Tulokset DM Junior Kortbane
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Lørdag kl. 17.00
Resultat Løb 23 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 23 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DMJ Kortbane |
|
Udskriftsdato |
04 november 2017 |
|
|
Stævne by |
Aarhus |
|
Udskriftstidspunkt |
10:37 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
02 november 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 200m Butterfly Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Viktor B. Bromer (1993) 1:51.62 2015-12-06 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 1:58.37 2010-12-04 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Arthur Dalén Ellegaard |
2001 |
|
672 |
28.45 |
1:00.35 |
1:32.09 |
|
2:03.93 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:02.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
David Hjort |
2000 |
|
641 |
27.15 |
58.22 |
1:31.05 |
|
2:05.85 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:06.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Andreas Hansen |
2000 |
|
640 |
27.96 |
1:00.99 |
1:35.01 |
|
2:05.91 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:04.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kasper Bonnichsen |
2002 |
|
607 |
29.20 |
1:01.63 |
1:34.86 |
|
2:08.20 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:09.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Oliver Thor Sørensen |
2000 |
|
604 |
28.73 |
1:01.46 |
1:34.82 |
|
2:08.37 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:06.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
|
589 |
28.95 |
1:01.73 |
1:35.35 |
|
2:09.49 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:09.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Matthias Hansen |
2001 |
|
584 |
28.93 |
1:02.06 |
1:36.09 |
|
2:09.84 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
2:08.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Andreas Rasmussen |
2000 |
|
582 |
29.72 |
1:02.84 |
1:36.24 |
|
2:09.96 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:09.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Oliver Nørgaard Frost |
2002 |
|
578 |
28.97 |
1:01.78 |
1:35.50 |
|
2:10.27 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:09.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Johan Joensen |
2000 |
|
573 |
28.69 |
1:01.29 |
1:35.67 |
|
2:10.63 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Rune Nørgaard |
2000 |
|
573 |
29.47 |
1:03.01 |
1:37.22 |
|
2:10.63 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:12.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Daniel Berg Wenk |
2000 |
|
568 |
29.02 |
1:02.20 |
1:36.46 |
|
2:11.04 |
|
|
Roskilde Svømning |
2:13.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Martin H. Abel |
2001 |
|
563 |
27.77 |
1:00.44 |
1:35.34 |
|
2:11.41 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:11.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Laurits Kenskov |
2001 |
|
560 |
28.31 |
1:01.03 |
1:36.16 |
|
2:11.64 |
|
|
Herlev Svømning |
2:15.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Jonas Hansen |
2001 |
|
556 |
29.37 |
1:02.73 |
1:36.94 |
|
2:11.97 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
2:11.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Malthe Lindeblad |
2001 |
|
556 |
29.06 |
1:02.54 |
1:37.25 |
|
2:12.02 |
|
|
DeltaSwim |
2:13.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Jakob Mose |
2000 |
|
555 |
29.40 |
1:02.92 |
1:37.04 |
|
2:12.08 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:14.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Simon Juul Henriksen |
2001 |
|
550 |
29.34 |
1:04.12 |
1:38.69 |
|
2:12.46 |
Deltager ikke i finalen |
|
H2Odense |
2:19.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Anders Dam Frandsen |
2000 |
|
549 |
29.61 |
1:03.30 |
1:37.13 |
|
2:12.57 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
2:11.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
David Arneskov |
2002 |
|
537 |
29.90 |
1:03.65 |
1:38.02 |
|
2:13.50 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:15.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Bertram Dreyer Riis |
2002 |
|
537 |
29.90 |
1:03.50 |
1:37.54 |
|
2:13.53 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:11.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Erling Johansen |
2000 |
|
536 |
29.54 |
1:03.23 |
1:38.57 |
|
2:13.64 |
|
|
Nakskov Svømme Klub |
2:14.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Leo Badaker |
2002 |
|
535 |
29.07 |
1:02.83 |
1:37.99 |
|
2:13.66 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:14.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Frederik Eg Ibsen |
2002 |
|
531 |
29.83 |
1:03.27 |
1:37.83 |
|
2:14.02 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:18.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Frederik Møller |
2002 |
|
530 |
28.42 |
1:02.33 |
1:38.09 |
|
2:14.10 |
Deltager ikke i finalen |
|
Ringsted Svømme Klub |
2:16.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Alexander Rendlev |
2001 |
|
514 |
30.38 |
1:04.65 |
1:40.17 |
|
2:15.51 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
2:13.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Sebastian Jensen |
2001 |
|
508 |
28.46 |
1:01.77 |
1:37.56 |
|
2:16.02 |
|
|
Nakskov Svømme Klub |
2:18.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Nicolai Wiuff |
2002 |
|
501 |
29.42 |
1:03.36 |
1:38.79 |
|
2:16.67 |
|
|
Herlev Svømning |
2:15.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Mads Toft |
2001 |
|
497 |
31.01 |
1:05.58 |
1:40.75 |
|
2:17.03 |
Deltager ikke i finalen |
|
Holbæk Svømme Klub |
2:20.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
André Iversen |
2001 |
|
495 |
29.99 |
1:04.77 |
1:40.97 |
|
2:17.23 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
2:22.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Magnus Funder |
2001 |
|
495 |
29.85 |
1:04.55 |
1:40.33 |
|
2:17.23 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:14.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Asbjørn Floor-Bøjden |
2002 |
|
481 |
29.94 |
1:04.32 |
1:39.95 |
|
2:18.48 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:16.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Mert Kaya |
2001 |
|
480 |
30.29 |
1:05.08 |
1:41.78 |
|
2:18.60 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:21.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Ulrik Blach Petersen |
2001 |
|
479 |
29.70 |
1:05.04 |
1:42.48 |
|
2:18.66 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:17.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
|
476 |
30.38 |
1:05.84 |
1:42.97 |
|
2:18.96 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
2:23.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Tobias Boström |
2002 |
|
474 |
29.21 |
1:04.23 |
1:41.72 |
|
2:19.21 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:22.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Oliver Steenberg |
2002 |
|
470 |
30.60 |
1:05.55 |
1:42.28 |
|
2:19.58 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:18.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Rune Solgaard Larsen |
2000 |
|
468 |
30.82 |
1:05.92 |
1:42.60 |
|
2:19.77 |
|
|
Kolding SK |
2:19.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Morten Østergaard |
2002 |
|
468 |
30.46 |
1:05.90 |
1:42.49 |
|
2:19.78 |
|
|
Svømmeklubben Laksen |
2:22.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Christopher H. Brown |
2002 |
|
467 |
31.22 |
1:06.19 |
1:42.83 |
|
2:19.89 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:18.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Magnus Løhr |
2001 |
|
457 |
29.02 |
1:03.85 |
1:41.95 |
|
2:20.89 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
2:25.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Luis Velasquez |
2001 |
|
427 |
31.10 |
1:07.00 |
1:45.27 |
|
2:24.07 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:18.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
William S. Michaelsen |
2001 |
|
426 |
31.58 |
1:07.67 |
1:45.48 |
|
2:24.25 |
|
|
Frederikssund Svømmeklub |
2:25.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Mikkel Riis |
2002 |
|
423 |
30.61 |
1:06.29 |
1:43.66 |
|
2:24.58 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
2:22.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
Sebastian Bonde |
2002 |
|
420 |
31.99 |
1:08.86 |
1:47.27 |
|
2:24.94 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:31.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
Emil Kragh |
2001 |
|
417 |
31.48 |
1:07.22 |
1:45.77 |
|
2:25.28 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:21.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
Lucas Burmester |
2002 |
|
415 |
32.92 |
1:11.01 |
1:48.21 |
|
2:25.43 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:32.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
Andreas Kronborg |
2002 |
|
415 |
30.11 |
1:06.87 |
1:45.46 |
|
2:25.48 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:33.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
Johan Siksne Kaalund |
2002 |
|
410 |
31.46 |
1:08.85 |
1:47.57 |
|
2:26.05 |
|
|
H2Odense |
2:27.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
Carl Magnus Krievs |
2002 |
|
404 |
32.99 |
1:10.24 |
1:49.10 |
|
2:26.79 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:32.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
Mikkel Eg Ibsen |
2002 |
|
400 |
31.95 |
1:08.60 |
1:46.87 |
|
2:27.25 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:27.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
Mads Lind |
2002 |
|
393 |
31.26 |
1:08.45 |
1:48.05 |
|
2:28.12 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
2:32.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
Andreas Blaaberg |
2002 |
|
382 |
31.24 |
1:08.59 |
1:49.56 |
|
2:29.60 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:33.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
Oskar Skov Grell |
2002 |
|
367 |
32.98 |
1:11.17 |
1:51.40 |
|
2:31.58 |
|
|
Glostrup Svømmeklub |
2:33.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
Jakob Tietgen |
2002 |
|
366 |
31.33 |
1:09.06 |
1:49.69 |
|
2:31.67 |
|
|
Frem Odense |
2:32.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
Mikkel Gummer |
2002 |
|
364 |
32.46 |
1:11.26 |
1:51.28 |
|
2:31.95 |
|
|
Greve Svømmeklub |
2:29.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
Filip Cederstrøm |
2002 |
|
336 |
32.61 |
1:10.85 |
1:52.84 |
|
2:36.02 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
2:31.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Christoffer Weiss |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
SW8.4-Ej samt.be.50m |
|
Søllerød Svømmeklub |
2:16.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Rasmus Hatting Petersen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
SW4.4 Tyvstart |
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
2:30.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
04 november 2017 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Udskriftstidspunkt |
10:37 |
|