Tulokset SUM-SIM Regionsfinal 2, Falun
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim Region 2 2017 |
|
Utskriftsdatum |
11 november 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Falun |
|
Utskriftstid |
09:12 |
|
|
Arrangör |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 november 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Medley P 15-16, Finaler |
Sponsor: Stadium |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Johan Rydahl |
2001 |
Karlstads Simsällskap |
|
26.47 |
58.38 |
1:38.00 |
|
2:08.14 |
|
2 |
Jakob Källquist |
2001 |
Gävle Simsällskap |
|
27.86 |
1:02.61 |
1:41.79 |
|
2:14.33 |
|
3 |
Marcus Johnsson |
2002 |
Sala Simsällskap |
|
28.79 |
1:03.86 |
1:44.57 |
|
2:15.88 |
|
4 |
Edwin Nystrand |
2002 |
Sala Simsällskap |
|
30.03 |
1:05.06 |
1:46.48 |
|
2:18.97 |
|
5 |
Emil Kernen |
2002 |
Katrineholms Simsällskap |
|
30.63 |
1:03.54 |
1:47.20 |
|
2:19.61 |
|
6 |
Michal Laszewski |
2002 |
Örebro Simallians |
|
28.88 |
1:05.90 |
1:51.11 |
|
2:24.46 |
|
7 |
Gellert Szabo |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
28.90 |
1:07.86 |
1:51.29 |
|
2:25.34 |
|
8 |
Philip Rosvall |
2001 |
Upsala Simsällskap |
|
29.75 |
1:07.47 |
1:50.07 |
|
2:25.71 |
|
9 |
Linus Björk |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
32.49 |
1:09.23 |
1:52.88 |
|
2:26.23 |
|
10 |
Per Granlund |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
32.69 |
1:10.98 |
1:55.90 |
|
2:29.44 |
|
11 |
Adrijan Danqi |
2002 |
Örebro Simallians |
|
30.50 |
1:11.26 |
1:56.57 |
|
2:31.43 |
|
12 |
Peter Khabarov |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
32.98 |
1:14.59 |
1:57.64 |
|
2:33.97 |
|
13 |
Simon Baastad |
2002 |
Örebro Simallians |
|
32.86 |
1:13.96 |
1:58.13 |
|
2:34.32 |
|
14 |
Alexander Karlsson |
2002 |
Upsala Simsällskap |
|
32.21 |
1:12.56 |
2:01.08 |
|
2:34.87 |
|
15 |
Nicklas Evaldsson |
2001 |
Falu Simsällskap |
|
31.95 |
1:12.03 |
2:01.10 |
|
2:38.47 |
|
16 |
Axel Rönnquist |
2001 |
Karlstads Simsällskap |
|
33.98 |
1:17.01 |
2:00.96 |
|
2:39.00 |
|
17 |
Anton Svennberg |
2002 |
Örebro Simallians |
|
35.50 |
1:17.29 |
2:01.00 |
|
2:40.75 |
|
18 |
Samuel Vestin |
2002 |
Karlstads Simsällskap |
|
35.95 |
1:17.28 |
2:04.99 |
|
2:41.99 |
|
19 |
Hannes Börjel |
2002 |
Örebro Simallians |
|
31.78 |
1:10.46 |
2:03.53 |
|
2:42.17 |
|
20 |
Elias Holst |
2002 |
Upsala Simsällskap |
|
35.96 |
1:18.65 |
2:06.85 |
|
2:47.67 |
|
21 |
Gabriel Hökemyr |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
38.37 |
1:21.64 |
2:10.96 |
|
2:49.20 |
|
22 |
William Forsström |
2002 |
Örebro Simallians |
|
35.45 |
1:19.65 |
2:10.74 |
|
2:52.67 |
|
23 |
Johan Werkmästar |
2002 |
Falu Simsällskap |
|
34.50 |
1:18.40 |
2:11.26 |
|
2:53.04 |
|
24 |
Alexander Hörnquist |
2001 |
Filipstads Simklubb |
|
42.04 |
1:31.49 |
2:26.47 |
|
3:14.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
11 november 2017 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
Utskriftstid |
09:12 |
|
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim Region 2 2017 |
|
Utskriftsdatum |
11 november 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Falun |
|
Utskriftstid |
09:20 |
|
|
Arrangör |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 november 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 200m Fjärilsim F 15-16, Finaler |
Sponsor: 2XU |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Edith Jernstedt |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
30.47 |
1:06.72 |
1:42.58 |
|
2:18.40 |
|
2 |
Lina Rehnman |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
34.02 |
1:11.93 |
1:50.31 |
|
2:29.64 |
|
3 |
Saga Bäckström |
2002 |
Strängnäs Simklubb |
|
33.79 |
1:11.93 |
1:51.43 |
|
2:32.33 |
|
4 |
Frida Gustafsson |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
34.65 |
1:14.43 |
1:55.84 |
|
2:38.18 |
|
5 |
Sofia Båvenäs |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
35.18 |
1:18.39 |
2:04.16 |
|
2:50.14 |
|
6 |
Maja Gustafsson |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
36.51 |
1:19.03 |
2:04.44 |
|
2:51.00 |
|
7 |
Cecilia Ahnlund |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
35.80 |
1:18.44 |
2:03.65 |
|
2:51.91 |
|
8 |
Matilda Ek |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
39.46 |
1:25.13 |
2:12.15 |
|
2:57.70 |
|
- |
Malla Myrelid |
2002 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
11 november 2017 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
Utskriftstid |
09:20 |
|
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim Region 2 2017 |
|
Utskriftsdatum |
11 november 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Falun |
|
Utskriftstid |
09:32 |
|
|
Arrangör |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 november 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Frisim P 14, Finaler |
Sponsor: Speedo |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mikael Söderberg |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
27.73 |
58.41 |
1:30.12 |
|
2:01.26 |
|
2 |
Kevin Grahn |
2003 |
Katrineholms Simsällskap |
|
29.03 |
1:01.20 |
1:34.67 |
|
2:06.84 |
|
3 |
Martin Schön |
2003 |
Bollnäs Simsällskap |
|
29.50 |
1:02.26 |
1:35.93 |
|
2:09.01 |
|
4 |
Philip Löfbom |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
28.72 |
1:01.18 |
1:36.01 |
|
2:10.69 |
|
5 |
Eskil Jonsson |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
32.22 |
1:05.89 |
1:40.07 |
|
2:14.19 |
|
6 |
Carl Hansson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
29.56 |
1:03.45 |
1:39.46 |
|
2:14.47 |
|
7 |
Oliver Hjalmarsson Sarlind |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
30.04 |
1:03.82 |
1:39.31 |
|
2:14.63 |
|
8 |
Ludvig Mathisen |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
30.67 |
1:04.72 |
1:40.23 |
|
2:15.10 |
|
9 |
Oskar Andersson |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
32.73 |
1:08.36 |
1:44.83 |
|
2:20.31 |
|
10 |
Tom Dijkhuizen |
2003 |
Västerås Simsällskap |
|
32.09 |
1:08.84 |
1:46.15 |
|
2:22.58 |
|
11 |
Elias Sjölander |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
32.84 |
1:09.88 |
1:47.71 |
|
2:23.58 |
|
12 |
Gustaf Sandström |
2003 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
31.70 |
1:08.24 |
1:47.63 |
|
2:23.83 |
|
13 |
Viggo Reit |
2003 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
32.46 |
1:11.57 |
1:50.97 |
|
2:25.04 |
|
14 |
Malte Eriksson |
2003 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
32.81 |
1:08.73 |
1:45.59 |
|
2:25.72 |
|
15 |
Oskar Högqvist |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
33.44 |
1:12.79 |
1:52.42 |
|
2:32.40 |
|
16 |
Edvin Brattberg |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
34.69 |
1:13.56 |
1:53.74 |
|
2:32.72 |
|
17 |
Joel Pelling |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
34.61 |
1:14.21 |
1:55.01 |
|
2:32.94 |
|
18 |
Felix Mårvad |
2003 |
Sala Simsällskap |
|
34.03 |
1:13.05 |
1:52.06 |
|
2:35.12 |
|
19 |
Gustav Ulfvebrand |
2003 |
Västerås Simsällskap |
|
35.69 |
1:15.85 |
1:56.26 |
|
2:35.13 |
|
20 |
Samuel Delvenne |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
34.30 |
1:14.35 |
1:55.69 |
|
2:35.27 |
|
21 |
Kevin Cao |
2003 |
Örebro Simallians |
|
34.39 |
1:14.32 |
1:56.55 |
|
2:38.67 |
|
22 |
Anton Sölveskog |
2003 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
34.16 |
1:13.88 |
1:57.63 |
|
2:41.74 |
|
- |
Melker Rosengren |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Oscar Björstam |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
11 november 2017 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
Utskriftstid |
09:32 |
|
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim Region 2 2017 |
|
Utskriftsdatum |
11 november 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Falun |
|
Utskriftstid |
09:42 |
|
|
Arrangör |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 november 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Frisim F 14, Finaler |
Sponsor: Hooka Oneone skor |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linnéa Englund |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
30.48 |
1:02.79 |
1:35.22 |
|
2:07.99 |
|
2 |
Elvira Mörtstrand |
2003 |
Västerås Simsällskap |
|
30.56 |
1:03.24 |
1:36.46 |
|
2:10.37 |
|
3 |
Isabelle Rydahl |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
30.67 |
1:03.93 |
1:38.66 |
|
2:14.04 |
|
4 |
Felicia Rogell |
2003 |
Västerås Simsällskap |
|
31.21 |
1:05.54 |
1:40.96 |
|
2:15.85 |
|
5 |
Victoria Flyman |
2003 |
Söderhamns Simsällskap |
|
31.87 |
1:07.24 |
1:44.12 |
|
2:18.52 |
|
6 |
Elvira Dalin |
2003 |
Sala Simsällskap |
|
32.69 |
1:08.08 |
1:43.89 |
|
2:19.01 |
|
7 |
Amanda Jobs |
2003 |
Falu Simsällskap |
|
32.53 |
1:08.28 |
1:44.23 |
|
2:19.37 |
|
8 |
Magdalena Hagsten Skarda |
2003 |
Örebro Simallians |
|
31.92 |
1:07.77 |
1:44.66 |
|
2:19.78 |
|
9 |
Elsa Staaf |
2003 |
Strängnäs Simklubb |
|
32.09 |
1:08.78 |
1:45.57 |
|
2:21.88 |
|
10 |
Louise Haglöv |
2003 |
Borlänge Simsällskap |
|
32.62 |
1:08.14 |
1:45.23 |
|
2:22.44 |
|
11 |
Linnea Bergqvist |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
32.66 |
1:09.26 |
1:47.00 |
|
2:24.52 |
|
12 |
Vera Hermansson |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
32.23 |
1:08.89 |
1:47.02 |
|
2:24.63 |
|
13 |
Clara Gustavson |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
32.77 |
1:09.26 |
1:47.29 |
|
2:25.89 |
|
14 |
Maja Nilsson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
34.05 |
1:12.56 |
1:52.45 |
|
2:31.23 |
|
15 |
Anna Jönsson |
2003 |
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
34.17 |
1:13.35 |
1:53.62 |
|
2:31.24 |
|
16 |
Moa Hammarbäck |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
33.07 |
1:11.85 |
1:52.94 |
|
2:32.56 |
|
17 |
Geshin Zarei |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
33.28 |
1:11.64 |
1:52.81 |
|
2:33.23 |
|
18 |
Rebecka Jungstedt |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
34.67 |
1:13.86 |
1:55.21 |
|
2:33.57 |
|
19 |
Filippa Sjöholm Sundström |
2003 |
Örebro Simallians |
|
33.91 |
1:11.71 |
1:52.64 |
|
2:33.87 |
|
20 |
Carolina Modig |
2003 |
Sala Simsällskap |
|
35.04 |
1:15.07 |
1:56.12 |
|
2:34.43 |
|
21 |
Stella Verner |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
35.17 |
1:15.01 |
1:56.73 |
|
2:36.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
11 november 2017 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
Utskriftstid |
09:42 |
|
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim Region 2 2017 |
|
Utskriftsdatum |
11 november 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Falun |
|
Utskriftstid |
10:02 |
|
|
Arrangör |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 november 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 1500m Frisim P 15-16, Finaler |
Sponsor: Scandic Hotels |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
David Albringer |
2001 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:04.27 |
2:14.34 |
3:24.72 |
4:35.77 |
17:38.75 |
|
|
|
|
|
|
5:47.49 |
6:58.89 |
8:11.19 |
9:23.77 |
|
|
|
|
|
|
|
10:35.42 |
11:46.62 |
12:58.00 |
14:09.23 |
|
|
|
|
|
|
|
15:19.78 |
16:32.10 |
|
|
|
|
2 |
Johan Ljunggren |
2001 |
Upsala Simsällskap |
|
1:03.79 |
2:13.67 |
3:24.31 |
4:35.52 |
17:39.07 |
|
|
|
|
|
|
5:47.24 |
6:58.27 |
8:10.92 |
9:23.19 |
|
|
|
|
|
|
|
10:34.55 |
11:45.89 |
12:56.83 |
14:07.93 |
|
|
|
|
|
|
|
15:19.53 |
16:32.30 |
|
|
|
|
3 |
Adam Carlsson |
2001 |
Gävle Simsällskap |
|
1:03.98 |
2:13.71 |
3:24.40 |
4:35.13 |
17:41.66 |
|
|
|
|
|
|
5:47.02 |
6:57.43 |
8:09.30 |
9:21.40 |
|
|
|
|
|
|
|
10:33.47 |
11:45.97 |
12:57.50 |
14:08.41 |
|
|
|
|
|
|
|
15:19.75 |
16:32.33 |
|
|
|
|
4 |
Oscar Wilhelmsson |
2002 |
Örebro Simallians |
|
1:04.67 |
2:14.96 |
3:25.32 |
4:37.08 |
17:52.43 |
|
|
|
|
|
|
5:49.60 |
7:01.49 |
8:13.94 |
9:26.99 |
|
|
|
|
|
|
|
10:38.89 |
11:51.94 |
13:04.16 |
14:17.28 |
|
|
|
|
|
|
|
15:29.99 |
16:42.36 |
|
|
|
|
5 |
Jonatan Fischer |
2001 |
Upsala Simsällskap |
|
1:10.78 |
2:31.56 |
3:53.33 |
5:14.65 |
20:34.22 |
|
|
|
|
|
|
6:36.65 |
7:59.53 |
9:22.62 |
10:45.55 |
|
|
|
|
|
|
|
12:09.06 |
13:33.44 |
14:57.85 |
16:22.80 |
|
|
|
|
|
|
|
17:47.69 |
19:11.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
11 november 2017 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
Utskriftstid |
10:02 |
|
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim Region 2 2017 |
|
Utskriftsdatum |
11 november 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Falun |
|
Utskriftstid |
10:11 |
|
|
Arrangör |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 november 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 200m Frisim F 15-16, Finaler |
Sponsor: Nomor |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Edith Jernstedt |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
30.44 |
1:03.77 |
1:36.38 |
|
2:08.89 |
|
2 |
Malin Eklund |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
30.38 |
1:03.63 |
1:37.22 |
|
2:10.17 |
|
3 |
Clara Florén |
2002 |
Gävle Simsällskap |
|
30.62 |
1:04.26 |
1:39.02 |
|
2:13.57 |
|
4 |
Wilma Wennerberg |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
30.76 |
1:04.10 |
1:38.58 |
|
2:14.44 |
|
5 |
Emma Larsson |
2002 |
Borlänge Simsällskap |
|
32.13 |
1:06.56 |
1:41.80 |
|
2:17.00 |
|
6 |
Emelie Hellgren |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
30.65 |
1:05.19 |
1:41.33 |
|
2:17.56 |
|
7 |
Saga Bäckström |
2002 |
Strängnäs Simklubb |
|
32.67 |
1:07.33 |
1:43.24 |
|
2:18.10 |
|
8 |
Edith Engström |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
32.64 |
1:08.09 |
1:43.66 |
|
2:19.19 |
|
9 |
Julia Holmberg |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
31.33 |
1:06.20 |
1:42.87 |
|
2:19.75 |
|
10 |
Matilda Lantz |
2002 |
Upsala Simsällskap |
|
32.03 |
1:07.73 |
1:44.23 |
|
2:20.18 |
|
11 |
Hilda Sander |
2002 |
Falu Simsällskap |
|
32.44 |
1:07.73 |
1:44.85 |
|
2:20.63 |
|
12 |
Sanna Lekberg |
2001 |
Karlskoga Simförening |
|
32.37 |
1:08.08 |
1:44.64 |
|
2:20.68 |
|
13 |
Moa Holmström |
2001 |
Falu Simsällskap |
|
32.12 |
1:08.73 |
1:45.95 |
|
2:21.78 |
|
14 |
Saga Grandelius |
2001 |
Karlskoga Simförening |
|
32.24 |
1:08.20 |
1:45.05 |
|
2:22.44 |
|
15 |
Nelly Antlöv |
2002 |
Falu Simsällskap |
|
33.14 |
1:09.11 |
1:45.88 |
|
2:22.53 |
|
16 |
Walda Jonsson |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
32.12 |
1:08.25 |
1:45.39 |
|
2:22.63 |
|
17 |
Tilda Wik |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
32.69 |
1:08.60 |
1:45.92 |
|
2:23.42 |
|
18 |
Jonna Löding |
2002 |
Upsala Simsällskap |
|
32.57 |
1:09.20 |
1:47.49 |
|
2:24.02 |
|
19 |
Josefine Åhlund |
2002 |
Örebro Simallians |
|
32.80 |
1:10.30 |
1:48.68 |
|
2:26.64 |
|
20 |
Salma Gabot |
2001 |
Upsala Simsällskap |
|
32.47 |
1:10.18 |
1:49.76 |
|
2:29.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
11 november 2017 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
Utskriftstid |
10:11 |
|
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim Region 2 2017 |
|
Utskriftsdatum |
11 november 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Falun |
|
Utskriftstid |
10:46 |
|
|
Arrangör |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 november 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 400m Frisim P 13 o y, Finaler |
Sponsor: Stadium |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Adi Ramovic |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
1:04.66 |
2:15.39 |
3:26.77 |
|
4:38.32 |
|
2 |
Lucas Sterling |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
1:05.42 |
2:17.18 |
3:32.04 |
|
4:45.56 |
|
3 |
Danny Simaleza |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
1:05.93 |
2:17.93 |
3:32.87 |
|
4:47.75 |
|
4 |
Albin Östlund |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
1:08.79 |
2:24.02 |
3:39.69 |
|
4:50.90 |
|
5 |
Olle Wikholm |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
1:06.84 |
2:20.73 |
3:36.72 |
|
4:51.31 |
|
6 |
Lukas Höglund |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
1:09.23 |
2:24.01 |
3:39.04 |
|
4:51.71 |
|
7 |
Lucas Humling |
2005 |
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
1:07.89 |
2:24.59 |
3:42.27 |
|
4:58.78 |
|
8 |
Erik Mulikov |
2005 |
Säffle Simsällskap |
|
1:10.98 |
2:26.84 |
3:43.97 |
|
4:59.46 |
|
9 |
Carl Roos |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:10.51 |
2:27.13 |
3:44.10 |
|
4:59.83 |
|
10 |
Isak Rehnman |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
1:12.53 |
2:30.54 |
3:48.76 |
|
5:03.31 |
|
11 |
Daniel Ruijs |
2004 |
Borlänge Simsällskap |
|
1:12.50 |
2:31.46 |
3:49.76 |
|
5:05.44 |
|
12 |
Fredrik Karlsson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:12.27 |
2:30.84 |
3:49.92 |
|
5:05.78 |
|
13 |
William Rismyhr |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
1:07.22 |
2:24.92 |
3:46.37 |
|
5:09.17 |
|
14 |
Marcus Bülund |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:13.38 |
2:32.75 |
3:53.13 |
|
5:12.22 |
|
15 |
Hugo Swanson |
2006 |
Gävle Simsällskap |
|
1:10.82 |
2:30.69 |
3:52.61 |
|
5:12.53 |
|
16 |
Hugo Koivumäki |
2004 |
Säffle Simsällskap |
|
1:13.20 |
2:33.43 |
3:55.58 |
|
5:15.61 |
|
17 |
Olle Pettersson |
2004 |
Katrineholms Simsällskap |
|
1:06.83 |
2:23.77 |
3:48.93 |
|
5:15.67 |
|
18 |
Olle Nilsson |
2004 |
Sala Simsällskap |
|
1:13.75 |
2:34.11 |
3:55.63 |
|
5:16.34 |
|
19 |
Botvid Wiell |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
1:14.63 |
2:39.58 |
4:05.15 |
|
5:24.49 |
|
20 |
Samuel Sjökvist |
2005 |
Gävle Simsällskap |
|
1:13.29 |
2:36.12 |
4:01.32 |
|
5:25.18 |
|
21 |
Jesper Andersson |
2004 |
Säffle Simsällskap |
|
1:13.26 |
2:30.95 |
3:54.79 |
|
5:25.67 |
|
22 |
August Jansson |
2005 |
Örebro Simallians |
|
1:14.66 |
2:39.20 |
4:05.25 |
|
5:25.81 |
|
23 |
Maximilian Holm |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:12.91 |
2:35.36 |
4:02.19 |
|
5:29.26 |
|
24 |
Lex Albringer |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:14.71 |
2:40.48 |
4:08.19 |
|
5:34.55 |
|
25 |
Emil Axelsson |
2004 |
Grums Simsällskap |
|
1:15.41 |
2:42.91 |
4:12.54 |
|
5:36.29 |
|
26 |
Gustav Buvik Spännare |
2004 |
Bollnäs Simsällskap |
|
1:17.89 |
2:44.48 |
4:11.69 |
|
5:37.31 |
|
27 |
Arvid Lind |
2005 |
Bollnäs Simsällskap |
|
1:17.70 |
2:49.60 |
4:23.24 |
|
5:53.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
11 november 2017 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
Utskriftstid |
10:46 |
|
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim Region 2 2017 |
|
Utskriftsdatum |
11 november 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Falun |
|
Utskriftstid |
10:56 |
|
|
Arrangör |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 november 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley F 13 o y, Finaler |
Sponsor: 2XU |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Helmi Swanson |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
32.09 |
1:11.00 |
1:54.87 |
|
2:32.30 |
|
2 |
Lisa Nystrand |
2006 |
Sala Simsällskap |
|
34.89 |
1:14.27 |
1:58.85 |
|
2:34.03 |
|
3 |
Amanda Viksten |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
33.88 |
1:12.39 |
1:59.15 |
|
2:34.97 |
|
4 |
Saga Boråker |
2004 |
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
35.58 |
1:16.64 |
1:58.16 |
|
2:35.91 |
|
5 |
Hanna Degerlund |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
33.13 |
1:11.10 |
1:58.16 |
|
2:36.34 |
|
6 |
Frida Florén |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
32.34 |
1:11.52 |
1:59.88 |
|
2:38.10 |
|
7 |
Clara Bergh |
2004 |
Söderhamns Simsällskap |
|
32.44 |
1:14.77 |
2:02.54 |
|
2:38.73 |
|
8 |
Julia Lindgren |
2004 |
Falu Simsällskap |
|
31.73 |
1:12.86 |
2:01.73 |
|
2:40.43 |
|
9 |
Linnea Lindberg |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
35.72 |
1:17.86 |
2:04.14 |
|
2:40.46 |
|
10 |
Alva Abrahamsson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
34.86 |
1:16.07 |
2:04.06 |
|
2:40.70 |
|
11 |
Tara Klarbo Egan |
2005 |
Västerås Simsällskap |
|
34.04 |
1:15.45 |
2:05.41 |
|
2:42.06 |
|
12 |
Astrid Engström |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
35.07 |
1:18.59 |
2:05.74 |
|
2:43.06 |
|
13 |
Tyra Strömbom |
2004 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
35.42 |
1:19.66 |
2:04.91 |
|
2:43.80 |
|
14 |
Alina Umbaeva |
2005 |
Gävle Simsällskap |
|
34.12 |
1:15.97 |
2:05.91 |
|
2:43.85 |
|
15 |
Elin Logander |
2005 |
Strängnäs Simklubb |
|
36.10 |
1:20.00 |
2:07.27 |
|
2:44.54 |
|
16 |
Estelle Gyoni |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
37.18 |
1:18.69 |
2:05.67 |
|
2:44.86 |
|
17 |
Klara Pettersson |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
36.68 |
1:19.11 |
2:06.18 |
|
2:45.09 |
|
18 |
Matilda Olausson |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
36.68 |
1:21.82 |
2:07.26 |
|
2:48.49 |
|
19 |
Joline Bakken |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
36.26 |
1:18.85 |
2:10.82 |
|
2:48.98 |
|
20 |
Sammi Thai |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
36.14 |
1:19.20 |
2:10.36 |
|
2:56.09 |
|
- |
Emily Sandberg |
2004 |
Bålsta Simklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
11 november 2017 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
Utskriftstid |
10:56 |
|
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim Region 2 2017 |
|
Utskriftsdatum |
11 november 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Falun |
|
Utskriftstid |
11:07 |
|
|
Arrangör |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 november 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Bröstsim P 15-16, Finaler |
Sponsor: Speedo |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Johan Rydahl |
2001 |
Karlstads Simsällskap |
|
32.81 |
1:10.25 |
1:47.74 |
|
2:24.23 |
|
2 |
August Mathisen |
2001 |
Karlstads Simsällskap |
|
32.94 |
1:11.21 |
1:47.93 |
|
2:24.90 |
|
3 |
Elias Nordgren |
2001 |
Sala Simsällskap |
|
34.00 |
1:12.05 |
1:51.13 |
|
2:31.46 |
|
4 |
Marcus Ålenius |
2001 |
Gävle Simsällskap |
|
33.94 |
1:13.41 |
1:54.48 |
|
2:35.74 |
|
5 |
Joel Larsson |
2001 |
Sala Simsällskap |
|
33.88 |
1:13.63 |
1:55.37 |
|
2:38.31 |
|
6 |
Philip Rosvall |
2001 |
Upsala Simsällskap |
|
35.00 |
1:15.01 |
1:57.80 |
|
2:40.53 |
|
7 |
Simon Baastad |
2002 |
Örebro Simallians |
|
35.85 |
1:17.07 |
1:59.52 |
|
2:41.66 |
|
8 |
Peter Khabarov |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
36.81 |
1:18.72 |
2:02.13 |
|
2:46.49 |
|
9 |
Per Granlund |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
37.70 |
1:20.12 |
2:03.13 |
|
2:47.70 |
|
10 |
Axel Rönnquist |
2001 |
Karlstads Simsällskap |
|
36.49 |
1:18.99 |
2:03.94 |
|
2:49.04 |
|
11 |
Anton Svennberg |
2002 |
Örebro Simallians |
|
37.71 |
1:21.30 |
2:06.99 |
|
2:53.44 |
|
12 |
Elias Holst |
2002 |
Upsala Simsällskap |
|
39.53 |
1:24.69 |
2:11.51 |
|
2:58.31 |
|
13 |
Gabriel Hökemyr |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
41.09 |
1:28.75 |
2:16.90 |
|
3:04.41 |
|
14 |
Alexander Karlsson |
2002 |
Upsala Simsällskap |
|
39.67 |
1:26.86 |
2:16.28 |
|
3:04.49 |
|
15 |
Alexander Hörnquist |
2001 |
Filipstads Simklubb |
|
43.11 |
1:35.83 |
2:30.73 |
|
3:24.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
11 november 2017 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
Utskriftstid |
11:07 |
|
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim Region 2 2017 |
|
Utskriftsdatum |
11 november 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Falun |
|
Utskriftstid |
11:16 |
|
|
Arrangör |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 november 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 100m Ryggsim F 15-16, Finaler |
Sponsor: Hooka Oneone skor |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
11 november 2017 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
Utskriftstid |
11:16 |
|
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim Region 2 2017 |
|
Utskriftsdatum |
11 november 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Falun |
|
Utskriftstid |
11:23 |
|
|
Arrangör |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 november 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Fjärilsim P 14, Finaler |
Sponsor: Scandic Hotels |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
11 november 2017 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
Utskriftstid |
11:23 |
|
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim Region 2 2017 |
|
Utskriftsdatum |
11 november 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Falun |
|
Utskriftstid |
11:31 |
|
|
Arrangör |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 november 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Fjärilsim F 14, Finaler |
Sponsor: Stadium |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
11 november 2017 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
Utskriftstid |
11:31 |
|
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim Region 2 2017 |
|
Utskriftsdatum |
11 november 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Falun |
|
Utskriftstid |
11:54 |
|
|
Arrangör |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 november 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 4X100m Medley P 16 o y, Finaler |
Sponsor: Mighty Sport |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
11 november 2017 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
Utskriftstid |
11:54 |
|
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim Region 2 2017 |
|
Utskriftsdatum |
11 november 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Falun |
|
Utskriftstid |
12:06 |
|
|
Arrangör |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 november 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 4X100m Frisim F 16 o y, Finaler |
Sponsor: Nomor |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
11 november 2017 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
Utskriftstid |
12:06 |
|
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim Region 2 2017 |
|
Utskriftsdatum |
11 november 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Falun |
|
Utskriftstid |
16:13 |
|
|
Arrangör |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 november 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 200m Medley F 15-16, Finaler |
Sponsor: 2XU |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Edith Jernstedt |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
29.95 |
1:06.12 |
1:46.22 |
|
2:20.00 |
|
2 |
Filippa Sterling |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
32.53 |
1:10.35 |
1:50.60 |
|
2:25.27 |
|
3 |
Elsa Bergh |
2002 |
Söderhamns Simsällskap |
|
32.10 |
1:10.93 |
1:52.21 |
|
2:26.66 |
|
4 |
Julia Månsson |
2002 |
Örebro Simallians |
|
35.67 |
1:16.46 |
1:54.45 |
|
2:31.96 |
|
5 |
Wilma Wennerberg |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
32.96 |
1:12.62 |
1:58.61 |
|
2:33.79 |
|
6 |
Clara Florén |
2002 |
Gävle Simsällskap |
|
33.43 |
1:13.21 |
1:58.45 |
|
2:34.96 |
|
7 |
Frida Gustafsson |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
33.23 |
1:11.88 |
2:01.12 |
|
2:37.20 |
|
8 |
Saga Grandelius |
2001 |
Karlskoga Simförening |
|
34.93 |
1:16.03 |
2:01.56 |
|
2:38.75 |
|
9 |
Michelle Träff |
2002 |
Karlstads Simsällskap |
|
33.32 |
1:12.66 |
2:02.67 |
|
2:39.38 |
|
10 |
Hilda Sander |
2002 |
Falu Simsällskap |
|
34.45 |
1:15.20 |
2:03.00 |
|
2:39.71 |
|
11 |
Jennifer Titus |
2002 |
Örebro Simallians |
|
33.82 |
1:16.29 |
2:02.02 |
|
2:41.00 |
|
12 |
Jonna Löding |
2002 |
Upsala Simsällskap |
|
35.12 |
1:17.87 |
2:05.21 |
|
2:42.16 |
|
13 |
Matilda Thorsén |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
35.22 |
1:20.15 |
2:05.15 |
|
2:42.36 |
|
14 |
Walda Jonsson |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
34.90 |
1:17.29 |
2:05.56 |
|
2:43.04 |
|
15 |
Elin Nilsson |
2001 |
Karlskoga Simförening |
|
34.50 |
1:15.09 |
2:03.80 |
|
2:43.63 |
|
16 |
Edith Engström |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
34.98 |
1:19.20 |
2:06.44 |
|
2:44.10 |
|
17 |
Sofia Båvenäs |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
35.28 |
1:18.45 |
2:07.93 |
|
2:44.78 |
|
18 |
Josefine Stenman |
2002 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
33.91 |
1:19.82 |
2:07.46 |
|
2:46.89 |
|
19 |
Salma Gabot |
2001 |
Upsala Simsällskap |
|
35.02 |
1:15.93 |
2:07.21 |
|
2:47.82 |
|
20 |
Cecilia Ahnlund |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
34.34 |
1:18.60 |
2:09.63 |
|
2:48.06 |
|
21 |
Ebba Rydberg |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
37.80 |
1:21.39 |
2:13.00 |
|
2:53.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
11 november 2017 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
Utskriftstid |
16:13 |
|
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim Region 2 2017 |
|
Utskriftsdatum |
11 november 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Falun |
|
Utskriftstid |
16:10 |
|
|
Arrangör |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 november 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 200m Fjärilsim P 15-16, Finaler |
Sponsor: Speedo |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marcus Ålenius |
2001 |
Gävle Simsällskap |
|
29.06 |
1:03.39 |
1:38.42 |
|
2:12.93 |
|
2 |
Edwin Nystrand |
2002 |
Sala Simsällskap |
|
29.95 |
1:04.08 |
1:39.07 |
|
2:13.14 |
|
3 |
Gellert Szabo |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
30.09 |
1:04.79 |
1:40.90 |
|
2:22.10 |
|
4 |
David Albringer |
2001 |
Karlstads Simsällskap |
|
31.66 |
1:08.26 |
1:47.49 |
|
2:28.03 |
|
5 |
Philip Rosvall |
2001 |
Upsala Simsällskap |
|
31.49 |
1:09.65 |
1:50.31 |
|
2:31.34 |
|
6 |
Jakob Hanson |
2002 |
Sala Simsällskap |
|
31.85 |
1:09.17 |
1:49.00 |
|
2:32.42 |
|
7 |
William Forsström |
2002 |
Örebro Simallians |
|
41.03 |
1:31.76 |
2:22.59 |
|
3:12.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
11 november 2017 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
Utskriftstid |
16:10 |
|
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim Region 2 2017 |
|
Utskriftsdatum |
11 november 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Falun |
|
Utskriftstid |
16:20 |
|
|
Arrangör |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 november 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 100m Frisim F 13 o y, Finaler |
Sponsor: Hooka Oneone skor |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
11 november 2017 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
Utskriftstid |
16:20 |
|
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim Region 2 2017 |
|
Utskriftsdatum |
11 november 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Falun |
|
Utskriftstid |
16:30 |
|
|
Arrangör |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 november 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 100m Ryggsim P 13 o y, Finaler |
Sponsor: Scandic Hotels |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
11 november 2017 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
Utskriftstid |
16:30 |
|
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim Region 2 2017 |
|
Utskriftsdatum |
11 november 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Falun |
|
Utskriftstid |
16:40 |
|
|
Arrangör |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 november 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 200m Bröstsim F 15-16, Finaler |
Sponsor: Nomor |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Julia Månsson |
2002 |
Örebro Simallians |
|
33.26 |
1:11.03 |
1:49.53 |
|
2:27.70 |
|
2 |
Malin Eklund |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
36.06 |
1:15.62 |
1:56.20 |
|
2:36.36 |
|
3 |
Elsa Bergh |
2002 |
Söderhamns Simsällskap |
|
35.55 |
1:15.97 |
1:57.08 |
|
2:39.12 |
|
4 |
Filippa Sterling |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
37.23 |
1:17.56 |
1:58.26 |
|
2:39.72 |
|
5 |
Adelina Walldén |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
36.93 |
1:19.23 |
2:02.61 |
|
2:45.86 |
|
6 |
Moa Holmström |
2001 |
Falu Simsällskap |
|
37.63 |
1:20.78 |
2:04.37 |
|
2:48.65 |
|
7 |
Nelly Antlöv |
2002 |
Falu Simsällskap |
|
38.21 |
1:20.97 |
2:04.99 |
|
2:50.15 |
|
8 |
Matilda Lantz |
2002 |
Upsala Simsällskap |
|
38.80 |
1:22.99 |
2:07.90 |
|
2:52.12 |
|
9 |
Julia Holmberg |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
38.87 |
1:23.88 |
2:09.24 |
|
2:54.80 |
|
10 |
Edith Engström |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
41.30 |
1:27.25 |
2:13.69 |
|
2:59.11 |
|
11 |
Jonna Löding |
2002 |
Upsala Simsällskap |
|
41.55 |
1:27.62 |
2:14.52 |
|
3:00.57 |
|
12 |
Tilda Wik |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
40.16 |
1:25.12 |
2:11.72 |
|
3:00.93 |
|
13 |
Matilda Thorsén |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
40.50 |
1:26.41 |
2:14.04 |
|
3:01.14 |
|
14 |
Saga Grandelius |
2001 |
Karlskoga Simförening |
|
40.78 |
1:26.86 |
2:14.60 |
|
3:01.92 |
|
15 |
Matilda Bohman |
2002 |
Upsala Simsällskap |
|
39.92 |
1:27.04 |
2:15.71 |
|
3:02.24 |
|
16 |
Jennifer Titus |
2002 |
Örebro Simallians |
|
41.50 |
1:29.13 |
2:17.09 |
|
3:04.93 |
|
17 |
Elsa Bylin |
2002 |
Örebro Simallians |
|
42.79 |
1:30.96 |
2:18.67 |
|
3:06.59 |
|
18 |
Anna Falk |
2001 |
Borlänge Simsällskap |
|
42.02 |
1:30.00 |
2:19.22 |
|
3:07.56 |
|
19 |
Ellen Olsson |
2002 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
41.68 |
1:29.64 |
2:19.63 |
|
3:08.67 |
|
20 |
Ulrika Jansson |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
42.34 |
1:32.21 |
2:21.34 |
|
3:10.08 |
|
- |
Sofia Båvenäs |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
11 november 2017 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
Utskriftstid |
16:40 |
|
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim Region 2 2017 |
|
Utskriftsdatum |
11 november 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Falun |
|
Utskriftstid |
16:48 |
|
|
Arrangör |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 november 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 200m Frisim P 15-16, Finaler |
Sponsor: Stadium |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Johan Rydahl |
2001 |
Karlstads Simsällskap |
|
26.16 |
55.12 |
1:24.24 |
|
1:52.34 |
|
2 |
Marcus Johnsson |
2002 |
Sala Simsällskap |
|
28.32 |
59.47 |
1:31.07 |
|
2:01.99 |
|
3 |
Elias Nordgren |
2001 |
Sala Simsällskap |
|
28.31 |
59.03 |
1:30.93 |
|
2:02.16 |
|
4 |
David Albringer |
2001 |
Karlstads Simsällskap |
|
28.03 |
58.78 |
1:31.37 |
|
2:04.52 |
|
5 |
Oscar Wilhelmsson |
2002 |
Örebro Simallians |
|
28.72 |
1:00.16 |
1:32.97 |
|
2:05.37 |
|
6 |
Michal Laszewski |
2002 |
Örebro Simallians |
|
28.59 |
1:00.80 |
1:33.80 |
|
2:06.38 |
|
7 |
August Mathisen |
2001 |
Karlstads Simsällskap |
|
28.06 |
59.90 |
1:33.86 |
|
2:07.78 |
|
8 |
Adam Carlsson |
2001 |
Gävle Simsällskap |
|
28.60 |
1:00.37 |
1:34.24 |
|
2:08.68 |
|
9 |
Adrijan Danqi |
2002 |
Örebro Simallians |
|
28.80 |
1:01.61 |
1:35.64 |
|
2:09.09 |
|
10 |
Gellert Szabo |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
29.84 |
1:03.25 |
1:38.05 |
|
2:10.00 |
|
11 |
Linus Björk |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
30.19 |
1:03.88 |
1:37.65 |
|
2:10.46 |
|
12 |
Per Granlund |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
30.22 |
1:03.97 |
1:38.24 |
|
2:10.78 |
|
13 |
Alexander Karlsson |
2002 |
Upsala Simsällskap |
|
29.47 |
1:03.05 |
1:37.52 |
|
2:11.23 |
|
14 |
Johan Ljunggren |
2001 |
Upsala Simsällskap |
|
29.59 |
1:03.19 |
1:38.26 |
|
2:13.75 |
|
15 |
Peter Khabarov |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
30.18 |
1:03.94 |
1:39.01 |
|
2:13.80 |
|
16 |
Hannes Börjel |
2002 |
Örebro Simallians |
|
30.13 |
1:04.44 |
1:41.68 |
|
2:17.20 |
|
17 |
Simon Baastad |
2002 |
Örebro Simallians |
|
30.92 |
1:06.49 |
1:42.83 |
|
2:17.35 |
|
18 |
Jakob Hanson |
2002 |
Sala Simsällskap |
|
30.82 |
1:05.22 |
1:41.28 |
|
2:17.40 |
|
19 |
Samuel Vestin |
2002 |
Karlstads Simsällskap |
|
31.00 |
1:06.64 |
1:42.90 |
|
2:17.66 |
|
20 |
Jonatan Fischer |
2001 |
Upsala Simsällskap |
|
30.86 |
1:07.20 |
1:44.68 |
|
2:22.05 |
|
21 |
Axel Rönnquist |
2001 |
Karlstads Simsällskap |
|
31.65 |
1:07.84 |
1:45.53 |
|
2:22.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
11 november 2017 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
Utskriftstid |
16:48 |
|
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim Region 2 2017 |
|
Utskriftsdatum |
11 november 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Falun |
|
Utskriftstid |
17:17 |
|
|
Arrangör |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 november 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 400m Medley F 14, Finaler |
Sponsor: 2XU |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linnéa Englund |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:10.71 |
2:36.08 |
4:00.28 |
|
5:12.82 |
|
2 |
Felicia Rogell |
2003 |
Västerås Simsällskap |
|
1:12.93 |
2:32.25 |
4:00.60 |
|
5:14.25 |
|
3 |
Magdalena Hagsten Skarda |
2003 |
Örebro Simallians |
|
1:15.44 |
2:35.71 |
4:09.19 |
|
5:20.19 |
|
4 |
Amanda Jobs |
2003 |
Falu Simsällskap |
|
1:16.35 |
2:47.15 |
4:20.71 |
|
5:36.03 |
|
5 |
Cornelia Johansson |
2003 |
Örebro Simallians |
|
1:11.03 |
2:34.88 |
4:13.07 |
|
5:36.60 |
|
6 |
Clara Gustavson |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:19.19 |
2:43.25 |
4:29.97 |
|
5:52.04 |
|
7 |
Linnea Bergqvist |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
1:25.23 |
2:56.17 |
4:35.23 |
|
5:54.28 |
|
8 |
Maja Nilsson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
1:27.40 |
2:57.69 |
4:35.32 |
|
5:56.46 |
|
9 |
Elsa Staaf |
2003 |
Strängnäs Simklubb |
|
1:18.31 |
2:53.81 |
4:34.76 |
|
5:56.75 |
|
10 |
Vera Hermansson |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
1:22.86 |
2:51.27 |
4:38.10 |
|
5:59.92 |
|
11 |
Ive Fröman |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
1:30.82 |
2:59.63 |
4:38.91 |
|
6:02.71 |
|
12 |
Geshin Zarei |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
1:17.20 |
2:50.49 |
4:43.93 |
|
6:07.53 |
|
13 |
Rebecka Jungstedt |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:35.36 |
3:13.31 |
4:58.69 |
|
6:24.50 |
|
- |
Isabelle Rydahl |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
11 november 2017 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
Utskriftstid |
17:17 |
|
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim Region 2 2017 |
|
Utskriftsdatum |
11 november 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Falun |
|
Utskriftstid |
17:26 |
|
|
Arrangör |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 november 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 400m Medley P 14, Finaler |
Sponsor: Speedo |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mikael Söderberg |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
1:04.42 |
2:20.55 |
3:42.18 |
|
4:47.71 |
|
2 |
Gustaf Walldén |
2003 |
Västerås Simsällskap |
|
1:14.74 |
2:35.55 |
3:59.34 |
|
5:08.30 |
|
3 |
Philip Löfbom |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
1:12.89 |
2:31.78 |
4:03.61 |
|
5:16.83 |
|
4 |
Carl Hansson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
1:13.92 |
2:33.90 |
4:07.54 |
|
5:20.29 |
|
5 |
Alex Ly |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:13.83 |
2:36.26 |
4:04.65 |
|
5:20.69 |
|
6 |
Ludvig Mathisen |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:15.45 |
2:41.79 |
4:10.16 |
|
5:25.15 |
|
7 |
Eskil Jonsson |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:18.56 |
2:43.42 |
4:15.77 |
|
5:26.34 |
|
8 |
Oskar Andersson |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
1:22.41 |
2:44.27 |
4:24.37 |
|
5:38.91 |
|
9 |
Evert Jonsson |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:16.45 |
2:46.20 |
4:21.88 |
|
5:41.62 |
|
10 |
Tom Dijkhuizen |
2003 |
Västerås Simsällskap |
|
1:21.14 |
2:46.54 |
4:23.20 |
|
5:43.31 |
|
11 |
Gustav Ulfvebrand |
2003 |
Västerås Simsällskap |
|
1:26.42 |
2:56.15 |
4:38.72 |
|
5:58.35 |
|
12 |
Joel Fischer |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
1:18.09 |
2:48.61 |
4:38.68 |
|
5:59.14 |
|
- |
Melker Rosengren |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
11 november 2017 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
Utskriftstid |
17:26 |
|
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim Region 2 2017 |
|
Utskriftsdatum |
11 november 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Falun |
|
Utskriftstid |
17:36 |
|
|
Arrangör |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 november 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 100m Fjärilsim F 13 o y, Finaler |
Sponsor: Hooka Oneone skor |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
11 november 2017 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
Utskriftstid |
17:36 |
|
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim Region 2 2017 |
|
Utskriftsdatum |
11 november 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Falun |
|
Utskriftstid |
17:45 |
|
|
Arrangör |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 november 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Bröstsim P 13 o y, Finaler |
Sponsor: Scandic Hotels |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
11 november 2017 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
Utskriftstid |
17:45 |
|
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim Region 2 2017 |
|
Utskriftsdatum |
11 november 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Falun |
|
Utskriftstid |
18:28 |
|
|
Arrangör |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 november 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 1500m Frisim F 15-16, Finaler |
Sponsor: Stadium |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Malin Eklund |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
1:06.33 |
2:17.55 |
3:28.21 |
4:38.85 |
17:30.56 |
|
|
|
|
|
|
5:49.86 |
7:01.22 |
8:12.49 |
9:23.29 |
|
|
|
|
|
|
|
10:34.15 |
11:44.40 |
12:54.39 |
14:04.15 |
|
|
|
|
|
|
|
15:14.03 |
16:22.94 |
|
|
|
|
2 |
Emelie Hellgren |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
1:10.74 |
2:26.71 |
3:40.73 |
4:55.33 |
18:33.14 |
|
|
|
|
|
|
6:09.84 |
7:23.28 |
8:37.69 |
9:51.63 |
|
|
|
|
|
|
|
11:06.44 |
12:19.83 |
13:34.68 |
14:49.89 |
|
|
|
|
|
|
|
16:05.58 |
17:20.55 |
|
|
|
|
3 |
Lina Rehnman |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
1:11.14 |
2:27.06 |
3:43.48 |
5:00.40 |
18:55.27 |
|
|
|
|
|
|
6:16.28 |
7:32.60 |
8:49.14 |
10:05.05 |
|
|
|
|
|
|
|
11:21.30 |
12:37.78 |
13:54.09 |
15:10.43 |
|
|
|
|
|
|
|
16:26.63 |
17:42.48 |
|
|
|
|
4 |
Adelina Walldén |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
1:10.40 |
2:26.18 |
3:41.77 |
4:57.89 |
18:56.68 |
|
|
|
|
|
|
6:14.69 |
7:32.14 |
8:50.99 |
10:09.38 |
|
|
|
|
|
|
|
11:26.65 |
12:42.41 |
13:58.36 |
15:14.80 |
|
|
|
|
|
|
|
16:30.35 |
17:44.90 |
|
|
|
|
5 |
Emma Larsson |
2002 |
Borlänge Simsällskap |
|
1:10.30 |
2:26.32 |
3:43.23 |
5:00.21 |
19:06.27 |
|
|
|
|
|
|
6:17.38 |
7:34.29 |
8:51.55 |
10:08.35 |
|
|
|
|
|
|
|
11:25.49 |
12:42.98 |
14:00.08 |
15:18.01 |
|
|
|
|
|
|
|
16:35.14 |
17:52.05 |
|
|
|
|
6 |
Matilda Lantz |
2002 |
Upsala Simsällskap |
|
1:11.57 |
2:27.73 |
3:44.82 |
5:02.66 |
19:08.49 |
|
|
|
|
|
|
6:20.09 |
7:37.24 |
8:53.89 |
10:10.17 |
|
|
|
|
|
|
|
11:25.84 |
12:41.77 |
13:58.82 |
15:16.53 |
|
|
|
|
|
|
|
16:35.51 |
17:53.39 |
|
|
|
|
7 |
Emelie Widhe |
2001 |
Strängnäs Simklubb |
|
1:09.65 |
2:26.32 |
3:43.56 |
5:00.45 |
19:11.38 |
|
|
|
|
|
|
6:17.16 |
7:34.31 |
8:51.92 |
10:08.97 |
|
|
|
|
|
|
|
11:26.30 |
12:43.44 |
14:01.03 |
15:18.53 |
|
|
|
|
|
|
|
16:36.78 |
17:55.17 |
|
|
|
|
8 |
Sanna Lekberg |
2001 |
Karlskoga Simförening |
|
1:12.66 |
2:30.75 |
3:49.12 |
5:08.03 |
19:36.74 |
|
|
|
|
|
|
6:27.31 |
7:46.23 |
9:06.15 |
10:25.21 |
|
|
|
|
|
|
|
11:44.24 |
13:04.37 |
14:23.83 |
15:42.71 |
|
|
|
|
|
|
|
17:02.01 |
18:20.68 |
|
|
|
|
9 |
Jennie Lundgren |
2001 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
1:12.32 |
2:30.82 |
3:50.01 |
5:08.92 |
19:46.43 |
|
|
|
|
|
|
6:28.52 |
7:48.49 |
9:08.62 |
10:28.41 |
|
|
|
|
|
|
|
11:49.12 |
13:10.10 |
14:31.32 |
15:51.25 |
|
|
|
|
|
|
|
17:11.24 |
18:30.41 |
|
|
|
|
10 |
Matilda Jungstedt |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:21.16 |
2:49.66 |
4:18.53 |
5:46.94 |
21:43.85 |
|
|
|
|
|
|
7:12.02 |
8:40.40 |
10:07.56 |
11:36.57 |
|
|
|
|
|
|
|
13:04.96 |
14:32.37 |
16:01.87 |
17:29.93 |
|
|
|
|
|
|
|
18:57.00 |
20:23.07 |
|
|
|
|
11 |
Izabella Kullman |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:25.23 |
2:57.08 |
4:30.73 |
6:06.13 |
23:14.89 |
|
|
|
|
|
|
7:39.95 |
9:14.56 |
10:47.87 |
12:22.39 |
|
|
|
|
|
|
|
13:56.98 |
15:31.51 |
17:06.15 |
18:39.90 |
|
|
|
|
|
|
|
20:13.05 |
21:45.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
11 november 2017 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
Utskriftstid |
18:28 |
|
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim Region 2 2017 |
|
Utskriftsdatum |
11 november 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Falun |
|
Utskriftstid |
18:33 |
|
|
Arrangör |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 november 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 100m Ryggsim P 15-16, Finaler |
Sponsor: 2XU |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
11 november 2017 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
Utskriftstid |
18:33 |
|
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim Region 2 2017 |
|
Utskriftsdatum |
11 november 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Falun |
|
Utskriftstid |
18:57 |
|
|
Arrangör |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 november 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 4X100m Frisim F 14 o y, Finaler |
Sponsor: Mighty Sport |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
11 november 2017 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
Utskriftstid |
18:57 |
|
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim Region 2 2017 |
|
Utskriftsdatum |
11 november 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Falun |
|
Utskriftstid |
19:26 |
|
|
Arrangör |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 november 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 4X100m Medley P 14 o y, Finaler |
Sponsor: Speedo |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
11 november 2017 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
Utskriftstid |
19:26 |
|
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim Region 2 2017 |
|
Utskriftsdatum |
12 november 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Falun |
|
Utskriftstid |
09:15 |
|
|
Arrangör |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 november 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 400m Frisim F 15-16, Finaler |
Sponsor: Hooka Oneone skor |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Malin Eklund |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
1:06.37 |
2:16.40 |
3:25.61 |
|
4:33.04 |
|
2 |
Edith Jernstedt |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
1:06.60 |
2:17.74 |
3:26.86 |
|
4:34.24 |
|
3 |
Adelina Walldén |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
1:09.14 |
2:21.70 |
3:34.07 |
|
4:45.56 |
|
4 |
Saga Bäckström |
2002 |
Strängnäs Simklubb |
|
1:10.02 |
2:23.39 |
3:35.77 |
|
4:47.69 |
|
5 |
Emma Larsson |
2002 |
Borlänge Simsällskap |
|
1:10.23 |
2:24.24 |
3:38.19 |
|
4:49.78 |
|
6 |
Clara Florén |
2002 |
Gävle Simsällskap |
|
1:08.20 |
2:22.98 |
3:37.40 |
|
4:51.23 |
|
7 |
Wilma Wennerberg |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:09.30 |
2:23.80 |
3:38.28 |
|
4:51.30 |
|
8 |
Edith Engström |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
1:10.33 |
2:24.05 |
3:39.72 |
|
4:53.45 |
|
9 |
Emelie Hellgren |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
1:09.52 |
2:24.94 |
3:40.48 |
|
4:53.50 |
|
9 |
Matilda Lantz |
2002 |
Upsala Simsällskap |
|
1:11.24 |
2:26.53 |
3:41.62 |
|
4:53.50 |
|
11 |
Julia Holmberg |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
1:08.54 |
2:24.11 |
3:40.72 |
|
4:55.62 |
|
12 |
Sofia Båvenäs |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
1:12.25 |
2:28.97 |
3:44.52 |
|
4:59.06 |
|
13 |
Nelly Antlöv |
2002 |
Falu Simsällskap |
|
1:11.52 |
2:27.94 |
3:45.86 |
|
5:01.59 |
|
14 |
Sanna Lekberg |
2001 |
Karlskoga Simförening |
|
1:11.54 |
2:28.31 |
3:45.41 |
|
5:02.02 |
|
15 |
Emelie Widhe |
2001 |
Strängnäs Simklubb |
|
1:11.02 |
2:28.53 |
3:45.92 |
|
5:02.36 |
|
16 |
Tilda Wik |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:11.29 |
2:28.06 |
3:46.71 |
|
5:07.18 |
|
17 |
Jonna Löding |
2002 |
Upsala Simsällskap |
|
1:12.14 |
2:31.66 |
3:51.27 |
|
5:10.20 |
|
18 |
Matilda Thorsén |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:12.44 |
2:34.65 |
3:58.53 |
|
5:17.67 |
|
19 |
Ebba Rydberg |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
1:15.24 |
2:35.62 |
3:58.44 |
|
5:19.65 |
|
20 |
Stina Andersson |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
1:14.15 |
2:36.75 |
4:00.58 |
|
5:22.82 |
|
21 |
Emma Sebelius |
2002 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
1:16.05 |
2:40.04 |
4:04.13 |
|
5:26.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
12 november 2017 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
Utskriftstid |
09:15 |
|
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim Region 2 2017 |
|
Utskriftsdatum |
12 november 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Falun |
|
Utskriftstid |
09:22 |
|
|
Arrangör |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 november 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 100m Frisim P 15-16, Finaler |
Sponsor: Scandic Hotels |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
12 november 2017 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
Utskriftstid |
09:22 |
|
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim Region 2 2017 |
|
Utskriftsdatum |
12 november 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Falun |
|
Utskriftstid |
09:32 |
|
|
Arrangör |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 november 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 200m Ryggsim F 14, Finaler |
Sponsor: Stadium |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
12 november 2017 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
Utskriftstid |
09:32 |
|
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim Region 2 2017 |
|
Utskriftsdatum |
12 november 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Falun |
|
Utskriftstid |
09:46 |
|
|
Arrangör |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 november 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 200m Medley P 14, Finaler |
Sponsor: 2XU |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mikael Söderberg |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
28.87 |
1:05.97 |
1:46.14 |
|
2:18.18 |
|
2 |
Martin Schön |
2003 |
Bollnäs Simsällskap |
|
30.29 |
1:09.01 |
1:47.77 |
|
2:22.05 |
|
3 |
Philip Löfbom |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
31.84 |
1:07.64 |
1:51.16 |
|
2:25.48 |
|
4 |
Alex Ly |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
32.70 |
1:12.07 |
1:53.92 |
|
2:29.39 |
|
5 |
Melker Rosengren |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
31.67 |
1:10.06 |
1:53.77 |
|
2:29.56 |
|
6 |
Carl Hansson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
30.88 |
1:09.38 |
1:57.26 |
|
2:32.50 |
|
7 |
Oliver Hjalmarsson Sarlind |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
32.31 |
1:13.81 |
1:59.08 |
|
2:34.90 |
|
8 |
Tom Dijkhuizen |
2003 |
Västerås Simsällskap |
|
35.47 |
1:18.09 |
2:02.16 |
|
2:37.83 |
|
9 |
Evert Jonsson |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
34.69 |
1:17.08 |
2:03.09 |
|
2:39.37 |
|
10 |
Oskar Andersson |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
37.80 |
1:15.95 |
2:04.82 |
|
2:40.56 |
|
11 |
Gustaf Sandström |
2003 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
32.80 |
1:16.24 |
2:07.69 |
|
2:44.65 |
|
12 |
Oscar Björstam |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
34.97 |
1:16.97 |
2:06.32 |
|
2:44.84 |
|
13 |
Felix Mårvad |
2003 |
Sala Simsällskap |
|
36.59 |
1:19.67 |
2:08.01 |
|
2:46.49 |
|
14 |
Joel Pelling |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
35.00 |
1:17.13 |
2:08.07 |
|
2:47.12 |
|
15 |
Oskar Högqvist |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
36.10 |
1:20.50 |
2:09.45 |
|
2:48.59 |
|
16 |
Kevin Cao |
2003 |
Örebro Simallians |
|
34.32 |
1:18.25 |
2:06.97 |
|
2:49.43 |
|
17 |
Joel Fischer |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
35.17 |
1:17.56 |
2:11.18 |
|
2:50.60 |
|
18 |
Elias Sjölander |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
39.50 |
1:23.64 |
2:13.65 |
|
2:50.79 |
|
19 |
Gustav Ulfvebrand |
2003 |
Västerås Simsällskap |
|
38.11 |
1:21.80 |
2:12.11 |
|
2:51.14 |
|
20 |
Viggo Reit |
2003 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
34.81 |
1:21.85 |
2:14.24 |
|
2:52.09 |
|
21 |
Malte Eriksson |
2003 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
35.76 |
1:24.33 |
2:17.19 |
|
2:55.89 |
|
22 |
Samuel Delvenne |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
41.68 |
1:28.37 |
2:16.51 |
|
2:57.00 |
|
23 |
Marcus Ardanius |
2003 |
Bålsta Simklubb |
|
40.98 |
1:31.62 |
2:29.74 |
|
3:09.65 |
|
- |
Edvin Brattberg |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Kevin Grahn |
2003 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Ludvig Mathisen |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
12 november 2017 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
Utskriftstid |
09:46 |
|
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim Region 2 2017 |
|
Utskriftsdatum |
12 november 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Falun |
|
Utskriftstid |
09:55 |
|
|
Arrangör |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 november 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 200m Ryggsim F 15-16, Finaler |
Sponsor: Varsegod Present |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Edith Jernstedt |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
32.52 |
1:08.25 |
1:43.94 |
|
2:19.51 |
|
2 |
Filippa Sterling |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
34.02 |
1:10.73 |
1:47.61 |
|
2:23.54 |
|
3 |
Michelle Träff |
2002 |
Karlstads Simsällskap |
|
34.63 |
1:12.14 |
1:50.84 |
|
2:29.42 |
|
4 |
Emmy Östling |
2001 |
Falu Simsällskap |
|
35.08 |
1:13.14 |
1:53.44 |
|
2:33.32 |
|
5 |
Julia Holmberg |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
36.30 |
1:14.88 |
1:54.42 |
|
2:33.91 |
|
6 |
Clara Florén |
2002 |
Gävle Simsällskap |
|
36.58 |
1:16.09 |
1:56.65 |
|
2:36.44 |
|
7 |
Salma Gabot |
2001 |
Upsala Simsällskap |
|
36.11 |
1:15.83 |
1:56.50 |
|
2:36.53 |
|
8 |
Emelie Widhe |
2001 |
Strängnäs Simklubb |
|
37.01 |
1:17.19 |
1:58.24 |
|
2:38.19 |
|
9 |
Elin Nilsson |
2001 |
Karlskoga Simförening |
|
37.32 |
1:16.93 |
1:57.95 |
|
2:38.61 |
|
10 |
Walda Jonsson |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
37.79 |
1:17.76 |
1:58.69 |
|
2:38.87 |
|
11 |
Julia Månsson |
2002 |
Örebro Simallians |
|
36.75 |
1:17.49 |
1:58.83 |
|
2:38.97 |
|
12 |
Lovisa Königsson |
2002 |
Sala Simsällskap |
|
37.21 |
1:16.74 |
1:58.34 |
|
2:39.22 |
|
13 |
Saga Grandelius |
2001 |
Karlskoga Simförening |
|
37.23 |
1:16.71 |
1:57.89 |
|
2:39.53 |
|
14 |
Jonna Löding |
2002 |
Upsala Simsällskap |
|
37.89 |
1:18.06 |
2:01.25 |
|
2:40.68 |
|
15 |
Malla Myrelid |
2002 |
Upsala Simsällskap |
|
38.41 |
1:19.58 |
2:02.03 |
|
2:43.50 |
|
16 |
Lovis Jernberg |
2002 |
Söderhamns Simsällskap |
|
37.68 |
1:19.31 |
2:02.21 |
|
2:43.52 |
|
17 |
Jennie Lundgren |
2001 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
38.41 |
1:20.36 |
2:03.09 |
|
2:44.83 |
|
18 |
Stina Andersson |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
38.79 |
1:19.90 |
2:03.28 |
|
2:45.09 |
|
19 |
Ebba Rydberg |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
38.86 |
1:21.13 |
2:04.87 |
|
2:47.28 |
|
20 |
Maja Wikström |
2002 |
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
38.70 |
1:21.66 |
2:05.21 |
|
2:48.42 |
|
21 |
Emma Sebelius |
2002 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
39.58 |
1:23.46 |
2:08.78 |
|
2:52.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
12 november 2017 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
Utskriftstid |
09:55 |
|
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim Region 2 2017 |
|
Utskriftsdatum |
12 november 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Falun |
|
Utskriftstid |
10:02 |
|
|
Arrangör |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 november 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 100m Bröstsim P 15-16, Finaler |
Sponsor: Speedo |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
12 november 2017 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
Utskriftstid |
10:02 |
|
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim Region 2 2017 |
|
Utskriftsdatum |
12 november 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Falun |
|
Utskriftstid |
10:29 |
|
|
Arrangör |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 november 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 400m Frisim F 13 o y, Finaler |
Sponsor: Hooka Oneone skor |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ida Lithner |
2004 |
Säffle Simsällskap |
|
1:06.74 |
2:22.15 |
3:37.18 |
|
4:49.65 |
|
2 |
Clara Bergh |
2004 |
Söderhamns Simsällskap |
|
1:07.92 |
2:22.48 |
3:37.61 |
|
4:50.75 |
|
3 |
Julia Lindgren |
2004 |
Falu Simsällskap |
|
1:08.17 |
2:23.94 |
3:40.21 |
|
4:53.12 |
|
4 |
Tara Klarbo Egan |
2005 |
Västerås Simsällskap |
|
1:08.29 |
2:23.48 |
3:39.72 |
|
4:54.31 |
|
5 |
Amanda Viksten |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
1:08.15 |
2:23.99 |
3:40.11 |
|
4:54.61 |
|
6 |
Frida Florén |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
1:09.86 |
2:25.82 |
3:42.64 |
|
4:57.93 |
|
6 |
Hanna Degerlund |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
1:08.97 |
2:25.12 |
3:41.57 |
|
4:57.93 |
|
8 |
Miranda Wahlstedt |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:12.83 |
2:29.96 |
3:47.00 |
|
5:02.17 |
|
9 |
Saga Boråker |
2004 |
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
1:12.80 |
2:29.56 |
3:47.01 |
|
5:02.87 |
|
10 |
Helmi Swanson |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
1:09.30 |
2:26.71 |
3:45.79 |
|
5:03.81 |
|
11 |
Lisa Nystrand |
2006 |
Sala Simsällskap |
|
1:11.68 |
2:30.64 |
3:50.73 |
|
5:04.93 |
|
12 |
Filippa Eklund |
2004 |
Söderhamns Simsällskap |
|
1:11.51 |
2:29.11 |
3:47.63 |
|
5:07.41 |
|
13 |
Linnea Lindberg |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:12.47 |
2:31.33 |
3:52.30 |
|
5:09.87 |
|
14 |
Joline Bakken |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:12.97 |
2:31.09 |
3:52.05 |
|
5:10.16 |
|
15 |
Alicia Budden |
2004 |
Bålsta Simklubb |
|
1:11.95 |
2:30.55 |
3:50.71 |
|
5:10.39 |
|
16 |
Julia Pietsch |
2005 |
Örebro Simallians |
|
1:12.77 |
2:31.83 |
3:52.16 |
|
5:12.64 |
|
17 |
Josefin Fundberg |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:11.39 |
2:31.87 |
3:54.30 |
|
5:13.17 |
|
18 |
Ellen Lundin |
2005 |
Falu Simsällskap |
|
1:14.67 |
2:35.96 |
3:57.53 |
|
5:16.27 |
|
19 |
Joanna Sundqvist |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
1:13.53 |
2:35.89 |
3:57.64 |
|
5:18.59 |
|
20 |
Astrid Engström |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
1:14.10 |
2:36.07 |
3:56.80 |
|
5:19.01 |
|
21 |
Juni Rogström |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
1:13.09 |
2:36.40 |
4:01.39 |
|
5:25.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
12 november 2017 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
Utskriftstid |
10:29 |
|
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim Region 2 2017 |
|
Utskriftsdatum |
12 november 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Falun |
|
Utskriftstid |
10:44 |
|
|
Arrangör |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 november 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 36, 200m Medley P 13 o y, Finaler |
Sponsor: Scandic Hotels |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Adi Ramovic |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
31.15 |
1:09.24 |
1:51.96 |
|
2:24.52 |
|
2 |
Samuel Paulson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
35.17 |
1:13.16 |
1:57.57 |
|
2:36.28 |
|
3 |
Daniel Ruijs |
2004 |
Borlänge Simsällskap |
|
35.95 |
1:19.76 |
2:03.74 |
|
2:37.68 |
|
4 |
Olle Pettersson |
2004 |
Katrineholms Simsällskap |
|
33.96 |
1:14.73 |
2:01.91 |
|
2:37.98 |
|
5 |
Olle Wikholm |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
34.35 |
1:14.96 |
2:02.47 |
|
2:38.08 |
|
6 |
Fredrik Karlsson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
34.68 |
1:16.03 |
2:02.89 |
|
2:38.18 |
|
7 |
Danny Simaleza |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
33.12 |
1:14.06 |
2:02.38 |
|
2:38.27 |
|
8 |
Albin Östlund |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
34.80 |
1:15.39 |
2:02.94 |
|
2:38.53 |
|
9 |
Lukas Höglund |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
36.20 |
1:15.67 |
2:03.57 |
|
2:39.78 |
|
10 |
Olle Nilsson |
2004 |
Sala Simsällskap |
|
35.76 |
1:17.20 |
2:04.18 |
|
2:40.45 |
|
11 |
William Rismyhr |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
35.67 |
1:16.79 |
2:04.08 |
|
2:40.97 |
|
12 |
Isak Rehnman |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
35.51 |
1:16.27 |
2:05.20 |
|
2:42.76 |
|
13 |
Hugo Swanson |
2006 |
Gävle Simsällskap |
|
36.66 |
1:18.74 |
2:05.42 |
|
2:42.81 |
|
14 |
Marcus Bülund |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
|
36.79 |
1:19.15 |
2:08.51 |
|
2:46.41 |
|
15 |
Erik Mulikov |
2005 |
Säffle Simsällskap |
|
34.12 |
1:19.32 |
2:11.61 |
|
2:47.72 |
|
16 |
Samuel Sjökvist |
2005 |
Gävle Simsällskap |
|
35.48 |
1:19.45 |
2:08.19 |
|
2:47.94 |
|
17 |
Lucas Humling |
2005 |
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
37.47 |
1:18.75 |
2:10.34 |
|
2:48.08 |
|
18 |
Max Antonsson |
2004 |
Sala Simsällskap |
|
36.41 |
1:19.29 |
2:09.75 |
|
2:50.59 |
|
19 |
Arvid Lind |
2005 |
Bollnäs Simsällskap |
|
36.78 |
1:21.13 |
2:11.44 |
|
2:52.83 |
|
20 |
Maximilian Holm |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
34.53 |
1:18.03 |
2:11.01 |
|
2:53.47 |
|
21 |
Edvin Axelsson |
2004 |
Grums Simsällskap |
|
38.65 |
1:24.19 |
2:14.67 |
|
2:54.47 |
|
22 |
Jesper Andersson |
2004 |
Säffle Simsällskap |
|
39.95 |
1:24.10 |
2:17.48 |
|
2:55.60 |
|
23 |
Lex Albringer |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
37.35 |
1:25.12 |
2:14.87 |
|
2:55.84 |
|
24 |
August Jansson |
2005 |
Örebro Simallians |
|
37.84 |
1:24.20 |
2:15.65 |
|
2:56.72 |
|
25 |
Adam Feki |
2005 |
Säffle Simsällskap |
|
36.37 |
1:21.53 |
2:18.52 |
|
3:02.33 |
|
- |
Lucas Sterling |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
12 november 2017 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
Utskriftstid |
10:44 |
|
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim Region 2 2017 |
|
Utskriftsdatum |
12 november 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Falun |
|
Utskriftstid |
10:52 |
|
|
Arrangör |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 november 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 37, 100m Fjärilsim F 15-16, Finaler |
Sponsor: Stadium |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
12 november 2017 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
Utskriftstid |
10:52 |
|
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim Region 2 2017 |
|
Utskriftsdatum |
12 november 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Falun |
|
Utskriftstid |
10:58 |
|
|
Arrangör |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 november 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 38, 400m Medley P 15-16, Finaler |
Sponsor: 2XU |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Johan Rydahl |
2001 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:00.09 |
2:11.15 |
3:34.00 |
|
4:37.72 |
|
2 |
Edwin Nystrand |
2002 |
Sala Simsällskap |
|
1:05.46 |
2:19.80 |
3:44.68 |
|
4:50.11 |
|
3 |
Jakob Källquist |
2001 |
Gävle Simsällskap |
|
1:03.72 |
2:18.11 |
3:41.89 |
|
4:52.00 |
|
4 |
Gellert Szabo |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
1:07.61 |
2:32.78 |
4:00.64 |
|
5:14.26 |
|
5 |
Johan Ljunggren |
2001 |
Upsala Simsällskap |
|
1:14.21 |
2:36.90 |
4:16.22 |
|
5:29.03 |
|
6 |
Alexander Karlsson |
2002 |
Upsala Simsällskap |
|
1:14.74 |
2:39.00 |
4:21.39 |
|
5:31.20 |
|
7 |
Jonatan Fischer |
2001 |
Upsala Simsällskap |
|
1:18.26 |
2:45.29 |
4:26.26 |
|
5:45.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
12 november 2017 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
Utskriftstid |
10:58 |
|
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim Region 2 2017 |
|
Utskriftsdatum |
12 november 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Falun |
|
Utskriftstid |
11:10 |
|
|
Arrangör |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 november 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 39, 200m Bröstsim F 14, Finaler |
Sponsor: Speedo |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linnéa Englund |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
35.47 |
1:16.57 |
1:57.78 |
|
2:38.58 |
|
2 |
Victoria Flyman |
2003 |
Söderhamns Simsällskap |
|
37.54 |
1:21.33 |
2:06.37 |
|
2:49.51 |
|
3 |
Amanda Jobs |
2003 |
Falu Simsällskap |
|
38.58 |
1:22.27 |
2:06.56 |
|
2:50.96 |
|
4 |
Louise Haglöv |
2003 |
Borlänge Simsällskap |
|
37.87 |
1:21.82 |
2:08.07 |
|
2:54.76 |
|
5 |
Elsa Staaf |
2003 |
Strängnäs Simklubb |
|
39.93 |
1:26.59 |
2:12.97 |
|
3:02.12 |
|
6 |
Filippa Sjöholm Sundström |
2003 |
Örebro Simallians |
|
41.97 |
1:28.58 |
2:15.90 |
|
3:02.22 |
|
7 |
Maja Nilsson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
41.20 |
1:28.28 |
2:16.11 |
|
3:04.31 |
|
8 |
Ive Fröman |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
41.66 |
1:29.12 |
2:17.43 |
|
3:04.72 |
|
9 |
Linnea Bergqvist |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
40.35 |
1:26.18 |
2:15.42 |
|
3:04.84 |
|
10 |
Sofi Holmberg |
2003 |
Västerås Simsällskap |
|
42.18 |
1:29.37 |
2:17.23 |
|
3:06.78 |
|
11 |
Pauline Grubb |
2003 |
Grums Simsällskap |
|
41.99 |
1:32.17 |
2:22.06 |
|
3:13.01 |
|
12 |
Vera Hermansson |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
42.37 |
1:32.09 |
2:23.91 |
|
3:13.47 |
|
13 |
Rebecka Jungstedt |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
44.11 |
1:33.75 |
2:25.82 |
|
3:14.82 |
|
14 |
Emelie Nordqvist |
2003 |
Bollnäs Simsällskap |
|
43.37 |
1:33.65 |
2:25.89 |
|
3:17.64 |
|
15 |
Stella Verner |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
43.26 |
1:34.04 |
2:27.95 |
|
3:19.21 |
|
16 |
Alice Johansson |
2003 |
Simklubben Ena |
|
41.46 |
1:31.73 |
2:26.51 |
|
3:21.89 |
|
17 |
Geshin Zarei |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
44.93 |
1:36.09 |
2:30.18 |
|
3:22.89 |
|
18 |
Emma Alfredeen |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
47.27 |
1:39.64 |
2:34.87 |
|
3:28.67 |
|
19 |
Emelie Höök |
2003 |
Filipstads Simklubb |
|
47.22 |
1:41.87 |
2:37.35 |
|
3:32.29 |
|
- |
Anna Sisell |
2003 |
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
12 november 2017 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
Utskriftstid |
11:10 |
|
Resultat Gren 40 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 40 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim Region 2 2017 |
|
Utskriftsdatum |
12 november 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Falun |
|
Utskriftstid |
11:33 |
|
|
Arrangör |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 november 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 40, 800m Frisim P 14, Finaler |
Sponsor: Hooka Oneone skor |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mikael Söderberg |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
1:01.47 |
2:08.25 |
3:15.43 |
4:22.31 |
8:49.34 |
|
|
|
|
|
|
5:29.58 |
6:36.80 |
7:44.06 |
|
|
|
2 |
Eskil Jonsson |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:06.14 |
2:17.91 |
3:30.44 |
4:43.76 |
9:37.61 |
|
|
|
|
|
|
5:57.10 |
7:11.48 |
8:25.25 |
|
|
|
3 |
Ludvig Mathisen |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:07.10 |
2:20.12 |
3:33.90 |
4:47.83 |
9:40.00 |
|
|
|
|
|
|
6:02.63 |
7:16.65 |
8:30.08 |
|
|
|
4 |
Gustaf Walldén |
2003 |
Västerås Simsällskap |
|
1:09.70 |
2:23.14 |
3:37.20 |
4:51.38 |
9:42.77 |
|
|
|
|
|
|
6:05.09 |
7:18.80 |
8:32.30 |
|
|
|
5 |
Oskar Andersson |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
1:09.68 |
2:24.74 |
3:40.22 |
4:56.27 |
9:59.21 |
|
|
|
|
|
|
6:12.09 |
7:28.99 |
8:44.76 |
|
|
|
6 |
Elias Sjölander |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:13.11 |
2:32.83 |
3:52.72 |
5:12.39 |
10:21.00 |
|
|
|
|
|
|
6:31.54 |
7:49.29 |
9:06.93 |
|
|
|
7 |
Viggo Reit |
2003 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
1:13.90 |
2:33.69 |
3:55.55 |
5:19.29 |
10:50.01 |
|
|
|
|
|
|
6:43.49 |
8:07.52 |
9:30.09 |
|
|
|
8 |
Joel Pelling |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
1:18.41 |
2:45.28 |
4:13.08 |
5:38.95 |
11:16.40 |
|
|
|
|
|
|
7:05.65 |
8:30.38 |
9:55.84 |
|
|
|
9 |
Joel Fischer |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
1:17.01 |
2:43.49 |
4:12.21 |
5:38.62 |
11:19.41 |
|
|
|
|
|
|
7:05.59 |
8:30.66 |
9:57.23 |
|
|
|
10 |
Edvin Brattberg |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:17.81 |
2:43.73 |
4:12.35 |
5:39.12 |
11:24.03 |
|
|
|
|
|
|
7:06.13 |
8:34.00 |
10:02.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
12 november 2017 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
Utskriftstid |
11:33 |
|
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim Region 2 2017 |
|
Utskriftsdatum |
12 november 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Falun |
|
Utskriftstid |
12:10 |
|
|
Arrangör |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 november 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 41, 4X100m Medley F 16 o y, Finaler |
Sponsor: Mighty Sport |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
12 november 2017 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
Utskriftstid |
12:10 |
|
Resultat Gren 42 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 42 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim Region 2 2017 |
|
Utskriftsdatum |
12 november 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Falun |
|
Utskriftstid |
12:09 |
|
|
Arrangör |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 november 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 42, 4X100m Frisim P 16 o y, Finaler |
Sponsor: Scandic Hotels |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
12 november 2017 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
Utskriftstid |
12:09 |
|
Resultat Gren 43 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 43 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim Region 2 2017 |
|
Utskriftsdatum |
12 november 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Falun |
|
Utskriftstid |
16:15 |
|
|
Arrangör |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 november 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 43, 400m Frisim P 15-16, Finaler |
Sponsor: Stadium |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
David Albringer |
2001 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:01.35 |
2:07.75 |
3:15.04 |
|
4:21.52 |
|
2 |
August Mathisen |
2001 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:01.30 |
2:09.27 |
3:18.40 |
|
4:22.98 |
|
3 |
Oscar Wilhelmsson |
2002 |
Örebro Simallians |
|
1:04.27 |
2:12.80 |
3:19.25 |
|
4:24.52 |
|
4 |
Max Fahlén |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
1:03.87 |
2:12.20 |
3:20.19 |
|
4:25.11 |
|
5 |
Edwin Nystrand |
2002 |
Sala Simsällskap |
|
1:02.32 |
2:10.86 |
3:20.10 |
|
4:27.17 |
|
6 |
Michal Laszewski |
2002 |
Örebro Simallians |
|
1:03.57 |
2:12.39 |
3:22.90 |
|
4:33.56 |
|
7 |
Alexander Karlsson |
2002 |
Upsala Simsällskap |
|
1:03.50 |
2:13.24 |
3:25.51 |
|
4:35.97 |
|
8 |
Johan Ljunggren |
2001 |
Upsala Simsällskap |
|
1:04.65 |
2:15.42 |
3:29.01 |
|
4:39.29 |
|
9 |
Simon Baastad |
2002 |
Örebro Simallians |
|
1:08.43 |
2:21.82 |
3:34.98 |
|
4:45.78 |
|
10 |
Peter Khabarov |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
1:05.79 |
2:18.78 |
3:33.62 |
|
4:46.04 |
|
11 |
Adrijan Danqi |
2002 |
Örebro Simallians |
|
1:06.63 |
2:20.00 |
3:35.58 |
|
4:47.70 |
|
12 |
Samuel Vestin |
2002 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:07.16 |
2:21.74 |
3:37.12 |
|
4:50.50 |
|
13 |
Axel Rönnquist |
2001 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:07.53 |
2:23.03 |
3:41.27 |
|
4:58.32 |
|
14 |
Anton Svennberg |
2002 |
Örebro Simallians |
|
1:11.25 |
2:28.73 |
3:47.40 |
|
5:06.19 |
|
15 |
Jonatan Fischer |
2001 |
Upsala Simsällskap |
|
1:10.00 |
2:28.99 |
3:49.10 |
|
5:08.31 |
|
16 |
William Forsström |
2002 |
Örebro Simallians |
|
1:16.27 |
2:38.90 |
4:02.89 |
|
5:25.18 |
|
17 |
Alexander Hörnquist |
2001 |
Filipstads Simklubb |
|
1:20.46 |
2:51.57 |
4:24.61 |
|
5:56.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
12 november 2017 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
Utskriftstid |
16:15 |
|
Resultat Gren 44 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 44 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim Region 2 2017 |
|
Utskriftsdatum |
12 november 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Falun |
|
Utskriftstid |
16:23 |
|
|
Arrangör |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 november 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 44, 100m Frisim F 15-16, Finaler |
Sponsor: 2XU |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
12 november 2017 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
Utskriftstid |
16:23 |
|
Resultat Gren 45 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 45 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim Region 2 2017 |
|
Utskriftsdatum |
12 november 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Falun |
|
Utskriftstid |
16:33 |
|
|
Arrangör |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 november 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 45, 200m Ryggsim P 14, Finaler |
Sponsor: Speedo |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kevin Grahn |
2003 |
Katrineholms Simsällskap |
|
31.48 |
1:06.31 |
1:42.18 |
|
2:17.73 |
|
2 |
Carl Hansson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
33.55 |
1:10.00 |
1:46.95 |
|
2:23.15 |
|
3 |
Philip Löfbom |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
32.90 |
1:08.92 |
1:46.93 |
|
2:23.93 |
|
4 |
Alex Ly |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
34.64 |
1:10.99 |
1:49.07 |
|
2:27.06 |
|
5 |
Ludvig Mathisen |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
35.53 |
1:14.44 |
1:53.82 |
|
2:32.65 |
|
6 |
Melker Rosengren |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
35.96 |
1:14.89 |
1:54.63 |
|
2:33.93 |
|
7 |
Oskar Andersson |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
37.00 |
1:15.64 |
1:56.08 |
|
2:35.62 |
|
8 |
Eskil Jonsson |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
37.88 |
1:17.96 |
1:58.58 |
|
2:36.39 |
|
9 |
Edvin Brattberg |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
36.95 |
1:17.43 |
1:58.00 |
|
2:37.41 |
|
10 |
Gustaf Sandström |
2003 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
37.21 |
1:18.79 |
2:01.74 |
|
2:41.98 |
|
11 |
Oliver Hjalmarsson Sarlind |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
37.98 |
1:20.62 |
2:02.25 |
|
2:42.85 |
|
12 |
Elias Sjölander |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
38.74 |
1:22.36 |
2:05.35 |
|
2:44.92 |
|
13 |
Felix Mårvad |
2003 |
Sala Simsällskap |
|
39.07 |
1:22.45 |
2:05.61 |
|
2:45.26 |
|
14 |
Gustav Ulfvebrand |
2003 |
Västerås Simsällskap |
|
39.87 |
1:23.34 |
2:06.96 |
|
2:48.61 |
|
15 |
Joel Fischer |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
39.80 |
1:23.81 |
2:08.11 |
|
2:50.15 |
|
16 |
Joel Pelling |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
39.57 |
1:23.53 |
2:07.80 |
|
2:51.68 |
|
17 |
Kevin Cao |
2003 |
Örebro Simallians |
|
40.11 |
1:25.78 |
2:11.90 |
|
2:55.04 |
|
- |
Samuel Delvenne |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
12 november 2017 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
Utskriftstid |
16:33 |
|
Resultat Gren 46 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 46 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim Region 2 2017 |
|
Utskriftsdatum |
12 november 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Falun |
|
Utskriftstid |
16:42 |
|
|
Arrangör |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 november 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 46, 200m Medley F 14, Finaler |
Sponsor: Hokka Oneone skor |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linnéa Englund |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
31.51 |
1:10.22 |
1:49.63 |
|
2:23.20 |
|
2 |
Felicia Rogell |
2003 |
Västerås Simsällskap |
|
32.35 |
1:11.58 |
1:55.04 |
|
2:29.37 |
|
3 |
Elvira Mörtstrand |
2003 |
Västerås Simsällskap |
|
32.36 |
1:10.68 |
1:56.36 |
|
2:30.56 |
|
4 |
Cornelia Johansson |
2003 |
Örebro Simallians |
|
31.90 |
1:09.63 |
1:55.73 |
|
2:32.88 |
|
5 |
Magdalena Hagsten Skarda |
2003 |
Örebro Simallians |
|
33.84 |
1:12.60 |
1:58.83 |
|
2:33.03 |
|
6 |
Elvira Dalin |
2003 |
Sala Simsällskap |
|
34.15 |
1:12.79 |
1:58.75 |
|
2:34.97 |
|
7 |
Victoria Flyman |
2003 |
Söderhamns Simsällskap |
|
35.21 |
1:18.90 |
2:02.71 |
|
2:39.03 |
|
8 |
Amanda Jobs |
2003 |
Falu Simsällskap |
|
33.71 |
1:17.08 |
2:03.40 |
|
2:40.59 |
|
9 |
Elsa Staaf |
2003 |
Strängnäs Simklubb |
|
33.94 |
1:16.20 |
2:05.39 |
|
2:42.75 |
|
10 |
Clara Gustavson |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
34.44 |
1:14.83 |
2:05.46 |
|
2:43.35 |
|
11 |
Louise Haglöv |
2003 |
Borlänge Simsällskap |
|
35.37 |
1:19.77 |
2:05.85 |
|
2:44.86 |
|
12 |
Maja Nilsson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
36.85 |
1:20.32 |
2:07.22 |
|
2:45.44 |
|
13 |
Linnea Bergqvist |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
38.03 |
1:20.99 |
2:08.62 |
|
2:45.69 |
|
14 |
Vera Hermansson |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
35.57 |
1:18.96 |
2:10.97 |
|
2:48.73 |
|
15 |
Filippa Sjöholm Sundström |
2003 |
Örebro Simallians |
|
37.95 |
1:22.62 |
2:10.20 |
|
2:49.82 |
|
16 |
Moa Hammarbäck |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
36.90 |
1:22.40 |
2:14.01 |
|
2:53.67 |
|
17 |
Geshin Zarei |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
34.75 |
1:18.84 |
2:13.04 |
|
2:53.68 |
|
18 |
Ive Fröman |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
40.33 |
1:24.43 |
2:13.29 |
|
2:53.72 |
|
19 |
Anna Nyberg |
2003 |
Falu Simsällskap |
|
37.97 |
1:22.22 |
2:15.62 |
|
2:56.81 |
|
20 |
Alice Johansson |
2003 |
Simklubben Ena |
|
37.71 |
1:21.92 |
2:16.48 |
|
2:58.25 |
|
- |
Isabelle Rydahl |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
12 november 2017 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
Utskriftstid |
16:42 |
|
Resultat Gren 47 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 47 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim Region 2 2017 |
|
Utskriftsdatum |
12 november 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Falun |
|
Utskriftstid |
16:50 |
|
|
Arrangör |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 november 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 47, 100m Frisim P 13 o y, Finaler |
Sponsor: Scandic Hotels |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
12 november 2017 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
Utskriftstid |
16:50 |
|
Resultat Gren 48 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 48 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim Region 2 2017 |
|
Utskriftsdatum |
12 november 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Falun |
|
Utskriftstid |
17:02 |
|
|
Arrangör |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 november 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 48, 100m Ryggsim F 13 o y, Finaler |
Sponsor: Stadium |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
12 november 2017 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
Utskriftstid |
17:02 |
|
Resultat Gren 49 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 49 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim Region 2 2017 |
|
Utskriftsdatum |
12 november 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Falun |
|
Utskriftstid |
17:20 |
|
|
Arrangör |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 november 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 49, 200m Ryggsim P 15-16, Finaler |
Sponsor: 2XU |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Johan Rydahl |
2001 |
Karlstads Simsällskap |
|
28.58 |
59.78 |
1:32.66 |
|
2:05.48 |
|
2 |
Emil Kernen |
2002 |
Katrineholms Simsällskap |
|
30.75 |
1:04.28 |
1:38.67 |
|
2:11.98 |
|
2 |
Jakob Källquist |
2001 |
Gävle Simsällskap |
|
31.13 |
1:05.20 |
1:39.65 |
|
2:11.98 |
|
4 |
Johan Brewitz |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
30.82 |
1:04.59 |
1:40.01 |
|
2:15.50 |
|
5 |
Adam Carlsson |
2001 |
Gävle Simsällskap |
|
32.02 |
1:06.79 |
1:43.59 |
|
2:21.07 |
|
6 |
Linus Björk |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
32.99 |
1:08.48 |
1:46.05 |
|
2:23.45 |
|
7 |
Hannes Börjel |
2002 |
Örebro Simallians |
|
33.43 |
1:11.45 |
1:52.54 |
|
2:32.94 |
|
8 |
Per Granlund |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
35.71 |
1:14.97 |
1:54.45 |
|
2:33.99 |
|
9 |
Johan Ljunggren |
2001 |
Upsala Simsällskap |
|
37.07 |
1:16.82 |
1:57.68 |
|
2:37.41 |
|
10 |
Samuel Vestin |
2002 |
Karlstads Simsällskap |
|
38.04 |
1:19.52 |
2:02.36 |
|
2:42.88 |
|
11 |
Jonatan Fischer |
2001 |
Upsala Simsällskap |
|
37.61 |
1:18.72 |
2:01.07 |
|
2:43.39 |
|
12 |
Elias Gustavsson |
2002 |
Borlänge Simsällskap |
|
37.68 |
1:20.11 |
2:03.98 |
|
2:47.86 |
|
13 |
Johan Werkmästar |
2002 |
Falu Simsällskap |
|
39.34 |
1:22.79 |
2:07.89 |
|
2:52.83 |
|
14 |
Alexander Hörnquist |
2001 |
Filipstads Simklubb |
|
44.79 |
1:35.35 |
2:26.13 |
|
3:16.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
12 november 2017 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
Utskriftstid |
17:20 |
|
Resultat Gren 50 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 50 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim Region 2 2017 |
|
Utskriftsdatum |
12 november 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Falun |
|
Utskriftstid |
17:25 |
|
|
Arrangör |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 november 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 50, 100m Bröstsim F 15-16, Finaler |
Sponsor: Speedo |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
12 november 2017 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
Utskriftstid |
17:25 |
|
Resultat Gren 51 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 51 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim Region 2 2017 |
|
Utskriftsdatum |
12 november 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Falun |
|
Utskriftstid |
17:37 |
|
|
Arrangör |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 november 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 51, 200m Bröstsim P 14, Finaler |
Sponsor: Hooka Oneone skor |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Martin Schön |
2003 |
Bollnäs Simsällskap |
|
33.27 |
1:10.88 |
1:50.08 |
|
2:28.89 |
|
2 |
Mikael Söderberg |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
34.36 |
1:13.23 |
1:53.02 |
|
2:32.04 |
|
3 |
Gustaf Walldén |
2003 |
Västerås Simsällskap |
|
36.14 |
1:16.11 |
1:56.43 |
|
2:36.21 |
|
4 |
Alex Ly |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
34.20 |
1:14.16 |
1:55.70 |
|
2:39.42 |
|
5 |
Melker Rosengren |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
36.00 |
1:17.23 |
1:59.44 |
|
2:41.30 |
|
6 |
Ludvig Mathisen |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
34.86 |
1:16.34 |
2:00.11 |
|
2:44.24 |
|
7 |
Tom Dijkhuizen |
2003 |
Västerås Simsällskap |
|
38.35 |
1:22.61 |
2:07.03 |
|
2:51.62 |
|
8 |
Oliver Hjalmarsson Sarlind |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
38.37 |
1:22.37 |
2:07.42 |
|
2:52.66 |
|
9 |
Samuel Delvenne |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
41.03 |
1:28.43 |
2:16.00 |
|
3:02.89 |
|
10 |
Oskar Högqvist |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
40.66 |
1:28.99 |
2:16.67 |
|
3:03.74 |
|
11 |
Oscar Björstam |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
41.60 |
1:29.29 |
2:18.32 |
|
3:08.48 |
|
12 |
Felix Mårvad |
2003 |
Sala Simsällskap |
|
41.44 |
1:30.35 |
2:21.16 |
|
3:10.89 |
|
13 |
Oskar Andersson |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
43.83 |
1:34.53 |
2:25.00 |
|
3:14.14 |
|
14 |
Joel Pelling |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
44.17 |
1:36.39 |
2:30.38 |
|
3:24.12 |
|
15 |
Anton Sölveskog |
2003 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
42.60 |
1:34.15 |
2:30.35 |
|
3:27.31 |
|
- |
Edvin Brattberg |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Kevin Cao |
2003 |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
12 november 2017 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
Utskriftstid |
17:37 |
|
Resultat Gren 52 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 52 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim Region 2 2017 |
|
Utskriftsdatum |
12 november 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Falun |
|
Utskriftstid |
18:13 |
|
|
Arrangör |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 november 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 52, 800m Frisim F 14, Finaler |
Sponsor: Scandic Hotels |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elvira Mörtstrand |
2003 |
Västerås Simsällskap |
|
1:07.59 |
2:18.39 |
3:28.74 |
4:41.09 |
9:25.89 |
|
|
|
|
|
|
5:53.20 |
7:05.40 |
8:16.70 |
|
|
|
2 |
Linnéa Englund |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:08.43 |
2:21.54 |
3:34.96 |
4:50.33 |
9:45.80 |
|
|
|
|
|
|
6:05.57 |
7:20.58 |
8:34.75 |
|
|
|
3 |
Isabelle Rydahl |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:08.44 |
2:21.47 |
3:35.17 |
4:50.12 |
9:46.93 |
|
|
|
|
|
|
6:05.51 |
7:20.72 |
8:35.35 |
|
|
|
4 |
Magdalena Hagsten Skarda |
2003 |
Örebro Simallians |
|
1:11.60 |
2:26.33 |
3:42.13 |
4:57.24 |
9:50.86 |
|
|
|
|
|
|
6:11.67 |
7:25.86 |
8:39.44 |
|
|
|
5 |
Felicia Rogell |
2003 |
Västerås Simsällskap |
|
1:10.37 |
2:25.77 |
3:41.73 |
4:56.67 |
9:52.98 |
|
|
|
|
|
|
6:11.52 |
7:26.46 |
8:41.13 |
|
|
|
6 |
Amanda Jobs |
2003 |
Falu Simsällskap |
|
1:11.69 |
2:27.37 |
3:42.47 |
4:57.62 |
9:58.13 |
|
|
|
|
|
|
6:13.10 |
7:28.72 |
8:44.24 |
|
|
|
7 |
Elsa Staaf |
2003 |
Strängnäs Simklubb |
|
1:13.86 |
2:33.82 |
3:53.17 |
5:13.50 |
10:31.32 |
|
|
|
|
|
|
6:32.83 |
7:54.32 |
9:14.51 |
|
|
|
8 |
Vera Hermansson |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
1:13.31 |
2:33.29 |
3:53.33 |
5:13.64 |
10:32.82 |
|
|
|
|
|
|
6:35.27 |
7:56.29 |
9:16.97 |
|
|
|
9 |
Clara Gustavson |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:13.77 |
2:33.79 |
3:54.55 |
5:15.69 |
10:34.74 |
|
|
|
|
|
|
6:36.39 |
7:58.11 |
9:16.94 |
|
|
|
10 |
Anna Jönsson |
2003 |
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
1:14.93 |
2:35.38 |
3:57.97 |
5:21.54 |
10:45.62 |
|
|
|
|
|
|
6:43.66 |
8:05.67 |
9:26.99 |
|
|
|
11 |
Maja Nilsson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
1:14.32 |
2:35.81 |
3:59.31 |
5:22.26 |
10:52.57 |
|
|
|
|
|
|
6:45.76 |
8:09.62 |
9:32.01 |
|
|
|
12 |
Linnea Bergqvist |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
1:15.25 |
2:36.17 |
3:58.80 |
5:22.90 |
10:57.52 |
|
|
|
|
|
|
6:46.26 |
8:10.41 |
9:34.83 |
|
|
|
13 |
Rebecka Jungstedt |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:16.84 |
2:39.72 |
4:03.04 |
5:26.29 |
10:59.62 |
|
|
|
|
|
|
6:49.38 |
8:14.33 |
9:37.93 |
|
|
|
14 |
Geshin Zarei |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
1:14.73 |
2:37.92 |
4:02.67 |
5:27.85 |
11:06.20 |
|
|
|
|
|
|
6:53.37 |
8:19.33 |
9:43.75 |
|
|
|
15 |
Emelie Nordqvist |
2003 |
Bollnäs Simsällskap |
|
1:20.22 |
2:48.85 |
4:17.57 |
5:45.94 |
11:40.59 |
|
|
|
|
|
|
7:15.43 |
8:46.38 |
10:15.94 |
|
|
|
16 |
Emelie Höök |
2003 |
Filipstads Simklubb |
|
1:21.01 |
2:48.37 |
4:16.85 |
5:45.56 |
11:45.86 |
|
|
|
|
|
|
7:15.24 |
8:46.05 |
10:16.78 |
|
|
|
17 |
Stella Verner |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:22.80 |
2:51.49 |
4:20.90 |
5:51.52 |
11:57.06 |
|
|
|
|
|
|
7:21.00 |
8:54.20 |
10:29.09 |
|
|
|
18 |
Smilla Holgersson Eliasson |
2003 |
Örebro Simallians |
|
1:20.06 |
2:49.78 |
4:22.12 |
5:55.93 |
12:12.50 |
|
|
|
|
|
|
7:30.21 |
9:05.78 |
10:40.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
12 november 2017 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
Utskriftstid |
18:13 |
|
Resultat Gren 53 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 53 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim Region 2 2017 |
|
Utskriftsdatum |
12 november 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Falun |
|
Utskriftstid |
18:22 |
|
|
Arrangör |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 november 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 53, 100m Fjärilsim P 13 o y, Finaler |
Sponsor: Stadium |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
12 november 2017 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
Utskriftstid |
18:22 |
|
Resultat Gren 54 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 54 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim Region 2 2017 |
|
Utskriftsdatum |
12 november 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Falun |
|
Utskriftstid |
18:32 |
|
|
Arrangör |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 november 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 54, 100m Bröstsim F 13 o y, Finaler |
Sponsor: 2XU |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
12 november 2017 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
Utskriftstid |
18:32 |
|
Resultat Gren 55 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 55 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim Region 2 2017 |
|
Utskriftsdatum |
12 november 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Falun |
|
Utskriftstid |
18:35 |
|
|
Arrangör |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 november 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 55, 100m Fjärilsim P 15-16, Finaler |
Sponsor: Speedo |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
12 november 2017 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
Utskriftstid |
18:35 |
|
Resultat Gren 56 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 56 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim Region 2 2017 |
|
Utskriftsdatum |
12 november 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Falun |
|
Utskriftstid |
18:48 |
|
|
Arrangör |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 november 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 56, 400m Medley F 15-16, Finaler |
Sponsor: Hooka Oneoen skor |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Edith Jernstedt |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
1:08.06 |
2:23.76 |
3:48.82 |
|
5:00.01 |
|
2 |
Filippa Sterling |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
1:12.89 |
2:31.86 |
3:58.38 |
|
5:11.67 |
|
3 |
Clara Florén |
2002 |
Gävle Simsällskap |
|
1:18.30 |
2:43.33 |
4:15.21 |
|
5:30.27 |
|
4 |
Lina Rehnman |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
1:10.16 |
2:40.67 |
4:17.25 |
|
5:31.09 |
|
5 |
Matilda Lantz |
2002 |
Upsala Simsällskap |
|
1:17.37 |
2:46.82 |
4:19.21 |
|
5:35.21 |
|
6 |
Salma Gabot |
2001 |
Upsala Simsällskap |
|
1:21.36 |
2:46.52 |
4:24.50 |
|
5:42.56 |
|
7 |
Sofia Båvenäs |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
1:20.66 |
2:48.66 |
4:29.56 |
|
5:46.28 |
|
8 |
Walda Jonsson |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:20.32 |
2:47.21 |
4:27.54 |
|
5:49.35 |
|
9 |
Jennifer Titus |
2002 |
Örebro Simallians |
|
1:18.75 |
2:52.09 |
4:28.67 |
|
5:53.56 |
|
10 |
Malla Myrelid |
2002 |
Upsala Simsällskap |
|
1:23.76 |
2:54.00 |
4:41.73 |
|
6:04.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
12 november 2017 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
Utskriftstid |
18:48 |
|
Resultat Gren 57 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 57 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim Region 2 2017 |
|
Utskriftsdatum |
12 november 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Falun |
|
Utskriftstid |
19:08 |
|
|
Arrangör |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 november 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 57, 4X100m Frisim P 14 o y, Finaler |
Sponsor: Mighty Sport |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
12 november 2017 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
Utskriftstid |
19:08 |
|
Resultat Gren 58 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 58 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim Region 2 2017 |
|
Utskriftsdatum |
12 november 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Falun |
|
Utskriftstid |
19:22 |
|
|
Arrangör |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 november 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 58, 4X100m Medley F 14 o y, Finaler |
Sponsor: Scandic Hotels |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
12 november 2017 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
Utskriftstid |
19:22 |
|