2018-12-19   02:27:23
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM-H 3. Division

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

afsnit 1

Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM for Hold - 3. DIVISION    Udskriftsdato  07 oktober 2017   
  Stævne by  Hørsholm    Udskriftstidspunkt  11:52   
  Arrangør  Søllerød Hørsholm Swim & Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 oktober 2017         
 
 
Løb 3, 200m Medley Herrer, Finaler 
Europarekord Senior: Laszlo Cseh (1985) 1:51.36 2015-12-04 
Nordisk Rekord Senior: Simon Sjödin (1986) 1:54.28 2013-12-12 
Dansk Rekord Senior: Viktor B. Bromer (1993) 1:54.86 2013-11-14 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 1:58.14 2011-04-09 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oliver Christiansen  1999    545  2:14.21        2:14.21   
  Helsinge Svømmeklub  59:59.03                 
                     
Casper Mørkhøj Hartington  2002    540  2:14.62        2:14.62   
  GTI  59:59.03                 
                     
Bartal Hestoy  1992    535  2:15.00        2:15.00   
  U.S.G  59:59.03                 
                     
Asbjørn Laksafoss Sparre  1998    520  2:16.29        2:16.29   
  Hillerød Svømmeklub  59:59.03                 
                     
Anders Engtorp Olesen  1999    516  2:16.68        2:16.68   
  Roskilde Svømning  59:59.03                 
                     
Daniel Berg Wenk  2000    501  2:18.03        2:18.03   
  Roskilde Svømning  59:59.04                 
                     
Christian Christensen  1991    492  2:18.82        2:18.82   
  U.S.G  59:59.04                 
                     
Christian Andersen  1999    480  2:19.93        2:19.93  Diskløb 
  Søllerød Hørsholm Swim                   
                     
Janus Rosholm  2002    476  2:20.32        2:20.32   
  Søllerød Hørsholm Swim  59:59.03                 
                     
10  Magnus Nygaard  2000    476  2:20.34        2:20.34   
  Slagelse Svømmeklub  59:59.04                 
                     
11  Frederik Junker Neldeberg  2000    476  2:20.37        2:20.37   
  Helsinge Svømmeklub  59:59.04                 
                     
12  Tobias Daniel Larsen  2001    470  2:20.91        2:20.91   
  Slagelse Svømmeklub  59:59.03                 
                     
13  Rasmus Henning  1975    451  2:22.91        2:22.91   
  Hillerød Svømmeklub  59:59.04                 
                     
14  Morten Nørregaard  1977    401  2:28.57        2:28.57   
  DeltaSwim  59:59.04                 
                     
15  Alexander Marcus Englev  2004    360  2:33.98        2:33.98  Diskløb 
  GTI                   
                     
16  Mathias Teuchler  2000    287  2:46.01        2:46.01  Diskløb 
  DeltaSwim                   
                     
Asger Væver Hartvig  2002              DSQ  EFB v 75m 
  Søllerød Hørsholm Swim  59:59.04                 
                     
Hans Mølbak Petersen  2001              DSQ  SW 4.4 tyvstart 
  GTI  59:59.04                 
                     
Martin Broch  2001              DSQ  EFB v 75m 
  DeltaSwim  59:59.03                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  07 oktober 2017 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  11:52 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark