2017-11-21   05:18:14
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM-H 3. Division

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

afsnit 1

Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM for Hold - 3. DIVISION    Udskriftsdato  07 oktober 2017   
  Stævne by  Hørsholm    Udskriftstidspunkt  11:52   
  Arrangør  Søllerød Hørsholm Swim & Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 oktober 2017         
 
 
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler 
Europarekord Senior: Katinka Hosszu (1989) 2:01.86 2014-12-06 
Nordisk Rekord Senior: Julia Hjort-Hansen (1984) 2:07.08 2009-04-18 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:07.08 2009-04-18 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.33 2011-11-25 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kaya Fjeldsted Kristensen  2002    639  2:21.41        2:21.41   
  Roskilde Svømning  59:59.04                 
                     
Ingrid Bo Andersen  2001    583  2:25.87        2:25.87   
  Roskilde Svømning  59:59.03                 
                     
Cecilie Daluiso Salmonsen  2001    566  2:27.30        2:27.30   
  GTI  59:59.04                 
                     
Sofie Nielsen  2001    565  2:27.36        2:27.36   
  Slagelse Svømmeklub  59:59.03                 
                     
Eva Olsen  2000    564  2:27.47        2:27.47   
  GTI  59:59.03                 
                     
Regitze Gotthard  2002    555  2:28.28        2:28.28   
  Slagelse Svømmeklub  59:59.04                 
                     
Emma Festirstein Nyström  1996    546  2:29.05        2:29.05   
  U.S.G  59:59.03                 
                     
Marina Nissen Jakobsen  2000    492  2:34.32        2:34.32   
  Søllerød Hørsholm Swim  59:59.03                 
                     
Isabella Kjeldsen  1993    489  2:34.66        2:34.66   
  U.S.G  59:59.04                 
                     
10  Elena Westmark Holm  2003    477  2:35.93        2:35.93   
  Søllerød Hørsholm Swim  59:59.04                 
                     
11  Matilde Weibel  2002    444  2:39.63        2:39.63   
  Hillerød Svømmeklub  59:59.04                 
                     
12  Iben Jeppesen  2000    427  2:41.79        2:41.79   
  Helsinge Svømmeklub  59:59.03                 
                     
13  Johanne Baes Aaholst  2004    427  2:41.81        2:41.81   
  Hillerød Svømmeklub  59:59.03                 
                     
14  Ida L. Bendtsen  2000    412  2:43.76        2:43.76  Diskløb 
  DeltaSwim                   
                     
15  Emma Jensen  2002    411  2:43.88        2:43.88   
  Helsinge Svømmeklub  59:59.04                 
                     
16  Karoline Kristensen  2004    385  2:47.45        2:47.45   
  DeltaSwim  59:59.04                 
                     
Enya Lindum Eskildsen  2000              DSQ  EFB v. 75m 
  DeltaSwim  59:59.03                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  07 oktober 2017 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  11:52 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare