2020-08-11   11:19:32
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset IKM aluekilpailu, Länsi-Suomi

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Perjantai-ilta

Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2017 alkukilpailut LS    Tulostuspäivämäärä  03 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  18:58   
  Järjestäjä  SeUi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  03 marraskuu 2017         
 
 
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sakari Korri  2005    308  39.59        1:22.29   
  Rauman Uimaseura  1:25.93                 
                     
Lucas Lydman  2005    283  39.24        1:24.63   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:27.16                 
                     
Juho Törmä  2005    216  43.25        1:32.66   
  Porin Uimaseura  1:32.15                 
                     
Joonas Arponen  2005    213  44.29        1:33.06   
  Rauman Uimaseura  1:46.40                 
                     
Joel Korte  2005    204  45.14        1:34.45   
  Swimming Team Rauma  1:37.85                 
                     
Ville Ikola  2005    165  46.45        1:41.29   
  Kokkolan Uimaseura  1:42.62                 
                     
Roy Nukala  2005    124  51.08        1:51.30   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:59.30                 
                     
Werneri Ketonen  2005    115  55.08        1:54.10   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:53.90                 
                     
Viljami Vaahensalo  2005    115  56.40        1:54.24   
  Swimming Team Rauma  2:15.06                 
                     
10  Teemu Lepistö  2005    94  58.14        2:02.10   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:10.04                 
                     
11  Arttu Syrjä  2005    79  1:00.39        2:09.16   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:11.21                 
                     
Julius Sandelin  2005              DSQ   
  Rauman Uimaseura  1:36.41                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
Ville Lemberg  2005              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:14.19                 
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
                     
 
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lauri Huhtasalo  2004    277  39.96        1:25.21   
  Porin Uimaseura  1:24.24                 
                     
Elmeri Aho  2004    273  39.95        1:25.67   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:25.19                 
                     
Vilho Verronen  2004    246  41.08        1:28.71   
  Swimming Team Rauma  1:26.52                 
                     
Roope Ollikainen  2004    230  42.58        1:30.69   
  Porin Uimaseura  1:27.45                 
                     
Jesse Anoschkin  2004    215  43.05        1:32.76   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:32.20                 
                     
Mikko Karjalainen  2004    214  44.21        1:32.84   
  Kokkolan Uimaseura  1:35.51                 
                     
Leevi Jalava  2004    184  43.95        1:37.77   
  Swimming Team Rauma  1:37.53                 
                     
Lassi Lahtinen  2004    169  48.46        1:40.52   
  Kokkolan Uimaseura  1:42.52                 
                     
Miko Elonen  2004    168  47.38        1:40.76   
  Swimming Team Rauma  1:50.23                 
                     
10  Aaro-Oskar Ruuskanen  2004    144  50.16        1:46.05   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:54.67                 
                     
11  Visa Nissinen  2004    130  50.82        1:49.74   
  Kokkolan Uimaseura  1:50.82                 
                     
12  Arttu Ahola  2004    126  50.52        1:50.77   
  Porin Uimaseura  1:51.67                 
                     
13  Rasmus Saarimaa  2004    126  50.91        1:50.82   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:58.87                 
                     
14  Olli Alanko  2004    112  54.62        1:55.24   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:49.90                 
                     
15  Jere Keski-Hannula  2004    110  51.91        1:55.79   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:52.62                 
                     
16  Totti Laukkala  2004    89  59.95        2:04.27   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:15.59                 
                     
Akseli Klutas  2004              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:30.17                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
Joona Kinnunen  2004              DSQ   
  Alavuden Urheilijat  1:27.60                 
  SW 10.8 Kielletty varuste tai vartalon teippaus               
                     
Matias Pikkala  2004              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:44.31                 
  SW 10.8 Kielletty varuste tai vartalon teippaus               
                     
 
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Elias Kalliokoski  2003    420  34.95        1:14.25   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:15.28                 
                     
Konsta Tupeli  2003    377  35.83        1:16.94   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:19.90                 
                     
Simon Ravals  2003    336  37.58        1:19.93   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:20.10                 
                     
Teemu Oksakari  2003    336  37.39        1:19.96   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:18.11                 
                     
Samu Hatakka  2003    289  39.70        1:24.04   
  Rauman Uimaseura  1:24.94                 
                     
Emil Saha  2003    271  40.50        1:25.93   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:26.75                 
                     
Dan Lampinen  2003    261  40.74        1:26.96   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:27.91                 
                     
Teppo Jestoi  2003    252  40.90        1:28.02   
  Kokkolan Uimaseura  1:27.99                 
                     
Roni Hägen  2003    231  42.27        1:30.58   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:33.27                 
                     
10  Eeli Hanka  2003    223  44.00        1:31.64   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:32.71                 
                     
11  Arttu Niemi  2003    216  43.86        1:32.66   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:34.55                 
                     
12  Roope Oijennus  2003    205  44.06        1:34.24   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:34.33                 
                     
13  Johannes Laihorinne  2003    174  47.91        1:39.55   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:43.32                 
                     
14  Iisakki Laihorinne  2003    158  49.44        1:42.75   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:43.93                 
                     
15  Aleksi Autio  2003    137  50.42        1:47.82   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:46.44                 
                     
 
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kirill Helsing  2002    470  34.03        1:11.48   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:11.09                 
                     
Mikael Nurmela  2002    440  35.00        1:13.06   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:14.48                 
                     
Justus Hilaja  2002    431  34.85        1:13.58   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:12.70                 
                     
Akseli Ylikoski  2002    365  36.50        1:17.81   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:21.43                 
                     
Joonas Järvi  2002    351  37.02        1:18.83   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:19.22                 
                     
Lauri-Luukas Jäntti  2002    349  36.88        1:18.92   
  Porin Uimaseura  1:18.30                 
                     
Reino Heinikangas  2002    287  39.54        1:24.23   
  Porin Uimaseura  1:26.54                 
                     
Kalle Juupaluoma  2002    285  39.26        1:24.45   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:22.08                 
                     
Robin Söderholm  2002              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:12.14                 
  SW 10.2 Ei suorittanut koko kilpailumatkaa yksin uidessaan               
                     
 
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aaro Kangasmaa  2001    409  35.11        1:14.87   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:15.63                 
                     
Leo Penttilä  2001    313  38.12        1:21.89   
  Swimming Team Rauma  1:30.97                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  03 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  18:58 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner