2019-08-17   15:42:11
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Höstsimiaden 2017, Skene

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden VSSF - Skene    Utskriftsdatum  02 december 2017   
  Tävlingsort  Skene    Utskriftstid  09:20   
  Arrangör  VSSF         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 december 2017         
 
 
Gren 1, 200m Medley Fl 12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Nikki Berggren  2005  Varberg Sim    35.55  1:20.66  2:08.58    2:48.67   
Lina Dahlgren  2005  Kungsbacka Simsällskap    42.17  1:30.66  2:15.75    2:56.53   
Felicia Ceveryd  2005  Varberg Sim    40.08  1:27.22  2:22.00    3:04.48   
Emmi Engström  2005  Varberg Sim    40.13  1:29.60  2:22.93    3:05.40   
Emma Johansson  2005  Varberg Sim    38.30  1:24.52  2:23.72    3:05.61   
Alicia Fredriksson  2005  Kungsbacka Simsällskap    43.43  1:29.94  2:28.78    3:09.82   
Elicia Allard  2005  Simklubben Laxen    39.39  1:26.17  2:26.14    3:10.60   
Beatrice Andersson  2005  Simklubben Laxen    44.59  1:34.10  2:28.03    3:11.10   
Tilda Hägglund  2005  Simklubben Laxen    43.09  1:30.97  2:27.57    3:12.40   
10  Rebecka Berlin  2005  Kungsbacka Simsällskap    43.88  1:36.03  2:30.32    3:12.89   
11  Emilia Pålsson  2005  Simklubben Laxen    41.66  1:33.61  2:33.44    3:16.58   
12  Emma Curlow  2005  Falkenbergs Simklubb    44.77  1:36.98  2:34.28    3:20.12   
13  Olivia Leijon  2005  Varberg Sim    45.97  1:32.87  2:35.14    3:20.93   
14  Emmalina Ottosson  2005  Simklubben Laxen    43.89  1:36.27  2:38.03    3:23.70   
15  Sandra Barisic  2005  Simklubben Laxen    44.68  1:40.96  2:36.66    3:24.80   
16  Linn Andersson  2005  Kungsbacka Simsällskap    49.18  1:42.85  2:44.68    3:34.66   
17  Gaëlle Ovise  2005  Kungsbacka Simsällskap    49.07  1:46.72  2:53.34    3:39.68   
18  Linnéa Fabian  2005  Kungsbacka Simsällskap    48.76  1:46.02  2:56.57    3:43.42   
Alice Öberg  2005  SK Stimmet            DNS   
Elsa Pettersson  2005  SK Stimmet            DNS   
Klara Blomberg  2005  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
Alva Tingstorp  2005  Varberg Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 december 2017 
Licensierad till: Varberg Sim  Utskriftstid  09:20 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden VSSF - Skene    Utskriftsdatum  02 december 2017   
  Tävlingsort  Skene    Utskriftstid  09:27   
  Arrangör  VSSF         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 december 2017         
 
 
Gren 2, 200m Medley Po 12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Joseph Ornek  2005  Varberg Sim    37.43  1:20.75  2:11.59    2:51.49   
Edvin Danielsson  2005  Varberg Sim    36.62  1:21.57  2:16.43    2:57.04   
Hampus Rosdahl  2005  Simklubben Laxen    40.03  1:28.53  2:22.77    3:06.37   
Seth Svensson  2005  Varberg Sim    38.60  1:29.04  2:25.12    3:09.67   
Lucas Axelsson  2005  Varberg Sim    44.35  1:32.60  2:28.94    3:11.78   
Love Nystedt  2005  Kungsbacka Simsällskap    43.21  1:31.63  2:29.20    3:14.32   
Anton Ymén  2005  Simklubben Laxen    48.24  1:40.35  2:44.77    3:31.62   
Noah Johansson  2005  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Petter Bergdahl  2005  Simklubben Laxen            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 december 2017 
Licensierad till: Varberg Sim  Utskriftstid  09:27 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimiaden VSSF - Skene    Utskriftsdatum  02 december 2017   
  Tävlingsort  Skene    Utskriftstid  10:13   
  Arrangör  VSSF         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 december 2017         
 
 
Gren 3, 50m Ryggsim Fl 10, 9 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simona Gunnarsson  2007  SK Stimmet            41.17   
Maja Gustafsson  2007  Falkenbergs Simklubb            43.04   
Hilda Andersson  2007  Varberg Sim            43.34   
Freja Håkansson  2007  Kungsbacka Simsällskap            46.09   
Ingrid Josefson  2007  Varberg Sim            46.19   
Josephine Andersson  2007  Simklubben Laxen            46.61   
Liv Eklöv  2007  Varberg Sim            47.85   
Nova Niemi  2007  Varberg Sim            50.67   
Zoe Kanen  2007  Kungsbacka Simsällskap            51.01   
10  Nåva Packalen Åkerblom  2007  Simklubben Laxen            52.82   
11  Filippa Sundqvist  2007  Kungsbacka Simsällskap            57.23   
12  Miriam Schedvin  2007  Kungsbacka Simsällskap            58.75   
13  Märta Berg  2007  Kungsbacka Simsällskap            1:00.13   
14  Izabell Mandic Lagerbeg  2007  Falkenbergs Simklubb            1:16.38   
Stella Geigel  2007  Varberg Sim            DNS   
Elin Linders  2007  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Elin Mårtensson  2007  Varberg Sim            DSQ   
Julia Håkansson  2007  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Fl 10, 9 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Adiyat Coles  2008  Falkenbergs Simklubb            45.57   
Gabriella Ljungdahl  2008  SK Stimmet            47.90   
Signe Nilsson  2008  SK Stimmet            49.72   
Wilma Augustsson  2008  Simklubben Laxen            50.53   
Chloe Dahlberg  2008  Falkenbergs Simklubb            53.23   
Elin Billström  2008  Kungsbacka Simsällskap            53.88   
Emma Hakobyan  2008  Simklubben Laxen            1:00.14   
Vera Andersson  2009  Kungsbacka Simsällskap            1:02.29   
Adina Hilmersson  2009  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Alva Gustafsson  2009  Falkenbergs Simklubb            DSQ   
Elsa Gentzel  2008  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Livia Berggren  2009  SK Stimmet            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 december 2017 
Licensierad till: Varberg Sim  Utskriftstid  10:13 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimiaden VSSF - Skene    Utskriftsdatum  02 december 2017   
  Tävlingsort  Skene    Utskriftstid  10:13   
  Arrangör  VSSF         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 december 2017         
 
 
Gren 4, 50m Ryggsim Po 10, 9 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Aaron Hullegård  2007  Simklubben Laxen            43.51   
Simon Meuller  2007  Simklubben Laxen            45.15   
William Hörgren  2007  Kungsbacka Simsällskap            45.37   
Gustav Karlsson  2007  Simklubben Laxen            47.29   
Alejandro Poller  2007  Kungsbacka Simsällskap            47.74   
Otto Lövdahl  2007  Simklubben Laxen            49.22   
Maximilian Thorsell  2007  Kungsbacka Simsällskap            49.64   
Albin Jarhult  2007  Skene Sim- och Idrottssällskap            49.72   
Rasmus Strömstedt  2007  Simklubben Laxen            50.90   
10  Linus Hedström  2007  Simklubben Laxen            51.02   
11  Miles Engdar  2007  Kungsbacka Simsällskap            51.18   
12  Max Andersson  2007  Kungsbacka Simsällskap            52.86   
13  Isac Dolck  2007  Simklubben Laxen            52.87   
14  Oliver Arasjö  2007  Falkenbergs Simklubb            53.81   
15  Måns Leijon  2007  Kungsbacka Simsällskap            54.03   
16  Ludvig Henriksson  2007  Kungsbacka Simsällskap            55.64   
17  Sander Rosén  2007  Simklubben Laxen            57.17   
18  Joel Gustafsson  2007  Kungsbacka Simsällskap            59.38   
19  Alexander Alvstrand  2007  Kungsbacka Simsällskap            1:01.65   
Emrik Hammar  2007  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Po 10, 9 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Lambertsson  2008  Varberg Sim            46.00   
Anton Ekstrand  2008  Simklubben Laxen            50.83   
Isak Kvorning  2008  Varberg Sim            55.10   
William Hedman  2008  Simklubben Laxen            56.48   
Charlie Wannem  2008  Simklubben Laxen            58.03   
Alex Muradian  2008  Skene Sim- och Idrottssällskap            1:00.34   
Adrian Derner  2008  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Isak Nikumaa  2008  Skene Sim- och Idrottssällskap            DSQ   
Johan Balslev  2008  Varberg Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 december 2017 
Licensierad till: Varberg Sim  Utskriftstid  10:13 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimiaden VSSF - Skene    Utskriftsdatum  02 december 2017   
  Tävlingsort  Skene    Utskriftstid  10:20   
  Arrangör  VSSF         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 december 2017         
 
 
Gren 5, 100m Ryggsim Fl 12, 11, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lina Dahlgren  2005  Kungsbacka Simsällskap    41.71        1:24.04   
Olivia Leijon  2005  Varberg Sim    41.00        1:24.14   
Emma Johansson  2005  Varberg Sim    40.81        1:24.81   
Alicia Fredriksson  2005  Kungsbacka Simsällskap    42.17        1:25.78   
Alva Tingstorp  2005  Varberg Sim    42.75        1:27.10   
Felicia Ceveryd  2005  Varberg Sim    42.18        1:27.18   
Nikki Berggren  2005  Varberg Sim    42.77        1:28.74   
Emmi Engström  2005  Varberg Sim    44.43        1:29.74   
Alice Öberg  2005  SK Stimmet    44.99        1:29.90   
10  Elicia Allard  2005  Simklubben Laxen    42.20        1:30.56   
11  Alma Carlsson  2005  Varberg Sim    44.94        1:30.66   
12  Emmalina Ottosson  2005  Simklubben Laxen    44.75        1:32.02   
13  Emma Curlow  2005  Falkenbergs Simklubb    47.19        1:34.56   
14  Klara Blomberg  2005  Kungsbacka Simsällskap    46.52        1:35.71   
15  Rebecka Berlin  2005  Kungsbacka Simsällskap    48.01        1:36.26   
16  Linn Andersson  2005  Kungsbacka Simsällskap    48.54        1:38.97   
17  Märta Arnqvist  2005  Varberg Sim    48.79        1:39.18   
18  Linnéa Fabian  2005  Kungsbacka Simsällskap    49.68        1:40.86   
19  Gaëlle Ovise  2005  Kungsbacka Simsällskap    50.67        1:45.15   
20  Wilma Carlsson  2005  Falkenbergs Simklubb    51.44        1:48.92   
21  Alizia Olausson  2005  Varberg Sim    55.80        1:58.88   
Elsa Pettersson  2005  SK Stimmet            DNS   
Maya Johansson  2005  SK Stimmet            DSQ   
Siri Idewald  2005  Varberg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 5, 100m Ryggsim Fl 12, 11, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Filippa Sjögren  2006  Varberg Sim    38.57        1:20.56   
Stina Holmqvist  2006  Simklubben Laxen    43.48        1:28.91   
Ronja Gustafsson  2006  Varberg Sim    43.51        1:29.05   
Maja Mcadam  2006  Falkenbergs Simklubb    44.86        1:29.12   
Hanne Nielsen  2006  Simklubben Laxen    43.99        1:29.52   
Maja Ljungdahl  2006  Simklubben Laxen    44.07        1:29.70   
Sigrid Hildebrand  2006  Kungsbacka Simsällskap    42.33        1:32.49   
Elise Dahlberg  2006  Falkenbergs Simklubb    45.44        1:33.07   
Isa Persson  2006  Simklubben Laxen    46.00        1:33.28   
10  Olivia Laaksonen  2006  Simklubben Laxen    46.04        1:34.32   
11  Wilda Hall  2006  SK Stimmet    44.87        1:34.80   
12  Clara Lövenkjaer  2006  SK Stimmet    46.23        1:35.90   
13  Ella Johannesson  2006  Kungsbacka Simsällskap    47.02        1:36.84   
14  Alma Larsson  2006  Skene Sim- och Idrottssällskap    45.97        1:38.05   
15  Tindra Billström  2006  Kungsbacka Simsällskap    49.30        1:41.01   
16  Jonna Norlin  2006  Kungsbacka Simsällskap    49.87        1:41.47   
17  Agnes Frostberg  2006  Kungsbacka Simsällskap    50.00        1:42.83   
18  Emilia Gustafsson  2006  Kungsbacka Simsällskap    49.54        1:44.66   
19  Freja Borgkvist  2006  Falkenbergs Simklubb    51.57        1:47.56   
20  Ida Ivarsson  2006  Kungsbacka Simsällskap    51.91        1:48.19   
21  Lovisa Lidén  2006  Varberg Sim    52.79        1:48.65   
22  Irma Stefansson  2006  Kungsbacka Simsällskap    55.32        1:56.34   
23  Rebecka Hohensee  2006  Kungsbacka Simsällskap    57.95        1:57.43   
24  Cornelia Silversten  2006  Simklubben Laxen    58.45        2:05.33   
Anna Hakobyan  2006  Simklubben Laxen            DSQ   
Ebba Franke  2006  Simklubben Laxen            DSQ   
Ella Sweetman  2006  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Gertrud Gustafsson  2006  Simklubben Laxen            DSQ   
Linnéa Samuelsson  2006  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 december 2017 
Licensierad till: Varberg Sim  Utskriftstid  10:20 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimiaden VSSF - Skene    Utskriftsdatum  02 december 2017   
  Tävlingsort  Skene    Utskriftstid  10:34   
  Arrangör  VSSF         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 december 2017         
 
 
Gren 6, 100m Ryggsim Po 12, 11, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Arvid Kvorning  2005  Varberg Sim    35.07        1:13.25   
Joseph Ornek  2005  Varberg Sim    39.26        1:20.72   
Edvin Danielsson  2005  Varberg Sim    40.45        1:23.73   
Lucas Axelsson  2005  Varberg Sim    40.84        1:25.23   
Seth Svensson  2005  Varberg Sim    43.49        1:30.18   
Love Nystedt  2005  Kungsbacka Simsällskap    44.67        1:31.75   
Bence Márkus  2005  Simklubben Laxen    44.67        1:33.07   
Noah Johansson  2005  Kungsbacka Simsällskap    45.72        1:34.07   
Anton Ymén  2005  Simklubben Laxen    47.65        1:38.54   
10  Willgot Malmström  2005  Varberg Sim    48.77        1:43.93   
11  Carl Martinsson  2005  Varberg Sim    50.77        1:45.67   
Gustav Mogren  2005  Varberg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Po 12, 11, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emil Wannem  2006  Simklubben Laxen    38.92        1:17.70   
Anton Windeman  2006  Kungsbacka Simsällskap    40.09        1:22.52   
Alexander Ljungdahl  2006  SK Stimmet    42.44        1:25.64   
Albin Amrén  2006  Kungsbacka Simsällskap    43.75        1:27.67   
Victor Josarp  2006  Varberg Sim    43.85        1:29.37   
Max Jilek  2006  Varberg Sim    44.21        1:30.12   
Jonah Hullegård  2006  Simklubben Laxen    44.54        1:31.16   
Marcus Kvarnhäll  2006  Simklubben Laxen    48.11        1:37.15   
Gustav Freiholtz  2006  Kungsbacka Simsällskap    48.30        1:38.50   
10  Elton Shala  2006  Varberg Sim    47.90        1:38.64   
11  Georgie Reljanovic  2006  Simklubben Laxen    48.21        1:40.12   
12  Samuel Nilsson  2006  SK Stimmet    52.80        1:49.98   
13  Alvin Gesterling  2006  Varberg Sim    54.05        1:51.83   
14  Emil Magnusson  2006  Kungsbacka Simsällskap    54.79        1:53.28   
15  Hugo Locking  2006  Kungsbacka Simsällskap    55.20        1:54.69   
16  Viggo Johnsson  2006  Kungsbacka Simsällskap    53.79        1:55.64   
17  Edvin Viktorsson  2006  Simklubben Laxen    57.29        2:00.11   
18  Filip Lindquist  2006  Kungsbacka Simsällskap    1:05.75        2:13.96   
Bardiya Karimi Damavandi  2006  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
Iliya Shamlo  2006  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Max Törnqvist  2006  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Måns Bengtsson  2006  Varberg Sim            DSQ   
Noah Berg  2006  Varberg Sim            DSQ   
Victor Millheim  2006  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 december 2017 
Licensierad till: Varberg Sim  Utskriftstid  10:34 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimiaden VSSF - Skene    Utskriftsdatum  02 december 2017   
  Tävlingsort  Skene    Utskriftstid  11:15   
  Arrangör  VSSF         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 december 2017         
 
 
Gren 7, 50m Bröstsim Fl 10, 9 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simona Gunnarsson  2007  SK Stimmet            46.66   
Hilda Andersson  2007  Varberg Sim            47.59   
Ingrid Josefson  2007  Varberg Sim            49.93   
Maja Gustafsson  2007  Falkenbergs Simklubb            50.62   
Josephine Andersson  2007  Simklubben Laxen            50.74   
Zoe Kanen  2007  Kungsbacka Simsällskap            51.34   
Elin Mårtensson  2007  Varberg Sim            53.05   
Miriam Schedvin  2007  Kungsbacka Simsällskap            55.42   
Nova Niemi  2007  Varberg Sim            55.57   
10  Maya Möllborn  2007  Simklubben Laxen            56.47   
11  Liv Eklöv  2007  Varberg Sim            56.92   
12  Julia Håkansson  2007  Kungsbacka Simsällskap            57.91   
13  Elin Linders  2007  Kungsbacka Simsällskap            58.69   
14  Sofia Skaring  2007  Kungsbacka Simsällskap            59.26   
15  Filippa Sundqvist  2007  Kungsbacka Simsällskap            59.83   
16  Freja Håkansson  2007  Kungsbacka Simsällskap            1:00.01   
17  Märta Berg  2007  Kungsbacka Simsällskap            1:10.05   
Stella Geigel  2007  Varberg Sim            DNS   
Fanny Skaring  2007  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Izabell Mandic Lagerbeg  2007  Falkenbergs Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 7, 50m Bröstsim Fl 10, 9 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Adiyat Coles  2008  Falkenbergs Simklubb            50.91   
Gabriella Ljungdahl  2008  SK Stimmet            52.91   
Elin Billström  2008  Kungsbacka Simsällskap            53.40   
Alva Gustafsson  2009  Falkenbergs Simklubb            56.88   
Elsa Gentzel  2008  Kungsbacka Simsällskap            57.24   
Signe Nilsson  2008  SK Stimmet            57.75   
Chloe Dahlberg  2008  Falkenbergs Simklubb            1:00.16   
Livia Berggren  2009  SK Stimmet            1:07.64   
Alva Holmgren  2008  Simklubben Laxen            1:08.81   
10  Adina Hilmersson  2009  Kungsbacka Simsällskap            1:20.03   
Rebecka Viktorsson  2008  Simklubben Laxen            DSQ   
Vera Andersson  2009  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 december 2017 
Licensierad till: Varberg Sim  Utskriftstid  11:15 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimiaden VSSF - Skene    Utskriftsdatum  02 december 2017   
  Tävlingsort  Skene    Utskriftstid  11:28   
  Arrangör  VSSF         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 december 2017         
 
 
Gren 8, 50m Bröstsim Po 10, 9 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Miles Engdar  2007  Kungsbacka Simsällskap            49.58   
Aaron Hullegård  2007  Simklubben Laxen            51.26   
Max Andersson  2007  Kungsbacka Simsällskap            51.71   
William Hörgren  2007  Kungsbacka Simsällskap            53.23   
Simon Meuller  2007  Simklubben Laxen            54.05   
Albin Jarhult  2007  Skene Sim- och Idrottssällskap            54.33   
Otto Lövdahl  2007  Simklubben Laxen            54.53   
Alejandro Poller  2007  Kungsbacka Simsällskap            56.87   
Måns Leijon  2007  Kungsbacka Simsällskap            59.66   
10  Elias Väinölä  2007  Kungsbacka Simsällskap            1:00.15   
10  Maximilian Thorsell  2007  Kungsbacka Simsällskap            1:00.15   
12  Ludvig Henriksson  2007  Kungsbacka Simsällskap            1:00.98   
13  Oliver Arasjö  2007  Falkenbergs Simklubb            1:04.58   
14  Alexander Alvstrand  2007  Kungsbacka Simsällskap            1:10.35   
Emrik Hammar  2007  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
Alexander Timbus  2007  Skene Sim- och Idrottssällskap            DSQ   
Joel Gustafsson  2007  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 50m Bröstsim Po 10, 9 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isak Kvorning  2008  Varberg Sim            52.06   
Axel Lambertsson  2008  Varberg Sim            52.35   
Anton Ekstrand  2008  Simklubben Laxen            53.03   
Johan Balslev  2008  Varberg Sim            56.14   
Alex Muradian  2008  Skene Sim- och Idrottssällskap            1:01.78   
Adrian Derner  2008  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Isak Nikumaa  2008  Skene Sim- och Idrottssällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 december 2017 
Licensierad till: Varberg Sim  Utskriftstid  11:28 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimiaden VSSF - Skene    Utskriftsdatum  02 december 2017   
  Tävlingsort  Skene    Utskriftstid  11:51   
  Arrangör  VSSF         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 december 2017         
 
 
Gren 9, 100m Bröstsim Fl 12, 11, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lina Dahlgren  2005  Kungsbacka Simsällskap    38.40        1:21.15   
Alva Tingstorp  2005  Varberg Sim    40.95        1:26.32   
Nikki Berggren  2005  Varberg Sim    42.39        1:29.82   
Emmi Engström  2005  Varberg Sim    44.40        1:32.80   
Beatrice Andersson  2005  Simklubben Laxen    44.17        1:33.22   
Sandra Barisic  2005  Simklubben Laxen    43.74        1:33.75   
Märta Arnqvist  2005  Varberg Sim    46.87        1:38.40   
Rebecka Berlin  2005  Kungsbacka Simsällskap    47.75        1:40.00   
Alice Öberg  2005  SK Stimmet    48.25        1:41.36   
10  Tilda Hägglund  2005  Simklubben Laxen    49.08        1:42.31   
11  Emma Johansson  2005  Varberg Sim    48.71        1:42.44   
12  Alizia Olausson  2005  Varberg Sim    48.84        1:46.14   
13  Emilia Pålsson  2005  Simklubben Laxen    51.01        1:46.20   
14  Elicia Allard  2005  Simklubben Laxen    52.41        1:47.49   
15  Emma Curlow  2005  Falkenbergs Simklubb    51.71        1:47.51   
16  Linn Andersson  2005  Kungsbacka Simsällskap    52.45        1:49.42   
17  Alicia Fredriksson  2005  Kungsbacka Simsällskap    51.77        1:50.24   
18  Olivia Leijon  2005  Varberg Sim    52.77        1:51.57   
19  Siri Idewald  2005  Varberg Sim    54.31        1:53.16   
20  Alma Carlsson  2005  Varberg Sim    54.10        1:55.20   
21  Gaëlle Ovise  2005  Kungsbacka Simsällskap    56.64        2:02.04   
22  Maya Johansson  2005  SK Stimmet    57.32        2:02.65   
23  Olivia Andersson  2005  Skene Sim- och Idrottssällskap    1:01.46        2:09.44   
24  Wilma Carlsson  2005  Falkenbergs Simklubb    1:04.95        2:12.82   
Elsa Pettersson  2005  SK Stimmet            DNS   
Felicia Ceveryd  2005  Varberg Sim            DSQ   
Klara Blomberg  2005  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 100m Bröstsim Fl 12, 11, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Filippa Sjögren  2006  Varberg Sim    42.39        1:31.14   
Isa Persson  2006  Simklubben Laxen    43.63        1:33.20   
Ronja Gustafsson  2006  Varberg Sim    44.69        1:34.50   
Elise Dahlberg  2006  Falkenbergs Simklubb    47.99        1:41.04   
Maja Ljungdahl  2006  Simklubben Laxen    48.30        1:42.45   
Stina Holmqvist  2006  Simklubben Laxen    49.00        1:43.02   
Emilia Gustafsson  2006  Kungsbacka Simsällskap    47.80        1:43.94   
Tindra Billström  2006  Kungsbacka Simsällskap    49.65        1:44.44   
Sigrid Hildebrand  2006  Kungsbacka Simsällskap    49.08        1:44.74   
10  Linnéa Samuelsson  2006  Kungsbacka Simsällskap    50.81        1:47.38   
11  Nellie Lindell  2006  Simklubben Laxen    50.36        1:50.48   
12  Clara Lövenkjaer  2006  SK Stimmet    52.80        1:50.87   
13  Jonna Norlin  2006  Kungsbacka Simsällskap    53.53        1:51.09   
14  Melva Eriksson  2006  Varberg Sim    53.51        1:53.96   
15  Freja Borgkvist  2006  Falkenbergs Simklubb    54.22        1:54.11   
16  Maja Mcadam  2006  Falkenbergs Simklubb    54.25        1:54.15   
17  Lovisa Lidén  2006  Varberg Sim    54.77        1:56.47   
18  Anna Hakobyan  2006  Simklubben Laxen    55.91        1:58.44   
19  Ella Sweetman  2006  Kungsbacka Simsällskap    57.02        1:59.20   
20  Nicol Bertic  2006  Simklubben Laxen    54.43        2:01.02   
20  Wilda Hall  2006  SK Stimmet    55.82        2:01.02   
22  Jasmina Muradian  2006  Skene Sim- och Idrottssällskap    56.99        2:03.25   
23  Agnes Frostberg  2006  Kungsbacka Simsällskap    58.03        2:05.02   
24  Alma Larsson  2006  Skene Sim- och Idrottssällskap    57.71        2:05.71   
25  Saga Bengtsson  2006  Simklubben Laxen    59.48        2:10.11   
Olivia Laaksonen  2006  Simklubben Laxen            DNS   
Cornelia Silversten  2006  Simklubben Laxen            DSQ   
Ebba Franke  2006  Simklubben Laxen            DSQ   
Ella Johannesson  2006  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Ida Ivarsson  2006  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Irma Stefansson  2006  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Rebecka Hohensee  2006  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 december 2017 
Licensierad till: Varberg Sim  Utskriftstid  11:51 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimiaden VSSF - Skene    Utskriftsdatum  02 december 2017   
  Tävlingsort  Skene    Utskriftstid  12:09   
  Arrangör  VSSF         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 december 2017         
 
 
Gren 10, 100m Bröstsim Po 12, 11, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Noah Johansson  2005  Kungsbacka Simsällskap    41.82        1:27.96   
Joseph Ornek  2005  Varberg Sim    43.35        1:32.18   
Bence Márkus  2005  Simklubben Laxen    44.90        1:34.17   
Seth Svensson  2005  Varberg Sim    47.08        1:36.75   
Edvin Danielsson  2005  Varberg Sim    46.80        1:37.62   
Gustav Mogren  2005  Varberg Sim    46.36        1:37.74   
Lucas Axelsson  2005  Varberg Sim    48.43        1:41.30   
Willgot Malmström  2005  Varberg Sim    46.49        1:41.49   
Hampus Rosdahl  2005  Simklubben Laxen    48.04        1:42.11   
10  Petter Bergdahl  2005  Simklubben Laxen    49.07        1:42.88   
11  Love Nystedt  2005  Kungsbacka Simsällskap    50.00        1:46.53   
12  Anton Ymén  2005  Simklubben Laxen    52.76        1:54.28   
Carl Martinsson  2005  Varberg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 10, 100m Bröstsim Po 12, 11, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emil Wannem  2006  Simklubben Laxen    42.45        1:28.99   
Anton Windeman  2006  Kungsbacka Simsällskap    44.26        1:32.10   
Max Jilek  2006  Varberg Sim    45.45        1:37.12   
Alexander Ljungdahl  2006  SK Stimmet    47.60        1:38.98   
Max Törnqvist  2006  Kungsbacka Simsällskap    48.68        1:41.53   
Jonah Hullegård  2006  Simklubben Laxen    49.33        1:45.36   
Gustav Freiholtz  2006  Kungsbacka Simsällskap    51.68        1:45.69   
Victor Josarp  2006  Varberg Sim    51.50        1:46.20   
Edvin Viktorsson  2006  Simklubben Laxen    49.95        1:47.44   
10  Marcus Kvarnhäll  2006  Simklubben Laxen    53.30        1:54.06   
11  Emil Magnusson  2006  Kungsbacka Simsällskap    53.61        1:56.61   
12  Viggo Johnsson  2006  Kungsbacka Simsällskap    57.12        1:58.35   
13  Liam Mumford  2006  Kungsbacka Simsällskap    55.85        2:00.04   
14  Samuel Nilsson  2006  SK Stimmet    1:00.14        2:08.05   
15  Filip Lindquist  2006  Kungsbacka Simsällskap    1:01.76        2:10.99   
16  Leo Andersson  2006  Kungsbacka Simsällskap    1:03.79        2:22.28   
17  Iliya Shamlo  2006  Kungsbacka Simsällskap    1:13.68        2:35.85   
Bardiya Karimi Damavandi  2006  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
Albin Amrén  2006  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Elton Shala  2006  Varberg Sim            DSQ   
Georgie Reljanovic  2006  Simklubben Laxen            DSQ   
Hugo Locking  2006  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Måns Bengtsson  2006  Varberg Sim            DSQ   
Victor Millheim  2006  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 december 2017 
Licensierad till: Varberg Sim  Utskriftstid  12:09 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimiaden VSSF - Skene    Utskriftsdatum  02 december 2017   
  Tävlingsort  Skene    Utskriftstid  12:51   
  Arrangör  VSSF         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 december 2017         
 
 
Gren 11, 4X50m Frisim Mixed 12 oy, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Varberg Mix Blå  2005  Varberg Sim            2:06.24   
  Arvid Kvorning  2005      30.07        30.07   
  Emmi Engström  2005      34.00        1:04.07   
  Filippa Sjögren  2006      32.27        1:36.34   
  Edvin Danielsson  2005      29.90        2:06.24   
                     
Kungsbacka Mix Blå  Kungsbacka Simsällskap            2:13.19   
  Anton Windeman  2006      33.54        33.54   
  Lina Dahlgren  2005      32.25        1:05.79   
  Love Nystedt  2005      34.64        1:40.43   
  Ella Johannesson  2006      32.76        2:13.19   
                     
Varberg Mix Grön  2005  Varberg Sim            2:14.21   
  Alva Tingstorp  2005      33.80        33.80   
  Lucas Axelsson  2005      34.73        1:08.53   
  Nikki Berggren  2005      33.49        1:42.02   
  Joseph Ornek  2005      32.19        2:14.21   
                     
SK Stimmet Mix 1  SK Stimmet            2:20.38   
  Alexander Ljungdahl  2006      32.57        32.57   
  Alice Öberg  2005      36.94        1:09.51   
  Clara Lövenkjaer  2006      36.71        1:46.22   
  Simona Gunnarsson  2007      34.16        2:20.38   
                     
Kungsbacka Mix Gul  Kungsbacka Simsällskap            2:22.09   
  Alejandro Poller  2007      35.74        35.74   
  Linnéa Samuelsson  2006      36.06        1:11.80   
  Gustav Freiholtz  2006      35.76        1:47.56   
  Rebecka Berlin  2005      34.53        2:22.09   
                     
Kungsbacka Mix Grön  Kungsbacka Simsällskap            2:23.82   
  Alicia Fredriksson  2005      34.21        34.21   
  Albin Amrén  2006      37.44        1:11.65   
  Sigrid Hildebrand  2006      36.46        1:48.11   
  Noah Johansson  2005      35.71        2:23.82   
                     
Varberg Mix Rosa  Varberg Sim            2:26.18   
  Olivia Leijon  2005      35.74        35.74   
  Willgot Malmström  2005      36.64        1:12.38   
  Märta Arnqvist  2005      38.51        1:50.89   
  Hilda Andersson  2007      35.29        2:26.18   
                     
Kungsbacka Mix Lila  Kungsbacka Simsällskap            2:32.98   
  Linnéa Fabian  2005      38.43        38.43   
  Max Törnqvist  2006      37.75        1:16.18   
  Emilia Gustafsson  2006      39.18        1:55.36   
  Maximilian Thorsell  2007      37.62        2:32.98   
                     
Varberg Mix Röd  2005  Varberg Sim            2:33.76   
  Ronja Gustafsson  2006      34.49        34.49   
  Alizia Olausson  2005      42.30        1:16.79   
  Alvin Gesterling  2006      42.80        1:59.59   
  Emma Johansson  2005      34.17        2:33.76   
                     
10  SK Laxen Mix 2  Simklubben Laxen            2:34.56   
  Maja Ljungdahl  2006      34.38        34.38   
  Hanne Nielsen  2006      34.14        1:08.52   
  Nicol Bertic  2006      43.95        1:52.47   
  Rasmus Strömstedt  2007      42.09        2:34.56   
                     
11  Varberg Mix Vit  2005  Varberg Sim            2:38.10   
  Ingrid Josefson  2007      42.56        42.56   
  Alma Carlsson  2005      40.70        1:23.26   
  Carl Martinsson  2005      39.07        2:02.33   
  Gustav Mogren  2005      35.77        2:38.10   
                     
12  Kungsbacka Mix Orange  Kungsbacka Simsällskap            2:40.70   
  William Hörgren  2007      41.70        41.70   
  Tindra Billström  2006      39.53        1:21.23   
  Liam Mumford  2006      40.36        2:01.59   
  Klara Blomberg  2005      39.11        2:40.70   
                     
13  SK Laxen Mix 4  Simklubben Laxen            2:41.63   
  Aaron Hullegård  2007      38.37        38.37   
  Gustav Karlsson  2007      36.20        1:14.57   
  Otto Lövdahl  2007      40.92        1:55.49   
  Wilma Augustsson  2008      46.14        2:41.63   
                     
14  SK Laxen Mix 3  Simklubben Laxen            2:43.58   
  Josephine Andersson  2007      37.82        37.82   
  Maya Möllborn  2007      42.52        1:20.34   
  Nåva Packalen Åkerblom  2007      43.83        2:04.17   
  Linus Hedström  2007      39.41        2:43.58   
                     
15  Kungsbacka Mix Röd  Kungsbacka Simsällskap            2:44.21   
  Ida Ivarsson  2006      38.72        38.72   
  Hugo Locking  2006      42.50        1:21.22   
  Linn Andersson  2005      39.96        2:01.18   
  Miles Engdar  2007      43.03        2:44.21   
                     
16  Varberg Mix Gul  Varberg Sim            2:45.43   
  Elton Shala  2006      36.84        36.84   
  Lovisa Lidén  2006      44.11        1:20.95   
  Melva Eriksson  2006      42.29        2:03.24   
  Noah Berg  2006      42.19        2:45.43   
                     
17  Varberg Mix Svart  2005  Varberg Sim            2:45.48   
  Måns Bengtsson  2006      37.00        37.00   
  Elin Mårtensson  2007      45.72        1:22.72   
  Liv Eklöv  2007      42.23        2:04.95   
  Nova Niemi  2007      40.53        2:45.48   
                     
18  Varberg Mix Lila  Varberg Sim            2:47.77   
  Johan Balslev  2008      44.06        44.06   
  Axel Lambertsson  2008      36.98        1:21.04   
  Siri Idewald  2005      42.55        2:03.59   
  Isak Kvorning  2008      44.18        2:47.77   
                     
19  SK Stimmet Mix 2  SK Stimmet            2:55.69   
  Signe Nilsson  2008      2:55.69        2:55.69   
  Maya Johansson  2005                 
  Samuel Nilsson  2006                 
  Wilda Hall  2006      2:55.69        2:55.69   
                     
20  Kungsbacka Mix Rosa  Kungsbacka Simsällskap            2:56.35   
  Ludvig Henriksson  2007      43.64        43.64   
  Agnes Frostberg  2006      41.82        1:25.46   
  Måns Leijon  2007      48.66        2:14.12   
  Zoe Kanen  2007      42.23        2:56.35   
                     
21  SK Laxen Mix 5  Simklubben Laxen            3:03.08   
  Simon Meuller  2007      36.14        36.14   
  Sander Rosén  2007      49.05        1:25.19   
  Isac Dolck  2007      44.29        2:09.48   
  Rebecka Viktorsson  2008      53.60        3:03.08   
                     
22  Kungsbacka Mix Vit  Kungsbacka Simsällskap            3:03.93   
  Julia Håkansson  2007      42.18        42.18   
  Märta Berg  2007      54.99        1:37.17   
  Freja Håkansson  2007      43.14        2:20.31   
  Max Andersson  2007      43.62        3:03.93   
                     
23  SK Laxen Mix 6  Simklubben Laxen            3:04.49   
  Anton Ekstrand  2008      3:04.49        3:04.49   
  William Hedman  2008                 
  Emma Hakobyan  2008                 
  Charlie Wannem  2008      3:04.49        3:04.49   
                     
24  Skene Lag 1  Skene Sim- och Idrottssällskap            3:05.29   
  Albin Jarhult  2007      45.26        45.26   
  Jasmina Muradian  2006      50.92        1:36.18   
  Isak Nikumaa  2008      49.38        2:25.56   
  Alma Larsson  2006      39.73        3:05.29   
                     
25  Kungsbacka Mix Grå  Kungsbacka Simsällskap            3:09.15   
  Ella Sweetman  2006      47.02        47.02   
  Filip Lindquist  2006      52.33        1:39.35   
  Irma Stefansson  2006      40.70        2:20.05   
  Victor Millheim  2006      49.10        3:09.15   
                     
26  SK Laxen Mix  Simklubben Laxen            3:10.80   
  Noomi Hullegård  2009      55.77        55.77   
  Ebba Franke  2006      49.71        1:45.48   
  Cornelia Silversten  2006      47.69        2:33.17   
  Georgie Reljanovic  2006      37.63        3:10.80   
                     
27  Kungsbacka Mix Turkos  Kungsbacka Simsällskap            3:25.78   
  Filippa Sundqvist  2007      3:25.78        3:25.78   
  Adrian Derner  2008                 
  Miriam Schedvin  2007                 
  Alexander Alvstrand  2007      3:25.78        3:25.78   
                     
28  Kungsbacka Mix Hav  Kungsbacka Simsällskap            3:38.40   
  Iliya Shamlo  2006      3:38.40        3:38.40   
  Elin Linders  2007                 
  Adina Hilmersson  2009                 
  Rebecka Hohensee  2006      3:38.40        3:38.40   
                     
29  Kungsbacka Mix Sol  Kungsbacka Simsällskap            3:49.16   
  Fanny Skaring  2007      50.38        50.38   
  Vera Andersson  2009      1:08.48        1:58.86   
  Sofia Skaring  2007      54.82        2:53.68   
  Måns Blomberg  2008      55.48        3:49.16   
                     
Kungsbacka Mix Brun  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
  Jonathan Mattiasson  2006                 
  Elsa Gentzel  2008                 
  Joel Gustafsson  2007                 
  Elin Billström  2008              DNS   
                     
Varberg Mix Orange  2005  Varberg Sim            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Kungsbacka Mix Svart  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 december 2017 
Licensierad till: Varberg Sim  Utskriftstid  12:51 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimiaden VSSF - Skene    Utskriftsdatum  02 december 2017   
  Tävlingsort  Skene    Utskriftstid  15:09   
  Arrangör  VSSF         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 december 2017         
 
 
Gren 12, 100m Medley Fl 11, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Filippa Sjögren  2006  Varberg Sim    37.76        1:21.02   
Elise Dahlberg  2006  Falkenbergs Simklubb    41.31        1:27.28   
Ronja Gustafsson  2006  Varberg Sim    42.55        1:27.69   
Linnéa Samuelsson  2006  Kungsbacka Simsällskap    40.03        1:29.31   
Maja Mcadam  2006  Falkenbergs Simklubb    40.24        1:29.35   
Sigrid Hildebrand  2006  Kungsbacka Simsällskap    45.49        1:35.41   
Clara Lövenkjaer  2006  SK Stimmet    43.24        1:35.77   
Hanne Nielsen  2006  Simklubben Laxen    44.12        1:36.65   
Tindra Billström  2006  Kungsbacka Simsällskap    47.25        1:36.71   
10  Emilia Gustafsson  2006  Kungsbacka Simsällskap    49.13        1:38.90   
11  Nellie Lindell  2006  Simklubben Laxen    47.71        1:39.26   
12  Alma Larsson  2006  Skene Sim- och Idrottssällskap    45.87        1:41.83   
13  Jonna Norlin  2006  Kungsbacka Simsällskap            1:41.92   
14  Wilda Hall  2006  SK Stimmet    46.38        1:43.29   
15  Agnes Frostberg  2006  Kungsbacka Simsällskap    53.44        1:53.31   
Cornelia Silversten  2006  Simklubben Laxen            DSQ   
Ida Ivarsson  2006  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Irma Stefansson  2006  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Rebecka Hohensee  2006  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 december 2017 
Licensierad till: Varberg Sim  Utskriftstid  15:09 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimiaden VSSF - Skene    Utskriftsdatum  02 december 2017   
  Tävlingsort  Skene    Utskriftstid  15:18   
  Arrangör  VSSF         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 december 2017         
 
 
Gren 13, 100m Medley Po 11, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emil Wannem  2006  Simklubben Laxen    36.03        1:16.30   
Anton Windeman  2006  Kungsbacka Simsällskap    39.05        1:21.49   
Alexander Ljungdahl  2006  SK Stimmet    39.01        1:21.99   
Victor Josarp  2006  Varberg Sim    40.89        1:29.55   
Max Jilek  2006  Varberg Sim    42.98        1:29.57   
Jonah Hullegård  2006  Simklubben Laxen    42.37        1:29.87   
Georgie Reljanovic  2006  Simklubben Laxen    44.72        1:34.36   
Måns Bengtsson  2006  Varberg Sim    45.19        1:34.36   
Gustav Freiholtz  2006  Kungsbacka Simsällskap    46.28        1:36.85   
10  Albin Amrén  2006  Kungsbacka Simsällskap    44.39        1:37.58   
11  Max Törnqvist  2006  Kungsbacka Simsällskap    49.63        1:40.54   
12  Edvin Viktorsson  2006  Simklubben Laxen    48.88        1:42.20   
13  Emil Magnusson  2006  Kungsbacka Simsällskap    54.27        1:49.86   
14  Samuel Nilsson  2006  SK Stimmet    49.77        1:50.28   
15  Viggo Johnsson  2006  Kungsbacka Simsällskap    59.91        1:59.72   
16  Hugo Locking  2006  Kungsbacka Simsällskap    54.13        2:02.04   
Bardiya Karimi Damavandi  2006  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
Alvin Gesterling  2006  Varberg Sim            DSQ   
Elton Shala  2006  Varberg Sim            DSQ   
Iliya Shamlo  2006  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Liam Mumford  2006  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Marcus Kvarnhäll  2006  Simklubben Laxen            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 december 2017 
Licensierad till: Varberg Sim  Utskriftstid  15:18 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimiaden VSSF - Skene    Utskriftsdatum  02 december 2017   
  Tävlingsort  Skene    Utskriftstid  15:32   
  Arrangör  VSSF         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 december 2017         
 
 
Gren 14, 50m Frisim Fl 10, 9 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simona Gunnarsson  2007  SK Stimmet            34.00   
Hilda Andersson  2007  Varberg Sim            34.37   
Maja Gustafsson  2007  Falkenbergs Simklubb            37.30   
Josephine Andersson  2007  Simklubben Laxen            37.65   
Julia Håkansson  2007  Kungsbacka Simsällskap            40.17   
Liv Eklöv  2007  Varberg Sim            40.36   
Nova Niemi  2007  Varberg Sim            40.59   
Ingrid Josefson  2007  Varberg Sim            40.60   
Maya Möllborn  2007  Simklubben Laxen            41.33   
10  Zoe Kanen  2007  Kungsbacka Simsällskap            42.96   
11  Elin Mårtensson  2007  Varberg Sim            44.11   
11  Freja Håkansson  2007  Kungsbacka Simsällskap            44.11   
13  Nåva Packalen Åkerblom  2007  Simklubben Laxen            45.00   
14  Izabell Mandic Lagerbeg  2007  Falkenbergs Simklubb            48.77   
15  Märta Berg  2007  Kungsbacka Simsällskap            49.85   
16  Miriam Schedvin  2007  Kungsbacka Simsällskap            49.90   
17  Fanny Skaring  2007  Kungsbacka Simsällskap            50.85   
18  Sofia Skaring  2007  Kungsbacka Simsällskap            51.51   
19  Elin Linders  2007  Kungsbacka Simsällskap            52.15   
20  Filippa Sundqvist  2007  Kungsbacka Simsällskap            57.50   
                     
 
Gren 14, 50m Frisim Fl 10, 9 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Adiyat Coles  2008  Falkenbergs Simklubb            42.52   
Signe Nilsson  2008  SK Stimmet            42.68   
Elin Billström  2008  Kungsbacka Simsällskap            44.26   
Gabriella Ljungdahl  2008  SK Stimmet            45.93   
Emma Hakobyan  2008  Simklubben Laxen            48.28   
Livia Berggren  2009  SK Stimmet            48.36   
Elsa Gentzel  2008  Kungsbacka Simsällskap            48.69   
Wilma Augustsson  2008  Simklubben Laxen            49.23   
Alva Gustafsson  2009  Falkenbergs Simklubb            50.19   
10  Rebecka Viktorsson  2008  Simklubben Laxen            52.02   
11  Chloe Dahlberg  2008  Falkenbergs Simklubb            52.97   
12  Adina Hilmersson  2009  Kungsbacka Simsällskap            53.98   
13  Noomi Hullegård  2009  Simklubben Laxen            56.49   
14  Vera Andersson  2009  Kungsbacka Simsällskap            1:15.44   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 december 2017 
Licensierad till: Varberg Sim  Utskriftstid  15:32 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimiaden VSSF - Skene    Utskriftsdatum  02 december 2017   
  Tävlingsort  Skene    Utskriftstid  16:06   
  Arrangör  VSSF         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 december 2017         
 
 
Gren 15, 50m Frisim Po 10, 9 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gustav Karlsson  2007  Simklubben Laxen            35.55   
Alejandro Poller  2007  Kungsbacka Simsällskap            37.24   
Simon Meuller  2007  Simklubben Laxen            37.29   
Aaron Hullegård  2007  Simklubben Laxen            37.53   
Otto Lövdahl  2007  Simklubben Laxen            38.85   
Maximilian Thorsell  2007  Kungsbacka Simsällskap            39.16   
Linus Hedström  2007  Simklubben Laxen            39.36   
William Hörgren  2007  Kungsbacka Simsällskap            40.63   
Isac Dolck  2007  Simklubben Laxen            41.40   
10  Rasmus Strömstedt  2007  Simklubben Laxen            41.69   
11  Miles Engdar  2007  Kungsbacka Simsällskap            42.20   
12  Ludvig Henriksson  2007  Kungsbacka Simsällskap            42.31   
13  Måns Leijon  2007  Kungsbacka Simsällskap            45.86   
14  Max Andersson  2007  Kungsbacka Simsällskap            46.49   
15  Oliver Arasjö  2007  Falkenbergs Simklubb            47.45   
16  Alexander Timbus  2007  Skene Sim- och Idrottssällskap            47.57   
17  Sander Rosén  2007  Simklubben Laxen            50.02   
18  Alexander Alvstrand  2007  Kungsbacka Simsällskap            53.55   
19  Joel Gustafsson  2007  Kungsbacka Simsällskap            54.22   
                     
 
Gren 15, 50m Frisim Po 10, 9 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Lambertsson  2008  Varberg Sim            39.26   
Anton Ekstrand  2008  Simklubben Laxen            40.68   
Johan Balslev  2008  Varberg Sim            42.81   
Isak Kvorning  2008  Varberg Sim            44.28   
Alex Muradian  2008  Skene Sim- och Idrottssällskap            44.31   
Adrian Derner  2008  Kungsbacka Simsällskap            44.52   
Isak Nikumaa  2008  Skene Sim- och Idrottssällskap            47.23   
Charlie Wannem  2008  Simklubben Laxen            49.30   
William Hedman  2008  Simklubben Laxen            50.93   
10  Måns Blomberg  2008  Kungsbacka Simsällskap            58.63   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 december 2017 
Licensierad till: Varberg Sim  Utskriftstid  16:06 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimiaden VSSF - Skene    Utskriftsdatum  02 december 2017   
  Tävlingsort  Skene    Utskriftstid  16:05   
  Arrangör  VSSF         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 december 2017         
 
 
Gren 16, 100m Frisim Fl 12, 11, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lina Dahlgren  2005  Kungsbacka Simsällskap    34.23        1:10.97   
Nikki Berggren  2005  Varberg Sim    35.77        1:13.34   
Alicia Fredriksson  2005  Kungsbacka Simsällskap    35.29        1:13.52   
Alva Tingstorp  2005  Varberg Sim    36.00        1:14.25   
Emmi Engström  2005  Varberg Sim    36.29        1:14.35   
Elicia Allard  2005  Simklubben Laxen    34.58        1:15.49   
Rebecka Berlin  2005  Kungsbacka Simsällskap    36.78        1:15.78   
Felicia Ceveryd  2005  Varberg Sim    36.92        1:16.61   
Emma Johansson  2005  Varberg Sim    36.59        1:16.72   
10  Beatrice Andersson  2005  Simklubben Laxen    37.37        1:17.55   
11  Emilia Pålsson  2005  Simklubben Laxen    37.71        1:17.86   
12  Emmalina Ottosson  2005  Simklubben Laxen    37.84        1:19.44   
13  Olivia Leijon  2005  Varberg Sim    38.41        1:19.46   
14  Tilda Hägglund  2005  Simklubben Laxen    38.58        1:19.50   
15  Märta Arnqvist  2005  Varberg Sim    39.91        1:22.66   
16  Gaëlle Ovise  2005  Kungsbacka Simsällskap    38.74        1:22.80   
17  Alice Öberg  2005  SK Stimmet    40.80        1:24.25   
18  Emma Curlow  2005  Falkenbergs Simklubb    39.91        1:24.41   
19  Alma Carlsson  2005  Varberg Sim    39.86        1:25.52   
20  Klara Blomberg  2005  Kungsbacka Simsällskap    40.09        1:25.68   
21  Sandra Barisic  2005  Simklubben Laxen    41.40        1:27.05   
22  Linn Andersson  2005  Kungsbacka Simsällskap    41.36        1:28.00   
23  Siri Idewald  2005  Varberg Sim    45.99        1:37.63   
24  Wilma Carlsson  2005  Falkenbergs Simklubb    48.14        1:41.55   
25  Alizia Olausson  2005  Varberg Sim    48.91        1:42.95   
26  Maya Johansson  2005  SK Stimmet    50.33        1:53.26   
27  Olivia Andersson  2005  Skene Sim- och Idrottssällskap    55.36        1:53.36   
Linnéa Fabian  2005  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 16, 100m Frisim Fl 12, 11, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Filippa Sjögren  2006  Varberg Sim    34.35        1:14.03   
Maja Ljungdahl  2006  Simklubben Laxen    36.56        1:15.12   
Elise Dahlberg  2006  Falkenbergs Simklubb    36.13        1:16.51   
Isa Persson  2006  Simklubben Laxen    36.91        1:16.56   
Ronja Gustafsson  2006  Varberg Sim    36.43        1:17.15   
Hanne Nielsen  2006  Simklubben Laxen    36.42        1:17.26   
Stina Holmqvist  2006  Simklubben Laxen    37.80        1:17.88   
Ella Johannesson  2006  Kungsbacka Simsällskap    38.46        1:19.53   
Maja Mcadam  2006  Falkenbergs Simklubb    40.80        1:22.71   
10  Clara Lövenkjaer  2006  SK Stimmet    40.03        1:24.06   
11  Sigrid Hildebrand  2006  Kungsbacka Simsällskap    40.52        1:27.21   
12  Emilia Gustafsson  2006  Kungsbacka Simsällskap    42.50        1:28.39   
13  Linnéa Samuelsson  2006  Kungsbacka Simsällskap    43.11        1:28.81   
14  Wilda Hall  2006  SK Stimmet    42.37        1:29.03   
15  Jonna Norlin  2006  Kungsbacka Simsällskap    43.74        1:29.67   
16  Alma Larsson  2006  Skene Sim- och Idrottssällskap    41.95        1:29.86   
17  Melva Eriksson  2006  Varberg Sim    43.44        1:30.47   
18  Tindra Billström  2006  Kungsbacka Simsällskap    42.58        1:31.14   
19  Ida Ivarsson  2006  Kungsbacka Simsällskap    43.62        1:32.37   
20  Anna Hakobyan  2006  Simklubben Laxen    43.23        1:33.20   
21  Nellie Lindell  2006  Simklubben Laxen    44.50        1:34.07   
22  Saga Bengtsson  2006  Simklubben Laxen    44.58        1:36.20   
23  Irma Stefansson  2006  Kungsbacka Simsällskap    45.83        1:36.56   
24  Agnes Frostberg  2006  Kungsbacka Simsällskap    46.45        1:38.92   
25  Lovisa Lidén  2006  Varberg Sim    49.56        1:45.41   
26  Rebecka Hohensee  2006  Kungsbacka Simsällskap    51.66        1:47.76   
27  Nicol Bertic  2006  Simklubben Laxen    50.57        1:48.15   
28  Cornelia Silversten  2006  Simklubben Laxen    51.79        1:49.61   
29  Jasmina Muradian  2006  Skene Sim- och Idrottssällskap    52.13        1:52.39   
30  Ebba Franke  2006  Simklubben Laxen    54.36        1:52.59   
31  Ella Sweetman  2006  Kungsbacka Simsällskap    53.22        1:52.98   
32  Gertrud Gustafsson  2006  Simklubben Laxen    53.02        1:53.61   
Freja Borgkvist  2006  Falkenbergs Simklubb            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 december 2017 
Licensierad till: Varberg Sim  Utskriftstid  16:05 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimiaden VSSF - Skene    Utskriftsdatum  02 december 2017   
  Tävlingsort  Skene    Utskriftstid  16:19   
  Arrangör  VSSF         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 december 2017         
 
 
Gren 17, 100m Frisim Po 12, 11, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Arvid Kvorning  2005  Varberg Sim    32.15        1:06.43   
Edvin Danielsson  2005  Varberg Sim    31.99        1:07.40   
Petter Bergdahl  2005  Simklubben Laxen    34.09        1:11.09   
Joseph Ornek  2005  Varberg Sim    34.70        1:12.42   
Lucas Axelsson  2005  Varberg Sim    36.22        1:16.12   
Hampus Rosdahl  2005  Simklubben Laxen    36.74        1:16.26   
Love Nystedt  2005  Kungsbacka Simsällskap    37.68        1:16.95   
Seth Svensson  2005  Varberg Sim    37.46        1:17.74   
Noah Johansson  2005  Kungsbacka Simsällskap    37.95        1:18.25   
10  Bence Márkus  2005  Simklubben Laxen    36.75        1:19.51   
11  Anton Ymén  2005  Simklubben Laxen    37.94        1:21.11   
12  Willgot Malmström  2005  Varberg Sim    40.40        1:22.08   
13  Gustav Mogren  2005  Varberg Sim    40.37        1:25.38   
14  Carl Martinsson  2005  Varberg Sim    41.38        1:33.59   
                     
 
Gren 17, 100m Frisim Po 12, 11, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emil Wannem  2006  Simklubben Laxen    32.62        1:08.47   
Anton Windeman  2006  Kungsbacka Simsällskap    33.98        1:10.43   
Alexander Ljungdahl  2006  SK Stimmet    35.58        1:13.14   
Max Jilek  2006  Varberg Sim    36.96        1:15.51   
Jonah Hullegård  2006  Simklubben Laxen    37.47        1:17.24   
Victor Josarp  2006  Varberg Sim    37.24        1:18.14   
Gustav Freiholtz  2006  Kungsbacka Simsällskap    40.26        1:22.63   
Albin Amrén  2006  Kungsbacka Simsällskap    39.64        1:23.62   
Elton Shala  2006  Varberg Sim    40.05        1:24.34   
10  Max Törnqvist  2006  Kungsbacka Simsällskap    40.76        1:26.18   
11  Måns Bengtsson  2006  Varberg Sim    37.75        1:27.45   
12  Edvin Viktorsson  2006  Simklubben Laxen    40.49        1:29.86   
13  Georgie Reljanovic  2006  Simklubben Laxen    43.01        1:31.11   
14  Marcus Kvarnhäll  2006  Simklubben Laxen    44.79        1:31.27   
15  Liam Mumford  2006  Kungsbacka Simsällskap    42.66        1:32.20   
16  Emil Magnusson  2006  Kungsbacka Simsällskap    44.07        1:33.20   
17  Noah Berg  2006  Varberg Sim    43.78        1:35.16   
18  Viggo Johnsson  2006  Kungsbacka Simsällskap    45.98        1:38.30   
19  Hugo Locking  2006  Kungsbacka Simsällskap    48.04        1:38.71   
20  Alvin Gesterling  2006  Varberg Sim    47.35        1:39.60   
21  Samuel Nilsson  2006  SK Stimmet    49.57        1:43.40   
22  Filip Lindquist  2006  Kungsbacka Simsällskap    52.93        1:51.94   
23  Victor Millheim  2006  Kungsbacka Simsällskap    56.62        1:58.05   
Bardiya Karimi Damavandi  2006  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 december 2017 
Licensierad till: Varberg Sim  Utskriftstid  16:19 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimiaden VSSF - Skene    Utskriftsdatum  02 december 2017   
  Tävlingsort  Skene    Utskriftstid  16:48   
  Arrangör  VSSF         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 december 2017         
 
 
Gren 18, 25m Fjärilsim Fl 10, 9 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simona Gunnarsson  2007  SK Stimmet            17.36   
Hilda Andersson  2007  Varberg Sim            19.00   
Maja Gustafsson  2007  Falkenbergs Simklubb            20.15   
Josephine Andersson  2007  Simklubben Laxen            20.78   
Nova Niemi  2007  Varberg Sim            21.47   
Julia Håkansson  2007  Kungsbacka Simsällskap            21.59   
Ingrid Josefson  2007  Varberg Sim            21.81   
Liv Eklöv  2007  Varberg Sim            21.82   
Freja Håkansson  2007  Kungsbacka Simsällskap            22.17   
10  Elin Mårtensson  2007  Varberg Sim            22.80   
11  Nåva Packalen Åkerblom  2007  Simklubben Laxen            22.93   
12  Zoe Kanen  2007  Kungsbacka Simsällskap            23.53   
13  Elin Linders  2007  Kungsbacka Simsällskap            25.60   
Märta Berg  2007  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 25m Fjärilsim Fl 10, 9 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Adiyat Coles  2008  Falkenbergs Simklubb            23.75   
Signe Nilsson  2008  SK Stimmet            24.89   
Elin Billström  2008  Kungsbacka Simsällskap            26.01   
Gabriella Ljungdahl  2008  SK Stimmet            26.18   
Elsa Gentzel  2008  Kungsbacka Simsällskap            26.44   
Livia Berggren  2009  SK Stimmet            27.48   
Alva Gustafsson  2009  Falkenbergs Simklubb            29.17   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 december 2017 
Licensierad till: Varberg Sim  Utskriftstid  16:48 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimiaden VSSF - Skene    Utskriftsdatum  02 december 2017   
  Tävlingsort  Skene    Utskriftstid  16:53   
  Arrangör  VSSF         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 december 2017         
 
 
Gren 19, 25m Fjärilsim Po 10, 9 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gustav Karlsson  2007  Simklubben Laxen            18.64   
Aaron Hullegård  2007  Simklubben Laxen            18.68   
Simon Meuller  2007  Simklubben Laxen            18.86   
Ludvig Henriksson  2007  Kungsbacka Simsällskap            19.55   
Max Andersson  2007  Kungsbacka Simsällskap            19.98   
Alejandro Poller  2007  Kungsbacka Simsällskap            20.98   
Linus Hedström  2007  Simklubben Laxen            21.22   
William Hörgren  2007  Kungsbacka Simsällskap            21.69   
Miles Engdar  2007  Kungsbacka Simsällskap            22.13   
10  Maximilian Thorsell  2007  Kungsbacka Simsällskap            22.86   
11  Otto Lövdahl  2007  Simklubben Laxen            22.92   
12  Rasmus Strömstedt  2007  Simklubben Laxen            23.39   
13  Alexander Alvstrand  2007  Kungsbacka Simsällskap            27.00   
Joel Gustafsson  2007  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Måns Leijon  2007  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 19, 25m Fjärilsim Po 10, 9 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Ekstrand  2008  Simklubben Laxen            22.46   
Axel Lambertsson  2008  Varberg Sim            23.57   
Johan Balslev  2008  Varberg Sim            23.97   
Isak Kvorning  2008  Varberg Sim            24.34   
Isak Nikumaa  2008  Skene Sim- och Idrottssällskap            25.65   
Alex Muradian  2008  Skene Sim- och Idrottssällskap            26.08   
Adrian Derner  2008  Kungsbacka Simsällskap            26.09   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 december 2017 
Licensierad till: Varberg Sim  Utskriftstid  16:53 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimiaden VSSF - Skene    Utskriftsdatum  02 december 2017   
  Tävlingsort  Skene    Utskriftstid  17:06   
  Arrangör  VSSF         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 december 2017         
 
 
Gren 20, 50m Fjärilsim Fl 12, 11, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nikki Berggren  2005  Varberg Sim            34.81   
Alva Tingstorp  2005  Varberg Sim            35.80   
Elicia Allard  2005  Simklubben Laxen            37.46   
Emma Johansson  2005  Varberg Sim            37.72   
Emilia Pålsson  2005  Simklubben Laxen            39.08   
Emmi Engström  2005  Varberg Sim            39.18   
Lina Dahlgren  2005  Kungsbacka Simsällskap            39.69   
Alice Öberg  2005  SK Stimmet            40.93   
Felicia Ceveryd  2005  Varberg Sim            41.06   
10  Emma Curlow  2005  Falkenbergs Simklubb            41.46   
11  Tilda Hägglund  2005  Simklubben Laxen            42.01   
12  Sandra Barisic  2005  Simklubben Laxen            42.20   
13  Alicia Fredriksson  2005  Kungsbacka Simsällskap            42.33   
14  Rebecka Berlin  2005  Kungsbacka Simsällskap            42.61   
15  Olivia Leijon  2005  Varberg Sim            42.99   
16  Emmalina Ottosson  2005  Simklubben Laxen            43.13   
17  Märta Arnqvist  2005  Varberg Sim            44.68   
18  Beatrice Andersson  2005  Simklubben Laxen            45.20   
19  Linn Andersson  2005  Kungsbacka Simsällskap            46.16   
20  Klara Blomberg  2005  Kungsbacka Simsällskap            47.87   
21  Gaëlle Ovise  2005  Kungsbacka Simsällskap            50.03   
22  Wilma Carlsson  2005  Falkenbergs Simklubb            52.93   
23  Siri Idewald  2005  Varberg Sim            59.01   
Linnéa Fabian  2005  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 20, 50m Fjärilsim Fl 12, 11, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnéa Samuelsson  2006  Kungsbacka Simsällskap            37.13   
Filippa Sjögren  2006  Varberg Sim            38.64   
Isa Persson  2006  Simklubben Laxen            39.35   
Clara Lövenkjaer  2006  SK Stimmet            41.19   
Ella Johannesson  2006  Kungsbacka Simsällskap            41.56   
Elise Dahlberg  2006  Falkenbergs Simklubb            41.80   
Maja Ljungdahl  2006  Simklubben Laxen            42.67   
Ronja Gustafsson  2006  Varberg Sim            42.72   
Stina Holmqvist  2006  Simklubben Laxen            44.17   
10  Hanne Nielsen  2006  Simklubben Laxen            46.45   
11  Alma Larsson  2006  Skene Sim- och Idrottssällskap            46.67   
12  Emilia Gustafsson  2006  Kungsbacka Simsällskap            46.91   
13  Anna Hakobyan  2006  Simklubben Laxen            47.50   
14  Nellie Lindell  2006  Simklubben Laxen            49.02   
15  Tindra Billström  2006  Kungsbacka Simsällskap            49.11   
16  Ida Ivarsson  2006  Kungsbacka Simsällskap            50.26   
17  Jonna Norlin  2006  Kungsbacka Simsällskap            51.46   
18  Irma Stefansson  2006  Kungsbacka Simsällskap            57.10   
19  Agnes Frostberg  2006  Kungsbacka Simsällskap            58.73   
Maja Mcadam  2006  Falkenbergs Simklubb            DNS   
Rebecka Hohensee  2006  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Sigrid Hildebrand  2006  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 december 2017 
Licensierad till: Varberg Sim  Utskriftstid  17:06 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimiaden VSSF - Skene    Utskriftsdatum  02 december 2017   
  Tävlingsort  Skene    Utskriftstid  17:15   
  Arrangör  VSSF         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 december 2017         
 
