskap  30.15                 
25  Francesca Clark  2001    469          30.54   
  Falköpings Simsällskap  29.74                 
26  Jennie Lundgren  2001    420          31.67   
  Hallsberg Kumla Simklubb  30.10                 
27  Julia Rosebrink  2000    418          31.73   
  Karlsborgs Simklubb  31.35                 
27  Maja Fredriksson  1999    418          31.73   
  Ludvika Simsällskap  30.29                 
29  Louise Ebbesen  2001    402          32.14   
  Ljungby Simsällskap  30.62                 
30  Evelina Thollström  1999    398          32.26   
  Jönköpings Simsällskap  31.28                 
Hannah Lornell  2000              DNS   
  Simklubben Elfsborg  32.17                 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  27 april 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  17:32 
 
Resultat Gren 7 (Semifinaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Semifinaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Rosenlundsbadet Sprint 2018    Utskriftsdatum  29 april 2018   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  15:16   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 april 2018         
 
 
Gren 7, 50m Frisim F 17oä, Semifinaler 0 år och äldre 
17 år och äldre: Hanna Eriksson 26.24 2007-05-17 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vera Fransson  2001  Skövde Simsällskap            27.88   
Nikki Brockmar  1999  Skövde Simsällskap            27.93   
Alice Müllern  1998  Jönköpings Simsällskap            28.02   
Ida Lövgren  2001  Skövde Simsällskap            28.16   
Wilma Johansson  2001  Jönköpings Simsällskap            28.53   
Lova Andersson  2000  Jönköpings Simsällskap            28.72   
Nilla Atzmannstorfer  1998  Jönköpings Simsällskap            28.83   
Liesel Williamsson  2000  Skövde Simsällskap            28.97   
Sandra Rääf  2000  Örebro Simallians            29.05   
10  Agnes Cato  2001  Osby Simsällskap            29.32   
11  Tilda Öman  2000  Simklubben Elfsborg            29.36   
12  Ebba Olsson  2001  Mariestads Simsällskap            29.56   
13  Angelica Stark  1999  Jönköpings Simsällskap            29.68   
14  Agnes Wedel  2000  Västerviks Simsällskap            29.84   
15  Clara Momats  2000  Örebro Simallians            29.86   
16  Alice Nordkvist  2000  Mariestads Simsällskap            29.93   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 april 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  15:16 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Rosenlundsbadet Sprint 2018    Utskriftsdatum  29 april 2018   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  16:58   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 april 2018         
 
 
Gren 7, 50m Frisim F 17oä, Finaler 0 år och äldre 
17 år och äldre: Hanna Eriksson 26.24 2007-05-17 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nikki Brockmar  1999  Skövde Simsällskap            27.48   
Alice Müllern  1998  Jönköpings Simsällskap            27.54   
Vera Fransson  2001  Skövde Simsällskap            27.57   
Ida Lövgren  2001  Skövde Simsällskap            28.34   
Wilma Johansson  2001  Jönköpings Simsällskap            28.56   
Nilla Atzmannstorfer  1998  Jönköpings Simsällskap            28.74   
Lova Andersson  2000  Jönköpings Simsällskap            29.09   
Liesel Williamsson  2000  Skövde Simsällskap            29.14   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 april 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  16:58 
 
Resultat Gren 8 (Försök) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 8 (Försök) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Rosenlundsbadet Sprint 2018    Utskriftsdatum  27 april 2018   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  17:39   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 april 2018         
 
 
Gren 8, 50m Frisim P 17oä, Försök 0 år och äldre 
17 år och äldre: Henrik Lindau (1990) 23.37 2013-05-19 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Erik Ohlsén  2000    638          24.28   
  Västerviks Simsällskap  23.27                 
Erik Nicklasson  1998    604          24.73   
  Jönköpings Simsällskap  24.03                 
Robin Pettersson  2000    603          24.74   
  Värnamo Simsällskap  25.10                 
William Myrlander  1997    594          24.87   
  Nässjö SLS  23.15                 
Elliot Olsson  1999    584          25.01   
  Simklubben Elfsborg  24.42                 
Filip Grimberg  1998    584          25.01   
  Jönköpings Simsällskap  23.24                 
Anton Steindl  2000    571          25.20   
  Jönköpings Simsällskap  24.55                 
Marcus Holmquist  2000    570          25.21   
  Jönköpings Simsällskap  24.10                 
Jonathan Myrlander  2000    561          25.35   
  Nässjö SLS  25.14                 
10  Noah Svensson  1999    552          25.48   
  Värnamo Simsällskap  25.01                 
11  Melker Olsson  2000    547          25.56   
  Simklubben Elfsborg  25.14                 
12  Markus Malm  1997    543          25.63   
  Jönköpings Simsällskap  24.32                 
13  Samuel Rudqvist  1999    538          25.70   
  Simklubben Elfsborg  24.12                 
14  Edvin Torlakovic  2001    529          25.84   
  Västerviks Simsällskap  25.45                 
15  Anton Campalto  1998    507          26.21   
  Ludvika Simsällskap  25.48                 
16  Vilmer Jansson  2000    495          26.42   
  Hallsberg Kumla Simklubb  25.51                 
17  Simon Svedberg  2001    477          26.75   
  Falköpings Simsällskap  25.74                 
18  Anton Lornell  1998    472          26.84   
  Simklubben Elfsborg  25.85                 
18  Erik Krysén  2000    472          26.84   
  Ludvika Simsällskap  26.05                 
20  Filip Egelrud  2000    461          27.06   
  Jönköpings Simsällskap  26.90                 
21  Johan Bergwall  1999    458          27.11   
  Jönköpings Simsällskap  26.03                 
22  Albin Svenneby  2001    447          27.34   
  Simklubben Elfsborg  27.07                 
23  Lukas Hill  1999    439          27.50   
  Ludvika Simsällskap  26.10                 
24  Jakob Gustafsson  1999    439          27.51   
  Ludvika Simsällskap  25.86                 
25  Anton Wallin  2000    438          27.52   
  Örebro Simallians  27.29                 
26  Elias Hyvönen  2000    437          27.54   
  Simklubben Elfsborg  27.01                 
27  Viktor Johansson  1998    436          27.56   
  Falköpings Simsällskap  27.16                 
28  Viktor Svan  2000    432          27.65   
  Jönköpings Simsällskap  26.75                 
29  David Engström  2001    395          28.49   
  Simklubben Elfsborg  27.09                 
30  Robin Flyman  1995    393          28.54   
  Örebro Simallians  26.74                 
31  Felix Öberg  2001    386          28.70   
  Västerviks Simsällskap  26.74                 
Albin Lövgren  1999              DNS   
  Jönköpings Simsällskap  23.49                 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  27 april 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  17:39 
 
Resultat Gren 8 (Semifinaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Semifinaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Rosenlundsbadet Sprint 2018    Utskriftsdatum  29 april 2018   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  15:21   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 april 2018         
 
 
Gren 8, 50m Frisim P 17oä, Semifinaler 0 år och äldre 
17 år och äldre: Henrik Lindau (1990) 23.37 2013-05-19 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Ohlsén  2000  Västerviks Simsällskap            24.23   
William Myrlander  1997  Nässjö SLS            24.76   
Anton Steindl  2000  Jönköpings Simsällskap            24.90   
Marcus Holmquist  2000  Jönköpings Simsällskap            24.94   
Robin Pettersson  2000  Värnamo Simsällskap            25.02   
Jonathan Myrlander  2000  Nässjö SLS            25.20   
Filip Grimberg  1998  Jönköpings Simsällskap            25.33   
Elliot Olsson  1999  Simklubben Elfsborg            25.45   
Melker Olsson  2000  Simklubben Elfsborg            25.60   
10  Noah Svensson  1999  Värnamo Simsällskap            25.69   
11  Samuel Rudqvist  1999  Simklubben Elfsborg            25.81   
12  Markus Malm  1997  Jönköpings Simsällskap            25.91   
13  Erik Krysén  2000  Ludvika Simsällskap            26.21   
14  Edvin Torlakovic  2001  Västerviks Simsällskap            26.52   
15  Simon Svedberg  2001  Falköpings Simsällskap            27.32   
Erik Nicklasson  1998  Jönköpings Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 april 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  15:21 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Rosenlundsbadet Sprint 2018    Utskriftsdatum  29 april 2018   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  17:01   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 april 2018         
 
 
Gren 8, 50m Frisim P 17oä, Finaler 0 år och äldre 
17 år och äldre: Henrik Lindau (1990) 23.37 2013-05-19 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Ohlsén  2000  Västerviks Simsällskap            23.72   
William Myrlander  1997  Nässjö SLS            24.47   
Marcus Holmquist  2000  Jönköpings Simsällskap            24.79   
Anton Steindl  2000  Jönköpings Simsällskap            24.91   
Filip Grimberg  1998  Jönköpings Simsällskap            24.93   
Robin Pettersson  2000  Värnamo Simsällskap            25.22   
Jonathan Myrlander  2000  Nässjö SLS            25.29   
Elliot Olsson  1999  Simklubben Elfsborg            25.44   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 april 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  17:01 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Rosenlundsbadet Sprint 2018    Utskriftsdatum  27 april 2018   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  18:12   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 april 2018         
 
 
Gren 9, 200m Frisim Damer, Finaler 12 år och yngre 
12 år och yngre: Ann Berglund (1984) 2:20.55 1996-05-17 
13 - 14 år: Jessica Granlund 2:09.99 1996-05-11 
15 - 16 år: Linda Erlandsson 2:06.29 1999-05-17 
17 år och äldre: Hanna Eriksson 2:04.37 2017-04-28 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Nina Mirkhan  2006    419  33.11  1:11.11  1:50.85    2:30.87   
  Värnamo Simsällskap  2:29.49                 
                     
Agnes Holmblad  2006    410  34.47  1:14.13  1:53.64    2:32.00   
  Simklubben Elfsborg  2:33.46                 
                     
Leija Johansson Junttila  2006    409  35.47  1:14.87  1:55.18    2:32.12   
  Motala Simsällskap  2:25.04                 
                     
Elsa Sjöström  2006    388  34.37  1:14.62  1:55.25    2:34.85   
  Simklubben Elfsborg  2:37.76                 
                     
Alma Berge Kleber  2006    382  36.00  1:15.88  1:56.39    2:35.64   
  Simklubben Elfsborg  2:43.13                 
                     
Hilda Hou Vasiiliagou  2006    374  33.40  1:12.83  1:56.13    2:36.72   
  Simklubben Elfsborg  3:04.71                 
                     
Emmy Fjeld  2006    314  37.68  1:21.08  2:04.51    2:46.05   
  Simklubben Elfsborg  3:03.57                 
                     
Hanna Manninen  2006    297  39.25  1:23.06  2:07.18    2:49.28   
  Motala Simsällskap  2:51.69                 
                     
Emelie Jansson  2006    296  38.21  1:22.99  2:07.20    2:49.47   
  Värnamo Simsällskap  2:42.14                 
                     
10  Tilda Andersson  2006    284  39.59  1:24.26  2:08.26    2:51.69   
  Jönköpings Simsällskap  2:47.49                 
                     
11  Alma Cosic  2006    283  39.17  1:24.05  2:10.77    2:52.00   
  Jönköpings Simsällskap  2:54.55                 
                     
12  Ella Sjö  2006    282  38.17  1:21.26  2:07.16    2:52.12   
  Växjö Simsällskap  2:55.78                 
                     
13  Mathilda Rångeby  2007    276  38.87  1:23.56  2:09.47    2:53.45   
  Nässjö SLS  2:57.50                 
                     
14  Ingrid Mann  2007    219  40.70  1:28.74  2:18.80    3:07.34   
  Värnamo Simsällskap  3:04.49                 
                     
15  Emma Bergqvist  2007    212  40.91  1:30.53  2:20.89    3:09.27   
  Jönköpings Simsällskap  3:04.85                 
                     
 
Gren 9, 200m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
12 år och yngre: Ann Berglund (1984) 2:20.55 1996-05-17 
13 - 14 år: Jessica Granlund 2:09.99 1996-05-11 
15 - 16 år: Linda Erlandsson 2:06.29 1999-05-17 
17 år och äldre: Hanna Eriksson 2:04.37 2017-04-28 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Sofia Henningsson  2004    601  30.97  1:05.06  1:39.74    2:13.86   
  Skövde Simsällskap  2:07.73                 
                     
Ida Kristiansson  2004    554  32.23  1:07.30  1:43.08    2:17.53   
  Skövde Simsällskap  2:18.87                 
                     
Thilda Häll  2005    512  32.40  1:09.11  1:45.64    2:21.22   
  Simklubben Elfsborg  2:24.91                 
                     
Nora Rogö  2004    491  32.78  1:09.66  1:47.07    2:23.15   
  Jönköpings Simsällskap  2:21.97                 
                     
Ida Rudelius  2004    481  33.03  1:09.77  1:47.46    2:24.18   
  Jönköpings Simsällskap  2:24.59                 
                     
Siri Bälter  2004    480  32.95  1:09.36  1:47.57    2:24.22   
  Värnamo Simsällskap  2:28.94                 
                     
Wilma Svensson  2004    478  33.03  1:09.88  1:47.34    2:24.43   
  Jönköpings Simsällskap  2:18.39                 
                     
Selma Seipp  2005    474  32.07  1:08.45  1:47.29    2:24.90   
  Osby Simsällskap  2:27.96                 
                     
Sofie Persson  2004    452  33.27  1:11.41  1:49.99    2:27.20   
  Simklubben Elfsborg  2:25.25                 
                     
10  Julia Pietsch  2005    448  34.16  1:12.04  1:50.26    2:27.58   
  Örebro Simallians  2:26.65                 
                     
11  Linnea Larsson  2005    445  34.71  1:12.54  1:52.17    2:27.90   
  Hallsberg Kumla Simklubb  2:25.96                 
                     
12  Ellen Havskog  2005    442  32.14  1:08.91  1:48.81    2:28.27   
  Hultsfreds Simsällskap  2:22.44                 
                     
13  Alba Arberg  2005    431  34.30  1:12.63  1:50.96    2:29.49   
  Jönköpings Simsällskap  2:27.50                 
                     
14  Alva Claesén  2004    423  33.71  1:11.82  1:52.42    2:30.43   
  Västerviks Simsällskap  2:26.91                 
                     
 
Gren 9, 200m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år 
12 år och yngre: Ann Berglund (1984) 2:20.55 1996-05-17 
13 - 14 år: Jessica Granlund 2:09.99 1996-05-11 
15 - 16 år: Linda Erlandsson 2:06.29 1999-05-17 
17 år och äldre: Hanna Eriksson 2:04.37 2017-04-28 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Sofia Åstedt  2003    580  30.54  1:04.85  1:40.64    2:15.45   
  Simklubben Elfsborg  2:12.09                 
                     
Hilja Schimmel  2003    570  32.02  1:06.69  1:41.86    2:16.26   
  Skövde Simsällskap  2:10.32                 
                     
Trine Forss  2003    561  32.18  1:06.66  1:42.04    2:16.95   
  Skövde Simsällskap  2:09.94                 
                     
Moa Olofsson  2002    540  31.74  1:06.99  1:43.20    2:18.72   
  Osby Simsällskap  2:10.67                 
                     
Nellie Myrlander  2003    525  32.37  1:08.52  1:44.66    2:19.99   
  Nässjö SLS  2:18.24                 
                     
Linn Suchomel  2003    505  32.48  1:08.33  1:44.99    2:21.79   
  Skövde Simsällskap  2:15.31                 
                     
Magdalena Hagsten Skarda  2003    499  32.77  1:09.35  1:46.38    2:22.43   
  Örebro Simallians  2:17.52                 
                     
Emma Cullberg  2002    468  31.93  1:08.62  1:47.14    2:25.51   
  Örebro Simallians  2:17.28                 
                     
Natalie Stjärnås  2003    466  33.12  1:10.80  1:48.53    2:25.70   
  Jönköpings Simsällskap  2:17.28                 
                     
10  Sofia Wallengren  2002    462  33.38  1:10.65  1:49.20    2:26.05   
  Mariestads Simsällskap  2:26.60                 
                     
11  Alma Torkelsson  2003    462  33.44  1:10.75  1:49.01    2:26.14   
  Osby Simsällskap  2:21.63                 
                     
12  Victoria Danielsson  2002    461  32.78  1:09.56  1:47.78    2:26.20   
  Jönköpings Simsällskap  2:18.14                 
                     
13  Malin Vestman  2003    455  34.52  1:12.34  1:49.85    2:26.83   
  Skövde Simsällskap  2:18.92                 
                     
14  Julia Månsson  2002    448  32.04  1:09.01  1:48.61    2:27.61   
  Örebro Simallians  2:24.71                 
                     
15  Lisa Flaa  2002    434  33.48  1:11.03  1:50.57    2:29.13   
  Nässjö SLS  2:24.89                 
                     
16  Isadora Rosén  2002    386  34.55  1:15.43  1:56.01    2:35.14   
  Motala Simsällskap  2:26.48                 
                     
17  Josefine Stenman  2002    374  34.01  1:13.46  1:55.30    2:36.77   
  Hallsberg Kumla Simklubb  2:23.44                 
                     
18  Nora Björklund  2003    328  36.76  1:18.27  2:01.12    2:43.78   
  Oskarshamns Simsällskap  2:24.92                 
                     
Tilda Carlsson  2003              DNS   
  Motala Simsällskap  2:24.50                 
                     
 
Gren 9, 200m Frisim Damer, Finaler 17 år och äldre 
12 år och yngre: Ann Berglund (1984) 2:20.55 1996-05-17 
13 - 14 år: Jessica Granlund 2:09.99 1996-05-11 
15 - 16 år: Linda Erlandsson 2:06.29 1999-05-17 
17 år och äldre: Hanna Eriksson 2:04.37 2017-04-28 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Vera Fransson  2001    665  30.73  1:03.73  1:36.88    2:09.42   
  Skövde Simsällskap  2:06.31                 
                     
Alice Müllern  1998    637  30.81  1:04.09  1:37.92    2:11.24   
  Jönköpings Simsällskap  2:02.56                 
                     
Ebba Olsson  2001    624  31.18  1:05.23  1:39.09    2:12.16   
  Mariestads Simsällskap  2:08.88                 
                     
Angelica Stark  1999    591  30.85  1:05.02  1:39.94    2:14.57   
  Jönköpings Simsällskap  2:12.93                 
                     
Agnes Arberg  2001    566  31.51  1:06.15  1:41.96    2:16.52   
  Jönköpings Simsällskap  2:14.90                 
                     
Elin Ristl  1999    557  31.97  1:07.10  1:42.41    2:17.24   
  Jönköpings Simsällskap  2:11.29                 
                     
Liesel Williamsson  2000    541  31.78  1:06.62  1:42.71    2:18.63   
  Skövde Simsällskap  2:14.40                 
                     
Tilda Öman  2000    526  31.34  1:06.33  1:42.95    2:19.92   
  Simklubben Elfsborg  2:11.49                 
                     
Ida Lövgren  2001    524  32.16  1:07.84  1:45.26    2:20.07   
  Skövde Simsällskap  2:09.04                 
                     
10  Lina Nederman  2000    518  32.47  1:08.65  1:44.79    2:20.62   
  Örebro Simallians  2:15.77                 
                     
11  Simone Karlsson  2001    517  32.61  1:08.74  1:45.23    2:20.73   
  Osby Simsällskap  2:08.35                 
                     
12  Clara Momats  2000    492  31.13  1:07.25  1:45.08    2:23.02   
  Örebro Simallians  2:22.68                 
                     
13  Matilda Brink  2001    482  32.90  1:09.60  1:47.08    2:24.09   
  Jönköpings Simsällskap  2:19.40                 
                     
14  Agnes Cato  2001    476  32.03  1:09.15  1:48.15    2:24.66   
  Osby Simsällskap  2:18.24                 
                     
15  Ellen Torkelsson  2000    451  33.18  1:10.31  1:49.48    2:27.31   
  Osby Simsällskap  2:22.60                 
                     
16  Mariam Istiphan  2001    416  33.11  1:11.22  1:51.18    2:31.23   
  Jönköpings Simsällskap  2:19.90                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  27 april 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  18:12 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Rosenlundsbadet Sprint 2018    Utskriftsdatum  28 april 2018   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  10:24   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 april 2018         
 
 
Gren 10, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
12 år och yngre: Anton Hegmegi 1:11.28 2017-04-28 
13 - 14 år: Johannes Strömberg 1:05.39 2016-05-15 
15 - 16 år: Melker Olsson (2000) 1:02.19 2016-05-15 
17 år och äldre: Axel Pettersson 59.24 2014-05-01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Leo Karlsson  2006  Hallsberg Kumla Simklubb    39.12        1:20.64   
Lowe Stenberg  2006  Simklubben Elfsborg    38.72        1:20.72   
Theo Nordholm  2006  Jönköpings Simsällskap    40.14        1:22.66   
Alwin Edqvist  2006  Växjö Simsällskap    39.53        1:23.96   
Vincent Johnson  2006  Osby Simsällskap    43.37        1:28.58   
Daniel Sainz  2006  Jönköpings Simsällskap    44.50        1:33.33   
Melker Åkesson  2006  Jönköpings Simsällskap    44.99        1:33.54   
Victor Usurelu  2007  Värnamo Simsällskap    47.29        1:37.63   
Philip Rångeby  2006  Nässjö SLS    46.78        1:39.18   
10  Markus Andelius  2007  Nässjö SLS    49.72        1:40.08   
11  Frans Johansson  2006  Växjö Simsällskap    48.98        1:40.42   
Mathias Kördel  2006  Örebro Simallians            DNS   
Joel Hoflund Martinsson  2006  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
12 år och yngre: Anton Hegmegi 1:11.28 2017-04-28 
13 - 14 år: Johannes Strömberg 1:05.39 2016-05-15 
15 - 16 år: Melker Olsson (2000) 1:02.19 2016-05-15 
17 år och äldre: Axel Pettersson 59.24 2014-05-01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gabriel Eriksson  2004  Jönköpings Simsällskap    32.45        1:06.09   
Anton Hegmegi  2005  Jönköpings Simsällskap    33.91        1:10.02   
Leo Spogardh  2004  Karlshamns Simklubb    34.62        1:11.48   
Max Grubesic  2004  Jönköpings Simsällskap    35.56        1:12.04   
Gustav Askengren  2004  Simklubben Elfsborg    35.21        1:13.04   
Tim Nageus  2005  Simklubben Elfsborg    35.70        1:14.45   
Adrian Spogardh  2004  Karlshamns Simklubb    35.82        1:15.34   
Gustav Fahlström  2005  Motala Simsällskap    36.74        1:15.63   
Kevin Söderqvist  2004  Simklubben Elfsborg    37.08        1:16.17   
10  Hugo Ringblom  2004  Värnamo Simsällskap    37.11        1:16.43   
11  Victor Ekblad  2004  Jönköpings Simsällskap    38.20        1:19.02   
12  Mircea Gabriel Hristodor  2004  Växjö Simsällskap    39.72        1:19.32   
13  Axel Skoglund  2004  Örebro Simallians    39.27        1:20.30   
14  David Bergqvist  2005  Jönköpings Simsällskap    39.37        1:20.72   
15  Leopold Grinnemo  2005  Jönköpings Simsällskap    39.97        1:20.90   
16  David Liu  2004  Jönköpings Simsällskap    39.14        1:21.53   
17  Marcus Manninen  2004  Motala Simsällskap    39.72        1:21.70   
18  William Dahlqvist  2005  Simklubben Elfsborg    39.83        1:24.64   
19  August Jansson  2005  Örebro Simallians    41.86        1:25.32   
                     
 
Gren 10, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
12 år och yngre: Anton Hegmegi 1:11.28 2017-04-28 
13 - 14 år: Johannes Strömberg 1:05.39 2016-05-15 
15 - 16 år: Melker Olsson (2000) 1:02.19 2016-05-15 
17 år och äldre: Axel Pettersson 59.24 2014-05-01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oscar Wilhelmsson  2002  Örebro Simallians    31.81        1:05.30   
Eldin Nukovic  2002  Jönköpings Simsällskap    33.12        1:07.21   
Dennis Partanen  2003  Skövde Simsällskap    33.32        1:08.31   
Job Sanders  2003  Jönköpings Simsällskap    33.27        1:08.92   
Hannes Börjel  2002  Örebro Simallians    33.24        1:09.44   
Henrik Eriksson  2002  Motala Simsällskap    34.31        1:11.22   
Elliot Fielder  2003  Motala Simsällskap    35.25        1:12.77   
Anton Bäckman  2003  Värnamo Simsällskap    35.18        1:13.53   
Adrijan Danqi  2002  Örebro Simallians    36.12        1:14.21   
10  Anton Svennberg  2002  Örebro Simallians    35.98        1:14.43   
11  Ludvig Johansson  2003  Skövde Simsällskap    37.66        1:16.52   
12  Jakob Nyström  2003  Oskarshamns Simsällskap    38.09        1:17.79   
13  William Nordkvist  2002  Mariestads Simsällskap    37.79        1:18.16   
14  Arvid Svensson  2003  Ronneby Simsällskap    38.41        1:19.03   
15  Tobias Karlsson  2002  Jönköpings Simsällskap    42.43        1:26.53   
                     
 
Gren 10, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 17 år och äldre 
12 år och yngre: Anton Hegmegi 1:11.28 2017-04-28 
13 - 14 år: Johannes Strömberg 1:05.39 2016-05-15 
15 - 16 år: Melker Olsson (2000) 1:02.19 2016-05-15 
17 år och äldre: Axel Pettersson 59.24 2014-05-01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Melker Olsson  2000  Simklubben Elfsborg    29.58        1:00.53   
William Myrlander  1997  Nässjö SLS    30.85        1:04.36   
Markus Malm  1997  Jönköpings Simsällskap    31.21        1:04.70   
Oscar Hegmegi  2001  Jönköpings Simsällskap    31.70        1:05.95   
Jonathan Myrlander  2000  Nässjö SLS    32.04        1:06.38   
Samuel Rudqvist  1999  Simklubben Elfsborg    32.30        1:06.80   
Johan Bergwall  1999  Jönköpings Simsällskap    32.37        1:07.37   
Simon Svedberg  2001  Falköpings Simsällskap    33.08        1:07.65   
Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap    32.72        1:08.14   
10  Anton Lornell  1998  Simklubben Elfsborg    32.76        1:08.62   
11  Lukas Hill  1999  Ludvika Simsällskap    32.46        1:08.66   
12  Albin Svenneby  2001  Simklubben Elfsborg    34.64        1:11.56   
13  Felix Öberg  2001  Västerviks Simsällskap    35.05        1:12.50   
14  Anton Wallin  2000  Örebro Simallians    35.82        1:13.88   
15  David Engström  2001  Simklubben Elfsborg    36.70        1:15.53   
16  Andreas Nordh  1991  Osby Simsällskap    39.76        1:18.68   
17  Gustav Ferlin  2000  Västerviks Simsällskap    40.65        1:25.21   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  28 april 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  10:24 
 
Resultat Gren 11 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Rosenlundsbadet Sprint 2018    Utskriftsdatum  28 april 2018   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  09:05   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 april 2018         
 
 
Gren 11, 50m Ryggsim F 12oy, Försök 0 år och äldre 
12 år och yngre: Céline Bertrand 33.54 2007-05-18 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Agnes Holmblad  2006  Simklubben Elfsborg            34.12   
Leija Johansson Junttila  2006  Motala Simsällskap            35.60   
Elsa Sjöström  2006  Simklubben Elfsborg            36.51   
Nina Mirkhan  2006  Värnamo Simsällskap            36.94   
Ella Flyckt  2007  Simklubben Elfsborg            38.49   
Emmy Fjeld  2006  Simklubben Elfsborg            39.00   
Julia Andersson  2007  Ronneby Simsällskap            39.77   
Alma Berge Kleber  2006  Simklubben Elfsborg            40.22   
Mathilda Rångeby  2007  Nässjö SLS            40.84   
10  Ella Sjö  2006  Växjö Simsällskap            40.92   
10  Tilda Andersson  2006  Jönköpings Simsällskap            40.92   
12  Hanna Manninen  2006  Motala Simsällskap            41.80   
13  Emelie Jansson  2006  Värnamo Simsällskap            41.87   
14  Ida Holmesund  2006  Simklubben Elfsborg            42.72   
15  Enna Karanovic  2006  Simklubben Elfsborg            43.74   
16  Edith Fredriksson  2007  Simklubben Elfsborg            44.07   
17  Alma Cosic  2006  Jönköpings Simsällskap            44.46   
18  Ella Jansson  2007  Nässjö SLS            44.65   
19  Ingrid Mann  2007  Värnamo Simsällskap            44.87   
20  Alma Olofsson  2007  Ronneby Simsällskap            47.20   
21  Emma Bergqvist  2007  Jönköpings Simsällskap            48.01   
22  Emma Böhrén  2008  Simklubben Elfsborg            48.90   
23  Ella Veenhuis  2007  Simklubben Blåkulla Oskarshamn            49.03   
24  Alva Gunnarsson  2006  Ronneby Simsällskap            49.31   
25  Nora Parvin  2006  Värnamo Simsällskap            51.06   
26  Magdalena Ödman  2008  Simklubben Elfsborg            56.67   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  28 april 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  09:05 
 
Resultat Gren 11 (Semifinaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Semifinaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Rosenlundsbadet Sprint 2018    Utskriftsdatum  29 april 2018   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  15:30   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 april 2018         
 
 
Gren 11, 50m Ryggsim F 12oy, Semifinaler 0 år och äldre 
12 år och yngre: Céline Bertrand 33.54 2007-05-18 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Agnes Holmblad  2006  Simklubben Elfsborg            34.93   
Leija Johansson Junttila  2006  Motala Simsällskap            35.09   
Nina Mirkhan  2006  Värnamo Simsällskap            37.08   
Elsa Sjöström  2006  Simklubben Elfsborg            37.11   
Ella Flyckt  2007  Simklubben Elfsborg            39.25   
Emmy Fjeld  2006  Simklubben Elfsborg            40.93   
Mathilda Rångeby  2007  Nässjö SLS            40.94   
Alma Berge Kleber  2006  Simklubben Elfsborg            41.23   
Ella Sjö  2006  Växjö Simsällskap            41.32   
10  Julia Andersson  2007  Ronneby Simsällskap            41.86   
11  Hanna Manninen  2006  Motala Simsällskap            41.92   
12  Emelie Jansson  2006  Värnamo Simsällskap            42.12   
13  Ida Holmesund  2006  Simklubben Elfsborg            42.97   
14  Ella Jansson  2007  Nässjö SLS            43.48   
15  Alma Cosic  2006  Jönköpings Simsällskap            43.67   
16  Edith Fredriksson  2007  Simklubben Elfsborg            44.09   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 april 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  15:30 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Rosenlundsbadet Sprint 2018    Utskriftsdatum  29 april 2018   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  17:05   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 april 2018         
 
 
Gren 11, 50m Ryggsim F 12oy, Finaler 0 år och äldre 
12 år och yngre: Céline Bertrand 33.54 2007-05-18 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Agnes Holmblad  2006  Simklubben Elfsborg            34.23   
Leija Johansson Junttila  2006  Motala Simsällskap            34.59   
Elsa Sjöström  2006  Simklubben Elfsborg            36.57   
Nina Mirkhan  2006  Värnamo Simsällskap            37.08   
Alma Berge Kleber  2006  Simklubben Elfsborg            37.98   
Ella Flyckt  2007  Simklubben Elfsborg            38.38   
Emmy Fjeld  2006  Simklubben Elfsborg            40.11   
Mathilda Rångeby  2007  Nässjö SLS            40.77   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 april 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  17:05 
 
Resultat Gren 12 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Rosenlundsbadet Sprint 2018    Utskriftsdatum  28 april 2018   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  09:09   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 april 2018         
 
 
Gren 12, 50m Ryggsim P 12oy, Försök 0 år och äldre 
12 år och yngre: Linus Junefelt 31.34 2004-03-18 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lowe Stenberg  2006  Simklubben Elfsborg            36.79   
Leo Karlsson  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            37.06   
Alwin Edqvist  2006  Växjö Simsällskap            37.50   
Theo Nordholm  2006  Jönköpings Simsällskap            38.14   
Melker Åkesson  2006  Jönköpings Simsällskap            40.60   
Vincent Johnson  2006  Osby Simsällskap            40.76   
Daniel Sainz  2006  Jönköpings Simsällskap            41.13   
Max Månsson  2006  Örebro Simallians            41.63   
Isac Johansson  2006  Simklubben Elfsborg            41.72   
10  Troy Eriksson  2006  Motala Simsällskap            42.94   
11  Mathias Kördel  2006  Örebro Simallians            43.61   
12  Joel Hoflund Martinsson  2006  Jönköpings Simsällskap            44.26   
13  Markus Andelius  2007  Nässjö SLS            45.15   
14  Philip Rångeby  2006  Nässjö SLS            45.96   
15  Frans Johansson  2006  Växjö Simsällskap            46.28   
16  Ludvig Löfgren  2006  Oskarshamns Simsällskap            48.44   
17  Eskil Nilsson  2008  Ludvika Simsällskap            55.82   
Victor Usurelu  2007  Värnamo Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  28 april 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  09:09 
 
Resultat Gren 12 (Semifinaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Semifinaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Rosenlundsbadet Sprint 2018    Utskriftsdatum  29 april 2018   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  15:27   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 april 2018         
 
 
Gren 12, 50m Ryggsim P 12oy, Semifinaler 0 år och äldre 
12 år och yngre: Linus Junefelt 31.34 2004-03-18 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lowe Stenberg  2006  Simklubben Elfsborg            36.70   
Theo Nordholm  2006  Jönköpings Simsällskap            38.57   
Alwin Edqvist  2006  Växjö Simsällskap            38.72   
Leo Karlsson  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            38.98   
Melker Åkesson  2006  Jönköpings Simsällskap            40.82   
Daniel Sainz  2006  Jönköpings Simsällskap            41.02   
Vincent Johnson  2006  Osby Simsällskap            41.93   
Philip Rångeby  2006  Nässjö SLS            42.28   
Max Månsson  2006  Örebro Simallians            42.62   
10  Joel Hoflund Martinsson  2006  Jönköpings Simsällskap            44.23   
11  Markus Andelius  2007  Nässjö SLS            45.98   
12  Frans Johansson  2006  Växjö Simsällskap            46.49   
13  Troy Eriksson  2006  Motala Simsällskap            47.44   
14  Ludvig Löfgren  2006  Oskarshamns Simsällskap            50.27   
15  Eskil Nilsson  2008  Ludvika Simsällskap            58.52   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 april 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  15:27 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Rosenlundsbadet Sprint 2018    Utskriftsdatum  29 april 2018   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  17:07   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 april 2018         
 
 
Gren 12, 50m Ryggsim P 12oy, Finaler 0 år och äldre 
12 år och yngre: Linus Junefelt 31.34 2004-03-18 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lowe Stenberg  2006  Simklubben Elfsborg            36.31   
Leo Karlsson  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            36.73   
Alwin Edqvist  2006  Växjö Simsällskap            37.31   
Theo Nordholm  2006  Jönköpings Simsällskap            38.08   
Melker Åkesson  2006  Jönköpings Simsällskap            41.07   
Daniel Sainz  2006  Jönköpings Simsällskap            41.34   
Philip Rångeby  2006  Nässjö SLS            42.79   
Vincent Johnson  2006  Osby Simsällskap            45.93   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 april 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  17:07 
 
Resultat Gren 13 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Rosenlundsbadet Sprint 2018    Utskriftsdatum  28 april 2018   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  09:14   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 april 2018         
 
 
Gren 13, 50m Ryggsim F 13-14, Försök 0 år och äldre 
13-14 år: Trine Forss 30.80 2017-04-29 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Clara Kuggvik  2005  Västerviks Simsällskap            34.29   
Wilma Svensson  2004  Jönköpings Simsällskap            34.47   
Maja Olofsson  2004  Osby Simsällskap            34.55   
Sofia Henningsson  2004  Skövde Simsällskap            34.69   
Johanna Fransson  2004  Oskarshamns Simsällskap            34.95   
Elina Holgersson  2005  Osby Simsällskap            35.07   
Ida Kristiansson  2004  Skövde Simsällskap            35.35   
Sofie Persson  2004  Simklubben Elfsborg            35.36   
Josefina Näsén  2005  Örebro Simallians            35.41   
10  Alina Umbaeva  2005  Örebro Simallians            35.69   
11  Jane Elgh  2004  Jönköpings Simsällskap            35.70   
12  Ellen Havskog  2005  Hultsfreds Simsällskap            36.11   
13  Thilda Häll  2005  Simklubben Elfsborg            36.17   
14  Clara Johansson  2005  Osby Simsällskap            36.28   
15  Julia Jonsson  2004  Falköpings Simsällskap            36.48   
16  Hilma Ihreborn  2005  Värnamo Simsällskap            36.49   
17  Tilda Sundell  2005  Västerviks Simsällskap            36.73   
18  Alba Arberg  2005  Jönköpings Simsällskap            36.80   
19  Nora Rogö  2004  Jönköpings Simsällskap            37.11   
19  Selma Seipp  2005  Osby Simsällskap            37.11   
21  Julia Pietsch  2005  Örebro Simallians            37.26   
22  Viola Wesslund Möll  2005  Simklubben Elfsborg            37.31   
23  Alice Hässlebro  2004  Växjö Simsällskap            37.40   
24  Siri Bälter  2004  Värnamo Simsällskap            37.55   
25  Linnea Larsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb            37.77   
26  Hannah Lilja  2004  Simklubben Elfsborg            38.16   
27  Filippa Lind  2004  Falköpings Simsällskap            38.22   
28  Linnea Haraldsson  2005  Hvetlanda Simsällskap            38.56   
29  Amanda Böhrén  2005  Simklubben Elfsborg            38.67   
30  Nathalie Rahm  2004  Nässjö SLS            39.84   
31  Linnea Hyvönen  2005  Simklubben Elfsborg            40.08   
32  Maria Miñana Juan  2004  Västerviks Simsällskap            40.77   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  28 april 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  09:14 
 
Resultat Gren 13 (Semifinaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Semifinaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Rosenlundsbadet Sprint 2018    Utskriftsdatum  29 april 2018   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  15:30   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 april 2018         
 
 
Gren 13, 50m Ryggsim F 13-14, Semifinaler 0 år och äldre 
13-14 år: Trine Forss 30.80 2017-04-29 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Wilma Svensson  2004  Jönköpings Simsällskap            34.19   
Johanna Fransson  2004  Oskarshamns Simsällskap            34.29   
Sofia Henningsson  2004  Skövde Simsällskap            34.87   
Clara Kuggvik  2005  Västerviks Simsällskap            35.03   
Maja Olofsson  2004  Osby Simsällskap            35.07   
Ida Kristiansson  2004  Skövde Simsällskap            35.24   
Sofie Persson  2004  Simklubben Elfsborg            35.76   
Ellen Havskog  2005  Hultsfreds Simsällskap            35.86   
Thilda Häll  2005  Simklubben Elfsborg            35.99   
10  Tilda Sundell  2005  Västerviks Simsällskap            36.62   
11  Elina Holgersson  2005  Osby Simsällskap            36.65   
12  Julia Jonsson  2004  Falköpings Simsällskap            36.66   
13  Hilma Ihreborn  2005  Värnamo Simsällskap            36.68   
14  Alina Umbaeva  2005  Örebro Simallians            36.79   
15  Nora Rogö  2004  Jönköpings Simsällskap            36.96   
16  Alba Arberg  2005  Jönköpings Simsällskap            37.18   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 april 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  15:30 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Rosenlundsbadet Sprint 2018    Utskriftsdatum  29 april 2018   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  17:13   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 april 2018         
 
 
Gren 13, 50m Ryggsim F 13-14, Finaler 0 år och äldre 
13-14 år: Trine Forss 30.80 2017-04-29 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johanna Fransson  2004  Oskarshamns Simsällskap            34.15   
Wilma Svensson  2004  Jönköpings Simsällskap            34.59   
Sofia Henningsson  2004  Skövde Simsällskap            34.75   
Clara Kuggvik  2005  Västerviks Simsällskap            34.92   
Maja Olofsson  2004  Osby Simsällskap            35.54   
Ida Kristiansson  2004  Skövde Simsällskap            35.80   
Ellen Havskog  2005  Hultsfreds Simsällskap            35.92   
Sofie Persson  2004  Simklubben Elfsborg            36.12   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 april 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  17:13 
 
Resultat Gren 14 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Rosenlundsbadet Sprint 2018    Utskriftsdatum  28 april 2018   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  09:19   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 april 2018         
 
 
Gren 14, 50m Ryggsim P 13-14, Försök 0 år och äldre 
13-14 år: Linus Junelft 29.24 2006 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gabriel Eriksson  2004  Jönköpings Simsällskap            30.49   
Anton Hegmegi  2005  Jönköpings Simsällskap            32.25   
Gustav Askengren  2004  Simklubben Elfsborg            32.50   
Leo Spogardh  2004  Karlshamns Simklubb            33.19   
Adrian Spogardh  2004  Karlshamns Simklubb            33.60   
Tim Nageus  2005  Simklubben Elfsborg            33.83   
Max Grubesic  2004  Jönköpings Simsällskap            33.91   
Gustav Fahlström  2005  Motala Simsällskap            34.28   
Fabian Lagström  2004  Oskarshamns Simsällskap            34.54   
10  Kevin Söderqvist  2004  Simklubben Elfsborg            34.98   
11  Hugo Ringblom  2004  Värnamo Simsällskap            35.84   
12  Victor Ekblad  2004  Jönköpings Simsällskap            35.88   
13  Sebastian Florez  2004  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            36.23   
14  David Bergqvist  2005  Jönköpings Simsällskap            36.48   
15  Mircea Gabriel Hristodor  2004  Växjö Simsällskap            36.99   
16  David Liu  2004  Jönköpings Simsällskap            37.04   
17  Axel Skoglund  2004  Örebro Simallians            37.30   
18  Nathaniel Miles  2004  Örebro Simallians            37.72   
19  Leopold Grinnemo  2005  Jönköpings Simsällskap            37.87   
20  Marcus Manninen  2004  Motala Simsällskap            38.32   
21  David Eriksson  2004  Hallsberg Kumla Simklubb            38.61   
22  August Jansson  2005  Örebro Simallians            39.04   
23  Rasmus Falk  2004  Örebro Simallians            39.13   
24  Jakob Starkenberg  2004  Jönköpings Simsällskap            41.24   
25  Hugo Hermansson  2004  Växjö Simsällskap            42.19   
26  Carl Thelin  2004  Värnamo Simsällskap            43.67   
27  Anders Runeqvist  2005  Värnamo Simsällskap            43.72   
28  Edwin Brimalm  2005  Motala Simsällskap            44.83   
29  William Blixt  2004  Karlsborgs Simklubb            48.16   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  28 april 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  09:19 
 
Resultat Gren 14 (Semifinaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Semifinaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Rosenlundsbadet Sprint 2018    Utskriftsdatum  29 april 2018   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  15:32   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 april 2018         
 
 
Gren 14, 50m Ryggsim P 13-14, Semifinaler 0 år och äldre 
13-14 år: Linus Junelft 29.24 2006 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gabriel Eriksson  2004  Jönköpings Simsällskap            30.56   
Anton Hegmegi  2005  Jönköpings Simsällskap            32.36   
Leo Spogardh  2004  Karlshamns Simklubb            32.82   
Adrian Spogardh  2004  Karlshamns Simklubb            33.03   
Gustav Askengren  2004  Simklubben Elfsborg            33.60   
Max Grubesic  2004  Jönköpings Simsällskap            34.43   
Tim Nageus  2005  Simklubben Elfsborg            34.51   
Fabian Lagström  2004  Oskarshamns Simsällskap            34.64   
Gustav Fahlström  2005  Motala Simsällskap            34.92   
10  Mircea Gabriel Hristodor  2004  Växjö Simsällskap            35.70   
11  Hugo Ringblom  2004  Värnamo Simsällskap            36.39   
12  Victor Ekblad  2004  Jönköpings Simsällskap            36.45   
13  Sebastian Florez  2004  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            36.58   
14  David Liu  2004  Jönköpings Simsällskap            36.74   
15  Kevin Söderqvist  2004  Simklubben Elfsborg            37.70   
16  Marcus Manninen  2004  Motala Simsällskap            38.47   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 april 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  15:32 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Rosenlundsbadet Sprint 2018    Utskriftsdatum  29 april 2018   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  17:15   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 april 2018         
 
 
Gren 14, 50m Ryggsim P 13-14, Finaler 0 år och äldre 
13-14 år: Linus Junelft 29.24 2006 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gabriel Eriksson  2004  Jönköpings Simsällskap            30.53   
Anton Hegmegi  2005  Jönköpings Simsällskap            32.56   
Leo Spogardh  2004  Karlshamns Simklubb            32.94   
Gustav Askengren  2004  Simklubben Elfsborg            33.00   
Adrian Spogardh  2004  Karlshamns Simklubb            33.15   
Tim Nageus  2005  Simklubben Elfsborg            33.95   
Fabian Lagström  2004  Oskarshamns Simsällskap            34.02   
Max Grubesic  2004  Jönköpings Simsällskap            34.67   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 april 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  17:15 
 
Resultat Gren 15 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Rosenlundsbadet Sprint 2018    Utskriftsdatum  28 april 2018   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  09:23   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 april 2018         
 
 
Gren 15, 50m Ryggsim F 15-16, Försök 0 år och äldre 
15-16 år: Lova Andersson (2000) 30.63 2015-05-17 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Trine Forss  2003  Skövde Simsällskap            30.50  0-999 Åldersgrupp Rekord 
Tindra Aminoff  2003  Simklubben Elfsborg            32.81   
Magdalena Hagsten Skarda  2003  Örebro Simallians            33.19   
Emma Cullberg  2002  Örebro Simallians            33.33   
Sofia Åstedt  2003  Simklubben Elfsborg            33.43   
Cornelia Johansson  2003  Örebro Simallians            33.44   
Linda Fredriksson  2002  Simklubben Elfsborg            33.86   
Alma Torkelsson  2003  Osby Simsällskap            34.38   
Heidi Palencsar  2002  Ljungby Simsällskap            34.38   
10  Nikita Kapron  2003  Skövde Simsällskap            34.48   
11  Elsa Jansson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            34.49   
12  Nellie Myrlander  2003  Nässjö SLS            34.59   
13  Linn Thid  2003  Simklubben Elfsborg            34.90   
14  Ida Persson  2002  Ljungby Simsällskap            35.17   
14  Wilma Åhling  2002  Mariestads Simsällskap            35.17   
16  Emmie Davis  2002  Jönköpings Simsällskap            35.27   
17  Julia Månsson  2002  Örebro Simallians            35.30   
18  Stina Pernius  2002  Simklubben Blåkulla Oskarshamn            35.36   
19  Isabella Wahlström  2003  Skövde Simsällskap            35.91   
20  Lisa Flaa  2002  Nässjö SLS            35.97   
21  Emma Sebelius  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            36.03   
22  Josefine Åhlund  2002  Örebro Simallians            36.09   
23  Jazmina Hedqvist  2002  Hvetlanda Simsällskap            36.10   
24  Ella Haraldsson  2003  Hvetlanda Simsällskap            36.41   
25  Natalie Stjärnås  2003  Jönköpings Simsällskap            36.57   
26  Nelly Askengren Stråhle  2003  Simklubben Elfsborg            36.89   
27  Thea Jansson  2003  Nässjö SLS            36.91   
28  Lovisa Svensson  2002  Värnamo Simsällskap            37.06   
29  Isadora Rosén  2002  Motala Simsällskap            37.55   
30  Hanna Mirkhan  2003  Värnamo Simsällskap            37.65   
31  Thea Lindman  2003  Hvetlanda Simsällskap            37.67   
Annie Hegmegi  2003  Jönköpings Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  28 april 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  09:23 
 
Resultat Gren 15 (Semifinaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Semifinaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Rosenlundsbadet Sprint 2018    Utskriftsdatum  29 april 2018   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  15:34   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 april 2018         
 
 
Gren 15, 50m Ryggsim F 15-16, Semifinaler 0 år och äldre 
15-16 år: Trine Forss (2003) 30.50 2018-04-28 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Trine Forss  2003  Skövde Simsällskap            31.66   
Magdalena Hagsten Skarda  2003  Örebro Simallians            32.72   
Tindra Aminoff  2003  Simklubben Elfsborg            32.81   
Sofia Åstedt  2003  Simklubben Elfsborg            33.58   
Emma Cullberg  2002  Örebro Simallians            33.66   
Linda Fredriksson  2002  Simklubben Elfsborg            33.79   
Cornelia Johansson  2003  Örebro Simallians            33.91   
Nikita Kapron  2003  Skövde Simsällskap            34.72   
Heidi Palencsar  2002  Ljungby Simsällskap            34.90   
10  Ida Persson  2002  Ljungby Simsällskap            34.91   
11  Julia Månsson  2002  Örebro Simallians            34.98   
12  Emmie Davis  2002  Jönköpings Simsällskap            35.07   
13  Linn Thid  2003  Simklubben Elfsborg            35.34   
14  Isabella Wahlström  2003  Skövde Simsällskap            35.39   
15  Alma Torkelsson  2003  Osby Simsällskap            35.43   
16  Lisa Flaa  2002  Nässjö SLS            36.16   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 april 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  15:34 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Rosenlundsbadet Sprint 2018    Utskriftsdatum  29 april 2018   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  17:19   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 april 2018         
 
 
Gren 15, 50m Ryggsim F 15-16, Finaler 0 år och äldre 
15-16 år: Trine Forss (2003) 30.50 2018-04-28