Resultater for DM-K Ã…ben Klasse
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 9 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM kortbane |
|
Udskriftsdato |
09 november 2017 |
|
|
Stævne by |
Greve |
|
Udskriftstidspunkt |
12:04 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
09 november 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 400m Frisvømning Damer, Indledende |
Europarekord Senior: Mireia Belmonte Garcia (1990) 3:54.52 2013-08-11 |
Nordisk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 3:58.02 2011-12-10 |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 3:58.02 2011-12-10 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 4:06.51 2011-10-23 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
|
815 |
1:01.14 |
2:04.29 |
3:07.56 |
|
4:11.01 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
4:13.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
|
813 |
1:01.78 |
2:05.89 |
3:09.04 |
|
4:11.27 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
4:08.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Maj Howardsen |
1997 |
|
805 |
1:00.81 |
2:04.56 |
3:08.76 |
|
4:12.07 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
4:11.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Marina Heller Hansen |
1994 |
|
802 |
1:01.67 |
2:06.34 |
3:10.36 |
|
4:12.36 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
4:11.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Laura Glerup Jensen |
1998 |
|
802 |
1:01.62 |
2:06.00 |
3:09.38 |
|
4:12.37 |
|
|
H2Odense |
4:15.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Line Jørgensen Bruun |
1995 |
|
793 |
1:02.14 |
2:06.56 |
3:10.11 |
|
4:13.36 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
4:13.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Maria Grandt |
1998 |
|
784 |
1:02.40 |
2:07.13 |
3:11.05 |
|
4:14.30 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:11.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Klara Reeh |
1999 |
|
779 |
1:01.57 |
2:06.38 |
3:11.08 |
|
4:14.78 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
4:18.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Selen Ozbilen |
2001 |
|
758 |
|
|
3:13.06 |
|
4:17.13 |
|
|
Tyrkiet |
4:16.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Nina Toft |
2000 |
|
750 |
1:02.43 |
2:07.64 |
3:12.89 |
|
4:18.02 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
4:17.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Amalie Bærentsen |
2000 |
|
750 |
1:01.90 |
2:07.23 |
3:12.66 |
|
4:18.05 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
4:19.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Freja Gram |
1999 |
|
731 |
1:03.40 |
2:08.87 |
3:14.41 |
|
4:20.29 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
4:18.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Josefine Strand Nielsen |
2000 |
|
724 |
1:04.14 |
2:09.33 |
3:15.43 |
|
4:21.10 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:22.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Jackie Gade |
1998 |
|
713 |
1:03.31 |
2:09.61 |
3:16.42 |
|
4:22.45 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
4:21.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Anna Boutrup |
1998 |
|
711 |
1:02.18 |
2:08.24 |
3:15.92 |
|
4:22.74 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
4:15.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Anna Aavang Brendstrup |
2000 |
|
692 |
1:03.28 |
2:10.33 |
3:17.97 |
|
4:25.07 |
|
|
Roskilde Svømning |
4:24.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Karla Louise Balle |
2001 |
|
687 |
1:03.45 |
2:10.58 |
3:18.29 |
|
4:25.66 |
Deltager ikke i finalen |
|
Helsingør Svømmeklub |
4:22.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Lærke Toft Ruby |
1999 |
|
678 |
1:01.61 |
2:09.43 |
3:18.19 |
|
4:26.89 |
|
|
JGI Svømning |
4:23.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Michelle Mortensen |
2002 |
|
678 |
1:03.60 |
2:10.25 |
3:18.27 |
|
4:26.91 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
4:26.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Laura Findahl Andersen |
2001 |
|
674 |
1:04.33 |
2:12.22 |
3:20.01 |
|
4:27.43 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
4:30.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Sofie Louise Nimb |
2001 |
|
654 |
1:04.74 |
2:12.98 |
3:21.45 |
|
4:30.09 |
Deltager ikke i finalen |
|
Gentofte Svømme Klub |
4:31.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Mai Pallvi |
2000 |
|
643 |
1:05.02 |
2:14.63 |
3:23.64 |
|
4:31.67 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
4:28.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Emma Maagøe |
1999 |
|
642 |
1:04.91 |
2:13.65 |
3:23.28 |
|
4:31.85 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:30.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Alberte M Hansen |
2000 |
|
628 |
1:04.27 |
2:13.68 |
3:24.38 |
|
4:33.83 |
|
|
Herlev Svømning |
4:27.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Tine Petersen |
2003 |
|
627 |
1:04.61 |
2:13.50 |
3:24.17 |
|
4:33.89 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
4:29.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
|
625 |
1:05.16 |
2:13.10 |
3:22.93 |
|
4:34.18 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
4:30.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Cecilie Baraviec |
2000 |
|
615 |
1:05.65 |
2:15.09 |
3:25.68 |
|
4:35.75 |
|
|
H2Odense |
4:34.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Laura Holm Junge |
1998 |
|
608 |
1:08.15 |
2:17.85 |
3:27.63 |
|
4:36.68 |
Deltager ikke i finalen |
|
Kalundborg SK |
4:31.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Helena Berg Wenk |
2000 |
|
601 |
1:04.89 |
2:14.87 |
3:26.54 |
|
4:37.83 |
|
|
Roskilde Svømning |
4:27.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
09 november 2017 |
Licens til GTI |
Udskriftstidspunkt |
12:04 |
|