Resultat för DM-H 3. Division
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold - 3. DIVISION | Udskriftsdato | 07 oktober 2017 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 11:52 | |||
Arrangør | Søllerød Hørsholm Swim & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 oktober 2017 |
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Katinka Hosszu (1989) 2:01.86 2014-12-06 |
Nordisk Rekord Senior: Julia Hjort-Hansen (1984) 2:07.08 2009-04-18 |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:07.08 2009-04-18 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.33 2011-11-25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 639 | 2:21.41 | 2:21.41 | |||||
Roskilde Svømning | 59:59.04 | |||||||||
2 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 583 | 2:25.87 | 2:25.87 | |||||
Roskilde Svømning | 59:59.03 | |||||||||
3 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 566 | 2:27.30 | 2:27.30 | |||||
GTI | 59:59.04 | |||||||||
4 | Sofie Nielsen | 2001 | 565 | 2:27.36 | 2:27.36 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
5 | Eva Olsen | 2000 | 564 | 2:27.47 | 2:27.47 | |||||
GTI | 59:59.03 | |||||||||
6 | Regitze Gotthard | 2002 | 555 | 2:28.28 | 2:28.28 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
7 | Emma Festirstein Nyström | 1996 | 546 | 2:29.05 | 2:29.05 | |||||
U.S.G | 59:59.03 | |||||||||
8 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 492 | 2:34.32 | 2:34.32 | |||||
Søllerød Hørsholm Swim | 59:59.03 | |||||||||
9 | Isabella Kjeldsen | 1993 | 489 | 2:34.66 | 2:34.66 | |||||
U.S.G | 59:59.04 | |||||||||
10 | Elena Westmark Holm | 2003 | 477 | 2:35.93 | 2:35.93 | |||||
Søllerød Hørsholm Swim | 59:59.04 | |||||||||
11 | Matilde Weibel | 2002 | 444 | 2:39.63 | 2:39.63 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
12 | Iben Jeppesen | 2000 | 427 | 2:41.79 | 2:41.79 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
13 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 427 | 2:41.81 | 2:41.81 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
14 | Ida L. Bendtsen | 2000 | 412 | 2:43.76 | 2:43.76 | Diskløb | ||||
DeltaSwim | ||||||||||
15 | Emma Jensen | 2002 | 411 | 2:43.88 | 2:43.88 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
16 | Karoline Kristensen | 2004 | 385 | 2:47.45 | 2:47.45 | |||||
DeltaSwim | 59:59.04 | |||||||||
- | Enya Lindum Eskildsen | 2000 | DSQ | EFB v. 75m | ||||||
DeltaSwim | 59:59.03 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 07 oktober 2017 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 11:52 |