 
Gren 21, 50m Fjärilsim Po 12, 11, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Arvid Kvorning  2005  Varberg Sim            32.23   
Edvin Danielsson  2005  Varberg Sim            34.43   
Seth Svensson  2005  Varberg Sim            36.19   
Joseph Ornek  2005  Varberg Sim            36.34   
Hampus Rosdahl  2005  Simklubben Laxen            38.71   
Bence Márkus  2005  Simklubben Laxen            41.63   
Noah Johansson  2005  Kungsbacka Simsällskap            42.18   
Love Nystedt  2005  Kungsbacka Simsällskap            42.26   
Petter Bergdahl  2005  Simklubben Laxen            44.83   
10  Lucas Axelsson  2005  Varberg Sim            45.05   
                     
 
Gren 21, 50m Fjärilsim Po 12, 11, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emil Wannem  2006  Simklubben Laxen            32.66   
Alexander Ljungdahl  2006  SK Stimmet            35.88   
Anton Windeman  2006  Kungsbacka Simsällskap            36.76   
Jonah Hullegård  2006  Simklubben Laxen            38.56   
Victor Josarp  2006  Varberg Sim            40.41   
Max Jilek  2006  Varberg Sim            41.14   
Edvin Viktorsson  2006  Simklubben Laxen            43.61   
Elton Shala  2006  Varberg Sim            45.88   
Gustav Freiholtz  2006  Kungsbacka Simsällskap            46.51   
10  Emil Magnusson  2006  Kungsbacka Simsällskap            46.65   
11  Måns Bengtsson  2006  Varberg Sim            46.87   
12  Albin Amrén  2006  Kungsbacka Simsällskap            47.51   
13  Max Törnqvist  2006  Kungsbacka Simsällskap            54.34   
14  Samuel Nilsson  2006  SK Stimmet            58.84   
Bardiya Karimi Damavandi  2006  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
Georgie Reljanovic  2006  Simklubben Laxen            DNS   
Hugo Locking  2006  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Liam Mumford  2006  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Viggo Johnsson  2006  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 december 2017 
Licensierad till: Varberg Sim  Utskriftstid  17:15 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimiaden VSSF - Skene    Utskriftsdatum  02 december 2017   
  Tävlingsort  Skene    Utskriftstid  17:55   
  Arrangör  VSSF         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 december 2017         
 
 
Gren 22, 4X50m Medley Mixed 12 oy, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Varberg Mix Blå  2005  Varberg Sim            2:19.44   
  Arvid Kvorning  2005      35.11        35.11   
  Alva Tingstorp  2005      38.82        1:13.93   
  Nikki Berggren  2005      35.38        1:49.31   
  Edvin Danielsson  2005      30.13        2:19.44   
                     
Kungsbacka Mix Blå  Kungsbacka Simsällskap            2:27.97   
  Albin Amrén  2006      41.46        41.46   
  Lina Dahlgren  2005      36.27        1:17.73   
  Linnéa Samuelsson  2006      37.58        1:55.31   
  Anton Windeman  2006      32.66        2:27.97   
                     
Varberg Mix Grön  2005  Varberg Sim            2:32.96   
  Olivia Leijon  2005      38.95        38.95   
  Joseph Ornek  2005      42.45        1:21.40   
  Filippa Sjögren  2006      37.91        1:59.31   
  Emmi Engström  2005      33.65        2:32.96   
                     
SK Laxen Mix 2  Simklubben Laxen            2:36.66   
  Petter Bergdahl  2005      40.68        40.68   
  Sandra Barisic  2005      42.64        1:23.32   
  Elicia Allard  2005      38.81        2:02.13   
  Emmalina Ottosson  2005      34.53        2:36.66   
                     
Varberg Mix Orange  2005  Varberg Sim            2:38.20   
  Lucas Axelsson  2005      40.98        40.98   
  Ronja Gustafsson  2006      45.18        1:26.16   
  Emma Johansson  2005      37.08        2:03.24   
  Måns Bengtsson  2006      34.96        2:38.20   
                     
Kungsbacka Mix Grön  Kungsbacka Simsällskap            2:39.69   
  Alicia Fredriksson  2005      39.65        39.65   
  Noah Johansson  2005      41.84        1:21.49   
  Love Nystedt  2005      42.12        2:03.61   
  Sigrid Hildebrand  2006      36.08        2:39.69   
                     
SK Laxen Mix 1  Simklubben Laxen            2:42.61   
  Tilda Hägglund  2005      43.87        43.87   
  Beatrice Andersson  2005      43.74        1:27.61   
  Bence Márkus  2005      39.56        2:07.17   
  Anton Ymén  2005      35.44        2:42.61   
                     
SK Laxen Mix 3  Simklubben Laxen            2:45.04   
  Marcus Kvarnhäll  2006      45.86        45.86   
  Isa Persson  2006      43.57        1:29.43   
  Hampus Rosdahl  2005      39.78        2:09.21   
  Emilia Pålsson  2005      35.83        2:45.04   
                     
SK Laxen Mix 4  Simklubben Laxen            2:48.67   
  Anna Hakobyan  2006      46.63        46.63   
  Emil Wannem  2006      40.95        1:27.58   
  Jonah Hullegård  2006      39.41        2:06.99   
  Saga Bengtsson  2006      41.68        2:48.67   
                     
10  Kungsbacka Mix Gul  Kungsbacka Simsällskap            2:53.50   
  Gustav Freiholtz  2006      45.34        45.34   
  Emilia Gustafsson  2006      47.97        1:33.31   
  Ludvig Henriksson  2007      47.01        2:20.32   
  Ella Johannesson  2006      33.18        2:53.50   
                     
11  Kungsbacka Mix Orange  Kungsbacka Simsällskap            2:54.64   
  William Hörgren  2007      45.62        45.62   
  Ida Ivarsson  2006      46.21        1:31.83   
  Linn Andersson  2005      45.25        2:17.08   
  Alejandro Poller  2007      37.56        2:54.64   
                     
12  SK Stimmet Mix  SK Stimmet            2:55.22   
  Samuel Nilsson  2006      51.49        51.49   
  Alice Öberg  2005      46.33        1:37.82   
  Clara Lövenkjaer  2006      44.14        2:21.96   
  Simona Gunnarsson  2007      33.26        2:55.22   
                     
13  SK Stimmet Mix 08  2008  SK Stimmet            3:03.02   
  Wilda Hall  2006      44.26        44.26   
  Gabriella Ljungdahl  2008      52.68        1:36.94   
  Alexander Ljungdahl  2006      34.99        2:11.93   
  Livia Berggren  2009      51.09        3:03.02   
                     
14  SK Laxen Mix 5  Simklubben Laxen            3:09.86   
  Stina Holmqvist  2006      42.66        42.66   
  Nellie Lindell  2006      50.87        1:33.53   
  Edvin Viktorsson  2006      45.44        2:18.97   
  Gertrud Gustafsson  2006      50.89        3:09.86   
                     
15  Kungsbacka Mix Röd  Kungsbacka Simsällskap            3:11.94   
  Maximilian Thorsell  2007      47.23        47.23   
  Max Andersson  2007      54.95        1:42.18   
  Tindra Billström  2006      47.95        2:30.13   
  Agnes Frostberg  2006      41.81        3:11.94   
                     
16  Skene Lag 1  Skene Sim- och Idrottssällskap            3:40.16   
  Jasmina Muradian  2006      1:00.36        1:00.36   
  Alex Muradian  2008      1:02.25        2:02.61   
  Alma Larsson  2006      49.65        2:52.26   
  Isak Nikumaa  2008      47.90        3:40.16   
                     
17  Kungsbacka Mix Hav  Kungsbacka Simsällskap            3:40.55   
  Filippa Sundqvist  2007      57.87        57.87   
  Iliya Shamlo  2006      1:08.83        2:06.70   
  Freja Håkansson  2007      54.40        3:01.10   
  Julia Håkansson  2007      39.45        3:40.55   
                     
18  Kungsbacka Mix Turkos  Kungsbacka Simsällskap            4:01.94   
  Vera Andersson  2009      1:05.21        1:05.21   
  Joel Gustafsson  2007      58.86        2:04.07   
  Elsa Gentzel  2008      1:03.22        3:07.29   
  Sofia Skaring  2007      54.65        4:01.94   
                     
Kungsbacka Mix Lila  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
  Klara Blomberg  2005                 
  Max Törnqvist  2006                 
  Rebecka Berlin  2005                 
  Linnéa Fabian  2005              DNS   
                     
SK Laxen Mix 6  Simklubben Laxen            DNS   
  Georgie Reljanovic  2006                 
  Nellie Lindell  2006                 
  Stina Holmqvist  2006                 
  Gertrud Gustafsson  2006              DNS   
                     
Kungsbacka Mix Brun  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
  Irma Stefansson  2006      56.32        56.32   
  Elin Billström  2008      55.64        1:51.96   
                     
Kungsbacka Mix Grå  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
  Filip Lindquist  2006      1:01.39        1:01.39   
                     
Kungsbacka Mix Rosa  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
  Jonna Norlin  2006      48.08        48.08   
  Rebecka Hohensee  2006      55.51        1:43.59   
  Miles Engdar  2007      49.50        2:33.09   
                     
Kungsbacka Mix Svart  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
  Victor Millheim  2006      58.08        58.08   
                     
Kungsbacka Mix Vit  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
  Måns Leijon  2007      53.09        53.09   
                     
Varberg Mix Röd  2005  Varberg Sim            DSQ   
  Max Jilek  2006      40.62        40.62   
  Seth Svensson  2005      43.46        1:24.08   
  Victor Josarp  2006      40.69        2:04.77   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 december 2017 
Licensierad till: Varberg Sim  Utskriftstid  17:55 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner