2019-08-24   06:38:12
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Höstsimiaden 2017, Skene

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 - Lördag FM - 2/12

Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimiaden VSSF - Skene    Utskriftsdatum  02 december 2017   
  Tävlingsort  Skene    Utskriftstid  12:51   
  Arrangör  VSSF         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 december 2017         
 
 
Gren 11, 4X50m Frisim Mixed 12 oy, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Varberg Mix Blå  2005  Varberg Sim            2:06.24   
  Arvid Kvorning  2005      30.07        30.07   
  Emmi Engström  2005      34.00        1:04.07   
  Filippa Sjögren  2006      32.27        1:36.34   
  Edvin Danielsson  2005      29.90        2:06.24   
                     
Kungsbacka Mix Blå  Kungsbacka Simsällskap            2:13.19   
  Anton Windeman  2006      33.54        33.54   
  Lina Dahlgren  2005      32.25        1:05.79   
  Love Nystedt  2005      34.64        1:40.43   
  Ella Johannesson  2006      32.76        2:13.19   
                     
Varberg Mix Grön  2005  Varberg Sim            2:14.21   
  Alva Tingstorp  2005      33.80        33.80   
  Lucas Axelsson  2005      34.73        1:08.53   
  Nikki Berggren  2005      33.49        1:42.02   
  Joseph Ornek  2005      32.19        2:14.21   
                     
SK Stimmet Mix 1  SK Stimmet            2:20.38   
  Alexander Ljungdahl  2006      32.57        32.57   
  Alice Öberg  2005      36.94        1:09.51   
  Clara Lövenkjaer  2006      36.71        1:46.22   
  Simona Gunnarsson  2007      34.16        2:20.38   
                     
Kungsbacka Mix Gul  Kungsbacka Simsällskap            2:22.09   
  Alejandro Poller  2007      35.74        35.74   
  Linnéa Samuelsson  2006      36.06        1:11.80   
  Gustav Freiholtz  2006      35.76        1:47.56   
  Rebecka Berlin  2005      34.53        2:22.09   
                     
Kungsbacka Mix Grön  Kungsbacka Simsällskap            2:23.82   
  Alicia Fredriksson  2005      34.21        34.21   
  Albin Amrén  2006      37.44        1:11.65   
  Sigrid Hildebrand  2006      36.46        1:48.11   
  Noah Johansson  2005      35.71        2:23.82   
                     
Varberg Mix Rosa  Varberg Sim            2:26.18   
  Olivia Leijon  2005      35.74        35.74   
  Willgot Malmström  2005      36.64        1:12.38   
  Märta Arnqvist  2005      38.51        1:50.89   
  Hilda Andersson  2007      35.29        2:26.18   
                     
Kungsbacka Mix Lila  Kungsbacka Simsällskap            2:32.98   
  Linnéa Fabian  2005      38.43        38.43   
  Max Törnqvist  2006      37.75        1:16.18   
  Emilia Gustafsson  2006      39.18        1:55.36   
  Maximilian Thorsell  2007      37.62        2:32.98   
                     
Varberg Mix Röd  2005  Varberg Sim            2:33.76   
  Ronja Gustafsson  2006      34.49        34.49   
  Alizia Olausson  2005      42.30        1:16.79   
  Alvin Gesterling  2006      42.80        1:59.59   
  Emma Johansson  2005      34.17        2:33.76   
                     
10  SK Laxen Mix 2  Simklubben Laxen            2:34.56   
  Maja Ljungdahl  2006      34.38        34.38   
  Hanne Nielsen  2006      34.14        1:08.52   
  Nicol Bertic  2006      43.95        1:52.47   
  Rasmus Strömstedt  2007      42.09        2:34.56   
                     
11  Varberg Mix Vit  2005  Varberg Sim            2:38.10   
  Ingrid Josefson  2007      42.56        42.56   
  Alma Carlsson  2005      40.70        1:23.26   
  Carl Martinsson  2005      39.07        2:02.33   
  Gustav Mogren  2005      35.77        2:38.10   
                     
12  Kungsbacka Mix Orange  Kungsbacka Simsällskap            2:40.70   
  William Hörgren  2007      41.70        41.70   
  Tindra Billström  2006      39.53        1:21.23   
  Liam Mumford  2006      40.36        2:01.59   
  Klara Blomberg  2005      39.11        2:40.70   
                     
13  SK Laxen Mix 4  Simklubben Laxen            2:41.63   
  Aaron Hullegård  2007      38.37        38.37   
  Gustav Karlsson  2007      36.20        1:14.57   
  Otto Lövdahl  2007      40.92        1:55.49   
  Wilma Augustsson  2008      46.14        2:41.63   
                     
14  SK Laxen Mix 3  Simklubben Laxen            2:43.58   
  Josephine Andersson  2007      37.82        37.82   
  Maya Möllborn  2007      42.52        1:20.34   
  Nåva Packalen Åkerblom  2007      43.83        2:04.17   
  Linus Hedström  2007      39.41        2:43.58   
                     
15  Kungsbacka Mix Röd  Kungsbacka Simsällskap            2:44.21   
  Ida Ivarsson  2006      38.72        38.72   
  Hugo Locking  2006      42.50        1:21.22   
  Linn Andersson  2005      39.96        2:01.18   
  Miles Engdar  2007      43.03        2:44.21   
                     
16  Varberg Mix Gul  Varberg Sim            2:45.43   
  Elton Shala  2006      36.84        36.84   
  Lovisa Lidén  2006      44.11        1:20.95   
  Melva Eriksson  2006      42.29        2:03.24   
  Noah Berg  2006      42.19        2:45.43   
                     
17  Varberg Mix Svart  2005  Varberg Sim            2:45.48   
  Måns Bengtsson  2006      37.00        37.00   
  Elin Mårtensson  2007      45.72        1:22.72   
  Liv Eklöv  2007      42.23        2:04.95   
  Nova Niemi  2007      40.53        2:45.48   
                     
18  Varberg Mix Lila  Varberg Sim            2:47.77   
  Johan Balslev  2008      44.06        44.06   
  Axel Lambertsson  2008      36.98        1:21.04   
  Siri Idewald  2005      42.55        2:03.59   
  Isak Kvorning  2008      44.18        2:47.77   
                     
19  SK Stimmet Mix 2  SK Stimmet            2:55.69   
  Signe Nilsson  2008      2:55.69        2:55.69   
  Maya Johansson  2005                 
  Samuel Nilsson  2006                 
  Wilda Hall  2006      2:55.69        2:55.69   
                     
20  Kungsbacka Mix Rosa  Kungsbacka Simsällskap            2:56.35   
  Ludvig Henriksson  2007      43.64        43.64   
  Agnes Frostberg  2006      41.82        1:25.46   
  Måns Leijon  2007      48.66        2:14.12   
  Zoe Kanen  2007      42.23        2:56.35   
                     
21  SK Laxen Mix 5  Simklubben Laxen            3:03.08   
  Simon Meuller  2007      36.14        36.14   
  Sander Rosén  2007      49.05        1:25.19   
  Isac Dolck  2007      44.29        2:09.48   
  Rebecka Viktorsson  2008      53.60        3:03.08   
                     
22  Kungsbacka Mix Vit  Kungsbacka Simsällskap            3:03.93   
  Julia Håkansson  2007      42.18        42.18   
  Märta Berg  2007      54.99        1:37.17   
  Freja Håkansson  2007      43.14        2:20.31   
  Max Andersson  2007      43.62        3:03.93   
                     
23  SK Laxen Mix 6  Simklubben Laxen            3:04.49   
  Anton Ekstrand  2008      3:04.49        3:04.49   
  William Hedman  2008                 
  Emma Hakobyan  2008                 
  Charlie Wannem  2008      3:04.49        3:04.49   
                     
24  Skene Lag 1  Skene Sim- och Idrottssällskap            3:05.29   
  Albin Jarhult  2007      45.26        45.26   
  Jasmina Muradian  2006      50.92        1:36.18   
  Isak Nikumaa  2008      49.38        2:25.56   
  Alma Larsson  2006      39.73        3:05.29   
                     
25  Kungsbacka Mix Grå  Kungsbacka Simsällskap            3:09.15   
  Ella Sweetman  2006      47.02        47.02   
  Filip Lindquist  2006      52.33        1:39.35   
  Irma Stefansson  2006      40.70        2:20.05   
  Victor Millheim  2006      49.10        3:09.15   
                     
26  SK Laxen Mix  Simklubben Laxen            3:10.80   
  Noomi Hullegård  2009      55.77        55.77   
  Ebba Franke  2006      49.71        1:45.48   
  Cornelia Silversten  2006      47.69        2:33.17   
  Georgie Reljanovic  2006      37.63        3:10.80   
                     
27  Kungsbacka Mix Turkos  Kungsbacka Simsällskap            3:25.78   
  Filippa Sundqvist  2007      3:25.78        3:25.78   
  Adrian Derner  2008                 
  Miriam Schedvin  2007                 
  Alexander Alvstrand  2007      3:25.78        3:25.78   
                     
28  Kungsbacka Mix Hav  Kungsbacka Simsällskap            3:38.40   
  Iliya Shamlo  2006      3:38.40        3:38.40   
  Elin Linders  2007                 
  Adina Hilmersson  2009                 
  Rebecka Hohensee  2006      3:38.40        3:38.40   
                     
29  Kungsbacka Mix Sol  Kungsbacka Simsällskap            3:49.16   
  Fanny Skaring  2007      50.38        50.38   
  Vera Andersson  2009      1:08.48        1:58.86   
  Sofia Skaring  2007      54.82        2:53.68   
  Måns Blomberg  2008      55.48        3:49.16   
                     
Kungsbacka Mix Brun  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
  Jonathan Mattiasson  2006                 
  Elsa Gentzel  2008                 
  Joel Gustafsson  2007                 
  Elin Billström  2008              DNS   
                     
Varberg Mix Orange  2005  Varberg Sim            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Kungsbacka Mix Svart  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 december 2017 
Licensierad till: Varberg Sim  Utskriftstid  12:51 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner